PDA

Pogledati punu verziju : Vars



stanislaw
26.12.2010, 14:52
Molim one koji su bili da podele svoja iskustva, poput freeride terena, žičara, klope po restoranima, kafica, klubova, prodavnica i svega drugog što može biti korisno i interesantno za nekog ko prvi put dolazi kolima u Vars.

pailhead
03.01.2011, 05:08
Ja sam bio u mozda nezgodnom periodu, 10-18 decembar. Sve je bilo zaledjeno, cak toliko da van staza nisi mogao da ostavis trag daskom. Mi smo mahom bili u Risoulu, posto smo odatle pocinjali i zavrsavali. U Varsu je bilo cak dosta zatvorenih stvari, i pored parka nije bilo nista narocito interesantno. Deluje mi kao jako dobro mesto za freeride kad ima snega, ali mi smo jako malo mogli da isprobamo posto je sneg pao samo poslednjeg dana, a bila je prevelika magla za istrazivanje po golim delovima planine. Ima dosta sume, nema stena, tako da je bilo prilicno interesantno.

Prodavnice u Risoulu su katastofa. Imaju dva spara koji su lose opremljeni i skupi. Sve mi je generalno delovalo skupo u poredjenju sa recimo Val Thorensom. Doduse, uspeo sam da pazarim dainese shorts po ceni po kojoj sam ga nasao i na netu. Neke radnje nemaju tax return, kao na primer ova gde sam kupio sorc, pa sam digao ruke od kupovine kornjace.

Klubovi su bili prazni, jer je celo mesto bilo prazno. Ali ako ti se placa 5e pivo, 8e koktel, siguran sam da ima mesta za izlazke, posto je u risoulu bilo par klubova.

curlygirl
17.02.2014, 21:25
Evo malo da update-ujem temu, ove godine od 4-11.januara 2014.god prvi put sam bila u Vars-u. Pošto sam pretraživala teme pre polaska i nisam našla ništa konkretno, polazno pretraživanje mi je bilo sa sajta www.vars.com i www.risoul.com a da bi dočarala ostalima:

Fenomenalno skijanje, snega u to vreme koliko hoćeš (a inače kod nas bilo oko 15C) vedro, suncano svih 7 dana prava zimska idila....

Smestaj "la hameau de rennes" kažu ljudi najboljji u Francuskoj za te pare, imate njihov sajt sa detaljnim prikazom, apartmani su svi identicni kao sa slika.
Ono što je mene najviše interesovali a nisam našla nigde:

Izlaz ima odmah na jednu od žičara, iz skijašnice se spustite 20m i odmah ste na žičari. Takođe kad se vraćate, tih 20m se popnete ili kao što smo mi radili presečete sa staze i direktno ste u skijasnici. U Varsu su žičare uglavnom radile od 9.00 do 16.30h

Prednost ovog skijalista je što skijate u dva ski centra (Vars i Risoul). I onda kombinujete svaki dan nešto drugo i novo. Nikakavu gužvu na žičarama nismo zatekli. U Vars-i ima dosta freeride terena, snowboard park itd.

Mi smo bili smešteni u selu Les Claux, a tu smo zatekli dve veće prodavnice (Spar i Sherpa) U blizini našeg smetašaj je mala radnjica i tu smo uglavnom kupovali svakodnevno namirnice. Ima i varijanta da naručite i hleb na recepciji, i to smo praktikovali često.

Dosta porodica sa decom je bilo tamo, a samo iz razloga što ima svih vrsta staza.

Ima mesta za izlaske i šetnju, ali ko će to posle celodnevnog skijanja.

Milos011
18.02.2014, 16:42
Ja sam sa ostatkom Magareće ekipe bio nedelju dana posle tebe (od 11.01. - 18.01.2014).

Nama je ovo peti put da idemo u Vars, tako da i to nešto govori. Pominjali smo ga ranije više na temi za Risoul i ima nekih izveštaja na magarećem forumu.

Sjajno skijalište za "porodično skijanje", i super odnos cena/kvalitet. Sa Risoulom ima ukupno 185km staza svih kategorija. Ponegde bi trebalo zameniti stare liftove novim i bržim i to bi bila jedina zamerka s moje strane.

U južnim alpima uglavnom ima puno sunčanih dana, a kada pada onda zatrpava... nama za gore pomenutih 5 puta vreme nije nijednom omanulo. Bilo je i sunca i pudera za off. Inače, ima dosta dostupnih terena za off direktno sa žice.

Snowman
19.02.2014, 11:10
@Curlygirl
Preko koje agencije je bio aranzman i koliko je kostalo?

curlygirl
08.03.2014, 12:33
ne znam da li sme da se reklamira ali ima ...bus na kraju imena, 4-krevetni apartman 288e po osobi (prevoz+smestaj+skipas), smeštaj odličan, skijanje fenomenalno