PDA

Pogledati punu verziju : promocija novog Salomonovog modela



Sapa
20.12.2010, 22:49
Da ove diskusije o opremi malo vratimo na ''pravi kolosjek'' sa odjece, pancerica isl;

Oni medju forumasima koji prate stranske (hamericke) skiforume mozda su vec zamjetili uzbudjenje koje ovih dana vlada na epicski isl. razlog je pretstojeca promocija novog salomonovog modela skija zvanog jednostanvo BBR

Posto se radi o skiji za teren (mada mi jos nije potpuno jasno da li je u pitanju klasicni freeride model ili nesto tipa all-mountain) promocija ce naravno biti prvo u USofA;
Uzbudjenje medj freeride narodom je tim vece sto je dizajner cuveni Bertrand Krafft covjek koji je prije tacno 10 godina izazvao revoluciju u skijanju sa svojim Pocket Rocket modelom (posvecen mu je nekad jedan citav topic) i spustanje niz ne utabane padine, kojima smo samo mogli da se divimo u filmovima nacinijo pristupacnim i nama obicnim smrtnicima

Vec smo nekako navikli da novi modeli iz ove kategorije iz sezonu u sezonu postaju po nekoliko cm duzi i nekolimo mm siri u struku, pa nam je tako postalo sasvim normalno da skija za sve terene iliti allmountain ima struk od 90+, a niko se vise ne iscudjava kad se spomene sirina u struku od 125mm.

Intrigantno i ne ocekivano je da ce BBR, iz perspektive gore pomenutih tendencija 'debljanja i rasta' skija, imati ''nevjerovatno skromne dimenzije'': 147-88-102 duzine; 166/176/186. A od tehnologije imat ce ugradjen rocker-sistem.

Dal' ce BBR izazvati novu revoluciju u skijanju, kao sto je to nekad izazvao Pocket Rocket (preteca modela Gun kojeg ovdje posjeduje izvjestan broj forumasa) il je samo u pitanju marketinska egzibicija, vrijeme ce pokazati.
za one koji jos nisu vijdeli evo je i slika, stvarno neobican oblik, totalno odstupa od oblika modela na kakve smo navikli zadnjih 5,6,7 godina.

Ivan Bgd
20.12.2010, 23:08
e, najzad nesto malo drugacije.:dziveli:
Garant je all mountain jer ima da kazemo uzi struk i rep za stazu, a opet one slatke lopate napred da vade iz dubokog.
Uf, ko zna kolko je to para, sigurno oko 800eur.Tako da cu verovatno cekati bar 2 sezone da im padne cena.
Na osnovu dimenzija cini mi se da ce se sa njima 'glisirati', rep ce tonuti sam dok ce vrhovi izvlaciti na povrsinu. Mozda ce se teziste u toku skijanja po dubokom malcice napred pomeriti?

Pozdav

Tadija_91
21.12.2010, 00:37
na tgr-u je ocrnise a niko nije probao...
ovde izgleda bas okretno, a kako i nebi sa tim sidecutom
http://www.youtube.com/watch?v=aXlt7Mn25OA
kolko sam uspeo procitati za Ameriku je namenjeno 80 komada ove sezone, tako da mislim da je (bar ove sezone) nece biti po razumnim cenama...