PDA

Pogledati punu verziju : skole na kopu



ucesnik
12.12.2010, 18:39
Planiram da ove godine zajedno sa svojom devojkom pocnem da ucim da skijam. Ima li neko preporuku za neku skolu na kopu, neki tip. Ima grupnih casova, ima individualnih itd.

Isto tako me zanima gde da unajmljujem opremu posto mi je glupo da tresnem sada pare za skije, vezove i cipele.

Nisam nikada bio na Kopaoniku pa pitam one koje imaju iskustva.

lector
12.12.2010, 19:23
svakako uzmi instruktora, jos ako ti kinta nije problem, (cca 250-300 evropskih dinara za 5-6 dana po 2-3h dnevno) uzmi instruktora samo za vas dvoje, dakle nista grupa, jer je grupa bacanje para.
Ako imas prijatelja koji dobro skija, i jos ide u istom terminu kad i ti a uz to ne sme da ti kaze ne, jer je obucavanje pocetnika poprilican bol u donjem delu ledja, zapni pa nek vas on obuci.
A ako nemas takvog, uzmi instruktora. Najbitnije je da ti osnove postavi neko ko to zna da radi jer se greske kasnije mnogo teze popravljaju. Mene recimo sada ni pistoljem u celo ne mozes da nateras da drzim ruke ispred sebe).
Ja znam instruktora koji je naucio moje klinke (4 i 5 godina) da skijaju - drugi dan su krenule na karaman greben. ako si zainteresovan, javi mi se na pp da ti dam broj.
u svakom slucaju, kojeg god instruktora da uzmes, pazi se da te ne muljaju danima na ravnici i da ti vrhunac skijanja bude da uspesno odpluzis masinac, "pa zdravlje, sledece godine nastavljamo"...
malo je instruktora koji se uglavnom ne trude da te sto duze drze na ravnom i da ti sto duze objasnjavaju crtanje zvezde skijama i bocno penjanje "uzastranu" cisto da bi sto duze radili sa tobom i uzeli ti vise para...isto kao gradjevinci koji rade za dnevnicu. Ima i onih retkih koji ce te dobro i brzo nauciti da otklizavas paralelnim skijama, tako da ces vec zadnja dva tri dana (ako ides nedelju dana na kop) skijati plave staze samostalno. Uz malo srece i volje, mozda i crvene staze...
Iznajmljivanje - ja sam zadovoljan skitop-om (dacu ti i njihov kontakt na pp) jer im je oprema bila relativno nova i vecinom za pocetnike. ne znam kako ce biti ove zime, ali prosnjuhaj malo i nikako ne iznajmljuj dole pored staze jer ce te odrati. dakle cene rentala su obrnuto srazmerne daljini rentala od staze.
Sve ovo je naravno moje skromno ali subjektivno misljenje, ali ko sto rekoh, prosnjuhaj malo pa sam odluci...