PDA

Pogledati punu verziju : kupovina nove daske



frrka
09.12.2010, 14:45
Neka allmauntin daska.
40% staze, 40% pow, 15% park (jos kada bi na ovom nasem brdovitom balkanu imali neki normalan park mozda bi isao i vise), 5% kafana
1.Ride DH 2.4
2.Burton Shelock
3.Rossingol Taaipan Amptek
Sve daske kostaju oko 400e
5. ....neki vas predlog

Pao mi je za oko prvo rocker ali sam video da takav oblik daske ima problema na stazi, nije toliko stabilna na tvrdom snegu kao chamber. Zato sam se odlucio za ove hibride.
Burton i Rissi imaju tehnologoje koje su tu da pomazu drzanju daske na tvrdom snegu.
Da Ride ima ovako nesto istog trenutka bi svaka diskusija bila zavrsena.
Burton - Side efects - na najsirem delovima daske kantne su ravne da bi se dobila veca povrsina kontakta
Rossi - magna traction - valovita kantna, cime se dobija 7 tacaka koje hvataju za sneg. Mislim da je ovo uzeto od MERVIN MANUFACTURING koji proizvodi LibTech,GNU

pailhead
09.12.2010, 14:55
Ja cu nedelju nadam se da stanem prvi put na svoju lib tech TRS btx pa cu se i sam uveriti kako to funkcionise. Nisam cuo da su bas toliko nestabilne na stazi, vec mogu da budu pri velikim brzinama. Medjutim, c2 banana je valjda taj progresivan oblik, pa je i dalje rocker ali moze sa njom i da se jurca.

Mislim da se pise camber, a ne chamber. Oba imaju camber, samo je jedan tradicionalni a drugi reverse. Imas i daske valjda koje su potpuno ravne.


*edit*

Ja sam prvo uzeo obican rocker ali sa magne traction, ali posto je daska bila defektna, zamenili su mi je za ovogodisnji model koji ima c2 banana, tako da verovatno nikad necu ni iskusiti obican rocker, ali koliko mi se cini ti i gledas te progressive rocker tehnologije.

*edit2*

uzgred, jel sve te daske imaju kod nas da se kupe?

frrka
09.12.2010, 18:32
uhhhh..sada si me samo iznervirao sa tom lib tech :)
Gde si je uzeo i koliko si je platio?

Normalno da nema kod nas nista od ovoga da se uzme ali imam rodjake u SLO pa bi mi oni poslali busom ili mozda skoknem do njih...

Progresiv rocker ili kako se vec zove.. kombinacija rockera i chambera mi deluje kao najbolje resenje za ljude koji hoce jednu dasku za sve.

Rossi mi upada u tu pricu jer je najjeftiniji

Dasku bi trebalo da ukombinujem sa Ride contraband i Burton Ambush

pailhead
10.12.2010, 00:20
Uzeo sam u Americi. Prvo sam narucio proslogodisnji trs ali je stigao sa pomerenim rupicama na repu. Nisam mogao da namontiram vez. Reklamirao, ali posto je bilo jako jako knap sa vremenom, morao sam da platim, ako se ne varam, negde oko 60 dolara 2nd day shipping. Srecom, daska je stigla dan ranije, uvazili su reklamaciju, i poslali mi novu koja je stigla tipa dan pred put. Izasla me negde oko $460, plus dopremanje do bgd-a - dodatna torba, pa uopste kupovina torbe za avion i sl.

Ali jos uvek ne znam nista da ti kazem o njoj.

frrka
10.12.2010, 03:15
460? vidim da se ta daska krece preko 550$ tj 550e u EU
To je bas dobra cena!
Ja cu sacekati kraj januara i onda krecem sa shopingom, zbog popusta.

Razmatrao sam i Ride Machete

frrka
10.12.2010, 12:54
ima li logike uzimati malo kracu dasku ali u wide verziji?
duzina zbog vezbanja trikova, sirina zbog pow.

volcom
10.12.2010, 17:29
Ovako sto se tice wide i klassik ima razlike
Wide za ljude od 44 , 45 na gore sa big foot nogom
Ostale za ono ispod
Samo oko broja noge ima veze tako reci ako covek sa velikom nogom proba usku dasku ondace zakacinjat sneg prislinoi usporavat ce ga i u nekom slucaju ce past .
Sto se tice izbora daske ostale nisam probao tako da necu nista pricat
ride machete od ovih sto si nabrojao
Ja licno vozim Rome Machine iz 2009 koji je veoma dobar to je daska mekseg karaktera nego sto trazish . I meka i tvrda daska ima svoje prodnosti svoje mane
ali ride machete ti neki medium varianta ni tamo ni vamo i josh rocker . veoma dobra daska za preporuku. sto se tice dh 2 malo je pre tvrda

pailhead
19.12.2010, 10:57
Ja sam je platio 460 zato sto sam prvo uzeo proslogodisnju za 400, pa sam morao 60 da platim postarinu do mervina. Za uzvrat sam dobio dasku od nove sezone, libtech majcu i gnu sesir.


Vozio sam je sad po bas zaledjenim stazama. Nije istina da magne pretvara led u powder, ali definitivno mislim da bolje drzi. Rocker mi je malo cudan bio. Navodno, rocker daske se uzimaju krace nego sto bi normalno trebali. Ova moja je 162 i nije wide (mada moguce da je to vec mid-wide posto raste sirina sa duzinom). Prilicno je knap za moju 45 cipelu, ali kad sam kupovao rekli su mi da je wide ipak za 46. Imam p1.1 vezove, te sam onaj deo za prste skroz sabio, da ne viri ni malo, i stavio sam ga na poslednju rupu tako da vez skoro dodiruje ivicu gde su mi prsti. Nisam osetio da zapinjem, niti sam odvojio kantnu zbog prstiju.