PDA

Pogledati punu verziju : Putno / Ski osiguranje



pailhead
08.12.2010, 22:57
Idem prekosutra na put, a jos nisam uplatio osiguranje. Mislio sam da sutra vidim za neko celogodisnje, posto sam cuo da to postoji. Drugarica mi je takodje preporucila i neko strano, koje bih mogao preko neta, ali ona ima boravak u italiji te ne znam da li bi to funkcionisalo i kod mene.

Sa uniqom sam imao relativno lose iskustvo jer sam morao da platim rendgen iz svog dzepa i nije mi niko organizovao prevoz do tamo (a bili su obavezni).

Ima li neko neki savet?

wlad
08.12.2010, 23:04
Osiguranje je oko 1e/dan, pa onda računaš koliko dana (naravno zavisi od osiguravajućeg društva, ali to je neki reper) + 50% na dodatak za ski osiguranje. U principu nemaš neki popust ako uzimaš na duže - kao npr. godinu dana, tj. postoji ali praktično se ne isplati (osim ako nećeš baš biti godinu dana napolje).

Ja sam baš nedavno gledao da li postoji neka kombinacija za nekoliko meseci da se ne cimam(o) svaki put pred put. Delta-Generali ima nešto što je povoljnije, tj. sistem X od Y, znači npr. 50/180 (50 dana imaš*osiguranje ali nevezano nego u 180 dana), što je OK za skijanje ali košta tih 50 dana, što se svodi da je cena ista - ali da se ne cimaš. Sad, to je OK ako si siguran da ćeš biti npr. tih 50 dana napolje. 50/180 je samo primer, ima dosta drugih kombinacija, mislim da sve to ima i na njihovom sajtu.

Kako ja nisam siguran, onda sam ostao na starom - da par dana pred put odšetam od Uniqa-e (samo iz navike koristim njih, nikakav drugi razlog).

Grazer
08.12.2010, 23:37
Ja licno posto sam skijao po Austriji sam bilo clan njihovog alpinistickig saveza i kroz to sam bio komplet osiguran za sve, od transporta do svih lecnickih troskova kao i isplata u slucaju povrede a kostalo je 35eur za celu god. Probaj to. U zemlju koju ides pa vidi da se tako osiguras

pailhead
09.12.2010, 12:30
Moram danas da skoknem do delta,

Nije mi jasno kako se proverava kad istekne tih 50 dana u 180, ko ima uvid u ulazak i izlazak iz zemlje?

wlad
09.12.2010, 12:35
Pretpostavljam da se računaju pečati u pasošu...
(ulaz - izlaz)

plageton
09.12.2010, 12:46
Plati Delta Đenerali ako ti se ne sviđa Unika i završi priču. Nipošto bez osiguranja. Imam od prošle godine loša isustva s povredama (tj. ne ja nego moji saputnici) i dobra iskustva s osiguranjem.

pailhead
09.12.2010, 12:55
Ovo za sta mi je ta drugarica pricala ipak vazi samo za italiju.

http://www.cervinia.it/pages/ASSICURAZIONE_i_en/475

razmisljam da ipak kupim sad u francuskoj na samom skijalistu, pa onda mozda ovo za celu sezonu posto cu najverovatnije tamo najduze biti.

oggy
09.12.2010, 14:59
Ja sam uplacivao u Bosni putno osiguranje (za EU vizu) na godinu dana, pri tom samo osiguranje vazi mislim za 180 dana godisnje. Bilo je dosta povoljnije nego "obicno" (reda 60 eura za godinu dana), ali mislim da nije ukljucivalo sportske povrede. Bilo bi mi cudno da u Srbiji ne daju slican deal.

wlad
09.12.2010, 21:20
Postoji sličan, ali mnogo skuplji deal ;), evo sada sam uneo parametre kao tvoje 180/1G i kaže:

Parametri proračuna
Datum proračuna 09.12.2010.
Teritorija Evropa
Prva destinacija Austrija
Vrsta osiguravajućeg paketa individualna putovanja
Uzrast osiguranika odrasli (18 godina - 70 godina)
Broj ulazaka više ulazaka
Početak osiguranja 09.12.2010.
Trajanje osiguranja 12 meseci - 180 dana
Nivo pokrića STANDARD
Svrha putovanja Turistički
Rezultat proračuna
Premija - osnovica (RSD) 14.614,00
Porez (RSD) 731,00
Premija (RSD) 15.345,00
Osigurana suma (EUR) 35.000,00
Početak osiguranja 09.12.2010.
Kraj osiguranja 09.12.2011.

To onda ispada oko 150EUR (kod Delta Generali RS)

ibane
10.12.2010, 00:01
Postoji sličan, ali mnogo skuplji deal ;), evo sada sam uneo parametre kao tvoje 180/1G i kaže:

Parametri proračuna
Datum proračuna 09.12.2010.
Teritorija Evropa
Prva destinacija Austrija
Vrsta osiguravajućeg paketa individualna putovanja
Uzrast osiguranika odrasli (18 godina - 70 godina)
Broj ulazaka više ulazaka
Početak osiguranja 09.12.2010.
Trajanje osiguranja 12 meseci - 180 dana
Nivo pokrića STANDARD
Svrha putovanja Turistički
Rezultat proračuna
Premija - osnovica (RSD) 14.614,00
Porez (RSD) 731,00
Premija (RSD) 15.345,00
Osigurana suma (EUR) 35.000,00
Početak osiguranja 09.12.2010.
Kraj osiguranja 09.12.2011.

To onda ispada oko 150EUR (kod Delta Generali RS)

Ovo sto si napisao je putnicko osiguranje. Mesate babe i zabe. Putnicko osiguranje je obavezno ali uz to treba da se uplati osiguranje od skijaskih povreda koje ide na +50% od cene putnickog osiguranja. Posto imam master u inresa-i dali su mi karticu - putnicko osiguranje koje vazi 2 godine od delta generali sa sumom do 35 000 eura. Ali kad sam isao na skijanje u inostranstvo bez obzira sto imam putnicko osiguranje ja sam "morao" da uplatim i osiguranje od skijaskih povreda jer da mi se ne daj boze nesto desilo na skijanju putnicko osiguranje ti to ne pokriva.

ibane
10.12.2010, 00:07
Tako da ako si mislio na putnicko osiguranje onda otvori tekuci u intesi, uzmi master i dobices putnicko osiguranje na godinu za pocetak ako se ne varam. Posle daju i duze. S'tim sto se placa mesecno odrzavanje kartice koje je 200 din ali mi se isplati jer cesto putujem van zemje.

pailhead
10.12.2010, 00:18
Uzeo sam najobicnije putnicko sa skijaskim dodatkom, kad odem u italiju uzimam ovaj multisport za 46 evra,

Sapa
10.12.2010, 08:35
Putnicko osiguranje je obavezno ali uz to treba da se uplati osiguranje od skijaskih povreda koje ide na +50% od cene putnickog osiguranja. Posto imam master u inresa-i dali su mi karticu - putnicko osiguranje koje vazi 2 godine od delta generali sa sumom do 35 000 eura. Ali kad sam isao na skijanje u inostranstvo bez obzira sto imam putnicko osiguranje ja sam "morao" da uplatim i osiguranje od skijaskih povreda jer da mi se ne daj boze nesto desilo na skijanju putnicko osiguranje ti to ne pokriva.

Istina mnoga 'obicna'' putnicka osigurnja ne pokrivaju skijanje; to uvjek treba provjeriti u uslovima osigurnja.
spominjao sam ovo par put i na to treba da se obrati paznja;
kao sto standardno putnicko osigurnja naj cesce ne pokriva skijanjske povrede i ostale incidente na stazama, tako isto i standardno skijasko osigurnje ne pokriva offpist skijanje;
spominjem ovo opet posto od prosle sezone vidim da izvjestan broj forumasa pocinje da istrazuje prostore van staze; super fotke i filmici, ali se nadam da su svjesni cinjenice da nisu osigurani kod eventualnih incidenata cak i ako imaju skijasko osiguranje; to je prvilo kod evropskih osiguravajucih drustava, (ne znam dal' domaca balkanska osiguranja ne prave razliku izmedju piste i van piste).
Offpiste skijanje se takodje kod vecine osiguravajucih drustava ne moze doplatiti.
Daleko naj bolje osiguranje (pi pi daleko bilo) je ono koje je zakljucijo Grazer Alpinisticko! Sto se tice bavljenja skijanjem to osiguranje pokriva 100% offpiste aktivnosti.

CrazyKong
10.12.2010, 13:16
Putno koje se dobija uz Intesinu master karticu (EuropAssistance) koristim već godinama, ali je problem sto njime nije pokriven rizik skijanja. Pise u dokumentu koji se dobija + proverio sa njima direktno. Ne može da se plati samo doplata nego mora novo putno + doplata za željeni period :sm022:

Ali zato, DDOR prodaje putno (Coris) kojim je pokriveno i skijanje bez doplate, takod a izađe jeftinije taman za tu razliku.

Čuo sam i da SavaRe daje povoljne slove, ali nisam lično proverio

vujche
10.12.2010, 18:43
Kod nas(u Hrvatskoj) je sasvim normalno da kad kupujes osiguranje da pokriva i skijaske povrede,pa mi je bilo cudno sto se u Srbiji mora naglasiti tj posebno doplatiti za skijanje.Malo sam se bio raspitao da li to stvarno tako i u praksi,posto sam citao da neka osiguranja prodaju,al da ne pokrivaju povrede.Kako uzimam od Allianza osiguranje pito sam osobu koja radi sa tim i a ujedno je i vlasnik jedne turisticke agencije,i dobio sam konkretan primjer.Na jednom od jednodnevnih izleta,jedna djevojka je prilikom skijanja-bordanja pala i pukla joj je slezena.Po nju je dosao helikopter,operisana je u Klagenfurtu u bolnici,u kojoj je ostala jos nekoliko dana i dovezena je kuci sa njihovim vozilom.To je sve pokrilo jednodnevno osiguranje koje je izvadjeno u Allianzu.Da se vratim na temu,ja sam izvadio godisnje osiguranje kod iste kuce i kostalo me nekih 70-75€,jer malo vise putujem,pa da se ne cimam svaki vikend,a i jeftinje me izadje ovako.

Sapa
10.12.2010, 20:55
Kod nas(u Hrvatskoj) je sasvim normalno da kad kupujes osiguranje da pokriva i skijaske povrede,pa mi je bilo cudno sto se u Srbiji mora naglasiti tj posebno doplatiti za skijanje....izleta,jedna djevojka je prilikom skijanja-bordanja pala i pukla joj je slezena.Po nju je dosao helikopter,operisana je u Klagenfurtu u bolnic.....

Pa to je zato sto je hrvatska izuzetno skijaska zemlja pa je skijanje automatski ukljuceno i u osiguranje od provala i elemntarnih nepogoda :P
ko sto vec rekoh gore, osiguranje za skijanje nije standardan dio putnog osiguranja kod dosta osiguravajucih drustava (na zapadu); cesto je potrebno da se doplati zato.
evo jednog koje smatram perfektnim;
Such-, Bergungs- und Rettungskosten bis C 25.000,- je Person und Ereignis: Erstattet die Kosten bis zu
c 25.000,- für Such-, Bergungs- und Rettungskosten bei Bergunfällen.
Das Exklusivangebot für DAV-Mitglieder: Zusatzschutz auch außerhalb von Berg und Piste.

Finanzielle Sicherheit im „Fall der Fälle“ auf allen privaten Reisen bis zu einer Reisedauer von max. 31 Tagen sowie bei allen Freizeit- und Sportaktivitäten – weltweit, ein ganzes Jahr lang.
Prämie je Person:
Einzel Jugendliche (bis 18 Jahre) € 34,--
Einzel Erwachsene € 44,--
Familie* € 79,--
http://www.alpenverein.de/template_loader.php?tplpage_id=93

ukratko; ovo je putno osiguranje njemackog alpinistickog saveza vazi za citavu godinu 'worldwide' i pokriva izmedju ostalog i sve aktivnosti na i van piste (pronalazenje, spasavanje i izvlacenje do ca 25.000 evra), a naravno i sve ostale troskove ljecenja i prevoza.
ps
a joj vujce al ti je primjer sa tom slezenom :(

vujche
12.12.2010, 12:48
Ovo je bio samo konkretan primjer sto znam :dontknow:,i da pacijent nije morao snositi troskove.Jer kolko cujem prodaju se osiguranja gdje sam snosis troskove ljecenja,pa ti kasnije refundiraju novce,kad se vratis kuci.

pailhead
19.12.2010, 10:38
Ima i toga. Iako je na mojoj polisi pisalo da mora osiguravajuca kuca da plati svaki trosak iznad 100e, ja sam ipak morao da platim pregled i rendgen 150e sto su mi kasnije refundirali.

jopopo
20.02.2011, 13:49
Dok sam vadio vize sve sam znao a sada sam sve zaboravio :)

Razmišljam o putnom osiguranju za EU pred odlazak u Austriju na skijanje. Pre tri godine žena koja je išla sa nama zaradila je neku upalu da smo morali kod doktora, pre dve godine jedno dete upalu grla, prošle godine drugo dete od prijatelja gnojava angina. U sva tri slučaja pregledi doktora i lekovi su plaćeni između 65 i 75 evra.

E sada koliko se sećam ova osiguranja pokrivaju valjda samo račune i usluge preko 100 evra, da li su samo usluge ili i lekovi i medicinski materijal... nemam pojma...

Zvao sam call centar jedne od firmi koje osiguravaju ali operater nema pojma, kaže da dođem lično. Super.

Računica preko interneta kaže da ako je OSIGURANA SUMA 10.000 evra onda je za tročlanu porodicu sa skijanjem za 6 dana iznos osiguranja 1.800 dinara. Ako je osigurana suma 35.000 evra onda je to 2.034 dinara. Koja je razlika osiguranja u ovim sumama?

To mi dođe jako povoljno pogotovu što, nedaj bože, pokriva i nezgoda na skijanju i refundaciju ski pasa ako se prekine korišćenje.

Jel zna neko bolje da objasni ili da se mlatim po agencijama sutra?

wlad
20.02.2011, 15:12
Pa generalno su cene 1eur/dan + 50% za dodatno skijaško osiguranje (za 1 osobu). Takvo osiguranje pokriva obavezno osiguranje za EU (obavezna suma je nešto oko 30K eur - ne znam tačno) + ako se ne-daj-bože-neko-skrši-na-stazi. Nisam stričnjak - samo govorim koliko smo mi plaćali svaki put (uzmemo za 10tak dana osiguranje i to izađe po osobi oko 15eur). To da ti pokrivaš ispod 100eur sam negde pročitao/čuo da važi, sad kakvi su uslovi pojedinih osiguravajućih kuća ne znam..

pailhead
20.02.2011, 17:00
Ja sam ovde uzeo multisport za 46 eura i mislim da mi vazi do kraja sezone, ako ne cako mozda i za celu godinu, moram da proverim.

ftj
20.02.2011, 19:10
Prošle godine u Francuskoj od nas četvorice samo je jedan imao uplaćeno ski osiguranje i baš njemu se desila povreda(račun 400e) tako da pazite se ako ste sujeverni :)

Nakon toga obavezno uplaćujem :)

wlad
20.07.2011, 00:43
Update (nije reklama ;)), u Srbiji Dunav radi sada putno osiguranje - godišnje, mislim radili su i svi do sada, ali (da ja znam) nisu nudili godinu dana putnog osiguranja za 75eur, više na dunav.com ...

Sad samo ostaje da se vidi da li imaju za +50% da pokriva i skijanje ;). Mada je i ovako OK (a uz ski pass da se onda uzme ski osiguranje).

wlad
29.07.2011, 19:58
Zvao sam pre neki dan Dunav da vidim o čemu se radi - budalaština. Ono kad reklamiraju neki proizvod a nema veze sa životom, prodaju u stvari ono što prodaju svi, X od 365 dana, i zamislite da kada uzmete "po starom" (bez ove akcije) X dana ispadne jeftinije od njihove akcije - rekli su mi inače da im to niko nije tražio (a reklamiraju se na prvoj strani sajta i u avionima), naravno kada je skuplje od dosadašnje ponude :D.

pailhead
30.07.2011, 20:06
ja sam otvorio neki premium racun u unicredit banci i dobio godisnje osiguranje kod delte

ftj
16.01.2013, 04:31
Navodno od juna prošle godine međunarodno putno osiguranje delta generalija pokriva i ski rizik. Tako da ko ima račun u banci inteza i american express green karticu, ima i džabe ski osiguranje.

Potvrdili su mi i u europe assistance i delta generaliju.

hehehe
16.01.2013, 13:42
"DDOR Novi sad" pokriva i neželjene eventualije na skijanju.

KoleBGD
27.01.2013, 20:05
Pozdrav!

Planiram da idem sa suprugom u Borovec, Bugarska, pa imam par pitanja oko osiguranja:

1. čuo sam da u Bugarskoj, ako kupite ski pas na skijalištu (ili u Bugarskoj), automatski Vam važi osiguranje od povreda (ima na ovom forumu) ?

2. Ima li neko iskustva sa Bugarskom i koje domaće osiguranje možete da preporučite kao ski osiguranje ?

Unapred hvala!

Sapa
29.01.2013, 20:11
Mislim da sam vec ostavljao ovaj linak, al nije na odmet ponoviti
http://www.bergrettung.at/FOERDERER-Vorteile.453.0.html
Za 22 evra godisnje, osiguran na pisti i van nje! i to ne samo u Austriji nego i u ostatku Evrope. Za povoljnije a jeftinije osiguranje ja nisam cuo, a posto se bavim offpiste skijanjem, ovo je jedno od rijetkih osiguranja kod kojih je polisa vazeca i kod offpist nezgoda gdje je opasnost od lavina veca od nivoa 2 na skali od 5.
Inace ovo osiguranje pokriva akcije spasavanja na skijanju do 15 hiljada evra.
Nije bog zna kakva cifra, ali kad se zna da akcija pruzanja prve pomoci i spasavanja helikopterom kosta u prosjeku od 5000 e pa navise, onda je ovo sasvim ok.

wlad
29.01.2013, 20:23
Prelepa je ova prva slika ;). Kod nas u zemlji Srbiji ;) pored obaveznog zdravstvenog osiguranja koje moramo da imamo kada putujemo u zemlje EU moguće je uplatiti ski dodatak (obično 50%, a neka osiguranja to sada uključuju u osnovno zdravstveno osiguranje putnika) koji uključuje rizike pri bavljenju rekreativnim skijanjem. Nigde se ne pominje offpiste što bi značilo da smo zaštićeni gde god da se nađemo - barem ja nisam video da se negde pominje offpiste.. Tako da bi trebalo da smo pokriveni sa ovim našim osiguranjem plus dodatkom za skinje... Ali svakako je korisno znati da za sitnih 22eur/godišnje može da se dobije eksplicitno osiguranje od offpiste rizika, jedino što ne razumem nemački pa ne znam šta piše, šta-kak-gde :).

BTW, na drugoj slici izgleda da prikazuju kako su pokriveni i rizici od piva :ok:

Sapa
29.01.2013, 20:50
A cuj, znas mene Wlad ja ovde svracam samo sa korisnim informacijama :P Vjeruj da nema nigdje plativo osiguranje koje pokriva troskove spasavanja offpist, tj bolje receno kad citas klauzule o opasnim aktivnostima, sve se svodi na ''more bit bidne, al ne mora''. Ko sto rekoh vecina osiguranja, barem na zapadu, ne osigurava offpist aktivnosti, ako je opasnost od lavina preko 2, ako nisi sa vodicem ili kombinacija i jednog i drugog, i necega treceg. Poslje advokatskih kanelarija najveci lopovi su osiguravajuca drustva, kako tu, tako i ovdje; supersonicno brzi kad treba da ti uvale polisu, gluvi i nijemi ko ribe i sporiji od crnogorskog puza kad treba nesto da ti isplate. Ovi austrijanci su vrsta ferijalnog udruzenja pa su smislili tako plativo osig koje pokriva sve vezano za planinske aktivnosti, a premije su relativno niske, znaci pokrivaju strogo troskove akcije spasavanja, ne i daljeg lijecenja osim neophodne prve pomoci, ali i to se broji na ovu skupocu ;-)

Hmm, vidis balkanska osiguranja se nisu sjetila offpist skijanja i drugih rizicnih aktivnosti, mozda sve dojednom, kad stigne neka gigantska cifra za takve troskove, pa ce i to da azuriraju :)

wlad
29.01.2013, 21:17
Da, verovatno, kada nekoga ne-daj-bože spasu napolje sa sve helihopterskim izvlačenjem i odštetama za duševni bol onih koji su gledali lavinu onda će i kod nas dodati tu klauzulu ;).

Sapa
29.01.2013, 21:43
Da, verovatno, kada nekoga ne-daj-bože spasu napolje sa sve helihopterskim izvlačenjem i odštetama za duševni bol onih koji su gledali lavinu onda će i kod nas dodati tu klauzulu ;).
Uzivajte dok je takva situacija, tj ''rupa upravilima'':ok:

Grazer
30.01.2013, 01:27
Ja sam clan alpinistickog saveza AT (50eur godisnje) i s tim imam osiguranje protiv nesrece na skijanju (bilo gde u EU). Pokrivene troskove transporta (do 5 000eur) i troskove bolnice, ne mogu se sjetiti do koje sume. Posto zena nema prebivaliste u AT njoj svaki put sklapam putno zdravstveno koje pokriva samo bolnicke troskove a nedaj boze neki transport sve bi islo na nas trosak.

Sta tacno podrazumevas pod ovim ne pokriva off skijanja? Ako bi se ona povredila skijajuci off, osiguranje ne bi isplatilo troskove lecenja ili?

Nije bas da je spasavanje helikopterom oko 5000. Negde oko 1 500 do 1 700eur kosta. Nije bas da je ovo osiguranje 22eur. Jesta 22 eur ali onda se dobija i najmanji paket usluge (morate citati izmedju redova). Ako vise uplatite vise ce osiguranje pokrivati. Ovakvim oglasavanjem samo privlace musterije a tek u ugovoru stoje sve pojedinosti

Sapa
30.01.2013, 06:00
Grazer, Citaj malo bolje sta je postovano, nema potrebe da pametujes! Vec sam naglasio da je godisnja premija niska, ali da je i iznos do kojeg pokrivaju troskove nizi.
(I ja sam bio clan alpinistickog saveza i placao sam 45evra takvo osiguranje, al mi je sa svim drugim troskovima bilo presskupo. Ustvari ukljucujuci i clanstvo kosta 70e. Ovdje gdje ja zivim.)
Vidim razumijes se u cjene usluga helikoptera, je l to iz licnog iskustva? Ustvari nemas pojma, kao i obicno ti si fokusiran na detalje, malo stvari staviti u kontekst tebi ne ide. On se uhvatio cjene prevoza helikopterom, tipicno gastarbajterski pennywise karakter. Fascinantna leteca sprava, jelde? mada ne cudi tvoj komentar tipicno Grazer, bolje te i ne znam na forumu. Troskovi zbrinjavanja, transporta u bolnicu i prve medicinske njege, te transport u maticnu zemlju, ako nisi iz austrije su minimalno 5000 evra.

Sapa
30.01.2013, 06:16
Ufffff odoh u teski off topic, navuce me papak, al ne mogu da ssuzdrzim, halo! u svakom
pa i najskupljem osiguranju se moraju citati pojedinost, tj klauzule pametnjakovicu!!! sta mislis da je bilo koje osiguranje dobrotvorna organizacija? Ako ustanove da si se ponasao neodgovorno isplatce ti ki.u i ti iz alpinistickog osiguranja, da ti kazem ako nisi znao!!!!

Cuj njemu komentara ovakvim ''ovakvim oglasavanjem samo privlacite musterije'' ti ili si ogranicen ili je teska arogancija u pitanju, mislim da je i jedno i drugo. Ufati se bolje preprodaje bionic vesa sa popustom od 0,1% za forumase.

designbvr
30.01.2013, 07:14
Sapanovicu :yay:
bilo je i vreme,
neko je i MOR'O !

trendo
30.01.2013, 11:22
vizavi clanstva u alpinisticki savez, clanstvo u isti u SLO je 20eura i pokriva isto to sto i u AT
ogradzujem se od licne proizvoljnosti (odnosno moih rekla kazala),
neko iz SLO verovatno ima bolje podatke

Grazer
30.01.2013, 12:10
Nije bog zna kakva cifra, ali kad se zna da akcija pruzanja prve pomoci i spasavanja helikopterom kosta u prosjeku od 5000 e pa navise, onda je ovo sasvim ok.

Jesi li igde u svom posto naveo helikoptersko izvlacenje+transport do kuce u inostranstvo+medicinska njega? Nisi! naveo si samo helikoptersko izvlacenje kosta 5000. A ja sam samo o njemu i govorio. I ono kosta oko 1500 do 1700eur.Zavisno od zone spasavanja i dostupnosti. Znam koliko kosta posto sam polagao taj predmet na faxu. Troskove zbrinjavanja pokriva putno zdravstveno a transport do kuce u inostranstvo nemam pojma koja vrsta osiguranja pokriva. Mislim da to snosis sam, predpostavljam.To stvarno ne znam.


kao clana alpinistickog saveza to bi sve bilo pokriveno ali samo da adrese prebivalista u AT. Da bi bio clan saveza moras imati prebivaliste u AT tako da za ljude koji zive u Srbiji mislim da nije mogu da se uclane. I to moguce da gresim. Mozda mozes dati adresu od prijatelja ili nekoga koga imas u AT pa da se uclanis. To nisam bas siguran.

QUOTE=Sapa;79916]Mislim da sam vec ostavljao ovaj linak, al nije na odmet ponoviti
http://www.bergrettung.at/FOERDERER-Vorteile.453.0.html
Za 22 evra godisnje, osiguran na pisti i van nje! i to ne samo u Austriji nego i u ostatku Evrope. Za povoljnije a jeftinije osiguranje ja nisam cuo, a posto se bavim offpiste skijanjem, ovo je jedno od rijetkih osiguranja kod kojih je polisa vazeca i kod offpist nezgoda gdje je opasnost od lavina veca od nivoa 2 na skali od 5.
Inace ovo osiguranje pokriva akcije spasavanja na skijanju do 15 hiljada evra.[/QUOTE]

Ovo sto oni stave 22eur na sajt to je startna cjena za najmanji paket s najmanjim pokricem i pitanje sta je sve uracunato tako da ja smatram da ti siris dezinformacije gde pricas ljudima da za 22eur mogu biti full osigurani. To nije tacno.

Cemu takav napadacki stav na moj post? Sta sam ja pametovao? Sto sam demantovao tvoju dezinformaciju od helikopteru i ceni osiguranja, jel?

Grazer
30.01.2013, 12:23
Ako mislis na izjavu ovakvim oglasavanjem privlace musterije to se ne odnosi na tebe vec na politiku poslovanja firme. To je normalno u AT, uvek se prezentuje najniza cjena a tek da se dodje tamo shvatis da za tu cenu nemas bas nista i da trebas dobro doplatiti da bi nesto dobro dobio. E to znam iz licnog iskustva

Grazer
30.01.2013, 12:46
Ufffff odoh u teski off topic, navuce me papak, al ne mogu da ssuzdrzim, halo!

Ako ja postujem dezinformaciju onda ozezi drvlje i kamenje ako ti postujes onda nedaj boze da te neko demantuje.

I za osiguranje i helikopter si pruzio netacne tj nepotpune informacije i odmah si poceo pljuvati po meni. Ja sam ih samo dopunio da ljudi znaju sta konkretno stoji iza toga ali neeee...moras ti mene ispljuvati

Grazer
30.01.2013, 14:09
Ti jesi u postu #31 (http://skijanje.rs/forum/showpost.php?p=79925&postcount=31)spominjao niske premije ako su niske cjene osiguranja ali nisi nigde demantovao svoju izjavu o 22eur osiguranju. barem ne a da sam se ja mogao poistovjetiti s tim postom. Takodje cjena pruzanja prve pomoci na licu mjesta i transport helikopterom su uracunati u istu cjenu (ako prva pomoc zahtjeva transport helikopterom). Mozes imati i spasavanje helikopterom od 500eur ali prosecna i najcesca cena je od 1500 do 1700eur. cena od 5000 bi bila da te spasavaju s vrha Himalaja

Grazer
30.01.2013, 14:20
I sta tebi smeta moj oglas o prodaji Xbionic? sta ti imas s njim? sto sam statisticki izrazio koliko popust dajem i da sam sprema sniziti jos? Ne razumem sta hoces? Sta si ti ovde, najpametniji a ja sam glup, nisam na tvom nivou pa cim nesto drugacije uradim hajde malo da se vredjamo. Sta?

Tucko
30.01.2013, 14:44
Slusaj prijatelju, svima normalnima na ovom forumu smeta tvoje pametovanje po svakoj od tema koja se odve pojavi. Pa brate ne postoji tema o kojoj ti nemas neku pametnu da dodas, umorio si boga oca. Iz grada kojim se ti potpisujes na ovom forumu ima mnogo ljudi koji diskutuju na temu o kojoj imaju sto reci i pravo je uzivanje citati njihove postove, ajde malo se mani diskusije na sve sto vidis.
Cutanje je vrlina !

Grazer
30.01.2013, 15:00
kakve veze ima to s cinjenicom sto sam ja demantovao neke njegove netacne informacije? zar to nije nesto pozitivno i pruzanje clanovima foruma tacne podatke. Po cemu je moj post pametovanje a njegov nije a on je taj koji plasira netacne informacije? Ja ga ispravim a on odmah mene izvredja.I na ovom forumu ima puno ljudi koji mene nerviraju ali ja njih ne pljujem i ne obracam se njima kao sto se on meni obraca.

stekan
30.01.2013, 15:36
Možda se heli troškovi u Austriji i Francuskoj/Švici razlikuju.

P.S. Druže Tucko, moj duboki naklon za skiju u potpisu

Sapa
30.01.2013, 17:03
Ti jesi u postu #31 (http://skijanje.rs/forum/showpost.php?p=79925&postcount=31)spominjao niske premije ako su niske cjene osiguranja ali nisi nigde demantovao svoju izjavu o 22eur osiguranju. barem ne a da sam se ja mogao poistovjetiti s tim postom. Takodje cjena pruzanja prve pomoci na licu mjesta i transport helikopterom su uracunati u istu cjenu (ako prva pomoc zahtjeva transport helikopterom). Mozes imati i spasavanje helikopterom od 500eur ali prosecna i najcesca cena je od 1500 do 1700eur. cena od 5000 bi bila da te spasavaju s vrha Himalaja

ponavljam, kostanja jednog spasavanja, i to na pisti u prosjeku nije ispod 5000e u Austriji.
101 primjer ljudi koji su dobili racune posje obavljenog spasavanja u kojem je ucestvovao helikopter i transporta nazad kuci sa avionom poslje ukazane pomoci u bolnici, a sve tu u evropi na dva sata leta od austrijskih alpi.
sta si ti ucio u skoli ja ne znam, ali znam sta je realnost ljudi koji su imali nesrecu i kojima je ukazivana pomoc.
ovde ima primjera ljudi koji su u austriji samo za troskove prebacivanja helikopterom u bolnicu placali vise od 3500 evra, ponavljam samo troskova helikoptera, a gdje su ostali troskovi da ih ne nabrajam ponovo. a dali sam u prvom postu samo pomenuo troskove helikoptera u tih 5000 ili i druge je ne bitno, jer sam poslje toga jasno objasnio da se radi o ukupnim troskovima.
nemam potrebu da lazem niti da izmisljam, nadam se da nikome koga ja poznajem ovakav vid pomoci nece trebati, u glavnom necu se dalje s tobom prepirati definitvno ili si mentalno organicen ili arogantan; uglavnom pojma nemas; i necu dalje vodit diskusije sa tobom.

Sapa
30.01.2013, 17:09
mog poznanika su vadili iz snjega u St. Antonu prije par godina, nije imao povreda, ali je prevezen traumahelikopterom na pregled u Insburk, kuci se vratio normalno, svojim autom, racun je bio preko 4000 evra!!!
ja kad sam prije 10 godina imao nezggodu van piste u Svajcarskoj, sam sisao u dolinu, bez da je bila ukljucena gorska sluzba, prevezo me taksi u bolnicu i zadrzali me 2,3 dana na pregledu zbog potresa mozga, dobio sam racun od 2000evra za bolnicke troskove. znaci o cemu mi ovdje pricamo, i sad ce on meni Himalaje spominjat, papak.

hehehe
30.01.2013, 18:57
.... Poslje advokatskih kanelarija najveci lopovi su osiguravajuca drustva, kako tu, tako i ovdje....

Deder da mi se ovde objasni, što si preskočio banke?!? Ha?

trendo
30.01.2013, 18:59
a ja setao planincugama oko Zermatta a potpuno zaboravio na osiguranje

ccc Trendo Trendo

Tucko
30.01.2013, 19:19
Možda se heli troškovi u Austriji i Francuskoj/Švici razlikuju.

P.S. Druže Tucko, moj duboki naklon za skiju u potpisu

:sm023:


Hvala Stekane, to je nova akvizicija od ove godine, povoljno nabavljena u Mariboru na putu iz Istocnog Tirola prema kuci, jos nisam imao prilike probati ali se smesi Kopaonik iduceg vikenda.
Inace bio bih neiskren kad bih rekao da i tvoje misljenje o istoj nije uticao na moj izbor. :dziveli:

Grazer
30.01.2013, 20:39
znaci o cemu mi ovdje pricamo, i sad ce on meni Himalaje spominjat, papak.


Pazi malo kako se izrazavas klopane. Sta si ti sebi umislio da me mozes tako prozivati i obracati mi se tako po forumu

Grazer
30.01.2013, 20:56
jedno je diskutovati i neslagati se oko misljenja i tema a drugo otvoreno vredjati

ibane
30.01.2013, 21:08
a ja setao planincugama oko Zermatta a potpuno zaboravio na osiguranje

ccc Trendo Trendo

E Trendo Trendo :cool:. A ovo osiguranje jel pokriva ako se penjes na Titov vrv ili Korab :confused:?

wlad
30.01.2013, 21:11
Tamo te (kao i kod nas) srećom ne spašavaju helijem ;)

ibane
30.01.2013, 21:23
Tamo te (kao i kod nas) srećom ne spašavaju helijem ;)

E sad :eek: ?

Sapa
30.01.2013, 21:37
jedno je diskutovati i neslagati se oko misljenja i tema a drugo otvoreno vredjati
Potpuno se slazem i ovim putem ti se iskreno izvinjavam, nema opravdanje i krajnje je nekulturno, ne sluzi mi na cast da bilo koga javno zovem papkom :sm008:


Stojim iz svega ostalog recenog, i smatram da redovno dajes povrsne izjave koje veze s mozgom nemaju. a bilo je dovoljno samo malo zaguglati ( a njemacki mi je slab, ali ipak), cifre koje sam prethodno pominjao, i to samo za usluge spasilackog helikoptera, prilicno poklapaju sa ovim troskovima iz austrijskih novina.

http://www.kleinezeitung.at/kaernten/spittal/bad_kleinkirchheim/2959579/rettungsflug-kostet-4580-euro.story

Hubschrauberbergung 1700e? Nidje veze, ispravi me ako grijesim, priznajem razumijem samo 90% teksta
A joj evo ti ga odma jos jedan clanak
http://www.kleinezeitung.at/kaernten/hermagor/2955985/flugrettung-kann-teuer-kommen.story

Dali dobro razumijedoh zadnju recenicu????
Izjava sluzbenog lica;
Pro Minute werden für die Flugbergung etwa 80 Euro fällig.!!!!

Sapa
30.01.2013, 22:10
Nek prosjecna akcija helikoptera traje 60 minuta x 80e / minuti = ? 1700 evra ?
A zamisli nepristupacan teren, cekanje da unesreceni bude dopremljen do helikoptera...ode cifra preko 5 hiljada dok si trepnuo, a jos nismo ni bolnicke troskove zaracunali.

Grazer
30.01.2013, 22:12
Nije izjava sluzbenog lica vec kaze da jedna privatna firma koja ima ugovor s spasilackom sluzbom u Nassfeldu zna naplacivati usluge i do 80eur po minuti za helikopter.

Recenicu ispred kaze da u 90% slucajeva transport se ne naplacuje posto ako GKK ne plati, plati crveni krst ili auto moto savez.

Durch den Abschluss einer privaten Versicherung, die bei Unfällen oder Bergnot gilt. Inkludiert sind Versicherungen etwa bei der Alpenvereins-Mitgliedschaft (52 Euro/Jahr), im ÖAMTC-Schutzbrief oder bei Kreditkarten-Reiseversicherungen.

U AT je covek osiguran za transport helikopterom ako:ima privatno osiguranje, clanstvo u alpinistickom savezu (52eur), clan auto moto saveza ili kredit karten putno osiguranje.

Prvi text koji si naveo u zadnjoj recenici kaze da su se dogovorili i konacna cjena je bila 1500eur. Firma koja ga je spasavala je isto privatna firma tako da zavisi ko te spasava. Ako je drzavna sluzba spasavanja izadje jeftinije ako je privatna firma pod ugovorom oni deru. Kaze u textu da osiguranje nije htelo da plati troskove posto medicinski gledano nije bilo potrebe za intervencijom helikoptera. Kaze da ti mozes da odbijes dolazak helikoptera i zahtjevas transport sanjkama do bolnice.

Porilican broj faxtora odlucuje finalnu cjenu, od toga ko te spasava do toga gde se nalazis.

Sapa
30.01.2013, 22:24
Znaci kad si lokalac ili imas dobrog advokata mozes naknadno dogovoriti nizu cijenu, prosjecan strani turista mora da ima srecu da se potrfi da ga transportuje drzavna sluzba a ne privatnik ? Troskovi su ogromni pa bili i "svega" 1700e, ko sto rekoh licno poznajem covjeka koji je platio vise od 4000 za taj let.

trendo
30.01.2013, 23:09
E Trendo Trendo . A ovo osiguranje jel pokriva ako se penjes na Titov vrv ili Korab ?

Tamo te (kao i kod nas) srećom ne spašavaju helijem

Eeee za planine u MK imam godisnjo osiguranje koje pokriva sve i svasta, ali prvo moras sam da se dovuces do lekara i resis dusevne probleme a oni lepo onda sve refondiraju. Prakticno zar ne ;)

Salu na stranu. U Zermattu postoi sluzba spasavanja (sa sve helikopterima) koja pokriva sve osim lecenje, i vazi za svuda u svetu, pa i himalaje. Inace sluzba je fondacija i osim priloga odrzava se i clanarinom clanova, a clan moze biti svako na ovom svetu za oko 20franaka godisnje.
Na zalost mi smo imali tehnickih problema oko clanstva u planinarski saves SLO (inace nije problem izvaditi isto, to smo samo mi 'malo bili aljkavi') a nesto slicno je bilo i u Zermattu. A trebalo je da nam prijatel iz Ciriha to srediti. Bolje da smo sami.

ftj
31.01.2013, 10:06
Jesam li ja dobro razumeo da moje putno osiguranje ne pokriva transport helikopterom ukoliko se povredim NA stazi? Znači ako se povredim samo da vičem nicht helikopter.

Grazer
31.01.2013, 11:02
Jesam li ja dobro razumeo da moje putno osiguranje ne pokriva transport helikopterom ukoliko se povredim NA stazi? Znači ako se povredim samo da vičem nicht helikopter.
Jeste da smesno zvuci sli da, tako je. Tvoje putno pokriva samo bolnicke troskove a troskove transporta i evakuacije snosis sam. Imas pravo odbiti helikopter i zahtjevati silazak sanjkama

ftj
31.01.2013, 11:16
Prošli put su mi pokrili transport i sa staze i do bolnice od nekih 100e.

Rossignol 8s
31.01.2013, 11:22
Kada sam bio u Tignes-u pre 2 god, pored redovnog osiguranja (putno+ski) koje sam regulisao u Beogradu, preporučeno nam je da na licu mesta (u ski centru) uzmemo neko dodatno osiguranje, nešto oko 2 evra dnevno. Ako imaš to, mnogo lakše ide sa njihovom gorskom službom spasavanja...ćaletov prijatelj se solidno povredio i bila je neprijatna situacija sa gss jer on nije imao to dodatno osiguranje.

Taxista
31.01.2013, 13:30
Bas sam se razocarao...znaci sigurica skijanje na Divcibarama, sa zdravstvenom knjizicom..:smoke:

trendo
21.02.2013, 17:13
Cene usluga planinske sluzbe spasavanja Bugarske

http://www.pss.bg/insurance.html

macak011
21.02.2013, 17:32
Jesam li ja dobro razumeo da moje putno osiguranje ne pokriva transport helikopterom ukoliko se povredim NA stazi? Znači ako se povredim samo da vičem nicht helikopter.

11 Акция с използване на хеликоптер 1500/час

Vsichko hubavo! :D

jopopo
21.02.2013, 18:19
11 Акция с използване на хеликоптер 1500/час

Vsichko hubavo! :D
To je u levovima, sreća :)

ibane
21.02.2013, 20:35
To je u levovima, sreća :)

Malo li je :sm022:?

jopopo
21.02.2013, 22:07
Malo li je :sm022:?
Ma daj, ne možeš ni jedan Bogner da kupiš za te pare!!!

ibane
21.02.2013, 22:49
Ma daj, ne možeš ni jedan Bogner da kupiš za te pare!!!

Ali mozes Colmar ;)

donthinktwice
22.02.2013, 09:36
Posto je ovde bilo proizvoljnih izjava, evo jedan primer iz prakse.
Moj post od pre 2 godine:
"Moja devojka je u Fr pre par godina povredila ligamente tako da je morala da interveenise GSS. Dosli momci, pitali dali ima osiguranje, mi rekosmo da ima. Oni pozvali helikopter (da nije imala osiguranje vozili bi je sankama u koritu) i pravac ambulanta.
Epilog: troskovi snimanja, lekara i lekova iz apoteke oko 90e koje smo mi platili i koje su nam uz racune i dokumentaciju ovde refundirali u roku od 10tak dana. "Voznja" helikopterom je bila medju njima (osiguranjem i ski centrom) regulisana i placena. Posle smo iz nekih papira koje su nam slali saznali da je transport bio oko 800e."

Skijaliste Vars-Risoul, polisa Wiener kod nas kupljena sa sportskom doplatom 50%, ukupno oko 1.5e dnevno

gevara
22.02.2013, 11:28
I ja nisam baš skontao neke prethodne postove...
Ovo mi zvuči logično, imali ste putno i dodatno, posebno osiguranje od takvih ozljeda. Većina ozbiljnijih osiguravajućih kuća, pa i "Wiener", se služi asistencijom kompanije "Coris International" koja dosta posla završava umjesto osiguranika i osiguravajuće kuće. Ima još sličnog egzaktnog iskusta, a ima i gdje su se svi troškovi proceduralno pokrivali, između posrednika osiguranja i "bolnica".

No, ne trebale vam te usluge nikad...

plageton
26.02.2013, 15:10
Imao sam iskustvo sa povređenom osobom u Les Deux Alpes i sve je do žute banke pokriveno ili refundirano, uključujući transfer ambulantnim vozilom do aerodroma u Lionu a odatle preko Beča za Beograd. Osiguranje uobičajeno, plaćeno u Beogradu.

Helikopter nije bio upotrebljen, ali jesu motorne sanke koje su za jedno 200 m do ambulante koštale, sad sam zaboravio ali red veličine jedno 200 E. To je industrija. U ski centrima znaju da osiguranje pokriva troškove i bezočno karikaju medicinske i druge troškove. Zato osiguravajuće kuće i nalaze interes da povređene što pre evakuišu iz tih centara i vrate kući.

U svemu tome ono što ne valja to je da se na dijagnozu, a time i terapiju, u ski centrima ne može osloniti jer su potpuno komercijalizovani i sve je usmereno na to da što skuplje naplate.

Na kraju je ispalo da je povreda (srećom) bila bezazlenija nego što su utvrdili lekari u Deux Alpes. Drugim rečima, dijagnoza je bila pogrešna.

Grazer
26.02.2013, 15:51
U svemu tome ono što ne valja to je da se na dijagnozu, a time i terapiju, u ski centrima ne može osloniti jer su potpuno komercijalizovani i sve je usmereno na to da što skuplje naplate.
.
To u potpunisti se slazem. prijatelj moj u Val Thorenu padne i za rengen mu naplate 250eur.

Milos011
12.03.2013, 13:53
Danas zvao nekoliko osiguravajućih društava koje rade u Srbiji sa pitanjem koliko košta putno zdravstveno osiguranje za 10 dana za Francusku. Pitanje je bilo za cenu sa uključenim skijaškim rizikom pošto SVI dodatno to naplaćuju.

Uniqa .................. 1.650 RSD
Generali ............... 2.836 RSD
DDOR Novi Sad ...... 13,5 EUR
Wiener Stadtische .. 2.242 RSD
Basler .................. 3.202 RSD
Dunav .................. 1.593 RSD

wlad
12.03.2013, 15:38
Najcrnje je da u stvari svi prodaju isto osiguranje (možda ne baš svi, ali većina [pre]prodaje istu stranu "agenciju") a razlike ogromne za korisnike istih :)..

Milos011
12.03.2013, 18:08
Najcrnje je da u stvari svi prodaju isto osiguranje (možda ne baš svi, ali većina [pre]prodaje istu stranu "agenciju") a razlike ogromne za korisnike istih :)..

Upravo tako. Nisam ih sve pitao, ali većini je Coris ino partner.

CrazyKong
12.03.2013, 21:01
DDOR do ove godine nije naplacivao doplatu za skijanje, ali su i oni poceli :awm2:
Mada su i tako najeftiniji....

Truch2
14.03.2013, 23:53
Inace, ne znam da li ste vec pisali o tome...ni jedno osiguranje ne pokriva snow park(makar onih par gde sam pitao), kao to je extrem sport ne ulazi u osiguranje, bla-bla,ima neka zachkoljica, kakav park?(kao sto rece jedna..)..Cisto da znaju, oni koji bi da se lomataju.
Savet je da, ako vec skacete po railovima, vrtite 720 i i sl. i nedajBoze se povredite uvek probate da se odvucete izvan parka i onda trazite pomoc. Ako ste u stanju da odete iz parka...

jopopo
15.03.2013, 00:24
Inace, ne znam da li ste vec pisali o tome...ni jedno osiguranje ne pokriva snow park(makar onih par gde sam pitao), kao to je extrem sport ne ulazi u osiguranje, bla-bla,ima neka zachkoljica, kakav park?(kao sto rece jedna..)..Cisto da znaju, oni koji bi da se lomataju.
Savet je da, ako vec skacete po railovima, vrtite 720 i i sl. i nedajBoze se povredite uvek probate da se odvucete izvan parka i onda trazite pomoc. Ako ste u stanju da odete iz parka...
Ako si u stanju da se odvučeš iz parka napni se još malo pa se odvuci i do nekog Špara (promeni cipele samo i skini kacigu) pa kada te niko ne vidi (a ni kamere) baci se dole na pločice i jauči, kao pao si na klizav pod, možda i neke pare na ime odštete dobiješ :smoke:

Sapa
15.03.2013, 10:40
Ako si u stanju da se odvučeš iz parka napni se još malo pa se odvuci i do nekog Špara (promeni cipele samo i skini kacigu) pa kada te niko ne vidi (a ni kamere) baci se dole na pločice i jauči, kao pao si na klizav pod, možda i neke pare na ime odštete dobiješ :smoke:
Haha dobar :ok:
Diskusija se nastavlja....

prvi put cujem da park nije pokriven standardnim ski-osiguranjem, iskreno ne vidim razloga,ali ko ce ga znat. Ovi neki moji freestyle akrobati, koji vise u tim parkovima, koliko znam nisu extra osigurani.
:dontknow:
Sad na skijanju caskao sa nekim austrijskim rajderima, rekoh im da imam ono pomenuto, bergrettung.at osiguranje za offpist. potvrdise mi samo da mi je izbor pametan, pokrivaju sve sto se tice spasavanja i transporta do bolnice u austriji i inostranstvu , pa bilo to sankama, helikopterima ili bananama. Nemae zackoljica, nema lazi , nema prevare. Bolnicke i druge troskove pokriva moje standardno osiguranje. Mislim da nije prevelik luksuz platiti 30tak evra godsnje ekstra za takve nedajboze usluge. Da covjek ne razmislja da li ce mu voznju helikopterom naplatit 800 ili 3000 evra. Logicno da je cupanje i transport iz nekog slomovratnog terena skuplje nego pokupiti unesrecenog direktno sa piste.

IvanQ
25.12.2013, 15:20
Evo da ozivim ovu temu malo. Posto idem u Tignes januara i planiram off-piste rekoh momcima iz agencije da mi detaljno provere uslove osiguranja koje prodaju (putno sa skijaskom doplatom). Ispostavilo se da to osiguranje zaista pokriva samo stazu i nista van toga (off-piste i snow park definitivno nisu pokriveni). Posto definitivno ne zelim da idem neosiguran za off-piste, malo sam se dalje raspitao kod durgarica koje rade u dve osiguravajuce kuce ovde i ona su mi potvrdile da je NBS propisala uslove koje osiguravajuce kuce daju klijentima i da je to to, pod skijanjem se podrazumeva samo staza i dalje nema.
Da li je neko ko zivi ovde uplacivao neko osiguranje spolja koje pokriva off-piste i da li je tako nesto uopste moguce zavrsiti preko interneta ili da pokusavam nesto na licu mesta da zavrsim? Sapo, da li bergrettung.at moze da se uradi iz Srbije ili mora negde u Austriji?

designbvr
25.12.2013, 17:42
http://www.assurski.fr/offre=2-en

http://www.europ-assistance.fr/fr/voyage/evasio-sports-loisirs?gclid=CIu6_ITry7sCFcNF3godWSUAlQ

IvanQ
26.12.2013, 13:20
Jesi li koristio neko od njih?

designbvr
27.12.2013, 12:05
(off-piste i snow park definitivno nisu pokriveni). Posto definitivno ne zelim da idem neosiguran za off-piste,

da li je tako nesto uopste moguce zavrsiti preko interneta ili da pokusavam nesto na licu mesta da zavrsim?

Nisam,
samo predlazem, mada je verovatno najbolje na licu mesta,
al' se bojim koliko ce da "boli" :eek:

sto ne napises ovim (sto sam met''o linak) pisamce pa priupitaj moze
li itd. ....

jaojelena
02.01.2014, 09:41
ni jedno osiguranje ne pokriva off ...to ti je skijanje sa sopstvenim rizikom

Ivan Bgd
02.01.2014, 12:56
Ima, sad videh na assurski.fr i za sedam dana kosta 17.5 eur
:)

designbvr
02.01.2014, 16:49
ni jedno osiguranje ne pokriva off ...to ti je skijanje sa sopstvenim rizikom

:glavaozid

Apsolutno netacno, nema zemlje u EU koja ne nudi osiguranje za off,
... a za pismene ima i link iznad!,
Upravo, za doticno mesto za koje je covek pitao

za nepismene: otvoriti link i pogledati CELU stranu

"Assurski is the ski insurance specialist in Europe. (Leisure, amateur competitions, families, off-road / extreme sports)"

jaojelena
02.01.2014, 23:39
Mislim da je decko/covek pitao za Srbiju , preciznije je da kod nas ne postoji ali tamo negde postoji.

IvanQ
02.01.2014, 23:59
Da, napisao sam da domace ni jedno ne pokriva. Elem, uplatio sam DSV godisnje, ali se nadam da vam necu pricati koliko je dobro ili lose.
http://www.ski-online.de/home.html

Ivan Bgd
03.01.2014, 01:13
Da, napisao sam da domace ni jedno ne pokriva. Elem, uplatio sam DSV godisnje, ali se nadam da vam necu pricati koliko je dobro ili lose.
http://www.ski-online.de/home.html


To si preko neta karticom platio?
U kojoj formi si dobio polisu?
Pozdrav

IvanQ
03.01.2014, 01:16
Platio SWIFTom, ali pre neki dan tako da jos uvek nije stiglo, ali imam broj polise. Sve ce poslati postom na kucnu adresu.

Ivan Bgd
03.01.2014, 01:27
Platio SWIFTom, ali pre neki dan tako da jos uvek nije stiglo, ali imam broj polise. Sve ce poslati postom na kucnu adresu.
Sigurnije mi onda u VT da to platim, ko zna da li ce mi to stici za 7 dana.
Pozz

Ivan Bgd
03.01.2014, 01:30
A pored tog osiguranja za off da li mi treba i ovo nase putno osiguranje sa ski rizikom ili ne?
Pozz

IvanQ
03.01.2014, 01:30
Pa nece ni meni jer sutra ujutro krecem, ali kontam da je broj polise dovoljan ako zatreba.

Ivan Bgd
03.01.2014, 01:33
Pa gde ces ti sutra, cekaj bre nasu smenu da jos malo napada!
:)
Pozz

IvanQ
03.01.2014, 01:38
Ah, jebi ga. Gotovo sada :)

Ivan Bgd
03.01.2014, 01:55
Sigurnije mi onda u VT da to platim, ko zna da li ce mi to stici za 7 dana.
Pozz
Da li si uzeo I kod nas putno osigur.sa ski riz. ?

IvanQ
03.01.2014, 01:57
Jesam, od viska glava ne boli.

Ivan Bgd
03.01.2014, 01:57
Pa nece ni meni jer sutra ujutro krecem, ali kontam da je broj polise dovoljan ako zatreba.


Da li si uzeo I kod nas putno osig.sa ski riz. ?

Ivan Bgd
03.01.2014, 01:58
Srecan put Ime I puno snega!

Truch2
08.01.2014, 12:47
A ovo, uz odgovarajucu pricu, nisam video stazu, zalutao do susednog glecera, ne govorim francuski is l :sm004: ...cak je i dosta jeftino

Ivan Bgd
08.01.2014, 20:55
[QUOTE=designbvr;88005]http://www.assurski.fr/offre=2-en

Uzeh danas assurski osiguranje preko neta za svih 7 dana, dobijes odmah na mail polisu I to je to.
Sad ostaje samo da se nadam da ga necu koristiti I da ce to biti bacenih 17,5 eur.
Nego, zna li neko da li ovo osiguranje pokriva I na ski stazi ili samo off?
Zvao sam ih danas u Fra ali jedva da pricaju engleski. Nesto su mi razjasnili, ali nisam imao vise zivaca da ih I to pitam. Probacu sutra mailom ako stignem, pa nek guglaju. :)

designbvr
09.01.2014, 06:57
[QUOTE=designbvr;88005]http://www.assurski.fr/offre=2-en
Nego, zna li neko da li ovo osiguranje pokriva I na ski stazi ili samo off?


Nisi morao da zoves, ali si mogao da citas :confused:

evo sta pise:

The benefits of the AssurSki snow insurance:
Sport Civil Liability in France and abroad.
No cash advance in case of an accident; Search and Rescue Costs, including helicopter, ambulance and hospitalization.
Guarantees designed and adapted to winter sports and summer sports as well (for yearly product).
Immediate coverage, no waiting time for the subscription! Insurance certificate available online.
Online Snow Insurance products adapted to the needed period, from daily to annual coverage.
Medical expenses up to 10 000 € in Europe.
Ski insurance 10% cheaper than in resort.
IPhone / Android Applications for any last minute insurance, anywhere anytime.
An insurance contract secured by the No. 1 in Assistance.

The insurance card covers winter sports, snow insurance (alpine skiing, cross country skiing, snowboarding, freeride skiing, backcountry skiing ...) and summer sports (mountain biking, DH, hiking, trekking, canyoning) Aerial sports Insurance (*), motorsport insurance (*) and extreme sports.

Niko ... ali bas niko od ucesnika u temi se nije potrudio da se obavesti
kompletno, kompetentno i smisleno, ukljucujuci i ONOG koji je pitanje i postavio
samo povrsno informisanje i citanje postova :glavaozid :sm012: :glavaozid

Ivan Bgd
09.01.2014, 08:55
[QUOTE=Ivan Bgd;88557]

Nisi morao da zoves, ali si mogao da citas :confused:

evo sta pise:

The benefits of the AssurSki snow insurance:
Sport Civil Liability in France and abroad.
No cash advance in case of an accident; Search and Rescue Costs, including helicopter, ambulance and hospitalization.
Guarantees designed and adapted to winter sports and summer sports as well (for yearly product).
Immediate coverage, no waiting time for the subscription! Insurance certificate available online.
Online Snow Insurance products adapted to the needed period, from daily to annual coverage.
Medical expenses up to 10 000 € in Europe.
Ski insurance 10% cheaper than in resort.
IPhone / Android Applications for any last minute insurance, anywhere anytime.
An insurance contract secured by the No. 1 in Assistance.

The insurance card covers winter sports, snow insurance (alpine skiing, cross country skiing, snowboarding, freeride skiing, backcountry skiing ...) and summer sports (mountain biking, DH, hiking, trekking, canyoning) Aerial sports Insurance (*), motorsport insurance (*) and extreme sports.

Niko ... ali bas niko od ucesnika u temi se nije potrudio da se obavesti
kompletno, kompetentno i smisleno, ukljucujuci i ONOG koji je pitanje i postavio
samo povrsno informisanje i citanje postova :glavaozid :sm012: :glavaozid

Sve sam to procitao, ali nemam vremena da detaljno proucim i ona sitna slova gde navode neke uslove koji iskljucuju gore pomenuto, te mi je jednostavnije i brze da ih pozovem i to u 2 min razjasnim kad vec imaju za to call centar.
Sto se tice ''..nije potrudio da se obavesti
kompletno, kompetentno i smisleno, ..'' , pa zar bih skijao po dubokom snegu u nepoznato da sve radim smisleno ? Kad bi tu bilo adrenalina?
Nego pocela krstenica da mi zuti pa rekoh da za svaki slucaj uzmem to neko off osiguranje po prvi put.
:dziveli:

designbvr
09.01.2014, 12:03
pa zar bih skijao po dubokom snegu u nepoznato da sve radim smisleno ? Kad bi tu bilo adrenalina?
Nego pocela krstenica da mi zuti pa rekoh da za svaki slucaj uzmem to neko off osiguranje po prvi put.
:dziveli:

Sta tek ja da kazem za krstenicu :sm006:

A... za skijanje, pogotovu "tamo" i pogotovu off,
se vrrrrlllllooo pripremim, a posle (adrenalin) sta bog da
:dziveli:

Ivan Bgd
09.01.2014, 12:23
Sta tek ja da kazem za krstenicu :sm006:

A... za skijanje, pogotovu "tamo" i pogotovu off,
se vrrrrlllllooo pripremim, a posle (adrenalin) sta bog da
:dziveli:

spremim se i ja fizicki, jos od 01.oktobra pocnem, nego se ne spremam topografski :sm022:, samo vidim dubok sneg i skrenem.
prosle god. u L2A ne znam da li sam prosao sve staze, a nema ih puno, ali sam presao zato skoro sav dubok sneg.
Prvi dan zamalo da sletim na utabanu stazu sa visine od oko 5m + iz dubokog snega, sva sreca pa mi bilo sumnjivo zasto samo tuda niko nije pre mene prosao ,a svuda okolo jesu.:hair:
:sm018:

ExBaker
31.03.2015, 22:28
Kad smo išli u Dolomite uzeo sam putno zdravstveno osiguranje. Za nas trojicu ukupno 21€, s tim što nisam rekao da idemo na skijanje, pošto osiguranje ne važi ako skijaš. Rekao sam daidemo u šoping. Hvala Bogu nismo aplicirali za tih 30000€ koliko je bila OS.
:)

sasacg
31.03.2015, 22:58
U tom slucaju,mislim da ne biste dobili pokrice ako bi doslo do povrede na skijanju...Trebalo bi da se za skijasko osiguranje doplacuje nesto sitno

ExBaker
31.03.2015, 23:08
Sava nije imala u ponudi skijanje.Možda znaju da brzo vozimo.
:)

ExBaker
31.03.2015, 23:09
Nama je u principu bitnije bilo ovo što se odnosi na vožnju, sam put...

wlad
01.04.2015, 14:09
Standardni doplatak za ski osiguranje je 50%, a osnovno dnevno je oko 1EUR/dan pa na kraju izađe oko 1.5EUR/dan ukupno za (rekreativno) skijanje. Ja uzimam godišnje osiguranje pa procenim koliko ću putovati u godinu dana (pošto se bira X dana u 365 dana - a plaća se X * 1.5EUR ako treba za skijanje ;)).

Ivan Bgd
01.04.2015, 14:40
uz to redovno osiguranje sa ski rizikom koje vazi iskljucivo na uredjenim stazama uvek uzmem i osiguranje za off piste kod assurski.fr po ceni od 2,75 eur po danu i ne razmisljam da li ce da me oderu za helikopter ili ne ako daleko bilo zatreba