PDA

Pogledati punu verziju : Bjelašnica



Milan NS
09.01.2006, 09:18
Ove godine sam prvi put sa Jahorine otišao na Bjelašnicu.
Sušta suprotnost Jahorini.
Planski se rade novi hoteli. Planski se pravi tipsko apartmansko naselje. Nema gužve. Parking organizovan i bukvalno se dolazi u sam "centar" ski centra.
Staze dobre i sređene. Ratrak nekad odradi i u toku dana stazu.
Noćno skijanje posebna priča. Reflektori, muzika....

Ako se izuzme to što "srbi sa jahorine" ne podnose "balije sa Bjelašnice" meni je Bjelašnica sasvim OK.

Symon
09.01.2006, 10:08
Pozdrav za Milana kakve su cene, smestaj,staze posto ja nisam neki zahtevan skijas tj cisti rekreativac

Milan NS
09.01.2006, 11:40
Cene su iste kao na Jahorini.
Staze ? Odlične, odlično pripremeljne, nema vetra.
Trosed vozi na vrh odakle imaš mogućnost da biraš tri staze od koji je jedna extra dobra i dve onako, malo uže i malo manje strme.
Ima još dva sida i tanjir koliko sam zapamtio...
Smeštaj ne znam kakav je i kolike su cene jer smo bili smešteni na Jahorini.

Meni se sviđa...
Preporučujem ovu vajijnatu za sva koji su na jahorini 7 .dana da jedan dan posete Bjelašnicu, razlika je primetna

djceko
09.01.2006, 12:08
Koliko znam, na Bjelasnici je jedini hotel koji radi Marsal: http://www.hotel-marsal.ba/

Cene polupansiona su malo vise nego recimo u Bistrici na Jahorini.

I pitanje za Milana - kako si isao tamo? Da li ima organizovan prevoz? Kakav je put i koliko traje?

pozdrav!

Milan NS
09.01.2006, 12:33
Sopstveni prevoz.

Sa Jahorine do Sarajeva pa preko Miljacke da Lukavice pa desno ka Bjelašnici.Od Sarajeva 25-30 km. Mada je kraći put Jahorina-Trebević-Bjelašnica mi smo ipak bili za varijantu preko Sarajeva.

Put je sasvim O.K., čiste ga, nema velikih uspona i nije gužva. :ok:

Misko
09.01.2006, 16:57
Znaci koliko sam skapirao od Jahorine do Bjelasnice ima ~60 km preko Sarajeva, koliko ima ovim blizim putem?

amater
09.01.2006, 18:22
je uvek bila posecenija i bolja od Bjelasnice. ukoliko neko bude na jahorini 7 dana nema svrhe ici na bjelasnicu.
pitajte barem slovence koji su apsolutno neutralni na tom terenu gde im je lepse i gde je bolje za skijanje.

JAHORINA :ok:

VRAGODO
09.01.2006, 19:08
Teško je i nezahvalno reći "bolja je Jahorina od Bjelašnice ili obratno" - stvar je ukusa i skijaškog znanja. Sama činjenica da su na Bjelašnici tokom Zimske olimpijade 1984. godine vožene muške discipline u alpskom skijanju sve govori. Organizacija na stazama, pripremljenost staza, dosta liftova + trosjed poznatog proizvođača Poma, veliki i dobro organizovan parking, Ski-data pass su stvari koje su u tom vremenu svrstavale Bjelašnicu u red najboljih skijališta u SFRJ. Ako tome dodamo da je tada centrom rukovodio izvanredni poznavalac i ljubitelj skijanja G. Vojo Tomić možemo samo žaliti što Bjelašnica i sada ne sija tim sjajem, i nadati se da će sve brzo biti dovedeno u funkciju dobrog skijanja i odmora kao nekada. Skijajući mnogo godina na Bjelašnici NIKADA se na stazama nijesam sreo sa ratrakom ili motornim sankama. Ko bi od zaposlenih zlupotrebio motorne sanke vozeći po stazi bio bi disciplinski najstrože kažnjavan od g. Tomića. Ali vremena su se promijenila....

djceko
09.01.2006, 19:48
Isto je tesko i nezahvalno komentarisati sredjenost staza (jos teze citati komentare drugih) - lepo mozemo videti na ovom forumu i negativna i pozitivna misljenja o stanju staza na Jahorini cak u istom danu. Isto je na forumu sajta http://www.bhski.ba/ o Bjelasnici. To sve zavisi o skijaskom iskustvu, a najvise o tome kako ko naleti. ja sam recimo na Jahorini pre dve godine skijao na super stazama, a prosle zime je bilo uzasno - staza meka sa hupserima i zbunjem koje je "raslo" iz snega na donjem delu Prace.

Isto tako sam i ovde na slovenackim skijalistima vec naleteo na svakojake uslove, od super utabanih staza do mucenja po hupserima, vodi i kamenju.

Na Bjelasnici jos nisam bio, ali bih voleo da vidim i probam. Mnogo puta sam cuo da su staze tamo teze nego na Jahorini i da je Bjelasnica mnogo divlja planina, sto se vremena tice jos nepredvidljivija od Jahorine.

Misko, izgleda da putem preko Sarajeva ima samo par km vise: http://rs.ptv.de/emr/routing.asp?UC=YES&ID=MGG&LNG=GB
napomena - ne mozes uneti bjelasnica, ali moze igman

Misko
09.01.2006, 20:09
Misko, izgleda da putem preko Sarajeva ima samo par km vise: http://rs.ptv.de/emr/routing.asp?UC=YES&ID=MGG&LNG=GB
napomena - ne mozes uneti bjelasnica, ali moze igman

Extra link :ok: . Ali izgleda da je i ovo ruta preko Sarajeva bar je tako na mapi?

Sto se tice Jahorina vs. Bjelasnica olimpijada je sve rekla sto se zahtevnosti staza tice, ovo drugo je vec stvar ukusa.

djceko
09.01.2006, 20:30
Extra link :ok: . Ali izgleda da je i ovo ruta preko Sarajeva bar je tako na mapi?

Sto se tice Jahorina vs. Bjelasnica olimpijada je sve rekla sto se zahtevnosti staza tice, ovo drugo je vec stvar ukusa.

Ja mislim de ne - ako uneses "stop-off point" preko sarajeva ide ruta tacno kroz centar, ako pustis prazno ide malo nize - to je ja mislim Trebevic.

Inace ako se dobro secam, bila su jednom i na Jahorini takmicenja za svetski kup za muskarce.

Misko
09.01.2006, 20:44
Ja mislim de ne - ako uneses "stop-off point" preko sarajeva ide ruta tacno kroz centar, ako pustis prazno ide malo nize - to je ja mislim Trebevic.


. Kapiram.

inskk
11.01.2006, 10:07
Organizacija na stazama, pripremljenost staza, dosta liftova + trosjed poznatog proizvođača Poma, veliki i dobro organizovan parking, Ski-data pass su stvari koje su u tom vremenu svrstavale Bjelašnicu u red najboljih skijališta u SFRJ. Ako tome dodamo da je tada centrom rukovodio izvanredni poznavalac i ljubitelj skijanja G. Vojo Tomić možemo samo žaliti što Bjelašnica i sada ne sija tim sjajem, i nadati se da će sve brzo biti dovedeno u funkciju dobrog skijanja i odmora kao nekada. Skijajući mnogo godina na Bjelašnici NIKADA se na stazama nijesam sreo sa ratrakom ili motornim sankama. Ko bi od zaposlenih zlupotrebio motorne sanke vozeći po stazi bio bi disciplinski najstrože kažnjavan od g. Tomića. Ali vremena su se promijenila....

Pa i nisu bas u potpunosti - sve sto si nabrojao i dalje vazi. Stavise, po meni su daleko bolji i ozbiljniji nego prije rata!

Inace, Bjelasnica definitivno ima zahtjevnije staze nego Jahorina, bolje pripremljene. Razlika je u tome da je Jahorina vise ski-centar, a Bjelasnica skijaliste, ako se moze tako reci.

pop
12.01.2006, 15:52
Kada se porede Bjelasnica i Jahorina malo je tu mjesta za subjektivizam.Cinjenice govore da je Jahorina najobicnija livada za Bjelasnicu!!!

bosanac
12.01.2006, 17:06
Bogami,ja sam rovio snjeg i vam` i tam`... Duzina i strmina su tu negdje.
Problem Bjelasnice je taj da ne postoji vanhotelski smjestaj.
I nece ga biti jos dugo,tako da je za plici dzep Jahorina pravi izbor.
ps.
Trosjed ne ide do vrha planine.

amater
12.01.2006, 18:46
sta li je sa drugim trosedom (drugi deo koji bas ide na vrh) taj vise ne radi?

sta je sa dvosedom? prosle godine dok sam bio na jahorini cuo sam da ne radi i da je prevelika guzva na trosedu?

ako ne radi dvosed onda se na pravim stazama i ne moze skijati?

Kakvo je stanje ove godine?????

Jahorina :ok:

Ice
12.01.2006, 21:09
Kada se porede Bjelasnica i Jahorina malo je tu mjesta za subjektivizam.Cinjenice govore da je Jahorina najobicnija livada za Bjelasnicu!!!
Pretjerano. Nije bas tako. Trosjed radi do medjustanice i to je to. Pored trosjeda radi i ski lift. Mislim da na Igmanu (koji je jako blizu) radi dvosjed. Na Bjelasnici se trenutno mnogo gradi i sledece godine ce sigurno biti mnogo vise sadrzaja nego sada. Staze su odlicne.
Zaboravite put od Jahorine do Bjelasnice preko Trebevica. U losem je stanju, uzak i mnogo krivina. Bolje je preko grada. Put od Sarajeva do Bjelasnice je jako dobar i ne treba vise od pola sata voznje.

Nije tacno da mi Srbi sa Jahorine mrzimo "balije" sa Bjelasnice.

Misko
12.01.2006, 21:18
Nije tacno da mi Srbi sa Jahorine mrzimo "balije" sa Bjelasnice.

E i ja sam stekao takav utisak, na Jahorini ima muslimana pa je atmosfera skroz opustena.

daki
12.01.2006, 21:36
Nikada nisam skijao na Bjelasnici, sto cu nadam se, uskoro uciniti

amater
12.01.2006, 22:10
bez obzira na konfiguraciju terena bjelasnica nije neki izbor.
ali ko voli nek izvoli.

jahorina :ok:

pop
12.01.2006, 23:51
Svi skeptici treba da se spuste od vrha Bjelasnice pa do rajskog dola pa nek onda iskreno kazu ima li na Jahorini nesto slicno.Poskocine jesu dobra staza ali 3 kilometra i skoro 1000 metara visinske razlike odskacu od svega sto Jahorina pruza.To je najbolja staza u celoj bivsoj SFRJ.

Misko
13.01.2006, 00:12
Svi skeptici treba da se spuste od vrha Bjelasnice pa do rajskog dola pa nek onda iskreno kazu ima li na Jahorini nesto slicno.Poskocine jesu dobra staza ali 3 kilometra i skoro 1000 metara visinske razlike odskacu od svega sto Jahorina pruza.To je najbolja staza u celoj bivsoj SFRJ.

Ja sam cuo jako lepe stvari vezane za Bjelasnicu ali mislim da od Brezovice nema boljeg skijalista na balkanu.

p.s. Da nemas mozda neku sliku Bjelasnice pa da okacis ovde?

inskk
13.01.2006, 10:37
Evo kratki info za neupucene:
Dakle, na Bjelasnici okosnicu cini trosjed, koji je znatno kraci nego prije rata kada se pruzao do vrha, sa jednom medjustanicom na nekih 600 metara nadmorske visine ispod vrha. Vjeciti problem su vjetrovi od medjustanice do vrha, tako da ja recimo niti jednom nisam trosjedom otisao do vrha u periodu 1984-1992:( !
To je glavni razlog zasto je trosjed skracen, i vjerovatno ce jednog dana gondola voziti do vrha umjesto otvorene korpe.
Zadnjih godina, kada sidjete sa trosjeda stotinjak metara nize polazi ski-lift Heliodrom koji ide do nekadasnje medjustanice, i sa njim se moze doci na vrh olimpijskog slaloma/veleslaloma i na dio olimpijskog spusta. Taj slalom/veleslalom je staza iz snova za expert skijase.:ok: Sve ove staze su na Bjelasnici crvene, mada bi u bilo kom drugom skijalistu bile crne! Trenutno se montira lift "Y", koji takodjer vodi do te staze. Pored toga, na raspolaganju je "X" koji je orijentisan na plave i donekle crvene staze i "Kolijevka" kojoj ime sve govori:) . Van funkcije je ski-lift "Kotlovi" koji vodi do vrha, kao i dvosjed na slalomu/veleslalomu. Taj dvosjed je koliko znam u planu obnove za 2006/07.
BTW, ovdje mozete vidjeti regulacioni plan razvoja Bjelasnice u neradnih 4-5 godina: http://www.okisarajevo.com/images/mapa_bj.jpg

Sto se transporta tice, apsolutno je nepotrebno ici preko Trebevica, pa je preporuka svakako ruta Jahorina - Pale - Sarajevo - Dobrinja - Krupac - Bjelasnica.
Na kraju, poenta cijele price Jahorina-Bjelasnica nije u konkurenciji vec u tome sto se na udaljenosti od 50-ak km cestom nalaze dva odlicna skijalista, koja se izvanredno nadopunjuju, i sto neko ko dodje na bilo koju od te dvije planine, ili u grad ima odlican i raznovrstan izbor.
Uvijek me cudi to da kada ljudi odu na skijanje u Austriju ili Italiju spremni su da se voze sat vremena autobusom do najblizeg skijalista, a na ovdje ocekuju da mogu sve dobiti izlaskom iz hotela?!:glavaozid

amater
13.01.2006, 19:12
koje zice rade u sezoni 2005/2006.

kao i kolika je guzva na trosedu vikendom.

pop
13.01.2006, 21:38
Ja sam cuo jako lepe stvari vezane za Bjelasnicu ali mislim da od Brezovice nema boljeg skijalista na balkanu.

p.s. Da nemas mozda neku sliku Bjelasnice pa da okacis ovde?
Skijao sam na Brezovici ali ipak je Bjelasnica nesto posebno.Ajde dobro da budem potpuno isken ja sam na Bjelasnici odrastao pa sam ipak pomalo pristrasan,ali staza od 3 kilometra koja nema skoro nijedan blag deo ostavlja utisak koji nisam doziveo ni na Brezi a ni Jahorini.Posalji mi mejl pa cu ti poslati neku sliku jer su prevelika za forum.

wlad
13.01.2006, 22:11
Okači na www.flickr.com npr. ili sl. servis..

bosanac
13.01.2006, 23:04
Dabogda ja ponovo dozivio olimpijadu.

plageton
14.01.2006, 03:05
Prosle godine sam hteo da jedan dan odem sa Jahorine da vidim tu Bjelassnicu (koju sam, btw., svojeruccno gradio uoci Olimpijade dok sam bio u vojsci), ali nije bilo organizovanog prevoza. Inace, budimo realni, to je politika - ne zele da uspostave tu liniju, a verujem da bi dnevno bilo bar dvadeset-trideset skijassa koji bi napravili izlet na jedan dan. Nesto nisam primetio ni da ima redovna linija Sarajevo-Jahorina a ako ima onda sigurno nije intenzivna.

Misko
14.01.2006, 03:07
Posalji mi mejl pa cu ti poslati neku sliku jer su prevelika za forum.

miloskes@beotel.net

posalji pa cu ih ja okaciti. :dziveli:

plageton
14.01.2006, 03:10
Ja sam cuo jako lepe stvari vezane za Bjelasnicu ali mislim da od Brezovice nema boljeg skijalista na balkanu.



Jahorina, Bjelassnica, Kopaonik, Zabljak, Popova Sapka, Borovec, Bansko, Pamporovo, Poiana Brasov... i velis, bas je Brezovica najbolja?

bosanac
15.01.2006, 00:28
Prosle godine sam hteo da jedan dan odem sa Jahorine da vidim tu Bjelassnicu (koju sam, btw., svojeruccno gradio uoci Olimpijade dok sam bio u vojsci), ali nije bilo organizovanog prevoza. Inace, budimo realni, to je politika - ne zele da uspostave tu liniju, a verujem da bi dnevno bilo bar dvadeset-trideset skijassa koji bi napravili izlet na jedan dan. Nesto nisam primetio ni da ima redovna linija Sarajevo-Jahorina a ako ima onda sigurno nije intenzivna.
Sarajevo-Jahorina,jedanput dnevo.

Misko
15.01.2006, 23:33
Jahorina, Bjelassnica, Kopaonik, Zabljak, Popova Sapka, Borovec, Bansko, Pamporovo, Poiana Brasov... i velis, bas je Brezovica najbolja?

Pazi u staroj jugi je bila najbolja to svi zivi kazu. naravno o ukusima se ne vredi raspravljati.

Milan NS
16.01.2006, 13:27
Savetujem svima koji idu na 7-10 dana na Jahorinu, da jedan dan naprave izlet na Bjelašnicu. Tako će steći pravi utisak o stazama i planini.
Meni se dopalo. Staze su o.k. a trosed ok.
No proverite.

Ice
16.01.2006, 17:23
Prosli vikend je na Bjelasnici bio mrak. Jako mnogo ljudi, suncano, staze dobro pripremljene, osim u donjem dijelu planine gdje je su staze bile prilicno sastrugane, pa su se formirale ledene ploce. Ne bi mi ni to smetalo kada bih imao bolje skije ili bar neke sa malo ostrijim rubnicima. Sve preporuke za heliodrom. Ko voli crne staze, ovu mora da proba. Nije se cekalo duze od 10 minuta ni na jednom liftu, mada sam imao utisak da je citav grad na Bjelasnici. Turista ima malo zato sto jos uvijek nema dovoljno smjestajnih kapaciteta ali se mnogo gradi i to planski i veoma organizovano (za razliku od Jahorine koja se razvija na Budvanski fazon). Gledao sam na TV-u da su cak i gasovod uradili. Motorne sanke se voze samo na stazama za motorne sanke sto je prijatno iznenadjenje (na Jahorini se lokalni dripci izivljavaju sa sankama na stazama za skijanje). Jedva cekam da proradi ski lft od medjustanice do vrha na kom se prije rata skijalo i u maju - raj za ski-manijake :ok:. Na toj stazi se rijetko skijalo radi jakog vjetra, ali bilo je i tih dana.

Sto se prevoza tice - ni prije rata nije postojala linija Jahorina - Bjelasnica, ali ideja je dobra. Mozda jednog dana.

Ono sa swatch satovima radi.

Ljudi koje ja poznajem, a koji su skijali i na Brezovici i na Bjelasnici, tvrde da je Brezovica bolja.

pop
17.01.2006, 20:31
Postujem ja to da se o ukusima ne raspravlja,voleo sam ja Brezu i skijao na njoj stvarno mnogo ali ljudi od vrha pa do dna Bjelasnice ima skoro 1000 metara visinske razlike.Ko god gleda svetski kup zna da na primer Luberhorn staza u Wengenu gde se vozi legendarni spust ima slicnu visinsku razliku.Jednostavno takva staza vredi pravom skijasu kao npr. ceo Kopaonik.
Sarajevski klub Zeljo je pre rata imao 3 skijasa na olimpijadi 80 i neke,tukli su na drzavnim prvenstvima cak i slovence,a trenirali su iskljucivo na Bjelasnici.Da kojim slucajem nije bilo rata Bjelasnica bi bila nezaobilazna stanica u svetskom kupu.Sta da se radi kad je malo pameti na ovim prostorima.

inskk
18.01.2006, 12:03
Sarajevski klub Zeljo je pre rata imao 3 skijasa na olimpijadi 80 i neke,tukli su na drzavnim prvenstvima cak i slovence,a trenirali su iskljucivo na Bjelasnici.Da kojim slucajem nije bilo rata Bjelasnica bi bila nezaobilazna stanica u svetskom kupu.Sta da se radi kad je malo pameti na ovim prostorima.

Da, stavise jedini reprezentativac ex-Yu u spustu tokom 80-ih je bio Robert Brudar iz SK Zeljeznicar Sarajevo!

Milan NS
19.01.2006, 09:00
A PEGGY ?:eek:

ivans
19.01.2006, 19:26
...bilo je i tih dana.

Sto se prevoza tice - ni prije rata nije postojala linija Jahorina - Bjelasnica, ali ideja je dobra. Mozda jednog dana.

Ono sa swatch satovima radi.

Ljudi koje ja poznajem, a koji su skijali i na Brezovici i na Bjelasnici, tvrde da je Brezovica bolja.

KOJE SA SWATCH SATOVIMA???u cemu je fora

Misko
19.01.2006, 21:10
KOJE SA SWATCH SATOVIMA???u cemu je fora

Pretrazi malo forum bilo je reci o tome, fora je da neki swatch modeli imaju foru da ti sluze kao skipass.

Milan NS
20.01.2006, 10:07
Taj model SWATCH sata se zove, ako se na varam : SNOW PASS.
Ima instlairan mikro čip u sebi i umesto da nosiš magnetnu karticu (ski pass) u levom rukavu ... ski pass ti je "ukucan" u sat na ruci.

Grazer
23.07.2007, 22:54
Hajde malo da aktiviram ovo. :)
Imam par pitanja!!
Osvoji sam 5 dana u nekim bungalovima na Bjelasnici,Zna li iko gde bi to odprilike moglo biti?
Mislim da pripadaju nekom med. udruzenju.

Koliko ima zapravo funkcionirajucih Liftova na bjelasnici?
Koliko sam shvatio ima trosjed,zatim ovaj novi Y,pa zatim X i Heliodrom.
Ima li sta jos,ako da gde se nalazi?
Gde je ta kolijevka?
Koji to liftovi nerade kad je ruzno vreme?
Hoce li biti ista novo za nadolazecu sezonu?
Citam da ce dvosjednica Crni vrh na lokaciji Stinji biti do nove sezone renovirana,gde je to ??? i hoce li biti ista od toga?
Gde su te staze namjenjene za motorne sanjke?
Koliko su ustvari dugacki ovi liftovi?
Koliko su ustvari dugacke staze za skijanje,koja je najduza staza?
Sta je s ovim stazama skroz levo i desno?

Evo ovde sam posmatrao staze http://www.bjelasnica.ba/Mapa3.aspx


Gledam kartu i shvatam kad sidjem s Y,jesam li onda na vrhu?
Kad sidjem s trosjeda,kuda onda na koju stazu,levo ili desno,posto na karti kraj izgleda kao da je u sumi?

Sta se podrazumeva pod "centar" skijalista,jel to ovo odakle krece trosjed?Jel to Babib Do?

Sta je to Štinji Dol,i gde je to?
Koliko vidim aktivno je i nocno skijanje,na kojoj stazi to?

Gde se nalazi tacno ta Planinska Kuca?

Hajde znam da je puno pitanja ali braca po skijama ili sta?:dziveli:

stekan
24.07.2007, 08:29
Ja bih mogao ponešto od ovoga odgovoriti, ali ću zamoliti druga gospodina Ur-a sa http://www.BHski.ba da odgovori. On zna sve odgovore.

BHski
24.07.2007, 09:01
Bogami, ovdje ima i nepar pitanja. Nego da lagano krenem sa odgovorima:

Osvoji sam 5 dana u nekim bungalovima na Bjelasnici,Zna li iko gde bi to odprilike moglo biti?

Bungalovi su ti cca 100 metara od trosjeda okrenuti prema jugu. Evo ti ovdje par fotki tih apartmana i kako izgledaju: http://www.bhski.ba/apartman.html

Koliko ima zapravo funkcionirajucih Liftova na bjelasnici?
Koliko sam shvatio ima trosjed,zatim ovaj novi Y,pa zatim X i Heliodrom.

Tačno !

Ima li sta jos,ako da gde se nalazi?
Kotlovi - pogledaj mapu ( ide od izlaza Heliodroma do vrha)- rijetko radi
K1 - Babin do, pa nekih par stotina metara uzbrdo - uvijek rade K1 i X

Gde je ta kolijevka?
Kolijevka ti je staza krajnje desno na ovoj mapi (odskrolaj do dna ):
http://www.bhski.mbhost.net/forum/index.php?topic=93.45

Koji to liftovi nerade kad je ruzno vreme?
oni na vrhu - Heliodrom i Kotlovi
Hoce li biti ista novo za nadolazecu sezonu?
možda dvosjed - krajnje lijevo na mapi - nije ucrtan. Žele ga završiti do zime, ali čisto sumnjam ( daj Bože da nisam u pravu)

Gde su te staze namjenjene za motorne sanjke?
nema ništa tačno odredjeno. Samo ako ih pokušaš voziti, velike su šanse da ćeš pješaka pokupiti

Koliko su ustvari dugacki ovi liftovi?
ne znam na pamet, mogu ti to večeras ovdje postaviti

Koliko su ustvari dugacke staze za skijanje,koja je najduza staza?
staza "spust" . To ti je ona što na vrhu počinje kao crna i ide po planini sredinom i završava u B.dolu. Nekad (prije rata) je trosjed išao do gore, a sada da bi je odvezao u punoj dužini moraš se popeti trosjedom, pa Heliodrom liftom, pa Kotlovima

Sta je s ovim stazama skroz levo i desno?
skroz lijevo nije u upotrebi, ali bi trebalo kad se napravi dvoguz



Gledam kartu i shvatam kad sidjem s Y,jesam li onda na vrhu?
nisi, tek si na pola


Sta se podrazumeva pod "centar" skijalista,jel to ovo odakle krece trosjed?Jel to Babib Do?
jeste

Sta je to Štinji Dol,i gde je to?
lijevo na mapi, totalno nerelevantna tačka za sada

Koliko vidim aktivno je i nocno skijanje,na kojoj stazi to?
lift X i zadnji dio glavne staze (Spust) ( kada sidješ s lifta ideš desno). Ako je dobra (vedra)noć, možeš šak ići i lijevo bez reflektora - FANTASTIČNO !

Gde se nalazi tacno ta Planinska Kuca?
s lijeve strane Babinog dola, solidna klopa

stekan
24.07.2007, 09:09
Brz si. Svaka čast.

Podpitanje: Ti apartmani se nalaze na mjestu nekadašnjih apartmana Omladinskog Centra (ili tako nekako)?

Za te stare apartmane me vezuje hrpa lijepih uspomena.

inskk
24.07.2007, 11:32
Idete li vi ljudi ikako na more?:hair:

Dobio sam mail da ima nekakav reply ovdje, vjerovatno jer je stara tema?:sm022:

Mislim da je BHSki sve odgovorio kako treba.
Apartmani su po opisu "nekog medicinskog udruzenja" definitivno oni ciji je investitor bio Bosnalijek, i odlicni su, visoke klase (plinsko etazno grijanje, kamin, sat/tv, itd...)

Bit ce ti dobro, jos da pogodis sa snijegom kako treba...:dziveli:

BHski
24.07.2007, 14:03
Upravo tako Stekane.
Apartmani su vrlo pristojni i uglavnom prostrani.

izvinjavam se na pomalo telegrafskom odgovoru, ali sam jutros žurio. Vidi Grazer, imam kod kuće tehničke podatke bjelašničkih liftova i staza pa to mogu večeras postaviti. Što se tiče one mape na BHski, to je samo radna verzija mape koja će kod nas biti postavljena tokom avgusta kad budemo presvukli sajt. Inače uradio sam mapu s mnogo više informacija nego što se sada na onoj radnoj može vidjeti. Doduše neće biti šminkerska kao na bjelašnica.ba, ali barem znamo o čemu govorimo, pa tako recimo nećeš imati lažni dojam da Y ide do vrha

oggy
24.07.2007, 14:48
Idete li vi ljudi ikako na more?:hair:


Ne, al' sam ga vid'o je'nom na televiziji...

CrazyKong
25.07.2007, 09:09
Ne, al' sam ga vid'o je'nom na televiziji...

I jel lepo kao sto se prica ?

oggy
25.07.2007, 10:04
Ne znam sta bih ti rekao, bilo je otopljeno kad su ga prikazivali.

stekan
25.07.2007, 12:22
Ja sam ga čak jednom vidio u živo. Ih, koliko bi se umjetnog snijega moglo napraviti od tolike vode. Doduše, neko bi trebao prvo da poliže svu so.

Sapa
25.07.2007, 12:23
Ne znam sta bih ti rekao, bilo je otopljeno kad su ga prikazivali.

Kazu: em je slano em ima i grcheva u njemu.:hair:

stekan
25.07.2007, 12:24
Kazu: em je slano em ima i grcheva u njemu.:hair:

Ja sam čuo da je to samo u Grčkoj.

Sapa
25.07.2007, 12:26
Ja sam čuo da je to samo u Grčkoj.

Nije ba, kazu ima toga svukuda (po moru) ne samo u Grckoj.

Top
25.07.2007, 12:27
Ne idite u Grčku da se grčite, već idite u Prčanj da se prč...

Sapa
25.07.2007, 12:28
Ne idite u Grčku da se grčite, već idite u Prčanj da se prč...

E taman tako! Toga ima samo na crnogorsko primorje.(Kazu nisam bio)

stekan
25.07.2007, 12:31
Toga ima samo na crnogorsko primorje.(Kazu nisam bio)

Ja sam bio tri puta: prvi put, zadnji put i nikad više.

Sapa
25.07.2007, 12:32
Ja sam bio tri puta: prvi put, zadnji put i nikad više.

Gdje? U Prcnju?

Top
25.07.2007, 12:33
E taman tako! Toga ima samo na crnogorsko primorje.(Kazu nisam bio)

Ima ima, ja sam zivi svjedok :)

stekan
25.07.2007, 12:33
Gdje? U Prcnju?

To te sleduje gdje god da budeš. Nije ekskluziva Prcnja.

stekan
25.07.2007, 12:35
A da nismo mi malkice :sm023:

Sapa
25.07.2007, 12:36
To te sleduje gdje god da budeš. Nije ekskluziva Prcnja.

A sta bi tek dozivio da si otisao u mjesto koje se zove Veliki Loshinj.

Grazer
25.07.2007, 21:57
Ok,super hvala na informacijama.

Bungalovi jesu od Bosnialijeka,tacno,sestokrevetne sam dobio. Znaci oni su u centru bzw. Babib Do 100m od trosjeda.

Sto se tice staza,znaci sve ove prikazane na bjelasnica.ba su ispravne i to je validna mapa s tim da Y neide do vrha ,ok.
I da se pri ruznom vremenu kotlovi i Heliodrom gase,ok.
Da li je Kolijevka u funkciji?
Evo mog vidjenja staza i liftova na Bjelasnici,jel tacno ovo?

http://bildrian.de/n/b/c159dcad3b9f1c76.jpg (http://bildrian.de)


Planiram sredinom januara gore,vjerujem da bi vreme trebalo biti dobro.


Sta me jos interesuje to nisam shvatio,Koliko je ustvari dugacko skijanje na ovim stazama,koliko su dugacke.

Koliko je dugacka staza za nocno skijanje recimo(hoce li ga biti u januaru?)

Koliko je dugacka najduza staza?

Hvala na detaljnim odgovorima :dziveli: :ok:

Grazer
25.07.2007, 22:12
Evo i ovo,ovo sam preuzeo od BHski.ba(zahvaljujem)

Znaci sve ovo oznaceno obojanaim tackama su funkcijonalne staze(znaci ima dobar broj staza).

Ovo skroz desno na karti je Kolijevka? Od vrha pa do dna ili je Kolijevka staza lifta K1?
Sta je s ovom stazom skroz lijevo,(sto ju preseca planirani dvosjed)crveno plava jel i ona u funkciji?
Stinji dol je ustvari polazna tacka planiranog dvosjeda,zar ne?

Ovo sto sam isarao,jel tu planirani novi dvosjed treba doci?

http://bildrian.de/n/b/54e1fd526b1b8e70.jpg (http://bildrian.de)

Grazer
19.10.2007, 23:42
Ima li svezih slika,snjag??

Flexon
18.11.2007, 17:26
upravo sam naletio na ovaj video sa bjelasnice
i cini mi se da ga i nije vidjelo toliko ljudi
ali sta reci osim skidam kapu :ok: :sm017: :sm017: :sm017:

http://video.google.com/videoplay?docid=3686486345075449780&q=jahorina&total=106&start=10&num=10&so=0&type=search&plindex=8

Flexon
18.11.2007, 17:27
uh ovo je bio totalno pogresan link
mislio sam na ovaj
http://video.google.com/videoplay?docid=3686486345075449780&q=jahorina&total=106&start=10&num=10&so=0&type=search&plindex=8

Flexon
18.11.2007, 17:28
neznam sta je ali mi uvijek daje isti link fujjj neka greska

Flexon
18.11.2007, 17:30
http://www.youtube.com/watch?v=FlQFZ2QD7es
ja mislim da je ovaj u redu zaboravite ova dva gore

oggy
19.11.2007, 11:07
Bogami, mala ga pravo prashi... jes da ima neke lopate, al znal' ko bil' se udavala? ;)

A respekt, 1.4. je fakat bio tezak snijeg, imao sam prilike da se uvjerim iz veoma neposredne blizine :D

Flexon
20.11.2007, 01:08
ako se ne varam radi se o Head skijama
Sweet Fat Thang

http://www.ski-depot.com/miva/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=headfatthng07&Category_Code=head07&Product_Count=7
sta znaci prava oprema
sta reci :sm011:

SkiBus
03.01.2008, 01:51
Na pomolu je novi i po mnogima dosta atraktivan ski vikend.:yay:

12.-13.januara ce najverovatnije biti organizovan ski vikend gde bi se prvi dan skijalo na Jahorini, a drugi na Bjelašnici. Smeštaj bi bio u nekom od hotela ili u Sarajevu ili u Srpskom Sarajevu. Polazak bi naravno vec ustaljeno bio dovoljno rano kako bi se u subotu na sam pocetak rada žica stiglo na Jahorinu. Posle subotnjeg celodnevnog skijanja otišli bi u hotel, a sutradan bi se uputili ka Bjelašnici, gde bi takođe skijali ceo dan. Nakon drugog dana skijanja, potrudili bi se da obezbedimo da se skijaši ponovo vrate u hotel kako bi se pripremili i sredili za povratak.

Ovo je sve još preliminarno. Detalje i pojedinosti vam još ne možemo reći. Kompletan program cemo objaviti najkasnije u ponedeljak. Zbog velikog interesovanja rezervacije su vec krenule.
:ski:

I dalje je sustina ista. Plaća se jedan, a skija puna dva dana!!!:ok:

Info
011.334.36.56, 011.32.24.530,
064.212.90.69 Marko, 064.11.49.767 Vlada

Vas SkiBus

CrazyKong
03.01.2008, 16:50
Na pomolu je novi i po mnogima dosta atraktivan ski vikend.:yay:

12.-13.januara ce najverovatnije biti organizovan ski vikend gde bi se prvi dan skijalo na Jahorini, a drugi na Bjelašnici. Smeštaj bi bio u nekom od hotela ili u Sarajevu ili u Srpskom Sarajevu. Polazak bi naravno vec ustaljeno bio dovoljno rano kako bi se u subotu na sam pocetak rada žica stiglo na Jahorinu. Posle subotnjeg celodnevnog skijanja otišli bi u hotel, a sutradan bi se uputili ka Bjelašnici, gde bi takođe skijali ceo dan. Nakon drugog dana skijanja, potrudili bi se da obezbedimo da se skijaši ponovo vrate u hotel kako bi se pripremili i sredili za povratak.

Ovo je sve još preliminarno. Detalje i pojedinosti vam još ne možemo reći. Kompletan program cemo objaviti najkasnije u ponedeljak. Zbog velikog interesovanja rezervacije su vec krenule.
:ski:

I dalje je sustina ista. Plaća se jedan, a skija puna dva dana!!!:ok:

Info
011.334.36.56, 011.32.24.530,
064.212.90.69 Marko, 064.11.49.767 Vlada

Vas SkiBus

Pozdravljam ideju...odlicna je :ok:

Sinisha
05.01.2008, 16:32
Pozdrav svim ljubiteljima planine, snega, prirode i skijanja !

Ovo je moj prvi post, i namerno ga pisem ovde jer sam odrastao na Bjelasnici, tesko je recima opisati kakva su mi sve osecenja protresla telo citajajuci vase postove o Bjelasnici. Slike i secanja koja sam odavno zaboravio odmotavaju mi se vec pola sata u glavi kao na filmu. Pre 16 godina sam poslednji put otkopcao vez bas Bjelasnici, do sada nisam mislio o njoj, niti me sta na nju podsecalo.

X, kada trzne posle 10m ili X iskocis na pola skrenes desno u sumu do jezera sa vodom za topove, da plasis drugove, sa X desno po zaledjenim dzombama, pa ko brze i ko prezivi :). X levo ako nije ociscena staza Freeride, ako jeste spust.

Y uvek kroz maglu i uz molitvu da ga ne zaustave dok su mi skije u vazduhu : ), a onda desno klasika, levo staza sa dvoseda nema guzve ali cesto ne sredjena, dusu dala za samotnjake.

Heliodrom, UH :D, svi smo lagali kako nas je vrtio heliodrom, i da smo vozili freeride kroz sumu :D.

Trosed, ako je radio isao je do ispod vrha do Kotlova. A odatle bi se pruzao pogled na sam vrh i meteorolosku stanicu koja je izgledala kao da je na nekoj dugoj planeti, okovana stenama ledom i snegom, ako bi se uopste videla od jakog vetra i snega. Kotlovi gotovo nikada nisu radili. A kada je sunce i vetar na izlazu sa troseda termometar bi pokazivao bar -30C. A onda samo biraj stazu i uzivaj !

Cuvene price o spustanju niz bokove levo i desno sa vrha i sa zadnje strane gore od stanice.

Dvosed je retko kada radio, kad god je to bilo vozio sam se. Kolevka kada celicimo pocetnike sa bebi ski lifta : ). Treniranje u Zelji...Eh, dobra vremena. Jednu sezonu sam celu skijao na Jahorini nije mi to bilo to.

Ti bungalovi su super, bar su bili super pre rata.

Dodje mi da sada upalim auto, negde iznajmim skije i zapucam put Bjelasnice. Samo jos da uplatim neku od onih pezionerskih skola za skijanje i da mi se smeju deca i koriste me kao kapiju, kao sto smo mi radili kada smo bili klinci :D.

plageton
06.01.2008, 00:41
Dodje mi da sada upalim auto, negde iznajmim skije i zapucam put Bjelasnice. Samo jos da uplatim neku od onih pezionerskih skola za skijanje i da mi se smeju deca i koriste me kao kapiju, kao sto smo mi radili kada smo bili klinci :D.

Just do it!

Flexon
06.01.2008, 01:45
nikad nije kasno neke stvari ne smiju da ostanu zelja
pogotovo ne one koje su vezane za skijanje :sm018:

SkiBus
11.01.2008, 00:28
Sledeci vikend SkiBus organizuje (ako bude snega naravno) puna dva dana skijanja, dva dana na dve olimpijske planine. :ski:

U subotu skijamo na Jahorini, u nedelju na Bjelasnici. Prica je i dalje ista krecemo rano u subotu (sa parkinga SC u 00:00), tako da stizemo na skijaliste na vreme. Skijamo ceo dan i potom idemo u hotel Beograd u Istocnom Sarajevu ili hotell Geen na Ilidzi. Tu SkiBusasi imaju slobodne aktivnosti i mogucnost (ukoliko poseduju energiju za to) da obidju grad. Sutradan, tj. u nedelju, posle dorucka, idemo na Bjelasnicu gde provodimo ceo dan. Po zavrsetku rada zica vracamo se u hotel, tusiramo, spremamo za put, veceramo i spavamo u autobusu do Beograda...
:ok:

Vas SkiBus

tataratira
14.01.2008, 11:24
http://images.fotopic.net/ykh1ru.jpg

Top
14.01.2008, 20:30
Kakav teren za freeride-a:glavaozid

tataratira
17.01.2008, 12:06
haj da idemo jedan vikend, ja se navukao na šumu tj. kroz šumu

Flexon
17.01.2008, 23:57
jednom kad udjes u sumu nema vise nazad

Top
18.01.2008, 07:25
Ja sam za, samo kakva je situacija sa snijegom za Bjelu, ili da cekamo nove padavine pa da se okupimo gore

tataratira
18.01.2008, 08:30
za sada ne samo da fali snijega, nego mi fali i para
tako da se baš poklopilo ;o)

idemo sigurno čim zavali snijeg

Top
18.01.2008, 11:01
Javljam ti se i palimo gore

Grazer
24.01.2008, 21:18
Snjega napadalo ali jos uvjek ne dovoljno,ima 15tak cm,nadajmo se da ce biti jos. Dobra vjest zavrsili su dvosjed,ovih dana ce u rad!!

Grazer
13.02.2008, 12:11
Ako je iko zainteresovan za zajednicki skijanje na Bjeloj neka se javi!? Gore sam od 18 do 23!
tel. cu poslati na private.
Vidimo se gore!!!!

stekan
13.02.2008, 12:32
Nećeš biti gore na testu Elan i Voelkl skija 24.-tog ?

Grazer
13.02.2008, 13:27
necu nazalost,:dontknow:vracam se 23 rano ujutro

Grazer
15.03.2008, 19:23
Skijanje bilo odlicno tj vreme je bilo perfekcija. Staze na vrhu poledile ili progledalo stenje,jako cvrste a pri dnu mekane,na mestima zemlja se pojavljuje.
Sto se centra tice smestaj je perfekcija bio a ostalo malo razocarenje! nema trgovine nigde gore niti nocnog zivota. Trosjed je toliko spor za poluditi,dvosjed nepale ali ipak se moze doci do staza koje su u stvari jedne od boljih.
Neznam kakvo je sad stanje gore ali ja kad sam odlazio bilo je kriticno!!!

milos_pg_91
11.04.2008, 20:09
BIH skijališta najavljuju kraj sezone


Iako je većina bosansko-hercegovačkih skijališta zatvorena, ona najupornija, poput Bjelašnice i Jahorine, svoj službeni kraj sezone najavljuju za nedjelju 13.04.2008.
Očekivan i logičan kraj skijaške sezone došao je i na skijalištima u okolici Sarajeva. Iako je visina snijega za ovo doba godine još uvijek visoka, česta i jaka kiša te južina, koja posljednjih dana ne napušta bosanske planine, krivi su za kraj ove relativno dobre skijaške sezone. Staze su i na Bjelašnici (http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=13725) i na Jahorini (http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=13077) vrlo mekane te je izlazak na stazu strojem za uređenje staza vrlo riskantno, no ukoliko se vremenske prilike imalo poprave staze bi trebale raditi narednu subotu i zaključno u nedjelju.

Prema pisanju BHski-a, Bjelašnica neće spavati do naredne zime. U planu su velike investicije koje će zasigurno obradovati domaće skijaše. Otvoreni natječaji za gradnju nove gondole te izgradnje sustava umjetnog zasnježenja dovoljan su razlog za optimizam uoči skijaških sezona koje su pred nama. Većina investicija trebala

Izvor: http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=19077

admin
11.09.2008, 21:08
Potpisan ugovor - gondola na Bjelašnici
02. Jul 2008. Sarajevo - KJP ZOI' 84 OCS D.O.O. i austrijska firma DOPPELMAYR potpisali su danas Ugovor o isporuci i montaži opreme za instalaciju kabinske žičare Babin do – vrh Bjelašnice.
DOPPELMAYR je na osnovu obavještenja o nabavci o otvorenom međunarodnom postupku, a u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama BiH, izabran kao najpovoljniji i najbolji ponuđač za realizaciju ovog projekta.
Ugovor su u ime KJP ZOI'84 OCS D.O.O. i DOPPELMAYR-a potpisali mr. Nedžad Ajnadžić, direktor KJP ZOI'84 OCS D.O.O. i dr. Michael Bitterl, Prokurist DOPPELMAYR-a. Potpisivanju su između ostalih prisustvovali i ministar privrede KS, gospodin Abid Šarić i predsjednik NO KJP ZOI'84 OCS D.O.O., gospodin Mirza Talić.
Inače, ulazna stanica žičare će biti izgrađena kod sadašnje ski kase na Bjelašnici i voziće do vrha. Početak radova na krčenju trase lifta će početi uskoro.
Izvor: www.bhski.ba (http://www.bhski.ba/)

admin
11.09.2008, 21:25
Nezvanicno ...
Nakon potpisanog Ugovora sa Doppelmayr-om, kao najpovoljnijim ponudacem Gondole, raspisan je novi tender za izbor najpovolnijeg ponudjaca za finansiranje iste. Ova procedura je pri kraju i ocekuje se uskoro da se sve pripremne radnje zavrse i otpocne sa gradnjom.
Zavrsetak gondole najverovatnije tokom leta 2009.

inskk
17.09.2008, 12:17
Potpisan je i ugovor o finansiranju:

http://www.bhski.ba/ba/index.php?option=com_content&task=view&id=641&Itemid=2

Dakle, ocekujemo kraj radova na izgradnji gondole za 8 osoba u ljeto 2009. godine.
:cug:

tataratira
27.09.2008, 08:46
topovi
http://www.bhski.ba/ba/images/stories/topovi%20Bjelasnica%20002.jpg

http://www.bhski.ba/ba/index.php?option=com_content&task=view&id=662&Itemid=2

admin
12.04.2009, 21:30
Igman - Obnova Olimpijskih skakaonica na Igmanu Izvor: bhski.ba
U ponedjeljak, 30.03.2009. preduzeće ZOI'84 je u posetio direktor skakaonica u Kranju i bivši takmičar Svjetskog kupa u skokovima, Ivo Zupan i Edi Jerak vlasnik firme EDI TRADE Slovenija. Razlog njihove posete su bile skakaonice na Igmanu i realizacija projekta na Mojmilo brdu.
Za skakaonice na Igmanu zaključeno je da su objekti u veoma dobrom stanju, te da se uz određena ulaganja i trud mogu prilagoditi standardima FIS-a.
Obnova i stavljanje u funkciju skakaonica jedan su od projekata koje će ZOI nastojati realizovati tokom ove i naredne godine, a trenutno se radi i na razmatranju mogućnosti za postavku više manjih skakaonica u više gradskih opština.
Isti tim je u utorak posjetio i sarajevsko brdo Mojmilo brdo, gdje su s predstavnicima Općine Novi Grad razmotrili mogućnost postavke skakaonica, tubing staze i ostalih zabavnih sadržaja. Ovaj projekt bi trebao biti realiziran u saradnji sa KJP ZOI'84. i Općinom Novi Grad, te je u tu svrhu predviđen početak djelovanja nove poslovnice ZOI-ja.
Ivo Zupan je od ponedjeljka postavljen na funkciju savjetnika u ZOI-ju za realizaciju projekta skakaonica, te mu je kao posebnom gostu olimpijskog Sarajeva dodijeljen i Srebrenjak XIV ZOI 1984.

http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/BiH/bh_slike/igman_skakaonice09.jpg

http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/BiH/bh_slike/igman_skakaonica_leto.jpg

skiba
07.11.2009, 16:24
Cijene karata na Bjelasnici iste kao prosle godine
http://skijanje.ba/hr/vijesti/bih/401-cijena-karata-ostaje-kao-i-prole-godine.html

:D

wlad
07.11.2009, 21:07
Izgleda da im se formula za računanje cena ski karata zaglavila ;). Obratite pažnju na cenu trodnevne do šestodnevne ski karte (3d = 90, 6d = 180).
Ne popuštaju momci, svaka im čast :D.

QANTAS
16.12.2009, 14:58
Pozdrav svima,

imam ponudu da odem ove godine na Bjelasnicu a posto nikada nisam bio do sada ima li neko neki info kako je stanje tamo u odnosu na Jahorinu i da li se isplati

inskk
17.12.2009, 10:28
Ukratko:

Skijanje je daleko bolje, staze su zahtjevnije:ok: U 95% slucajeva su bolje pripremljene nego na Jahorini. Radnim danom je odlicno skijanje, vikendom se na trosjed ceka oko 20 minuta. Ima dobro nocno skijanje. Cijene su tu negdje kao Jahorina.

Nedostaci su: nema nocnog zivota, ugostiteljska ponuda ogranicena na nekih 6-7 restorana, a ako nema snijega umrijet ces od dosade :eek:...

Smjestaj je bespijekoran, jer su svi apartmani novi, vrlo visokih standarda.
Atmosfera je pomalo posh, jer generalno apartmani pripadaju najbogatijima, tako da ti je auto u garazi okruzeno sa Cayennima, Audijima Q7, itd...

Pogledaj www.bjelasnica.ba

Ovako izgleda ljeti:

http://lh4.ggpht.com/_SgRt-6fX8vo/SiPXsZVDnlI/AAAAAAAAC8s/NE7J53jFyMY/s1024/JMG_0001%20%2817%29.JPG

inskk
17.12.2009, 10:37
Jos malo slika:

http://img101.imageshack.us/img101/4640/3138207295bfce209c3ab.jpg

http://img517.imageshack.us/img517/7830/3139027532e09c70f4deb.jpg

http://img376.imageshack.us/img376/4645/31380532453a8f3dd475b.jpg

http://img504.imageshack.us/img504/9453/31386013086419f7dba9b.jpg

inskk
18.12.2009, 11:27
Jos jedan dobar link

http://bhski.ba/servisne-informacije/ope-informacije/ski-centri/bjelanica-igman.html

QANTAS
18.12.2009, 15:09
Hvala za informacije!Ma nocni zivot mi nije ni bitan toliko samo da ima dobro da se skija i da bude snega :ok:Dolazim sigurno!

logic
30.01.2010, 14:37
neki info iz prve ruke o stanju na stazama???????
hvala

logic
19.02.2010, 00:26
nakon dvodnevnog skijanja na bjelasnici postaje jasno zasto nisam dobio nikakav odgovor na pitanje o stanju na stazama. ukratko, pored fantasticnih terena sve ostalo je kilavo i u skladu sa zoi 84 i tadasnjim razumevanjem skijanja.

odlazak na ovo skijaliste preporucujem samo u varijanti jednodnevno-poludnevne zajebancije.

inskk
19.02.2010, 16:48
U koje dane si bio?

Inace, ove godine je priprema staza na B. potpuno neuroticna, varira od dana do dana. :couto:

Generalno, losije nego inace...

Jahorina
21.02.2010, 01:28
Pogled na spust stazu