PDA

Pogledati punu verziju : Snow blade,skiboards...kratke skije? potrebna informacija.



rashadelic
08.01.2006, 22:36
Pozdrav svima.Nov sam na ovom forumu, ali sam pokusao da pronadjem temu koja bi mi dala odgovor na moje pitanje, ali bez uspeha.
Naime, da li kod nas mogu da se kupe skije dosta krace nego klasicne i karving skije, ali da nemaju vezove kao snow blade, tj vezove za pancericu.Bavim se planinarenjem i zelim skiju koju cu moci da koristim uz polu krutu koznu cipelu..Takodje imam dva vucna psa, Aljaska malamuta sa kojima trcim, tj. vuku me, citaj lome me.Uz takve male skije koje bih lako po potrebi mogao da skidam i da nastavljam kroz sumu sa koznim cipelama, bilo bi mi mnogo lakse i lepse.Pronasao sam nesto na netu, ali su to sve skije za decu,pa ne znam kako bi taj vez izdrzao moju tezinu+ ranac.
kako se na engleskom zove taj nacin kopcanja sa koznim ili plasticnim trakama, gurtnama i obicnim koznim cipelama?
Hvala unapred

vampire
09.01.2006, 00:21
snowblade je salomonov model skibaords-a. ljudi cesto misle da je to isto ali nije. na netu salomonove skiboardove cesto pljuju,
( http://sbol.ws/vbulletin/upload/showthread.php?s=&threadid=1218#newpost ) probao sam i sam sam se uverio da su druge skiboards firme bolje. ja vozim SnowJam Scorpion 90cm i prilicno sam zadovoljen njima. dosta su brze od salomonovih i fischerovih i lakse se kontrolisu, lakse se skace sa njima i bolje idu po dubljem snegu (salomon odmah utone). sto se tice vezova imam non-releasable. na njih moze da ide obicna skijaska pancerica, ali bolje je sa race borderskom tvrdom. imaju neki modeli bas za skiboards.

dobra skiboarderska oprema ima da se nadje na http://www.skiboardsonline.com/

wlad
09.01.2006, 01:29
Interesantna tema, ima li kod nas da neko prodaje/iznajmljuje skibordove?

Posto imam powerkite i koristio sam ga na "kopnu" a treba i na snegu (ali ne stizem od skijanja :)), pa mi se cini da je skibord idealan za powerkite?

vampire
09.01.2006, 19:25
slabo imaju da se kupe kod nas, ja sam moje narucio iz amerike. na expo zimu ih nije bilo puno (video sam samo K2 FATTY). na kopu i jahorini imaju da se iznajme, a u bgu ih nisam vidjao.

rashadelic
10.01.2006, 14:32
Hvala sto ste mi malo pomogli.Konacno sam uspeo makar na netu da pronadjem nesto sto bi moglo da mi koristi,ali sto naravno nije skiboard.

Evo ga link..
http://www.karhu.com/gear/category.php?c=all_terrain&t=skis

kako stvari stoje sa narucivanjem opreme preko net-a? Da li je neko imao takva iskustva? Placanje, shiping, carina???

wlad
10.01.2006, 18:33
Evo ga link..
http://www.karhu.com/gear/category.php?c=all_terrain&t=skis


Interesantno (tim pre što ima "ugradjen" i skin [da se skija ne vraća dok se hoda]), ali ja lično ne verujem u skije sa mekim cipelama, da može da bude OK.

HaLyl
10.01.2006, 18:42
kako stvari stoje sa narucivanjem opreme preko net-a? Da li je neko imao takva iskustva? Placanje, shiping, carina???
Pogledaj http://www.e-ducan.com
Znam da oni rade te stvari, ali nemam iskustava sa njima...cuo sam od drugih ljudi da su ok, samo sto se malo duze ceka na paket ;)

Enjoy! :ok:

vampire
11.01.2006, 01:38
ja sam preko e ducana narucio skiboards snowjam scorpion 90tt i stigle su mi za 3 nedelje, ali je cena dosta skuplja nego na sajtu.
http://img176.imageshack.us/img176/2681/snowjamscorpion90large7xc.jpg (http://imageshack.us)

cena na sajtu (www.getboards.com (http://www.getboards.com)) bila je 180$ sa vezovima + 9$ transport do NY + 20% e ducanu + cena transporta do BGa + carina. skiboards i vezove + ostale troskove sam platio oko 290€, jer kod nas nigde nemaju da se kupe ove skijice.

wlad
11.01.2006, 02:05
... bila je 180$ sa vezovima + 9$ transport do NY + 20% e ducanu + cena transporta do BGa + carina. skiboards i vezove + ostale troskove sam platio oko 290€, jer kod nas nigde nemaju da se kupe ove skijice.

Pa ipak si platio premnogo, mogao si i sam da ih kupiš.. Ne znam zašto si išao preko njih, taj sajt ne isporučuje u SCG?

Uzmeš debitnu ili kreditnu karticu i kupiš, a posle ti plaćaš carinu/porez kada ti stigne paket u poštu. I tako ispadne dosta, ali ipak ne x2 koliko si skoro ti platio.

milance
11.01.2006, 11:36
Pozdravljam te rasho, evo da probam da pomognem.Ja vec 3 sezone koristim salomonov snowblade 90cm s visokim mekim vezovima jer naizmenicno vozm i board.Prosle sezone se u fitexu mogle kupiti snowblade na koje mozes staviti meke vezove.Pokusacu da zakacim sliku.

vampire
11.01.2006, 18:37
jbg, nemam kreditnu karticu, a nemogu da se cimam da je vadim jos neko vreme. ove skijice nisam mogao da kupim nigde u zemlji. sledece god cu moci da izvadim kreditnu, pa onda internet shoping

milance
12.01.2006, 16:45
da li kod nas mogu da se kupe skije dosta krace nego klasicne i karving skije, ali da nemaju vezove kao snow blade, tj vezove za pancericu.Bavim se planinarenjem i zelim skiju koju cu moci da koristim uz polu krutu koznu cipelu..
Uz takve male skije koje bih lako po potrebi mogao da skidam i da nastavljam kroz sumu sa koznim cipelama, bilo bi mi mnogo lakse i lepse.Pronasao sam nesto na netu, ali su to sve skije za decu,pa ne znam kako bi taj vez izdrzao moju tezinu+

Mislim da bi ti ovi vezovi zavrsili posao...

rashadelic
13.01.2006, 18:39
Da.To bi moglo da bude to, ali mi nekako deluje "visoko" i nestabilno.Odakle si skinuo tu fotku, i kako se zove ta skija i vez? Hvala

Bata Bane
13.01.2006, 23:39
Da.To bi moglo da bude to, ali mi nekako deluje "visoko" i nestabilno.Odakle si skinuo tu fotku, i kako se zove ta skija i vez? Hvala


Brate to nije skinuta fotka to Milance ima kod kuce, i to smo vozili na Zabljaku i mogu ti reci da je do ja.. , voziti tako nesto, inace marka je Salomon ski blade sa vezom za bord.

milance
16.01.2006, 12:20
Da.To bi moglo da bude to, ali mi nekako deluje "visoko" i nestabilno.Odakle si skinuo tu fotku, i kako se zove ta skija i vez? Hvala

Kao sto rece bata Bane, Salomonov SNOWBLADE za meki vez sam nabavio pre 3 sezone i tad je to bila prava retkost, t.j unikat.
Same skijice ukljucujuci plocu si mogao nabaviti u fitexu prosle sezone,a na njih idu bilo koji meki vezovi za board(ovi moji sa slike su malo drukciji, visoko se kopcaju ali bolje stezu nogu).
Ako neko vidi gde moze da se nabavi ovakav komplet nek objavi.
Inace odlicna i prakticna oprema...

butterfly_trip
20.02.2006, 23:38
Pozdrav svima,

Ako bi neko bio ljubazan i pokusao mi objasniti,kako se odredjuje duzina ski board-a?Je li visina presudna,ima li tezina veze?

Da li u BG postoje shopovi s nekim modelima,a da nije salomonov snowblade?

milance
21.02.2006, 17:20
Da.To bi moglo da bude to, ali mi nekako deluje "visoko" i nestabilno.Odakle si skinuo tu fotku, i kako se zove ta skija i vez? Hvala

Samo da pojasnim, vise su nestabilne jer su kratke nego sto su vezovi visoki :ok:

frrka
21.02.2006, 22:54
Zanima me da li je princip vozenja ovih skija slican "gajbarkama" - to su one male skice sto se prave od gajbi za pivo. :)

wlad
21.02.2006, 23:37
Ne verujem, ski-blejdovi/bordovi imaju rubove kao i normalne skije itd.

Sa tim skijama od gajbi ne možeš da preživiš 3 metra na tvrdoj stazi ;).

Na Žabljaku sam video tipa na skibordu kako se lagano spušta na SK1 (iznad medjustanice).

frrka
22.02.2006, 02:26
Kako ne mozes na tvrdoj stazi?
Ja se spustam niz ulicu koja je dugacka oko 150m gde je utaban sneg a ako furam malo sporije moze da se izvede neki slalom

frrka
22.02.2006, 02:29
Mislim na slalom izmedju grancica postavljenih po sredini staze

wlad
22.02.2006, 09:12
Podseti me sledeći put kada budem kupovao opremu, da ne bacam pare na skije nego da kupim gajbu piva ;).

Ovde se ljudi ubiše oštreći rubove na skijama a ti voziš karving na gajbama, svaka čast! :D

frrka
22.02.2006, 13:42
:D
HAHAHAHAHAHHAHA!
Ma jos ako popijes tu gajbu sa ortacima...... Nema granica!
Bodo Miller ti nije ravan!!!!!!!! :D
Sada ozbiljno, skrecu one ali to je muka nevidjena, tako da stvarno mozes da obilazis grancice na putu ali moras da ides polako da bi uspeo (bas polako) - nemaju kantne.
Zainma me samo da li imas prednost kada ucis da vozis snow balade ako znas da vozis "gajbarke"?
Kapiram ravnoteza je na slicnom principu a to znaci da si u samom startu u nekoj prednosti u odnosu na totalnog pocetnika.

Misko
25.02.2006, 21:14
Skijanje na gajbaricama i skijama (bilo kojim) nema nikave veze jedno sa drugim (ex prvak u kraju na gajbaricama dok sam bio klinja :kez: )

wlad
25.02.2006, 23:34
Pre dve godine sam skijao na Lokvama, i tamo je bilo izbeglica, i bilo je malih Roma koji su skijali na pravljenim skijama od plastike/drveta i sl...

I posle nekog vremena ekipa iskopa stare skije i cipele kada smo bili klinci i damo im da skijaju.

I posle jednog dana pitam ja njih kako ide, jel teže ili lakše i sl. (iskreno, očekivao sam da će reći lakše), kad on kaže: ma teže je mnogo, ja ga pitam zasto? A on odgovara: ma ove su 10 puta brže pa nam je frka zešća :D.

Verovatno su skijice mnogo sporije (loša podloga) a tehnika je pretpostavljam totalno drugačija :).

A sada još malo off-topica, da li je neko pokušao da skija sa novim skijama a prastarim cipelama, kožne cipele koje ulaze u normalan vez? Ja jesam :).