PDA

Pogledati punu verziju : Brisanje naočara za skijanje - HOW TO?



Jessieblueyu
02.12.2010, 20:34
Dakle pitanje je kako obrisati naočare za skijanje (pogotovo kad se skija u uslovima kad pada sneg). Ako jednostavno rukavicom pređem preko stakla, umrljam sve i mogu slobodno da ih skinem! Po meni to je kao kad imate loše brisače na kolima, pa vam je često bolje da ih uopšte ne palite. Prošle sezone sam imao par Iguana rukavica sa mali gumenim "brisačem" za naočare na prstu ali pošto puste pukoše, kupih nove koje nemaju brisač! :) E sad, da li postoji neka fora za brisanje koja može da zameni pokojni mi brisač? :dontknow:

Hvala unapred!

trendo
02.12.2010, 21:09
Dakle pitanje je kako obrisati naočare za skijanje (pogotovo kad se skija u uslovima kad pada sneg). Ako jednostavno rukavicom pređem preko stakla, umrljam sve i mogu slobodno da ih skinem! Po meni to je kao kad imate loše brisače na kolima, pa vam je često bolje da ih uopšte ne palite. Prošle sezone sam imao par Iguana rukavica sa mali gumenim "brisačem" za naočare na prstu ali pošto puste pukoše, kupih nove koje nemaju brisač! :) E sad, da li postoji neka fora za brisanje koja može da zameni pokojni mi brisač? :dontknow:

Hvala unapred!
flanelska krpica ili jelenska kozica

Jessieblueyu
02.12.2010, 23:45
Ma znao sam da ima nesto! Sad cu skratim caletovog jelena iz auta! :) Thx

Sapa
11.12.2010, 00:13
Naj bolje rijesenje je nositi rezervne brile (ako nosis ruksak). Kad padnes i snjeg ti se zalijepi za brile i zamagli, naj bolje rijesenje je brile ostaviti u ruksak da se same osuse po mogucnosti u onu krpenu torbicu koju sad uglavnom dobijas uz brile, uopste ne brisati! brisanje treba izbjegavati jer moze da osteti coating (a pogotovo ne brisati sa tom gumicom na palcu rukavice, kazu da je pretvrda), a inace brisanjem uglavnom zamrljas i naneses jos prljavstine. obavezno nosim rezervne brile kad skijam u terenu.

Djuka1
16.12.2010, 11:09
Bajo nikako ih ne brisi inace su izgrebane! Bolje se strpi pa na kuvanu rakijicu pa kad se led otopi onda brisi ali pazljivo. Sve ovo u slucaju da ne nosis rezervne (kao ja), a i zdravo!

designbvr
16.12.2010, 14:02
Bajo nikako ih ne brisi inace su izgrebane! Bolje se strpi pa na kuvanu rakijicu pa kad se led otopi onda brisi ali pazljivo. Sve ovo u slucaju da ne nosis rezervne (kao ja), a i zdravo!

Potpisujem,

brisanje rukavicama NIKAKO, ako su samo mokre "jelenka" ili papirnate maramice (to mi iz vremena brisanja slinavih noseva), a ako su se zaledile
ostaviti obavezno sigurno ces ih ostetiti