PDA

Pogledati punu verziju : Gerlitzen-animiranje djece do 3 godine



lakineli
02.12.2010, 10:11
Pozdrav svima. Odlucio sam da sa porodicom zimski raspust provedem u Gerlitzen. Ja i zena smo "u pokusaju" da skijamo, dvoje starije djece ( 8 i 6 godina) su "proskijala". Najmladje puni dvije godine. Procitao sam sve diskusije vezano za ovo skijaliste (skijanje.rs i.hr), ali nigdje nijesam nasao animiranje male djece do 3 godine. Ima li neki vrtic ili igraonica gdje bi mogli ostaviti dijete par sati? Takodje nijesu na odmet ni druge informacije vezano za ovo skijaliste.

midwest
03.12.2010, 08:52
Jedan clan foruma je strucnjak za pitanja Gerlitzena, ako on ne bude znao, od ostalih je slaba vajda :)

Svindal
03.12.2010, 18:47
Stevo pomozi covjeku, obraduj ga nekim dobrim informacijama.

stekan
03.12.2010, 21:18
Komunuikacija jutros uspostavljena mailom.

Tucko
17.12.2010, 20:17
Idem i ja sa porodicom od 8.januara na pomenuto skijaliste, zna li neko, recimo Stekan, da li mogu negde u subotu predvece da kupim 6-dnevne ski pasove koji ce vaziti od nedelje. Stevo pomagaj !

stekan
17.12.2010, 20:53
Mislim da blagajne rade do 17:00. Sa skipass-om kupljenim za nedelju možeš da skijaš u subotu od 15:00.

Ako si smješten na planini, na blagajnama nema nikakve gužve. Gužva može (a ne mora) da bude jedino na blagajni donje stanice gondole.

Vidimo se tamo.

Tucko
17.12.2010, 21:19
Smesten sam u Bodensdorfu, i nisam planirao da tamo stignem do 17:00 ali sad kad si mi to rekao . . . hm. Ali ko ce ove moje potrpati da krenemo bar oko 6 ujutro iz Beograde. U svakom slucaju nadam se da se vidimo tamo, ja cu imati drecavo zelenu jaknu i crnio slem. :dziveli:

lakineli
17.12.2010, 21:24
Pozdrav,
ako kupujete ski kartu za Gerlitzen ili Top ski koruske u Sloveniji nesto su jeftinije nego u Austriji. Evo link ski pass travel agencije sa Kranjske gore.
visednevne Gerlitzen
http://www.skipasstravel.si/index.php?subpageid=22&lang=sl
visednevne Koruska skijalista
http://www.skipasstravel.si/index.php?subpageid=24&lang=sl.

Tucko
17.12.2010, 21:39
Hvala na info, ali se bojim da mi nije usput, gledam da izbegnem zadovoljsto da Slovenackim autocestama ostavim 30 E (tamo i nazad), pa cu verovatno preko Ptuja, Maribora i Dravograda. Prosle godine sam tako isao do Pohorja, ako neko zna da se nesto promenilo neka javi.

stekan
17.12.2010, 21:53
U svakom slucaju nadam se da se vidimo tamo, ja cu imati drecavo zelenu jaknu i crnio slem. :dziveli:
Mene ne možeš promašiti: na skijama sa kacigom imam preko 210cm visine, crvena jakna i pancerice, crne hlače, skije Dynastar ili Scott.

LAKI SKI BOY
21.12.2010, 16:44
Cao ljudi!!!!!!!! Prvi put sam na ovom forumu, a nadam se da cu ubuduce biti cesce. U gerlitzenu smo na skijanju moja porodica + jos 7 porodica iz bg-a sa decom komplet od 8 janura do 17. Smesteni smo u bodenzdorfu u apartmanima k+m+b. Bili smo prosle godine bilo nam je super ali u manjem broju. Da li neko moze da mi preporuci neku dobru sportsku radnju u samom bodenzdorfu ili u okolini. Konkretno nam treba odeca koja ide ispod jakne. Unapred hvala!!!!!!!

stekan
21.12.2010, 20:29
Ne znam za Bodenzdorf, ali Villach je na deset minuta vožnje, a tamo treba pogledati u Falle (http://www.falle.at)-u (prva velika trgovina sa desne strane na silasku sa autoputa u pravcu Italije - izlaz Faaker See). Na Gerlitzenu imaju istureno odjeljenje gdje radi legenda sa naših prostora.

Usput, prethodnih godina su mađari znali okupirati Gerlitzen u velikim količinama, ali ove zime će to biti ex-Yu populacija.

LAKI SKI BOY
21.12.2010, 22:28
Stekane hvala za informacuju. Ado iz falle-a je nas prijatelj i prosle godine za nas je ucinio ko da smo rod rodjeni i rado bi preporucio svima koje dolaze u gerlitzen da kod njega rentaju opremu. :)

LAKI SKI BOY
21.12.2010, 22:30
Pored rente ima i odlican servis kao i malu prodavnicu, ako nesto slucajni u prodavnici nema ucinice da vam donese robu iz villach-a. :d

lakineli
24.12.2010, 09:30
da li je ski-depo ukljucen u cijenu skipass-a?

stekan
24.12.2010, 16:54
da li je ski-depo ukljucen u cijenu skipass-a?

Šta je ski-depo? Mjesto za ostavljanje skija pod ključem?

lakineli
24.12.2010, 20:22
da ostavim skije na "skijalistu" do sledeceg dana da se nebi nosali svaki dan do skijalista i nazad. Vidim da u Nassfeldu u cijeni karte je ukljuceno usluga cuvanja skija na skijalistu.

stekan
24.12.2010, 20:38
Ima na gornjoj stanici gondole, tj. donjoj stanici četverosjeda, ali je sve napolju. Ne znam da li je u cijeni pass-a, a ni gdje se uzimaju katanci (ili treba ponijeti svoj). S obzirom na današnje vezove koji se skidaju sa jednim zavrtnjem, vrlo lako možeš ostati bez skija.

putnik
26.12.2010, 19:43
Od 02. januara tj. za sedam dana idem u Gerlitzen. Preciznije smestaj u Verditzu izmednju Gerlicena i Bada, tako da se mogu posecivati oba skijalista, sto je i namera. Hvala Stekanu za savete i opise skijalista sto me je i navelo da ove godine idemo na tu stranu. Bio i na otvaranju sezone na Kopaoniku, pa iako je radila samo jedna staza ipak smo overili skije. I ponovo ih servisirao zbog kamenite staze na Karaman grebenu.

ovomoze
27.12.2010, 09:26
Obzirom na to koliko je nas odlučilo da ide na Gerlitzen zahvaljujući Stekanu bio bi red da dobije besplatan sezonski ski pas od Austrijanaca! :sm017:
Neka se prijave svi koji idu onamo na "nagovor" Steve.. :dziveli:

Panzer
27.12.2010, 09:53
Dobra ideja, da admin napravi novu temu - prijavite se svi koji ste za Gerltizen čuli od Stekana.
Inače, tamo ima masu Mađara, mora da i oni imaju nekog svog Steva koji ga je izreklamirao :)

midwest
27.12.2010, 11:27
Racunaju li se samo oni za ovu sezonu ili i mi koje je nagovorio ranijih sezona? :) Moram reci da nakon par sezona, ove sezone ponovo skijam na Gerlitzenu (doduse samo malo produzeni vikend), tako da spadam u obje kategorije.

stekan
27.12.2010, 17:06
Obzirom na to koliko je nas odlučilo da ide na Gerlitzen zahvaljujući Stekanu bio bi red da dobije besplatan sezonski ski pas od Austrijanaca! :sm017:

Nema od toga ništa, nego lijepo da me svraćate sa staze na pivo i osterajhiše kobase.

CrazyKong
28.12.2010, 14:46
Nema od toga ništa, nego lijepo da me svraćate sa staze na pivo i osterajhiše kobase.

Pa glupo je još i pivo i kobasice da nam plaćaš

stekan
28.12.2010, 16:06
Ma nije problem da platim pivo i kobaje, ali se vi prvo izorganizujte da mi nabavite porodični sezonski Top-Ski pass (http://topski.at/de.aspx/254/Articles/View/486) u varijanti: 2 Elternteile + 1 Jugendlicher + 1 Kind.

putnik
29.12.2010, 11:01
Molio bih za informaciju. Interesuje me da li su dozvoljeni magneti(za transport skija) na kolima, u Sloveniji, Hrvatskoj i Austriji. Unapred hvala!

midwest
29.12.2010, 15:31
Vidjao sam vozace sa magnetnim nosacima skija i u Sloveniji i u Austriji i u Hrvatskoj. Ali to samo po sebi, nista ne znaci. Mogla su se pravila promijeniti, duga je godina...

putnik
30.12.2010, 16:41
Hvala na informaciji.

farmaceut
30.12.2010, 19:48
Vec 5-6 godina vozim po Sloveniji i Austriji sa magnetima. Do sada nikakvih problema. Obavezno repove skija naprijed, to mi je zamjereno jednom na granici (zena stavia skije "naopacke" :) )

stekan
31.12.2010, 11:33
Obavezno repove skija naprijed, to mi je zamjereno jednom na granici (zena stavia skije "naopacke" :) )

Prije par sezona su kolegu natjerali na ulazu u Sloveniju da okrene skije.

putnik
01.01.2011, 09:00
Hvala svima. Naravno repovi napred, manji otpor vazduha i manje sanse da skije "odlete".

Tadija_91
01.01.2011, 18:57
sta bi granicari rekli ako se na krovu nose twintip skije?
Srecna nova godina svim forumasima!

Sapa
01.01.2011, 21:05
sta bi granicari rekli ako se na krovu nose twintip skije?
Srecna nova godina svim forumasima!

natjerali bi ih da skije ubace u auto.

srecna nova i tebi Tadija moj freestyleru ;)

wlad
02.01.2011, 21:04
Ja nosim TT skije na krovu i ništa ne kažu, čak ih i ne vide ;) (pošto se nalaze u sanduku :D). SNG & SB :ok:

putnik
03.01.2011, 17:28
Pozdrav iz Gerlitzena. Hlado, suncano, sredjene staze, izdrze do 14 h, posle dosta hupsera. Guzva osrednja, cekanje na zici maksimum 5 minuta. Ukupan utisak odlicno.