PDA

Pogledati punu verziju : Expo-Zim 2010



wlad
30.11.2010, 00:57
Ovogodišnji Expo-Zim je zakazan za 02-05 decembar 2010 na Beogradskom sajmu, hala 1 i 1a.

Sajam će otvoriti nekadašnji jugoslovenski šampion u skijanju Boris Strel (http://www.skijanje.rs/Takmicenja/boris_strel.htm).

Sajt skijanje.rs će i ove godine zajedno sa udruženjem SkiBus imati štand na istom mestu kao i predhodnih godina. Svratite da se upoznamo, družimo, razmenimo iskustva...

P.S.
Preuzeto sa ovog sajta :)

wlad
30.11.2010, 00:59
Ja da se najavim da ću doći 99% u petak poslepodne sa sinom, treba da kupi skije + očekujem društvo na skijanje/skibus štandu sa (tradicionalnim) osvežavajućim pićima :ok:

Tadija_91
30.11.2010, 01:07
Ja cu biti u cetvrtak i u subotu tamo, vidimo se na standu skijanje.rs :sm018:

Milanpop
30.11.2010, 09:21
U petek stizem, da produzim clanarinu u Ski busu i da vidimo sta ima od pancerica i aranzmana:ok:

Gimmy
30.11.2010, 13:07
E ljudi,zna li neko koja ce biti cena ulaza i parkinga na sajmu???
Trazio sam po netu,ali nigde nisam mogao da nadjem!!! PozZ svima koliko vas ima

sonesone
30.11.2010, 15:03
parking 100din sat,a cena ulaznice nigde ne pise,ali mislim da je prosle godine bila 150-200din

Gimmy
30.11.2010, 15:34
Ok,hvala!
Za proslu godinu znam ali ne znam da li se nesto menjalo!!
:dontknow:

barrcode
30.11.2010, 16:19
250din ulaz.

apatinus
30.11.2010, 17:40
Možemo li da očekujemo informacije sa sajma ovde? Kakve su cene? Mene konkretno interesuju pancerice Salomon X-Wave X. U Intersportu u Somboru su 27500din, a cujem na forumu da su u Crnoj Gori 150 eura. A necu moci da dodjem do sajma, mozda posaljem nekog da mi kupi ako budu povoljne.

Gimmy
30.11.2010, 22:48
Hvala ljudi na informacijama!!
Ja cu javiti cene onoga sto budem gledao...SNB opreme!!!:)

admin
01.12.2010, 17:14
Sajt Skijanje.rs zajedno sa Ski Busom ce i ove godine imati stand na Expo-zimu. Otprilike na istom mestu kao i ranije.
Pozivam sve posetioce sajta i clanove Foruma da svrate. Bice to prilika da se upoznamo, druzimo, razmenimo iskustva, konsultujemo pre eventualne kupovine...
Nacice se i nesto za popiti...
Nazalostm malo manje je slobodnog prostora za uobicajeno "kafanče" jer nam je stand Val Thorensa malo suzio prostor, ali dobro, bar imamo dobar komsiluk :)

Dodjite svi!

Vidimo se....

Jelka
01.12.2010, 23:36
Hm... hoce biti nesto da se jede??? Nesto za na cackalicu.. :sm022:
Dolazimo u petak pa se vidimo... :sm019:

wlad
02.12.2010, 14:22
Evo ja da te Jelka pozovem nezvanično, slodobno ponesi neko meze ljudima :sm004:

Disco
02.12.2010, 14:33
Upravo se vracam sa Expo-zim sajma na kom sam prvi put bio.
Moja ocekivanja su ocito bila prevelika, posto sam se ponadao da cu uspeti da nadjem nesto od opreme za male pare.
Umesto toga video sam da u velikoj hali br. 1 ima jedno tridesetak standova sa kompletno novom opremom, na sred hale je paint ball igraliste (?!), a razmena i prodaja polovne robe smestena je u maloj zagusljivoj sali 1a.

U oko mi je zapao jedan bord koji se ovde prodavao za 70 e,
( http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=4104 ), tamo covek prodaje isti za 170. Takodje moj drugar je trazio polovne skije da kupi, i dobio je nekoliko ponuda po paprenim cenama.
Pre mesec dana smo upozoreni od jednog vlasnika renta shopa da ne treba da gajimo prevelike nade o niskim cenama opreme na sajmu, jer je zakup tezgi jako skup, te u skladu s tim i ta oprema vise kosta.

Takodje cene sve ostale nove opreme su fiksne (ne znam zasto sam ocekivao eventualni popust - valjda zato sto je sajam), tako da ono sto vidite u prodavnicama isto kosta i na sajmu.
Cena ulaznice je 250 din, pa ko voli nek izvoli :D
Parking po satu je 100 din

Zanima me kakvi su vasi utisci, i da li sam ja imao samo losu srecu...


PS. E da, video sam skijasku jaknu za 130.000,oo din :sm022:

Milos011
02.12.2010, 15:34
Tako je već godinama. Nekada je expo zim imao potpuno drugačiju svrhu. Ideja je bila "razmena" ski opreme. Ako imaš nešto da prodaš ili da kupiš polovno. Nije bilo kupovine i prodaje nove opreme (bar ne u ovim količinama).

Ja mogu da se pohvalim da sam za zadnjih 10 godina na expo zimu kupio kapu, podkapu i čarape...... e da .... i rukavice.

A najviše ljudi koje ja znam idu tamo više da razgledaju i da se vide sa poznatim im ljudima iz ski sveta.

wlad
02.12.2010, 17:24
ExpoZim je super ako ideš u potragu za cipelama - svi proizvođači tj. prodavci su tu pa za jedan dan možeš da isprobaš dosta cipela koje te interesuju - pa kada pronađeš koja ti cipela odgovara onda ih ganjaš negde za manje pare ;). A bogami se prodavci naprodaju na sajmu, imaju solidan promet za tih 4 dana sajma, zato i dolaze (da prodaju, a ne da pokažu ;)) tj. plaćaju skupe štandove..

A što jes', jes' i za mene je to glavno mesto za razgledanje stvari (mada napolje u dobro opremljenoj prodavnici imaš širi izbor skija nego na sajmu ;)) i sretanje ljudi.

trendo
02.12.2010, 21:00
ExpoZim je super ako ideš u potragu za cipelama - svi proizvođači tj. prodavci su tu pa za jedan dan možeš da isprobaš dosta cipela koje te interesuju - pa kada pronađeš koja ti cipela odgovara onda ih ganjaš negde za manje pare ;).
Bas tako. Ja sam bio iz Sk u Bg samo zbog cipela i potrosio sam jedno 4-5 sata trazeci, isprobavajuci i sl. i kad sam nasao odgovarajucu odmah sam i uzeo i nisam pogresio.
Preporuka, ko trazi cepele (pance) idi na sajem i obezbedi sebi ceo dan, izbor dovoljan, moras naci nesto sto je bas za tebe.

Ivan Bgd
02.12.2010, 21:49
:sm008: I ja sam skoro dosao sa sajma i totalno sam razocaran ponudom.
Kao sto je wlad vec rekao isplati se samo onome ko trazi pancerice i tamo ih sve ima na jednom mestu. Ali cena sigurno nije niza nego u radnji.
Npr. O'neill ski pantalone koje sam uzeo u outlet radnji Beosporta za 6500din, na sajmu su 9990. I sad ne znam da li na to daju 10% popusta ili ne.
Isao sam samo da bih nasao podkapu za kacigu , podrukavice ili kojim cudom naleteo na extra dobre a jeftine skije.
Izbor se sveo opet samo na Beosport i 'Bula' podkapu, a podrukavice niko nema, neverovatno!
Dok su skije bile sve preskupe.
Tako da sam se dzaba izmaltretirao.:glavaozid
Najprijatnije mi je bilo na standu Skibusa i Skijanja.rs.:sm018:

sonesone
02.12.2010, 22:46
standardno,sve novo je preskupo...tako da u halu 1 ides da vidis sta kupuju ljudi sa dubokim dzepom...i samo se iznerviras. a u maloj hali standardno,moras da njuskas ne bi li nasao nesto interesantno. kupio sam torbu za pancerice-700din,grejace za ruke 125din i drug kupio polovne pancerice 45e,salomon,za pocetnika skroz ok. mogu se naci solidne polovne skije od 70-100e,i mislim da je bolje kupiti opremu za 100-120e nego je iznajmiti za 50-60e

Tadija_91
02.12.2010, 23:54
Bio sam danas na sajmu i utisak je-nista specijalno, cak mi se cini da je ponuda slabija nego ranijih godina.
Ali dobro , ionako nisam planirao nista da kupim pa me i ne pogadja toliko. Stand skibusa i sajta skijanje.rs je standardno dobar, a smanjenje "kafanice" ja nisam primetio :).
Glavni utisak je masina za servisiranje skija koju je doneo Boris Strel, koji uskoro otvara i servis Strel u bulevaru oslobodjenja. Skija sa unistenom podlogom i tupim rubnicima se ubacuje u masinu, i posle 2 minuta izlazi "nova" skija. Msilim da cu postati redovna musterija ovog ski servisa :) Ovako izgleda, sad ne znam da li je tacno taj model : http://www.youtube.com/watch?v=ba_dBMnNb9M
Verovatno sam na sajmu i u subotu, pa se vidimo ;)

sasacg
03.12.2010, 00:12
Bio sam danas na sajmu i utisak je-nista specijalno, cak mi se cini da je ponuda slabija nego ranijih godina.
Ali dobro , ionako nisam planirao nista da kupim pa me i ne pogadja toliko. Stand skibusa i sajta skijanje.rs je standardno dobar, a smanjenje "kafanice" ja nisam primetio :).
Glavni utisak je masina za servisiranje skija koju je doneo Boris Strel, koji uskoro otvara i servis Strel u bulevaru oslobodjenja. Skija sa unistenom podlogom i tupim rubnicima se ubacuje u masinu, i posle 2 minuta izlazi "nova" skija. Msilim da cu postati redovna musterija ovog ski servisa :) Ovako izgleda, sad ne znam da li je tacno taj model : http://www.youtube.com/watch?v=ba_dBMnNb9M
Verovatno sam na sajmu i u subotu, pa se vidimo ;)

Mogu li skije da se odnesu na sajam i da se na licu mesta odradi servis?

Tadija_91
03.12.2010, 00:43
nisam siguran, ali mislim da ne mogu, tj da na sajmu sluzi samo za "demonstraciju", ali nista te ne kosta da pitas, mozda dobijes i servis za dz ;)
Ja cu pricekati dok se ne otvori servis u bulevaru

sasacg
03.12.2010, 01:29
Ok,pitacu u subotu...

Hvala u svakom slucaju :)

plecko
03.12.2010, 15:48
Nekada je expo zim imao potpuno drugačiju svrhu. Ideja je bila "razmena" ski opreme. Ako imaš nešto da prodaš ili da kupiš polovno.
ova rec "razmene" mi nije uopste jasna, zasto je koriste kad juce nisam mogao da zamenim krace stapove za duze. Niko od prodavaca polovne opreme nece to da uradi.:dontknow:

Milos011
03.12.2010, 15:59
ova rec "razmene" mi nije uopste jasna, zasto je koriste kad juce nisam mogao da zamenim krace stapove za duze. Niko od prodavaca polovne opreme nece to da uradi.:dontknow:

Pa upravo to sam i ja napisao. Da je to bilo nekada. Odavno se tako i ne zove.

milos_pg_91
03.12.2010, 16:59
Forumasi, okaciti koju sliku sa sajma..

wlad
03.12.2010, 22:54
Bili smo i mi danas, obišli malo, pokupovali par stvari i družili se na štandu skijanje.rs & skibus.rs. Sajam je OK, ništa spektakularno (od ponude opreme) kao i do sada ;), ali OK ponuda, sve na jednom mestu (npr. ja sam tražio dečije fantomke - koje teško mogu da se pronađu po prodavnicama - i našao ih na sajmu)...

admin
04.12.2010, 00:12
Jos jedan poziv svima koji dolazite na sajam. Svratite do standa skijanje.rs & skibus.rs.
Evo fotografije...

Grimani
04.12.2010, 10:38
meni nista posebno na sajmu, ponuda u polovnom delu je skoro pa identicna kao i prosle godine. poneo sam foto aparat i nisam opalio ni jednu fotku...

vmiro
04.12.2010, 22:14
Meni je sajam ok...pošto sam početnik nisam mnogo probirljiv i ne ganjam najnovije modele tako da sam uspjeo da nadjem skije za sebe u dijelu gdje su polovnjaci...Elan Mag2...110e, nove...
Inače, duge su 168cm, što je 20cm manje od moje visine...to je taman do brade...nadam se da nisam pogriješio :)

Ko hoće polovnu opremu bolje je otići na sajam, izbor je mnogo veći a i prije će naći dobre skije nego kod likova što prodaju polovnu ski opremu iz ŠvIcarske, Austije... :)

Poz
mIRO

100jan
05.12.2010, 03:07
Evo i ja da se prijavim i pohvalim, bio u subotu na sajmu, posle isprobavanja pancerica svih modela pribliznog flexa odlucio sam se za Salomon Falcon 9 na Fitex standu i rukavice Nordica po manje-vise ocekivanim cenama. Kao sto ljudi vec rekose, bio je solidan izbor (pance) i sve na jednom mestu. Obisao standove sa ponudama udruzenja/agencija, e sad jos treba izvagati gde isprobati novopridoslu opremu :)

:sm018:

sensei
05.12.2010, 03:31
Ima li neko par predloga kakvu dasku,freestyle,da jurim na expo-u.Koliko stara moze da bude za 150 eur max?sa vezovima.I na koji bitan detalj da obratim paznju.Tipa da li je bila u renti itd.Ako neko moze da me uputi na nekoga tamo na sajmu jos bolje.

sasacg
05.12.2010, 04:07
Expo zim 2010.-nova oprema jako skupa,skoro nigde nema nekih posebnih popusta (osim u Djaku 20%),Strelov servis na novoj masini izgleda da je besplatan ako ponesete skije na sajam (rece mi decko koji radi tamo u poverenju :) )...

Uglavnom,za one sa dubljim dzepom,solidan izbor...U halu 1a sa polovnom robom nisam ni ulazio...

sunCica
05.12.2010, 09:24
Sve u sve expozim je ove godine vrlo siromašan ... ništa posebno ...

designbvr
05.12.2010, 17:29
Kod Strela servis barem za mene nije bio besplatan, (pa nisam ni servisirao), cena osnovnog servisa 15 e pa na dalje :sm022:, expozim je gomila nakupaca , "zastupnika" i blesavog naroda, na gomili, ono sto je zamisljeno pre 25 god. VISE NE VAZI, (a bio i na prvom, i drugom i trecem itd.), samo gomila preprodavaca krsa ko zna odkude i sa kojih rentala, i naravno oni "desno" sa cenama k'o u Aspenu ili Kitzbilu, za pacenike koji to ne bi uzimali samo da znaju, A NE ZNAJU.
Pre tri godine sam rek'o nikad vise i sada definitivno nikad vise ne idem na razmenu, ima mnogo boljih i povoljnijih nacina za nabavku opreme, mislim da to svi na forumu znaju :dontknow: (valda), a stara ..... staru ce pre da nalozim nego da je dajem nakupcima sto vijaju 'sa vrata'

sas35bgd
05.12.2010, 20:12
Razna su iskustva sa Expozima. Da bi bila potpuna, treba ih uporediti.
1)-Fisher race duzina 130, kupljene prosle godine pokusao da zamenim za nove duzine 140cm koje imaju startnu cenu od 140evra. Trazio mi 100evra. Po meni nefer ponuda
2)- Za pancerice kupljene prosle godine br.36, dobio sam ponudu da ih otkupi za 500din. Slicne prodaje za 40evra.
3)- Nordiku br.37 cenio je 80evra, nisam kupio. Malopre dosao iz Metroa tu istu Nordiku One W40 br 37 platio 7669,99din

sas35bgd
05.12.2010, 20:35
Jos da se nadovezem na jedan komentar ispred mene. Oprema koja se prodaje je stara u proseku 25godina i imate muzejskih exponata, kako pancerica, tako i skija. Za 40 evra prodaju Elanove skije kojima se vise ni boja ne vidi, a izgledaju kao da su skinute sa Primoza Ulage, slovenackog skiletaca(Dugacke 2m). Boja im se vise ne razaznaje
Ski rental for sale - Salzbur, je ove godine imao aukciju polovnih skija, starih 3 godine, komada 256 po ceni "for all" 5000evra. Duzina od 140-188cm raznih proizvodjaca. Ko ima digitron, videce da je to ispod 20evra po paru. Nema slika skija niti specifikacije, ali sam siguran da su to skije koje se ovde prodaju za 100evra

vmiro
05.12.2010, 21:31
Da bi bilo bilo kakve razmjene trebalo to da bude drugačije zamišljeno, ovako, svi ljudi tamo su uglavnom trgovci koji su nakupili onih starudija po ko zna kakvim cijenama (đž?) i gledaju da se toga otarase...šta će njemu neki polovnjaci od prošle godine koje bi opet morao da proda...naravno da će ponuditi nefer ponudu da bi nešto zaradio...dakle, od razmjene, ni "r".... :)

Pred odlazak na sajam čitao sam ovu temu i malo je falilo da ne odem, sve komentari da je sajam bezze, ništa zanimljivo i sl...Pretpostavljam da dosta vas s foruma skija dugi niz godina i da ste, naravno, zahtjevniji po pitanju opreme, ali ne pročitah ni jedan objektivan post u vezi sajma, svako je iznjeo subjektivno mišljenje. Možda na sajmu nema ništa zanimljivo za profesionalnog skijaša ali za početnike ima, a i za one sa plićim đžepom...nemaju baš svi pare za skije od 300-400e i isto toliko za pancerice...
Nije mi BG baš blizu (130km) al ipak sam došao na sajam. Početnik sam, ne kupuju mi se nove skije jer nemam dovoljno iskustva da znam šta da odaberem, tako da mi je dio sa polovnom opremom bio zanimljiv. Mada su 80% opreme koja se prodaje stvarno antikviteti, moguće je naći nešto staro recimo 2-3 godine a da zadovoljava većinu "skijaša amatera" :)
Moje mišljenje ;)

Pozdrav
mIRO

designbvr
05.12.2010, 22:08
Miro kuco,

vise istih subjektivnih misljenja bi trebalo da tvori objektivno misljenje, kao drugo, razmena bi morala da postoji ponajpre zbog ljudi sa decom (ko je to prosao zna o cemu pricam), nisam profi skijas daleko od toga,
ali imam strasno puno dana na snegu pogotovo ranije (dok sam bio mladji i nezenjen :ok:) i ne bi pazario nikad to sto se prodaje novo kod nas, e sada jedno pitanje kako ti kao pocetnik bez iskustva znas sta treba polovno da kupis ??? (po meni je to najtezi izbor) treba dati pare za nesto sto iole valja, inace cemu kupovina polovne opreme ? da bi jevtino kupio bilo sta ?!?, a to sto je staro 2-3 god., definitvno je najvece djubre zato sto je upravo to doslo ko zna odakle i jos uvek lici (ali samo lici) na dobro,, UPRAVO DA BI SE PREVARILI LJUDI KAO TI, KOJI NE ZNAJU ILI NEMAJU ISKUSTVA !!!!!

U tome i jeste dzadza da se zadovolji (citaj prevari)vecina skijasa "amatera"

sonesone
06.12.2010, 00:49
i ja se slazem da ima djubreta...ali ako se probere moze da se nadje solidna oprema za pocetnika,za male pare. nisam ranije isao na sajam(idem zadnje tri godine)ali po meni je ok,ko ima pare ide i kupi novu opremu,ko nema kupi polovnu(bolje nego da iznajmljuje). a mi u srbiji ne bi bili srbi pa da ne gledamo tudja posla...pa sta me briga da li je neko tu opremu platio 20e(ili je cak izvadio iz kontejnera) to je njegova snalazljivost,i niko nama ne brani da uradimo to isto,a meni ako odgovara cena ja cu da kupim,ako mi ne odgovara necu....

Flexon
06.12.2010, 02:17
najbolje mjesto za kupovinu polovne opreme je ovdje na forumu
bilo je stvarno ludih ponuda ...
ali treba obratiti paznju na te dvometarske muzejske eksponate
sa njih se mogu skinuti genijalni vezovi kakvi high din look, salomon, a bogami nebih rekao ne ni kakivom markeru mrr

vmiro
06.12.2010, 07:51
Miro kuco,

vise istih subjektivnih misljenja bi trebalo da tvori objektivno misljenje, kao drugo, razmena bi morala da postoji ponajpre zbog ljudi sa decom (ko je to prosao zna o cemu pricam), nisam profi skijas daleko od toga,
ali imam strasno puno dana na snegu pogotovo ranije (dok sam bio mladji i nezenjen :ok:) i ne bi pazario nikad to sto se prodaje novo kod nas, e sada jedno pitanje kako ti kao pocetnik bez iskustva znas sta treba polovno da kupis ??? (po meni je to najtezi izbor) treba dati pare za nesto sto iole valja, inace cemu kupovina polovne opreme ? da bi jevtino kupio bilo sta ?!?, a to sto je staro 2-3 god., definitvno je najvece djubre zato sto je upravo to doslo ko zna odakle i jos uvek lici (ali samo lici) na dobro,, UPRAVO DA BI SE PREVARILI LJUDI KAO TI, KOJI NE ZNAJU ILI NEMAJU ISKUSTVA !!!!!

Kuco ili Kućo ;)
Slažem se da tobom da nije lako kupiti nešto polovno ako si početnik, ali ne kupuješ astronautsko odijelo pa ti treba ekspertski tim. Ovdje na forumu imaš gomilu ljudi koji ti u tome mogu pomoći, u dosta postova imaš korisnih informacija...imaš Google... :)
I onaj prodavac u radnji hoće da ti proda, pa ti priča priče...a polovina njih i ne zna šta ti prodaje...to sam se uvjerio prošle godine kada sam kupovao nove pancerice...


U tome i jeste dzadza da se zadovolji (citaj prevari)vecina skijasa "amatera"
S ovim se ne slažem!


Pozdrav
mIRO

sasacg
06.12.2010, 11:14
Kod Strela servis barem za mene nije bio besplatan, (pa nisam ni servisirao), cena osnovnog servisa 15 e pa na dalje :sm022:

Pffff bzv...Meni je rekao da ce kad otvore servis u Jove Ilica cene biti 15,20 i 25 e u zavisnosti od stanja skije,ali da ako donesem na sajam uradice kao da demonstriraju sta sve masina moze i to besplatno...E sad,sta je njima u glavi,pa cas pricaju jedno,a cas drugo,stvarno ne znam :sm022:

Nego,kad smo vec kod toga,jeste li vise za ovakvo masinsko ili ipak rucno servisiranje skija?

Milos011
06.12.2010, 11:31
Imao sam priliku da sa prijateljima porazgovaram sa Borisom Strelom na sajmu. Mogu samo da kažem da ćemo konačno da dobijemo profi servis u Beogradu. Tako da je to i odgovor vezano za pitanje da li ručno ili mašinski. Već je o tome dosta pričano na forumu.... suština je da se mnogo manje skida "mesa" sa kantne mašinskom obradom.

sas35bgd
07.12.2010, 12:54
Tehnologija napreduje i modeli od prosle godine u svakoj grani industrije imaju znacajno nizu cenu ove godine. To vazi svuda osim na Expozimu.
Slazem se sa nekim ljudima da jedino na expozimu mozete kupiti skije za 20-30-40evra, ali za srednjeg skijasa, jeftinija je nova oprema u februaru na snizenju nego ovde polovna. Ja sam pancerice za cerku pre neki dan u Metrou platio Nordiku One W40 br 37 7669,99din , a za polovne mi je trazio 80 evra lik na expozimu. Skije iole normalne su od 80-140evra na expozimu. Za 15000 imas srednju klasu skija u februaru u Intersportu a sad u Metrou za 18000

tomba na kvadrat
07.12.2010, 15:32
beo sport za expo-zim nije spustio cjene ni za dinar u odnosu na svoje prodavnice prije sajma. ako i ima nesto na sniženju ,to je roba povučena iz njihovog outlet-a.
meni su čak rekli da nemam popust od 10% na sajmu koji inače imam u radnjama(na kraju su mi ipak dali).
BAŠ BEEEEZVEZEeeee

designbvr
07.12.2010, 16:12
E sad jedno filosofsko/metafizicko pitanje

CITAJU LI OVO I ONI MANJE ISKUSNI KOJI SU NA FORUMU ?

wlad
07.12.2010, 19:27
Evo ja čitam, i pitam se dokle ćete :D

designbvr
07.12.2010, 19:32
onda lock

bar ti imas moć :ok:

boggy
08.12.2010, 17:22
Ljudi, da li neko zna kako da dodjem do gospodina koji je prodavao Gantove dzempere u hali u kojoj se prodavala polovna oprema? Bas mi je vazno.... Caletu je rodjendan...:dontknow: