PDA

Pogledati punu verziju : Val Thorens u martu 2011 ???



SnowBeliever
27.11.2010, 01:19
Ovako,
nas 6oro se dogovaramo za skijanje u Val Thorensu u martu sledece godine...mislim da smo napravili pravi izbor ski centra, malo sam procackao ovde po forumu, i video da nudi najbolje skijanje zbog visine, kao i da je nocni zivot sasvim ok...mada me vise privlace apres ski varijante, jel treba i da se spava da bi se kvalitetno skijalo...
E sad, ineteresuje me kakva su iskustva sa skijanjem u martu, kapiram da zbog visine nema bojazni zbog nedostatka snega, nekako mi je mart najbolji, tad se kao malo i smiri zima, pa bude dosta sunca a i dan je duzi...da li su u martu guzve u Val Thorensu?
I druga stvar, jos se nismo skroz odlucili preko koje agencije da idemo...pa bi i tu voleo da mi malo pomognete...mislim cene su manje vise kod svih slicne...

Hvala Unapred...

Milanpop
27.11.2010, 08:42
@ SnowBeliever (http://www.skijanje.rs/forum/member.php?u=2755)
Skijanje je isto kao i u januaru ili februaru, stim, sto si sam rekao, ima vise sunca, temperature u minusu i snega u izobilju. Sto se tice agencije situacija iz mog iskustva su sledece: ako ides preko ski busa ili ski manijaka racunaj na 6-krevetni apartman kao u Konacima na Kopu(relatino mali, velika dnevna sa 2 kreveta, mala spavaca i krevet na sprat), bar je ta dnevna soba pristojne velicine u odnosu na dnevnu u konacima, ako ide preko agencija onda ces imati lepse sobe i tesko da cete biti svi u istoj nego verovatno u 2 sobe, stoje po mom iskustvu bolja varijanta, jer po nasoj narodnoj "koliko ljudi toliko cudi" pa mora da bude puno razumevanja kada se 6. ljudi nalazi u jednoj sobi. I ako ides preko agencije onda je skuplje izmedju 60-100 eura pa ti vidi, Ukusi su razliciti ja sam licno za to da ako je doplata izmedju ski udruzenja i agencije( neka bude EURO JET agencija) pasto sam iskusio licno i jedno i drugo, oko 50-60 evra da se ide preko agencije a ako bude vise od toga da se ide preko ski udruzenja. Ipak se zbog novca neke stvari mogu i oprostiti
Nadam se da sam ti nesto pomogao a bitno je da odes tamo da se dobro iskijas i vidis to sve i onda da uporedis sa svim pre gde si bio i skijao i tako sam odredis buduce pravce putovanja jer je licno iskustvo najbolje:ok:

SnowBeliever
27.11.2010, 10:25
Hvala, naravno da si dosta pomogao...takvu sam nekakvu situaciju i ja zamisljao...Prosle godine sam bio u Kitzbuhelu, ali me nekako privlace ove vcece nadmorske visine :op... videcemo kakva ce kombinacija na kraju ispasti...

Bax
27.11.2010, 11:09
Da kazem iskreno, potpuno sam isto prosao i preko agencije E.Jet, i preko udruzenja. Prosao sam sa tim micro jadnjikavim, pa i prljavim apartmanima.

Godinu dana pre toga E.Jet je davao puno bolji smestaj, prosle godine jad i beda...

JA nisam osetljiv na smestaj, ali agencija ti nije nikakva garancija...

barrcode
27.11.2010, 15:37
Ovako,
jel treba i da se spava da bi se kvalitetno skijalo...

jedna od izreka (modifikovanih planinarskih) što se tiče izbora smeštaja:
ski high, sleep low ( u originalu climb high, sleep low). VT se nikako ne uklapa u to.

SnowBeliever
27.11.2010, 17:32
da odlicna izreka...cuo sam za to...

Sapa
27.11.2010, 18:01
da odlicna izreka...cuo sam za to...

dakle zahebes sve gore pomenute ski-stanice i uzmes apartman u st. martin belleville na 1300,1400mnv, odozdo si uz jedno il dva presjedanja u samom srcu skijalista, a za ralziku od tih betonskih gromada na 1800 i vise mnv dole imas jedno pravo selo zbog radi ugodjaja i atmosfere.
:dziveli:

barrcode
27.11.2010, 19:31
^^ 1 objašnjenje.

Bata Bane
28.11.2010, 01:13
Poznato je da Francuska kuburi sa smestajem, ako hoces dobro skijanje na velikim visinam i sa izobiljem snega onda je to Francuska, a ako hoces smestaj i skijanje na manjim visinama onda je to Austrija. Moze i u Francuskoj da se nadje mnogo lep apartman al to kosta mnoooogo.

plageton
29.11.2010, 13:24
Da kazem iskreno, potpuno sam isto prosao i preko agencije E.Jet, i preko udruzenja. Prosao sam sa tim micro jadnjikavim, pa i prljavim apartmanima.

Godinu dana pre toga E.Jet je davao puno bolji smestaj, prosle godine jad i beda...

JA nisam osetljiv na smestaj, ali agencija ti nije nikakva garancija...

Da. Ne verujem da agencija ima u principu bolji smestaj nego ski-udruzenje. Bio sam preko agencije i smestaj je bio isti ako ne i losiji nego kada sam isao preko udruzenja.

Dogodilo mi se da sam imao fantastican smestaj preko ski-udruzenja (Ski-trip), ali to je bila slucajnost, imao sam srece.

U principu je bolje ici preko udruzenja jer te gledaju kao skijasa a ne kao turistu. Tako ja to vidim.

@Sapa
Ne zaboravi da se govori o martu mesecu. Realno je da u Sen-Martenu ne bude snega a onda nista od ugodjaja i atmosfere.

sasacg
29.11.2010, 17:28
A zasto sami ne bi rezervisali smestaj preko booking.com ili slicnih sajtova?

Mozda jeste skuplje,ali pretpostavljam da ako neko zeli bolji smestaj,moze na taj nacin da ga nadje...

wlad
29.11.2010, 18:57
Može, naravno, ali preko udruženja se dobije bolja cena za paket (prevoz, smeštaj, ski pass). Kada se ide u sopstvenoj organizaciji onda se bukira smeštaj preko neta i tu nema iznenađenja (dobiješ ono što si iznajmio), kada ideš grupno onda dobiješ apartman koji ti "zapadne" (pošto nisu svi apartmani isto opremljeni i sl.).

Sapa
29.11.2010, 19:08
@Sapa
Ne zaboravi da se govori o martu mesecu. Realno je da u Sen-Martenu ne bude snega a onda nista od ugodjaja i atmosfere.
ne smijem da garantujem nisam nikad bio u samom selu, ali halo, mart mjesec i jos ako ide pocetkom (mislim m da taj Martin lezi zapad, sjeverozapad 1400mnv), pa trebalo bi da ga bude na kamare, skijanje do u selo je zagarantovano, a ako bude tako ojuzilo da ga nema dole u martu onda je i skijanje na 2000mnv skijanje u bljuzgi.

plageton
30.11.2010, 11:48
Pa realno dosta zavisi od toga da li je početak ili kraj marta. Ali sve u svemu ja se ne bih previše nadao. Ako bi ga i bilo u selu, verovatno bi bio mokar. A gde je mokar sneg tu je i blato.

Sapa
30.11.2010, 14:06
Pa realno dosta zavisi od toga da li je početak ili kraj marta. Ali sve u svemu ja se ne bih previše nadao. Ako bi ga i bilo u selu, verovatno bi bio mokar. A gde je mokar sneg tu je i blato.

potcjenjujes mart mjesec u alpima ;). ko sto negdje rekoh skijao sam nekoliko puta u aprilu, pa cak i polovinom aprila i na manjim nadmorskim visinama i kvalitet snjega je svaki put bio zadovoljavajuci. Mislim da u normalnim sezonama kraj marta u 3 doline u St Martinu ne treba brinuti za kvalitet snjega (svakako skijas od 2000mnv pa na vise, u selo se jedino spustis na kraju dana).
PS
I puka slucajnost, jutros mi u vozu, pod ruku dodju neke novine; na srednjojs trani reportaza o skijalistima i izmedju ostalih spomenut i St Martin :). slucajnost ne postoji. eto ja ga preporucijo, a i novine; kao piktoresktno selo'' i puno originalniji izbor nego LM, VT isl.

marsi
30.11.2010, 23:46
sta znam, ja nesto i nisam bio zadovoljan kolicinom i kvalitetom snega u VT prosle sezone u martu (koliko se secam od 16-23 marta sam bio)... sta vise nisam ni uzimao veliki ski pass jer mi nije imalo smisla obzirom na kolicinu snega u LM i nize... nisam bas siguran, jer me i nije toliko interesovalo, ali mislim da dobar deo staza nije ni radio u LM i nize...

sto se kvaliteta snega u VT tice, ujutru ledene staze samo tako, oko 12h su ok, popodne pomalo kasaste... mislim, nije to sve toliko strasno ali je daleko od perverzije od snega koju sam doziveo u januaru... kontam da sam ubo pogresnu smenu, jer je poslednja dva dana napadalo fino snega, tako da je sledeca smena sigurno bila dobra... u svakom slucaju cu verovatno ponovo u martu u VT...

evo i jedne slicice na kojoj bi trebao da se vidi LM

Bax
30.11.2010, 23:53
MArt u Alpima...
JA bio prosle godine u Les Deux Alpes i u, Alpes D Huez.

Sve ispod 2000 metara, moguce je dobro skijanje samo prih par zica, a iznad 2500 do 3500 metara, fenomenalno po ceo dan.

Ali i tu zavisi od orjentacije staze i frekvencije skijanja.

Bo sam skijao cak i na 1100m, e to je blagi uzas, od kacamaka...
:)

Decembar mi je doneo mecave u 3d, videcemo da li ce ove godine vreme biti bolje u decembru :)
Sitno ljudi!!!

barrcode
01.12.2010, 09:34
Teorija kaže da je na početku sezone bolje biti smešten u Les Menuires, a kasnija sezona u Val T.
Razloga su 2:
1. za dobro skijanje potrebna je manja količina snega u LM, nego u VT - jer je podloga u LM livada, a u VT kamenjar.
2. na početku sezone VT je mnogo hladniji, jer je na višoj NV + je jedan deo u senci delom dana.

SnowBeliever
04.12.2010, 00:37
lep ste se vi ispisali...svaka cast...mi treba ovih dana da sednemo i da se izdogovaramo....
a sto se tice snega ja sam prosle godine sredinom marta bio u Kitzbuhelu, skijaliste je od 800-2000 mnv...i bilo je snega bas dosta, jeste da popodne malo razmeksa ali ok...tako da sve zavisi od godine do godine...a ova zima kako je krenula u alpima, mislim da ce biti i u maju fino skijanje

SnowBeliever
04.12.2010, 00:56
E da...jel neko od vas koji su bili u VT bio i u La Folie Douce, to je neki ceffe club na nekoj od staza, i prave koliko sam video skroz dobre zurkice...

http://www.youtube.com/watch?v=VwUmkJpIybM

ogi86
04.12.2010, 11:25
Ako si ljubitelj apres ski zurkica onda ce ti se sigurno svideti, jos jedno mest slicnog tipa je 360 http://www.youtube.com/watch?v=TA04Cfwj11k
Ja sa drustvom idem u VT od 12-19.3 pa se mozda i sretnemo!!! ;-)

Nikola Milosavljevic
04.12.2010, 11:50
E da...jel neko od vas koji su bili u VT bio i u La Folie Douce, to je neki ceffe club na nekoj od staza, i prave koliko sam video skroz dobre zurkice...

http://www.youtube.com/watch?v=VwUmkJpIybM


Dakako da sam bio. I da, u pravu si prave odlične žurke po završetku skijanja!!! E sad, ja sam 2x bio u januaru, tako da je oko 17h bilo totalno smrzavanje, pa sam i ja morao da se "zagrejem" ljutom kapljicom:)
A ovi englezi koji se posle nekog vremena skinu goli i nastave sa skijanjem mi apsolutno nisu bili jasni :sm006:
Inače klub/caffe se lako nalazi. Kada kreneš iz LM nazad ka VT videćeš...

SnowBeliever
05.12.2010, 05:47
U i ovaj 360 izgleda fino....hvala na info...

Sapa
05.12.2010, 08:51
U i ovaj 360 izgleda fino....hvala na info...

cafebar Snesko! ne zbog umalo srpskog naziva, nego zbog danske ekipe, ti su mnogo smjesni, taj bar je pojam u VT, i moram priznati da je cak i meni bio simpa.
ima ili je bar bio i holandski bar veronica ili jorin ili se sada zove drugacije; ko voli atmosferu u kojoj je 90% prisutne publike napasno prisutan, tu ce mu biti super.
u principu izbjegavati sva mjesta gdje se skupi vise od 10 holandeza, englezi su uglavnom samo pijani, holandjani su i pijani i pretjerano extrovertni kad su pijani.(moze da bude jedan veliki plus kad su u pitanju holandjanke) ;)

ps
za ove nevjerne tome sto sumnjaju u snjeg u martu; eto taj gore filmic sto je ogi 86 ostavijo od te party 'dutch week'; taj se odrzava svake godine u prvoj sedmici aprila, obratite paznju kolko snjega ima; ustvari kad bolje razmislim mart i april i jesu naj bolji mjeseci za skijanje

barrcode
05.12.2010, 12:46
radi se o 1 franšizi čuvene La Folie Douce iz (iznad) Val dIsere-a, a na moje veeeliko razočarenje o prilično jadnoj franšizi. Otprilike kao i odnos snaga ta 2 ski centra.
original: http://www.youtube.com/watch?v=9QU_mMMGbgk

SnowBeliever
06.12.2010, 02:31
da primetio sam da La Folie Douce postoji i u Val D Isere...u stvari da je to tamo original... :op

SnowBeliever
08.12.2010, 19:23
Da li je neko bio smeten u apartmanskom naselju Orelle, posto vidimo da ski bus nudi iskljucivo ovde smestaj za period od 12-19.marta...a koliko snmo ukapirali to je neko naselje malo van Val Thorensa...i ako je neko bio kakvo je naselje kao i komunikacija sa Val Thorens skijalistem...hvala

Sapa
08.12.2010, 21:38
Da li je neko bio smeten u apartmanskom naselju Orelle, posto vidimo da ski bus nudi iskljucivo ovde smestaj za period od 12-19.marta...a koliko snmo ukapirali to je neko naselje malo van Val Thorensa...i ako je neko bio kakvo je naselje kao i komunikacija sa Val Thorens skijalistem...hvala

kad otvoris skimapu 3doline sve ti se samo kaze; Orelle se nalazi na margini ski centra i tome nista ne fali, caskom si u val thorens dolini, samo preko prevoja i eto te na odlicnim stazama, crnim i crvenim prema val thorensu. Orelle jedino nije prakticno pozicijonirano za gutace kilometara medju skijasima i borderima, prilicno je udaljeno od epicentra skijalista, tako da ce za one koji bas zele da na skijama svrate u svaki cosak 3D Orelle biti problem ; do drugog kraja tj doline courchevel je bukvalno 3 danja jahanja. cini mi se skoro ne moguce odskijati izjutra iz Orelle do Courchavela 1600 i vratiti se na vrijeme za zadnju zicu na cime du caron ili gdje se vec prelazi na drugu stranu (ma mora da moze; al je mes'cini stresan poduhvat)

Tadija_91
09.12.2010, 00:29
+sto ja mislim da ovi iz Skibusa ne nude mogucnost doplate za ski pass za sve tri doline u tom periodu za one koji su smesteni u Orelle-u ;)

SnowBeliever
09.12.2010, 01:56
jeste tako je...razgovarao sam sa skibusovcima, moguca je doplata za sve tri doline ali staje oko 150 eura...tako da kao i da ne postoji...sledece nedelje bi trebalo da se odluci , ali izgleda da ce ipak pasti smestaj u LM ... koliko sam skapirao to je malo ispod Val thorensa...kako je tamo???

Sapa
09.12.2010, 10:47
smestaj u LM ... koliko sam skapirao to je malo ispod Val thorensa...kako je tamo???

Ukljuci search opciju, napisano je bar 100 postova sa detaljnim impresijama o tom naselju.

crci
09.12.2010, 11:34
Ja sam bio u LM-u (zapravo Reberty, gornje naselje LM-a) pretprosle godine i uspeo sam da obidjem veci deo 3D-a. LM ima odlicnu poziciju, bukvalno sa dve zice stizete do Meribel Motaret-a, a jednom do Val Thorens-a tako da je Les Menuires odlicno mesto. Isto su apartmani bili ski in ski out. U martu je najbolje biti u Val Thorensu jer je visoko, ali siguran sam da ima sasvim dovoljno snega i u LM-u. Pa ja sam skijao u drugoj polovini marta u Isoli koja je juznije i nize neko LM ili Val Thorens. I ja isto mislim da je mart bolji nego januar, ali ove godine necu moci da idem u martu zbog posla pa idem u januaru.

Grazer
14.12.2010, 20:15
Kako je to regulisano s ski passom. Ako imam ski pass samo za val thorens oblast kako znam gde prestaje ta oblast a gde pocinje druga. Hocu se spustiti negde pa hteti uci u lift a ono mi ne da pa kupuj tu na licu mesta voznju ili kako je to regulisano. Gde je uopste granica Val thorens oblasti da znam gde da se krecem

Grazer
14.12.2010, 20:23
Ima li u VT supermarket i bankomat? I sto se tice nocnog zivota,treba li da idem u neko drugo naselje ili da ostajem u VT. Kako je nocni prevoz regulisam,kako da odem a kako da se vratim nazad ako se bude negde islo?

oggy
14.12.2010, 21:52
Granice oblasti su ucrtane na mapi, a na prevojima koji "razgranicavaju" oblasti imas table sa upozorenjima (mada ako bas ne obratis paznju, postoji mogucnost da zaglavis). Ali zasto bi dovraga isao u VT a da ne dokupis pas za sve 3 doline? :dontknow:

Za nocni zivot, nisam bio u VT ali je sigurno najbolji izbor za nocni zivot u 3D. Prodavnica naravno ima.

Grazer
14.12.2010, 23:24
ja imam za celu oblast ali ne i ostatak ekipe pa da znamo dokle mogu da me prate. Od granica na mapi nemam nista kad na stazi ja to moram odrediti

admin
15.12.2010, 00:24
Evo na ovoj slici sa Galerije sajta mozes videti kao izgleda oznaka za prelazak u Meribel dolinu. I na kojoj stoji upozorenje za ski pass.

http://slike.skijanje.rs/v/3doline_dec2008/dule_3d_122008+050.jpg.html

Ovakve table sa oznakom prelaska u drugu dolinu i potrebnog ski passa postoje na svakom prelazu koji je ucrtan na mapi.
Generalno prati mapu i ako se penjes zicom koja vodi na prelaz izmedju dolina, obrati malo vise paznje.
Znam mnoge koji su imali samo ski pas za Les Menuires ili Val thorens. I kada dodju na ovu granicu kao na ovoj slici i pogledaju stazu koja vodi ka Meribelu, a ne smeju njom dole... Vracali su se i doplacivali ski pass za sve 3D.

Grazer
15.12.2010, 05:29
ma od nas 4 nas 2 imamo za celu dolinu ali ovi ostali 2 nemaju pa me interesuje koliko daleko nas mogu pratiti. Zato sam pitao. Hvala na odgovorima

Sapa
15.12.2010, 09:48
ma od nas 4 nas 2 imamo za celu dolinu ali ovi ostali 2 nemaju pa me interesuje koliko daleko nas mogu pratiti. Zato sam pitao. Hvala na odgovorima

ajde ba, ne komplikuj. kad dodjes tam sve ce ti samo kasti; svi cve te se naskijati vec u dolini thorens, a vrlo je logicno gjde se zavrsava ta dolina u kojoj ste vi, ne beri brigu. tu ce te se naskijati da opadnete s nogu a onda ce te vi sa kartom za 3D loziti ono drugo dvoje kako ne znaju sta su propustili :D.
a nocni zivot zaboravi, ako si naviko na austrijski apresski toga tu nema. al ako te austrijanci nisu previse razmazili onda ces prezivjet.

Grazer
15.12.2010, 16:07
a nocni zivot zaboravi, ako si naviko na austrijski apresski toga tu nema. al ako te austrijanci nisu previse razmazili onda ces prezivjet.

:dziveli::dziveli::cug:

plecko
07.01.2011, 22:02
Da li je neko bio smeten u apartmanskom naselju Orelle, posto vidimo da ski bus nudi iskljucivo ovde smestaj za period od 12-19.marta...a koliko snmo ukapirali to je neko naselje malo van Val Thorensa...i ako je neko bio kakvo je naselje kao i komunikacija sa Val Thorens skijalistem...hvala
moj burazer sutra krece sa ski-busom u Orelle, jel ide jos neko ?

Igi
08.01.2011, 01:36
Val Thorens - 29.11.2010 :)

http://contour.com/stories/view-from-the-ski-lift--3

P.S. Pojacati za pravi ugodjaj...

YIBLEX
09.02.2011, 11:16
Ne mogu da pronadjem dve stvari:

-Spisak svih staza u VT sa duzinama i razlikama u nadm.visini
- Doplata za pas, za tri doline, ali npr. za dva dana(ako posedujem 6dnevni preko nase agencije)

Grimani
09.02.2011, 12:30
- Doplata za pas, za tri doline, ali npr. za dva dana(ako posedujem 6dnevni preko nase agencije)
kad sam isao ove godine(8.Jan)doplata je bila 60 ojrica za tri doline iz Val Thorens-a

Grazer
09.02.2011, 18:06
tebe su bas zeznuli :) Mi smo doplatili 40eur

Grimani
09.02.2011, 19:33
tebe su bas zeznuli :) Mi smo doplatili 40eur
u, je! u pravu si, nije 60(a nije ni 40)nego 30(cak i malo manje od toga). istripovao sam se, znam neki likovi, njih trojica su uzela dva ta tri doline i dali izmedju sebe po 20 jura...preko ski busa smo isli...

Grazer
09.02.2011, 21:29
Ne mogu da pronadjem dve stvari:

-Spisak svih staza u VT sa duzinama i razlikama u nadm.visini
- Doplata za pas, za tri doline, ali npr. za dva dana(ako posedujem 6dnevni preko nase agencije)

Doplata ti je 17eur dan, znaci 30eur za 2dana pa navise za vise dana

YIBLEX
10.02.2011, 12:10
Hvala drugari. U Go2traveling-u nam traze 60e za doplatu, a u Ski Busu je bila 40. Ne znam da li je to vezano za termin ili ne. Zanimljivija mi je opcija da tamo doplatim 30 za dva dana,ako bude potrebe.

YIBLEX
10.02.2011, 14:37
Da se nadovezem, ovo sam dobio kao odgovor iz VT.com

Following your request, we would like to inform you that the price for a 3 Vallées extension is 23 €/day/adult.
You can buy those extensions on any of the ski pass offices located in Val Thorens.


a to pise u ski pass brosuri. Grazer, preko koga i ti isao? Mozda ski pass preko agencije sadrzi popust pa je zato doplata ispala 17eur? i jos kazu da se za svaki dan uplacuje pojedinacno...

alpinista
11.02.2011, 08:49
u, je! u pravu si, nije 60(a nije ni 40)nego 30(cak i malo manje od toga). istripovao sam se, znam neki likovi, njih trojica su uzela dva ta tri doline i dali izmedju sebe po 20 jura...preko ski busa smo isli...


A da nisu ti tvoji drugari (likovi) uzeli jedan ski pas tri doline pa se menjali 3x20=60?!:sm022:
Doplata u tom terminu je bila izmedju 40 i 60,provjereno :sm004:?

alpinista
11.02.2011, 08:54
Hvala drugari. U Go2traveling-u nam traze 60e za doplatu, a u Ski Busu je bila 40. Ne znam da li je to vezano za termin ili ne. Zanimljivija mi je opcija da tamo doplatim 30 za dva dana,ako bude potrebe.


Doplata zavisi od termina u kom ides . . . .

Grimani
11.02.2011, 11:04
@alpinista
u pravu si jeste doplata bila 60 jura... doduse vidis na njihovom sajtu je cena ski passa 150 VT/O a tri doline 200 za seniore sto znaci da je 50 jura...
u terminu od 18/12/2010 to 15/04/2011
http://www.valthorens.com/pdf/UK/livretweb.pdf0

Grimani
11.02.2011, 11:19
dodao sam nulu na link
dole, evo ovaj radi
http://www.valthorens.com/pdf/UK/livretweb.pdf

alpinista
11.02.2011, 13:17
@alpinista
u pravu si jeste doplata bila 60 jura... doduse vidis na njihovom sajtu je cena ski passa 150 VT/O a tri doline 200 za seniore sto znaci da je 50 jura...
u terminu od 18/12/2010 to 15/04/2011
http://www.valthorens.com/pdf/UK/livretweb.pdf0


Za seniore,mislis penzionere :sm021:. Naravno za njih je jeftinije,ali za nas je 180 . . .

Ako mislis da ides samostalno na skijanje onda ti je ova tabela i sajt ok za info,ali ako ides preko agencije zaboravi ove cijene. Agencije imaju popuste na ski pas na kolicinu,i doplate u tom slucaju variraju zavisno od perioda . . . to je i razlog zasto je mozda najisplativija varijanta da ides preko neke agencije ili udruzenja.

Savjet,ne zamaraj se pokusavajuci da provalis kolika je doplata ako ne ides samostalno,jer jos jednom ponavljam nisu iste cijene za solo putovanje i grupno :ski:

Grimani
11.02.2011, 13:54
Za seniore,mislis penzionere :sm021:. Naravno za njih je jeftinije,ali za nas je 180 . . .

Ako mislis da ides samostalno na skijanje onda ti je ova tabela i sajt ok za info,ali ako ides preko agencije zaboravi ove cijene. Agencije imaju popuste na ski pas na kolicinu,i doplate u tom slucaju variraju zavisno od perioda . . . to je i razlog zasto je mozda najisplativija varijanta da ides preko neke agencije ili udruzenja.

Savjet,ne zamaraj se pokusavajuci da provalis kolika je doplata ako ne ides samostalno,jer jos jednom ponavljam nisu iste cijene za solo putovanje i grupno :ski:

jeah! prelete ja preko toga i eto svrsta sebe u penzosa, mada nisam daleko od toga :P

cane00
12.02.2011, 19:12
cao ljudi, idem u val thorens preko skibusa 25.03.2011. sta mislite o snegu i jel ide jos neko u tom terminu.

Snowman
14.02.2011, 09:15
Ides na glecersko skijaliste, koje je izmedju 2000 i 3200m nadmorske visine. MIslim da je to najbolji moguci termin, ocekuj puno snega i puno sunca. Ako volis freeride, budi oprezan, jer je obicno tada velika opasnost od lavina zbog velikih dnevnih temperaturnih amplituda, nocu ide ispod -10, a danju do +10. Tako da opusti se, sacekaj i kada dodje taj 25.03. uzivaj:dziveli:!

Shpider
16.02.2011, 15:15
Nov sam na forumu, pozdrav svima! Hteo bih da postavim jedno pitanje, ne znam da li je ovo prava tema ili bih mozda trebalo da otvorim novu, pa molim admine da ako postu nije mesto ovde ga prebace na njemu prikladno mesto :)
Zanima ma da li neko ko je bio u 3D i Les 2 alpes moze da mi uporedi ta dva mesta?
Bio sam sa drustvom prosle godine u L2A i opet bih isao, ali oni su uporni da idemo u 3D.
Po onome sto sam cuo, cini mi se da je L2A malo bolji, barem po snow parku i km staza.

oggy
16.02.2011, 16:31
L2A: 230km staza
3D: 600km staza

Manje je bolje?

plageton
16.02.2011, 16:45
3D - verovatno najbolje skijalište na planeti Zemlji. Realno.

Samo je pitanje da li čoveka interesuju sve te mogućnosti, ili je njegovim zahtevima primerenije nešto manje.

Kažem ti to kao neko ko je prošle godine takođe bio u L2A, a ove ide (opet) u 3D. :)

Bax
16.02.2011, 17:36
Posetio sam oba skijalista, savetujem promenu :)
Meni je lisno bolje legao L2A, ali prva ljubav zaborava nema , a to su 3D.

Najlakse ih je uporediti, ako ti kazem l2a ide u viiisinu, dok 3d idu u siiiirinu :)

A L2A je znacajno manji...

Snowman
16.02.2011, 18:42
Takodje sam bio na oba mesta i slazem se da su 3D bolji izbor. Rekao bih 3D idu i u visinu i u sirinu, ima najmanje 5 vrhova preko 3000 i jos ne znam koliko od oko 2700, svi ti vrhovi bi mogli biti ozbiljna skijalista sama za sebe. L2A ima ogroman glecer, ali te staze na gleceru su realno livade, dalje, druga strana planine je prilicno niska, sa kratkim stazama, a na to otpada nekih 20%. U 3D ces naci sve: plave, crvene, crne i freeride. Nema sanse da zafali necega. L2A je nesto jeftiniji, ali mislim da je razlika u kvalitetu veca nego u cenu. Jedini + za L2A je pristup La Grave, koji je preko "brda", a znas da je to svetiliste freeride-a.

SnowBeliever
01.03.2011, 21:00
e super ste se vi svi meni ispisali...heheh...ja pokrenuo ovu temu oko val thorens-a. a mene drustvo na kraju zeznulo i idemo sad 12og marta u kaprun...xaxaxax...kao mnogo im je da se vozimo 20 i kusur sati busom, sto i jeste realno...ali kad stignes tamo na tih 600 km staza, mislim da odma zaboravljas klackanje busom...tako da sad za austriju idemo sa dvoje kola...e neda mi se ta francuska nikako....ajd sad jos jedno pitanje, koliko relano traje put busem do VT-a, svi spominju neka 23-26 sati...

Bax
01.03.2011, 21:17
Realno traje toliko koliko spominju.

Ja sam se jedne godine vracao 36 sati iz 3D.

Do L2A treba oko 22 sata...

SnowBeliever
01.03.2011, 21:50
36 sati.....u sunce mu poljubim...pffff

Milos011
02.03.2011, 09:08
I ja sam se (možda baš te godine) vraćao iz 3D 36 sati. Ali bila je "viša sila" u pitanju.

Realno do FR skijališta treba 20-24 sata autobusom.

oggy
02.03.2011, 09:52
I ja sam se (možda baš te godine) vraćao iz 3D 36 sati. Ali bila je "viša sila" u pitanju.


Definitivno je bila sila u pitanju :sm022:

Milos011
02.03.2011, 10:55
Definitivno je bila sila u pitanju :sm022:
...... F=m*a

axxe
03.03.2011, 17:46
kako uopste porediti takva dva mega ski centra? ja bih pre poredio L2A sa VT,rezultat nereseno!carobno i bajkovito.bio sam u AT (naj)vecim ski centr.i po necemu u ski svetu poznatim i do FR PUNO godina, jedino sto sam priznavao za skijanje(Svajcarska jos, mada nisam jos postigao).sada ne mogu uopste da ih uporedim,a tek IT(nek ne zvuci prepotentno).

Bax
03.03.2011, 19:23
Uh, kako je ovo tesko da se razume...

SnowBeliever
03.03.2011, 20:00
i ja ne razumem bas najbolje...hehhe

somiiii
03.03.2011, 20:23
Da li je moguce da neko poredi L2A i Val thorens? Dajte ljudi pa to je smesno!!!!!! Nikada ne komentarisem druge komentare ali ovo je isuvise...

axxe
04.03.2011, 00:14
imas neki argument za neporedjenje ili tek tako napamet?ako te interesuju jos neke informacije ,tipa sta drugi pisu o tim centrima precitaj na skijanje .hr.ne shvatam staje to neuporedivo posto sam skijao i u L2A i u VT.ako se ski reprezentacuje pripremaju u L2A, a tebi je neuporedivo.sta?

somiiii
04.03.2011, 17:50
Druze samo napred, samo ti poredi. drago mi je sto si obisao oba skijalista. Sto se tice priprema reprezentacija u L2A, istina je da se tamo pripremaju samo leti zbog glecera inace nikad im ne bi palo na pamet da idu u L2A. Naravno to ne znaci da je L2A los, ali znaju oni sta valja...

axxe
04.03.2011, 23:37
prvo:pa nego kad se pripremaju na glecerima?koja se repr. priprema u VT?
drugo:idi u VT,pa onda nesto komentarisi
trece:jesi li ti uopste svestan(ako si uopste bio)sta je L2A?
inace momci koji su ski instruktori,jedan je osvojio 2.mesto na takmicenju fr. asocijacije ski insruktora u vele sl.dok smo bili tamo.znaci momci su zanemeli kad smo se popeli na 3400m,a pe toga su upravo bili u VT.

somiiii
05.03.2011, 00:18
Druze, ne ljuti se odmah, bez potrebe padas u vatru... Postujem ja sto si ti obisao oba mesta, ali bez uvrede bio sam vise puta na oba mesta tako da nema potrebe da sumnjas. Čak naprotiv trebalo bi da se ja zapitam da li si ti bio!? Verujem ti, ukusi su razliciti. Medjutim bas zato sto sam obisao dosta fr ski centara kazem ti da je L2A jedan od losijih (sto se tice ski liftova). Kada je kvalitet ski staza u pitanju to je nesto drugo, mada i same ski staze nisu kao u VT. Kada neko putuje u jednom pravcu oko 1400 km u jednom pravcu treba da ide tamo gde ce vreme provoditi skijajuci a ne vozeci se izuzetno starim zicama. Kad vec spominjes pripreme reprezentacija i kazes da si bio na oba skijalista, onda znas da L2A ima najveci glecer u evropi koji radi skoro citavog leta, i to je jedini razlog zbog koga su reprezentacije tamo leti. Inace VT ne radi tokom leta za skijanje, tako da to znas. Globalno zagrevanje je ucinilo svoje tako da je ostalo jos jako malo glecera koji rade tokom leta u Evropi, recimo letos u Tinju je bilo katastrofa sto se snega tice. E da i da se vratimo na temu ipak je ovo VT u martu, mart je pravi mesec za VT. Nadam se da ce vas posluziti vreme i biti suncano, ako se to obestini shvaticete sta je raj sto se skijanja tice.

axxe
06.03.2011, 23:22
na ovom forumu kao i na mnogim stranim i domacim sam prisutan godinama.imam iskustva u skijanju koliko ovde neki imaju godina (sto mi i nije neki podatak za hvalu).od decackih dana sam imao srece i mogucnosti da skijam mnogo vise u inostranstvu i davnih dana imam svoj izgradjen stav o ski centrima ,skijama,oremi itd.ovde ima ljudi koji pisu i razumeju se fantasticno u putovanja,skije, opremu i sve vrste pomoci oko istog.i pored svog subjektivnog iskustva nikad se nisam postavljao kao apsolutni autoritet,uvek sam spreman da cujem sve sto je meni novo i interesantno ,jer znam kako sam cesto razbijao predrasude i ucio od drugih.ne eksponiram se,sem ako bas moram,to misljenje je moje i subjektivno,a ako ga prihvati vecina onda je to i objektivno.kad izaberem gde cu ici na skijanje detaljno se informisem o tome ,tako da naravno znam, da je L2A najveci glecer(po kome se skija)pa zato sam i isao tamo.sto se tice nekoliko zica koje ti se ne dopadaju(mogao bih da prihvatim)ne znaci da se ne mogu porediti VT i L2A.sto se tice staza to ne prihvatam,jer je L2A i kao mesto i sa stazama veci od VT.i kao pojedinacni centar spada u najvece u Evropi,ne govorim o 3D,paradiski,espace...to su REGIJE.savim nepretenciozno ti preporucujem da procitas(steta kad si bio da ne znas)na sajtu skijanje.hr,sta je L2A u skijanju.meni se za nijansu vise dopada VT (kad se sve sabere),nekima se LM vise dopada od VT,sto je meni cudno,medjutim ne znaci da se ne mogu porediti.ima i manjih ski centara, istina retkih,koji su po svemu jaci od VT.nisam bio ,citao sam, to je objektino misljenje,nije misljenje pojedinaca i stvar ukusa.

plageton
07.03.2011, 13:20
Da se umešam, čisto zbog ljudi koji nisu bili u ovim centrima pa bi mogli da se nađu u dilemi.

Ne znam zašto ne bi mogli da se porede L2A i Val Toran. Prednost VT je što je deo većeg ski-domena 3D, pa ako nekome činu bitnu razliku da se skija na 600 km umesto na 200 to onda jeste argument. Ali sam VT sa L2A je apsolutno uporediv, i po dužini i kvalitetu staza, i po visinskoj razlici. Za letnje skijanje ne znam, a pretpostavljam da ogromnoj većini to i nije bittno.

Primedba je da je vertikalni transport u L2A zastareliji negu u VT - moguće, ali ja to nisam registrovao kao neki problem.

Razlika je i u tome da je L2A urbanizovaniji - to je planinsko mesto sa svim sadržajima, za razliku od VT koji je turističko naselje.

axxe
07.03.2011, 15:42
uvek sam za argumentovanu raspravu.BRAVO!

somiiii
07.03.2011, 19:40
Najbitnije je da ljudski diskutujemo, tj. da ne vredjamo jedni druge, sto mi i cinimo. Oduvek su se ukusi razlikovali (neko voli crnke, neko plavuse, a bogami i smedje nisu lose;)). Po meni nije uopste sporno da je L2A dobro skijaliste, medjutim smatram da dosta faktora utice na "kvalitet" skijalista... Takodje L2A je najveće planinsko mesto medju skijalistima, pa samim tim i postoji i dosta van skijaskih aktivnosti.
Činjenica je da se L2A ubraja u najbolja Fr skijalista, tj top 5. Međutim i sami Francuzi priznaju da je to malo prenaduvano tj, da je to zbog glečera, veličine mesta. I sami kazu da su zicare najstarije upravo tamo i da je skijaliste zrelo za renoviranje.
Nisu mi poznati razlozi ne ulaganja u skijasku infrastrukturu, dok VT daleko odgovornije pristupa istom. Naravno necemo se baviti time jer mi nemamo nista od toga.
Pricamo o ovome da ljudi koji mozda planiraju da idu tamo znaju i donesu odluku, jer ipak 1400 km nije malo...
Evo i nekih lepih informacija, kao sto već dosta ljudi zna da je u planu povezivanje L2A i Alpe d hueza. Medjutim godinama se nista nije dogadjalo sto zbog novca, sto zbog konfiguracije terena. I napokon prosle godine taj projekat preuzela je firma koja je zadužena za žičare u Tinju. Prema najavama u skorijoj budućnosti može se očekivati realizacija tog velikog projekta.

oggy
07.03.2011, 22:50
To spajanje mi se cini vise kao marketinska fora, odokativno je to izgledalo kao nekih 4-5km vazdusne linije. Po dolasku iz L2A u AdH mogao bi se odskijati Auris (mada su tu i neke od najboljih staza), i mozda AdH, za ostalo bi bilo bas trka. Plus sto na tu stranu (Auris) ima i dosta starih zica, boga pitaj na sta bi to licilo kad bi postalo prometnije...

axxe
07.03.2011, 23:59
potpuno si u pravu za nabavku nove opreme,pa iz toga samo mi profitiramo.pa kakav bi tek onda L2A bio?po meni, dok nisam krocio u Francusku,Austrija je bila parametar za vrhunsko skjanje(mentalitet,kultura,sredjenost svega u vezi sa skijanjem i oko skijanja)posto sam tamo provodio najvise vremena.israzujuci svenjihove lepote.jedino sam mogao jos neka skijalista Svajcarskoj da zamislim kao neki jos visi nivo.sad vise nije i nemam nameru da se tamo vratim dok ne prodjem jos neka skijalista u FR i CH.unapred znam (dao bog) da ce mi se Tignes i Avoriaz dopasti jos vise od svega do sada vidjenog.inace preferiram ski centre gde je ski in,ski out.to je moje subjektivno misljenje,moguce i da gresim.kao sto sam pogresio kad sam bio siguran da sam sve sto vredi od skijanja video obisavsi veci deo AT.,kad ono...

YIBLEX
14.03.2011, 21:20
Uzivo iz VT...

Juce je cepao jak vetar, radilo samo par zica, spustili smo jednu,uporni dve,staze i odustali. srecom, bazen je upotpunio rupu u scenariju. Danas druga prica, pretezno suncan dan, sve zice u funkciji....dobro skijanje i jos bolji apress ski U La foli douce:dziveli:...Staye dobro sredjene, osim ponegde pri vrhu...VT je ostavio pozitivan utisak: Veliki centar koji izgleda impresivno. Ima 101 aktivnost van skijanja, xy lokala,radnji,butika,klubova...Sjajan provod sinoc u Malesiji..I nije toliko skupo kao sto mnogi,bez osnova,tvrde. Kompletan izvestaj po povratku.

Sapa
15.03.2011, 13:29
Uzivo iz VT...
..I nije toliko skupo kao sto mnogi,bez osnova,tvrde. .

izvini, jel mozes ovo malo da pojasnis?
ako sam u prosli petak na nekoj stazi u tamo nekom serre chevalier dvije kafe i dvije orandzine platijo 17e, ne mislim da je bez osnova reci da su ugostiteljske usluge u fr budalasto visokih cijena. oke pijo sam poslije kafu i za 2 evra i pivo za 2.60, ali uopste gledajuci cijene su (pre)visoke. e sad naravno zavisi sta se uzima kao standard. nekome platiti naj obicniju kafu 5e i mini flasicu limunade 3,5e prestavlja p... dim, mene licno malo glava zaboli od te cijene, konto sam da su mi donjeli pogresan racun :dontknow:

dejan
15.03.2011, 14:50
Cijena prava sitnica al za koga

YIBLEX
15.03.2011, 19:37
@SAPA

Da pojasnim, napisah Toliko skupo. Dakle ne da nije skupo nego da nije Toliko kao sto neki tvrde. cene su i dalje naravno visoke za nas standard..

Elem, slusao sam kao su pica na stazi i uvece 7,8 pa do 10 eur. Cene se krecu; koka kola limenka 3-3.5, pivo veliko oko 5 kao preko dana tako i u nocnim klubovima. Ovi moji kazu da je jeftinije nego u Le duz alps.u. Klopa je od do...ima i prihvatljivih cena.

Danas ponovo jak vetar, dosta yica nije radilo, ali je moglo da se odskija....

wlad
15.03.2011, 19:45
Sve je stvar standarda :D, mi smo uglavnom pivo plaćali po restoranima u mestu / stazi od 6 do 8eur u Francuskoj (uglavnom 6eur, u decembru 2010, Tignes/3D), u Italiji pre 10 dana 3-4eur (Dolomiti SuperSki).

Da li ima osnova reći da je FR skupa, odlučite sami ;). Siguran sam da postoji i jeftinijih varijanti (prodavnica + soba) - ali upoređujem istu uslugu (restoran/pivo).

axxe
21.03.2011, 16:33
pa necemo valjda da se opredeljujemo za ski centre po cenama piva?izaci negde,(restoran,caffe) je sastavni deo skijanja ,sto ne znaci i moranje. nisam siguran da i kod kuce idemo na kafu par puta dnevno(ne pijem pivo).u V.T.sam platio espresso sa mlekom 6 eur-a,a opet ne vuce me da idem u Italiju na skijanje.

wlad
21.03.2011, 16:44
Pa niko nije pročao o opredeljivanju po jednom parametru, ali kada se porede centri onda se porede po svemu, pa se pored skijaških parametara pominju i ostali... Tako je jedan od "parametra" i cena hrana i pića, kako u prodavnicama tako i na stazi i u restoranima, ne vidim tu ništa sporno...

Meni (lično) pored skijanja, koje je najvažnije, važno mi je i gde sam smešten (da je ski-in/out, da je dovoljno prostrano), generalno vreme, dužina i težina puta, cene u restoranima na stazi/u mestu itd. (recimo da je to redosled važnosti). Po ceni npr. piva, ili kafe (ja ne pijem kafu :)) možeš steći generalni utisak i o cenama u restoranu (hrani) i koliko će to celo skijanje da te košta ako se "opustiš".

Sapa
21.03.2011, 17:29
Meni (lično) pored skijanja, koje je najvažnije, važno mi je i gde sam smešten (da je ski-in/out, da je dovoljno prostrano), generalno vreme, dužina i težina puta, cene u restoranima na stazi/u mestu itd. (recimo da je to redosled važnosti). Po ceni npr. piva, ili kafe (ja ne pijem kafu :)) možeš steći generalni utisak i o cenama u restoranu (hrani) i koliko će to celo skijanje da te košta ako se "opustiš".

nema opustanja! potpuna koncentracija kako na stazi tako i u kafani :D

bijah onomad u serre chevalier, a evo ima 4tr sezone da francusku nisam posjetio, i posto su mi se utisci slegli; moram konstatovati da mi nije ne dostajala. (izuzimam posjetu argentiere/chamonix, u decembru 2008, u pitanju druga dimenzija, drugaciji standardi i drugacija vrsta usluga od ostatka, kad pomislim na to skijanje uopste me ne asocira na 'standardnu francusku').
skijanje u fr je perverzija-pornografija. toliko prostranstvo, tolike neiscrpne mogucnosti, ''sex ''bez prestanka, ali....svaka perverzija se jednog dana izgustira!
onda se covjek zasiti XXL potrosnje, i pocne da trazi neki suptilniji vid zadovoljstva; manje i autenticne ski centri, vise prirode (a manje ljudi), vise kvadrata za spavanje i obitavanje, bolja hrana, prijatnija apre ski atmosfera...'uzivanje u malim stvarima, ali onim koje zivot znace', i tako sam od sebe stignes do drugih zemalja; Svajcarske, Austrije...

trendo
21.03.2011, 18:53
vise kvadrata za spavanje i obitavanje, bolja hrana, prijatnija apre ski atmosfera...'uzivanje u malim stvarima, ali onim koje zivot znace', i tako sam od sebe stignes do drugih zemalja; Svajcarske, Austrije...

Bugarska:sm011:

axxe
22.03.2011, 02:35
kod mene je obrnuto ja sam AU izgustirao,a smatrao sam je neprokosnovenom.FR ima neke svoje nedostatke mada za sada mi je fantasticna .ima i manjih ski centara izuzetno simpaticnih, za sada nije neka drasticna razlika u ceni,pa bih hteo o onom sto sam davno i sada citao,da to prvo obidjem.tek onda bih mogao da dam neko (subjektivno)poredjenje.za sada imao sam fantasticne app.ski-in ski-out,ta prostranstva fasciniraju,nisam primetio nikakve guzve,jedino priprema staza nije kao u AU.preferiram samo piste(bukvalno).sto se tice Svajcarske,jedne od rekih zemalja u kojoj nisam bio (cak ni u tranzitu)mislim da je jos skuplja nepoznanica. inace i tamo znam odakle bih prvo krenuo.

YIBLEX
29.03.2011, 13:23
Aranzman je bio preko Go2traveling.
Put:
Sastanak je zakazan za 13h pa dan kasnije pomeren za 16h(polazak je planiran za 17h)
Zbog kasnjenja putnika, tj. poblema sa ubacivanjem stvari u autobus, krecemo sa zakasnjenjem od sat vremena. Vecu pauzu(oko 1h) pravimo u Albertvilu, radi odmora I kupovine u hipermarketu. U mesto stizemo u 18.40 tj. posle 24h i 40 min puta.

U povratku smo kupili ljude u Tinju I Dizeru pa onda nas je zatekla guzva zbog tunela, te je saldo bio skoro 28h. Za to se treba dobro pripremiti...

Skijanje Od 6 dana imali smo 3 dobra(dva suncana), 1 dan nije moglo da skija zbog tornada, 2 dva dana na misice zbog magle tj.vetra. Snega je bilo dovoljno, i u samom VT se dobro drzao. Staze su dugacke I kad spojite dve, dobijate spust duzine nekoliko Krcmara, a samo penjanje traje isto ili nesto krace. Skijanje, kad to vreme dozvoli, je pravo uzivanje. Toboggan(sankanje) je mnogo dobar trip, nemojte ga propustiti. Na stazu vas dize gondola Plecet. Staza je duga 6km, I spustate je 30-40min. Na par mesta ima kraceg tabananja. Na kraju spusta ocekuje vas meze I kuvano vino..fraj.

O skijalistu:

150 km odlicno povezanih staza. Izjednacen broj staza razlicitih tezina predstavlja odlican izbor i za pocetnike. Manji broj (6) crnih staza, moze biti zamerka boljih skijasa. 6 Gondola pokriva veliki deo skijalista. Sedesnice su starije generacije od onih na kopu ali normalno funkcionisu i krecu se prilicno brzo. Najveca prednost je duzina(i sirina) staza. Posle 10-15 min penjanja sledi spust od nekoliko kilometara....Na svakom vrhu odnosno raskrsnici se nalaze markeri tj putokazi, tako da snalazenje uz mapu ne predstavlja problem. Glavna zamerka je stanje staza pri vrhovima tj u levcima. Da li zbog losih vremenskih uslova ili mozda slabije azurnosti...hupseri nisu bili retka pojava. Kako je situacija sa vremenom u 3 doline bila kriticna, staze u VT su bile prilicno opterecene. Kada rade sve zice, cekanja ima ali nije strasno. Od 0 do 7,8 min. na zicama. Nesto duze se moze cekati red za Cime Caron gondolu(10-15min).

Na centralnom delu skijalista nalaze se i tri tunela sa pokretnim trakama.

O centru :

VT iznad ocekivanja, veliki, moderan centar sa dosta vanskijaskih aktivnosti I dobrim nocnim provodom.
Iako visespratne sve zgrade i hoteli su uradjeni sa stilom. Prodavnice sa ski i sportskom opremom, butici, suveniri...raj za potrosace.
VT ima mnostvo fantasticnih restorana I barova(pabova). Nocni zivot pocinje u tim lokalima I traje do posle ponoci kada se seli u ogromnu diskoteku Malesia koja se nalazi ispod zemlje. . Apres barovi 360 i la Folie Douce su posebna prica. Krcate terase , ziva muzike(bez klavijatura), delirijum tremens...

U samom centru se nalazi sportski centar sa bazenom(djakuzi, sauna, hamam) I ostalim sportskim terenima(stoni tenis, skvos...) Na dva min. odatle naci cete Bowling center u okviru koge je Sports bar. Pored kuglanja na raspolaganju su vam bilijar I ostale 'vasarske' igre. U Sports baru mozete gledati direktan prenos sportskih desavanja.
Cene
U mestu imate nekoliko marketa, od kojih je izgleda najjeftniji Spar u sportskom centru
Cene po kaficima, pabovima i klubovimu su izjednacene.

Pivo 0.5 = 5 eur
0.25=2.5 eur
koka kola 0.33=3.5eur
espresso= 2eur

Hrana:
Moja je preporuka: ako vec planirate da unostite hranu u apartman ponesite je odavde. Market u Albertvilu kao i marketi u VT su osetno skuplji nego Rodic, Metro...
Sirevi su zdaba u odnosu na Bg . Pakovanja od 24,26,30 flasica 0.25 piva su takodje jeftina, od 5-10 eur.

Smestaj
Sto se tice smestaja, zadovoljni smo bili lokacijom. Sam apartman je solidan ali premali za 6 osoba. Ostali koje smo znali, su imali konfornije apartmane tako da je smestaj u principu korektan.

Svima koji budu razmisljali, preporucujem VT

Ps. O agenciji I organizaciji sam postovao na

http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=4981

Opsitrniji izvestaj sa slikama ce biti objavljen medju SKI REPORTAZAMA