PDA

Pogledati punu verziju : Potrebna pomoc u izboru ski opreme!



lucha
06.01.2006, 10:00
Ja imam 27 godina, visok 193 i tezak 96 kg. Da skijam ne znam bas, ali u toku marta meseca idem na 10 - 15 dana na Kopaonik, pa planiram i da pohadjam neku tamosnju skolu skijanja. E sad kako je taj bazicni deo sredjen, potrebna mi je oprema, pa Vas molim da mi date predloge sta i gde da kupim, a da ukupna cena (skije, vezovi, pancerice i stapovi) bude tu oko 400 eura, euro manje vise.

SkiBata
06.01.2006, 11:09
Poz,
S obzirom na činjenicu da „ne znaš baš da skijaš” i da ćeš na Kopu u školu, jesi li razmišljao o iznajmljivanju opreme? To je daleko isplativija varijanta, čini mi se, barem dok ne savladaš osnove skijanja i ne utvrdiš kakva ti je oprema potrebna. Verovatno i sam znaš, da ja ne filozofiram previše, da se skije, pancerice i ostalo pravi za različite nivoe znanja, pa čisto mislim da bi ti suludo bilo da kao početnik baciš 400 evrića na opremu koja ti za godinu-dve, kada usavršiš znanje, više neće odgovarati.
Ili, kako je to uradio NSW - kupiš nove pancerice (tvoja noga, tvoje stopalo, nenošene...), a skije i vezove – iznajmiš.
Prošetaj malo po starijim postovima u vezi sa opremom, ima članova foruma koji iznajmljuju kvalitetnu opremu po povoljnim cenama.

Misko
06.01.2006, 11:14
"Da skijam ne znam bas"?

Sta si ovime hteo da kazes? Da li si ikada ranije stao na skije? Ako nisi a vidim da planiras da das dosta para za opremu, glupo je da uzmes pocetnicki model jer ce ti mozda uskoro biti potrebna malo naprednija oprema zavisno od toga kako ti bude islo, za pocetak stapove uzmi to je nebitno dal si pocetnik ili dobro skijas, i pancerice uzmi sa flexom 80-90. A daske mozda ti je bolje da ih iznajmis prve sezone pa kad vidis kako ti ide da se opredelis.

Krca
06.01.2006, 12:47
Iznajmis lepo negde komplet opremu, mozda ti se skijanje ne svidi od prve (mada sumnjam, to je cesci slucaj sa zenama).

U Beogradu imas na par mesta da iznajmis kompletno novu opremu (nekoriscenu). Za 10 ili 15 dana u martu mozes da se cenjkas sa svima, pa da cena bude oko 50 evrica.

Cao,

wlad
06.01.2006, 14:08
... i pancerice uzmi sa flexom 80-90...

Zavisi od proizvodjaca cipela, neki proizvodjaci su normalni/mekani na 80, a neki su tvrdi sa 90.

Cipele za odlicne skijase mogu da budu sa flex-om 80/90, zavisi kako koji proizvodjac "skalira"...

Na www.skijanje.hr imas dobar tekst o izboru cipela :). Ako planiras da skijas, predlazem ti da svakako kupis cipele, za to ima mnogo razloga!

shadow
07.01.2006, 21:00
Ja do sada nisam vozio karving, visina 187, težina (debeo) 92kg, a sta da vam kazem znanje prosečno, ne koristim ih nikada više od recimo 10 dana godišnje. I na kraju naravno cena ....ako može da skija sa vezovima i štapovima ne pređe 200 e.

Moze li to u stvarnosti ili je to samo u mojim snovima?

daki
08.01.2006, 19:45
Ima u Sava Centru!
Pogledaj Fischer modele u Beosportu

BROJ 1
09.01.2006, 19:11
Zelim da kupim neke skije pa sam vec duze od mesec dana u dilemi koje bi mi najvise odgovarale...Dvoumim se izmedju ATOMIC Supercross7, NORDICA SUV 10, SALOMON Streetracer (7,8) i VOLKL Unlimited (AC2,S2)...
Volim razne stilove voznje tako da me zanima vase misljenje o tome koji od ovih modela mi najvise odgovara???

BROJ 1
09.01.2006, 19:12
pomoc Pri Izboru Skija....

Misko
09.01.2006, 20:17
Daj ocenu kako skijas/koliko dugo i sta sve podrazumes pod "razne stilove voznje" i na cemu si do sada skijao?

BROJ 1
09.01.2006, 23:28
Skijam 6 godina,otprilike 50 skijaskih dana,ako bi postojale ocene nas rekreativaca od 0-10 ja sam ti jaka 7.Pod raznim stilovima sam podrazumevao i uredjene i neuredjene staze,a skijao sam na iznajmljenim skijama uglavnom blizard x03 onaj pocetnicki model...

Misko
09.01.2006, 23:50
skijao sam na iznajmljenim skijama uglavnom blizard x03 onaj pocetnicki model...

Pazi ja skijam prilicno manje od tebe, 11 dana skijanja imam iza sebe ali sam probao skoro sve marke proizvodjaca :kez: . Naravno ne kazem da je i to pametno jer prvih 5 zica se privikavam na skije ali tako cu najbolje da procenim sta mi treba da se ne zeznem prilikom kupovine. Sto ne uzmes dnevni rental tamo gde budes isao i probaj a skije uzmi na prolece em ces tako teze pogresiti em ces proci jeftinije?


Atomic je sa serijom Supercross 5x uzeo titulu na X-games, jedino sto je ovde u pitanju najnizi model Supercross-a, da si probao vise modela pa da sam procenis.

wlad
10.01.2006, 00:46
Ma isti ti je djavo :D, verujem da su veoma male razlike u skijama koje su u istoj klasi (pod istim brojem) medju različitim proizvodjačima, za nas (jače) rekreativce :D (ja imam mnogo više dana od vas na skijama, ali opet mi se svidjaju skoro sve skije koje sam probao).

BROJ 1
10.01.2006, 03:53
Hvala MISKO,Hvala WLAD na savetima...
Zaista zelim da imam svoje skije pa sam u velikoj dilemi.

Misko
10.01.2006, 10:45
Hvala MISKO,Hvala WLAD na savetima...
Zaista zelim da imam svoje skije pa sam u velikoj dilemi.

Pa ako si skijao 50 dana bez svojih skija probaj jos 5 ;) . Svaki dan uzimaj druge i tako ces videti sta ti odgovara.