PDA

Pogledati punu verziju : Durmitor 2010/11



milos_pg_91
25.11.2010, 17:03
Blizi se sezona, pa da otvorimo i topic za predstojecu.. Snijeg pada, ima ga oko pola metra na skijalistu..

Takodje, blizi se i predsezonski seminar za novu sezonu.


PREDSEZONSKI SEMINAR za 2011 god.

''Predsezonski seminar (drugi dio za ISIA licencu, ispiti za licence “II” i “I” nivo, polaganje popravnih ispita) je planiran za 24,25 i 26 decembar 2010 godine na Žabljaku - Durmitor.''

Izvor: http://montenegrointerski.org/

range
26.11.2010, 07:49
Ja bi zapljunuo sledeci vikend, ali cini mi se po prognozi nista od toga. Opet ce da ogreje.

alexa
02.12.2010, 23:33
Kakve su prognoze za decembar???????? Za seminar????

Neško_CG
03.12.2010, 19:07
http://www.montenegrointerski.org/

Stit
03.12.2010, 19:35
Dnevni list ''Vijesti'':


Grboviću skijalište i ove zime

AKCIONARI SKI-CENTRA DURMITOR PROZIVAJU MINISTRA NENEZIĆA
Žabljak - Predsjednik NVO Udruženje akcionara Ski-centra Durmitor Simo Stanić juče je na konferenciji za novinare pozvao ministra turizma Predraga Nenezića da saopšti kako je došlo do odluke da skijalište Savin kuk ove zimske sezone radi pod okriljem firme Grbović kompani i najavio da će Udruženje zbog takve odluke zatražiti Nenezićevu odgovornost.

- I ovog puta doveli su nas u vremenski cajtnot jer je sezona na pragu. Zato tražimo da se skijalište Savin kuk vodi kao osnovno sredstvo Ski-centra Durmitor u stečaju jer mu i pripada, a onda da se putem tendera da nekom pod zakup. To smo tražili od stečajnog upravnika i uz to da vrati imovinu preduzeća koju nezakonito drži Grbović kompani. Ako se to ne dogodi pristupićemo radikalnim mjerama. Nije nam cilj da skijalište ne radi, ali smo za zakonitost - kazao je Stanić i istakao da za šest godina, koliko u preduzeću traje stečaj, zaposleni i akcionari nijesu ostvarili ništa od prava koja im pripadaju. Stanić je podsjetio da je 2005. godine izvršena nezakonita registracija i transformacija AD Ski-centar Durmitor i uveden stečajni postupak. Cijeli tok tog postupka smatra nebulozom i najsramnijom privatizacijom u zemlji.

- Dug preduzeća u momentu uvođenja stečaja iznosio je 2,5 miliona eura. Prvi stečajni upravnik prodajnom najvrednije imovine inkasirao je šest miliona. Narednom stečajnom upravniku ostavio je pozamašan dug koji još uvijek nije plaćen. Zato pozivam aktuelnog stečajnog upravnika Čeda Gospića da javno kaže koliko zajedno duguju Ski-centar Durmitor i Nju-ski centar Durmitor i kad će ti dugovi biti plaćeni - kazao je Stanić.

milos_pg_91
03.12.2010, 20:00
tuzno.. Ni malo napredka na Durmitoru. :dontknow:

ExBaker
06.12.2010, 19:22
Zna li neko kad je otvaranje sezone na Zabljaku?Za vikend najavljuju snijeg i dosta niske temperature.

Neško_CG
07.12.2010, 16:14
Javljam vam, ali ipak mislim da nece biti prije 25-og.

alexa
13.12.2010, 18:05
Javljam vam, ali ipak mislim da nece biti prije 25-og.

Nesko, pustaj taj sneg po Durmitoru !!!!!!!

freak
13.12.2010, 18:52
pustice ga 25og sigurno tada je gore polaganje za licence pa ce biti dosta ljudi sa strane.
Pre toga ne verujem :( nazalost

ispiti su pomereni za 25-26.12.2010 koliko znam

milos_pg_91
13.12.2010, 19:14
pustice ga 25og sigurno tada je gore polaganje za licence pa ce biti dosta ljudi sa strane.
Pre toga ne verujem :( nazalost

ispiti su pomereni za 25-26.12.2010 koliko znam

Da da, ispiti su 25-26 decembra.

freak
13.12.2010, 23:02
sta je sa gornjim delom zhice ? radi li to ? mislim stalno najave kao popravljeno a onda ili lavina ili grom naprave problem i ne radi :( sranje bez Savinog kuka ovaj mislim gornjeg dela staze nije to to :D

Neško_CG
14.12.2010, 18:22
Radice i Dvojka. Bez brige. ;) No, otvaranja ipak nece biti prije 25-og. A i snijega je jos uvijek malo, svega 30cm. Veliki su minusi tokom cijelog dana, pa ne moze da pada. Prognoze da ce padati su tek za subotu, kad se najavljuje oko -3.
Pozdrav drugari.

freak
16.12.2010, 11:22
dvojka sedi,

shalim se :) nista bez 2ke, nadam se ca im potrajati da nece opet biti problema i slicno mozda im Savina voda krshi zhicharu ;)

najbolje na Lokvicama napraviti ski centar ;) em moze sa svih vrhova da se spuhta dole ;) sa Medjeda , Oble glave i ostalih oblizhnjih a ushuskano fino samo neka gondola josh do tamo :D


pozz

Panzer
19.12.2010, 18:41
Dnevni list Dan, 19.12.2010:

Na skijalištu „Savin kuk" visina sniježnog pokrivača približava se jednom metru. Tehničke službe koristeći nove sniježne padavine juče su bile angažovane na uređenju ski-staza.
- Ovakve vremenske prilike nam u potpunosti odgovaraju. Ski-staze već uređujemo i potpuno spremno očekujemo otvaranje ski-centra koje je predviđeno polovinom naredne sedmice - kaže za "Dan" Radovan Grbović, vlasnik kompanije koja gazduje ovim ski-centrom.

http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika=Regioni&datum=2010-12-19&clanak=260455

alexa
21.12.2010, 17:32
Kakve su prognoze sa subotu i nedelju????/

milos_pg_91
21.12.2010, 22:01
http://vreme.yubc.net/prognoza3dana.php?kv=33087&idg=26&idz=42&idf=2084

skiman
22.12.2010, 13:12
Radice i Dvojka. Bez brige. ;) No, otvaranja ipak nece biti prije 25-og. A i snijega je jos uvijek malo, svega 30cm. Veliki su minusi tokom cijelog dana, pa ne moze da pada. Prognoze da ce padati su tek za subotu, kad se najavljuje oko -3.
Pozdrav drugari.
Pozdravite mi prof. Aleša Lavriča na vašem seminaru (videli se na Pohorju pre nekih 10 dana i upoznali se).....BTW viđam njega i nekolicinu vas na Pohorju (u kompletima Demo teama Crne Gore)...Čujem da bi i Daki trebao doć u januaru na Pohorje...Ako je tako obavezno me nazovite, da popijemo po koju:cug:Mobi dobijete na PM....:smoke:

goran91
26.12.2010, 00:08
pa ima li snijega na zabljak sad dovoljno i jesu li otvorene zicare ??

goran91
26.12.2010, 18:01
juhuh ocu za novu tamo pa me zanima dali ima snijega ili ne ??

ehtelion
26.12.2010, 23:28
Jedini pouzdan nacin za provjeru stanja na skijalistu jeste HMZ stanica na Zabljaku. Danas je napadalo 22 cm snijega do 6 sati popodne a na skijalistu ga sigurno vise. Jesi probao zvati TO Zabljaka?

milos_pg_91
27.12.2010, 14:19
Ima snijega. Ako ga bude dovoljno sigurno ce raditi.

plecko
29.12.2010, 15:03
ima li gde da pogledam karakteristike skijalista, mapu staza ili nesto slicno ?

wlad
29.12.2010, 15:20
Sa ovog sajta: http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/crna_gora/durmitor.htm

Stit
29.12.2010, 18:25
Stidljivo, sezona počela i na Durmitoru. Iz današnjeg dnevnog lista ''Dan'':



NA SKIJALIŠTU "SAVIN KUK" STARTOVALA SKIJAŠKA SEZONA
Samo da snijega ne fali

ŽABLjAK - Zimska turistička sezona već je počela u ski-centru „Savin kuk". Na dobro uređenim ski-stazama, juče je nekoliko desetina gostiju skijalo ili vozilo snoubord dasku. Snijega ima dovoljno za skijanje, ali domaćini bi ipak voljeli da ga ima više.
- Ski-centar „Savin kuk" je potpuno spreman da dočeka i ugosti brojne goste koji su već najavili svoj dolazak. Snijega na stazama ima dovoljno, ali bismo mi ipak željeli da ga ima još više. Vremenske prilike nam idu naruku, tako da će se postojeći snijeg zadržati. Što se tiče žica i ski-liftova, sve besprekorno radi i funkcioniše. Ski-učitelji su već na stazama, a uskoro će početi da radi i dječji vrtić na skijalištu. Naravno, svim gostima koji se odluče da posjete ovaj skijaški centar na raspolaganju su i nacionalni restorani „Montana" i „Durmitorsko sijelo", koji nude bogat izbor hrane i pića- kaže Mićo Karadžić, jedan od rukovodilaca ski-centra.
O kakvom ambijentu i uslovima za odmor je riječ možda najbolje govore riječi dvanaestogodišnje Vedrane iz Novog Sada, koja će sa svojim najbližim naredne dane provesti na Durmitoru.
- Ovdje je predivno, uživam. Napravili smo najbolji potez kada smo se odlučili za zimovanje na Durmitoru- kaže mlada Novosađanka.
U ski-centru "Savin kuk" su uvjereni da će predstojeća sezona biti uspješna, naravno uz uslov da na skijalištu bude dovoljno snijega.

ehtelion
29.12.2010, 18:37
ceka li se jos sat vremena na rentu ski opreme?:) Zasto nemaju sajt?

Milanpop
29.12.2010, 19:32
Ovakve uslove kakve ima Durmitor (mislim na konfuguraciju terena, visinu i blizinu vrhova) je prava steta sto nisu bolje iskoristena. Otprilike sam upucen sa foruma sta se desava i kakva je peripetija. Nadam se iskreno da ce to biti reseno i da ce doci pravi investitor i napraviti ski centar kakav i ova planina zasluzuje

goran91
29.12.2010, 19:34
a zna li neko kolika je debljina snijega ?

ExBaker
31.12.2010, 19:52
Ljudi ima li iko da se javi s Durmitora i da kaze kako je stanje?Ja bi trbao sjutra ici na sjever.
@Milanpop-prema pouzdanim informacijama od proljeca se mijenja uprava skicentra i isti se uzima Grbovicu, tako da sse tek za godinu, dvije ocekuju pomaci.

goran91
02.01.2011, 15:36
sad sam dosa sa durmitora nemate tamo sto ic ako ocete da skijate i ili bordujete jer je staza nikakva sve kamenje i trava po stazi ja sam moj bord nagrdio .

Milanpop
03.01.2011, 18:02
@ goran91
Svaka cast za komentar, iskren i ne dvosmislen, tako se daju pravi saveti

goran91
03.01.2011, 22:04
I ja bi volio da je bilo drugacije ali jbg :D

ExBaker
04.01.2011, 21:41
Sa malim zakasnjenjem, evo i mojih utisaka(otisaka:)) sa naseg Durmitora.
Dakle, bio sam poslije duze vremena na Zabljaku, nedjelja, drugi januar. Vrijeme oblacno, malo ispod nule, po nekad koji zracak sunca, snijeg jos uvijek mekan. Iako nisam odavno obilazio taj prelijepi kraj, promijenilo se, na zalost i moju i mnogih ljudi sa sjevera, nista nije. Radovan nije uspio staviti zastitu na stubove a da ne pricam o necem drugom. Vrijeme je gore stalo. Sem ski skole i momaka i djevojaka koji rade tamo ostalo nista nije vrijedno pohvale. Oni stvarno rade i izgledaju svjetski! Ljudi iz Radovanovog centra, cast par izuzetaka, samo nek su zdravo. Raspojasani i sa cigarom u kraju usana samo sto ne vele koji su q..c dosao. Gostiju, cini mi se, malo, skijasa, obzirom da je nova godina, isto malo.
Na stazama premalo snijega, na dosta mjesta staze progledale, a u gornjim dijelovima izraslo granje koje niko nije ni pomislio da skrati ili posijece. Na medjustanici ka Savinom kuku drugar zakaci skijom granje dok je bio na dvosjedu tako da je jedva nogu iscupao. Nemar na svakom koraku. Radile su sve zice, doduse sa kratkim prekidima, jedino se na vrh nije moglo. Skije sam rentirao jer svak koje svoje ponio grdno se prevario. Kao sto se vidi na slikama kamenja i kamencica, grana i grancica koliko volis. Jedan sam od mnogih koji je taj dan osjetio cari nalijetanja na kamen pri vecoj brzini i ateriraao sam jedno desetak metara dalje na nos. Poslije toga, povuce se rucna i ubaci u manji stepen prenosa.
Sve u svemu, prvi dan skijanja ove godine za mene nije bas i bio neki, ali prvi se macici bacaju u vodu, bice dana. Slike su sa mobilnog.

Panzer
04.01.2011, 23:02
Mogli su bar ovo granje počistit. Staze stvarno izgledaju loše. Thanks za izvještaj.

ExBaker
04.01.2011, 23:36
Rezolucija slika nije neka, mada se vidi koliko malo ima skijasa na stazi iako je slikano u 11 i po. Slikano ispod Savinog kuka.

milos_pg_91
05.01.2011, 00:13
Ovo je ocajno..

KondoR
06.01.2011, 12:05
nema od zabljaka srece dok ne dodju ljudu koji ce ozbiljno da vode ovaj centar i da od njega nesto naprave,sa sadasnjim rukovodstvom ski centa dzabe im i 2m snijega.

Ivan1
06.01.2011, 12:45
...koji centar?....:)

KondoR
06.01.2011, 12:57
bogami nikoji,ali je mogao da bude :D

milos_pg_91
10.01.2011, 19:34
''Dovlače snijeg zbog gostiju''


http://www.vijesti.me/index.php?id=359113

milos_pg_91
20.01.2011, 19:56
Jak snijeg na Zabljaku ;)

ehtelion
21.01.2011, 10:24
Do 7 jutros snijeg porastao na 34 cm:)

ExBaker
21.01.2011, 11:01
Aj neka je sa srecom!!!:sm021:

macak011
21.01.2011, 11:15
lepo, lepo... gledam slike, kakav je korov na stazi, trebace vam bar metar snega! Steta, lepo skijaliste nekad bilo, dace Bog opet.. :ski:

milos_pg_91
21.01.2011, 17:28
Rece li vam miga da nema se ne bojite za snijeg? :))

Neško_CG
21.01.2011, 21:43
Rece li vam miga da nema se ne bojite za snijeg? :))


MIGA MIGA!:):sm018:

master
22.01.2011, 12:43
Koliko trenutno ima snijega na Zabljaku?

milos_pg_91
22.01.2011, 15:05
Nesko, mala greska, ljudi smo :)) Pozdrav

alexa
22.01.2011, 21:55
Kakvo je stanje na Durmitoru

ExBaker
22.01.2011, 22:10
Palo je snijega 40-tak centi, mozda malo jace , ali obzirom na nemar nadleznih treba da padne metar da bi pokrio sav korov i ostala izrasla cudovista sto vrebaju cak i na samoj stazi.

Neško_CG
23.01.2011, 18:54
Nesko, mala greska, ljudi smo :)) Pozdrav

Ma, ne govorim ti zbog toga, vec zato sto nikad ne masis kad su snijezne padavine u pitanju.:sm004: Dako se vidimo nedje, pa da sa ovim novim snijegom i popijemo po 5-6!:dziveli:

Neško_CG
23.01.2011, 18:57
Palo je snijega 40-tak centi, mozda malo jace , ali obzirom na nemar nadleznih treba da padne metar da bi pokrio sav korov i ostala izrasla cudovista sto vrebaju cak i na samoj stazi.

Pokosili smo sav korov, tako da mozete doci, bez oklijevanja. :sm004::sm018:

goran91
24.01.2011, 18:33
ima li snijega na zabljak dovoljno i kakvi su uslovi sto se staze tice ??

milos_pg_91
26.01.2011, 15:34
Snijega ima i vise nego dovoljno trenunto. Javicu ti veceras informacije iz prve ruke o uslovima..

goran91
26.01.2011, 16:25
bio sam juce a hvala ako da si mi rekao :D ima snijega dovoljno utabane staze na stazu nidje nikoga banja :D samo nije utabana staza na vrh ostalo ekstra

danilosubotic
26.01.2011, 16:37
Jel ima snega?!??! Gledao sam prognoze trebalo bi da ima oko 1m!???
Radi li gornja zica!??!?

p.s. Nesko, Milose...dajte neke slike okacite!?!?! zahvaljujemo! :))) Veliki pozzzz

goran91
26.01.2011, 18:53
ima snijega i rade sve staze samo sto vrh nije utaban

Neško_CG
26.01.2011, 22:23
Kao sto goran91 rece, takva je situacija. (:

luxi
27.01.2011, 19:05
Ajde stavi slike, da ne trosim gorivo iz Slovenie!!!!!

alexa
03.02.2011, 19:04
Aman ljudi skija li ko tamo ???!!!!!!!!!!!! Kad je umro Danilo?

ExBaker
03.02.2011, 22:13
Skija,naravno da skija:)
Moj drug je bio za vikend, kaze da ima dovoljno snijega i da su utabali staze.Ovih dana je u Cg je very hladno tako da je sigurno na Durmitoru dobro jer nema mnogo ljudi i staze drze.
Dosta je porodica s klincima,ali kako je bilo oko nove godine sad je OK.
Evo par "ukradenih" slika.

wlad
07.02.2011, 13:08
PREDSTAVLJEN MASTER PLAN održivog razvoja turizma u opštini Žabljak

Vlada će platiti dugove i preuzeti ski-centar "Durmitor"

Ministar turizma Predrag Sekulić na Žabljaku je, kako su saopštili iz Udruženja akcionara Ski-centra Durmitor, rekao da će Vlada da izmiri sve obaveze te kompanije, zatvori stečaj i Ski-centru Durmitor vrati svu neprodati imovinu koju sada nelagno koristi firma Grbović kompani.

Predsjednik Udruženja akcionara Simo Stanić je to ocijenio pozitivnim, ali i “uzmi ili ostavi” predlogom.

"Ministar Sekulić je predložio da Vlada izmiri sve obaveze, stečaj privede kraju i vrati svu neprodatu imovinu. Zajedno sa radnicima tražio bi se strateški partner kako bi imovina bila u pravoj funkciji. Mi smo ga pažljivo saslušali. Ubrzo ćemo na skupštini akcionara odlučivati o tom predlogu a do tada nećemo preduzimati radikalne korake", kazao je Stanić

Sekulić je prije sastanka sa akcionarima kazao da “se nalazimo na dobrom putu da se taj problem riješi”.

"Nadam se da će Vlada uvažiti razmišljanje našeg ministarstva da bi možda firmu trebalo izvesti iz stečaja i naći partnera koji bi prije svega modernizovao skijalište i stavio ga u pogon već za narednu zimu", kazao je Sekulić.

Na Žabljaku je juče održana prezentacija Master plana održivog razvoja turizma, koji partnerski rade Ministarstvo turizma Crne Gore i Ministarstvo zaštite životne sredine, kopna i mora Italije. Skup je otvorio ambasador Italije Serđo Barbanti koji je kazao da je budućnost Crne Gore u njenoj ljepoti, resursima i njenoj prirodi.

Direktor u ovom italijanskom ministarstvu Korado Klini, je istakao da Master plan predstavlja vodič za ekonomski razvoj cijele oblasti uz očuvanje prirodnih bogatstava i podrazumijeva urbani razvoj, zaštitu pejzaža, zaštitu voda i turistički marketing.

Ministar Sekulić je kazao da je Master plan prvi važni korak ka uravnoteženom razvoju i dugotrajnom unapređenju turističke privrede opštine Žabljak i izrazio očekivanje da će pomoći da ono što je najljepše sačuvamo i da se na pravi način predstavimo onima koji dolaze na Žabljak, a posebno novim generacijama.

Predsjednik Opštine Žabljak Isailo Šljivančanin očekuje da će plan od Žabljaka stvoriti brend.

"Siguran sam da usvajanjem ovog plana neće prestati i završiti se interesovanje italijanskih investitora za Žabljak, već da će smjernice i pravci razvoja ovog kraja biti podstrek mnogima da ulažu u naš grad i učine ga prestižnom turističkom destinacijom", zaključio je Šljivančanin.

Tokom prezentacije predstavljeni su rezultati studija koje se odnose na saobraćajni sistem, urbanisitčki razvoj, upravljanje vodama i otpadnim vodama, energiju i prirodnim resursima. Master plan će biti uključen u prostorno-plansku dokumentaciju opštine čija izrada je u toku.

Zbog sezone produžiti raspust

Ministar Sekulić kaže da je Durmitor i dalje najatraktivnija destinacija zimskog turizma ali smatra da je Kolašin preuzeo primat “prije svega dobrom organizacijom, programima i odnosom prema gostima”.

Kazao je da se turistički radnici na Žabljaku žale da nemaju gostiju ali “mislim da bi možda oni trebalo da se pobrinu za dobre programe i cijene”.

On je najavio i da će Ministarstvu prosvjete prenijeti inicijativu da se sadašnjem zimskom raspustu doda i proljećnji kako bi on trajao duže, što bi doprinijelo i boljoj zimskoj sezoni.

Sekulić je najavio i detaljnu analizu svih ugovora o prodaji hotela, realizaciji investicionih obaveza i mogućnost raskida ugovora sa investitorima koji nijesu ispunili obeveze.

ExBaker
07.02.2011, 16:29
Ovo se već poodavno priča. A to što je taj New ski centar nelegalno gazdovao i namplatio se para nikom ništa.

ExBaker
13.02.2011, 00:14
Više od 70 mladih smučara se takmičilo na Savinom kuku

Više od 70 mladih smučara iz svih crnogorskih klubova, i njihovih vršnjaka sa Zlatibora takmičili su se na Savinom kuku, na otvorenom prvenstvu Žabljaka, istovremeno i trci za kup Crne Gore.
Najbrža mlađa cicibanka bila je Mija Ljuka iz nikšićkog "Javorka", a starija njena klupska drugarica Jelena Radović.
http://ads.vijesti.me/www/delivery/lg.php?bannerid=45&campaignid=20&zoneid=139&loc=http%3A%2F%2Fwww.vijesti.me%2Fvijesti%2Fvise-70-mladih-smucara-se-takmicilo-savinom-kuku-clanak-6340&referer=http%3A%2F%2Fwww.vijesti.me%2Fdrustvo%2F&cb=69a78703bd

Iz "Javorka" su i najbolji cicibani, Balša Grbović kod mlađih, a Ivo Kosić kod starijih.
Ksenija Vukićević iz mojkovačkog "Bjelogrivca" najbrža je mlađa, a Sara Vukadinović, iz istog kluba, starija djevojčica. Među dječacima to su Ivan Tomašević iz "Javorka", kod mlađih i Savo Ćetković član "Durmitora" kod starijih dječaka.
Uspješnu trku organizovala su dva najstarija crnogorska kluba, PSD "Durmitor" iz Žabljaka i PSK "Vojo Maslovarić" iz Berana. Doprinos kvalitetnoj manifestaciji dali su i tehnički organizator "Grbović kompani".
Za sjutra su na Savinom kuku planirane dvije veleslalomske trke. Jednu, kup "Savin kuk", organizuje PSD "Durmitor", a drugu, kup "Cmiljevica" PSK "Vojo Maslovarić".
Dnevne novine VIjesti

Panzer
25.02.2011, 16:05
- 11, pada još pomalo. Na stazi ga ima metar - dva. Dođosmo ujutro, prvi na žici. Istu pale od 10h, moraju ljudi da doručkuju. Ski pas 15 €.
Staze - reko bi bile malo utabane, a preko palo još 5-6 cm. Radi dvosjed i sidro desno. Ne radi dvosjed do vrha, snijeg ga zatrpo.
Prođosmo tri spusta sa međustanice dvosjeda, samo je staza desno prethodno tabana. Staza lijevo - pola metra pudera.
Krenusmo na vrh dvosjeda, prvi, nas trojica. Ne umijem ja baš kroz neutabano, al ajde reko da probam. Širok je ovaj atomic, jes da je race, al ima 72mm, i onako, lopatast.
Kad stigosmo gore - jedno 2 metra potpuno netaknutog pudera. Ama, nema ni tragova od skija, niti je ratrak izlazio. Išli smo lijevo (kad se siđe sa žice), pa onda dolje... Probavam malo zadnjicu unazad al tonu, nije to baš lako. Ide nekako, al nas Dačo koči, prekratke i preuske skije. Stajemo usput, pogledam gore i samo mi na um padaju oni postovi o sigurnosnoj opremi u threadu free- style, lavine ili tako nešto. Ipak, snijeg je "sjeverni", ne bi trebalo...
U neka doba se okrenuh, vidim Dačo vas potonuo, samo mu glava viri.
Nekako se iskobeljasmo do međustanice.
Ostatak dana OK skijanje, ali ipak samo do međustanice. Dačo iznajmio neke Atomic all-round, 88mm, nisu loše i ja ću sutra. Ima raznih skija za iznajmiti, i onih twin tip.
6813

ExBaker
25.02.2011, 16:37
Nema tebe ko da prati dok ja ne dodjem:ski:

Milanpop
25.02.2011, 17:12
I bre kakav potencijal za sve vrste skijanja i za svaciji ukus, samo malo da uloze novca

ExBaker
25.02.2011, 18:21
Nadamo se svi da ce i to da se desi vec pocetkom ljeta.Ima dosta sto zvanicnih sto nezvanicnih najava.

admin
28.02.2011, 01:00
Durmitor: Ski festival u nordijskom trčanju „Henrik Angel“
25.-27.03.2011. Žabljak, Durmitor - U organizaciji Norveške grupe „FORESTI“ i crnogorskog Ministarstva poljoprivrede i šumarstva održaće se Ski festival u nordiskom trčanju pod nazivom „Henrik Angel“ na Žabljaku. Festival ce trajati 25, 26, 27 marta 2011.
Festivalu ce prisustvovati i instruktori skijanja, Brit Hilsen olimpijska šampionka iz Sarajeva 1984 godine i drugi. Poziv da učestvuju na manifestaciji upucen je svim ski klubovima u okruženju

---------------------------

Zna li neko kako je protekao ovaj festival?

alexa
04.03.2011, 13:40
Kakva je prognoza za 19./20./(seminar)!!!!!!! Milose, Nesko! Sta spavate!!!

ExBaker
04.03.2011, 15:58
Nezahvalno je toliko unaprijed prognozirati, ali po svemu sudeci mart ce biti hladan, a obzirom da na Durmitoru ima dosta snijega, optimizam je opravdan:)
Evo narednih par dana kakvi ce biti.
http://vreme.yubc.net/prognoza3dana.php?kv=431616&idg=26&idz=42&idf=5637

alexa
17.03.2011, 10:08
Kakvo je stanje na skijalistu??? Da li da krenem sutra???!??

milos_pg_91
17.03.2011, 11:21
Nisam siguran kakvo je tacno stanje, ali prema ovoj prognozi od subote bi moglo biti snijega gore.. Ajde neka nas iznenadi barem jos jednom :dziveli: http://vreme.yubc.net/prognoza3dana.php?kv=431616&idg=26&idz=42&idf=5637

ExBaker
17.03.2011, 14:03
Ne bi trebalo da grijesi prognoza. Naredne sedmice hladnije i pomalo sneska...
http://www.weather2umbrella.com/sr/vremenska-prognoza-budecevica/eta/11/1408338/0/meteogram

milos_pg_91
17.03.2011, 14:23
Aha, trenutno je jugovo gore, al se skija

ExBaker
06.04.2011, 23:52
Sad gledam dnevnik na IN TV prilog, kaze ministar turizma da je gazda skijalista Savin kuk zatvorio skijaliste iako snijega ima jos dovoljno a samim tim i interesovanja turista i da je to primjer loseg upravljanja. Na to se doveza i premijer i rece da ce se poslije 20 godina rjesavati status drustvenog preduzeca Ski centar Durmitor.
E Radovane, Radovane necemo ti se vise radovati sve su prilike.

milos_pg_91
14.04.2011, 11:54
Pola metra snijega na Zabljaku..

milos_pg_91
14.04.2011, 14:29
Gore i dalje pada jak snijeg ..

alexa
15.04.2011, 11:40
Da li ce raditi skijaliste u narednom periodu??? Ili ce prema broju pristiglih odluciti da li da puste zicu! Ne bih toliki put da prevalim ako nije sigurno. Ima li neko nekakav tel. u Zabljaku gde bi moglo to da se pouzdano proveri????????

Tadija_91
02.08.2011, 02:26
Bio sam gore pre nekoliko dana, i Zabljak je na moje iznenadjenje poprilicno pun, ocekivao sam pustos. O prirodi ne treba trositi reci, Durmitor je stvarno prelep. Steta sto sam prespavao samo jednu noc tamo pa nisam imao vremena za penjanje na Debeli namet, makar na grudvanje. Snega je gore bilo. Evo dve slike od 28.7 :
http://oi56.tinypic.com/177sj8.jpg

http://oi54.tinypic.com/2rh8gw8.jpg

admin
02.08.2011, 13:34
Da li si video - cuo da se nesto radi na skijalistu?

Tadija_91
02.08.2011, 15:56
Nisam(nisam ni isao do skijalista na Savinom kuku). Koliko sam uspeo da zakljucim iz razgovora sa jednim lokalcem, Grbovic od ove godine ne upravlja skijalistem, videcemo kako ce to da se odrazi na kvalitet skijanja. Mada kad bi isao gore da skijam meni bi samo bilo bitno da zica SK 2 radi :dontknow:

ExBaker
03.08.2011, 10:23
Ovo je slika sa magistrale od prije 3 dana, malo sam stajao pored, cini mi se da je gore sve mrtvo i da se nista ne radi.

Ivan1
03.08.2011, 21:45
Nisam(nisam ni isao do skijalista na Savinom kuku). Koliko sam uspeo da zakljucim iz razgovora sa jednim lokalcem, Grbovic od ove godine ne upravlja skijalistem, videcemo kako ce to da se odrazi na kvalitet skijanja. Mada kad bi isao gore da skijam meni bi samo bilo bitno da zica SK 2 radi :dontknow:
Molim te mi napisi sta bi ti pomislio da odes na skijanje na neko drugo mesto i vidis da na trasi zicare fali jedan stub tj.da je malo samleven od lavine?:ski:

Tadija_91
05.08.2011, 00:24
Dobar nagib i puno prirodnog snega znaci odlican offpiste :ski:

plecko
17.08.2011, 10:43
evo još par slika odozgo, vraćao sam se s mora pa prođoh preko Žabljaka, lepo je gore i leti, prelepi predeli i dobra magistrala....:ok::ok:

milos_pg_91
07.09.2011, 01:19
Evo par slicica od prije par dana sa Zabljaka..

alexa
15.09.2011, 12:33
Besalen i ja sam bivo na Durmitoru

ExBaker
16.09.2011, 09:34
Opasno se spremaju ovi sa ski centra za sezonu, radovi na sve strane...E tuge tuzne!

ExBaker
27.09.2011, 11:44
Kod nas u Cg ove jeseni ne sluti na dobro...
http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika=Ekonomija&clanak=298941&datum=2011-09-26
Vucje se jos drzi.

Kljaja
27.09.2011, 14:13
tuga da znas...

Panzer
27.09.2011, 21:49
E vala ni prošle sezone nisi imao rašta ići. Dvosjed, uglavnom do međustanice, staze onako, gornji dio uvijek neutaban...
Ne znam zašto se država igra sa ovako važnim objektom... :dontknow:

alexa
28.09.2011, 01:04
E vala ni prošle sezone nisi imao rašta ići. Dvosjed, uglavnom do međustanice, staze onako, gornji dio uvijek neutaban...
Ne znam zašto se država igra sa ovako važnim objektom... :dontknow:

Privatizacija je jedini lek. Bio bi koji evro skuplji pass ali bi bla brza zica, topovi.....

Panzer
28.09.2011, 07:48
Mislim da je privatizacija ski centra Durmitor gotovo nemoguća.
Naći investitora koji bi bio spreman uložiti 10 ili više miliona € u skijalište koje bi mu se vraćale veoma sporo je teško. Još kada se uzmu nesređeni imovinsko - pravni odnosi, situacija sa radnicima itd...
Činjenica da od tog skijališta korist treba da ima cijeli Žabljak (hoteli, privatni smještaj, opština) i država kroz ubiranje većeg prihoda od turizma prirodno upućuje na to da se država malo zabavi svojim poslom, da preuzme skijalište, osnuje preduzeće za upravljanje (tu je moguće neko privatno - javno partnerstvo) i počne da sređuje stvari.
Privatizacija ostalih ski centara u cg je većim dijelom neuspješna - jedino su Jezerine dobile neki podsticaj sa novom žičarom, ostalo (Lokve, Turjak, Durmitor, Vučje) ide veoma slabo. A čak ni Jezerine ne stoje najbolje, evo sada ih inspekcija rada zatvara zbog neisplaćenih zarada.
Znači, na isti način na koji je izgradila novi put od Risna do Žabljaka, država bi trebala da počne da gradi skijalište.
Ili da pronađe dovoljno jakog i ozbiljnog investitora sa kojim bi napravila neke aranžmane tako da ovaj ima interes da uđe u taj posao.

ExBaker
28.09.2011, 11:23
Dok se na Zabljaku ne izgradi neki hotel ranga bar Lipke u Kolasinu sa vecim kapacitetom od ozbiljnog skijanja, citaj investicija u ski centar, nema nista. Dzaba put dzaba sve kad 40 min putujes jednom jedinom zicom,dvosjednom.Bili smo previse optimisticni kad smo likovali sto R(J)adovanu uzese ski centar i gledajuci premijera mladog kako se cesto seta po Zabljaku mastali kako ce zavoljeti skijanje i napraviti neki KK Buducnost projekat kao njegov predhodnik, ali snovi su jedno a real investicije drugo.

wlad
28.09.2011, 15:13
Realno u CG ne mogu da opstanu 2 veća ski centra, razloga ima više, ali može da se navede bar neki. Putna infrastruktura koju ima Crna Gora onemogućava veći broj stranih turista, suština je da broj stranih turista koji dolaze u CG na zimovanje nije interesantan (to je praktično par zaluđenih Čeha, po neki Rus i ostalo su Albanci iz okoline Skadra koji nemaju mnogo izbora). Identičan problem postoji i u Srbiji, BiH, sve se svodi na domaće turiste, porodice koje idu na max jednu nedelju na skijanje u domaći centar a ostalo su vikendi. Od vikend skijanja ne može da opstane veći centar... Tako da je realno da postoji jedan veći centar plus par manjih koji operišu za raspust i vikend (eventualno noćno skijanje). Postojanje više većih centara je usko vezano za infrastrukturu, tj. omogućiti da veći broj stranaca dolazi na skijanje u CG. A kada ima infrastrukture / većeg broja turista onda i hoteli niču kao pečurke (primer Bansko :D).

Razmislite da na Savinom Kuku dođe investitor i uloži 10-20mil EUR, izgradi još 3-4 moderne žičare, da li bi to imalo efekta? Koliki bi bio porast broja stranih turista? Koliko domaćih? "Zaluđenici" koji idu češće na skijanje u CG će ići svakako na SK ili Jezerine, i to je taj (premali) broj koji se vrti i na ovim prastarim žičarama.

Mislim da realno Bjelasica ima većeg potencijala od Durmitora, iz proste činjenice da je lakše dostupna (putno), bliža Podgorici i sl. I da treba na jeftin način da proširi ponudu (već sam gušio sa primerom da dodaju X jeftinih tanjira povezanih sa postojećim stazama).

Da ne govorimo da mora mnogo ozbiljnije da se pristupi celom tom poslu, da sva infrastruktura mora biti aktivna 100% u sezoni i da se prema tome izračuna cena ski passa (a ne kao do sada da SK2 radi jako retko, da van udarne sezone ne radi pola žica na Jezerinama i sl.). Samo iz ovog razloga ja lično nisam skijao poslednje dve sezone u CG (ne želim da prevalim toliki put i onda da skijam samo na Vilinim Vodama ili SK1) - ovakvim dosadašnjim poslovanjem bukvalno teraju mnogo potencijalnih (stranih) turista (npr. time što ne radi 2sed na Jezerinama i Ključ tanjir praktično je nemoguće skijati off-piste).

Eto udavih ja, ali da iznesem par činjenica gledajući (sada) "sa strane"...

ExBaker
28.09.2011, 16:11
Nije bas "sa strane" posto mi je Panzer rekao da si ti bio kod nas nekad:).
Nema sta, u pravu si, istina je sto pises.
Jedino putna infrastruktura ka Durmitoru je bolja nego ranijih godina i iz Pg s stize za neka 2 sata, a dosta dobro se odrzava put(bar je prosle godine bilo tako). Razumljivo, za "sastrane" treba mnogo toga jos...

wlad
28.09.2011, 20:16
Zato sam dodao ono "(sada)" :), prošao sam letos tim novim putem sa "juga" prema Žabljaku (sa Tare prema severu CG), i stvarno je odličan. Nadam se da će ga zimi čistiti bolje od starog ;), sećam se da sam ja ranije uvek išao preko Mojkovca (iz PG) pošto je to bila sigurnija varijanta nego preko NK.

Ako odeš do Kopaonika van zimskog raspusta, npr. krajem februara ili početkom marta kada su uslovi za skijanje najbolji i to radnim danom videćeš da isto nema uopšte gužve, ni na stazama ni u restoranu. A to je upravo zato što nema stranih turista (kojima je februar "udarna" sezona).

Ali zato mi AT/IT/FR skijališta punimo van sezone a "domoroci" za vreme sezone i njihovi kapaciteti mogu mnogo bolje da se iskoriste. Kopaonik je sa Tomson agencijom to uspevao da odradi 1-2 sezone i onda je to zamrlo.

ExBaker
28.09.2011, 20:54
Put od Nk do Durmitora je prosle godine bio stalno prohodan.E sad da li je tome bio uzrok manja kolicina padavina ili to sto je, zaista, uvrsten u prioritete vidjecemo nadam se zimus kad zatrpa.
Sve se slazem, van januara radnim danima je i na Jezerinama "trcis trcis pa coek".

wlad
28.09.2011, 21:29
Da oni rade sa 100% kapaciteta (kao što rade napolje, a i Kop može time sada da se pohvali - da radi ono što može da radi) to bi bilo super - kada nema gužve, iskijaš se k'o čovek :). I na taj način bi privukli ljude da dolaze i preko nedelje da uživaju. Šteta što nema neko malo skijalište u blizini PG (još bliže) da radi tako da im pokaže kako se radi i da im sve klijente preotme :D.

Panzer
28.09.2011, 22:17
Što se Durmitora tiča tu je ipak situacija malo drugačija. Žabljak je zadnjih godina dobio dosta smještajnih kapaciteta (malih hotela, apartmana, vikendica), koji su dobro popunjeni ljeti. Problem je zimi.
I ja mislim da tu ne treba neko veliko skijalište. Ne 3-4 žičare, dovoljna bi bila još jedna i dva tanjira. Postojeća je katastrofa. Zato ja i kažem država - možda bi mogla dobiti npr. neki polovni dvosjed iz Austrije i montirati ga tamo, jedan ratrak, malo bolji menadžment, radnici i to je to. Šteta je da Žabljak nema makar neko malo pristojno skijalište sa 10-ak km staza. Savin kuk ima visinsku razliku cc. 700 - 800 metara, što je respektabilno. Freeride može biti odličan, snijega ima dosta, znači vještak zasada ne mora (visina je solidna).
Elem, sa ne puno ulaganja država (kojoj je to prvenstveno u interesu) može napraviti na Žabljaku dosta. Manje (ali "oštrije") skijalište na Žabljaku i malo veće na Bjelasici je za Crnu Goru sasvim dovoljno. Može to privući solidan broj ljudi sa strane i iz regiona.

milos_pg_91
16.10.2011, 00:22
''Poništeni ugovori o zakupu Savinog kuka''

Detalji: http://cdm.me/index.php?group=43&news=204465

Milanpop
16.10.2011, 10:24
Eto lepih vesti u nedelju ujutu pa valjda su se sad dozvali pameti ali ipak videcemo

ExBaker
17.10.2011, 09:57
Sve su prilike da nama u Cg ove godine Vucje osta jedina alternativa:glavaozid

milos_pg_91
17.10.2011, 19:55
Ma ne brini ti za skijanje, bice ga i na Jezerinama i Zabljaku.. samo sto je ovo krajnje neozbiljna i losa situacija za zimski turizam u CG.

alexa
18.10.2011, 21:22
Prodajte planine kao i more pa neka prave sposobni. Nisam za davanje, poklanjanje za dolar (pogotovu strancima) ali kada pogledam kako sve propada i u SRB i u CG, izgleda da treba dati dzabe pa nek bar bude nesto nego nista.

milos_pg_91
28.10.2011, 18:31
''VAPAJ STEČAJNOG UPRAVNIKA SKI CENTRA DURMITOR''

-Propašće sezona na Žabljaku-

''Skilajište „Savin kuk“ mora raditi, jer od toga zavisi zimska turistička sezona. Ako ne bude radio štetu će trpiti Žabljak, građane i ukupna turistička privreda, što ne smijemo dozvoliti, izjavio je stečajni upravnik Ski centra Durmitor Čedo Gospić. On je kazao da će, u granicama svojih ovlašćenja, dati pun doprinos da Ski centar radi punim kapacitetom.
Kazao je da razumije zaposlene, koji su najavili da neće dozvoliti pripremu staza, dok se ne riješi pitanje imovine nad ski centrom.''

Detaljnije: http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika=Ekonomija&clanak=303590&datum=2011-10-28

ExBaker
01.11.2011, 09:48
Ja samo linkujem...Evo malo isao ministar da disciplinuje i da uozbilji atmosferu da nebi sezona jos vise propala
http://www.vijesti.me/vijesti/sekulic-najavio-da-ce-skijaliste-savin-kuk-biti-spremno-zimsku-sezonu-clanak-44877
A RAdovana cemo gledati sve su prilike i ove godine.:sm022:

Ivan1
02.11.2011, 08:23
Extra je text,a najbolje je ovo na kraju, "...mi imamo osjecaj za dobre ideje!":sm022:!

milos_pg_91
27.11.2011, 18:14
''Grbović: Bićemo najjeftiniji u regionu''

''Zimska sezona je na pragu i skijalište Savin kuk, kojim gazduje "Grbović kompani", biće spremno za tržište, izjavio je Danu vlasnik te kompanije Radovan Grbović.

"Ovlašćeni serviseri su izvršili kompletan servis svih žičara i ski liftova, dobili smo ateste čeličnih sajli i metalnih djelova, izvršili kontrolu elektroinstalacija i privodimo kraju servisiranje mašina za uređenje skijaških staza“, rekao je Grbović.


Prema njegovim riječima zahvaljujući lijepom vremenu uspjeli su da urade sve na vrijeme, uprkos kašnjenju zbog čekanja na odluke suda oko gazdovanja skijalištem.

"Formiranje cijena je u toku, pri čemu smo uzeli u obzir i krizu, tako da neće biti veće od prošlogodišnjih, s tim što za posjetioce pripremamo niz povoljnosti, pa ćemo biti najjeftiniji u regionu“, kazao je Grbović.''

Izvor: http://cdm.me/index.php?group=43&news=213478

ExBaker
27.11.2011, 21:59
Radovan, sta drugo reci!:hair:

goran91
06.12.2011, 12:38
Evo dobrih vijesti sa Zabljaka

http://www.vijesti.me/vijesti/na-zabljaku-pao-snijeg-clanak-50388