PDA

Pogledati punu verziju : Mountain insurance Vs Ski osiguranje



chaghaboo
16.11.2010, 15:10
U cenu skipasa, ili uz neku malu doplatu se u Banskom, a pretpostavljam i mnogim drugim ski centrima, može dobiti nešto što se zove Mountain insurance. Sa druge strane kod nas bilo preko agencije preko koje idete ili nezavisno u nekoj od osiguravajućih kuća možete uz putno kupiti i ski osiguranje. Ski osiguranje pokriva sve u vezi nezgoda na stazi, od angažovanja gorske službe, preko sanitetskog vozila, troškova lečenja itd.

Postavlja se pitanje da li se radi o istoj stvari pa je dovoljno imati samo jedno od ta dva, ili se ta osiguranja dopunjuju i neophodna su oba?

U agenciji sam dobio objašnjenje da to što se zove mountain insurance podrazumeva samo angažovanje gorske službe, ali ne pokriva troškove lečenja, dok ski osiguranje koje je ustvari samo dodatak na putno osiguranje obuhvata i to uz sve ostalo.

S obzirom da ski osiguranje u kombinaciji sa putnim obuhvata sve to logično je da to mountain insurance nije potrebno doplaćivati uz skipas. Ukoliko vam se desi nezgoda i potrebno je angažovati gorsku službu u tom slučaju ćete samo morati da platite u kešu, što će vam naknadno refundirati vaše osiguranje po povratku.

Ili grešim?

striker74
17.11.2010, 11:21
Koliko ja znam iz prosle sezone u Banskom kada kupujete skipass u skicentru u cenu bez doplate bilo je ukjluceno i taj mountain insurance a skipassovi preko agencija nisu imali taj mount.ins.
poz...

chaghaboo
17.11.2010, 16:39
Da, da dobija se to mountain insurance uz skipas (nebitno da li uz doplatu ili bez nje), ali šta je pokriveno tim osiguranjem?

Ako je tim osiguranjem pokriveno samo angažovanje gorske službe, da te spakuju i spuste sa planine, onda je ipak neophodno uz putno doplatiti i ski osiguranje jer putno samo po sebi ne pokriva troškove za nezgode nastale pri skijanju ili bilo kojim sličnim ekstremnim ili rizičnijim aktivnostima nastale tokom putovanja.

striker74
17.11.2010, 18:42
Ipak sto je sigurno sigurno je, da bolje da doplatis to ski osiguranje posto ni putno osiguranje ne pokriva troskove sportskih ozleda/nezgoda...

chaghaboo
17.11.2010, 20:06
Ma da, uplatio sam i ski osiguranje, uopšte neću da razmišljam, ali verujem da će neko u nedoumici odlučiti da ne doplati za ski osiguranje misleći da je isto.

Baš ću pitati kad odem, a ako neko do tada dozna nešto neka javi, pošto ja idem tek polovinom februara, čisto da ljudi ne pogreše, a u ovom slučaju greška može puno da košta.

Darens
12.12.2010, 14:17
Kada radite putno zdravstveno osiguranje (PZO) OBAVEZNO doplatite ski rizik, jer vam se u protivnom nece refundirati troskovi za povrede prilikom skijanja. Ovo govorim jer radim u Dunav osiguranju, ako vas jos nesto zanima pitajte. ako se ne varam, a ne varam se :) trenutna cena osiguranja za zamlje evropske unije je 1euro po danu + 25% za skijanje.

striker74
13.12.2010, 17:39
Jos nesto isto toliko vazno vezano za ski-insurance je da ako ste konsumirali alkool pre ili tokom skijanja to vam nece uvaziti...

A kako to testiraju ni ja ne znam ali sitnim slovima pise...