PDA

Pogledati punu verziju : Sljeme-Zagreb



pedja5
05.01.2006, 09:15
Danas je trka svetskog kupa u zenskom slalomu na Sljemenu 20-ak km od Zagreba. Odrzava se drugi put za redom. To je trka sa najvecim nagradnim fondom za ovu godinu (165000 evra). Pobednik dobija 60000!!! Nista ne bi bilo cudno da najvisi vrh nije na svega 1000m nadmorske visine, sto je verovatno i maximalna nadmorska visina za skijanje u Hrvatskoj. Za nase uslove je ovo sto oni imaju na 1000m neverovatno. Na adresi http://www.sljeme-skijanje.com mozete videti staze, video zapise, smestaj i sve ostalo. Ukupno 4,5 km staza koje se spustaju do 700m (!!!) nadmorske visine i tri zice. Da ne pricamo o vodenim topovima, ratracima i masinama za razguravanje snega. Ulozeno je zaista mnogo para i sve je besprekorno organizovano.
Prva trka danas u 15:15, a druga u 18:15. Prenos ide na 11 televizija ukljucujuci i Eurosport. Mark Girardeli rece juce na trgu Bana Jelacica (za vreme izvlacenja startnih brojeva) pred vise desetina hiljada ljudi da slicnu organizaciju jedne trke nije nigde video. Za sezonu 2007/2008. imace Hrvati i organizaciju muske slalomske trke. Treba reci da iza svega stoji narvno i drzava, vlada, sponzori...
Gde smo mi? Koliki je potencijal Babinog zuba u odnosu na Sljeme? Gde mi uopste zivimo? I na sta mislimo kad kazemo skijanje?

midwest
05.01.2006, 17:10
Gde smo mi? Koliki je potencijal Babinog zuba u odnosu na Sljeme? Gde mi uopste zivimo? I na sta mislimo kad kazemo skijanje?

Nazalost, pokusaji pojedinaca sa ovog foruma, koji realno gledaju na stvar i tvrde da kod nas niko ne ulaze prvenstveno u skijasku infrastrukturu i povoljsanje uslova za rekreativno skijanje (a iz ljubavi koju donosi rekreativno skijanje radja se i takmicarsko), obicno bivaju docekani s podsmjehom i omalovazavanjem. Dok su ti koji se ismijavaju i bivaju zadovoljni sa svim sto je ponudjeno u vecini bice nam ovako kako jeste....

Na tom istom Sljemenu koje i nije bogzna kakvo skijaliste po duzini staza (ali mu je prednost jer je par km od Zagreba) ski pass je 70kn ako se ne varam sto je izmedju 8 i 9 Eura. Zapitajte se da je to nase skijaliste da li bi bilo tako jeftino....

Jeste da je komentar malo offtopic i ne bavi se Svjetskim kupom, ali me na ovakav put navela stalna rasprava da li vrijede nasa skijalista. Ja sam dio onih koji kaz ne vrijede. Ne vrijede sve dok staze ne bude savrseno preparirane (koristeci i vjestacki snijeh da se napravi kvalitetna podloga), dok se ne obnove zice, promijene ljudi i dovedu neki koji ce biti ljubazni i slicno....

daki
08.01.2006, 19:30
Volim Hrvatsku samo zbog skijanja
Svaka im cast
Jeste li gledali voznju Janice bez stapa?

Misko
08.01.2006, 20:07
Jeste li gledali voznju Janice bez stapa?

Bolest, ja nisam odmah ni skontaoda je bez jednog stapa i cini mi se i rukavice. Svaka joj cast! Ko bata bane je i on pegla bez stapova :kez: :ski:

ISIA_extreme_carver
17.01.2006, 16:30
Evo da se malo nadovežem na ovu temu pošto živim pokraj Sljemena, koje se nalazi 11 km od Zagreba, koje je do prošle godine bilo katastrofalno, ali nakon uloženih 15 miliona € za proslogodišnji nastup svjetskog kupa za zene, danas je ono puno bolje, ali svejedno slabo održavano i organizacija je užasna.
Inace u Hrvatskoj najviše skijalište se nalazi na 1700m na Bjelolasici.
A sad dali je 9€ za ski pass malo ili puno s obzirom na samo 4 km staza, mislim da je, i s obzirom na organizaciju!

CrazyKong
17.01.2006, 16:53
Ma nek nam samo naprave neko skijaliste blizu BG, pa cemo onda i njega da pljujemo :D :kez: :D

KOP_MANIA
18.01.2006, 21:05
Bolest, ja nisam odmah ni skontaoda je bez jednog stapa i cini mi se i rukavice. Svaka joj cast! Ko bata bane je i on pegla bez stapova :kez: :ski:


Kako nisi shvatio ako si gledao preko HRT-a voditelj se drao da je Janica ostala bez stapova i kako je to umece voziti i o tome narednih 5 dana su o tome pricali

Misko
19.01.2006, 12:04
Kako nisi shvatio ako si gledao preko HRT-a voditelj se drao da je Janica ostala bez stapova i kako je to umece voziti i o tome narednih 5 dana su o tome pricali

Gledao sam na eurosportu, nisam odmah primetio jer je skijala kao da ima oba stapa, kad posle par zavoja vidim ja nesto fali.

Bata Bane
21.01.2006, 03:30
Bolest, ja nisam odmah ni skontaoda je bez jednog stapa i cini mi se i rukavice. Svaka joj cast! Ko bata bane je i on pegla bez stapova :kez: :ski:

Stvarno i ja bez stapova do prosle zime:kez: :kez: :kez:

stevan
31.01.2006, 15:01
Ima li mogucnosti za neki vikend na Sljemenu?

pop67
31.01.2006, 15:35
Ima li mogucnosti za neki vikend na Sljemenu?
Definitivno Stevane razmisljamo slicno!

@ISIA EXTREME CARVER,druze hajde da nam nadjes smestaj i napravis ponudu za oko 6-10 ljudi za period 10.-12.03. ili za 17.-19.03.2006.
Hvala ti unapred!:yay: :ski: :ski: :ski: :yay:

ISIA_extreme_carver
01.02.2006, 12:49
Budem izvidio situaciju pa vam javim...
Nadam se da ce vrijeme biti dobro da se snijeg zadrzi do tada!:ski:

vujche
05.02.2006, 15:11
U potpunosti se slazem sa ISIA E.K.,i jos da dodam da nije bas sve onako kako pise u novinama ili na TV,za onaj novac sto je ulozen gore,moje mislenje da se moglo puno vise toga napravit,nek me ISIA ispravi ako grijesim,al mislim da se baratalo cifrom od 150,pa sad vec i o 200miliona kuna(1E=7.4kn),a za te pare ja mislim da se moglo puuuno vise napravit,uzmemo li u obzir da se radi o jednoj stazi,da ne bude sve tako crno,ima i dobrih vijesti,sredinom januara bio sam par dana gore na skijanju i prijatno se iznenadio,u zivotu nisam skijao na ljepse uredjenoj stazi,a obisao sam ne malo skijalista.E onda dolazi horor,dolazis u ciljnu ravninu a na zici spektakl,guzvetina je blaga rijec za ono sto te ceka kad se spustis,minimum 25min. a znalo se desit i do 40min da ceka na red,znaci spustis se za2-3min,a cekas oho-ho vremena.Zica radi na 30% svog kapaciteta,tako da su oni tankih zivaca znali puknit pa je bilo i tucnjave ove godine,a da moze brze moze sigurno,jer sam slucajno bio prisutan kad je receno da sef neda da se ubrza.Jucer je opet druga prica bila,staza 70% pod ledom,a na zici prihvaljiva guzva,ali je dosta uticala i polufinalna utakmica koja se igrala.Zaboravi sam napomenuti da se ove guzve desavaju vikendom dok je radnim danom sasvim prihvatljivo,cak sta vise preporucava se.Za otic skijat ko nema mogucnosti negdje dalje otici sasvim odgovarajuca zamjena.Sve ovo sto sam napisao je moje misljene,neko ce se sloziti sa mnom,a neko i ne,zato i postoje forumi da bi se iznela svoja misljenja.

KOP_MANIA
05.02.2006, 17:18
Ja kolima ne bi otisao u hrvatsku. Kad bi videli nase tablice:couto: morali bi peske da se vratimo kuci.

ski dude
05.02.2006, 17:37
Ja kolima ne bi otisao u hrvatsku. Kad bi videli nase tablice:couto: morali bi peske da se vratimo kuci.

ajde sad ne preteruj:smoke: ,ja sam isao kolima u zagreb sa bg tablicama i zvezdinim priveskom na retrovizoru pa nista:cool:

p.s. mozda sam imao srece???

bojan
06.02.2006, 08:59
ja sam sa svojim autom isao vise puta do Vinkovaca, izlazio uvece u grad, vozio do Zagreba, bio tamo parkiran i nocu, isao do Varazdina gore i vratio se nazad. Nije bilo problema osim manjka gasnih pumpi

daki
06.02.2006, 10:24
Nisam prosao bas najbolje u Zagrebu:mad: prosle godine.
Vidjecemo dali ce sad biti bolje u martu:rolleyes:

vujche
06.02.2006, 10:52
Ja kolima ne bi otisao u hrvatsku. Kad bi videli nase tablice:couto: morali bi peske da se vratimo kuci.

Meni tetka iz Panceva bila cetri dana u ZG,ni ogrebotine,a auto stajao ispred zgrade.

daki
06.02.2006, 11:15
Ocigledno sam naletio na neke kretene!

vujche
06.02.2006, 11:29
Ocigledno sam naletio na neke kretene!

To sam i htio da kazem,sve je to relativno,zavisi na kakve budale naletis.Njih ima svaki grad i ZG i BG i SA...,i mi obicni smrtnici tu jednostavno ne mozemo nista.Najnapaljeniji su kad su nekakve utakmice,a da ni ne spominjem ako dolazi neki tim iz SiCG.

daki
06.02.2006, 15:04
Brate, mene je riba pratila kolima i psovala kroz cijeli ZAGREB!!!!!!!!!!!!

plageton
06.02.2006, 18:22
Momci, super je sve to, nego ako cete da se kockate, bolje igrajte Loto.

daki
06.02.2006, 18:42
Imaćemo pauzu u Zagrebu:hair: :hair: :hair: za vrijeme putovanja u Francusku
Zagrepčanke budite:cool: :cool:

ISIA_extreme_carver
08.02.2006, 15:33
Sta se tice dolazaka autom u ZG, mislim da nema problema, mislim da bi vise problema bilo po nekakvim selima nego u gradu, viđam u zadnje vrijeme dosta ljudi iz BG sa autima i nikad nista!

admin
30.12.2010, 00:23
SLJEME PRORADILO, NA PLATKU ISPROBAVANJE
U Zagrebu je u nedjelju, drugi dan Božića, unatoč skeptičnosti mnogih, proradio Crveni spust skijališta na Sljemenu, a u ponedjeljak je na Platku u probni rad stavljena pokretna traka pa su je skijaši imali priliku gratis isprobati.

Izvor: DalSKI

admin
01.02.2011, 23:13
NEPOŠTIVANJE ODREDBI SIGURNOSTI

Izvor: http://www.dalmacijaski.com/novosti/aktualnosti/1026-nesvakidanja-nesrea-na-sljemenu

27.01.2011. - Da na skijalištima opreznosti nikada nije dovoljno i da se trebaju poštivati odredbe sigurnosti kako od strane onih koji upravljaju skijalištima, tako i samih skijaša, kazuje nam i bizarna nesreća s teškim posljedicama koja se dogodila u utorak na zagrebačkom Sljemenu.
Šezdesetpetogodišnji Boris Gregurević nastradao je u jutarnjim satima pri spuštanju niz Zeleni spust, kada ga je, prema izvješću hrvatskih medija, snijegom zasuo top za umjetno zasnježavanje pri čemu je skijaš pao na leđa i teško ozlijedio kralježnicu.
Nesretni skijaš je prevezen u zagrebačku Traumatološku bolnicu, gdje mu je ukazana liječnička pomoć.



Uz svoje žaljenje zbog ovog događaja, nadležni iz zagrebačkog Holdinga upozorili su da su na Sljemenu za skijaše rekreativce otvoreni Crveni i Bijeli spust, a da su ostale staze, među kojima i Zeleni spust zatvorene zbog nedovoljne količine snijega. Isto tako, tvrde oni, postavljene su i oznake da je na nekim stazama u tijeku proizvodnja umjetnog snijega.

Unatoč, izjavama nadležnih, nastradali Gregurević dok je čekao operaciju, za Večernji list je dao potpuno drugačiju sliku cijelog događanja.

- Kada sam platio cjelodnevnu kartu za skijanje, koja stoji 70 kn, nitko me od zaposlenih nije upozorio da je Zeleni spust zatvoren za skijaše – rekao je Gregurević i istaknuo da je žičarom došao do vrha i odlučio krenuti niz padinu. Nigdje nije vidio upozorenja ili ograde koji bi ga upozorili da je spust zatvoren te je tek u vožnji primjetio da s desne strane tri topa bacaju snijeg pa se dao ulijevo. Slalom kroz ledenu maglu naglo je završio kada ga je, prisjeća se, pri samom kraju staze dohvatio “mlaz” iz posljednjeg topa. Pao je na leđa, i ostao nepomičan ležati na snijegu do dolaska skijaša koji su pozvali pomoć.

– Pa mogao sam izgubiti glavu! Ne samo da, iako ne rade sve staze, naplaćuju punu cijenu, nego i ne stavivši upozorenja dovode u pitanje ljudske živote – poručio je upravi skijališta Gregurević i dodao da su, dok je čekao Hitnu, radnici žurno otišli stavljati ograde i upozorenja na stazu spusta.

admin
27.11.2011, 01:49
Zagreb - Održan sajam ZimSki show

Prvi sajam zimskih sportova i ponude, ZimSki show 2011. održan je u sklopu zagrebačkog Velesajma od 10..13. novembra 2011. Na njemu su se predstavili neki od proizvođača ski opreme, mediji, izdavači, turističke agencije, osiguravajuća društva, trgovci skijaške infrastrukture, proizvođači dodataka hrani i druge delatnosti usko povezane sa zimskim sportovima. Opšti je utisak da je priliku za promociju iskoristio mali broj izlagača.

Ovu sajamsku priredbu je službeno otvorio Igor Rađenović, direktor poslovnice Velesajma. Prvog dana je predstavljen Hrvatski klizački savez, o kojem je govorila predsednica saveza Morana Paliković Gudelj. Tokom četiri dana održavale su se tematske javne tribine, ali i predstavili ostali zimski sportovi pa je predsednik Hrvatskog skijaškog saveza Miho Glavić govorio o dosadašnjim uspjesima i planovima skijaša i predstavio predstojeću Zimsku kraljicu na Sljemenu. O hokejaškim klubovima u Hrvatskoj, a posebno uspesima Medveščaka govorio je predsednik Hrvatskog hokejskog saveza Nikola Švigir.

Jedna od tema na ZimSkom showu bila je i ponuda turističkih agencija, a predstavnici osiguravajućih kuća su upoznali prisutne sa važnim faktorima prilikom putovanja na skijanje - putnim zdravstvenim osiguranjem. Održana je i tribina o zdravlju i prevenciji.

Prvi sajam prošao je svoje „porođajne muke“, a ono što mu se tek može zameriti je mali broj izlagača iako je posetilaca bilo više nego dovoljno, jer su Zagrepčani i gosti u isto vreme mogli posetiti čak 5 sajmova, među njima i popularni sajam knjiga Interliber.

Posljednja dva dana sajma organizovan je svojevrstan "Buvljak", na kojem su posetioci mogli prodavati i kupovati polovnu skijašku opremu.

Mogućnost predstavljanja skijališta, ovaj su put iskoristili predstavnici hrvatskih skijališta Sljeme, Bjelolasica i Platak, većina slovenačkih i neka austrijska skijališta a organizatori se nadaju da će predstavnika ostalih skijališta i svih drugih segmenata zimskih sportova i putovanja, slijedeće godine biti daleko više.

Generalno, ova priredba bije bila ni blizu najlosijem izdanju Expo-zima u Beogradu.

Grazer
16.12.2012, 11:49
Oficijalni sajt trke Snow Queen (http://www.snowqueentrophy.com/index.php?lang=hr&folder=novosti&link=index).

Posto je ovo najblize nasoj regiji a da se mogu gledati profesionalci na djelu vec sam kupio karte za muski spust.
Verujem da ce biti dozivljaj :sm017:

Sapa
21.12.2012, 20:31
Oficijalni sajt trke Snow Queen (http://www.snowqueentrophy.com/index.php?lang=hr&folder=novosti&link=index).

Posto je ovo najblize nasoj regiji a da se mogu gledati profesionalci na djelu vec sam kupio karte za muski spust.
Verujem da ce biti dozivljaj :sm017:
da ne ispadne da te proganjam po forumu, ali zbunjujes me bas bas :))
Ides na Snjeznu Kraljicu ili negdje drugo? otkud muski spust na Medvednici? pa tamo nema dovoljno duge staze ni za cestit veleslalom :dontknow:

Grazer
25.12.2012, 13:00
Mislis umesto muski spust treba muski slalom jel to?
Karte su kupljene a trka je sledeci vikend pa kad se vratim kacim slike da docaram utiske. Prijatelji koji su bili imaju samo reci hvale za ceo event



Ides na Snjeznu Kraljicu ili negdje drugo? otkud muski spust na Medvednici? pa tamo nema dovoljno duge staze ni za cestit veleslalom :dontknow:

Ko spominje medvednicu igde?

Sapa
25.12.2012, 14:50
Mislis umesto muski spust treba muski slalom jel to?
Ko spominje medvednicu igde?
ma ja to, reko odakle spust tamo;
a Medvednica je planina na kojoj se nalazi Sljeme, kao njen naj veci vrh. tako da se radi o jednom te istom ;)

Grazer
25.12.2012, 15:52
mojne me zezati, gladan sam treba mi 2 sata da sve povezem :sm022:

Grazer
17.12.2013, 23:17
Jeli ima mozda zainteresovanih iz BL regije da napravimo ekipu pa da odemo gledati 04.01. zenski slalom na Sljemenu?