PDA

Pogledati punu verziju : McKinley aktivni ves antibakterijski



Ivan Bgd
11.11.2010, 21:37
Da li je neko koristio gore pomenuti aktivni ves i kako je zadovoljan istim ?
Stigo u Intersport, 4990 din. komplet(gornji + donji)

Hvala!
Pozdrav

trendo
12.11.2010, 16:08
Ako je original, a ne vidim zasto u Intersportu ne bi bio bez obzira dali je siven u Kinu, cena za komplet je sasvim OK. Ne zaboravi ispod njega nemoj nositi bilo sta pamucno, pa to je ves zar ne, a ako mislis da ce ti biti hladno preko gornjeg dela mozes neko polarce ili sl. ali samo ako imas potrebe.

Ivan Bgd
12.11.2010, 16:29
ma znam to , nego sam mislio kako se pokazao u praksi , na delu.
Posto ima vise proizvodjaca ovde u prodaji pa se malo dvoumim.
Inace cena je OK jer drugi antibakterisjki kompleti kostaju oko 7500 din

trendo
12.11.2010, 16:40
Posto ima vise proizvodjaca ovde u prodaji pa se malo dvoumim.

Ko se puno dvoumi ostane sa puno upitnika u glavi, naravno salim se.
Ja koristim TCM i meni je dobar a nekome mozda nije, individualna stvar.
McKinley je ozbiljan brend ako se ganja brend, i oni proizvode sasvim solidnu planinarsku opremu, a osecaj je ipak individualna stvar.
Moj savet je bez previse dvoumljenja
Poz

Milanpop
12.11.2010, 16:53
Ja sam kupio McKinley ves, ali na mom ne pise da je antibakterijski, pise da je dry i to je to. Inace platio sam ga na snizenju 1.300 din inace je bio 1.900 ( u Intersportu). E imam i ja jedno pitanje Da li majca na duge rukave aktivnog vesa mora da bude uz telo(kao bodi) ili ne. Dali moze ispod da se obuce i ista takva majca na kratke rukave i da bude sve ok

trendo
12.11.2010, 17:19
Dali moze ispod da se obuce i ista takva majca na kratke rukave i da bude sve ok
Ako je ista takva je OK ali koja je poenta

Milanpop
12.11.2010, 20:28
@trendo
Pa nesto ne mogu da zamislim da imam samo na sebi majcu dugih rukava i jaknu
i nista vise pa zato pitam za majcu, ali cu probati sve kombinacije vec 10 dec, inace
nisam dobio objasnjenje za moj ves koji sam kupio na kiome pise dry ali ne i antibak. marke McKinly

trendo
12.11.2010, 21:43
Pa vidi ovako, nosis majcu pa nosis kosulju pa nosis sako kad ides na posao, ako radis u kancelarii,ali??? ako ne radis u kancelarii onda su druga pravila oblacenja. Ja ne nosim nista a preko samo jaknu i meni dovoljno na -15
Majca kratkih rukava je ista sto i majca dugih rukava, ako si bio u vojsku onda znas i razliku i kada se koja majca nosi.
Prvo su proizvodzaci proizvodili razne dry opcije i naravno kada je pazar postao prezasicen raznim vesom sa oznakama dry (brzosuseci), unapredili su tehnologiju sa antibakterijskom opcijom, jer znas ona sintetika mnogo brzo se usmrdi pa posle 1-2 nosenja moras oprati pa makar i rucno u hladnu vodu. E antibakteriske kazu manje smrde (tacnije u opisu karekteristike valjda kazu da uopste ne smrde).

pailhead
13.11.2010, 14:41
Ja sam u intersportu kupio "bula" komplet, gornji i donji deo. Generalno sam bio zadovoljan. U dugackim gacama proveo sam vise nedelja bez pranja i nisu smrdele. Gornji deo je vec malo druaciji i jos kad sam ga kupio, posle vise dana razvio se smrad od znoja. Na sajmu sam kupio neki alpine pro i prvo sam mislio da cu biti zadovoljan. Materija je "coolmax" i bas podseca na pamuk. Ide uz telo, dosta je rastegljiv pa se fino oblikuje i stvarno se nikad nisam osecao mokro u njemu. Antibakterijski deo je doduse zakazao, to se toliko usmrdelo, da vise ni pranje ne pomaze.

Prosle sezone sam furao burton mid-weight gornji deo (kupljen inace za 10 dolara) i pored svog znojenja, cestog nosenja i uvek uz kozu, nije se uopste osecao, a nisam imao uslova da perem stvari tokom vise nedeljskog boravka.


Ja mislim da je sa tim kocka, eto za taj alpine pro, mogao sam da kupim tri burtona, a ovaj se pokazao boljim.

pailhead
13.11.2010, 14:44
@trendo
Pa nesto ne mogu da zamislim da imam samo na sebi majcu dugih rukava i jaknu
i nista vise pa zato pitam za majcu, ali cu probati sve kombinacije vec 10 dec, inace
nisam dobio objasnjenje za moj ves koji sam kupio na kiome pise dry ali ne i antibak. marke McKinly


Dry je reklama za uopste proizvod tipa aktivnog vesa. Cilj je da ti budes suv, a ne neophodno da te greje. Grejes se samom cinjenicom da nisi mokar, jer kad se natopi pamucna majca, ili jos gore potkosulja, gotov si, smrznuces se.

Anti bakterijski deo... kao sto sam gore napisao svoje iskustvo, nisam bas siguran kako treba da funckionise. U sustini, potrebno je da sprecava razvoj bakterija, i da ti se stvari ne usmrde nakon koriscenja. Valjda ta svojstva treba da se zadrze i posle pranja, ali ja mislim da je to sve malo bullshit.

*edit*
nisam video trendov odgovor

sev
15.11.2010, 13:15
Fazon sa antibakterijskim vesom je upravo kao sto je i gore receno - da izdrzi par dana intenzivnog koriscenja bez pranja, a da se ne usmrdi. Stvar funkcionise (bar po mom iskustvu).

Ja nekoliko godina koristim komplet Matrix (kupljen u Beosportu). On je skroz uz telo.

Osim toga imam i jedan Alpine pro uz telo (isto sa sajma ;) ), jedan McKinley od ove godine i jedan O'neal (dva poslednja nisu sasvim uz telo). Alpine pro ima super koristan dodatak, produzetak za guzu ;), sto dodje super korisno na starim, hladnim i sporim zicama (npr. Krcmar, da znate o cemu pricam).

Poredjao sam upravo po subjektivnom osecaju upotrebljivosti, iako je Matrix bio daleko najjeftiniji (mislim oko 25-30eur komplet).

Sve koristim i na motoru (savrseno korisno) i na 40C, pa mogu reci da je deeebelo testirano ;) (raspon od nekih -20 do +40C).

DRAGON
15.11.2010, 14:05
Imam taj Matrix, ali sam uspeo da pocepam gace kad sam se polomio na Brezi. Nije skup, a vrsi posao.

Medjutim, letos naletim u Sport Impulsu preko puta Arene na Nike majicu climacool, koja ide uz telo. Jedna jedina, snizena sa 3.400 na 900 dinara. Steta sto nije bilo vise, jer kvalitet ne moze da se poredi sa Matrixom.

Ivan Bgd
16.11.2010, 10:09
@trendo
Pa nesto ne mogu da zamislim da imam samo na sebi majcu dugih rukava i jaknu
i nista vise pa zato pitam za majcu, ali cu probati sve kombinacije vec 10 dec, inace
nisam dobio objasnjenje za moj ves koji sam kupio na kiome pise dry ali ne i antibak. marke McKinly

Evo ja prelomih i pazarih McKinley-jev antibakterijski aktivni ves.
To je nesto novo i nema ga jos ni na njihovom sajtu(i to Germany version).
Pazite ima dve vrste u intersportu jeftinija 4190(i ovo ima na sajtu Germany version) i ova antibak. 4990.(komplet)
Samo ova skuplja je antibak. a jeftinija je sa nekim fresh guard-om.(oseti se razlika i pod prstima)
Mislim da je ovo trenutno najjeftiniji antibak.ves kod nas.
Vise o materijalu na : trevira.com
Evo i slika u prilogu:

barrcode
16.11.2010, 14:37
mckinley treba u širokom luku zaobilaziti.
ko se još nije zajebao pa kupio bilo šta njihovo u intersportu, pravac Iglušport ili Gora. i za tzv. aktivni veš i za sve ostalo.

Ivan Bgd
16.11.2010, 15:25
zasto ?
i sto ne rece ranije ?
po specifikaciji mi delije ok.

pailhead
17.11.2010, 01:07
Sve je to plastika. Sev, kakvo ti je iskustvo sa tim alpine pro? I meni se mnogo svidja sto je duzi, i mnogo je lep materijal na dodir, ali moj se usmrdeo da ga ne mogu oprati.

average
17.11.2010, 02:20
Ja sam uzeo x-bionic, ne mogu da docekam da ga isprobam. Jeste bio (pre)skup, ali...

barrcode
17.11.2010, 06:23
zasto ?
i sto ne rece ranije ?
po specifikaciji mi delije ok.
to nisu specifikacije, već propagandni materijal.
mckinley je preskup za ono što nudi- a ne nudi ništa. Problem je što ljudi znaju samo za intersport kao jedinu sportsku radnju (u pravom smislu te reči) u Srbiji. A kad odu tamo nemaju nikakav izbor jer se sve svodi na monopol intersporta, odnosno njihove robne marke mckinley, etirel ...
To što piše da je nešto antibakterijski ne znači da se posle 1 nošenja neće usmrdeti (što je suština anti-b.). Znam iz iskustva mckinleyevskog.
Nego vi lepo, kao što rekoh, idite do Gore koja još danas čini mi se ima 15% promotivnog sniženja ili sačekajte da u sport impulsu donesu zimsku ponudu North Face i Helly Hensen (bilo je prošle godine odličnih HH first layer-a, odnosno tzv. aktivnog veša, ništa skupljeg od Mckinleya) ili idite do Iglušporta (još nisu apdejtovali sajt sa zimskom opremom, ali je imaju u radnji). Iglušport je zastupnik za Srbiju najkvalitetnijih marki (ako izuzmemo NF i HH koje zastupa Sport impuls). (tamo imate i onih 10% ako ste član nekog planinarskog društva, što se isplati)

Ivan Bgd
17.11.2010, 09:22
znam za te radnje i gledao sam kod njih i pre nego li su dobili u intersportu, ali su mi bili preskupi za antibakterijski ves. 3990 dinzi samo gornji deo + 3550 donji = 7540 dinzi za komplet a trebaju mi bar dva.
Sto je mnogo mnogo je. A u intersportu sam uz popust od 10%(dobio popust prilikom kupovine u hipermarketu Roda) uzeo komplet za nepunih 4500 din.
Znam da je u intersportu obicno krs , ali i oni cak ubodu nesto da valja.
Nadam se da su uboli i sa ovim vesom, kada ga budem testirao javljam kako se pokazao.
I obicno ne gledam ime proizvoda i specifikaciju(da gledam sigurno ne bih uzeo McKinley vec onaj americki koji treba da stigne Gori do kraja meseca i koji ce biti skuplji od ovog vec skupog) vec prvo pod prstima osetim da li neki materijal uopste valja ili ne. Mogu da napisu sta hoce, ali ako mi pod prstima nije OK onda nista od toga. Pa mi je tako i ovaj materijal delovao OK, pa sam tek onda gledao specifikaciju i proverio na netu ko je i sta ta Trevira firma koja pravi taj materijal.(cisto sumnjam da bi svabe pravile krs materijal)
Pozz

sev
17.11.2010, 10:47
Sve je to plastika. Sev, kakvo ti je iskustvo sa tim alpine pro? I meni se mnogo svidja sto je duzi, i mnogo je lep materijal na dodir, ali moj se usmrdeo da ga ne mogu oprati.

Sa tim Alpine pro imam odlicno iskustvo. Dosta kvalitetno i udobno. Taj produzetak je pogodak 100%.

Zanimljivo da ti se usmrdeo. Ja isti cak vise koristim na motoru (znaci, temperature i do +40C) nego na skijanju i to vec 2 godine i jos je kao nov.

Jedino ako si ga u nekom trenutku ostavio mokrog od znoja zguzvanog neko vreme, mozda i u nekoj kesi?

Ivan Bgd
17.11.2010, 11:19
sev, gde si pazario taj Alpine pro ?
tj. gde sad ima da se kupi?

sev
17.11.2010, 12:08
sev, gde si pazario taj Alpine pro ?
tj. gde sad ima da se kupi?

Expo-zim pre 2 godine. Nemam pojma kod koga ;)

KAko je expo zim za 2 nedelje, predlazem da pogledas tamo. Tamo je i onako sve na jednom mestu...

Tadija_91
17.11.2010, 14:41
Proizvode renomirane(:D) firme alpine pro mozete naci na sledecim adresama:
http://www.alpinepro.cz/eng/srp/beograd

DRAGON
17.11.2010, 17:32
U Balkanskoj odavno zatvorena radnja.

Flexon
18.11.2010, 01:00
da ne zapocinjem novu temu uzeo sam pojeftino neki aktivni ves marke
"Weatherproof" za 12$ gornji i donji dio pa uzeh dva para na nevidjeno
te se pitam dali je neko ista cuo o ovom vesu

p.s.
nevezano za temu bila je i orage jakna (jakne) 10000mm za 100$
odmah sam izasao iz prodavnice dok se nisam unakazio sa opremom koja mi ne treba

Flexon
18.11.2010, 01:04
http://www.examiner.com/pop-culture-in-cleveland/obama-wants-weatherproof-coat-billboard-ad-times-square-taken-down

bas sada vidjeh ovo jebem li ga ako valja za predsjednika valja i za mene

sev
18.11.2010, 10:48
U jeftinoj kategoriji imate i aktivni ves CHERISH (nije antibakterijski) ali moze da se nadje za 1000-2000din, u zavisnosti da li ubodete popust ili punu cenu.

Cena je za komplet (gornji i donji deo).

Za te pare je vise nego ok, iako je primetno slabiji od svega sto smo do sada ovde spominjali.

Ivan Bgd
18.11.2010, 12:24
U jeftinoj kategoriji imate i aktivni ves CHERISH (nije antibakterijski) ali moze da se nadje za 1000-2000din, u zavisnosti da li ubodete popust ili punu cenu.

Cena je za komplet (gornji i donji deo).

Za te pare je vise nego ok, iako je primetno slabiji od svega sto smo do sada ovde spominjali.

uf, imam ga i nikako da se osusi.
Ima 55%pamuka (sto ne valja jer zadrzava vlagu) i 45% poliestera.
Toplo preporucujem da ga ne koriste oni koji su mnogo aktivni na snegu pa se i vise znoje.
Mogli bi ga nazvati i neaktivni ves.(dobar mi je samo za laganu setnju):sm022:
Pozz:sm018:

pailhead
18.11.2010, 17:51
Nikako pamuk.

sev
19.11.2010, 10:43
uf, imam ga i nikako da se osusi.
Ima 55%pamuka (sto ne valja jer zadrzava vlagu) i 45% poliestera.
Toplo preporucujem da ga ne koriste oni koji su mnogo aktivni na snegu pa se i vise znoje.
Mogli bi ga nazvati i neaktivni ves.(dobar mi je samo za laganu setnju):sm022:
Pozz:sm018:

Sve tacno 100%.

Ipak, za 1000din verovatno je bolji nego obicni pamucni ves.

Ivan Bgd
19.11.2010, 10:54
Sve tacno 100%.

Ipak, za 1000din verovatno je bolji nego obicni pamucni ves.

To da, bolje greje, ako ne skidas jaknu i zadrzis toplotu unutar iste. :)
:sm018:

Ivan Bgd
22.11.2010, 10:00
Testirao sam u subotu McKinley aktivni ves i mogu vam reci da nije los.
Preko njega sam obukao samo najjeftiniji flis i prvo setao sa sinom od 3,5 god. na ledjima do pijace i nazad(oko 3km), zatim stepenice u zgradi i na kraju vezbe u stanu(trcanje u mestu, trbusnjaci razni, sklekovi , statican cucanj , skokovi u vis iz dubokog cucnja, .....) i to sve po visokoj dnevnoj temperaturi.
Kada sam skinuo flis koji je bio jedva vlazan(najjeftiniji etirel 1300dinzi), aktivni ves je sa spoljasnje strane bio mokar, a sa unutrasnje strane je bio samo malo vlazan.
Iskreno sam se iznenadio i mislio sam da sam subjektivan, pa sam i zenu maltretirao da proveri.
Ves sam okacio na ofinger na vratilu u sobi i za 150 minuta je bio potpuno suv.(mozda je bio i nesto ranije , ali nisam bio u stanu da proveravam, vec sam video kada sam se vratio)
Tako da cini mi se za 4500 din. komplet i nije los.
Poz

pailhead
22.11.2010, 14:34
sve jebote, ali kako si izmerio 150 minuta okruglo? :D

Ivan Bgd
22.11.2010, 15:06
sve jebote, ali kako si izmerio 150 minuta okruglo? :D

:sm022: Pa okacio sam ga da se susi u 13h , oko 14h kada sam izasao napolje bio je vec dosta suvlji i kada sam se vratio kuci u 15:30 je bio suv ko barut.(kao sto rekoh mozda se i malo ranije osusio, ali tada sam video pa..)
znaci 15:30 - 13:00 = 2:30h= 150min :ski:
Jedina zamerka je da su mogli malo duzi ledjni deo da naprave, ali posle svih tih vezbi i razvlacenja gornji deo se ipak nije izvukao.:ok:
:sm018:

chaghaboo
14.01.2012, 16:49
...da se McKinley aktivni veš proizvodi i u Srbiji. Ja nisam, evo do sada, ni pomišljao.

gevara
15.01.2012, 10:11
Naša stara skeptičnost :)...

chaghaboo
15.01.2012, 10:20
Ne, baš naprotiv :ok: Ne znam zašto si izvukao baš takav zaključak iz mog komentara, koji je u najmanju ruku neutralan ako se ne pretpostavlja "šta je pisac hteo da oće".

DRAGON
15.01.2012, 15:47
Super, ali mislim da se radi samo o proizvodnji vesa. I Pompea je otvorila pogone u Srbiji, imam jedne antistres gace Made in Serbia. :sm018:

gevara
15.01.2012, 20:40
Ne, baš naprotiv :ok: Ne znam zašto si izvukao baš takav zaključak iz mog komentara, koji je u najmanju ruku neutralan ako se ne pretpostavlja "šta je pisac hteo da oće".

:) Mala doza naše stare skeptičnosti :ok:

Nisam znao za "Pompea", BAMBI za njih...
Koincidencija ili ne, ja njihove sintetičke koristim pored ovih namjenskih "aktivnih"... Solidna opcija pri skijanju :ok:.

Djole87
15.01.2012, 21:39
Pompea ima svoje fabrike u Zrenjaninu i u Brusu. U krugu fabrike u Brusu vrsi se direktna prodaja njihovih proizvoda, tako da ako neko koristi nesto od njih u putu ka Kopaoniku ima opciju da svrati i nabavi po najpovoljnijim cenama.

Burli
19.01.2012, 00:56
Moj prvi post na ovom forumu kojeg čitam već par dana i nisam ni znao da je skijanje tako komplikovan sport(hobi) iako nisam početnik i već dugo vršljam po Jahorini :)
Elem, poslije dugogodišnje pauze(ligamenti koljena) ponovo sam se "zatrovao" i poslije kupljene kacige, jakne i brila sad mi treba veš! Iskreno, do skoro nisam ni znao da postoji tako nešto a znojim se kao svojevremeno Zidan pa bih bio zahvalan za neki link radnji u Srbiji i BiH gdje bih mogao to malo pogledati? Prije nego što iščitah ovu temu u Intersportu u Sarajevu sam "snimio" neki komplet koji je oko 60 maraka(snižen), nažalost ne zapamtih proizvođača ali me odbila veličina(L).
Unaprijed hvala na odgovorima a o skijama i pancericama ću Vas naknadno gnjaviti...

dzoni_ski
19.01.2012, 11:30
Imas u Intersportu McKinley

chaghaboo
19.01.2012, 12:00
Moj prvi post na ovom forumu kojeg čitam već par dana i nisam ni znao da je skijanje tako komplikovan sport(hobi) iako nisam početnik i već dugo vršljam po Jahorini :)
Elem, poslije dugogodišnje pauze(ligamenti koljena) ponovo sam se "zatrovao" i poslije kupljene kacige, jakne i brila sad mi treba veš! Iskreno, do skoro nisam ni znao da postoji tako nešto a znojim se kao svojevremeno Zidan pa bih bio zahvalan za neki link radnji u Srbiji i BiH gdje bih mogao to malo pogledati? Prije nego što iščitah ovu temu u Intersportu u Sarajevu sam "snimio" neki komplet koji je oko 60 maraka(snižen), nažalost ne zapamtih proizvođača ali me odbila veličina(L).
Unaprijed hvala na odgovorima a o skijama i pancericama ću Vas naknadno gnjaviti...


Planet Bike (http://www.planetbike.rs/) > Scott
Sport Vision (http://www.sportvision.rs/) > North Face
Gora (http://www.gora-i.com/) > Ferrino, Keela...
Iglu Šport (http://www.iglusport.rs/) > Ortovox, Karibu, Patagonia, Lowe
I Inter Sport (http://www.intersport.rs/) ima srpski sajt, ali i nije od neke velike pomoći.

Sigurno da ima još negde još nešto.

macak011
19.01.2012, 12:09
imam gornji i donji keela, a samo gornji mckinley - keela je super, mckinley je oke :D

Burli
20.01.2012, 22:54
Hvala puno na linkovima, dosta su mi pomogli, a nađoh u par radnji po Bosni u odgovarajućoj veličini nekakvu Kiltek majicu za 49 maraka(oko 25e) i Icepeak za 45 maraka pa me zanima da li možda neko ima iskustva sa tim brendovima jer nisam u mogućnosti da ih prethodno probam već bi nabavka išla "na slijepo"?

wlad
21.01.2012, 00:00
Dodao bih samo na listu i BeoSport koji zastupa Oneill, Roxy, Spyder i ne znam šta još. Ja imam jedan 1-layer (gornji deo) od Oneilla i odličan je..

Nedavno sam (iz IgluŠporta) uzeo debeli šorc koji štiti od hladnih ski liftova (sedenja na njima ;)), odličan je zato što na toplom (kafana) ne pregreva, jako prijatan neki streč materijal (debeli). Ima i dva šlica sa strane da može da se skida bez da se skidaju pantalone itd. (mislim da je marka Karibu) - mislim da je odlično rešenje za hladne dane i ledene žičare...

Symon
21.01.2012, 07:47
Koristim Alpine Pro majicu i donji deo Čeriš, majica je odlična svojevremeno plaćena oko 35 € a donji deo onako može da posluži što bi rekli koliko para toliko muzike za Čeriš. Da dodam da ih koristim u prelaznom periodu i za vožnju motocikla i da odrađuje posao sasvim korektno.

gevara
21.01.2012, 09:55
Hvala puno na linkovima, dosta su mi pomogli, a nađoh u par radnji po Bosni u odgovarajućoj veličini nekakvu Kiltek majicu za 49 maraka(oko 25e) i Icepeak za 45 maraka pa me zanima da li možda neko ima iskustva sa tim brendovima jer nisam u mogućnosti da ih prethodno probam već bi nabavka išla "na slijepo"?

Znaju biti i povoljniji... Pronjuškaj i po kakvoj "outlet" radnji.
Dodaću "Sportimpuls", sa obe strane Drine.

P.S. Zna alternativno poslužiti i kakav noviji fudbalski i sl. dres od raznoraznih dr. mr. materijala :).

Zuba1970
21.01.2017, 14:43
Da dignem temu iz mrtvih. Ima li neko iskustva sa Brille aktivnim vesom? Zainterensovan sam za ovaj http://www.sportdepot.rs/rs/product/brille_aktivni_ves_warm-3080300118-MD1jYXRlZ29yeSZzZXg9MiZkaXZpc2lvbklkPTM1JmNhdGVnb3 J5SWQ9Nw.html. A danas sam bio i u Intersportu i na snizenju komplet McKinley warm kosta 2000 (stara cena oko 3200 rsd). Pretpostavljam da nije antibakterijski cim je tava cena.
Inace koristim ovaj H&M http://www.hm.com/rs/product/03226?article=03226-B#article=03226-I.