PDA

Pogledati punu verziju : dolomiti- kalkulator putnih troškova



tomba na kvadrat
09.11.2010, 17:01
viamichelin kaže da od beograda do dolomita ima oko 850km i 9 sati vožnje preko ljubljana i austrije.
benzin 80e a putarine oko 45e.
znam da je bg-zg putarina oko 15e + slovenačka vinjeta (7 dana) čini mi se 15e +karavanke 6e + austrijska oko 8e + vjerovatno nešto i talijanima, i eto ga 45e.

također, čitao sam da ako želim izbjeći plaćanje austrijske i slovenačke vinjete, te karavanke, da idem preko rijeke. 920km ,10h.valjda se ne plaća slovenačka vinjeta za pravac rijeka - trst:confused:.
po viamichelin troškovi su 90e gorivo + 80e drugi nameti?!?
beograd rijeka oko 24e putarine a talijani uzimaju oko 6e putarine.
otkud ostalih 50 e viamichelin-u.

ne izmišljam toplu vodu pa da sad odjednom hoću preko rijeke a ne kud svi kroz karavanke, već bih svratio u rijeku u goste i u veneciju "nako".
svratit ću svakako, ali me čisto i troškovi zanimaju

Panzer
09.11.2010, 19:46
Još nisam bio (tek u januaru), ali po onome što znam sigurno - Rijeka - Trst ti ne treba vinjeta. Dalja putanja zavisi od tačnog odredišta u Dolomitima - ja sam računao Ortisei, polazak iz Begrada. Viamichelin stvarno daje oko 80 € troškova. Troškovi su uvijek podjeljeni na gorivo, putarine (toll) i takse (road taxes - vinjete, prolazi kroz tunele i sl.)
U ovom slučaju Viamichelin je uračunao 15€ road tax, što je slovenačka vinjeta koja ne treba.
Dalje, ako ideš na tab "Route details", pa klikneš na Print, otvoriće ti se specifikacija rute koja sadrži informacije o troškovima. Tu se dodatno vidi:
" The Slovenian motorway road tax is included in the cost calculation (price for 1 week)."
A dalje se vidi da je računato i nekih 37.3 € putarine kod Belluna?
5562
Za ovo kod Belluna nisam siguran, ali je moguće da si ti u pravu, tj. da je ukupan trošak manji od 30 €

Panzer
09.11.2010, 20:33
Venezia - Belunno sa A27 je 6.7 €:

http://www.autostrade.it/en/autostrade/ricercaPercorso.do?tipo=G&equivalenzaClassi=A&dscDa=venezia&dtxpDa=24965&dscA=belluno&dtxpA=420&soloAuto=on

Tako da mislim da onih 37 € jeste greška.
Takođe, napravio sam grešku, tuneli se računaju kao toll, a ne kao road taxes.

designbvr
10.11.2010, 07:34
Evo 'vako:

Januar 2010

Bg-Zg-Ri-Ts-Ve-Bo-Ortisei

Bg - granica 350-400 din
gr. - Zg 15 Eur
Zg - Ri 6,80 Eur
Ri - SLo granica 1,20 Eur
Slo (nista)
Ts - Ve (nista) isao dzadom pored mora
Ve - Bo 18,60 Eur
Bo - Ortisei nista

mozda sam omanuo za 10 - 20 Eurocenti gore dole

:sm018:

bobo
10.11.2010, 08:15
Viamichelin ima neki bug kod Beluna, i meni je tako krivo pokazivao prošle godine.
Nego želim nešto drugo da kažem a vezano je za ovu rutu preko Rijeke. Mislim da nema dobrog rezona ići tim putem, osim ako neko baš silno želi kroz Rijeku, putarina ZG-RI u oba smjera je 16 EUR. Slo vinjeta za mjesec je 30 Eur, razlika od 14 Eur se plati vremenski dužim putem za bar 1 sat i cimanjem preko Istre gdje je ograničenje brzine na svakoj krivini. U slučaju da može i sa 7dnevnom vinjetom, razlike u lovi i nema.

designbvr
10.11.2010, 09:28
nas prijatelj 'BOBO' je naucio da pise
al' ne vole da cita :sm022:

vec je dva puta gore napisano da nema SLO vinjete
kada se ide od Rijeke do Trsta, a i covek je rek'o da
ide u posetu u Ri.
Inace od Rijeke do Trsta 30 -45 min. plafon (ako bas ne padne 1,5m snega)

bobo
10.11.2010, 11:20
nas prijatelj 'BOBO' je naucio da pise
al' ne vole da cita :sm022:

vec je dva puta gore napisano da nema SLO vinjete
kada se ide od Rijeke do Trsta, a i covek je rek'o da
ide u posetu u Ri.
Inace od Rijeke do Trsta 30 -45 min. plafon (ako bas ne padne 1,5m snega)


A gdje sam ja to rekao da treba slo vinjeta?
Prgav ti je nastup, bez ikakve potrebe.

Panzer
10.11.2010, 11:28
Stvarno čovjek nije rekao da treba SLO vinjeta preko Rijeke, već je kao usporedbu cijena između dvije alternative (kroz karavanke i preko trsta) pomenuo vinjetu. Jedino što nije računao karavanke - 6.5 €:sm021:

wlad
10.11.2010, 11:44
A ja mislim da je opet bobo mislio na put preko Ljubljane i Trsta :), šalim se ali i to je alternativa.. Definitivno kome nije stalo da ide preko Rijeke najbolje mu je da ide kroz Karavanke.

bobo
10.11.2010, 11:45
Stvarno čovjek nije rekao da treba SLO vinjeta preko Rijeke, već je kao usporedbu cijena između dvije alternative (kroz karavanke i preko trsta) pomenuo vinjetu. Jedino što nije računao karavanke - 6.5 €:sm021:
Ne treba ih ni računati, LJ-Trst-Pordenone-Beluno, ne ide se kroz A, i Viamichelin kaže da je jeftinije ovim putem (tamo i nazad).

Panzer
10.11.2010, 11:49
E da, tako je :sm022:.
Ja često gledam "odozdo" s juga, pa mi ne padne na pamet preko Ljubljane nazad na Trst.
U svakom slučaju drago mi je da si potvrdio da je ono za Belluno greška, jer i ja planiram uskoro u te krajeve :dziveli:

designbvr
10.11.2010, 13:26
A gdje sam ja to rekao da treba slo vinjeta?
Prgav ti je nastup, bez ikakve potrebe.

Nije trebalo da bude "prgavo",
izvinjavam se ako je tako protumaceno

tomba na kvadrat
10.11.2010, 14:37
baš mi drago da ste se na mom postu naučili toleranciji.
znate, dvoje su se tako upoznali.:smoke:

znači, viamichellin ima bag kod belluna.
na sajtu autistrade.it pokazuje mi da trst-pordenone ima 86km,1h,4e
a pordenone -belluno 31km,40min i 2e,
UKUPNO: triaste-pordenone-belluno 117km,1h40min, i 6e putarine
ni ovo mi ne štima. nešto su mi male sve cifre.

vjerovatno ću ići kroz karavanke, ali ću se vraćati preko venecije i rijeke, tako da ću sa dolomita ići direkt na veneciju i zaobići pordenone

bobo
10.11.2010, 16:10
baš mi drago da ste se na mom postu naučili toleranciji.
znate, dvoje su se tako upoznali.:smoke:

znači, viamichellin ima bag kod belluna.
na sajtu autistrade.it pokazuje mi da trst-pordenone ima 86km,1h,4e
a pordenone -belluno 31km,40min i 2e,
UKUPNO: triaste-pordenone-belluno 117km,1h40min, i 6e putarine
ni ovo mi ne štima. nešto su mi male sve cifre.

vjerovatno ću ići kroz karavanke, ali ću se vraćati preko venecije i rijeke, tako da ću sa dolomita ići direkt na veneciju i zaobići pordenone

Ne mogu se tačno sjetiti ali mislim da nije preko 6 Eur, ima i jedan dio od 10-12 km koji nije autoput, nešto su sastavljali. Naravno, ako ideš sa ljepšom polovinom ukalkuliši u troškove i Ikeu a možda i outlet u Palmanovi, teško se tu provući a da ih se ne primjeti :sm012:

tomba na kvadrat
10.11.2010, 19:54
Ne mogu se tačno sjetiti ali mislim da nije preko 6 Eur, ima i jedan dio od 10-12 km koji nije autoput, nešto su sastavljali. Naravno, ako ideš sa ljepšom polovinom ukalkuliši u troškove i Ikeu a možda i outlet u Palmanovi, teško se tu provući a da ih se ne primjeti
:sm022::sm022::sm022::sm022::sm022:pa zar ni na skijanje ne mogu na miru ko čovjek da idem

stekan
10.11.2010, 21:03
pa zar ni na skijanje ne mogu na miru ko čovjek da idem

Koju miru?:smoke:

CrazyKong
11.11.2010, 12:29
Nego, kad smo kod teme...
Jel isao neko od Beluna na Agordo pa preko Passo San Pelegrino u Fassa dolinu?
Pelegrino bi trebalo da radi celu godinu.
Kakav je put tuda?

bobo
11.11.2010, 15:09
Nego, kad smo kod teme...
Jel isao neko od Beluna na Agordo pa preko Passo San Pelegrino u Fassa dolinu?
Pelegrino bi trebalo da radi celu godinu.
Kakav je put tuda?

Ja sam išao baš tim putem. Odličan put, širok i pregledan. Jedina nezgodna dionica je od Falcade uzbrdo na Passo San Pelegrino, nekih 5-6 km je baš strmo i imaju dvije ili tri serpentine na kojima sam morao vratiti u prvu. Sudeći po snježnom zidu pored puta tu dionicu čiste svakodnevno rolbama i mislim da ne bi smjelo biti problema, pogotovo što je na vrhu ogromni parking i centar skijališta - Passo San Pelegrino.

Bax
02.12.2010, 22:25
Citam ovo ali nisam bas povatao detalje. :(
Planiram da idem do Marileve (Madona di Campilo), razmisljam se da li da idem kolima..
Da li neko moze da mi ukratko napise koliko bi mi trebalo vremenski iz BG, ako postujem ogranicenja (130km/h).
Koliko ima km, kojim putem je preporuka ici, i na kraju koliko novca da odvojm za putarine?

Hvala.

sev
03.12.2010, 12:09
Moja preporuka ti je:

BG-ZG-Rijeka-Kozina-Trst-Verona-Trento-Merileva

Ovako ti ne treba slovenacka vinjeta (deo kroz SLO ides lokalnim, ali ODLICNIM putem. U Kozini imas i Dainese outlet ;) ).

Ukupno je nesto iznad 1000km. Preko 90% je auto-put.

Realni troskovi puta (uz kafe i klopu na odmorima), za benzinski auto koji trosi oko 9l/100km, ukljucujuci putarine i bar dva puna rezervoara italijanskog skupog benzina ;) su ti nesto ispod 300 eur.

Vremenski: BG-Trst mozes da se zaletis za 6h. Iza Trsta, u zavisnosti da li palis direktno na skijanje ili posecujes Veneciju/Veronu itd. Moje licno misljenje je da je steta, ako nisi bio, da ne ostanes jedno vece u Veroni, a u zavisnosti od vremena i u Veneciji.

Bax
03.12.2010, 12:59
Hvala druze na savetima, auto trosi oko 5 l dizela na standardnim putnim brzinama, tako da ja sam racunao oko 250 evrica putnih troska, sto se uklapa sa tvojom pricom.

Ostaje samo pitanje, da li se uputiti u Merilevu :)
Danas treba da bukiram putovanje, varijanta sa kolima me izadje oko 50 evra skuplje po glavi nego busom, ali planiram da tamo obidjem jos neko skijaliste, posto se brzo zasitim, istih staza.
Planirao sam svakako Passo Tonale, da li ima jos neka preporuka za obilazak skijalista?

Bio sam u Farncuskoj, pa sam zeleo da probam Italiju, jer je u realnom dometu sa kolima, a ne zelim da putujem po noci.

Inace moguce da cu obici i neki Italijanski grad usput, mada sam bio pre nekih 15ak godina, malo da se osveze uspomene :)

Bax
05.12.2010, 00:12
Da li imate ideje kakve su cene evro dizela, Srbija, HR, SLO ili Italija?

Ima li neka zemlja koju treba tempirati za tocenje :)

CrazyKong
05.12.2010, 14:51
Nisu ti nuzna kola za put Marileva - Passo Tonale i nazad.
Postoji besplatni ski bus koji je sasvim ok....

Mislim da ne ide celi dan, ali ujutru ih svakako bude na tamo i popodne za nazad.

Put je planinski i u nekim delovima veseo :) i traje preko pola sata, koliko se secam.

Svakako vredi otici, preporucujem Paradiso u PT i sve staze u Ponte di Legno / Temu

sev
06.12.2010, 12:03
Cene goriva proveri na sajtu AMSS pred sam put. To se menja, a AMSS ima uvek tacne i azurne podatke.

Generalno - najbolje tempiraj gorivo u HR/SLO. U ITA je cena visoka i sistem tocenja je za nas cudan (ne ide do cepa, vec do predefinisane cene).

Bax
06.12.2010, 12:30
Sad sam bacio pogled, koliko vidim, Slovenija je 10 posto jeftinija od Italije, tako da mi se cini da cu se orjentisati na tocenje u Sloveniji...
Thx.

Ako vremenski uslovi budu omogucavali, a za sada su prognoze obecavajuce, svakao cu obici i okolne lokacije, koje sam dobio uz ski pass.

Panzer
29.12.2010, 08:27
Evo jedne dobre vijesti za autoput do Beluna:

http://www.skijanje.hr/vijesti/clanak/brze-do-talijanskih-skijalista-spojene-a28-i-a27?id=22522