PDA

Pogledati punu verziju : Kanin



sash
04.01.2006, 23:05
Zdravo ..
Evo novosti iz "zemlje"..
Na Kaninu so otvorili novu ćetirirednu žičaru-izviniteza moj srpski..
evo link http://www.bovec.net
pozdrav sašo

milos_pg_91
04.04.2011, 18:00
Na Kaninu i dalje preko 350 cm snijegaaa :sm017:

Grimani
04.04.2011, 18:40
Tetka mi ima vikendaju u Bovecu tj. kucu ili sta vec. nisam isao tamo od malih nogu....razmisljam sad da li da overim posto vidim moze da se skija do kraja aprila...ovo je odlicna informacija :) totalno sam zaboravio na ovo:sm022:

Milanpop
05.04.2011, 16:48
Ja sam bas juce bio na sajtu i gledao sta se dasava. Snega ima dosta pa bi mesavina po uredjenim stazama na visem deliu slijalista i off bio pun pogodak. Inace auto put je do Jasenica a odatle oko 45 km regionalnim putem i 2-nevni ski pas 44 eura ili 3-nevni 66 eura ( mislim da je za 30 km staza dovoljno 2 dana), samo nema ljudi da napravi dobar stimung

Grimani
05.04.2011, 17:12
63,00 € 3 dnevni za put treba 100 jura u jednom pravcu....mozda i iskombinujem nesto sa ekipom, realno 2 dana skijanja dovoljno...mozda 3 :)

Grimani
08.04.2011, 09:24
na nesrecu kuca je stradala u zemljotresu i obecali su saniranje do avgusta :( tolio o izletu do SLO.
citiram tetku
Sto se tice 350cm snega...za Kanin obicno vazi da je kod 500cm sve pokriveno :O)

Panzer
26.01.2013, 10:21
Vijest od juče:
http://www.skijanje.hr/skijalista/slovenija/clanak/na-kaninu-pala-gondola?id=24429

Nikad nisam bio tamo, ova gondola je valjda stara i prevaljuje visinsku razliku od 1800 m, sa dvije međustanice. Niko nije povređen, a valjda su se otkačile dvije kabine.
Nešto se često u SLO dešavaju ovakve nezgode... :dontknow:

ExBaker
29.01.2013, 17:09
http://www.vijesti.me/caffe/zbog-kvara-zicari-besplatan-prevoz-skijaliste-susjednoj-zemlji-clanak-111353

korektno...

Milos011
05.02.2013, 12:09
Vijest od juče:
http://www.skijanje.hr/skijalista/slovenija/clanak/na-kaninu-pala-gondola?id=24429

Nikad nisam bio tamo, ova gondola je valjda stara i prevaljuje visinsku razliku od 1800 m, sa dvije međustanice. Niko nije povređen, a valjda su se otkačile dvije kabine.
Nešto se često u SLO dešavaju ovakve nezgode... :dontknow:

Au...."dve gondole pale u provaliju"....

....mogu samo da zamislim kakvi bi komentari bili da se ovo desilo negde kod nas.

Stvarno je velika sreća da niko nije stradao.

Svindal
03.02.2023, 12:24
Pozdrav, u planu mi je sledeći vikend (11.-12.02.2023.) skijanje na Kaninu (SLO) koji je povezan sa Sella Nevea (ITA). Naravno plan je skijati i u SLO i u ITA. Na sajtu kanin.si sam našao sledeće obavještenje:

NOTIFICATION: Skiers, who will be skiing on the Italian side, must have insurance in case of damage to a third person, arrange the insurance with the chosen insurance company. (R.C. - RESPONSIBILITA CIVILE)

Da li neko ima iskustva šta ovo konkretno znači, da li je to klasično osiguranje koje mogu kupiti u nekoj od osiguravajućih kuća u svojoj zemlji ili je to nešto drugo i kako funkcioniše.

gio
03.02.2023, 19:51
To je osiguranje koje pokriva štetu trećem licu. Kao obavezno osiguranje za automobil. Ja sam kupio pre mesec dana za nas troje za 6 dana skijanja u Alta Badiji, sa tim rizikom i platio 54eur. Tu je bilo uključeno i to obavezno ali i osiguranje koje pokriva tvoje povrede, evakuaciju sa planine, helikopter i svašta još nešto. Ja sam išao preko 24hassistence.com.

Svindal
08.02.2023, 12:40
U Banjaluci samo jedna kuća nudi takvu vrstu osiguranja (od onih koji su odgovorili na upit samo Wiener je pozitivno odgovorio, neki čak nisu ni odgovorili na mail). Osiguranje je uplaćeno u prethono spomenutoj osiguravajućoj kući, a vidim da je cijena uglavnom ista u HR, SRB i BiH (oko 3 eura/danu/osobi) koliko je i na samim Italijanskim skijalištima kad se kupuje uz ski pas (s obzirom da ski pas kupujem u Sloveniji nisam imao mogućnost kupovine na skijalištu). Sutra 09.02. kreće skijanje redom Kranjska Gora - Kanin-Sella Nevea - Vogel pa ću po povratku nešto i napisati o skijalištima.

joza_gulikoza
11.11.2023, 17:10
Kako stvari stoje ... Kanin je prso; dozvola za kabinsku žičaru zbog dotrajaosti i sigurnosti je ukinuta. Onda su tu još lokalne mahinacije (ko je kriv, gde su pare, provizije itd itd) ... summa summarum ... Slovenija je ostala (verovatno trajno) bez jedinog "high altitude" skijališta. :(

Grazer
14.11.2023, 09:11
Pozdrav, u planu mi je sledeći vikend (11.-12.02.2023.) skijanje na Kaninu (SLO) koji je povezan sa Sella Nevea (ITA). Naravno plan je skijati i u SLO i u ITA. Na sajtu kanin.si sam našao sledeće obavještenje:

NOTIFICATION: Skiers, who will be skiing on the Italian side, must have insurance in case of damage to a third person, arrange the insurance with the chosen insurance company. (R.C. - RESPONSIBILITA CIVILE)

Da li neko ima iskustva šta ovo konkretno znači, da li je to klasično osiguranje koje mogu kupiti u nekoj od osiguravajućih kuća u svojoj zemlji ili je to nešto drugo i kako funkcioniše.
Posto si iz BL, javi se u Wiener osiguranje, uzmes putno osiguranje koja pokriva skijanje i osiguranje treceg lica. To znaci da tvoje osiguranje pokriva njegove troskove, kao kod auto osiguranja

stekan
14.11.2023, 09:44
Posto si iz BL, javi se u Wiener osiguranje, uzmes putno osiguranje koja pokriva skijanje i osiguranje treceg lica. To znaci da tvoje osiguranje pokriva njegove troskove, kao kod auto osiguranja

Ne mora ni ići do njih, jer se polisa osiguranja može odraditi i online uz plaćanje karticom. Na polisi osiguranja postoji stavka "Osiguranje od odgovornosti/Liablility insurance", ali nisam siguran da li su talijani definisali neki minimum i da li ovo osiguranje dobacuje do tog minimuma. Na nekim sajtovima vidjeh da neka talijanska osiguranja pokrivaju "Liablility insurance" u iznosu između par stotina hiljada do 3 miliona evra.