PDA

Pogledati punu verziju : start-point za dolomite superski



tomba na kvadrat
04.11.2010, 13:50
prvi put idem u italiju na skijanje i odlučio sam se za Dolomite autom.
kako vam se čini startna pozicija iz Alta Badije, La Villa.
htjeo bih da obiđem za 6 dana najznačajnija skijališta u regiji.
regija ima 12 skijališta a ja samo 6 skijaških dana (ako bude lijepo vrijeme).
jedan dan moram odvojiti za krug Sella Rondom.
mislim da mi je u ostalih 5 dana pod obavezno Cortina i Kronplatz.

boris
04.11.2010, 14:57
Mislim,da bi trebao odvojiti po jedan dan za svako skijaliste na Sella Rondi!
Val Gardena je odlicna,kao i Val di Fassa,a o Arabi sa Marmoladom da i ne govorim. Ja sam vec bio par puta u Alta Badi,ali nisam posetio Kortinu.Po recima prijatelja to je pod obavezno....:ok:


prvi put idem u italiju na skijanje i odlučio sam se za Dolomite autom.
kako vam se čini startna pozicija iz Alta Badije, La Villa.
htjeo bih da obiđem za 6 dana najznačajnija skijališta u regiji.
regija ima 12 skijališta a ja samo 6 skijaških dana (ako bude lijepo vrijeme).
jedan dan moram odvojiti za krug Sella Rondom.
mislim da mi je u ostalih 5 dana pod obavezno Cortina i Kronplatz.

midwest
04.11.2010, 15:17
prvi put idem u italiju na skijanje...

A ja uvijek mislio da je Tomba Italijan ;)

dzoni_ski
04.11.2010, 16:26
A ja uvijek mislio da je Tomba Italijan ;)
XAXAAXAXAXAXXAXXAXAX:sm022::sm023:

wlad
04.11.2010, 19:41
Nema šanse da obiđeš sve za 6 dana, to ne možeš da stigneš ni sa skijalištima koja su povezana (na Sella Rondai) a kamoli ako dodaš i ta nepovezana (sve ukupno ~1200km staza)... Ali to i jeste lepota :D, uvek možeš da se vratiš i da čeprkaš ono što je preostalo :yay:

tomba na kvadrat
07.11.2010, 18:07
A ja uvijek mislio da je Tomba Italijan ;)
i ja XA XA XA XA XA A X

lupio sam nik na prvu prije neku godinu dok sam još mislio da se više neću vraćati na ove stranice , a onda sam shvatio da se ipak ovdje ima zašto doći, a nick ostao.

uzeo sam apatrman u la villi( somaila app.).
plan je 1. dan. kronplatz
2.dan cortina
3.alta badia
4.marmolada
5.val di fassa
6. krug serra ronda

7. venecija

jel može tako nekako?

skiman
07.11.2010, 18:22
i ja XA XA XA XA XA A X

lupio sam nik na prvu prije neku godinu dok sam još mislio da se više neću vraćati na ove stranice , a onda sam shvatio da se ipak ovdje ima zašto doći, a nick ostao.

uzeo sam apatrman u la villi( somaila app.).
plan je 1. dan. kronplatz
2.dan cortina
3.alta badia
4.marmolada
5.val di fassa
6. krug serra ronda

7. venecija

jel može tako nekako?

Može otprilike, al gdje ti je Arabba-meni mnoooogo bolji izbor od Marmolade, al dobro.....Nije Serra nego je Sella(gruppo Sella je niz vrhova oko kojih je napravljen krug naprava i ski staza, koj su međusobno povezane: Gorski prelazi Passo Gardena, Passo Sella, Passo Pordoi, Passo Campolongo-nadam se da nisi zamerio, što sam te popravio-ništa naročito nije ovaj krug, velike gužve na tim stazama, al ako si tamo moraš probat) Ronda....lepo se provedi, ja dolazim u februaru....:ski:

boris
07.11.2010, 20:23
Tomba,
Mislim da jedan dan odskijas Arabbu i Marmoladu, ali pod obavezno jedan dan Val Gardenu i Belvedere(deo skijalista Val di Fassa).Ako pravis Sella Rondu po meni je bolja varijanta u pravcu kazaljke na satu.Sve u svemu skije na noge i....:ski:

designbvr
08.11.2010, 11:56
Bice sabajle dizanja, za ovu listu (gore),
a bogami i sabajle leganja samo tako !

tomba na kvadrat
12.12.2010, 22:53
Bice sabajle dizanja, za ovu listu (gore),
a bogami i sabajle leganja samo tako !
idem sa ženom tako da to neće biti problem:dontknow:, ali zato:ski:

skimen me malo zbunio. po kartama i extra 3d mapi čitavih dolomita superski (imate je na http://www.alpen3d.net/) arabba je naselje iz kog ide žičara na vrh belvedere. susjedni vrh je marmolada i do nje se isto može doći koristeći 8-9 žica(crveno-plave staze) preko nekog mjestašca Malgo Ciapela.
mislio sam da je to sve jedno skijalište , ali nije ni bitno, i onako kupujem dolomiti ski pas.
ako hoću jedan dan da skijam u toj oblasti a dolazim iz la ville autom,dali da krenem skijati iz arabe pa da pokušam, ako nije suviše ambiciozno ,preko belvederea otići na marmoladu i natrag ?

wlad
12.12.2010, 23:23
Badia i Arabba su "susedna" skijališta, ne isplati se ići autom ako nisi negde predaleko, a preko Arabbe ideš do Marmolade. Naravno ako baš želiš ići direktno do Marmolade možeš i autom...

tomba na kvadrat
12.12.2010, 23:34
Badia i Arabba su "susedna" skijališta, ne isplati se ići autom ako nisi negde predaleko, a preko Arabbe ideš do Marmolade. Naravno ako baš želiš ići direktno do Marmolade možeš i autom...
vidio sam da je to sve jako blizu i da iz corvare imaš do arabbe 1 ili 2 žice ali gdje je tu kraj? ja ću biti smješten u la villi koja je povezana sa corvarom.
ako hoću da stignem do marmolade i natrag nema šanse da mogu krenuti iz la ville! znači da svakako moram sjedati u auto i ići do corvare ili arabbe.
ako ne želim da satarem i sebe i ženu i "forsiram " odmor, pretpostavljam da mi je naj bolje u auto, pa do arrabe nekih 25km i opušteno preko belvederea na marmoladu?

skiman
13.12.2010, 06:46
vidio sam da je to sve jako blizu i da iz corvare imaš do arabbe 1 ili 2 žice ali gdje je tu kraj? ja ću biti smješten u la villi koja je povezana sa corvarom.
ako hoću da stignem do marmolade i natrag nema šanse da mogu krenuti iz la ville! znači da svakako moram sjedati u auto i ići do corvare ili arabbe.
ako ne želim da satarem i sebe i ženu i "forsiram " odmor, pretpostavljam da mi je naj bolje u auto, pa do arrabe nekih 25km i opušteno preko belvederea na marmoladu?

To nije istina, da ne možeš da stigneš do Marmolade i natrag u jednom danu iz La Ville..Ja sam to radio i kada sam bio u Pedracesu, Colfoscu i San Cassianu....al dobro, da poštediš ženu onda možeš ići preko Passo Campolongo do Arabbe.....Na Marmoladu možeš stiči i direktno kad se spustiš u dolinu (na drugoj strani od Porta Vescova-imaš neku jako hladnu sedežnicu-sad ne znam dali su več stavili neku novu napravu, jer ne idem više tamo, jer nije ova Marmolada ništa naročito za moj ukus, a ide ti jedan čitav dan), tako da izbegneš Malga Capielu u kojoj je uvjek gužva za gondolu...:smoke:

tomba na kvadrat
13.12.2010, 17:59
nove izmjene plana koji će važiti samo u uslovima idealnog vremena a redosljed je najviše po zahtjevnosti skijališta

dan prvi. alta badia.tu smo i smješteni a i blage su staze za zagrijavanje.
skijanje po nahođenju. priča se da je neki vrh laganzoi ok
ima li nešto za nepropustiti?
neki predlog za podnevnu klopu?
dan drugi. Kronplatz. parkirati se u s.vigilio di marebbe i krenuti ka vrhu.
skijati po nahođenju.

dan treći.Arabba/Marmolada otići autom do arabbe i preko belvederea skijati do Marmolade. uživati u gužvi u malgo ciapela. pa šta, dvoje su se tako upoznali!
ima li nešto za ne propustiti?

dan četrvrti.val di gardena.otići autom.odakle početi? ima nekoliko naselja! kako vam se čini ovaj isječak iz jednog članka;
zatim, crveni spust ispod gondole Dantercëpies (solidan restoran na vrhu) te osunčane, široke staze na predjelu Seceda idealne za jutarnje spustove. Seceda, ili Sunny side of Val Gardena kako se reklamira, mami skijaše na lješkarenje na nekoj od brojnih terasa. Za kraj dana rezervirana je 10,5 kilometarska staza La Longia od vrha Secede do Ortiseia.

dan peti. cortina d"ampezzo.autom.skijati po nahođenju.dali ići na istočno(monte ciasa dio) ili zapadno gdje staze nisu tako "crne".
također, šta je za ne propustiti i gdje klopati?

dan šesti. val di fassa, sella ronda ili već nešto treće

tomba na kvadrat
13.12.2010, 18:07
dan četrvrti.val di gardena

po kartama mislim da je naj bolje i naj bliže da idem u Selvu

skiman
13.12.2010, 18:47
Laguzoi možeš mirno da izpustiš, jer je slabo povezan sa Alta Badiom odnosno sa Armentarolom...trebaš se najprije autobusom ili nekim malim busom popeti na Passo Falzarego, a tek onda se spustiti u blizinu Armentarole, tamo sačekati konje, da te odvuku jedan dio, da bi se mogao vratiti u San Cassiano, a onda preko brda u La Villu....U Alta Badii preporučujem Utiu Trieste, imaju najbolje rebarce i svinjski but (haksnu).....Sve ostalo otprilike je dobro isplanirano...:smoke: Jedino ne znam zašto u Val Gardenu sa autom, ako se samo popneš iz Colfosca na Passo Gardena, a onda se spustiš u Val Gardenu?

tomba na kvadrat
13.12.2010, 19:13
1.dan i alta badia su mi sad jasni. hvala skimen
i treći dan je ok(araba)

iako se plašim da te puno davim , pitat ću te još nešto.
a to su četiri stvari:sm021:

prvo pitanje je 2.dan kronplatz.
ako idem iz la ville autom, gdje da se parkiram? u s.vigilio di marebbe?

PS:forumaši, pomozite malo skimenu da sav teret mene ne pada samo na njega! žao mi čovjeka. i dobra volja ima granice, a ja ispitujem njegove
bit će mi :couto::hair::eek::kez:

skiman
14.12.2010, 06:34
1.dan i alta badia su mi sad jasni. hvala skimen
i treći dan je ok(araba)

iako se plašim da te puno davim , pitat ću te još nešto.
a to su četiri stvari

prvo pitanje je 2.dan kronplatz.
ako idem iz la ville autom, gdje da se parkiram? u s.vigilio di marebbe?

PS:forumaši, pomozite malo skimenu da sav teret mene ne pada samo na njega! žao mi čovjeka. i dobra volja ima granice, a ja ispitujem njegove
bit će mi :couto::hair::eek::kez:

Tako je......San Vigilio di Marebbe ti je mnogo bliži i mnooooogo bolji izbor od Brunica....Parkiraj na donjoj postaji gondole Miara (imaš velik parking) ali budi brzo ujutro, jer inače će biti ćupavo sa parkingom...Računaj, da ti iz La Ville treba nekih 30-35 minuta do San Vigilia...:smoke:

tomba na kvadrat
15.12.2010, 20:05
a val gardena(4.dan)?
mislio sam da odem autom do s.christina val gardena jer odatle mogu i na Secedu i na drugu stranu , Ciampinoi.
mislim da u tom slučaju ne bih mogao ići na staze južno od Orteiseia jer mi se čine nepovezane(mora se pješke kroz grad).
nekako mi izgleda zgodnije i od Selve koja je valjda i direktno na pravcu sella ronde(gužve)
ma i sve da nisam u pravu, pravci iz val gardene mi izgledaju jako interesantno i sasvim dovoljni za taj jedan dan na tom skijalištu.

skiman
16.12.2010, 08:40
a val gardena(4.dan)?
mislio sam da odem autom do s.christina val gardena jer odatle mogu i na Secedu i na drugu stranu , Ciampinoi.
mislim da u tom slučaju ne bih mogao ići na staze južno od Orteiseia jer mi se čine nepovezane(mora se pješke kroz grad).
nekako mi izgleda zgodnije i od Selve koja je valjda i direktno na pravcu sella ronde(gužve)
ma i sve da nisam u pravu, pravci iz val gardene mi izgledaju jako interesantno i sasvim dovoljni za taj jedan dan na tom skijalištu.

Još jednom.... za izlet u Val Gardenu ne trebaju ti kola... Ideš iz La Ville za Corvaru-Colfosco-Passo Gardena-Val Gardena-Campinoi-spustiš se po WC stazi za spust (dve varianti crna i crvena) Sasslong-u dolini ideš na vlakič-kad izađeš, ideš na gondolu i popneš se sa sedežnicama na Secedu...al ti idi kolima ako ti je to bolje:ok:....U pravu si Alpe de Suissi su slabo povezane sa Val Gardenom, a staze su ovakve : početničke i familijarne...nečeš ništa profaliti.....Selva, Sella,Seceda i Val Gardena u jednom danu? Pa može, ali samo po tvojoj varianti, da ideš ujutro kolima u Val Gardenu....sa skijama bogami neće moći ove noći....:bootyshak

srdjanv
20.12.2010, 13:42
:::dali da krenem skijati iz arabe pa da pokušam, ako nije suviše ambiciozno ,preko belvederea otići na marmoladu i natrag ?

12.12. ovog meseca posao iz Arabe u 8.45 gondolom, spustio Porta Vescovo jedan put (to je staza ispod te gondole, nekoliko divnih crno-crvenih mogucnosti, treba ih probati sve), pa ponovo gore, ka Marmoladi, dva puta skijanje niz Marmoladu po pravom i predivnom snegu, i nazad u Arabu i sve to do 13.30h. Samo sto se preko Belvederea ne ide na Marmoladu, to je potpuno druga strana skijalista isto jako lepa i treba je videti obavezno (moze u sklopu Sella Ronde). Vec je neko rekao a ja se pridruzujem, Val Gardena obavezno, na mene je ostavila najjaci utisak. Inace bio smesten u Arabi, ski opening 8-12.12.2010

srdjanv
20.12.2010, 14:06
::: za izlet u Val Gardenu ne trebaju ti kola... Ideš iz La Ville za Corvaru-Colfosco-Passo Gardena-Val Gardena-Campinoi-spustiš se po WC stazi za spust (dve varianti crna i crvena) Sasslong-u dolini ideš na vlakič-kad izađeš, ideš na gondolu i popneš se sa sedežnicama na Secedu

Skiman je u pravu 100%. Mi smo sve ovo odradili skijama iz Arabe uz celu Sella Rondu i brzinski rucak kada se popnes gondolom posle voza sa kraja WC staze na kojoj je prekjuce vozen spust.

designbvr
20.12.2010, 20:16
12.12. ovog meseca posao iz Arabe u 8.45 gondolom, spustio Porta Vescovo jedan put (to je staza ispod te gondole, nekoliko divnih crno-crvenih mogucnosti, treba ih probati sve), pa ponovo gore, ka Marmoladi, dva puta skijanje niz Marmoladu po pravom i predivnom snegu, i nazad u Arabu i sve to do 13.30h. Samo sto se preko Belvederea ne ide na Marmoladu, to je potpuno druga strana skijalista isto jako lepa i treba je videti obavezno (moze u sklopu Sella Ronde). Vec je neko rekao a ja se pridruzujem, Val Gardena obavezno, na mene je ostavila najjaci utisak. Inace bio smesten u Arabi, ski opening 8-12.12.2010



E, to sam propustio :sm022: ( u Jan.),

ALI ???

SITNO, SITNO :ski:

tomba na kvadrat
03.01.2011, 21:18
sad kad sam ugrubo isplanirao skijanje , koristila bi mi informacija o cijeni klope na stazama.
u austriji sam ručao za neke pristojne pare. čorba,kobasica,pomfrit ,pivo, je bilo oko 15e
čuo sam iz neprovjerenih izvora da se u italiji možeš opeći jer ima restorana koji su strašno skupi i koji drže po stazama svoje "punktove" sa jeftinijom ali i dalje preskuopm hranom. nisam sklon tome da to povjerujem, pretpostavljam da je isto ili malčice skuplje nego u austriji, ali hajde da provjerim iz prve ruke.

wlad
03.01.2011, 21:31
Verovatno misliš na "tourist traps" ;), šalim se, ali siguran sam da ih ima i skupih i jeftinijih, moraš da proveriš cene pre nego što poručiš kao i svuda. Koliko se ja sećam cene u IT/AT su slične, s' tim da u proseku u IT dobiješ bolju hranu u restoranima. Pretpostavljam da cene zavise i od konkretnog centra (pored konkretnog restorana). Po mom skromnom iskustvu, cene u restoranima uopšte nisu u direktnoj vezi sa kvalitetom hrane (generalno, ne u IT), tj. ne važi ona: koliko para toliko muzike - uopšte. U Val Gardeni nisam viđao "ekspres" restorane kao u AT (koji su često u zgradama izlazne stanice gondole i sl.).

I da, u IT nećeš imati problema da pronađeš dobar restoran, ima ih more na stazama (pogledaj ski mapu, na svakoj stazi ih ima po 5 :D).

designbvr
04.01.2011, 08:12
Zar je bitno sta kosta :),

salim se, neces platiti vise, a sigurno ce biti
ukusnije, evo preporucujem La baitu (Corvara),
da ga j...em ako se secam koliko tacno sta kosta,
al' je 'rana bila super, nema sta nema, i uopste
nije bilo nesto bezobrazno skupo (to bi zapamtio):cool:.

skiman
04.01.2011, 10:16
Zar je bitno sta kosta :),

salim se, neces platiti vise, a sigurno ce biti
ukusnije, evo preporucujem La baitu (Corvara),
da ga j...em ako se secam koliko tacno sta kosta,
al' je 'rana bila super, nema sta nema, i uopste
nije bilo nesto bezobrazno skupo (to bi zapamtio):cool:.

Jel to ona baita između sedežnica Pralongia I i Pralongia II (tamo gde onaj frajer izpred na platou na brzaka sređuje skije-ti lepo jedeš, u međuvremenu ti frajer namaže i naoštri skije)....Ako je tako, onda se još bolje jede malo više (ubi me ako znam za koliko)...e ovde Utia Punta Trieste: rebarca i svinjska haksna su im strava.....:yay:

designbvr
04.01.2011, 13:06
J'es bas ta La Baita, gde batica o'chas naostri
i naviksa daschice, a u ovoj Punta Trieste nisam
bio al' ce bidne popravni :ok:

tomba na kvadrat
24.01.2011, 20:51
bio sam jucer u Baiti i klopa je ok.
za sad je sve po planu. jucer sam po divnom suncanom danu kao sto je bio i danas , obisao alta badiu. danas sam krosao kronplatz.
kao sto mi je skiman preporucio, krenuo sam iz st.vigilio i stigao sam obici skoro sve crvene i plave staze. nisam isao samo na one sto naginju ka brunicu.
sutra valjda cortina,pa arraba,pa val gardena pa serra ronda ako vreme i koljena posluze. cjene kao sto sam ocekivao, ko u bg osim sto im je pivo 3.8e, klopa za dvoje sa picem i strudlama 25-30e. a da, svi znaju jaaaako malo engleskog a cini mi se da nitko ni talijanski ne prica. samo njemacki.
nigdje nemaju internet zbog nekog antiteroristickog zakona. ako koristis neciji, taj ti uzima broj iz pasosa. uzas

wlad
24.01.2011, 21:08
Domoroci pričaju (95%) Ladinski, koji se priča (jedino) na Dolomitima, skoro svi znaju Nemački (pošto je južni Tirol) i naravno svi znaju Italijanski :). Interneta ima, smo zavisi gde i kako ;), negde moraš da se registruješ, a negde bez šifre i reg. ideš na isti (npr. imaš u restoranu na vrhu Gran Rise takav access), u našem smeštaju bez reg. samo ti daju pass za pristup. Ali zavisi od "provajdera" ;).

skiman
25.01.2011, 07:19
bio sam jucer u Baiti i klopa je ok.
za sad je sve po planu. jucer sam po divnom suncanom danu kao sto je bio i danas , obisao alta badiu. danas sam krosao kronplatz.
kao sto mi je skiman preporucio, krenuo sam iz st.vigilio i stigao sam obici skoro sve crvene i plave staze. nisam isao samo na one sto naginju ka brunicu.
sutra valjda cortina,pa arraba,pa val gardena pa serra ronda ako vreme i koljena posluze. cjene kao sto sam ocekivao, ko u bg osim sto im je pivo 3.8e, klopa za dvoje sa picem i strudlama 25-30e. a da, svi znaju jaaaako malo engleskog a cini mi se da nitko ni talijanski ne prica. samo njemacki.
nigdje nemaju internet zbog nekog antiteroristickog zakona. ako koristis neciji, taj ti uzima broj iz pasosa. uzas

E baš ove prema Brunicu/Brunecku su meni strava, tako da šteta...Sa ovim u Dolomitima je ovako: ako ogovaraju turiste i pričaju između sebe, onda pričaju ladinsko, jer ovaj jezik ne možeš da razumeš ni pomoču trikova...inače govore svi njemački, a italijanski isto tako znaju, ali neće da pričaju....al zato slabo govore engleski...:smoke:

Panzer
25.01.2011, 08:46
Konačno dođe kraj januara, uskoro sam u Ortiseiu. Nije baš najbolja pozicija za obilazak ostalih skijališta izvan Val Gardene, dođe mu nekako s kraja doline, ali planiram dva izleta. Jedan do Marmolade, drugi do Gran Rise / La Ville.
Prema SkiRoute planeru, oba se mogu obići u jednom danu (pojedinačno, ukupno dva dana). Marmolada je malo dalja, ali može:
http://www.dolomitisuperski.com/en-US/1817EN.html
Što mislite, može li se još neki izlet uklopiti u 6 dana skijanja i što bi još valjalo vidjeti / odskijati?
Znači, ideja je ne cimati se autom ili autobusom, već ići isključivo na skijama.
U planu mi je dobro utvrditi Val Gardenu (bez onih Alpi Suisa), što bi sa ova dva izleta dalo jedno 150 km različitih staza. Mislim da se može i više, da se proba jedno 200 km, znači oko 40% od deklarisanih 500.
Jedan što samo skija, a nikako da zijeva na forumu :sm011: je oko Badie, ponovo čeprka po raznim ćoškovima Dolomita, pa ako ima neku preporuku neka stavi - preferirane su duže crvene staze.

skiman
25.01.2011, 09:19
Konačno dođe kraj januara, uskoro sam u Ortiseiu. Nije baš najbolja pozicija za obilazak ostalih skijališta izvan Val Gardene, dođe mu nekako s kraja doline, ali planiram dva izleta. Jedan do Marmolade, drugi do Gran Rise / La Ville.
Prema SkiRoute planeru, oba se mogu obići u jednom danu (pojedinačno, ukupno dva dana). Marmolada je malo dalja, ali može:
http://www.dolomitisuperski.com/en-US/1817EN.html
Što mislite, može li se još neki izlet uklopiti u 6 dana skijanja i što bi još valjalo vidjeti / odskijati?
Znači, ideja je ne cimati se autom ili autobusom, već ići isključivo na skijama.
U planu mi je dobro utvrditi Val Gardenu (bez onih Alpi Suisa), što bi sa ova dva izleta dalo jedno 150 km različitih staza. Mislim da se može i više, da se proba jedno 200 km, znači oko 40% od deklarisanih 500.
Jedan što samo skija, a nikako da zijeva na forumu :sm011: je oko Badie, ponovo čeprka po raznim ćoškovima Dolomita, pa ako ima neku preporuku neka stavi - preferirane su duže crvene staze.

Ne znam jel si ti to mene mislio?? :sm011:

Ima toga još ali trebaju ti kola, inače ti ostaju ski centri oko gorskog masiva Sella (ne zaboravi Secedu, na sunčanoj strani Val Gardene).....ako upotrebiš kola kola onda imaš tu Civettu, Kronplatz i Falcade, Cortina...svi centri su ti u sat vožnje od Ortiseia....Ako nečeš koristit kola onda valja na dan posetiti i Arrabu, i proskijati Sella Rondu u oba smera...:sm018:

Panzer
25.01.2011, 09:32
Ne znam jel si ti to mene mislio?? :sm011:


Mislio sam na jednog drugog, a ti si najzaslužniji što su mi Dolomiti odredište ove godine :dziveli:. Znači, kao što je drug stekan zaslužan za Gerlitzen, tako si i ti za ove Dolomite. Ja sam prvi put tamo ove godine, tako da ćemo vidjeti...
Secedu ne mogu preskočiti, svako jutro sam na njoj (godnola vodi na nju). Ove godine ne bih da se cimam sa autom a i čini mi se da u ovih 500 km imam dovoljno staza za probavanje. Inače, nije mi baš fora stalno prelaziti nove staze, valja neke koje se svide malo i utvrditi. Takođe, ne bih baš puno da se vrtim po Selli, ako su gužve. Btw, kako je ovih dana, da li ima gužvi na Selli?

skiman
25.01.2011, 12:11
Mislio sam na jednog drugog, a ti si najzaslužniji što su mi Dolomiti odredište ove godine :dziveli:. Znači, kao što je drug stekan zaslužan za Gerlitzen, tako si i ti za ove Dolomite. Ja sam prvi put tamo ove godine, tako da ćemo vidjeti...
Secedu ne mogu preskočiti, svako jutro sam na njoj (godnola vodi na nju). Ove godine ne bih da se cimam sa autom a i čini mi se da u ovih 500 km imam dovoljno staza za probavanje. Inače, nije mi baš fora stalno prelaziti nove staze, valja neke koje se svide malo i utvrditi. Takođe, ne bih baš puno da se vrtim po Selli, ako su gužve. Btw, kako je ovih dana, da li ima gužvi na Selli?


Zavisi...od toga ko ima školske raspuste (potraži termine na skijanje.hr)...ako ih nema, onda ne bi trebalo biti neke naročite gužve....:smoke:

wlad
25.01.2011, 17:07
Ove nedelje nema gužve na Sella Rondi (osim vikenda naravno), tako da vam predlažem da prvi dan (nedelja) ne idete u krug. Nego da se držite Val Gardene, odskijate malo Secedu pa onda na Sasslong, Campinoi pa sve dalje. To izvrtite i ostale staze - to sve može bez problema za dan (VG). Od Val Gardene _velika_ preporuka za crvene i crne staze koje se nalaze ispod gondole Dantecepiers (nisam siguran da se tako speluje), ona se nalazi na Sella Ronda putu (ali ako ideš u smeru kazaljke na zidu ;) onda se samo penješ njom - ne skijaš ispod - e vi obavezno odskijajte tu stazu i crvenu i crnu verziju - crna je samo početak strm, posle je OK). To je veza prema Passo Gardeni.

Marmoladu možete da stignete da obiđete usput kada idete da obiđete Sellu, naravno morate da birate idealan dan - pošto je gore visoko i džaba je da idete a da nemate vidik ;). Kada idete na Marmoladu nemojte skijati Arrabu - pošto nećete stići ceo krug da okrenete - ako kojim sličajem kasnite samo se dokopajte Salva Gardene a onda za 10min ski busom do Ortiseia. S' obzirom koliko sada nema gužve to će ići bez problema.

Preporučujem drugi dan da idete do Gran Rise, tamo pored ima i lepih crvenih staza, ako niste baš vešti skijaši Gran Risa i nije mačiji kašalj (po mojoj proveni najstrmija staza na Super Dolimitima - na ovom delu koji je povezan 500km, nisam bio u ostalim delovima [Kronplac, Cortina i sl.]). Kada obilazite Alta Badia, bolje je da se posle vratite kontra (zelenim) krugom nazad nego da gubite vreme da pravite ceo krug.

Isto tako obiđite jedan dan i Arrabu ako vam ne bude muka da odlazite od VG.

Nešto možete i da preskočite pa da se vrtite po VG koja je odlična :ok:

Panzer
25.01.2011, 22:00
Jedan snimak kompletne Gran rise:
http://www.youtube.com/watch?v=QgjMFLR2xXA
Al nešto računam, kad može onaj skimanov klinac, valjda ću moći i ja :smoke:
Ove staze ispod Dantepricies, ili već kako, dobra preporuka...
Možda treći dan bude Araba, vidjeću

wlad
26.01.2011, 07:54
Nisam mislio za tebe, nego ako vodiš lepšu polovinu, a ona nije iskusnija da te ne psuje posle :D. Ima pored lepih crvenih staza pa može tamo da se skija..

U VG top 4 je Seceda, Sasslong, Campinoi, Dantecepier (redosled kada ideš od Ortiseia).

Panzer
26.01.2011, 09:05
Ljepša polovina je donedavno bolje skijala od mene, al' sam ja treniro čitavu godinu da je prestignem ;).

skiman
26.01.2011, 12:53
Jedan snimak kompletne Gran rise:
http://www.youtube.com/watch?v=QgjMFLR2xXA
Al nešto računam, kad može onaj skimanov klinac, valjda ću moći i ja :smoke:
Ove staze ispod Dantepricies, ili već kako, dobra preporuka...
Možda treći dan bude Araba, vidjeću

"Onaj skimanov klinac" je več 9 godina na skijama u proseku 40-50 dana godišnje :sm011::dziveli:

Panzer
26.01.2011, 18:13
Ma ne sumnjam, vidio sam kako vozi Gran risu, vjerovatno je bolji i od tate :sm011:

wlad
26.01.2011, 20:56
Seceda danas :ok:

6558

skiman
27.01.2011, 07:04
Ma ne sumnjam, vidio sam kako vozi Gran risu, vjerovatno je bolji i od tate :sm011:
Ma bez sumnje...:sm011:

tomba na kvadrat
01.02.2011, 12:47
plan skoro ispunjen.:ski:
sada da govorim o stazama nema svrhe jer su ukusi i iskustva različiti.
cortina je predivna planina i vrijedi otići, val gardena također, a i arabba.
ma staza ima svugdje za svakoga i proveo sam se super.
alta badia mi je malo pre pitoma ali zato sam je stavio na prvi dan radi zagrijavanja a poslije sam je prelazio za 1h da bi otišao na arabbu.
staza champinoi u val gardeni mi je jedna isto od ljepših.
kromplac je ok ,odskijaš ga u danu i ne vraćaš se jer su sve ostale planine mnooogo lijepše za oko.
bilo je kao što mi je i rečeno "sabajle dizanja i leganja" ali ovo drugo pogotovo nije bilo nikakav problem. ipak sam morao smanjiti tempo radi svoje gospođe ali i to je bilo pametno. npr: iz la vile preko alta babie do porto veskove i odustali smo od marmolade da bi se opušteno vratili do preporučenog restorana "puntia trieste" i tu proveli sat vremena u hrani i piću.HRANA JE MRNJAUUUU. malko skuplje ali s razlogom
is istih razloga nije ostvarena ni seceda ni sella ronda što mi nije ni krivo.
treba nešto ostaviti i za drugi put.
sve u svemu , PREDIVNO

skiman
01.02.2011, 13:33
plan skoro ispunjen.:ski:
sada da govorim o stazama nema svrhe jer su ukusi i iskustva različiti.
cortina je predivna planina i vrijedi otići, val gardena također, a i arabba.
ma staza ima svugdje za svakoga i proveo sam se super.
alta badia mi je malo pre pitoma ali zato sam je stavio na prvi dan radi zagrijavanja a poslije sam je prelazio za 1h da bi otišao na arabbu.
staza champinoi u val gardeni mi je jedna isto od ljepših.
kromplac je ok ,odskijaš ga u danu i ne vraćaš se jer su sve ostale planine mnooogo lijepše za oko.
bilo je kao što mi je i rečeno "sabajle dizanja i leganja" ali ovo drugo pogotovo nije bilo nikakav problem. ipak sam morao smanjiti tempo radi svoje gospođe ali i to je bilo pametno. npr: iz la vile preko alta babie do porto veskove i odustali smo od marmolade da bi se opušteno vratili do preporučenog restorana "puntia trieste" i tu proveli sat vremena u hrani i piću.HRANA JE MRNJAUUUU. malko skuplje ali s razlogom
is istih razloga nije ostvarena ni seceda ni sella ronda što mi nije ni krivo.
treba nešto ostaviti i za drugi put.
sve u svemu , PREDIVNO

Znaći rebarca i pečena svinjska kolenica u Punta Trieste .......:sm011::dziveli:

Ne zaboravi si pogledati crkvu Santa Croce (iznad Badie) i njihovog sveca Freiadametza sledeće godine

tomba na kvadrat
01.02.2011, 16:28
tražio sam "švajne haksne" kako si mi i rekao ali mi je zadnja izmakla za minut pošto smo "okasnili" na ručak(došli smo nešto prija 2h.!?!).jeli smo rebarca i svinjski odrezak.

plageton
17.10.2012, 12:13
Ajde jedna pomoć za vašeg druga. Trudim se ali ne uspevam da pohvatam koja mesta pripadaju kojem skijalištu. Kapiram da je Corvara glavni grad Alta Badia-e, da je Araba mesto koje se nalazi u istoimenom skijalištu... Ali bilo bi od koristi da na jednom mestu bude spisak koja mesta pripadaju npr. Val Gardeni, koja Alta Badiji, koja Arabi... i ne znam da li ima još neko skijalište na Selli?

wlad
17.10.2012, 20:53
Dolomiti SuperSki pass pokriva 12 skijališta, ali da se ne širi priča možemo suziti "izbor" na one koje se nalazi oko Sella Grupe (tj. skijališta koja su povezana stazama/žicama).

Skijališta oko Sella Grupe (masiv Sella se nalazi u sredini) možemo podeliti u 4 dela, redom u smeru kazaljke na zidu (tln): Val Gardena, Alta Badia, Arabba & Marmolada, Canazei.

U Val Gardena dolini se nalaze 3 mesta: Ortisei (DE: St. Ulrich), St. Cristina, Selva Gardena (Wolkenstein).

Alta Badia: na obodu su Colfosco i Corvara (skoro će da se spoje ;)), La Villa, Pedraces, San Cassiano.

Arabba: Arabba, Malga Ciapela (Marmolada).

Canazei: Canazei kao najveće mesto, Campitello.

Naravno postoji još mesta usput ali iz ovih mesta možeš direktno da odeš žicom na skijanje (iz ostalih moraš autom/ski busem). Možda sam još nešto propustio ali to što se sećam za mesta koja su povezana žicom (oko Sella masiva).

Naravno imaš još dobrih skijališta okolo do kojih možeš da stigneš autom (a važi isti ski pass), npr. Cortina...

Na ovoj mapi možeš solidno da stekneš utisak o tome: http://www.skimap.info/europe/italy/dolomiti_superski/ski_map_dolomiti_superski.jpg

skiman
18.10.2012, 07:08
Dolomiti SuperSki pass pokriva 12 skijališta, ali da se ne širi priča možemo suziti "izbor" na one koje se nalazi oko Sella Grupe (tj. skijališta koja su povezana stazama/žicama).

Skijališta oko Sella Grupe (masiv Sella se nalazi u sredini) možemo podeliti u 4 dela, redom u smeru kazaljke na zidu (tln): Val Gardena, Alta Badia, Arabba & Marmolada, Canazei.

U Val Gardena dolini se nalaze 3 mesta: Ortisei (DE: St. Ulrich), St. Cristina, Selva Gardena (Wolkenstein).

Alta Badia: na obodu su Colfosco i Corvara (skoro će da se spoje ;)), La Villa, Pedraces, San Cassiano.

Arabba: Arabba, Malga Ciapela (Marmolada).

Canazei: Canazei kao najveće mesto, Campitello.

Naravno postoji još mesta usput ali iz ovih mesta možeš direktno da odeš žicom na skijanje (iz ostalih moraš autom/ski busem). Možda sam još nešto propustio ali to što se sećam za mesta koja su povezana žicom (oko Sella masiva).

Naravno imaš još dobrih skijališta okolo do kojih možeš da stigneš autom (a važi isti ski pass), npr. Cortina...

Na ovoj mapi možeš solidno da stekneš utisak o tome: http://www.skimap.info/europe/italy/dolomiti_superski/ski_map_dolomiti_superski.jpg

Pedraces je sada Badia po novom.....tako da bi bio "kao" glavni grad Alta Badie, mada je Corvara veča.....zaboravio si La Val.....:sm011:

wlad
18.10.2012, 15:52
Skimane, reci mi molim te da li ima veza sa žicom iz La Vala ka Alta Badia (pa samim tim i sistemom) ili mora da se ide kolima/busom?

bobo
18.10.2012, 21:09
Skimane, reci mi molim te da li ima veza sa žicom iz La Vala ka Alta Badia (pa samim tim i sistemom) ili mora da se ide kolima/busom?

Evo ja ću ti odgovoriti, nema žice od La Vala do Badie, mora se autom ili busom, autom treba oko 15 min do La Ville, meni nije bio neki napor to vozikanje.

wlad
18.10.2012, 21:28
Hvala Bobo. Plagetone, ako tražiš povoljan smeštaj a da je ski-in/out onda je možda najbolje da tražiš u Arabbai i to u mestu.. Mi smo bili prošle godine druga polovina februara u Arabi, 4krevetni apartman u prizemlju kuće (1 soba + dnevna / kuhina / trpezarija), cena za 3 osobe u tom apartmanu je bila 560eura (sada gledam mail), niža nego što im je pisalo na sajtu - 100% ski-in/out (stavljaš skije ispred apt, u povratku skidaš skije 20m pre apt)..... Araba ima najstrmije staze, jedina "mana" je da je dijametralno suprotna od Val Gardene, pa ako hoćeš da skijaš u VG praktično moraš da odvozaš Sella Ronda krug. Što se tiče veze ka ostalim delovima najbolju poziciju ima Alta Badia (Corvara/Colfosco)..

skiman
19.10.2012, 06:52
Skimane, reci mi molim te da li ima veza sa žicom iz La Vala ka Alta Badia (pa samim tim i sistemom) ili mora da se ide kolima/busom?

Kola ili bus najmanje do Badie, odnosno do sedežnice Sponata (tamo i ja krečem svakog jutra u La Villu)....:sm018:

Janevj
28.10.2012, 09:23
Hocu na dolomite u januaru. Ne mogu se odluciti dali da to bude kronplatz, badija, gardena...?
Imate li neku preporuku za neko mesto sto bi bilo pristupacnije i jeftinije?
U austrii veoma cesto su hotele do samih gondola,dali je tamo i u italiji?

wlad
29.10.2012, 14:02
Sneg je pao i topovi su počeli oficijelno da rade :ok:

Šta može da bude lepše od ovog prizora :)

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/521787_10151130095832304_1487996518_n.jpg

designbvr
29.10.2012, 14:31
:yay:

ajme lepote !!!

adwarf
15.11.2013, 13:04
Pozdrav svima, zahvaljujuci nekolicini ljudi na ovom forumu, nasa ovogodisnja destinacija su Dolomiti. Hvala na iscrpnim izvestajim, toliko je detaljno opisano sve, da imam utisak kao da sam vec bio tamo. :)
Jedino pitanje za one koji bolje poznaju mesta tamo, sta mislite o lokaciji Pre Da Nai apartamana:
https://www.google.com/maps/preview#!q=Apartments+Garni+Pre+da+Nai&data=!1m4!1m3!1d26058!2d11.9019606!3d46.5685462!4m 15!2m14!1m13!1s0x0%3A0x3111569f4c2ea09d!3m8!1m3!1d 26058!2d11.9019606!3d46.5685462!3m2!1i1920!2i912!4 f13.1!4m2!3d46.5670742!4d11.886853

Pise da ima bus stajaliste 20m od apartmana, a i idemo kolima, ali opet, da li je komplikovan odalazak i dolazak ovde, kako funkcionisu autobusi i kakva je situacija sa parkinzima okolo? Da li bi drasticno bolje bilo da smo u La Vila ili Corvara ili je ovo ok?

Hvala unapred!

skiman
16.11.2013, 07:27
Pozdrav svima, zahvaljujuci nekolicini ljudi na ovom forumu, nasa ovogodisnja destinacija su Dolomiti. Hvala na iscrpnim izvestajim, toliko je detaljno opisano sve, da imam utisak kao da sam vec bio tamo. :)
Jedino pitanje za one koji bolje poznaju mesta tamo, sta mislite o lokaciji Pre Da Nai apartamana:
https://www.google.com/maps/preview#!q=Apartments+Garni+Pre+da+Nai&data=!1m4!1m3!1d26058!2d11.9019606!3d46.5685462!4m 15!2m14!1m13!1s0x0%3A0x3111569f4c2ea09d!3m8!1m3!1d 26058!2d11.9019606!3d46.5685462!3m2!1i1920!2i912!4 f13.1!4m2!3d46.5670742!4d11.886853

Pise da ima bus stajaliste 20m od apartmana, a i idemo kolima, ali opet, da li je komplikovan odalazak i dolazak ovde, kako funkcionisu autobusi i kakva je situacija sa parkinzima okolo? Da li bi drasticno bolje bilo da smo u La Vila ili Corvara ili je ovo ok?

Hvala unapred!
Pa jednako ste udaljeni i od La Ville i Corvare (smešteni ste uz samu cestu i zbilja imate bus izpod hotela-poslednji hotel pre Corvare je to, znači treba vam 2 km do Corvare ili 2 km do La Ville), tako da ste u svkom pogledu zavisni ili od autobusa ili od vlastitih kola....ima parking u La Vill, koji se plača (treba poraniti ujutro inače nečete dobiti mesta) ili u Corvari za koju važi isto, tako da je najbolja opcija autobus.....autobusi voze po planu vožnje koji je prilagođen skijašima (rush hour).... :sm018:

wlad
16.11.2013, 17:47
Skiman ti je sve rekao, samo mali dodatak je da kada otvoriš ovaj link (Maps) samo klikni još jednom + (zoom) i videćeš žičare. Nalaziš se tačno na sredini puta La Villa-Corvara.

Ja bi ti isto preporučio skibus pre auta, auto jedino ako ideš u neku drugu dolinu / skijalište..

Veći deo Corvare je "nezgodan" zato što nije ski in/out, ali busevi su OK varijanta (i imaš nedeljnu kartu po simboličnoj ceni).

Gazza
16.11.2013, 19:09
Citam sad sta pisete ovde, motala mi se po glavi Alta Badia za ovu sezonu. Ali ne mogu da verujem da se parkinzi i ski busevi extra placaju. Austrijanci su ipak zakon, necu iz principa da placam nista dodatno pa makar bilo i 5 EUR za nedelju dana.

skiman
16.11.2013, 19:56
Citam sad sta pisete ovde, motala mi se po glavi Alta Badia za ovu sezonu. Ali ne mogu da verujem da se parkinzi i ski busevi extra placaju. Austrijanci su ipak zakon, necu iz principa da placam nista dodatno pa makar bilo i 5 EUR za nedelju dana.
Niko nije napisao ništa da se busevi plačaju /odakle ti to/ ako imaš kartu, što ne važi za parking.....Samo ti i dalje skijaj u Austriji.... :jester::smoke:

wlad
16.11.2013, 22:10
@Gazza: najbolje je (kao i uvek) da uzmeš ski in/out smeštaj i ne moraš da brineš za te trivijalije :ok:

Ja sam pomenuo da se skibus plaća simbolično, pošto sam mislio i da se plaća (kupovao sam nedeljne karte za par eura :D)..

Gazza
21.11.2013, 09:14
Nikad nisam bio u ski in/out smestaju sem na Kopaoniku jer nemam za sada para za to zadovoljstvo. Mozda jedino za Francusku, ali zbog kvaliteta smestaja i ljubaznosti mislim da nije prevelika zrtva voziti se do staze ski busom ili autom. Ali mi bas nesto zasmetala cinjenica da se dodatno placa parking ili bus.

Kakva je generalno situacija u Alti marta meseca sto se tice snega, konkretno 15.3 - 22.3. sledece godine bih isao. Cini mi se da su staze pretezno severno orijentisane sto je prednost. Ove godine u tom terminu u Sladmingu je bez problema moglo da se skija sve do 1100-1200 m na temperaturi u debelom plusu.

gio
21.11.2013, 09:44
Gledam ovih dana neke smeštaje u San cassiano, Corvara i ostalo u okolini i imam utisak da je taj deo Italije u proseku skuplji nego Austrija, npr. ova regija najbliža nama, do 800km od Beograda. . U pitanju su sve privatni smeštaji. Hotele nisam razmatrao. Takođe mi se čini da je više zauzetih kapaciteta u IT. U pitanju je sredina januara. Da li je samo ovom moj utisak ili je generalno situacija stvarno takva (pre svega mislim na cenu)?

Grazer
21.11.2013, 10:12
Ja placam smestaj + ski pass dolomitisuperski u Val gardeni, St. Christina 380eur po osobi, nas 4 u apartmanu od 50m2 tako da ove cene se ne mogu porediti s Austrijom.

designbvr
21.11.2013, 11:34
@Gazza: najbolje je (kao i uvek) da uzmeš ski in/out smeštaj i ne moraš da brineš za te trivijalije :ok:

Ja sam pomenuo da se skibus plaća simbolično, pošto sam mislio i da se plaća (kupovao sam nedeljne karte za par eura :D)..

http://www.val-gardena.com/en/skibus/page273.html

Takodje, kupujem/placam ski-bus, i mislim da skiman nije u pravu :dontknow:,
mozda mi gresimo ?

skiman
21.11.2013, 11:52
http://www.val-gardena.com/en/skibus/page273.html

Takodje, kupujem/placam ski-bus, i mislim da skiman nije u pravu :dontknow:,
mozda mi gresimo ?

Vlasnik apartmana mi svake godine nudi free bus (shuttle) do donje postaje sedežnice Sponata....jeste da to nikad nisam koristio (mrzelo me i radije sam se vozio tih 5 min. svojim kolima, da nisam bio zavisan pri povratku od busa)...jedini mu je uslov bio, da sam smešten kod njega i da imam ski pass.....istina je da to nikad nisam proveravao.....:bootyshak E sad, dali je javni prevoz (busevi narančaste boje) isto free to ne znam, ali pouzdano znam da su veči i bolji hoteli, te apartmani povezani između sebe, uzmu u najam ili sofinanciraju više tih shuttla i gostu nije potrebno ništa platiti. Gazdi samo kažaš kad ujutro te pokupe i to je to....a za povratak se valjda dogovoriš sa vozačem...Tako da baš ne znam, da nisam u pravu....:sm011: Na ovo sam mislio.....

wlad
21.11.2013, 12:16
@gio: cene smeštaja su zaista šarene i nisu vezane za neki egzaktni parametar, generalno nema pravila za cenu smeštaja osim da je naravno hotelski 3x skuplji ;). Moraćeš se malo više potruditi da tražiš a posle prve posete je uvek mnogo lakše pošto vidiš na licu mesta šta je gde, uvek se mnogo bolje vidi na licu mesta nego na mapama / GE.

Ja sam dosadan pa uvek preporučujem Colfosco i Arabu, zato što tamo može da se pronađe mnogo ski in/out smeštaja po OK ceni. Otvori npr. Google Maps i search "Colfosco" prikazaće ti se mapa i na njoj (od nedavno) žičare. Na dnu su horizontalne žičare (koje se koriste između ostalog dok se ide u krugu Sele) a gore (vertikalno) idu gondole / žice u "dubinu" Colfoscoa. Ta prva vertikalna gondola prolazi pored mesta i svi levi i desni (veći deo naselja je desno) smeštaji su ski in/out. Zum(b)iraš i klikćeš na smeštaje, otvoriš sajt i vidiš cene, redom dok ne pronađeš neki povoljan a slobodan.....

Gazza
21.11.2013, 15:56
Gledam ovih dana neke smeštaje u San cassiano, Corvara i ostalo u okolini i imam utisak da je taj deo Italije u proseku skuplji nego Austrija, npr. ova regija najbliža nama, do 800km od Beograda. . U pitanju su sve privatni smeštaji. Hotele nisam razmatrao. Takođe mi se čini da je više zauzetih kapaciteta u IT. U pitanju je sredina januara. Da li je samo ovom moj utisak ili je generalno situacija stvarno takva (pre svega mislim na cenu)?

Kada poredis IT i AUT treba da gledas lokacije koje su priblizno iste u odnosu na skijaliste. Corvara i San Cassiano su skuplji, narocito Corvara, zbog pozicije. Ako se odmaknes do Badie ili La Ville cene su nize. Iako nisam bio u IT precesljao sam cene smestaja. Npr. ne mozes porediti sam Saalbach u AUT sa Badiom u IT vec sa Corvarom a Badiu sa npr. Vorderglemmom ili Viehofenom koji su udaljeni od Saalbacha. Ja sam u martu nasao apartman za smesnih nepunih 15 EUR po osobi dnevno ali nije bio u Schladmingu vec 15 km udaljen. Kada bih to poredio sa Corvarom tvoja konstatacija bi bila tacna ali to je ipak lokacijski u rangu Badie npr. gde su cene priblizno iste kao ova sto sam ja placao.

gio
21.11.2013, 17:00
Ok. Jasnije mi je mada sam ja gledao i okolinu do nekoliko km od polazne stanice neke žičare. Sve ovo sam pitao jer imam neki plan za Alta Badia ali me pokolebalo nekoliko dosta povoljnijih smeštaja u AT pa sam počeo da preispitujem planove ali je izgleda najpre bila greška zbog mog malo lošijeg poređenja.

Gazza
21.11.2013, 23:21
Meni je Alta Badia za ovu sezonu nekako na prvom mestu, manje - vise sve mi odgovara sem sto imam neki utisak na osnovu onoga sto citam da tamo sem skijanja nema apsolutno vise nicega. Cini mi se da je Val Gardena drugacija, da je dosta bolji izbog ukupno gledano ali mi je Alta Badia na prvom mestu zbog nesto lakse konfiguracije staza. Mogli bi oni koji su bili da malo prokomentarisu i eventualno udele neki savet.

wlad
21.11.2013, 23:44
Po mom iskustvu najživlje mesto u Sella krugu je Volkenštajn (Selva Gardena), možda i najbolji položaj - ali zato ima cenu :).

Ne znam šta ti treba van skijanja, napiši pa možda možemo da ti kažemo nešto više. Svako mesto ima nekoliko restorana, neka i barove a neka i veće zabave :D. Npr. u Corvari imaš par dobrih restorana, ima jedan bar/restoran gde izlaze mladi i gde ima zabave. Postoji i jedan restoran koji leti radi kao restoran (ima i Michelinovu zvezdicu - bio leti i hrana je zaista sjajna) a zimi kao bar/klub, apre-ski je tamo lud a četvrtkom imaš i igračice na šipkama :hair:

Tako da, napiši šta te interesuje pa će biti i odgovora...

Grazer
22.11.2013, 11:43
Napisite nesto o St. Christini u Val gardeni. Kakva je situacija? Za setnju navecer, restorani, shoping (ipak smo u Italiji), wellnes, van skijaske aktivnosti (klizanje, kuglanje), pabovi?

skiman
22.11.2013, 12:16
Napisite nesto o St. Christini u Val gardeni. Kakva je situacija? Za setnju navecer, restorani, shoping (ipak smo u Italiji), wellnes, van skijaske aktivnosti (klizanje, kuglanje), pabovi?

Ja samo skijam od 8.30-16.00, neka šetnja i spavanac u 21.00...jebi ga...obični fizikalac.....i tako 6 dana zaredom....:sm011:

Grazer
22.11.2013, 17:38
Ja spavanjac bacim kad se vratim iz wellnes posle staze. pa oko 21 u grad, setnja, trgovine , vecera pa pabovi. Ili ciljano direkt na veceru pa ako ima klizanje itd. To su mi cari planine

wlad
22.11.2013, 18:03
Grazer: samo sam prolazio kroz Christinu pa ne znam za ponudu, ali ima isto dobar položaj (dosta bolji od Ortisei-a) i dobre staze. Uvek možeš posle skijanja ići ski busom ili autom do Ortiseia ili Volkenštajna (koji je najživlji u VG dolini) ako ti nešto nedostaje..

Grazer
22.11.2013, 20:15
posto sam autom a sve je jako blizo, tako sam nesto i planirao

designbvr
23.11.2013, 13:35
posto sam autom a sve je jako blizo, tako sam nesto i planirao

To "jako blizo(u)" je vrllllo, vrllllo odokativno, ...
ali shvatices kada krenes od - do ,
recimo u Januaru kad nesto "malo" padne.

Inace, slazem se sa Wlad-om da je Selva naj za zezanje, St. Cristina je
uzbrdo nizbrdo (za setnju) kao i Ortisei manje vise,
inace isto "fizikalisem" k'o skiman, (kuca/pos'o-pos'o/kuca)
ali kad se vratim sa staze klopa pa odmaranje do 18-19h i onda
obavezna setnja, do recimo 21/22h pa pravac "kuci".

A, jel ima ko od Vas: Grazer, Gazza, Gio, dece (sitnije) ?

gio
23.11.2013, 16:37
Ja jedno, u januaru će 8 godina (ako je to sitno). Da li treba nešto da znam u vezi boravka ili onako pitaš? :)

I ja sam "smiren" na skijanju. Ustajanje na vreme da se natenane doručkuje i stigne na prvu žicu je rutina koju sam uspeo da ubacim u plan (moja supruga na odmoru voli opušteniju satnicu - a i ja ali na letovanju). Jedino što su navikli da se iz hotela šeta 5 min do staza a u Dolomitima će verovatno morati da se vozi ali nije mi to problem. To je svega 6 puta tokom odmora (nema se :sm012: za duži boravak u IT ili AT). Ostala "akcija" nam je šetnja pred večeru i posle nje i mi smo do 22h već u horizontali.

Gazza
23.11.2013, 18:52
Po mom iskustvu najživlje mesto u Sella krugu je Volkenštajn (Selva Gardena), možda i najbolji položaj - ali zato ima cenu :).

Ne znam šta ti treba van skijanja, napiši pa možda možemo da ti kažemo nešto više. Svako mesto ima nekoliko restorana, neka i barove a neka i veće zabave :D. Npr. u Corvari imaš par dobrih restorana, ima jedan bar/restoran gde izlaze mladi i gde ima zabave. Postoji i jedan restoran koji leti radi kao restoran (ima i Michelinovu zvezdicu - bio leti i hrana je zaista sjajna) a zimi kao bar/klub, apre-ski je tamo lud a četvrtkom imaš i igračice na šipkama :hair:

Tako da, napiši šta te interesuje pa će biti i odgovora...

I meni je na prvom mestu skijanje. Ali volim uvece da prosetam, da popijem nesto, jednom u toku boravka i da odem u neki restoran, nikakav lumperaj... I ja sam nekako shvatio da je Val Gardena "najzivlja" ali sam zbog skijanja ipak cvrsto odlucio da ako uopste budem isao u Dolomite to bude Alta Badia. Ono sto sam spreman da platim moze da se eventualno izbunari u San Cassianu i to mi je i nekako kad se sve sabere najprihvatljivije mesto, ili da se bez vecih problema nadje negde na potezu Badia - La Val (Wengen). Ovo drugo mi je nesto nisko za period u kome bih isao (15.-22.3.) pa vi sto ste bili vec tamo znate kakva je generalno situacija sa snegom na tim visinama u to vreme. Znam da se necu dole spustati na skijama ali lepo je da bude bar belo oko tebe u mestu gde si smesten. I nesto sto mi je u Austriji veliki plus a sto ovde nisam primetio da ima su terme. Lepo je otici uvece na par sati ali koliko sam video tako necega nema.

Znaci Corvara je ok sto se tog dela Dolomita tice posle skijanja? Sad gledam, iz Vengena oko 15 km, iz Badie duplo manje. To mi je sasvim prihvatljivo. A kolike su cene parkinga kod polaznih stanica zicara? I odakle je dobro obuti skije u to doba godine a da ne bude maltretiranje vratiti se na skijama? Ove godine u Sladmingu nisam isao na skijama ispod 1100 m, u gondolu pa nizbrdo. Posle prvog puta nije mi vise padalo na pamet.

@designbvr
Nemam jos uvek dece.