PDA

Pogledati punu verziju : Postani Ski Instruktor..........



pop67
24.09.2005, 22:14
Ako neko zeli da postane SKI INSTRUKTOR neka pise,sve potrbne informacije ce dobiti u ovoj temi.POZDRAV

valdevit
25.09.2005, 13:51
ja bi zeleo da postanem instruktor daske...da li postoje neke razlike?!

pop67
25.09.2005, 19:03
Mozes da polazes ispit za instrukora snow board-a ispred slovenackih ispitivaca na seminaru koji ce biti organizovan u decembru.Ako polozis,dobijas licencu za ucenje u zemlji.Vaznost licence je 1 godinu,a obnavlja se svake godine odlaskom na seminar.Ako te interesuje jos nesto ,pisi!POZDRAV

valdevit
25.09.2005, 21:29
da,znam da moram da polazem pred slovence...josh je rano za mene,al to je moja velika zelja...josh malo da se uhodam i eto mene na polaganje :D

pop67
25.09.2005, 23:51
da,znam da moram da polazem pred slovence...josh je rano za mene,al to je moja velika zelja...josh malo da se uhodam i eto mene na polaganje :D
Raspitacu se tano,koji likovi su neophodni za izlazak pred ipitivace(komisiju) pa cu ti dostaviti da bi mogao da poradis na tehnickim detaljima,ipak ti imas zelju a to je najbitnije.POZDRAV.
Ah za malo da zaboravim,vec nekoliko dana hocu da ti kazem da imam jednu dasku OXIGEN 136cm,kao nova,ima tvrdi vez ali ti mozes da ga promenis,mada mi neki borderi kazu da kada savladas osnovno(kvalitetno)sa tvdim vezom,prelazak na meki je igrarija.

valdevit
26.09.2005, 09:57
pa,mislim da mi je malo 136?!bash ovih dana planiram da uzmem dasku,al uzecu stepchild...hvala da ponudi...proshle godine sam uzeo nove vezove...

Ice
04.12.2005, 19:53
Sta je potrebno za polaganje za ski instruktora (osim zelje normalno)? Gdje se polaze? Kol'ko para? Ko je u komisiji? Sta se polaze iz teorije, a sta iz prakse? Nadam se da nisam naporan sa svim ovim pitanjima.

admin
05.12.2005, 02:26
Evo nekih informacija na:
www.skijanje.co.yu/Takmicenja/udr_instrukt_ski_sr.htm (http://www.skijanje.co.yu/Takmicenja/udr_instrukt_ski_sr.htm)

ili sajt Udruzenja instruktora skjanja Srbije www.uiss.org.yu (http://www.uiss.org.yu)
http://www.skijanje.co.yu/Linkovi/Asoc_link/uiss.gif (http://www.uiss.org.yu)

pop67
05.12.2005, 21:02
Uz duzno postovanje Admina,moram reci svima koji su zainteresovani da postanu ski instruktori da OVI nasi iz Srbije gule kozu sa ledja na seminarima i kao kada polazete vozacki ispit,polazete po nekoliko puta bez obzira na ski znanje!Mislim da je oko 200E+troskovi boravka na planini odredjenoj za seminar i polaganje.Znam nekoliko momaka koji su bili kod njih,a odlicni su skijasi,pa su otisli u Crnu Goru u MASI ski asocijaciju gde ljudi posteno procenjuju znanje kandidata i cena za polaganje je 4 x manja,a troskovi boravka na seminaru i 2 x.Pozdrav svima koji zele da postanu ski instruktori i svim skijasima,POP:dziveli:

admin
05.12.2005, 23:36
Nemam nista protiv, gde god ima bolje lakse i pre svega jeftinije.
Kada budes imao konkretne informacije, javi mi se da ih objavim i na sajtu.

Nazalost svih ovih godina koliko radim sajt nisam uspeo doci ni do logotipa Ski saveza Crne Gore, a kamoli da me je neko kontaktirao i poslao neku informaciju o onom sto rade ili o svojim takmicenjima. . .
Nazalost sada prvi put cujem da Ski savez Crne Gore organizuje i seminare za instruktore. Drago mi je, i rado cu uvek objaviti bilo kakvu informaciju o radu u bilo kom Savezu.

pop67
06.12.2005, 11:05
Admine ja to nisam znao,ali imaces posle EXPO ZIM-a sve sto ti je potrebno od informacija bar sto se tice MASI INTER SKI Asocijacije!Pozdrav

Bata Bane
06.12.2005, 14:32
A sta cemo mi koji skijamo a sami smo naucili bez instruktora:glavaozid :yay:

Misko
06.12.2005, 14:43
A sta cemo mi koji skijamo a sami smo naucili bez instruktora:glavaozid :yay:

Da a mi samouki? :kez:

boki04
06.12.2005, 15:43
Da sta cemo mi da radimo?

wlad
06.12.2005, 17:52
Za okrugli sto pa udrite po seminaru! :cug: :D

pop67
06.12.2005, 18:00
Tema je "Postani ski instruktor",zar ne?Ko se vidi tu OK!

Ice
06.12.2005, 22:49
Evo neki mrsav link za MASI dok od Popa ne dobijemo nesto vise.
http://www.cokcg.org/masi.htm

VRAGODO
07.12.2005, 10:39
MASI kao asocijacija instruktora (učitelja) skijanja postoji od 1995.godine. Ovih dana, tačnije, 26.novembra je u Mojkovcu održana godišnja Skuptina asocijacije koja je ujedno bila proslava desetogodišnjeg rada. Na skupštini je u okviru radnog dijela prezentiran video materijal sa prijema MASI u svjetsku Interski organizaciju i pripremi za odlazak na Kongres Interski koji će se održati krajem januara 2007. godine u Južnoj Koreji.
Isto tako, u svečanom dijelu rada Skupštine dodijeljene su licence za predstojeću ski sezonu instruktorima koji su uspješno položili seminar koji je održan na kraju marta 2005.godine.
Na uručenju licenci primijetio sam da je bilo i ljudu koje znam sa Kopaonika, kao i nekoliko skijaša-takmičara iz Užica.
MASI ne djeluje u okvuru Skijaškog saveza Crne Gore, već je nezavisna organizacija od osnivanja. Otvorenog je tipa tako da njenim seminarima mugu prisustvovati i polagati za zvanje instruktora i skijaši koji nijesu iz Crne Gore.
Ako mogu pomoći oko informacija u vezi MASI i skijališta Bjelasica stojim na raspolaganju.

pop67
07.12.2005, 11:13
MASI kao asocijacija instruktora (učitelja) skijanja postoji od 1995.godine. Ovih dana, tačnije, 26.novembra je u Mojkovcu održana godišnja Skuptina asocijacije koja je ujedno bila proslava desetogodišnjeg rada. Na skupštini je u okviru radnog dijela prezentiran video materijal sa prijema MASI u svjetsku Interski organizaciju i pripremi za odlazak na Kongres Interski koji će se održati krajem januara 2007. godine u Južnoj Koreji.
Isto tako, u svečanom dijelu rada Skupštine dodijeljene su licence za predstojeću ski sezonu instruktorima koji su uspješno položili seminar koji je održan na kraju marta 2005.godine.
Na uručenju licenci primijetio sam da je bilo i ljudu koje znam sa Kopaonika, kao i nekoliko skijaša-takmičara iz Užica.
MASI ne djeluje u okvuru Skijaškog saveza Crne Gore, već je nezavisna organizacija od osnivanja. Otvorenog je tipa tako da njenim seminarima mugu prisustvovati i polagati za zvanje instruktora i skijaši koji nijesu iz Crne Gore.
Ako mogu pomoći oko informacija u vezi MASI i skijališta Bjelasica stojim na raspolaganju.
Pozdrav kolega,posle EXPO ZIM-a cemo ADMINu pribaviti sve potrebne informacije vezane za MASI!Imas li informaciju kada ce biti seminar u decembru,poslednja ili pretposlednja nedelja.

Jos jednom POZDRAV i hvala sto si se ukljucio u diskusiju po ovoj temi,POP:dziveli:

VRAGODO
07.12.2005, 12:15
Što se tiče "decembarskog seminara" nemam tačnu informaciju, samo sam siguran da će post-sezonski biti u zadnjoj dekadi marta 2006.god.
... Ako kiša koja danima pada i u planinskom dijelu Crne Gore ne "pređe" u snijeg ovaj decembarski ćemo raditi na travi !

admin
07.12.2005, 23:04
VRAGODO, hvala na informacijama o MASI . . . Postavicu ih i na strane sajta. Da li postoji logotip (banner) MADI asocijacije?? Ako si u prilici posalji mi na mail admin@skijanje.co.yu

pop67
08.12.2005, 02:56
Što se tiče "decembarskog seminara" nemam tačnu informaciju, samo sam siguran da će post-sezonski biti u zadnjoj dekadi marta 2006.god.
... Ako kiša koja danima pada i u planinskom dijelu Crne Gore ne "pređe" u snijeg ovaj decembarski ćemo raditi na travi !
Milan Vukovic mi rece da bi trebalo da bude seminar 3. nedelje decembra na Bjelasici,a tamo ima lepog snega kako kazu Medenice(Rajko)!Daj boze da tako i bude i da se gledamo kada je receno.POzdrav,POP:dziveli:

daki
13.12.2005, 21:07
Ima MASI seminar na Zabljaku 24 decembra.
Zainteresovani mogu da se jave na 069 012 318 - Mileta Lekovic

pop67
14.12.2005, 10:47
Iz Beograda krecemo kolega Vanja,Bojan i ja i idemo kolima,a ko hoce da ide svojim kolima neka se javi da se dogovorimo da krenemo zajedno!Pozdrav,POP:dziveli:

daki
14.12.2005, 20:51
Kad krecete?

pop67
15.12.2005, 01:07
Kad krecete?
Zuvi Vanju za sutra kod Baneta pa cemo se dogovoriti kada se vidimo!

Krsta011
24.12.2005, 01:58
Polagao sam prosle godine na Jahorini, bio je slovenski demo team (opasni ski manijaci) ali isto je kao i na Kop-u, sve je u parama!!!

Posto sam tek sad video ovaj post za polaganje u CG zanima me kad ce se odrzati sledeci seminar.

VRAGODO
24.12.2005, 12:32
Danas i sjutra (24. i 25.decembra) je seminar na Žabljaku. Sledeći će biti krajem marta 2006. godine, još ne znam gdje.
Šteta je ko danas nije na Durmitoru jer je prelijep dan sa dosta snijega...(ujedno, i otvaranje ski sezone na Žabljaku)!

marsi
25.12.2005, 21:03
Ako nije problem, jel moze malo detaljnije da se objasni kako se postaje instruktor, tj. celu proceduru.
koliko mi je prosle godine rekao instruktor na Jahorini, ide se na seminar koji traje 9 dana i kosta oko 200€, gde se uci. pa se onda polaze test...
pretpostavljam da je za ovu sezonu vec kasno, pa me interesuje u kom periodu bi trebalo da se aktivira oko toga?

daki
27.12.2005, 12:01
Oces li da polazes u Crnoj Gori?

Krsta011
03.01.2006, 01:46
Hocu ja da polazem u CG!!!

ivan_zg
21.02.2006, 11:36
ja se ove godine spremam ici polagati u Hrvatskoj tecaj za ucitelja skijanja...e sad cijena je (bez obzira dal se ide preko Kineziološkog fakulteta(DIF-a) ili preko Hrvatske olimpijske akademoje) oko 1 000 (da tisuću) eura. I to samo za prvi dio specijalnosti nakon kojega postanes pripravnik ucitelja skijanja, a tek nakon drugog dijela (kojeg mozes ici polagati tek sljedece sezone) i naravno opet za 1000eura, postajes ucitelj skijanja. E sad svi su tecajevi u italiji (Kronplatz ili Cortina) sa puni pansionom i ukljucenim prijevozom i ski kartom tako da je sigurno skuplje nego ovo o cemu ste vi pricali...ali toliko skuplje mislim da nebi smjelo biti....Razmisljao sam cak polagati u sloveniji...Tamo su 3 dijela tecaja i uz sve sto bi poplaco nebi me kostalo nista jeftinije nego ovih 2000eura samo sto ima 10-ak termina po sezoni za svaki od 3 tecaja, ALI taj tecaj je (ne znam zasto) priznat i van Slovenije tako da mozes voditi i strane grupe i biti im ucitelj skijanja sto sa polozenim tecajem u Hrvatskoj ne mogu...tj. vani se ne priznaje hrvatski tecaj toliko koliko i slovenski...

da sam ranije saznao za ove tecajeve o kojima pricate (za 200EURa)razmotrio bi i te mogucnosti....

E da, a cija se licenca dobije nakon polozenog tog tecaja(ako ga odrzava slo demo team) i gdje je ona sve priznata, ako znate????
pozdrav

daki
21.02.2006, 15:09
U Kolasinu u periodu od 16-19 marta odrzace se MASI seminar, uz prisustvo SLO DEMO Tima.
Zainteresovani mogu da se jave na tel. 069 012 318 - Mileta Lekovic

Krsta011
26.02.2006, 19:23
Jel zna neko kad ce biti seminar na Kopaoniku

pop67
26.02.2006, 21:24
ja se ove godine spremam ici polagati u Hrvatskoj tecaj za ucitelja skijanja...e sad cijena je (bez obzira dal se ide preko Kineziološkog fakulteta(DIF-a) ili preko Hrvatske olimpijske akademoje) oko 1 000 (da tisuću) eura. I to samo za prvi dio specijalnosti nakon kojega postanes pripravnik ucitelja skijanja, a tek nakon drugog dijela (kojeg mozes ici polagati tek sljedece sezone) i naravno opet za 1000eura, postajes ucitelj skijanja. E sad svi su tecajevi u italiji (Kronplatz ili Cortina) sa puni pansionom i ukljucenim prijevozom i ski kartom tako da je sigurno skuplje nego ovo o cemu ste vi pricali...ali toliko skuplje mislim da nebi smjelo biti....Razmisljao sam cak polagati u sloveniji...Tamo su 3 dijela tecaja i uz sve sto bi poplaco nebi me kostalo nista jeftinije nego ovih 2000eura samo sto ima 10-ak termina po sezoni za svaki od 3 tecaja, ALI taj tecaj je (ne znam zasto) priznat i van Slovenije tako da mozes voditi i strane grupe i biti im ucitelj skijanja sto sa polozenim tecajem u Hrvatskoj ne mogu...tj. vani se ne priznaje hrvatski tecaj toliko koliko i slovenski...

da sam ranije saznao za ove tecajeve o kojima pricate (za 200EURa)razmotrio bi i te mogucnosti....

E da, a cija se licenca dobije nakon polozenog tog tecaja(ako ga odrzava slo demo team) i gdje je ona sve priznata, ako znate????
pozdrav
Postovani Ivane izvinjavam se sto tek sada odgovaram na tvoje pisanje,ali kao autor ove teme jedva se izborih da ti konkretno odgovorim na postavljena pitanja a da se ne cimas i koristis mobilni telefon koji je napisan i da ne uznemiravas vlasnika istog.U CG mozes polagati instruktorski ispit na osnovu ski znanja koje imas i na osnovu demonstracije slovenackog demo tima.Organizacija "MASI" je clanica "INTERSKI" asocijacije,a samim tim i licenca dobijena u CG je u celom svetu priznata,samo zavisi da li komisija proceni da je nivo znanja za ISIA markicu(medjunarodna)ili za jedan od 3 nivoa instruktora kod nas!Ukoliko ti treba jos neka informacija rado cu ti odgovoriti,pozdrav,POP!:dziveli:

pop67
26.02.2006, 21:27
Hocu ja da polazem u CG!!!
Seminar ce se odrzati 17,18 i 19.03.2006 na BJELASICI,a detalje cemo objaviti 13 ili 14.03.2006pozdrav,POP

iwika
21.07.2011, 19:40
ja zelim da postanem instruktor za snowboard, pa me zanima tacno de to mogu da odem da se prijavim i da polazem ,. neki link bi pomogao ...hvala :sm021:

iwika
21.07.2011, 19:42
i zanima me dali moze svako da polaze taj kurs ?

milos_pg_91
21.07.2011, 20:51
http://www.uiss.org.rs/ Eto ti sajt, pa se informisi ;)

IvaM
07.03.2012, 21:30
http://www.skisavez.com/instruktori/raspis_seminar_za_instruktore_mart_2012.pdf

Ukoliko je neko zainteresovan, izasao je novi raspis seminara za instruktore.