PDA

Pogledati punu verziju : Novosti sa Stare planine



Strane : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Roman
21.02.2012, 21:54
ја по цео дан спавам, ни у школу не идем, само ми још пут до бз фали...

него, има ли још која фотка од недеље, Владо? или код кога могу да нађем на фб?
Pa taman, u skolu ne ides... znaci mozes na Staru... A boga mi znas da postavis prava pitanja!
Ja ne vidim boljeg predstavnika od tebe, a i macak011 te imenovao za PR-a :)

Roman
21.02.2012, 22:01
Trazio si slike, evo... ali da ides gore :ok:

Roman
21.02.2012, 22:20
@Roman: svaka cast, samo napred! Ne dozvolite da vas ovaj tezak dogadjaj izbaci iz ravnoteze! Bice sve u redu, ubedjen sam u to! Vidimo se opet na SP! :dziveli:
Ma ovo ce proci za otprilike pet nedelja pa onda na fizikalnu terapiju... meni je vise frka da Masinka ne ucvika mada ruku na srce kada je pitamo da li idem na skijanje odgovor je potvrdan :ok: Trebalo je u martu da krenemo na produzeni vikend + da povedem Matejino drustvo, ali to sada sve pada u vodu :cool:
Iskreno pored toga sto smo zaljubljeni u SP, zaista mislim da za ove novce nigde ne mozemo da napravimo vise laufa nego tu. Svako od nas ima neki rezon zasto se ide u planinu, ruku na srce nije zivot samo u gradu. Mateja vec tri godine ide sa klubom na planinu i polako uci sta mu sve treba kada nema mame i tate, a Masa pronalazi drukcija zadovoljstva...

ekozelj
21.02.2012, 23:46
Bio sam u nedelju gore i dan je bio savršen za skijanje. Strašno mi je žao što ovde čitam da je bilo baš ozbiljnih udesa i povreda na stazi.

SRB_PI reče mi Slaviša sve najbolje o tebi. Želim ti brz oporavak i da se što pre vratiš na stazu pa i da se upoznamo. Pamet u glavu druže. Dovoljan je trenutak pa da ti propadne cela sezona. Veruj mi, pričam iz ličnog iskustva.

Maloj Maši takođe želim brz oporavak i da bude hrabra i brzo prevaziđe strah koji će se neminovno javiti kad se ponovo vrati na stazu.

Romane i ovo nažalost pričam iz ličnog iskustva. U februaru 2009. godine mom tada petogodišnjem sinu se desilo nešto slično, na sreću bez težih posledica. Da stvar bude gora, sve sam lično sminio kamerom i veoma mi je mučno da se na to opet vraćam ali ću postaviti video da vidite kako se iz sasvim bezazlene situacije za trenutak izrodi katastrofa. Znači pratio je majku, vozio je potpuno logičnom putanjom, vidljivost je bila odlična kao i kvalitet podloge, pa ipak ga je majmun, konjina.... odneo bez da je i probao da ga izbegne ili zakoči. Mislim da ga je samo to što je bio izuzetno lagan spasilo loma noge u najmanju ruku. Do kraja sezone i pola sledeće je imao konstantni strah i vozio u grču.

Sledi video kome je iz razumljivih razloga (što bi englezi rekli "bad language") pri kraju odstranjen ton.

http://www.youtube.com/watch?v=mydmAuAlW2s


:sm006:

SRB_PI
22.02.2012, 00:06
3. разред основне, лом ноге у Бугарској због ретардираног сидра... не једна сезона, него 8 сезона... и сад ово... кад се вратим на стазу, допринећу да се овако нешто не понови...

ја сам за упознавање... :)
а овај судар.... јао како би га газио...

rmilanovic
22.02.2012, 00:22
Pazi,mali je presladak..steta za takav sudar,ali definitivno konja ima..
Jos mi deluje na snimku da je Konj jos i nervozan...
Neko je lepo napisao ma youtube ispod tvog snimka:

"ovog na neomasceni kolac"...

Razumem udese,gde su slicni sebi ucesnici..ali dete,ovako...
Izvini,ali ovaj bi u najmanju ruku pesice isao do Beograda...do Vma..

SRB_PI
22.02.2012, 00:26
неомашћен колац, то сам ја метно...

срећа што нико није ишо брзо, а да је за гажење, јесте и биће...

Roman
22.02.2012, 00:30
Koliko vidim debil se jos buni :awm2:
Srecom, kazes, nije bilo posledica.
Lepo kaze macak011, ima samo jednu vijugu vise od kokoske, tek da ne sere po dvoristu.
Ako se redarska sluzba ne opameti, ovakvi slucajevi ce dovesti samo do jos vecih ekscesa. Ja unapred priznajem da cu biti naoruzan i da cu osakatiti svakoga za koga mislim da je prtnja na stazi!!!

Max
22.02.2012, 01:35
Stvarno mi je žao što vidim da je puno ljudi povredjeno istog dana. Posebno je strašno što je devojčica nastradala ali vidim da je borac :ok: Zbog ovakvih incidenata treba da se vodi računa kada se vozi na stazama koje su pune skijaša. Svi treba da nose kacige, a naročito deca. Mene je 2008. pokupio border u Tinju na stazi face toliko da mi je otkacio skije, i odleteli smo 30m. Inače, ja sam promenio putanju i usporio jer je ispred mene devojka pala i dečko se slupao u mene. Procenite koliko je brzo išao ako ja imam oko 105 kg a on barem 30kg lakši. Prošao sam sa rasečenom arkadom od naočara za vid, a bordera nismo mogli da skupimo 5min i posle se jedva odvukao dole. Ovo pišem jer nije samo na našim planinama česta pojava sudar. Svuda ima neizživljenih likova koji su opasnost i za sebe i za druge. Jedini način da se skija na stazi gde je gužva je polako i oni malo bolji uz ivicu staze pa sitan vez. Široke i brze karving zaokrete treba zaboraviti u uslovima koji vladaju vikendom na većini skijališta. Još se pogodilo da je bilo par neradnih dana pa su svi koji su mogli otišli na skijanje. S.P. ima suviše malo staza i sve spadaju u malo teže i strmije i to mnogi doživljavaju kao poziv da jure bez kontrole. Na svakoj planini treba da bude par staza tipa KGB gde voze početnici pa lagano. Spominjani su redari i policija kao način borbe protiv jurcanja, ali ako malo razmislite videćete da bi to tek dovelo do opšte frustracije jer tu bi bilo suviše subjektivne procene i redara i skijaša, a kada se ovako teški incidenti dese već je malo kasno. Jedino trajno rešenje je edukacija koja treba da krene prvo iz kuće pa zatim i upozoravanja redara na skijalištima pa i pisanje o skijaškom bontonu na ovakvim forumima.

SRB_PI
22.02.2012, 08:30
има сад плавих колко ти душа хоће, ал кад се врати кући, није фора да каже друштву како је возио плаве, него како је за један дан научио да вози скије и како се спушта низ црну и црвену... а и Машу и мене су скупили одлични скијаши...

биће едукације, полако само...

macak011
22.02.2012, 08:55
Spominjani su redari i policija kao način borbe protiv jurcanja, ali ako malo razmislite videćete da bi to tek dovelo do opšte frustracije jer tu bi bilo suviše subjektivne procene i redara i skijaša, a kada se ovako teški incidenti dese već je malo kasno. Jedino trajno rešenje je edukacija koja treba da krene prvo iz kuće pa zatim i upozoravanja redara na skijalištima pa i pisanje o skijaškom bontonu na ovakvim forumima.

Za edukaciju vec odraslih primeraka bezmozgovnih dvonogih konja je kasno. Njihovi potomci mozda - ako ih bude - ta vrsta kad naleti na maskirno-besnu skijasko-brodovsku vrstu obicno fatalno zavrsava bez sanse za reprodukciju. :D

Redarska sluzba, uz odgovoarajucu obuku i testove, ali ne kumovski i rodbinski, vec rigorozno, uz pomoc prave policije prilagodjene skijalistu (motorne sanke, skijaski obuceni i to) i naravno neizbezni GSS sa vecim ovlascenjima u smislu asistencije redarskoj sluzbi i cao. Sve se moze kad se hoce. Postoji i mogucnost uvodjenja ugovora sa drzavom, da pojedinci, civili budu stalno angazovani kao redari dok su na skijanju, uz odgovarajuce ispite, testove i uniformu i minimalnu novcanu nadoknadu -dzabe skipass recimo, pa da vidis kako bi se resilo preko noci...dosta je dvojica trojica da javno najebu i da ne verujes kako se leci, kao prehlada... :dziveli:

PS. procitah bas ovde negde na forumu kako je recimo u AUT ne secam se tacno, neka baba prijavila lika da je ugrozio na stazi - ugrozio, nije je polomio i slicno, vec isekao (!), pa naisli redari i policija i hop lisice na ruke, pa izvoli u kancelariju da das izjavu... ajde bre, moze sve kad su ljudi kvalitetno obuceni, posteni, ozbiljni i vredni. Ima takvih jos uvek, ali nikako da dobiju sansu...

macak011
22.02.2012, 09:05
има сад плавих колко ти душа хоће, ал кад се врати кући, није фора да каже друштву како је возио плаве, него како је за један дан научио да вози скије и како се спушта низ црну и црвену... а и Машу и мене су скупили одлични скијаши...

биће едукације, полако само...

E to je pravi problem, ozbiljni skijasi - precenili svoje mogucnosti... nije dovoljno da se istaknu pravila ponasanja na skijalistu na onom przoru kod ski date, trebalo bi da postoji neki papagaj koji to prica non stop - izvod iz pravila ponasanja da se emituje u gondoli preko razglasa na svakih 5 minuta da blebece, mozda im i udje u glavu da ce da najebu ako se zalecu i ne postuju skijasa ispod sebe na stazi, a ne dao im bog da ga izlome... a kamere svuda i strumpfovi, pa da vidis... :awm2:

SRB_PI
22.02.2012, 09:20
ова двојица га најебаше... једино је од камиказа настрадао онај бордер из Сремске Митровицв... а у мом случају још ће испадне да сам ударио ја у њега...:sm022::sm017::ski::yay:

macak011
22.02.2012, 09:26
vidi, da ih je neko pohvatao, sklonio, legitimisao, napisao prekrsajnu ili krivicnu prijavu za teze telesne povrede, a osteceni pokrenuli postupak za naknadu nematerijalne stete i sve to reseno po hitnom postupku zbog lecenja, to bi bilo to. Nije to nemoguce.

Truch2
22.02.2012, 11:44
Nazalost to je realnost i mi tu ne mozemo nista.
Na Kopu sam se tokom godina nagledao i mnogo gorih stvari....i kao sto rece neko -Srbi skijaju kao i sto voze kola.
:sm008:
Nedelja na SP zaista bila savrsena, ali mnogo toga ne stima na Staroj kao i oko nje...jbga, za par godina( ili par desetina godina, ugledajuci se na Kop)bice manje-vise ok.

macak011
22.02.2012, 11:50
nazalost to je realnost i mi tu ne mozemo nista.

Nisam razumeo? Gde ne mozemo nista? Ako ne moze drzava mozes sam da uzmes stvar u svoje ruke, ali moras da budes svestan mogucih posledica. Ako sto neko rece kamikaza dobije batine 5-6 puta, stvarno treba da je tantus pa da nastavi da jurca. Olupas mu skije o kitchmu i cao, nek te tuzi redarima! Otmes mu skije, poneses srafciger sa sobom, ako nema rental vez, odvijes zadnju ili prednju glavu, bacis u sumu i cao, ne zajebavam se.. meni je doktor prepisao pesacenje, taman mu prosledim recept! :D

macak011
22.02.2012, 11:59
ma sta da mu odsrafljujem vezove, tamo na spojnom putu kod gondole na kraju svake staze jednu skiju samo frknes u sumu sto dalje, dok ode po nju i nazad taman stize na zadnju voznju, hahahah!

Roman
22.02.2012, 12:01
@Max
Tako je Max, vaspitanje se donosi od kuce. Sa mackom011 sam se spustio samo jednom niz Suncanu i mogu da ti kazem kako se covek ponasa na stazi. Pogleda oko sebe, krene, sasije 15-20 kristijanija, zastane, opet pogleda oko sebe, ako je guzva poprica sa nekim par kulturnih recenica, ponovo pogleda i cepa ne ugrozavajuci nikoga. Pri tome moze da ide mnogo brze jer zna itekako da skija ali ima mozga i nema potrebu da se dokazuje drugima vec samo sebi. E to je prototip normalnog skijasa.
A sto se tice oduzimanja ski-pasova, ne slazem se sa tobom. Nema tu nikakve frustracije, ne mislim da treba oduzimati na prvu loptu ali svakako treba reagovati posle prve opomene. Vidis i ja imam mali problem kod sebe, moj sin ima trinaest godina odlicno cepa, daleko je iznad proseka, ali jos uvek nije PRAVI. Zasto... zato jer svaki drugi put moram da ga opomenem da mora da pogleda iznad sebe, i suvise cesto ga ponese brzina. Sada je na jedan grub nacin shvatio sta moze da se desi kada se osili neko ko dobro barata skijama.
SRB PI je u pravu sto se tice ljudi koji losije skijaju, ima sada laksih staza pa ih treba posklanjati tamo. Redar sedne sa njim na zicu i sprovede ga tamo gde je bezbednije i za njega i za druge.

Roman
22.02.2012, 12:11
@macak011
Definitivno ce morati svako da reaguje po svom nahodjenju, bar dok se redarska sluzba ne trgne iz letargije. Bice tu svacega od pretnji do lomljenja skija.

macak011
22.02.2012, 12:14
Roman, hvala. Istina je da nikad ne krecem nizbrdo, a da prethodno ne pogledam gore. Nikad. Dole gledam po difoltu. Kao kad se ukljucujes u saobracaj, ako vozis. Uvek ostavljam dovoljno mesta skijasima koji su ispod mene da ne mogu cak ni da se teleportuju do mene ako sam u kretanju. Dakle, ako ide na levo, a ja ocu iza njegovih ledja desno, odem maksimalno desno i usporim ako se ovaj donji odjednom odluci da menja pravac ka mojoj putanji. Ne mali broj puta po pokretu donjeg skijasa, kocim i stajem, a da je on ipak ostao na staroj putanji. To je ponasanje na strani bezbednosti. Evo, sad ima ovde na forumu nekog ko cita ovo, a zna sta i kako radim. Sad za vikend dvojicu losih skijasa sam za 15tak minuta sa njima naucio da koriste plug, da kontrolisu brzinu i da skrecu lagano levo desno. Uz to, naucio sam ih i da gledaju iznad sebe pre nego sto krenu da ih neko ne odnese. A da ih pre toga nisam nikad upoznao ni sreo. Cisto gest dobre volje. Jedan je muzicar iz hotela, grupa KANA, tako nesto, a drugi diplomirani ekonomista sa BGD faxa, ali decko dal' iz Nisa, jbm li ga, nisam siguran, Slavisa. Izlomise se obojica kod gondole, crvena staza, veze nemaju, a ne plase se. Posebno ekonomista, skije mu se ukrstaju ko da je prvak X-games-a, a pada ko aikidoka.

Naucite svakoga osnovama kretanja i paznje na druge i sebe na stazi, ko to ne zna. To je osnova bezbednog skijanja.

macak011
22.02.2012, 12:22
Hteo sam da dodam. U nedelju je staza 7b, gondola, bila uglavnom prazna. Tu i tamo neki skijas. Dobar. Pustim dugacak karving zaoret. Pri kraju zaokreta, rasterecujem i menjam pravac kretanja UZ OBAVEZAN KRATAK pogled gore, uz stazu! I imam sta da vidim, ide covek u jaje, spust. Nailazi, daleko je. Menjam pravac naglo, vracam se levo, prelazim u slalom, dva zavoja kocim i vracam se krajnje levo. Stajem. Baja prolazni krajnje desno. Sredina SIROKE staze prazna. Pazio sam na sebe, on NIJE pazio na mene. Fakat. Nije doslo do sranja jer sam ga video. Da ga nisam video, MOZDA bi bilo sranje. Mozda bi bilo glava o glavu, ko zna. Samo nas dvojica na stazi... Pamet u glavu. :D

Roman
22.02.2012, 12:31
To su stvari koje same upadaju u oci, isto tako odmah uocavas nekoga ko mlati okolo. Ja to zovem old-school :ski: Narocito mi je privuklo paznju sto smo stali otprilike u isto vreme i u istoj ravni, a na sidro smo stigli u par sekundi, sto znaci da nam je tempo bio isti.

macak011
22.02.2012, 12:35
evo ga jedan video, po mom misljenju najbolji DVD koji sam nabavio u poslednjih par godina povratka na bele staze - pauza od jedno 8 godina, bez ikakvog razloga. Obratite paznju na video

http://www.youtube.com/watch?v=vlzIkIQa3e0

a onda na sledece trenutke:
2:18, 2:25, 2:59, 3:16, 3:22(tacka 4!), 3:36, 3:52.

Svaki od ovih trenutaka je snimak kada Klaus Mair gleda preko ramena IZA SEBE... :D


Nadam se da je sve jasno. Izvinjavam se svima na :sm023:

SRB_PI
22.02.2012, 13:27
што више људима дође у главу на овај начин, мање ће морати ручно...

vlada019
22.02.2012, 16:52
[/URL]

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRXEjcMF-W-45wpefwJnkeZO3MZLEbQIUiuls7HOI5qrUUTLYf5og

Jednodnevni ski & party izlet Babin zub/ powered by: Red Bull

25.02.2012 Niš – Babin zub – Niš
Polazak iz Niša u 07:00h sa parkinga kod restorana Gusar, direktna voznja do ski centra Babin zub.
Po dolasku sledi upoznavanje, grudvanje za zagrevanje i rasanjivanje, priprema za skijanje i podela ski pass-a.
Grupa koja nije baš raspoložena za skijanje ima slobodno vreme za obilazak planine i ostale ludorije koje im padnu na pamet.


U medjuvremenu vas u dnevnom programu očekuju igre bez granica,gde ćete moći da se oprobate sa veselim stolicama,brzom snešku,shoot ‘em up-u i ostalim igrama koje su pripremljene samo za vas gde ćete videti koliko jeste,ili možda niste snalažljivi :cug::jester::couto:

detaljnije [URL]http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22160 (http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22160#)

vlada019
22.02.2012, 16:52
:eek:Cujem da su za ovu zurku narucene duple kolicine gipsa :sm003:

SRB_PI
22.02.2012, 16:58
и ово ћу да пропустим.... а Синиша, Синиша...

100jan
22.02.2012, 18:34
Kolko vidim, Colmarica iz baK :)

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=02&dd=22&nav_id=584814

vlada019
22.02.2012, 18:59
[/URL]

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR0DR8cWTZuLe8zPfSzOy4ibvnDSl2Uu A4qRkcCrSg5yYWeHLTJ7Q (http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22166#)
Stara Planina — Predsednik Ujedinjenih regiona Srbije Mlađan Dinkić kaže da je ski centar na Staroj planini napravljen “da se pomogne razvoj Jugoistočne Srbije”.
“Sedamdeset ljudi iz Knjaževca i okoline radi u novom hotelu, a poljoprivrednici iz okolnih sela sada imaju dodatno tržište da plasiraju svoje proizvode. U narednom periodu ovde treba da se razvija privatni uslužni sektor, restorani i privatni smeštaj kako bi turistički centar mogao da primi sve ljubitelje planinskog turizma“, rekao je Dinkić.

detaljnije [URL]http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22166

jopopo
22.02.2012, 19:25
Mareta (@macak011) za predsednika "Udruženja zaštite potrošača skijališta Srbije"!!!
A SRB_PI za zapisničara! Ima čovek gips, mesto za pisanje :)

P.S. Romana za blagajnika ;)

SRB_PI
22.02.2012, 20:00
јопопо, неки шаљивџија...?

Roman
22.02.2012, 20:10
Sta bi na tom organizovanom obilasku skijalista za medije. Da li je neko postavio neko pametno pitanje? Ili je sve to bilo farsa oko Mr. Colmar-a?

vladimir76
22.02.2012, 20:40
Pozdrav svima! Izvinjavam se unapred ako ovo sto zelim da pitam odstupa od teme "novosti".

Nisam nikada bio na Staroj Planini i planiram da dodjem iz Beograda na ski vikend kad dogovorim termin s drustvom (2 nocenja u privatnom smestaju - moze i okolina Babinog Zuba do 20ak km). Da li neko od vas moze da mi preporuci nesto? Ima li mesta, koliko unapred rezervisati i da li moze da se nadje smestaj za 2 nocenja?

Zelen sam na forumu i procitao sam zadnjih 15ak strana i jos jednom se izvinjavam ako je neko vec postavio slicno pitanje. Mrzelo me je da citam sve. :sm021:

Usput podrzavam inicijativu da se poveca bezbednost na stazama i podigne svest svih nasih skijasa. Jedna od kljucnih stvari (po mom misljenju) je da svi prihvatimo svoje realne mogucnosti. Nisu svi skijasi na stazi na istom nivou, a najopasniji su oni koji precenjuju svoje, a tudjim mogucnostima i ne razmisljaju. Jedni jurcaju kao sumanuti, a drugi nisu savladali ni plavu stazu, a cackaju mecku na crvenoj ili jos gore crnoj.

Savet za prve: kad vec imate hrabrosti za te brzine, kad vidite guzvu ispred sebe, vi lepo izaberite levo ili desno u sumu i ako ne pokupite ni jedno drvo, maher ste!

Za druge: mnogo je lepse igrati se na plavoj stazi nego na crnoj kad zagusti stati na sred staze i cekati da "orascici" nadodju, pa se bez gledanja uputiti nizbrdo.

;)

Pozdrav svima!

SRB_PI
22.02.2012, 20:56
15 страна.... нема ту ништа за приватан смештај... само пар нас са гипсом и пре гипса...

дакле у Кални је вила Богдановић, после чини ми се вила Камена, па Етно село Срна (не знам шта је све у функцији зато што је имао несрећу с бујицом), вила Бабин зуб у селу Балта Бериловац (0641249909;Славиша, рећи ћеш да ти Алекса Пироћанац дао број), лични пријатељ и лично препоручујем, мислим да боље кухиње на планини нема, вила Ика у селу Црни врх(0638053736;0654103967, Мића, исто реци ко ти дао број), Домаћинство са конаком Голема река(069 / 289 2259, Драган)), Ждрма, Дукат, Мездреја, Сунце и још пар колибица... Хотел ЕПС, планинарски дом и Спа чудо...

ево ти пар сајтова:

http://www.golemareka.com/
http://www.vila-babinzub.rs/

jopopo
22.02.2012, 20:59
јопопо, неки шаљивџија...?
Pitaj @macak011 :dontknow:

vladimir76
22.02.2012, 21:00
Hvala puno na brzom odgovoru. Pozdrav i brz oporavak!

SRB_PI
22.02.2012, 21:03
нема на чему! и овако не радим ништа корисно сем што гледам руске филмове без превода, па учим језик. увек ми је драго кад помогнем неком...
хвала, видимо се на стази...

мачак ко у земљу да је пропо... можда је заузет, нећу да га узнемиравам... :)

Roman
22.02.2012, 21:03
Sve sto ti je SRB PI napisao je odlicno. Evo ovde sam ja bio, a tel. je 064 9039157 i 018 822487 to je Slavisa iz Svrljiga. Kuca je iz dva nivoa, dole je cfetvorokrevetni a gore ima prakticno mesta za sedam ljudi. Slobodno se pozovi na moje ime.

Roman
22.02.2012, 21:05
Na slici vidis camo gornji deo kuce...

Roman
22.02.2012, 21:06
A bre SRB PI, ode li ti na taj obilazak medija po skijalistu?

SRB_PI
22.02.2012, 21:08
јок, био сам вредан од јутрос... како сам крено, ставиће ми гипс и на леву...:sm022::ski::glavaozid:sm011::sm011:

vladimir76
22.02.2012, 21:35
Citajuci sve ovo palo mi je na pamet nesto. I ako nisam bio na Staroj Planini to je ski centar koji mi je najprimamljiviji u Srbiji jer mi se cini da nema guzve, a cene su daleko nize od Kopaonika i Zlatibora. :ok:

Tu dolazimo do apsurda:

Ski centri se prave da bi neko zaradio pare, a da bi neko zaradio pare mora da privuce sto veci broj gostiju. To podrazumeva vecu ponudu razlicitih sadrzaja koji i nisu u direktnoj vezi sa skijanjem: bolji putevi, bolji i veci hoteli, nocni klubovi, kafici... Sve to moze da napravi "lepu" "Budva" atmosveru. E sad, "Budva" atmosvera=mnogo manje skijanja: guzva na stazi, mnogo vise vremena provedenog u redovima na zici itd. S druge strane uz veliku guzvu idu i mnogo vece cene.

Sve ovo sam napisao jer sam cuo i procitao razne komentare na tu temu. Meni se ipak vise svidja ovako kako jeste. Mozda jos neka duza staza... Video sam na Google Earth-u da ima dosta prostora. Ako NASA ne laze... ;)

SRB_PI
22.02.2012, 21:42
пут... касно су добили грађевинску дозволу, ко да су је од Бугара тражили... биће све, полако.... јао како би се расписао, ал пошто имам само леву: биће свега тога, само што ће дозволе за рад добити они који за ту исту на ,,тендеру'' плате највише... одма долазимо до тога да неће бити здраве конкуренције, већ монопола и истих, високих цена... а прошириће они капацитете ако дође до гужве, не секирај се...

jopopo
22.02.2012, 22:01
Budva atmosfera ne treba na planini, to je moje mišljenje. Noćni klubovi, takođe, toga ima svuda.

Nedostaju staze i to tako da odnos Crvene (crne): Plave bude minimum 60:40, čak 70:30. Ne može ozbiljan Ski-centra (ako SP hoće da bude ozbiljan) da radi sa 5-6 staza, minimum 7 crvenih/crnih i 4 plavih i sve minimum 1200m. Onda se dolazi do ozbiljne priče.

Ono što nedostaje SP (mada i drugim centrima) je Apres-Ski (ili bukvalni prevod posle skijanja). TJ nedostaju lokali/brvnare na stazama u kojima ima puno mesta za posetioce, gde se boravak organizuje uz šank, barske stolove i stolice i sa puno mesta, minimum 100 ljudi. Uvek sam se nervirao kada hoću da uđem negde, popijem kafu/sok/rakiju/pivo/vino za 10 minuta i odem a mesta nema. Nekada i sačekam stojeći 5-10 minuta a niko ne ustaje i ne planira da ode jer je organizovano po principu stolova i svi lepo zasednu i gluvare umesto da skijaju.

Što se tiče svega navedenog, skijališta nemaju veze sa tim već opštine koje treba da iznajme zemljište i razvijaju turizam u tom smeru. Ja sam pre 9 godina hteo da kupim plac u selu Crni Vrh i neću da vam pričam koliko je muvanja bilo sa papirima i koliko njih je stalo u red za "vanredne" troškove. A pri tome ništa nije legalno niti je moglo da bude legalno. Priključak za struju? Ma znamo čoveka, platiš 50 evra i priključite pa legalizuj kod distribucije? Kanalizacija? Šta kanalizacija? Voda? Evo tu, iza ćoška ide cev. U fazonu, traži izvor. Sve je bilo u fazonu: ma gradi i snalazi se, niko ti ništa ne može, a posle ćeš da platiš nekome u džep i sve lepo legalizuješ. Neka fala, navik'o sam crno na belo i pošteno.

Putna infrastruktura je nešto što opština treba da obezbedi svojim sredstvima. Oni koji upravljaju trima opštinama kojima centar pripada lukavo potroše namenske novce za asfaltiranje nekih selišta a onda kukaju kod države da zarad turizma i razvijanja opština dotiraju novce za puteve. A onda tenderi koji traju po 5-6 meseci. Evo samo primer, zašto opština Raška ne gradi parking kod početne stanice Sunčane doline. Zato što traži od Skijališta Srbije da obezbedi da Sunčana dolina radi cele sezone da bi njima bilo to isplativo, jer hoće da naplaćuju parking (ne znam zašto im ne narede da mora da bude besplatno jer se nigde u Evropi ne plaća parking pri skijalištima). Skijalište Srbije ne može da garantuje celosezonski rad staze jer trenutne akumulacije ne obezbeđuju kontinuirano osnežavanje te staze. Nema garancije, nema parkinga.

Pretpostavljam da ljudi u opštinama ne umeju da naprave "Business Plan" tj da pronađu "Business Case" da neko stane iza toga i gura uporno. Svako gleda da što manje radi jer ko ne radi taj i ne greši.

SRB_PI
22.02.2012, 22:10
купи ти лепо змљиште у околини Топлог дола... требало би да крену на ту страну ускоро... а и требало би да немаш проблема с људима... а ако направе гондолу из Темске, ја ћу бајсом на зимовање...

vladimir76
22.02.2012, 22:22
Moram malo da se ogradim. Tekst koji sam napisao nije sugestija, a ni profi analiza, vec moj licni utisak. Uvek bih radije otisao na mesto kao sto je Stara Planina trenutno nego na Kopaonik. Ono sto meni treba je brvnara, staza sa zicom i moje 5 godina stare skije, a ne takmicenje u izboru za najskuplju jaknu, pantalone, naocare i sl. Da delimicno citiram Nikolina sa foruma: biznis plan odvaja kukolj od zita, a u toj raspodeli meni pripada kukolj epitet. :sm022:


Da imam brdo love (ko sto nemam) zapalio bih kod ujaka u Vancouver na mesec dana. :ski:

jopopo
22.02.2012, 22:26
купи ти лепо змљиште у околини Топлог дола... требало би да крену на ту страну ускоро... а и требало би да немаш проблема с људима... а ако направе гондолу из Темске, ја ћу бајсом на зимовање...
Nemam toliko para, a i kriza je. Da nisam bio godinu dana bez posla, možda bi i skrpio, ovako... čekam bolja vremena. Sada je cena zamljišta otišla 4-5 puta od Balte to Jabučkog a Topli Do je poskupeo 2-3 puta. I uglavnom sve što je uz put, tj što ima prilaz i infrastrukturu su već pokupovali momci bez kose, sa terenskim vozilima i žutim oko vrata tada kada sam i ja kibicovao. Nudili su mi da mi preprodaju neke lokacije, naravno sve sumnjivo bez vlasničkog lista i katastarskog zapisa.

@Vladimir76
Ma apsolutno, svi iskazujemo svoje lične stavove i mišljenja. Problem sa tim pozerima je narod koji im pridaje pažnju, da nema ko da ih gleda ne bi ni pozirali. Jednostavno se ignorišu takvi ljudi i njihova pojava, čak šta više u situacijama kada bivaju drski ne libim se da im pred svima, jasno i glasno opalim po sujeti pa ako ih nije posle toga sramota nije ni mene.

Dejano981
22.02.2012, 22:34
kakvo li ce vreme za vikend da dodjem i ja najzad ove godine na SP

Roman
22.02.2012, 22:55
јок, био сам вредан од јутрос... како сам крено, ставиће ми гипс и на леву...:sm022::ski::glavaozid:sm011::sm011:
Pa sta sada uradi?

ninic
22.02.2012, 23:11
kakvo li ce vreme za vikend da dodjem i ja najzad ove godine na SP

http://www.weather2umbrella.com/sr/vremenska-prognoza-stara-planina/eta/1/3166792/3/3h :yay:

SRB_PI
22.02.2012, 23:34
Pa sta sada uradi?
еееее... :sm011::sm011::sm011:


што се тиче да су омладини узор људи са жутим око врата...
кад су дозволили да систем здравства, полиције, судства и просвете функционише по прнципу рођака Мите и оног његовог брата, како му беше име...

ал то већ нема везе са скијањем, него да нама фали чврста рука да заведе ред...:dziveli::yay:

Roman
22.02.2012, 23:40
Aaaaa, znaci ljubav?!:sm019:

Roman
22.02.2012, 23:40
E sto ti je mladost, i tako izlomljen samo na zene misli....

Roman
22.02.2012, 23:43
@Vladimir76
Guzva je vikendom, a preko nedelje prosto ti bude zao koliko malo skijasa bude.

SRB_PI
23.02.2012, 00:13
љубав остала у Русији, а за ово не зна ни она шта је...

Buda
23.02.2012, 00:16
Ujutro sam gore i ako ne zaboravim aparat baciću neku fotku. Prošli put sam zbog bola u kolenu morao da skratim celodnevno skijanje na 14.30h. Cepam do 1h i nadam se da se neće pojaviti ničim izazvani bol u kolenu:dontknow:

macak011
23.02.2012, 00:29
E, evo i mene. Za sta me to kandidovaste, Babin Zub vam poljubim?!? Koja je plata? Sto rece Sapa u nekoj drugoj temi, ocu sad i ja da budem licni sofer preCednika, a ne preCednik licno i necu obaveze i odgovornos' ! I ocu dobru platu, dzabe skipas i dva kuvana vina pre i dva kuvana posle podne, belmuzsh-apres-ski kod baka Nadice i knjazevacki sir i rostilj jednom nedeljno iz Kamiondzija i crno vino opet kod Slavishe u Vili BZ. Jos ako ima ona porodica sa gitarom, prihvatam! E onda moze da pricamo! Elem, hoce neko rec? :D

Vidimo se za jedno dve tri nedelje ako se ne istopi ovo dva metra duboko cudo, a ne bi me cudilo jer u nedelju u BeLograd kazu 14 stepeni u pljusu! Jbs mi prase, pocrkacemo od temperaturne dilatacije...

SRB_PI
23.02.2012, 00:29
многи завршисмо око 2...:glavaozid:dziveli:

SRB_PI
23.02.2012, 00:31
Jbs mi prase, pocrkacemo od temperaturne dilatacije...


сад вреди отићи у Русију, Питер ми се јавља, чисто због температурне разлике....

:yay:

macak011
23.02.2012, 00:39
pa mozemo.. al' samo putem internet konekcije (.ru) ili ako onaj kralj Memedovic "sasvim prirodno" nesto peca po Sibiru, pa ondaK i putem malih ekrana...Ako neko ima Lajku, nek sedne i upali grejanje - smells like russian spirit! :D

macak011
23.02.2012, 00:53
Mareta (@macak011) za predsednika "Udruženja zaštite potrošača skijališta Srbije"!!!
A SRB_PI za zapisničara! Ima čovek gips, mesto za pisanje :)

P.S. Romana za blagajnika ;)

e, Jovan, @jopopo nam je AJ-TI podrska! Dakle kompIjuteri, Pi-Si, inter-net, cede romovi, de-ve-de, u-es-be, el-ce-de i to, razumete?!? Ako nekom treba da se instalira ce-es, da se javi i da lajkuje... :hair:

Jes bre, saljivdzija, zajebant, sheret, kako oces...salim se, ozbiljan covek, porodican, ima klinca, malog Pavla. Sve na svom mestu, sve sto treba i dolikuje, instalira taj vindouz, fejs i to...SRB PI ti si sad prvi kandidat, tebi ce trebati vord i maus-left-hendid za ovaj angazman cate... :bootyshak

Romane, zavidim ti... aj kad mi bude zafalilo za sobicak u SPA, cisto posle skijanja, zavirim malko u blagajnu - "kapiram da je to okej", sto rece neki lik iz filma.. :sm011:

SA7E
23.02.2012, 10:58
Ja i jos par prijatelja pravimo sajt i trudicemo se da vam priblizimo Staru planinu u toku cele godine uz informacije koje ce biti redovno azurirane :) U planu je da se postavi i web camera koja ce snimati gondolu i staze i jos mnogo toga. Ko ima bilo koju informaciju da podeli oko smestaja mi cemo rado to staviti na sajt ;)

Veliki pozdrav od stare dobre! :)

www.staraplanina2169.com

http://www.facebook.com/StaraPlanina2169

email: info@staraplanina2169.com


Pozdrav svima! Izvinjavam se unapred ako ovo sto zelim da pitam odstupa od teme "novosti".

Nisam nikada bio na Staroj Planini i planiram da dodjem iz Beograda na ski vikend kad dogovorim termin s drustvom (2 nocenja u privatnom smestaju - moze i okolina Babinog Zuba do 20ak km). Da li neko od vas moze da mi preporuci nesto? Ima li mesta, koliko unapred rezervisati i da li moze da se nadje smestaj za 2 nocenja?

Zelen sam na forumu i procitao sam zadnjih 15ak strana i jos jednom se izvinjavam ako je neko vec postavio slicno pitanje. Mrzelo me je da citam sve. :sm021:

Usput podrzavam inicijativu da se poveca bezbednost na stazama i podigne svest svih nasih skijasa. Jedna od kljucnih stvari (po mom misljenju) je da svi prihvatimo svoje realne mogucnosti. Nisu svi skijasi na stazi na istom nivou, a najopasniji su oni koji precenjuju svoje, a tudjim mogucnostima i ne razmisljaju. Jedni jurcaju kao sumanuti, a drugi nisu savladali ni plavu stazu, a cackaju mecku na crvenoj ili jos gore crnoj.

Savet za prve: kad vec imate hrabrosti za te brzine, kad vidite guzvu ispred sebe, vi lepo izaberite levo ili desno u sumu i ako ne pokupite ni jedno drvo, maher ste!

Za druge: mnogo je lepse igrati se na plavoj stazi nego na crnoj kad zagusti stati na sred staze i cekati da "orascici" nadodju, pa se bez gledanja uputiti nizbrdo.

;)

Pozdrav svima!

SRB_PI
23.02.2012, 11:26
ја вам метно на фејс да убаците малко ћирилице, бар за српску верзију сајта, што значи да треба направите на више језика, прво руску, а после и енглеску верзију...

треба неко једног лепог дана да крене из Калне и редом, фотка, број за контакт и ценовник, па на сајт... :)

SRB_PI
23.02.2012, 11:29
а није ли Миџор 2168?

macak011
23.02.2012, 11:41
а није ли Миџор 2168?

nije Midzor nego MiNDZor! Ima i jedno slovo vise, i kad padne metar snega, ondaK se meri - dakle 2169 :sm022:

Grimani
23.02.2012, 11:47
obicno uz ime ski centra ide visina naselja a ne najvishi vrh...

SA7E
23.02.2012, 11:52
Sajt se jos radi tako da cirilica ce biti a i strani jezici nemo brines ;) A visina metar gore metar dole ti dodje isto kad padne sneg preko ;)

Visinu smo stavili kao simbol najviseg vrha planine ne mora sve da bude po ps-u , bitno je da zazivi planina i da ljudima bude dostupna informacija sta vam nudi planina. Na prolece krecemo u akciju obilaska sireg dela planina radi dobrog fotkanja i plasiranja lepe price o prirodi, aktivnostima koje nudi i dobrim ljudima koji zive tu...

Poz


а није ли Миџор 2168?

jopopo
23.02.2012, 11:53
i maus-left-hendid za ovaj angazman cate... :bootyshak

Ej @SRB_PI, ako treba da ti se zameni levi i desni taster na mišu zbog lateralne translacije upotrebe druge ruke, javi se na 555-@jopopo :smoke:

macak011
23.02.2012, 12:00
Ej @SRB_PI, ako treba da ti se zameni levi i desni taster na mišu zbog lateralne translacije upotrebe druge ruke, javi se na 555-@jopopo :smoke:

Ja vam kazem da j' genijalac! odma je kreno da radi,nicim izazvan! :dontknow:

SRB_PI
23.02.2012, 12:14
знам да заменим, ал се сналазим и без тога... зовите кад буде то фоткање...

SA7E
23.02.2012, 12:55
Bili smo letos kod tebe u kraju, na Zavojskom jezeru fotkali mada smo malo okasnili pa nam je sunce pobeglo za dobre fotke. Cim otopli, krenu vodopadi, potoci, vegetacija eto nas za bajsevima krecemo u obilazak a ti ako si raspolozen i znas da nam pokazes neke lepe prizore u welcome my brotha ;)

Poz


знам да заменим, ал се сналазим и без тога... зовите кад буде то фоткање...

Roman
23.02.2012, 13:23
Ljudi, cetvrtak je blizi se vikend a to znaci guzvu na stazama. Sta mozemo mi iz fotelja da uradimo da se ne bi ponovio prosli vikend. Da li mozda neko od forumasa krece put SP pa da malo poprica sa ljudima na zicari, narocito Konjarnik da aktiviraju razglas...
Cini mi sa da je Buda najavio da mozda ide?
Buda?

Roman
23.02.2012, 13:34
@macak011
Vidim @jopopo nas ceni... Ali hajde ovako, pre nego sto me zvanicno postave za blagajnika ja odmah dajem ostavku,da nas ne bi zlonamerne duse prozivale da mrcemo, a ove godine kada postanem ponositi stanovnik sela Crni Vrh da zajedno ,,zavirimo,, kod mene:dziveli:, a SRB PI ce kao cata moci da udara ,,recke,, tim Ruskinjama sto pominje:bootyshak... Ja u toj raboti, posto sam old-timer, otpadam, a ti ces se vec odluciti kojem ces se carstvu privoleti :ok:

macak011
23.02.2012, 13:37
@Roman
Pa vidi, ja takodje spadam u one tajmere, po difoltu. Predlog prihvacen jednoglasno...Crni Vrshe, eto nas! :D

SRB_PI
23.02.2012, 14:06
хаахахахахахах.... јао... :*

Roman
23.02.2012, 14:15
Sta sada JAO :dontknow: pa kada upalis grejanje,(ovo mi se mnogo svidelo), smells like russian spirit:yay:

SRB_PI
23.02.2012, 14:21
ништа, још само да набавимо Рускиње...

macak011
23.02.2012, 14:55
...pa skini ih sa neta...:sm011:

Roman
23.02.2012, 15:22
ништа, још само да набавимо Рускиње...
E sto ti je neiskustvo.... pa gde u mnozini :sm022: Znas kada ce zena da me pusti na skijanje:smoke:

macak011
23.02.2012, 15:24
E sto ti je neiskustvo.... pa gde u mnozini :sm022: Znas kada ce zena da me pusti na skijanje:smoke:

Mislio je na Lade Nive, da se grejemo... :sm011:

Roman
23.02.2012, 15:25
Hajde ljudi, ko ide na SP da siri glas razuma?

Roman
23.02.2012, 15:26
Mislio je na Lade Nive, da se grejemo... :sm011:
Ah, da da... ja sam malo izlapeo :ok:

SRB_PI
23.02.2012, 16:04
па у множини... не би било добро да је само једна...(због ње)... вас двојица сте ожењени олд тајмери, тако да...

ekozelj
23.02.2012, 16:12
Drugari, jedna dobronamerna kritika. Ako ovako nastavite stalno će se u temi javljati ljudi koji u zadnjih 15-20 stranica ne mogu da pronađu ništa vezano za temu "Novosti sa stare planine".

Pozdrav za ranjenike
:dziveli:

macak011
23.02.2012, 16:25
e sto jes, jes. Bio juce momak u colmarici, ovaj put crvenoj, rece kako se ostvario san stanovnika jugoistocne Srbije, poljoprivredni proizvodi ce da se prodaju u hotelu, a ima dosta plavih staza plus Konjarnik koji je tezi od raznih drugih staza(!), dobra 'rana u hotelu, a gosti kazu kako skije dobro lezhu i sve je podredjeno hedonizmu i ima velnes i spa i skijasnicu, sve ful, ima snega i utabane staze! Eto novosti..

vlada019
23.02.2012, 17:28
Danas predivan dan za skijanje, bez vetra, temperarature u velikom plusu sve staze idealne...uskoro foto i video :dziveli:

vlada019
23.02.2012, 17:29
[/URL]

(Stara planina)http://www.ekapija.com/dokumenti/stara_planina4_zicara_15100.gif
Kako bi bio omogućeno stabilno snabdevanje električnom energijom postojećih i budućih objekata na Staroj planini, u planu je izgradnja dalekovoda iz pravca Kalne do TS35/10 na Jabučkom ravništu.
Postupak javne nabavke za ovak projekat bi trebalo prema najavama investitora, Javnog preduzeća za razvoj planinskog turizma “Stara planina” Knjaževac, da bude sproveden do novembra 2012.

detaljnije [url]http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22174 (http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22174#)

SRB_PI
23.02.2012, 18:05
ју. па ако из Пирота не мож стигне далековод... куку леле...

извињавам се, ал ми је досадно и овако ништа не радим, још сад...

наградно питање: опет проблем са водом у новом хотелу? 100 гостију и пуни капацитети? јел зна неко нешто више?

Dejan99
23.02.2012, 18:47
Za taj projekat se mnogo ranije znalo da nema dovoljno kapaciteta vode, mnoogo ranije je postojala ideja o tome, a za pun kapacietet hotela - lazu. Dovoljno je otici u hotel i videti "pun" kapacitet gostiju, nesto drugo je posredi...

Roman
23.02.2012, 19:12
ју. па ако из Пирота не мож стигне далековод... куку леле...

извињавам се, ал ми је досадно и овако ништа не радим, још сад...

наградно питање: опет проблем са водом у новом хотелу? 100 гостију и пуни капацитети? јел зна неко нешто више?
Nije valjda opet?:hair:

SRB_PI
23.02.2012, 19:52
ништа проверено... трачарења из ЗЦ Пирот... па питам, можда неко зна нешто више...?

erp
23.02.2012, 21:39
Drugari znam da nije prava tema, ali vidim da je najaktivnija pa sam hteo da vas pitam kakvo ja stanje u selu Crni Vrh što se tiče izgradnje vikendica. Da li se gradi, kako se dobijaju dozvole i to, ako neko ima iskustva? Ja sam kupio plac na izlasku iz sela prema BZ jos početkom 2008. ali naišla kriza i dalje je sve poznato nazalost... hvala unapred!

ninic
23.02.2012, 22:38
Drugari znam da nije prava tema, ali vidim da je najaktivnija pa sam hteo da vas pitam kakvo ja stanje u selu Crni Vrh što se tiče izgradnje vikendica. Da li se gradi, kako se dobijaju dozvole i to, ako neko ima iskustva? Ja sam kupio plac na izlasku iz sela prema BZ jos početkom 2008. ali naišla kriza i dalje je sve poznato nazalost... hvala unapred!

koje povrsine i koliko si to platio?
....onako pitam,interesuju me cene.

erp
23.02.2012, 22:43
500 m2 - 6.000 eu

Bitterman
23.02.2012, 23:02
500 m2 - 6.000 eu

Stvarno? Jel jos ima po toj ceni ili...?!

macak011
23.02.2012, 23:05
pa ima ali 50m2... salim se, ne znam ali da su cene skocile, jesu, smem da se kladim ovako na slepo... :D

Bitterman
23.02.2012, 23:12
hehehe,zato sam i pitao,cisto sumnjam da ima sada to i toliko... :cool:

Buda
23.02.2012, 23:24
Ljudi, cetvrtak je blizi se vikend a to znaci guzvu na stazama. Sta mozemo mi iz fotelja da uradimo da se ne bi ponovio prosli vikend. Da li mozda neko od forumasa krece put SP pa da malo poprica sa ljudima na zicari, narocito Konjarnik da aktiviraju razglas...
Cini mi sa da je Buda najavio da mozda ide?
Buda?
Bio ,skijao ,izgoreo. Put suv, staze odlične do 12h nakon toga malo popustile zbog 8 u plusu.Aparat nisam nosio ali imam nekoliko fotki iz mobilnog.Bolje da sam upaljačem slikao ali da ne ureknem tarabu koja mi dobro služi za ono čemu je prevashodno napravljen a još radi i na 2 kartice:)
Dosta ljudi ali ne velika gužva na stazama jer su se pravilno rasporedili kao i na sunčanju :dziveli:

Roman
23.02.2012, 23:26
Drugari znam da nije prava tema, ali vidim da je najaktivnija pa sam hteo da vas pitam kakvo ja stanje u selu Crni Vrh što se tiče izgradnje vikendica. Da li se gradi, kako se dobijaju dozvole i to, ako neko ima iskustva? Ja sam kupio plac na izlasku iz sela prema BZ jos početkom 2008. ali naišla kriza i dalje je sve poznato nazalost... hvala unapred!
Pa gradi se, ima nekoliko novih kucica pa cak i motela.
A tema ti je poprilicno komplikovana, doduse u teoriji je jednostavna ali u praksi zna da se iskomplikuje zestoko. Hajde da probam nekako da objasnim.
Za pocetak,osnovna varijanta, pretpostavljam da si sredio papirologiju, da je sve na tvoje ime. Zatim je u teoriji vrlo jednostavno, treba di gradjevinska dozvola i gradis... ali... u praksi imas niz nekih propisa koji moraju da se ispostuju. Do Nove godine su vazili jedni uslovi tj. mogao si da imas plac od jednog ara pa navise da bi dobio gradjevinsku dozvolu po nekoj minornoj ceni, mislim da je 10-12 hiljada din., a od N.G. je minimum pet ari (tu ulazis) da bi dobio istu ali po daleko vecoj ceni. Ne bih da te plasim ali mislim da je deset puta vise. Naravno to proveri. Dakle poostrili su uslove i to znacajno.
Pre gradjevinske bi trebao da obezbedis pozicionu dozvolu, a to je obican list papira na kojem ti geometar nacrta polozaj kuce na placu, da bi urbanista video da nisi opteretio, mislim, vise od 40% placa sa gradjevinom, zatim udaljenost kuce od bandera, dalekovoda i jos kojecega. Kada to urbanista aminuje da bi definitivno dobio gradjevinsku dozvolu potreban ti je projekat gradjevine, e to je vec malo ozbiljniji crtez koji ti obicno uradi arhitekta. E, i kada to prodje, dobijes dozvolu za gradnju, onda ti jos ostaje struja (to trazis od Elekrtodistribucije, prikljucak, a moguce da moras i bandere da postavis, to zavisi gde ces da se prikacis) i voda, koju ces verovatno morati sam da kopas ukoliko se nisi drugacije dogovorio sa onim ko ti je prodao zemlju.
Ono na cemu insistiraju, jeste da septicka jama mora biti ozidana da se ne bi odlivalo u zemlju.
Kazem, malo je komplikovano i moguce je da sam nesto zaboravio tako da ako neko vidi da nesto fali dopunjujte i ispravljajte.
Evo setio sam se jos necega... bitno je i kako se vodi zemljiste, livada, njiva (mislim da ima osam kategorij, nisam siguran ali ima ih puno), pasnjak, jaloviste. Ovo je bitno zbog nekog zakona kojim se sprecava ukrupnjavanje pasnjaka. A ne daj boze da se vodi kao ovo potonje sto sam naveo, u tom slucaju nema gradjevinske.
U svakom slucaju spremi se da te ,,vodaju ko majka ludu cerku,,.
Moj savet je da pozoves ( ili jos bolje odes ) Opstinu Knjazevac, nadjes odeljenje za urbanizam, mislim da se covek zove Djordje, i tu se raspitas za sve uslove.
I sretno ti bilo!!!

Roman
23.02.2012, 23:42
pa ima ali 50m2... salim se, ne znam ali da su cene skocile, jesu, smem da se kladim ovako na slepo... :D
Pa izgubio bi... a i ne bi. Cene su sarene, najzanimljivije je sto se u stvari zemlja prodaje na kvm (kao u CG). Najjeftinije sto sam nasao je 13e po kvm. Ali to je vrzina, kada ides uzbrdo, sa leve strane puta. Poprilican nagib i zahtevalo bi ozbiljne gradjevinske radove, velika komplikacija. Najskuplje je 25e na lepom mestu ali totalno neobjektivno, jer prvi komsija prodaje po 15e sto je u stvari i prosek cene. Ovo sve govorim o ataru sela Crni Vrh, ne o Kozarnici sto je blize Konjarniku, mada mislim da je cena ista.
Ono sto pravi komplikaciju to je voda narocito u delu oko Zdrme, doduse nije problem u vodi nego u ljudima. Neko je pokusao da otme svu vodu mestanima pa je doslo do potezanja svega i svacega :awm2:
Ako te nesto zanima prvo me pozovi jer ima svega i svacega, a borimo se ko lavovi vec... u jbt ima 5-6 meseci. :dontknow:

erp
23.02.2012, 23:43
Veliko HVALA Romane na informacijama!

Buda
23.02.2012, 23:49
Ovo je sve što imam sa današnjeg skijanja :sm006:

Roman
23.02.2012, 23:50
Ma nista, pobogu pa bicemo komsije.
Samo pozovi Opstinu Knjazevac, onako kako sam ti rekao i tu su ti sve vazece informacije.

erp
23.02.2012, 23:50
ne znam, nisam u toku zadnje 3 godine, malo sam proguglao pa nasao nesto pa pogledaj
http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

erp
23.02.2012, 23:54
Ma nista, pobogu pa bicemo komsije.
Samo pozovi Opstinu Knjazevac, onako kako sam ti rekao i tu su ti sve vazece informacije.
Daće Bog :dziveli:

erp
23.02.2012, 23:55
Stvarno? Jel jos ima po toj ceni ili...?!

ne znam, nisam u toku zadnje 3 godine, malo sam proguglao pa nasao nesto pa pogledaj
http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

Roman
23.02.2012, 23:57
hehehe,zato sam i pitao,cisto sumnjam da ima sada to i toliko... :cool:
Ako mislite da je neka velika navala za kupovinu zemlje, gresite. Po mojoj laickoj proceni ako neko MISLI da proda zemlju, morace da obori cenu. Novi uslovi za dobijanje gradjevinske dozvole su toliko podigli troskove da ce razjuriti i ove malobrojne koji bi mozda i uzeli nesto. Namerno sam podvukao MISLI, jer su ljudi jednostavno zacrtali cenu pa ako prodaju, lepo, a ako ne prodaju i to je ok, bacice malo kukuruza ili krompira i bice isto kao pre.:ok:

Roman
24.02.2012, 00:01
ne znam, nisam u toku zadnje 3 godine, malo sam proguglao pa nasao nesto pa pogledaj
http://nekretnine.knjazevac.org.rs/
Pa ja na prethodnoj strani obeleo od pisanja... Ima po toj ceni, a ima i po manjoj i po vecoj. Kako je ko vec zamislio da ce dobiti milione...

ibane
24.02.2012, 00:03
Da li sam te dobro razumeo Romane da je minimum 5 ari plac da bi gradio nesto? Znam da je u Brzecu 3 ara. Ako je tako ispada da ti se ne ispalti nista ispod ranga motela - hotela da pravis. Da li je u planu da postoji neko vikend naselje na SP? Po onom prvom planu pre ovih hrvata sto su pravili, mislim da je bilo negde ali nisam siguran gde.

ibane
24.02.2012, 00:19
Elem, kakvo ce vreme za vikend da bude? Nesto sam gledo prognoze pre neki dan i trebalo je da bude promenljivo-sunacno. Danas vec druga prica. Koje prognoze za SP pratite? Koja je dobra? Evo neki sto sam ja nasao:

http://www.skis.rs/strana/skijaliste-prognoza-list/skijaliste/STARA%20PLANINA

http://www.weather2umbrella.com/sr/vremenska-prognoza-stara-planina/eta/1/3166792/2/3h

http://vreme.yubc.net/prognoza3dana.php?kv=49516&idg=1150&idz=1&idf=23086

http://www.stara-planina.org/planina/vremenska-prognoza

Izgleda subota da ce da bude podnosljivo vreme dok nedelja sneg, magla ....

erp
24.02.2012, 00:21
Guslaju nam kako se ski centar na SP pravi da bi se oziveo ovaj kraj i da bi se ulagalo i evo čim su se ljudi malo zainteresovali za investiranje odmah su digli cene 10 puta...To se tako ne radi, al' dobro to je već politika ili ko zna šta, a tome nije mesto ovde...

Buda
24.02.2012, 00:57
Elem, kakvo ce vreme za vikend da bude? Nesto sam gledo prognoze pre neki dan i trebalo je da bude promenljivo-sunacno. Danas vec druga prica. Koje prognoze za SP pratite? Koja je dobra? Evo neki sto sam ja nasao:

http://www.skis.rs/strana/skijaliste-prognoza-list/skijaliste/STARA%20PLANINA

http://www.weather2umbrella.com/sr/vremenska-prognoza-stara-planina/eta/1/3166792/2/3h

http://vreme.yubc.net/prognoza3dana.php?kv=49516&idg=1150&idz=1&idf=23086

http://www.stara-planina.org/planina/vremenska-prognoza

Izgleda subota da ce da bude podnosljivo vreme dok nedelja sneg, magla ....
http://www.yr.no/place/Serbia/Other/Babin_Zub~793044/
http://www.snow-forecast.com/resorts/Stara-Planina-Babin-Zub/6day/mid
http://www.freemeteo.com/default.asp?pid=15&gid=793044&la=1

Roman
24.02.2012, 01:04
Da li sam te dobro razumeo Romane da je minimum 5 ari plac da bi gradio nesto? Znam da je u Brzecu 3 ara. Ako je tako ispada da ti se ne ispalti nista ispod ranga motela - hotela da pravis. Da li je u planu da postoji neko vikend naselje na SP? Po onom prvom planu pre ovih hrvata sto su pravili, mislim da je bilo negde ali nisam siguran gde.
Da, dobro si me razumeo. Od N.G. novi uslovi, minimum 5 ar-i placa+nova cena za gradjevinsku dozvolu. Zato sam i napisao da po mom laickom misljenju mora da padne cena ako neko MISLI da proda zemlju.
Za vikend naselje ne znam ali znam da je gradjevinsku moguce dobiti di granice atara akozarnice. A to ti je taj potez, Crni Vrh-Kozarnica (nesto pre Konjarnika), gde nicu brvnarice. Opet moje misljenje je da ce Jabucko Ravniste biti tj. jeste odredjeno za neki ,,visoki,, turizam a ova donja strana biti prepustena sama sebi, za studentariju, ili nekog sa manjim budzetom.

vlada019
24.02.2012, 01:41
Staza danas sunce sunce i sunce bez daska vetra

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/409406_319859814727882_100001115991273_831453_7038 95803_n.jpg

vlada019
24.02.2012, 02:14
Staza danas sunce sunce i sunce bez daska vetra

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/409406_319859814727882_100001115991273_831453_7038 95803_n.jpg

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/424161_319942688052928_100001115991273_831627_1480 092866_n.jpg:ok:

SA7E
24.02.2012, 03:07
Za sve zainteresovane za kupovinu placeva evo vam link, u ponudi je 45 hektara po veoma atraktivnim cenama, tu je mapa i master plan prezentacija. Koliko ja znam minimum za gradnju je 4 ara a to mi kaze geometar iz Knjazevca, cene se krecu od 600 E ar sve do 2500 E na Jabuckom ravnistu gde je potreban veliki projekat za dobijanje dozvole. Crni vrh po meni je samo atraktivan zbog puta al je u senci i nema neki pogled niti shirinu. U planu je da se radi put od Custice sve do Jabuckog koji je 15km kraci od puta koji ide preko Crnog vrha, tu je panorama pogled, suncana strana i u planu su takodje da budu zice.

http://staraplanina2169.com/foto-galerija-2-%E2%80%8E/

Pozdrav! :)


Da, dobro si me razumeo. Od N.G. novi uslovi, minimum 5 ar-i placa+nova cena za gradjevinsku dozvolu. Zato sam i napisao da po mom laickom misljenju mora da padne cena ako neko MISLI da proda zemlju.
Za vikend naselje ne znam ali znam da je gradjevinsku moguce dobiti di granice atara akozarnice. A to ti je taj potez, Crni Vrh-Kozarnica (nesto pre Konjarnika), gde nicu brvnarice. Opet moje misljenje je da ce Jabucko Ravniste biti tj. jeste odredjeno za neki ,,visoki,, turizam a ova donja strana biti prepustena sama sebi, za studentariju, ili nekog sa manjim budzetom.

Roman
24.02.2012, 10:52
Pa da Crni Vrh sada ima nekakvu infrastrukturu, cak ima i neku raddnju koja ponekad i radi:sm022: A i put je prednost, od centra je prosiren i jos kada bi zimi iskoristili punu sirinu bilo bi sjajno. I jos jedna velika prednost, za nas izbeglice iz grada, mobilni telefoni nemaju signal!!! Milina jedna :ok:

zaplanjac
24.02.2012, 11:12
Људи, зна ли неко јел у плану да се Топли До повеже са Бабиним Зубом?

Пут је већ пре пар година раскрчиван и сређиван, али није асфалтиран.

Roman
24.02.2012, 11:23
:sm003:Ja ne znam, verovatno to stoji negde u master-planu.

SA7E
24.02.2012, 11:55
Sve ima svoje mane i prednosti slazem se :) Topli do je u planu da se poveze, vojska je pre par godina probijala put do Jabuckog ravnista, isto tako je probijen put od Cushtice do Jabuckog i nadam se da ce na ovo prolece krenuti da rade na tim putevima jer prilaz planini je veoma uzak i dolazi do zakrcenja saobracaja sto uopste ne prilici ski centru. :)


Pa da Crni Vrh sada ima nekakvu infrastrukturu, cak ima i neku raddnju koja ponekad i radi:sm022: A i put je prednost, od centra je prosiren i jos kada bi zimi iskoristili punu sirinu bilo bi sjajno. I jos jedna velika prednost, za nas izbeglice iz grada, mobilni telefoni nemaju signal!!! Milina jedna :ok:

macak011
24.02.2012, 13:18
Drugari, Bata Bane javlja za lavinu na beloj reci u utorak na Kopu:

http://www.skijanje.rs/forum/showpost.php?p=66875&postcount=2862

Oprez svima na strmijim stazama, otopljenje i visok snezni pokrivac nose sa sobom realnu opasnost od lavine pored uredjenih staza - recimo konjarnik 2, levi deo suncane...!

IvanQ
24.02.2012, 13:21
Nista od voznje po dubokom u nedelju :(
Je l' barem ispod novog cetvoroseda sigurnije?

SRB_PI
24.02.2012, 13:44
хахахахахх... ја сам баш хтео да видим како изгледа вожња по лавини... хвала Синиша...

macak011
24.02.2012, 13:59
Nista od voznje po dubokom u nedelju :(
Je l' barem ispod novog cetvoroseda sigurnije?

Ispod novog? Ma ja cenim da jeste, to je bas bas blag nagib, ne moze snezna ploca tako lako da se odvali, morala bi da bude mnoooogo velika! Ali ne bih bas bio siguran za konjarnik dva, krajnje levo i desno konjarnik jedan i levi gornji deo suncane...naravno, oprez i za pesacke ture ka miNdzoru, ako toga ima sada... :)

macak011
24.02.2012, 14:03
хахахахахх... ја сам баш хтео да видим како изгледа вожња по лавини... хвала Синиша...

omladinac, nije ti to jahanje na talasima, nemoj se zezas sa tim... :D
poklopi te, ne daj boze izlomi, ostanes bez vazduha i cao :couto:

SRB_PI
24.02.2012, 14:05
еее е кад би знао колко се досаде накупило за ових 5 дана... и онако ми много досадно...а волим пробам нове ствари...

Dragan KŠ-Ni
24.02.2012, 14:06
Evo ja sutra planiram za BZ iz Nisa krecem u 6 i 30, Nis-Svrljig -Kalna-BZ imam jedno slobodno mesto u autu i mesto za skije na krovu, ko želi nek se javi na 064 180 92 11. A da povratak planiram oko 13 i 30 znači poludnevni ski-pas.Skijanje do 13 kafa + grejana i ako sve bude kako treba stizemo do 16h u Niš.

macak011
24.02.2012, 14:08
Evo ja sutra planiram za BZ iz Nisa krecem u 6 i 30, Nis-Svrljig -Kalna-BZ imam jedno slobodno mesto u autu i mesto za skije na krovu, ko želi nek se javi na 064 180 92 11. A da povratak planiram oko 13 i 30 znači poludnevni ski-pas.Skijanje do 13 kafa + grejana i ako sve bude kako treba stizemo do 16h u Niš.

zice radU od 8:30, daj se znade! :dziveli:

Misk0
24.02.2012, 15:42
omladinac, nije ti to jahanje na talasima, nemoj se zezas sa tim... :D
poklopi te, ne daj boze izlomi, ostanes bez vazduha i cao :couto:

Cak i onima sa plavom krvi se desava da omanu, oziveli ga posle 50 minuta i verovatno ostaje biljka ako se ikad i probudi...

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-17153623

macak011
24.02.2012, 16:07
sto je najgore, on tu svake godine to isto radi... jbg, shit happens

vlada019
24.02.2012, 19:34
http://i1.ytimg.com/vi/Lpvz0G0olqs/hqdefault.jpg

(http://www.youtube.com/watch?v=Lpvz0G0olqs&list=UURvfMy6EyF9p7n-j7JAIJrg&index=1&feature=plcp)
Sve prednosti novoizgrađenog ski kompleksa Babin zub na Staroj planini ovih dana dolaze do punog izražaja i opravdavaju svoje postojanje i namenu razvoja turizma u Srbiji, a posebno u ovim ruralnim i siromašnim predelima Istočne Srbije.Na Babinom zubu obezbeđeno je veštačko osnežavanje na više od 4 km staza, od ukupnih 13 km staza, kako bi, i u slučaju nedostatka prirodnog snega, posetioci centra mogli da uživaju u zimskim sportovima.Snega je ove godine bilo i na pretek te je ove godine Stara planina bila ubedljivi rekorder po visini snega koga na Staroj planini još uvek ima preko 2 metra.Od brojnnih novina od kojih je najznačajnija Ski gondola, prva i jedina za sada u Srbiji, povezuje hotel “Stara planina” sa ski stazom Konjarnik kao i marketinške promotivne cene i gratis ski pas (od 25 e) u prvoj zimskoj sezoni privukle su brojne radoznale goste da osete čari obe Balkanske lepotice.U našem prilogu možete pogledati kako izgleda jedan prelepi dan na Staroj planini kao i reportažu o zadovoljnim gostima iz susedne Bugarske kojima je Stara planina duplo bliža i daleko jeftinija od njihovog ski centra ,,Bansko,, u Bugarskoj.

detaljnije http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22200

Roman
24.02.2012, 20:49
Od kada to gondola povezuje hotel sa Konjarnikom?:sm006: Ma daj prvo proveri sta pise, ili su mozda produzili gondolu ove nedelje?!

macak011
24.02.2012, 21:44
Hahahaha, napadao sneg pa napravio breg, pa se samo spustis do konjarnika... E svasta... :D

vlada019
24.02.2012, 23:09
Hahaha očekivao sam od vas da niste tamo neki ,,Španci,, ili gledate Španske serije lepo sam se informisao o gondoli na zvanicnom sajtu http://hotelstaraplanina.com/active/sr-latin/home/glavni_meni/stara_planina/ski_centar.html


Ski gondola, prva i jedina u Srbiji, povezuje hotel "Stara planina" sa ski stazom Konjarnik. Maksimalni kapacitet ski gondole je 2.400 skijaša na sat, u 40 kabina, a četvorosedna žičara takođe prima 2.400 skijaša na sat.

i evo šta tamo piše.I ko sad koga tu manta ja Vas ili neko nas.
Doduše i ja i Vi znate da se ne može direkno vec samo indirektno doći do Konjarnika (Onda bi se moglo od Mostarske petlje doći direkno u Borću :couto:)
Izgleda da se urednici sajta Hotela malo više zanose u nebuloze jer isti nisi nikadani videli sneg a kamo li stali na skije..:sm008:

Još jedan loš marketinški trik ili lapsus :jester: prosudite sami :sm006:

SRB_PI
24.02.2012, 23:16
рођо, почиње да ми се свиђа како пишеш... ал батали копи пејст?

vlada019
24.02.2012, 23:20
Hvala rodjo, ali zvanično je zvanično ...:dontknow:
Kako bi ti inače saznao da kao budući gost hotela imaš privilegiju da se iz sobe odvezeš čak do Konja.. :cug::ski:

Možda ni sam nisam upoznat da su unajmili 2 crnca da ,,nose,, do Konja..:sm022:

Roman
24.02.2012, 23:40
@vlada019
Odlicno ti je poredjenje, ,,Mostar,,-Borca. A lepo kazes, znas i ti a znamo i mi... i onda opalis copy-paste, i na neistinu se jos potpises.
Bolje bi bilo da si njima pustio mail uz napomenu da pisu neistine. Ili daj link ja cu da im pisem, ionako sam dokon na bolovanju sam:yay:

SRB_PI
24.02.2012, 23:45
Hvala rodjo, ali zvanično je zvanično ...:dontknow:
Kako bi ti inače saznao da kao budući gost hotela imaš privilegiju da se iz sobe odvezeš čak do Konja..

Možda ni sam nisam upoznat da su unajmili 2 crnca da ,,nose,, do Konja..


:sm017::dziveli::yay::sm018:

vlada019
24.02.2012, 23:47
@vlada019
Odlicno ti je poredjenje, ,,Mostar,,-Borca. A lepo kazes, znas i ti a znamo i mi... i onda opalis copy-paste, i na neistinu se jos potpises.
Bolje bi bilo da si njima pustio mail uz napomenu da pisu neistine. Ili daj link ja cu da im pisem, ionako sam dokon na bolovanju sam:yay:
Ostalo je sve istina ,,Hotela Mi,, :sm017:
ahhah :sm021:

džaba pišes žalbe ,,njima,, možda ce nove gazde imati više sluha za ovakve pojave....:glavaozid

Mislim da su spomenuli juče da su imali kobne nedelje 8 - 10 preloma i sl.povreda ...i da ce sve zapisnički pokriti papirologijom.Zato se ne sekiraj kada naplatiš osiguranje častiš pićem :dziveli:.
Čujem da u Gondoli postoji ROOM service pošto je dug put do Konja.. trebalo bi i neka zgodna stjuardesa da deli piće i sendviče

vlada019
24.02.2012, 23:49
Neko je juče ovde spomenuo COpy PAsste neku ŽURAJU

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/430266_2515317976984_1674243001_1628249_1633094297 _n.jpg

:hair: Vau 1000 wati ima bubrege da nam klati :hair:

SRB_PI
24.02.2012, 23:54
хахахахахахх.... просто ме одушевљава... шта му би од једном?

vlada019
24.02.2012, 23:58
хахахахахахх.... просто ме одушевљава... шта му би од једном?

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/402637_319865554727308_100001115991273_831457_6812 81650_n.jpg

Rodjo slika govori sama za sebe (nije mi ništa :cool:)

Roman
25.02.2012, 00:49
Ostalo je sve istina ,,Hotela Mi,, :sm017:
ahhah :sm021:

džaba pišes žalbe ,,njima,, možda ce nove gazde imati više sluha za ovakve pojave....:glavaozid

Mislim da su spomenuli juče da su imali kobne nedelje 8 - 10 preloma i sl.povreda ...i da ce sve zapisnički pokriti papirologijom.Zato se ne sekiraj kada naplatiš osiguranje častiš pićem :dziveli:.
Čujem da u Gondoli postoji ROOM service pošto je dug put do Konja.. trebalo bi i neka zgodna stjuardesa da deli piće i sendviče
Ma castim ja pice i ovako, samo da skine gips... A to sa papirologijom, tesko da ce pokriti... A to nedelja, to je valjda dan ne sedmica... sto je mnogo, mnogo je:hair:

SRB PI, kako napredujemo, koliko jos dana?

vlada019
25.02.2012, 01:03
Usput sledeci put kada vidite ili Vam se desi neka neprijatnost i sl..:sm003:
obavestite najbližeg radnika na punktu (cetvorosed, gond..) ili službeno lice koje ce javiti da osoba koja je ,,problematična,, pod hitno bude sankcionisana...(ma šta to značilo)....Pri prijavi opišite boju jakne kapu i sl... da bi radnici na ski liftovima mogli da dotičnu osobu lakše prepoznaju i adekvatno kazne :awm2:

SA7E
25.02.2012, 02:13
Chika Crni legenda fotografije :)


http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/402637_319865554727308_100001115991273_831457_6812 81650_n.jpg

Rodjo slika govori sama za sebe (nije mi ništa :cool:)

SRB_PI
25.02.2012, 04:48
ја сам тог дана много мало излазио на стазу... нисам уопште мого да видим ко је ,,проблематичан'', кад сам видо и осетио сам, тј. нисам (рука ко да није била моја), било је прекасно.... Пирке га је најебо: од јуче, ова рука отиче ко луда... таман пошо у школу, морао сам до болнице да ми шире лонгету... сад сам је сам скино како би уопште крв циркулисала... држим лед, чим спласне оток, мотам се о5...

иначе друга ноћ за редом како не спавам баш најбоље...

Z_L_I
25.02.2012, 16:16
koliko ja imam info gore je magla i jak vetar...

macak011
25.02.2012, 16:41
koliko ja imam info gore je magla i jak vetar...

Hahaha, ti covece kad god nesto napises, gore bude alaudza od vremena! :D

SRB_PI
25.02.2012, 16:52
сутра мож добијете вести и од мене ... :)

Roman
25.02.2012, 17:23
Bravo SRB PI, kako ruka? Bre ti bi trebao da skines gips a ne da dobijes novi...

Roman
25.02.2012, 17:25
Hahaha, ti covece kad god nesto napises, gore bude alaudza od vremena! :D
Hoce li se to nevreme smiriti vise? Sta kazu ocevidci, da li je mnogo zlo?

Dejano981
25.02.2012, 18:44
bila je magla i magla i magla i vetar i magla... oko pola 3 se bar magla povukla :)

inace radile su samo konjarnik i suncana i ako je na sajtu skijalista srbije pisalo da rade sve staze

SRB_PI
25.02.2012, 19:01
боље, цео дан се дружим с чврстим агрегатним стањем воде... нека га још мало...

MITAXD
25.02.2012, 19:13
Pozdrav svima. Nov sam ovde. Kakav je put do BZ?

Roman
25.02.2012, 19:29
Imas temu ,,Put do Stare Planine,,... izlistaj, imas vise opcija.:sm004:

Roman
25.02.2012, 19:31
bila je magla i magla i magla i vetar i magla... oko pola 3 se bar magla povukla :)

inace radile su samo konjarnik i suncana i ako je na sajtu skijalista srbije pisalo da rade sve staze
Dakle, ove godine je vreme-propast. Valjda ce u Martu malo da se smiri.:yay:

Dejano981
25.02.2012, 19:35
ma ja se ne bunim samo neka ima snega :)

MITAXD
25.02.2012, 19:35
hvala na obavestenju:cool:

Dragan KŠ-Ni
25.02.2012, 20:12
Danas magla i vetar katastrofa. Gornji deo Konjarnika u totalnoj magli vidljivost slaba do 10m max. Radila je i Sunčana ali nisam je vozio. Interesantno da je izgleda temperatura bila u plusu jer je Konjarnik popustio već oko 11h.
Put Svrljig - Kalna čist ali sa mnogo udarnih rupa i pomalo leda ali ništa strašno rupe su mnogo veći problem lanci nisu potrebni što je najvažnije.Popodne kad sam se vraćao ovim putem oko 15h dosta vode na putu ali ništa preterano duboko osim što voda napuni rupe pa neznaš koliko su duboke.

Roman
25.02.2012, 22:20
Kolika je visina snega? Sada mi drugar dize paniku da je palo na pola metra???:sm006:

macak011
25.02.2012, 22:58
hmm, vidim ide zahladjenje od sutra uvece, ali cele nedelje pez padavina: -14, -18, za vikend opet oko nule... Bice lep sledeci vikend :D

Roman
25.02.2012, 23:09
Za mene malo prerano... Ako bude bilo srece mi cemo pred kraj Marta... Mozda, mozda :ok:

ninic
25.02.2012, 23:50
Kolika je visina snega? Sada mi drugar dize paniku da je palo na pola metra???:sm006:

:cool:ma jok....mada temperatura je bila u plusu uprkos katastrofalnoj magli,ko zna sta ce biti za nedelju dana!

ja sam bio danas,od sela Crni vrh na gore nema onolikih nanosa pored puta,okolna brda tek sa nesto malo snega,vise se vidi zemlja nego sneg,drasticna promena u odnosu na proslu nedelju!

Danas Konjarnik popustio jos pre podne,mokar,mekan sneg,katastrofa za neuke skijase slicne meni! Jabucko nije u funkciji zbog vetra od 20km/h sto je uslovilo guzve na Konjarniku pa je vec oko 13h staza bila lepo preorana.
Na Suncanoj malo bolja situacija,valjda zato sto je veca guzva bila na Konjarniku...:dontknow:

MITAXD
26.02.2012, 00:33
Kolika je visina snega? Sada mi drugar dize paniku da je palo na pola metra???:sm006:


http://www.knjazevac.rs/babinzub/wxindex.php


http://www.knjazevac.rs/babinzub/wxindex.php

najtacniji su sa podacima.
pozdrav

ibane
26.02.2012, 00:51
Konjarnik danas ne da je drzao do 11h kao sto je neko rekao nego izgleda da nije ni peglan uopste od prethodnog dana. Oko 09:30 je bio uzasan a kasnije je bio katastrofalan da bi na pred kraj dana osetio ispod skija kako je jedan deo staze pri samom vrhu oguljen. I to cim krenes na dole kroz sredinu. I to nije samo moje misljenje nego je i drug koji je bi samnom osetio. A kazu da ima 2m snega :awm2:. Video sam da je jedan lik na sankama isao od topa do topa i nesto ih proveravao. Da li ce ih pustaju ili ne, ili samo ih testiraju ne znam. Ujutru kad smo stigli bilo 5 stepena, barem je tako pokazivalo u autu, ali je duvao vetar pa je osecaj bio da je dosta hladnije. Semafor je pokazivao skoro ceo dan da je temperatura od 0-3. Suncana je bila bila dobra. Gorni deo staze tvrd skoro do skretanja za Konjarnik. Guzva se napravila tek kada se podigla magla ali je to bilo skoro pred kraj. Na vrhu je duvao skoro ceo dan jak vetra. Ono sto je interesantno sta sam primetio vozeci se sidrom da su bas tu gde vuce zica tj, prolaze skijasi kada ih vuce zica, pojavila se ona zelena mrezica. Na par mesta otkinuta je stojala na snegu. Mozda i nije mrezica ali se meni barem tako cini. Ne znam da li je jos neko to primetio?

macak011
26.02.2012, 09:25
Video sam da je jedan lik na sankama isao od topa do topa i nesto ih proveravao. Da li ce ih pustaju ili ne, ili samo ih testiraju ne znam.

ako je verovati prognozi, moci ce topovi malo da rade sledece nedelje skoro svaki dan.. ako budu hteli da ih pale... :sm019:

ninic
26.02.2012, 11:11
kako je danas,kakve su staze?

Z_L_I
26.02.2012, 11:21
... Bice lep sledeci vikend :D
si siguran?!:D
jbg.neki skijaju zimi, a neki citaju forum i vremensku prognozu po ceo dan:D

macak011
26.02.2012, 11:34
si siguran?!:D
jbg.neki skijaju zimi, a neki citaju forum i vremensku prognozu po ceo dan:D

Ha jbg, ti cim se javis, odma se namrchi i da citiram: "ko da ce g.... da padaju !!" :D

Z_L_I
26.02.2012, 12:46
macak, jos malo pa nestalo, nak pada sve dok moze...
nadam se da jos upraznjavas i onaj drugi hobi, koji krece odma` nakon zime...

p.s.sto sam vido jednu jaknu, sad pokusavam da se setim jel imam nekog
rodjaka u wien kod beća:D

macak011
26.02.2012, 13:38
A sve manje, al sam obecao Slavisi da cu dodjem na leto u Baltu. Ako sednem na dva tocka, dolazim i na Kraljevicu da pijemo pivce na suncanoj stazi! :)

Lynx
26.02.2012, 15:56
http://www.knjazevac.rs/babinzub/wxindex.php


http://www.knjazevac.rs/babinzub/wxindex.php

najtacniji su sa podacima.
pozdrav

Nisu.

Podatak o visini snega od 200cm stoji već nedeljama a posebno kao netačno se ističe ono što piše iznad o padavinama, u toku meseca 7.2mm (7.2 cm snega) ili godina 9.8mm - 10-tak cm snega!

Dalje, pritisak piše da je 1012 hPa, za tu nadmorsku visinu jednostavno nema šanse da je toliko, na Kopaoniku je sada 818 hPa a na Zlatiboru 894. Ispada da je čak i u Nišu gde je 988 hPa manje nego na planini što je nemoguće.
Nije to toliko ni bitno, nego kažem da je izgleda reč o nekoj automatskoj stanici koja verovatno daje tačnu samo trenutnu temperaturu.

vlada019
26.02.2012, 16:30
http://www.blic.rs/data/images/2012-02-24/216625_1008-gss_f.jpg?ver=1330123869
Minulog vikenda na Babinom zubu bilo je mnogo povreda prouzrokovani nepažnjom pojedinih skijaša koji iako nevešti i sve više neobazrivi prema drugim skijašima pokušavaju da skijaju na najtežim stazama.Ovi neuspeli pokušaji nažalost se završavaju samopovređivanjem samih skijaša, ali sve češće i povređivanjem ostalih učesnika u skijanju, na koje neobazrivi skijaši u svoj silini naleću i udaraju, te se ovakvi susreti završavaju teškim prelomima i povredama ekstremiteta .U narednim redovima opisaćemo kako radi gorska služba spasavanja u Srbiji.
Koliko puta ste se proteklih sibirski hladnih dana zapitali ko su ljudi kojima je skoro svaka opasnost izazov, a mali i veliki podvizi uglavnom nalik nečijoj svakodnevnoj rutini? Mladići koji su odnosili lekove i hranu u domove starih i nemoćnih, zavejanih u bespućima, skidali opasne ledenice sa krovova, pomagali povređenim ili zalutalim skijašima negde u šumi – članovi su Gorske službe spasavanja.


detaljnije http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22247

Roman
26.02.2012, 19:02
To su momci, svaka im cast!:yay: Skidam kapu:sm017:

Roman
26.02.2012, 19:04
Ja se nadam da ce za par godinica i jedan iz nase porodice biti drug clan GSS-a:ski:

Roman
26.02.2012, 19:27
http://www.blic.rs/data/images/2012-02-24/216625_1008-gss_f.jpg?ver=1330123869
Minulog vikenda na Babinom zubu bilo je mnogo povreda prouzrokovani nepažnjom pojedinih skijaša koji iako nevešti i sve više neobazrivi prema drugim skijašima pokušavaju da skijaju na najtežim stazama.Ovi neuspeli pokušaji nažalost se završavaju samopovređivanjem samih skijaša, ali sve češće i povređivanjem ostalih učesnika u skijanju, na koje neobazrivi skijaši u svoj silini naleću i udaraju, te se ovakvi susreti završavaju teškim prelomima i povredama ekstremiteta .U narednim redovima opisaćemo kako radi gorska služba spasavanja u Srbiji.
Koliko puta ste se proteklih sibirski hladnih dana zapitali ko su ljudi kojima je skoro svaka opasnost izazov, a mali i veliki podvizi uglavnom nalik nečijoj svakodnevnoj rutini? Mladići koji su odnosili lekove i hranu u domove starih i nemoćnih, zavejanih u bespućima, skidali opasne ledenice sa krovova, pomagali povređenim ili zalutalim skijašima negde u šumi – članovi su Gorske službe spasavanja.


detaljnije http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22247
@vlada019
Evo ti jedna ideja... Ti kao novinar, kada sledeci put odes gore, mogao bi da napravis neki interviju sa Ficom, da malo iskomentarise takvo ponasanje na stazi i da kaze sta se preduzima da se to ispravi.:ok:

vlada019
26.02.2012, 20:31
@vlada019
Evo ti jedna ideja... Ti kao novinar, kada sledeci put odes gore, mogao bi da napravis neki interviju sa Ficom, da malo iskomentarise takvo ponasanje na stazi i da kaze sta se preduzima da se to ispravi.:ok:
Dobra ideja, vec odavno jurim Ficu ,ali on ,,bega,, vadi se na to da samo nadlezni daju zvanicne izjave....pa sta to vec znacilo

Ali P.S.. imamo dosta nezvanicnih izjava boljih od zvanicnih..
Imam preko 2 sata video materijala i oko 1000 slika od pre neki dan samo nemam vremena da Vam sredim ...

ali polako svaki dna po malo :ok:

MITAXD
26.02.2012, 21:11
Nisu.

Podatak o visini snega od 200cm stoji već nedeljama a posebno kao netačno se ističe ono što piše iznad o padavinama, u toku meseca 7.2mm (7.2 cm snega) ili godina 9.8mm - 10-tak cm snega!

Dalje, pritisak piše da je 1012 hPa, za tu nadmorsku visinu jednostavno nema šanse da je toliko, na Kopaoniku je sada 818 hPa a na Zlatiboru 894. Ispada da je čak i u Nišu gde je 988 hPa manje nego na planini što je nemoguće.
Nije to toliko ni bitno, nego kažem da je izgleda reč o nekoj automatskoj stanici koja verovatno daje tačnu samo trenutnu temperaturu.

Padavine se odnose na milimetre tecnosti a ne na visinu snega. Kolicina padavina se meri u mm na metru kvadratnom i to samo voda. Sneg nije kompaktan kao voda jer je agregatno stanje vode. A meteroloska stanica za ove podatke koje sam naveo je u EPS-ovom hotelu na BZ i azurira se na svakih sat vremena.
pozdrav

Roman
26.02.2012, 21:21
Dobra ideja, vec odavno jurim Ficu ,ali on ,,bega,, vadi se na to da samo nadlezni daju zvanicne izjave....pa sta to vec znacilo

Ali P.S.. imamo dosta nezvanicnih izjava boljih od zvanicnih..
Imam preko 2 sata video materijala i oko 1000 slika od pre neki dan samo nemam vremena da Vam sredim ...

ali polako svaki dna po malo :ok:
Ne daj mu da ,,bega,, ipak je on apsolutno nadlezan tu u lokalu. Problem je ako se streca po partijskoj liniji.:sm003:
Hajde u medjuvremenu pusti nesto nezvanicno, pretpostavljam da nisam samo ja radoznao...:sm022:

Z_L_I
26.02.2012, 21:36
A sve manje, al sam obecao Slavisi da cu dodjem na leto u Baltu. Ako sednem na dva tocka, dolazim i na Kraljevicu da pijemo pivce na suncanoj stazi! :)

pa ja jedino da ti obecam neko dobro jedenje, mozda se prevaris:D
inace, vrlo sam rad da ti (vam) pravim drustvo do BB, ako budem u gradu...

IvanQ
26.02.2012, 21:48
Ja bio danas i napokon imao dobar skijaski dan na Staroj Planini. Treca sreca!
Mislim da je temperatura celog dana bila u minusu tako da staze nisu nesto preterano smeksale. Konjarnik je ujutro bio nevidjeno tvrd, tacno se osetio vestacki sneg, a to su nam potvrdili i iz SS-a kada smo ih pitali. Iskreno, za mene je ono bilo previse tvrdo, ali je moglo da se skija, bolje nego da se prave hupseri.
Danas sam bio prvi put i na novom delu skijalista i moram priznati da sam razocaran. Novi cetvorosed je radio kao dvosed i to uzasno sporo. Jeste bilo vetra na tom delu, ali ne verujem da nije moglo brze. Staza ispod njega poljana, to necu da komentarisem jer je verovatno namenjena totalnim pocetnicima.
Staze oko gondole su bile ok napeglane i oko 11h kada sam ja bio drzale su se odlicno. Tada je krenula da se pravi guzva pa sam se spustio niz obe crvene po jednom i utekao. Moj utisak je da je gondola nevidjeni smor za onako kratke staze. Po meni, tu izmedju dve crvene treba staviti kratak i ultra brz tanjir da moze da se ono vozi bez skidanja skija i zamajavanja sa gondolom.
Oko 12h sam se vratio na stari deo i vozio uglavnom Suncanu dolinu koja je bila odlicna. Sjajno napeglana, ne preterano tvrda i stvarno za uzivanje. Konjarnik je kasnije i dalje bio jako tvrd u srednjem delu (kocenje gotovo nemoguce), a u gornjem su se pojavili hupseri, mada nista preterano strasno. Odvozio ga par puta cisto da odmorim noge od sidra.

Sto se vremena tice, vetar jak samo na novom cetvorosedu (za staze oko gondole ne znam jer sam kratko bio tamo), a magla se pajavljivala preko dana povremeno, a na kraju dana se zgustila da se oko 15:30 jedva skijalo.

Sto se mene tice, super sam se naskijao na Suncanoj i napokon uzivao na Staroj planini. Vidimo se verovatno jos neki vikend :)

SRB_PI
26.02.2012, 22:16
ја био данас, мало да променим, црко кући (само ми девојка долазила у посету)... малко окаснио: око пола 2, ал ме по први пут није занимало време, јер сам ишо да вратим пнеуматску удлагу... успут сам се распитао око права на осигурање које сам стеко куповином ски кучета... нови 4сед ради као 2сед јер је у фази тестирања, не може брже, будите срећни што уопште ради... вештачки снег не праве и неће га правити док ниво снега не падне испод 30цм (ЈП па добили наређење да штеде струју)... падао је снег и била је густа магла... а стаза, бар онај снег што сам осетио на почетној гондоле- УЖАС колко сам избројао три буса из Ниша и један из Вл... Зоки из Вл за мало да га убије неки... људима очигледно не долази из дупета у главу... ће скинем ја један дан овај гипс...:awm2::awm2:

е и видо сам неку много слатку плаву бордерку...:sm011::yay::sm017:

macak011
27.02.2012, 09:43
е и видо сам неку много слатку плаву бордерку...:sm011::yay::sm017:

...pa ja ti kazem da dodjes malo na drugi deo skijalista, ti neces - konjarnik, pa konjarnik... :sm011:

jopopo
27.02.2012, 10:15
Po meni, tu izmedju dve crvene treba staviti kratak i ultra brz tanjir da moze da se ono vozi bez skidanja skija i zamajavanja sa gondolom.
Pogrešno, aj' stavi malu decu na brzi tanjir... Skijalište je namenjeno svima. Moj klinac ide na sve staze ali ne može na brzi tanjir, velika šansa da će pasti.

IvanQ
27.02.2012, 10:17
Pogrešno, aj' stavi malu decu na brzi tanjir... Skijalište je namenjeno svima. Moj klinac ide na sve staze ali ne može na brzi tanjir, velika šansa da će pasti.
Mislio sam pored postojece gondole.

macak011
27.02.2012, 10:49
Potpuno se slazem, mislim da jedna pokretna traka itekako fali na delu ispod gondole, zatim jedan deciji tanjir desno u sumicu OPET ispod gondole - sam kraj plave 7, pred skretanje desno i jedno sidro ili tanjir sa skretanjem (ili dva sidra) upravo odatle, po obodu skijalista, pa sve do pocetka 7a staze - na taj nacin jeftinom investicijom dobija se funkcionalno skijaliste (i za decu i za odrasle, kako bese, od 7 do 77 :D ) i po jakom vetru kad gondola ne radi PLUS veza sa Konjarnikom - fali i jedan deciji tanjir od vrha novog 4seda do vrha Suncane, pa je moguce kretanje i po magli do drugog dela skijalista... :)

jijang
27.02.2012, 11:38
Kakva je situacija sa skijanjem van staze na Staroj planini?
Jel ima uopste snega sada za tako nesto?

Roman
27.02.2012, 12:17
Imas od Suncane pa do EPS-a, zatim od EPS-a do Konjarnika sve kroz ozbiljnu sumu. A imas sa desne strane (uzbrdo) Konjarnika stazu koja se ne taba, e da li sada ima snega to ne znam. Pre nedelju i po dana je bilo dva metra, cisto sumnjam da je toliko ojuzilo da bi nestalo toliko snega...

Roman
27.02.2012, 12:20
Siguran sam da SRB PI ima mnogo vise ideja uvezi skijanja van staze. Samo da se ukljuci ima da te izbombarduje idejama :ok:

SRB_PI
27.02.2012, 13:04
није више уживање... уватило корицу... а мого си где прстом покажеш...

мислим да ће фотке да објасне многе ствари...

macak011
27.02.2012, 13:43
I ti si mene ovde 'teo da dovuces, sa sve rejs daskama? ccc :D

IvanQ
27.02.2012, 14:46
Potpuno se slazem, mislim da jedna pokretna traka itekako fali na delu ispod gondole, zatim jedan deciji tanjir desno u sumicu OPET ispod gondole - sam kraj plave 7, pred skretanje desno i jedno sidro ili tanjir sa skretanjem (ili dva sidra) upravo odatle, po obodu skijalista, pa sve do pocetka 7a staze - na taj nacin jeftinom investicijom dobija se funkcionalno skijaliste (i za decu i za odrasle, kako bese, od 7 do 77 :D ) i po jakom vetru kad gondola ne radi PLUS veza sa Konjarnikom - fali i jedan deciji tanjir od vrha novog 4seda do vrha Suncane, pa je moguce kretanje i po magli do drugog dela skijalista... :)
Stvarno ne kontam poentu ovoga. Svi ljudi koji iole ok skijaju koji su bili sa mnom juce su jednako kao i ja bili smoreni gondolom. Zato sam i izneo onakvo misljenje.

macak011
27.02.2012, 14:50
Cek, cek, pa ja sam se slozio sa tobom... rekoh, fali traka, fali sidro...? Sta ne kontas? Poentu izgradnje gondole ili poentu mog posta?

Gondola je ok za pocetnike, kad malo duvka vetar, leti kad nose bajs ili stvari za piknik na vrh, itd, itd. Gondola je smor za one koji ceo dan skijaju na tom delu, paralelno sidro resava dosta toga...

Dejano981
27.02.2012, 16:37
Gondola je smor jer dodjes ko zna odakle, a ona ne radi jer duva vetar koji uvek duva... i ako si pocetnik mozes da se slikas jer konjarnik nije za tebe...

macak011
27.02.2012, 16:40
Gondola je smor jer dodjes ko zna odakle, a ona ne radi jer duva vetar koji uvek duva... i ako si pocetnik mozes da se slikas jer konjarnik nije za tebe...

Ma fali bar jedno sidro, to sigurno

SA7E
27.02.2012, 17:29
Skijaliste Srbije je loshe isprojektovalo staze i zicare, gondola koja ima svrhu EPP za Hotel, najkraca na svetu, slabo spojene staze, boarderi pogotovo moraju da se izuvaju da bi spojili staze, toliko potencijala al kad loshe uradis onda dobijes i losh marketing i nista vise. Ja i dalje tvrdim da ti ljudi nisu stali na daske nego su tu zarad neceg druuuugog...

Evo par fotki freeride-a :)

Poz




Cek, cek, pa ja sam se slozio sa tobom... rekoh, fali traka, fali sidro...? Sta ne kontas? Poentu izgradnje gondole ili poentu mog posta?

Gondola je ok za pocetnike, kad malo duvka vetar, leti kad nose bajs ili stvari za piknik na vrh, itd, itd. Gondola je smor za one koji ceo dan skijaju na tom delu, paralelno sidro resava dosta toga...

Roman
27.02.2012, 18:06
Apsolutno je nakrivo nasadjeno, tesko da bi se reklo da je to uopste planirano... A ja opet ko svaba tra-la-la, meni je najvise krivo sto stari deo nisu doterali do maksimuma a vec su ukenjali novi.
Sve dok ne budu dosli ljudi koji se razumeju u svoj posao i koji ce ukljuciti mozak stvari ce ici kilavo...

wlad
27.02.2012, 21:20
Ne menja poentu, ali samo preciznosti radi, gondola na Staroj Planini nije najkraća na svetu. To je neko odvalio onako pa ljudi prenose sa uha na uho :). Jeste prekratka, ali nije najkraća..

Ima ih sigurno još, ali po Internetu najkraća gondola nalazi se u U.S.A. (a gde bi mogli da naprave takvu glupost osim kod nas i u US :D) u Beaver Creeku i dužine je 510m, služi za prevoz mališana/početnika na bebi stazi :), isto je osmoseda gondola kao i "čedo" sa Stare ;).

SRB_PI
27.02.2012, 21:23
е јбг сад.... имам осећај да ће уместо траке у дечијем парку да ставе гондолу кад виде ово...

wlad
27.02.2012, 21:54
Ako neko pomisli da je SP ipak najkraća u Evropi evo lista žičara na Kronplacu:

http://www.kronplatz.com/en/ski-region/lifts/

Ovi su za*ebali i US i Staru Planinu, pazite gondole od 295m pa 396m, 631m, 878m :D

jopopo
27.02.2012, 22:16
Ja sam već pominjao, ovu na Kronplacu sam zaboravio tj zaboravio koliko je kratka a vozio sam se pre dve godine. Ja mislim da dve od tih kraćih voze na sam vrh kako bi se neki usek premostio a staza kojom se spuštaš ide preko mostića dok ostale dve su regularne-kratke ali veliku visinsku razliku prelaze.
Pominjao sam već i gondolu u Cauhenzeu (sa strane auto-puta, otprilike je dužine kao ova na SP) gde je bio šestosed do pre par godina pa se zbog gužve, koja su se stvarala samo ujutru, i trajala po pola-sata, sat, instalirala gondola kako ljudi ne bi čekali po 10-15 minuta. Sada se čeka 3-4 minuta vikendom najviše. Pa u Wagrainu 840m, Sportgaštajn oko 800m itd

macak011
27.02.2012, 22:32
Ma jeste sve to super, kratke i to..Al' ova nasa mucenica na vetrometini.-malo, malo pa ne radi.. :D

Roman
27.02.2012, 23:28
Poenta je u tome da je prekratka, ne povezuje nista, nefunkcionalna, jednom recju :bootyshak, ali je zato nekome i donela po nesto...
Ali, po meni, ima jos jedna veca nebuloza... doduse one su vezane pa i tesko da moze da se nadje neko resenje... govorim o onom veznom tanjiru izmedju gondole i staze ka novom cetvorosedu, sa kojeg viri nekakva palija za koju moras da se uhvatis.
Ja vecu glupost ne videh :hair:, i nikako nisam znao kako cerki da objasnim da se uhvati za tu cudnu napravu a da ne padne ili da joj ne otkine ruku. Na kraju smo se zajedno ,,okacili,, i odvukli do gore.
By the way, najbolje u celoj prici je to sto je moja supruga :sm019: posle treceg pokusaja tresnula, ha-ha, a skija zadnjih pa tridesetak godina i nimalo nije naivna, a toliko se iznervirala da bi mi sada sigurno odstranila ruku da zna da ovo pisem... srecom spava :smoke:

SA7E
27.02.2012, 23:43
Slazem se potpuno, mi smo kao sad veoma bogata zemlja pa se puvamo kacimo gondolu na livadu da ljudi mogu da mirisu cvece... Trose se pare neprakticno, barem da su je produzili do Babinog Zuba a da je medjustanica tamo gde je kraj sada. Isto tako sidro na Suncanoj dolini je moglo da bude jedan cetvorosed Konjarnika sa medjustanicom. Ovako postoji velika sansa da tu dodje do guzve zbog ljudi koji se vracaju u Hotel ( ako ih bude vise tek onda ce biti veselo ). Jednostavno ljudi koji projektuju uopste ne znaju kako se oseca skijas ili border, poenta je da voznja bude sto lepsa a ne da presedam ko da idem prevozom na drugi kraj grada. Zasto kad je planina takav potencijal se prave takve greske i dok se isprave Makedonci a mozda i Crnogorci naprave ski centar koji ce biti uradjen kako treba???

Ajd necu vise da mracim al mi zao kad vidim kako se sve to radi... Poz i zivela Stara!

;)








Poenta je u tome da je prekratka, ne povezuje nista, nefunkcionalna, jednom recju :bootyshak, ali je zato nekome i donela po nesto...
Ali, po meni, ima jos jedna veca nebuloza... doduse one su vezane pa i tesko da moze da se nadje neko resenje... govorim o onom veznom tanjiru izmedju gondole i staze ka novom cetvorosedu, sa kojeg viri nekakva palija za koju moras da se uhvatis.
Ja vecu glupost ne videh :hair:, i nikako nisam znao kako cerki da objasnim da se uhvati za tu cudnu napravu a da ne padne ili da joj ne otkine ruku. Na kraju smo se zajedno ,,okacili,, i odvukli do gore.
By the way, najbolje u celoj prici je to sto je moja supruga :sm019: posle treceg pokusaja tresnula, ha-ha, a skija zadnjih pa tridesetak godina i nimalo nije naivna, a toliko se iznervirala da bi mi sada sigurno odstranila ruku da zna da ovo pisem... srecom spava :smoke:

Roman
28.02.2012, 17:51
Danas citam na sajtu Skijalista Srbije, a gledam i video zapis, kako su ljudi na SP odusevljeni gondolom, sve sjajno, sve podredjeno skijasima... Pa se pitam, ko se bre ovde kopca pozadi???:sm006:

macak011
28.02.2012, 18:03
taj sajt ima samo jedan super link:

http://www.skijalistasrbije.rs/strana/skijaliste-webcam-view

sve ostalo je gubljenje vremena...

Roman
28.02.2012, 18:05
I to sto kazes. Nego dokon sam, dan nikako da prodje.:sm018:

vlada019
28.02.2012, 19:35
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/409406_319859814727882_100001115991273_831453_7038 95803_n.jpg
Jedna od prvih žičara izgrađenih na Babinom zubu bio je četvorosed na lokaciji Konjarnik.Ovaj prvenac na Staroj planini dužine 1155 metara savladava visinsku razliku od 339 metara, pri tome pruža nezaboravne trenutke prevoza svim skijašima i turistima koji se opredele da skijaju na ovako velikoj strmini koja ovu stazu po težini svrstava u kategoriju srednje teških (crvena).Projektant ove staze je Stevan Marinković, tehnički delegat FIS-a (Medjunarodne skijaške federacije) i naš najpoznatiji projektant ski staza.Naručilac žičare je Javno Preduzeće Skijališta Srbije dok je za projektovanje i postavljanje žičare na Babinom Zubu angažovana najveća kompanija na svetu „Austrijski Doppelmayer“ koja je i postavila četvorosed (žičaru) na lokaciji Konjarnik.Naša novinarska ekipa imale je priliku da se provoza četvorosedom (žičarom) na lokaciji Konjarnik koja je trajala ukupno 15 ,,nezaboravnih,, minuta.Pogled sa četvoroseda dopire čak do Rtnja i skoro celom dužinom venca Stare planine i okolne – susedne Bugarske.Ove nazaboravne trenutke od kojih zastaje dah prenosimo našim gledaocima, a zainteresovanim turistima savetujemo da je ovo jedan od najboljih načina sagledavanja svih turističkih potencijala (uživanja u prirodi i ski stazama..) koje lokalitet Babin zub poseduje.

detaljnije http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22297

Roman
28.02.2012, 22:46
@vlada019
Bravo, kao sto rekoh alal vera. Odlican snimak, e sada jos da nam serviras interviju sa Ficom ili makar one nezvanicne izjave...:smoke:

vlada019
28.02.2012, 23:41
ma bice i toga, tek sam obradio konjarnik idemo dalje .Evo fica malopre javio ..:sm004:

Članice Ski kluba Midžor Knjaževac na takmićenju TOPOLINO u Italiji (http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22313)


http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/186244_100001818023877_4324090_n.jpg

Jelisaveta Radovanović (mladja pionirka) i Barbara Bogdanović (starija pionirka ) članice Ski kluba Midžor Knjaževac kao članice Reprezentacije Srbije učestvovaće na prestižnom takmićenju TOPOLINO (nezvanično prvenstvo sveta za decu) u Italiji.Takmičenje će se održati za vikend, a pored Jelisavete i Barbare u sastavu reprezentacije Srbije biće još i Milica Kovaćević (SK Konstantin Niš), Vera Pavlović (BSK-Beograd), Rastko Blagojević(OSA-Kragijevac) i Rašo Jevremović (Čigota Zlatibor).

SRB_PI
29.02.2012, 11:11
падао снег, пада и падаће....:yay::yay:
магла....
јак ветар, па не раде жичаре....


мало пре ми јавио друг...

ће се вози Пирке, уф!:sm011:

macak011
29.02.2012, 15:14
jupii! Samo nek pada :)

Bitterman
29.02.2012, 19:51
U nedelju idem,ko bude bio gore neka se javi da se upoznamo,skijamo...
Pukovnice,svrati i ponesi radzu... :dziveli: :sm018:

Dejano981
29.02.2012, 19:53
e i ja sam tamo u nedelju, bio bih i u subotu ali mi je radna :(

Bitterman
29.02.2012, 20:05
odlicno...bice zezanja max... :D

SRB_PI
29.02.2012, 20:18
гледам за превоз... иде ми се, таман ми мож скину гипс до тад... :)

Bitterman
29.02.2012, 20:21
jos bolje tebra,ako nece seci ga sam... :smoke:

Dejano981
29.02.2012, 20:53
гледам за превоз... иде ми се, таман ми мож скину гипс до тад... :)

ma skini sam boli te dupe :)

vlada019
29.02.2012, 23:08
[/URL]2 (http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22337#)
.http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSPb5hBe3Bh3Ct7ojoo1kVVbCObB-WLtFRfI0vl-zCY8ZEgsnjfow
Članovi Opštinskog veća u Pirotu su na sednici odr\anoj 27.februara razmatrali Plan detaljne regulacije “Ekološkog naselja Zaskovci” u Katastarskoj opštini Zaskovci. Na ovom prostoru firma MGB investment iz Beograda na lokaciji opštine Pirot ,od oko 2 hektara, gradila bi naselje namenjeno eko turizmu. Objekti bi bili od prirodnog materijala namenjeni turistima koji žele da odmaraju u skladu sa ekološkim principima. Ovo bi prema rečima predsednika opštine Pirot Vladana Vasića bila prva veća turističKa investicija na pirotskoj strani Stare planine.

[URL]http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22337

SRB_PI
01.03.2012, 00:11
скидао ја већ прошлог петка због ненормалног отока, за мало да опатим тромбозу... у суботту ми ставише лакшу и ширу лонгету... ваљда у петак постајем дворуки Џо....

колко ја знам пола сунчане долине, а и ове нове стазе су дубоко на територији СО Пирот... а ти Засковци, може неко да маркира локацију на карти на којој је уцртан постојећи ски центар са стазама и новим хотелом... чуо сам неке приче о плану изградње неког насеља у правцу југ- југоисток на неки километар (референца је почетна станица сидра Сунчана долина), па да вим дал је то то...

vlada019
01.03.2012, 00:53
U selima ispod Stare planine palo 30 cm snega,Na kopaoniku 40 cm.. koliko je na Babinom zubu :sm006:

vlada019
01.03.2012, 23:20
Danas suncan dan na Staroj planini.Sneg napadao 20 cm temperatura +3C bilo dosta ljudi, sve zice radile normalno.....

Lynx
02.03.2012, 17:31
Padavine se odnose na milimetre tecnosti a ne na visinu snega. Kolicina padavina se meri u mm na metru kvadratnom i to samo voda. Sneg nije kompaktan kao voda jer je agregatno stanje vode. A meteroloska stanica za ove podatke koje sam naveo je u EPS-ovom hotelu na BZ i azurira se na svakih sat vremena.
pozdrav

Pozdrav Mito, izvini što nisam odgovorio ranije, bio sam zauzet ovih dana - skijanjem :ski:

Ok, lepo objašnjeno, nadam se da petaci i šestaci čitaju forum pošto se tada verovatno izučavaju agregatna stanja vode. Meni je fizike i na faksu bilo preko glave pa neću da širim dalje priču o agregatnim stanjima ali ću je zahuktati na drugi način.

Sada se već sigurno slažemo da podaci nisu tačni jer i dalje stoji 200cm snega a o tome da je pritisak manji u podnožju planine nego na vrhu ćemo polemisati kad kiša bude padala od zemlje ka nebu.

Evo sad ti da saznaš nešto zanimljivo kao ja malopre o agregatnim stanjima, ugrubo gledano odnos sneg-voda je 10:1, znači kada se otopi 10cm snega dobiće se 1cm vode. E zato na njihovih 9.2mm padavina u toku godine koliko je pisalo sam stavio približno 10-tak cm snega, baš uzimajući u obzir to o čemu govoriš. Opet kažem ugrubo jer zavisi kakav je sneg koji je pao. Ja sam pre par dana na Kopu osetio i lagan sneg koji sadrži manje vode, i onaj teški, vlažan (često ga zovu Jugov sneg). Zato odnos varira pa će za vrlo vlažan sneg odnos biti i manji a za suvi (pršić) može biti čak i do 30:1.

E sad, pošto smo debelo zaglibili u :sm023:ako budeš hteo da nastavimo otvori temu ovde http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php pa su velike šanse da ti odgovori i neki profi meteorolog.

vlada019
02.03.2012, 23:41
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRIE0HWhqpU51fY7PgIIgQQjRSi_frR9 p_POSyJtYpolW7925Y
Osnovana kao dobrovoljna neprofitabilna organizacija koja se bavi spasavanjem ljudi iz nepristupačnih uslova Gorska služba spasavanja na Staroj planini je deo Gorska služba spasavanja Srbije koja trenutno pokrivaju rad svih skijališta Srbije: Kopaonik, Zlatibor, Stara Planina, Divčibare. Misjija im je da u ovim ski centrima spasavaju povređene, izgubljene skijaše a u slučaju potrebe vrše evakuaciju žičara.Delatnost ovih momaka započinje tamo gde druge službe nemaju rešenja.Na našem snimku videće delovanje Gorska služba spasavanja na Staroj planini u slučaju kada je došlo do povrede skijaša i potrebno je istog na adekvatni način zbrinuti i pružiti mu stručnu i profesionalnu pomoć u pravom trenutku.


detaljnije http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22387

Dejano981
03.03.2012, 07:37
da li i za staru planinu važi da se sa kupljenim ski pass-om dobija i skijaško osiguranje?

SRB_PI
03.03.2012, 11:05
да... само ћемо да видимо која је ,,процедура''...

продужише ми гипс још 10 дана, тако да највероватније нема идем...

Roman
03.03.2012, 12:25
Da dobijas i osiguranje. Procedura je jednostavna, ali dugo traje a kinta je verovatno beznacajna.
Veci problem je sto zbog idiota imas realne sanse da to osiguranje i ,,realizujes,,:cool:
Da li neko zna, da li se stanje na stazama popravilo? Da li su kamikaze malo zaustavljene?

salivoje
03.03.2012, 20:27
Pozdrav Mito, izvini što nisam odgovorio ranije, bio sam zauzet ovih dana - skijanjem :ski:

Ok, lepo objašnjeno, nadam se da petaci i šestaci čitaju forum pošto se tada verovatno izučavaju agregatna stanja vode. Meni je fizike i na faksu bilo preko glave pa neću da širim dalje priču o agregatnim stanjima ali ću je zahuktati na drugi način.

Sada se već sigurno slažemo da podaci nisu tačni jer i dalje stoji 200cm snega a o tome da je pritisak manji u podnožju planine nego na vrhu ćemo polemisati kad kiša bude padala od zemlje ka nebu.

Evo sad ti da saznaš nešto zanimljivo kao ja malopre o agregatnim stanjima, ugrubo gledano odnos sneg-voda je 10:1, znači kada se otopi 10cm snega dobiće se 1cm vode. E zato na njihovih 9.2mm padavina u toku godine koliko je pisalo sam stavio približno 10-tak cm snega, baš uzimajući u obzir to o čemu govoriš. Opet kažem ugrubo jer zavisi kakav je sneg koji je pao. Ja sam pre par dana na Kopu osetio i lagan sneg koji sadrži manje vode, i onaj teški, vlažan (često ga zovu Jugov sneg). Zato odnos varira pa će za vrlo vlažan sneg odnos biti i manji a za suvi (pršić) može biti čak i do 30:1.

E sad, pošto smo debelo zaglibili u :sm023:ako budeš hteo da nastavimo otvori temu ovde http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php pa su velike šanse da ti odgovori i neki profi meteorolog.


Prike, taj vazdusni pritisak koji spominjes je sveden na morski nivo kako bi se prostim gledanjem stekao utisak dali je povisen ili snizen, i kako bi mogao da se uporedjuje sa nekim drugim mestima koja se nalaze u ravnici. Podatak za sneg nije skoro azuriran, ali ako pogledas stanje snega na Kopu ovde
http://www.ogimet.com/cgi-bin/gsynres?lang=en&ind=13378&ndays=30&ano=2012&mes=03&day=03&hora=18&ord=REV&Send=Send
videces da visina snega nije mnogo varirala u poslednjih mesec dana od 120-140cm, tako da ne mora da znaci i da se gore nesto mnogo otopilo s obzirom da je temperatura uglavnom ispod nule. I jos za padavine da ti objasnim, u pitanju je automatska stanica, pa taj sneg sto padne ne moze da se otopi a samim tim ni stanica ne moze da ga ocita kao padavinu, kad je temperatura iznad nule sa citanjem padavina nema problema. Takodje moze biti problema i sa anemometrom koji zna da zaledi pa ne pokazuje nikakav vetar. Nadam se da smo bar malo razjasnili :ok:

vlada019
03.03.2012, 21:44
[/URL]



http://i4.ytimg.com/vi/ceDa0RRXsgU/default.jpgSadržaj skijaškog centra “Babin zub” čine staze na lokacijama “Konjarnik”, “Sunčana dolina”, kao i “Markova livada”, koja je osvetljena i za noćno skijanje.

Skijalište “Babin zub” poseduje četvorosednu žičaru “Konjarnik” sa pokretnom trakom za ukrcavanje skijaša, kapaciteta 1.500 skijaša na sat i ski lift ”sidro” “Sunčana dolina” kapaciteta 1.200 skijaša na sat, kao i jedan “baby” ski lift-pokretna traka “Markova livada”. Nova četvoroseda žičara i ski lift su pušteni u rad 30.12.2006.
Pored toga, u ski centru Stara planina je izgrađen sistem za veštačko osnežavanje, kako bi, i u slučaju nedostatka prirodnog snega, posetioci centra mogli da uživaju u zimskim sportovima.
Staza Sunčana dolina u Ski centru Stara Planina dobila je FIS homologaciju za organizovanje slalom, veleslalom i superveleslalom trka (Super G).
.2. Sunčana dolina
Tip: ski lift
Dužina: 637 m
Uspon: 178 m
Tip staze: srednja

detaljnije [URL]http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22414 (http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22414#)

Lynx
03.03.2012, 23:43
E moj prika, na čovekovu konstataciju da su najprecizniji sa podacima sam odgovorio da nisu i obrazložio zašto. Dobio sam ''mnogo sam pametan'' odgovor na koji sam odgovorio isto. I onda salivoje oči moje upada sa postom u kojem mi ''objašnjava neke stvari'' a na četiri mesta potvrđuje da podaci nisu najtačniji.

Dok RHMZ ne napravi meteorološku stanicu na Staroj ti nastavi da 1. prostim gledanjem stičeš utisak o pritisku, 2. na osnovu podataka sa Kopa zaključuješ koliko snega ima na SP, 3. čekaš proleće da se sneg otopi da bi automatska stanica mogla da ga očita kao padavinu, 4. nagađaš ima li ili nema vetra.


...I jos za padavine da ti objasnim, u pitanju je automatska stanica...


...Nije to toliko ni bitno, nego kažem da je izgleda reč o nekoj automatskoj stanici...

Što se mene tiče, priča završena :sm018:

Z_L_I
04.03.2012, 08:17
dok ne krenete sa formulama, svaku dalju raspravu
sFatam neozbiljno...:D

salivoje
04.03.2012, 09:45
Kad ti objasnjavas onda je to obrazlozenje, a kad ja objasnjavam onda "mnogo sam pametan" :sm011:

Ja napisah zasto je to tako kako je, a pametan ce nesto i da nauci ;)

SRB_PI
04.03.2012, 09:55
Vi ste ludi, al bez uvreda, to normalno danas... Put cist, suncano, jos je u minusu, nikad vise borderki (ne znam iz kojih rupa iskocise...),.a ja suncam gips :-D i ima neka loknasta tetka iz Nisa, ne da cima rakiju... :-D

ninic
04.03.2012, 13:35
u kakvom stanju su staze bile danas,jel rade sve zice?

SRB_PI
04.03.2012, 15:21
Ninic, jel me zajebavas?

Roman
04.03.2012, 15:27
Ninic, jel me zajebavas?
Ha-ha-ha :sm011:

ninic
04.03.2012, 18:12
:sm021:odkud znam,one gondole su toliko osetljive da mozda ne rade kad je previse suncano!!!:sm021::sm021::sm021:

SRB_PI
04.03.2012, 19:12
ја изгорео, а и имам жестоку упалу од трчања за ученицима који никако да слушају...

све радило, а Срби ко Срби кукају како тврда стаза (а кад их питаш да иду у дубок/ мек, кажу да си луд и терају те у три лепе)
имају сад лепо плаве које су мекше, ал им је изгледа фазон да се диче како скијају црвеним...!:sm006:

спуштам ја непослушног ђака низ Коњарник, кад видим групицу од троје скијаша како крећу у спуст...:awm2::couto: издвојио се баја од троје и ја наслућујем, а немоћан (оде он) гледам како недужна човека јаши од позади (с опроштење)... како га скупио зауставили су се, не знам ни ја како мало пре топа на укрштању 1а и 1... имао је срећу што се диго...:awm2:


ОПРЕЗ!!!! Снег који се топи поред пута је повуко земљиште и пар већих и мањих стена!!! Причам о путу Кална- Коњарник. Било је пар кретена БГ табле (но хард филингс) који су у повратку баш на тим деоницама летели, а у колони је било око 15 аутомобила. Натера те на одрон и немаш где! Не знам каква им је процедура око тога (кад имају намеру да то склоне), ал будите обазриви...!
Извињавам се ако сам омашио које слово, куцам само левом руком...:yay:
П.С. ракију од мене више нећете пробати, јер не поспешујем ломљење на стазама. хвала на разумевању

Dejano981
04.03.2012, 19:45
Drugari, verovatno da mi je danas ispao mobilni samsung crni koji ne vredi al meni vredi jer je sluzbena kartica u njemu pa ako se nadje neki posteni pronalazac neka se javi na 0631312130.


a 90% da je ispao na relaciji jendo 200-300 metra pre one barakice gde se prodaju ski passevi na konjarniku pa sve do barakice. jer kad sam kupio ski pass video sam da ga nema pa sam mislio da je ostao u kolima.

shoo_
04.03.2012, 19:50
Danas skijanje na Staroj planini zaista odlicno...suncano, radile sve staze...sto se tice stanja staze, po mom misljenju, na vrlo, vrlo zadovoljavajucem nivou. Prvi put sam skijao na novootvorenoj stazi 5, 5a i mogu da kazem da sam bas prijatno iznenadjen. Sirokaaaaa, fenomenalno utabana, mozda po necijem ukusu tvrda, po mom bas kako treba. Jedina mana je sto je kratka :( mozda je to posledica skijanja u Francuskim ski centrima, pa mi sada ovo nase sve kratko :)

Dejano981
04.03.2012, 19:57
ja sam danas otisao da probam nove staze i smorio se za sve pare.... po mojoj proceni od novih 10km staza 6 su ski putevi, mnogo vise vremena se provodi na gondole i zicare nego u skijanju... probao 7a i mislim 5. staze su lepe nije da nije ali za moj ukus ne... i brzo smo se vratili nazad na stare staze gde je bilo ekstra. Inace spustio sam jednom i onu sto ne radi i bilo je pravo mucenje jer je toliko zaledila da sam imao osecaj da skijam po stenama a ne na snegu.

SRB_PI
04.03.2012, 20:06
још актуелности: у Ски центру ради 5 редара, који стоје на почетним и завршним станицама жичара (Коњарник и Сунчана) и један за део новог скијалишта... једина им је мана што стоје и чекају да се нешто деси: био сам очевидац, па прујавих, рече ми чика редар, да кад га запамтим да се јавим (ја пробах да се сетим црвеног шушкавца, ал сва срећа па није било још 60 скијаша у црвеним јакнама)... :/

од извештаја о несрећама као и о увиђајима полиције, дуго, дуго неће бити ничега...

Roman
04.03.2012, 23:36
још актуелности: у Ски центру ради 5 редара, који стоје на почетним и завршним станицама жичара (Коњарник и Сунчана) и један за део новог скијалишта... једина им је мана што стоје и чекају да се нешто деси: био сам очевидац, па прујавих, рече ми чика редар, да кад га запамтим да се јавим (ја пробах да се сетим црвеног шушкавца, ал сва срећа па није било још 60 скијаша у црвеним јакнама)... :/

од извештаја о несрећама као и о увиђајима полиције, дуго, дуго неће бити ничега...
Pa jel ga skinuse?

vlada019
04.03.2012, 23:51
[/URL]
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/p480x480/380521_2237468070910_1674243001_1525733_1469515421 _n.jpg


U novom ski centru Babin zub na Staroj planii, u utorak i sredu, 6 i 7. marta, Skijaški savez Srbije i Ski klub Niš organizovaće međunarodno takmičenje “EVROBALKAN KUP”, iz kalendara FIS takmičenja. Ovo takmičenje je ujedno i Državno prvenstvo Srbije, a održaće se za kategorije kadeti, juniori i seniori u muškoj i ženskoj konkurenciji.


detaljnije [URL]http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22435 (http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22435#)

vlada019
04.03.2012, 23:52
Da i ono najvažnije Takmičenje će se održati na stazi Konjarnik, koja će tokom ova dva dana biti zatvorena za druge skijaše, a tokom treninga, koji će se održati u ponedeljak 5.marta, zatvorena će biti staza Sunčana dolina. :dontknow:

Roman
04.03.2012, 23:59
Mislim da gresis. Drzavno Prvenstvo Srbije se odrzava na skijalistu ,,Iver,, tj. Mokra Gora, a datum je 9. 10. i 11. februar. A ,,EvroBalkan Kup,, je, kao sto si rekao, medjunarodno takmicenje.

vlada019
05.03.2012, 01:17
Ako koza laže rog ne ...


http://www.skijanje.rs/vesti/cicibani-se-takmicili-na-iveru/

takmicenje na mokroj gori je bilo kao i u Italiji .

Nisi ocigledno gledao slike ispod texta...

puno pozdrava

Buda
05.03.2012, 01:42
Znači ništa od skijanja 3 dana na BZ :(

macak011
05.03.2012, 02:41
Mislim da gresis. Drzavno Prvenstvo Srbije se odrzava na skijalistu ,,Iver,, tj. Mokra Gora, a datum je 9. 10. i 11. februar. A ,,EvroBalkan Kup,, je, kao sto si rekao, medjunarodno takmicenje.

Romane, kako Masha? Mi skijali na Torniku, sunca i snega za izvoz.. pozz svima, a posebno Mashi od @jopopo i mene :sm018:

SRB_PI
05.03.2012, 03:03
ма где сам се сетио панталона и капе и овако сам ћорав на даљину... да сам га сликао, па да покажем слику... лепо мени очух пева: ,,Свет је леп када сањамо''....

види га мачак што је постао безобразан :*