PDA

Pogledati punu verziju : Novosti sa Stare planine



Strane : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

IvanQ
08.02.2012, 19:44
Organizuje Savez za rekreativni sport Grada Niša a karte se prodaju u Turistickoj Organizaciji Nisa. Evo ti link za prethodnu akciju, mislim da se detalji nisu menjali:
http://www.juznevesti.com/Drushtvo/Nastavak-akcije-Svi-na-sneg.sr.html

dr_kolew
08.02.2012, 20:29
a sad jdna ne zvanicna informacija da povezivanje ski centra BZ nece biti do kraja februara...

Roman
08.02.2012, 20:53
a sad jdna ne zvanicna informacija da povezivanje ski centra BZ nece biti do kraja februara...
E jbg ...:sm008:

dr_kolew
08.02.2012, 21:05
E jbg ...:sm008:

a ja sa ekipom imam od 19-24 rezervaciju....prosto mi dodje da je otkazem od muke i da lepo odem na kop...barem po prvi put od kad skijam rade sve staze!!!!da znam za sta dajem pare

Roman
08.02.2012, 23:12
Mi dolazimo sada u subotu ali ne u hotel. Nama je olaksavajuce sto smo prvenstveno zainteresovani za ovaj stari deo. Ne bi imali nista protiv da se sve spoji, ali mozemo i bez gondole.
Koliko znam organizovan je prevoz do Konjarnika i nazad tako da vam nece biti problem.
U svakom slucaju sam si rekao da je nezvanicno... Mozda dodje mr.,,Colmar,, licno, rasiri jaknu, zaustavi vetar, presece vrpcu... jel te... Cuda su moguca!

Buda
09.02.2012, 00:33
Ujutro idem na Bz pa ću se raspitati da li je ta informacija tačna a ako jeste koji je razlog odlaganja početka rada novog četvoroseda. Moguće je da posle testiranja nešto nije u redu :(

dr_kolew
09.02.2012, 10:21
a da li postoji organizovani prevoz iz hotela do konjarnika za nas koji necemo da skijamo na novoj stazi jabucko ravniste,nego hocemo na stare staze.....

macak011
09.02.2012, 10:35
Znam da je bio sada za vikend organizovan prevoz do konjarnika kad ne radi gondola za goste hotela - ali da li to postoji uvek kao mogucnost, to ne znam...? Verujem da je odgovor DA :)

msh
09.02.2012, 10:55
Da li u novom hotelu postoji neka prodavnica? Frizider u sobi?
Cuo sam da unaokolo kilometrima nema nicega, a treba pregurati od dorucka do vecere.

IvanQ
09.02.2012, 13:31
Zna li neko kakva je situacija gore? Vidim samo Konjarnik radi. Je l' opet lose vreme?

macak011
09.02.2012, 14:02
http://www.knjazevac.rs/babinzub/wxindex.php

-12, nema vetra, ali pritisak lagano pada...padavine unutar 24 ili 48h :(

Roman
09.02.2012, 19:04
Upravo sam razgovarao sa covekom koji se nalazi u hotelu, danas mu je bio prvi dan skijanja i po njegovim recima gondola radi, vetar se smirio do podnosljivih 5m/s. A sto je najvaznije, razgovarao je sa ljudima koji rade na zicarama i oni pretpostavljaju da ce novi cetvorosed biti pusten sutra. Radili su testove, sve je proslo kako treba a testiranje se nastavlja i nocas. Naravno ovo je sve nezvanicno, ali ja se nadam da ce se to obistiniti.
Posto su isli autom preko Tresibabe rekao je da je sve ocisceno perfektno, mada se ocekuje novi sneg.
Eto malo optimistickih vesti!

Roman
10.02.2012, 00:20
Meraklija, da li si na licima mesta? Obecao si neki info?

dr_kolew
10.02.2012, 12:50
jer ima novosti o novom cetvorosedu,oce li biti tog povezivanja?

dr_kolew
10.02.2012, 16:22
posto niko nista ne izvestava,ne bih lenj i pozvah hotel na staroj planini,kazu da ce novi cetvorosed proraditi:yay: danas eventualno sutra....

macak011
10.02.2012, 16:37
@ZLI:
Ja i ovaj vikend penzioniram, a sledeci 'vala ima da bude i dvosed i cetvorosed, po potrebi, u zavisnosti od one pljoske! Priskijalo mi se opasno! Jos ako proradi zicojka, pa da spajamo dva skijalista: jabucko ravniste i babin zub! :D

Roman
10.02.2012, 18:04
Boga mi, mi sutra krecemo - definitivno. Sve je spakovano samo jos sutra skije da okacim. Probacu da vas obavestavam o stanju na SP, ali problem je u tome sto u kuci u kojoj cemo biti nema signala mobilne telefonije. A iskren da budem ne skija mi se sa lap-topom na ledjima.

100jan
10.02.2012, 18:25
A iskren da budem ne skija mi se sa lap-topom na ledjima.

A neki pametan fontele, ono, ovo :confused:

Salim se naravno, tim bolje, skijanje i treba da bude odmor od svakodnevnih zezalica :ok:

ninic
10.02.2012, 21:01
Boga mi, mi sutra krecemo - definitivno. Sve je spakovano samo jos sutra skije da okacim. Probacu da vas obavestavam o stanju na SP, ali problem je u tome sto u kuci u kojoj cemo biti nema signala mobilne telefonije. A iskren da budem ne skija mi se sa lap-topom na ledjima.

imas signal na stazi,pisi u dok sedis u gondoli!:ski:

Roman
10.02.2012, 21:47
Ma pisacu sigurno, mozda ne svaki dan ali bice info. A najbolje od vega sto u kuci nemam signal, niko ne moze da pozove... A sto se telefona tice, evo: 064 1296983, ako nekom treba informacija, pomoc, bilo sta... jedino uvece nema signala, a preko dana na stazi sve fercera.

vlada019
11.02.2012, 01:31
https://lh3.googleusercontent.com/-gWMrBOUUTj4/TzWuEaEgpVI/AAAAAAAAAUo/KqE77IAmUW8/s140/FireShot%2520Pro%2520Screen%2520Capture%2520%25230 05%2520-%2520%2527Skijalista%2520Srbije%2527%2520-%2520www_skijalistasrbije_rs_strana_vesti-view_vest_id_245_Veliki-popust-na-cene-ski-karata.jpg.jpg

Iako je danas na Babinom zubu bilo vedro sa vidljivošću od čak 300 metara bilo je veoma hladno sa dnevnom temperaturom od -14 °C i vetrom koji je duvao brzino od 3-11 m/s, skijaše će svakako obradovati vest o popustu od 50 % na cene trodnevnih i četvorodnevnih ski karata od 20. februara, kada će početi da se primenjuje u svim ski centrima Skijališta Srbije (Kopaonik, Stara Planina, Zlatibor ).Očigledno je da se ovim marketinškim popustom pokušavaju zadržati takozvani vikend skijaši da produže svoj boravak na više dana u ski centrima i time povećaju zaradu ugostiteljima ovaj popust se trenutno neće značajno odraziti na smeštajne kapacitete na Staroj planini koji su prema rečima ugostitelja popunjeni do marta meseca.
Za sutra je najavljeno otvaranje novih staza na Staroj planini odnosno puštanje u rad novog četvoroseda čime će biti povezano skijalište sa jedne i druge strane planine. Ovo otvaranje najavio je državni sekretar u Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja Goran Petković za 10.februar koje je danas otkazano zbog loših vremenskih uslova, odnosno pomereno je za sutra ukoliko se steknu povoljni vremenski uslovi.To će biti skijalište za sladokusce sa 13 kilometara staza – od plavih udobnih staza za početnike sa izvanrednim i savremeno opremljenom školom skijanja, do crnih staza za one koji vole adrenalin i uzbuđenja sa Vrha Babinog zuba, što je i najduža skijaška staza
u Srbiji”, rekao je Petković.


http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/418586_2435194533948_1674243001_1602053_505464390_ n.jpg
Na Staroj planini će 11. i 12. februara biti održana pokazna vežba Gorske službe spašavanja Srbije. Ova vežba je deo programa obuke spasilaca za rad u ekstremnim uslovima i izvodi se u najhladnijem delu godine na terenima poznatim po svojoj izolovanosti. Učesnici će zbog vremenskih uslova obići najzabačenija sela

detaljnije http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=21899

Roman
11.02.2012, 08:18
Upravo sam okacio skije, tako da krecemo za 15min. Malo kasnimo, cisto da damo fore sluzbi za odrzavanje puteva.

IvanQ
11.02.2012, 17:58
Kako sam cuo, danas je bilo lose vreme, sa jakim vetrom. Radio sam Konjarnik :(

Drakce
11.02.2012, 18:38
dobro si cuo Ivane samo konjarnik i smrzli smo se ko p....
Putevi isto lose ocisceni bez lanaca vrlo tesko do hotela SP neki su izasli a neki se okrenuli pa nazad do Konjarnika a i tamo smo ostavili automobile pa pesaka onih 300m

Drakce
11.02.2012, 18:41
Ne nadaj te se za sutra za novi cetvorosed ako duva kao danas nema sanse da ga puste.
Tek od Ponedeljka kad se stabilizuje vreme

zmaku
12.02.2012, 15:41
Kako sam cuo, danas je bilo lose vreme, sa jakim vetrom. Radio sam Konjarnik :(

Drakce kazi iskreno ko je kriv za takvo vreme i ko ce da snosi odgovornost??

meraklija
12.02.2012, 18:41
Upravo dodjoh sa Stare planine,jbg,nisam stigo da se javim ranije! Danas radile i konjarnik i jabucko ravnite,mada je dosta bilo magle! Juce vetar ubijao na konjarniku,put je rasciscen tako da lanci nisu obavezni,lagano se izlazi! Sto se tice cetvoroseda, kazu da u ponedeljak ce da puste sigrno,dolazi valjda Dinkic!

vlada019
12.02.2012, 19:41
[/URL]

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/420020_2453151422859_1674243001_1607941_636881679_ n.jpg
Danas se vreme na Staroj planini stabilizovalo ali ne u toj meri da danas dozvolilo otvaranje novih staza.Tek za sutra su se stekli uslovi da se konačno otvore nove staze odnosno pusti u rad novog četvoroseda ( veznog lifta Rudine i cetvoroseda Babin zub) čime će biti povezano skijalište sa jedne i druge strane planine.Dnevna temperatura na Staroj planini iznosila je od -3 °C do -11°C vetar je duvao brzinom od 3-6 m/s sa manjom maglom .Na opšte zadovoljstvo više od 500 posetilaca koji su danas bili na Staroj planini radele su sve žičare i nova gondola (Konjarnik, .Sunčana dolina, Jabuč.ravnište, Dečiji park).Za sutra je potvrđeno zvanično otvaranje novih staza te će ih na Staroj planini – Babinom zubu od sutra na raspolaganju skijašima biti 13 kilometara staza svih vrsta (od plavih udobnih staza za početnike, do crnih staza za one koji vole adrenalin i uzbuđenja sa Vrha Babinog zuba).Kako nam je najavljeno na ovom otvaranju se predviđa dolazak brojnih političara zaslužnih za investiranje u Staru planinu.Od 20.februara 50% jeftiniji ski -pas na svim ski centrima u Srbiji.


https://lh5.googleusercontent.com/-WR90l1NomXI/TzgEzS0jjgI/AAAAAAAAAUw/39Aa4gq_OP0/s546/rudine.jpg

detaljnije [URL]http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=21927 (http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=21927#)

Roman
13.02.2012, 13:03
Nisam stigao ranije, ali nikada nije kasno. Krenusmo u subotu, i vectored od jutra se videlo da na skijanje necemo stici. Auto put od Bg-a nije ni ciscen ali sto se vise islo prema Nisu bilo ne sve bolje. Tresibab ociscena, dok ne Knjazevac- Kalna prohodan. Ovde na SP je takodje prohodno ali sluzba radi jako lose. Prema parkingu Konjarnik niko nije ni prosao. Juce cak ni staza nije spremlnena sto me je prilicno iznenadilo. Ali danas je staza druga prica, vrlo pristojno. Doduse ima jos nesto, izgleda da smo malo razmazeni pa nam sve smeta. Vest dana je da je jutros pusten novi cetvorosed!!! Jos nismo bili zbog magle ali ima vremena.

nemac008
13.02.2012, 13:07
Roman, znaci sad je povezana planina skroz...???
Jel' moze od jabuckog do konjarnika gondolom, pa tanjir, pa cetvorosed i onda si tamo,a???

IvanQ
13.02.2012, 13:11
Ja bio juce preko "Svi na sneg" akcije. Mogu reci da se organizacija obrukala propisno jer smo krenuli sa dva busa, a vratili se s jednim bez pola stvari. Od Babinog Zuba do Nisa (nekih 3h) sam stajao u busu u pancericama. Stvarno uzas jedan.

Sto se skijanja tice, vreme nas nije posluzilo. Cetvorosed nije radio pa na nove staze nisam isao, bilo je previse cimanja. Na starom delu skijalista radile obe staze s tim da je Suncana dolina bila u strasnoj magli i da je vetar propisno brisao. Spustili se jednom na slepo, ali staza je bila extra, steta sto nije moglo da se vozi kako treba.
Konjarnik me je smorio kao i prosli put kada sam bio (nekada davno). Kad smo poceli da skijamo gornji deo nije bio dovoljno napeglan tako da su brzo poceli da se stvaraju hupseri. Dobra stvar je sto na tom delu nije bilo mnogo magle pa je moglo pristojno da se vozi. Meni je najbolje skijanje bilo na zatvorenom kraku Konjarnika po dubokom snegu. Tu sam najvise i vozio. Dobra stvar je sto nas niko nije ganjao iako je na pocetku stajao znak da je zabranjeno skijanje. Eto barem jedna pohvala za SS od mene :D
Sto se puta tice, bus, a i neki moji prijatelji su isli preko Tresibabe i Knjazevca. Skroz ok do odvajanja za Konjarnik. Na toj raskrsnici nas je bus ostavio pa smo pesaka isli na gore, a video sam da su ljudi imali problema sa kolima pa su stavljali lance za poslednjih 300-400m.

Roman
13.02.2012, 15:19
Roman, znaci sad je povezana planina skroz...???
Jel' moze od jabuckog do konjarnika gondolom, pa tanjir, pa cetvorosed i onda si tamo,a???

Da sada je povezana skroz, ali... evo upravo se moja supruga i moj otac(72god) vratili odande i u glas rekli da je to promasaj strasan. Dakle livada najstrasnija. Od pre pola sata sija sunce i stegao je minus. A sada izvinite, moram da idem... znate zasto. :-)

ninic
13.02.2012, 16:32
Da sada je povezana skroz, ali... evo upravo se moja supruga i moj otac(72god) vratili odande i u glas rekli da je to promasaj strasan. Dakle livada najstrasnija. Od pre pola sata sija sunce i stegao je minus. A sada izvinite, moram da idem... znate zasto. :-)

aj napisi nesto vise.....vreme,kvalitet novih staza...

macak011
13.02.2012, 17:43
@IvanQ:
ti druze, stvarno nisi imao srece sa skijanjem, bas pratim sta ti se desava..mislim, prvo zavejavanje proslog vikenda, pa sad opet, 3 sata u pancericama u busu, pa jos samo razrovan Konjarnik za skijanje..auu! Aj lepo opet sledeci vikend gore, ako Bog da lepo vreme da overimo i ove nove livade. I batali te akcije "svi 'vamo sneg 'namo, trte-mrte", nego sedaj u neki auto pa pravac Konjarnik.. :D

Z_L_I
13.02.2012, 18:00
doci ce i taj tvoj vikend jednom na red, pa makar
u maju...:D
elem, stavljanje lanaca za poslednij 500m sam iskusio par puta,
ah kako se lepo stavljaju na minusu, a recenice cistog punokrvnog
srpskog same teku:D
`de su slike nove staze?

IvanQ
13.02.2012, 19:04
@IvanQ:
ti druze, stvarno nisi imao srece sa skijanjem, bas pratim sta ti se desava..mislim, prvo zavejavanje proslog vikenda, pa sad opet, 3 sata u pancericama u busu, pa jos samo razrovan Konjarnik za skijanje..auu! Aj lepo opet sledeci vikend gore, ako Bog da lepo vreme da overimo i ove nove livade. I batali te akcije "svi 'vamo sneg 'namo, trte-mrte", nego sedaj u neki auto pa pravac Konjarnik.. :D
Sledeci vikend nikako ne mogu, a za kasnije cemo videti. Dao sam Staroj Planini drugu sansu juce i moram priznati da sam se opet razocarao. Sva je prilika da cu sledeci slobodan vikend na Kopaonik...

Roman
13.02.2012, 20:13
aj napisi nesto vise.....vreme,kvalitet novih staza...
Pa sve sam napisao, kvalitet novih staza je livada. Dakle iskljucivo za pocetnike, i kraj price. Nema sta da se doda.
I dalje je problem oko odrzavanja puta, a ni staze nisu na nivou proslih godina. Sve u svemu super je. Nadamo se da ce se vreme stabilizovati, danas nije duvao vetar, cak se i sunce pojavilo a temp je- 12c. I sada je vedro...

Drakce
13.02.2012, 20:33
evo i slika
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2463388638783.95231.1674243001&type=3

ninic
13.02.2012, 20:57
Pa sve sam napisao, kvalitet novih staza je livada. Dakle iskljucivo za pocetnike, i kraj price. Nema sta da se doda.
I dalje je problem oko odrzavanja puta, a ni staze nisu na nivou proslih godina. Sve u svemu super je. Nadamo se da ce se vreme stabilizovati, danas nije duvao vetar, cak se i sunce pojavilo a temp je- 12c. I sada je vedro...

gledam sliku skijalista i kontam kako stici od jabuckog ravnista do konjarnika ali mi nije jasno kako nazad ako se uparkiram u hotelskoj garazi....mozda je i lose nacrtana slika,na njoj izgleda kao da je hotel na najvisljoj tacki!:dontknow:

ninic
13.02.2012, 21:01
....koliko vidim nema zice koja povezuje Suncanu i Babin zub....


logicno bi bilo da mozes da odskijas od hotela do konjarnika i vratis se!
aj nek mi neko razjasni!

wicked
13.02.2012, 21:03
Imas veznu stazu od suncane do bz i obrnuto...

SRB_PI
13.02.2012, 23:07
са врха новог 4седа иде директна стаза до новог хотела...
исто тако са врха новог 4седа иде везна стаза која избија мало изнад 4. стуба сидра на Сунчаној долини... мислим да је сад јасно како и на где су падови?

чика Пирке се вратио са летовања.. :)
јавим вам кад долазим, ал пљоска не гине, за пеглану ће видим, ако дека нађе :)

macak011
14.02.2012, 00:02
Kakva je veza sa vrha suncane na drugi deo? Pad je ka dnu novog 4seda? Izlazi se negde na pola te nove plave staze? Kakav je pad, veslanje ili ide samo? Ima li sanse da se sa vrha suncane i spustanjem tim putem do polovine nove staze (?) izvuce nekako, nekuda na Rudine ski lift ako crkne novi 4 sed, pa uzbrdo uz Rudine na vrh gondole? Ili mora peske uz novu plavu stazu do vrha novog 4seda, pa pravac novi hotel?
Drugim recima, koliko je zahebano ako crkne novi 4sed, a ti parkiran u hotelu, a taman te izvukla suncana na vrh...? :D

vlada019
14.02.2012, 00:12
http://www.skis.rs/slicice/slike/st-pl-babin-zub2.JPG
U ski centru Stara planina uspešno su završena testiranja nove četvorosedne žičare Babin zub i veznog ski lifta Rudine na novom delu skijališta, čime je u potpunosti realizovan plan za ovu ski sezonu. Obe instalacije su danas puštene u rad, tako da su sada, nove staze i ski putevi iz pravca Jabučkog ravništa, povezani sa već postojećim stazama i instalacijama na lokaciji Konjarnik. Na ovaj način je, u sistem skijališta, uključeno svih 13 km odlično pripremljenih staza i ski puteva, što će skijašima u ski centru Stara planina omogućiti vrhunsko skijanje.
Nova četvorosedna žičara je kapaciteta 2.400 skijaša na sat, kretaće se brzinom 2,6 metara u sekundi, trasom dužine 963 metara.
Ski centar Stara planina je od ove sezone bogatiji i za novu osmosednu gondolu, prvu u Srbiji, koja je počela sa radom 16. januara.




detaljnije http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=21950


a ovde malo o vremenu danas

Knjaževac : 7. dan Vandredne situacije u Knjaževcu – pogoršanje situacije (http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=21947)

SRB_PI
14.02.2012, 13:46
Пирке иде сутра, ви како оћете :)

Roman
14.02.2012, 13:59
Sa vrha Suncane ide neki blagi pad prema novom cetvorosedu ali mora da se vesla nekih 300-400 m. Inace danas je idealno, sunce, nema vetra, blagi minus, dakle ne moze bolje. Staze su danas extra sredjene. Upravo pijem caj i gledam decu iz SK Nis. Milina ih je gledati. Danas sam izbrojao samo dve kamikaze, jedan je uspeo da poobara kapije i nate sve ostale u panican beg. Dok j kamikaza zenskog roda proterala plug-spust niz Suncanu i zavrsila pored
vidikovca, i to na nogama!

Roman
14.02.2012, 14:01
SRB PI potrazi me, znamo se a i ne mozes nas promasit-nanbrojniji smo. :-)

ninic
14.02.2012, 15:29
ljudi kakvi su putevi?????

dolazim sutra i ne bih da se neprijatno iznenadim!!!!!

dr_kolew
14.02.2012, 16:40
ljudi kakvi su putevi?????

dolazim sutra i ne bih da se neprijatno iznenadim!!!!!

prva liga,nema se ti nistra seciras...toj samo ide....

Buda
14.02.2012, 17:41
Nas dvadesetak Sokobanjaca smo takođe sutra na BZ :yay:

SRB_PI
14.02.2012, 18:18
ма ја да стигнем горе, све ме испале за превоз, ваљда сад неће :) лако ће се нађемо (:

мачко, ако рикне нов 4сед, ја ћу лично да се побринем да ти ауто заврши на цигле :) чисто да будеш упућен ко и шта (:

Drakce
14.02.2012, 20:02
Jel se moze putem Svrljig Kalna bez lanaca?

dr_kolew
14.02.2012, 20:09
Jel se moze putem Svrljig Kalna bez lanaca?

bolje idi kroz sicevacku klisuru(put je kao pista) pa pored Bele Palanke pa pre pirota skrenes levo i daleko bezbolnije stizes na BZ....

ninic
14.02.2012, 20:25
bolje idi kroz sicevacku klisuru(put je kao pista) pa pored Bele Palanke pa pre pirota skrenes levo i daleko bezbolnije stizes na BZ....

zar nije bolji put preko Knjazevca?

vlada019
14.02.2012, 22:24
[/URL]

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTV6J0AVzg3Z1Oy0xP7UtvUMKdCRi3a-iOhGg1T5mAzJjc2oUuq

STARA PLANINA – Novi hotel “Stara planina” najavio je da će svim gostima, koji svoje rezervacije nisu realizovali početkom januara, pokloniti vikend za dve osobe u periodu od 1. jula do 31. avgusta, na bazi polupansiona.
Osoblje hotela će u narednom periodu kontaktirati sve goste radi rezervacije termina. Do otkazivanja rezervacija početkom godine, došlo je zbog neočekivanih problema u snabdevanju vodom i električnom energijom.

detaljnije [URL]http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=21983 (http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=21983#)

dr_kolew
14.02.2012, 22:59
zar nije bolji put preko Knjazevca?

ne ,druze to ti je politicka propaganda....ko bude jednom probao ovu varijantu preko bele palanke...zaboravice tresibabu....a i tresidedu:sm019:

Roman
15.02.2012, 13:33
Danas divno vreme, staze sredjene, malo duva ali je ok. Lose je to sto su se pojavile kamikaze u ogromnom broju. Izuzetno su opasni i po sebe i druge.
Sto se mene tice podigao sam na noge ceo kafic sa jednim, srecom, neuspelim samoubistvom. Bio je to dvostruki aksl, koji se zavrsio saltom sa vrubim prizemljenjem. Sve je sa mene otpalo, ukljucujuci i kapu, naocare i jednu rukavicu :-)

macak011
15.02.2012, 13:43
9.8; 9.9; 9.6; 9.9; i za umetnicki dojam 9.9! i aplauz iz publike!:D

Pa sta si radio covece, jurio te kamikaze, pa preterao? :D Ja krecem u petak vece...

dmmitke
15.02.2012, 14:01
Cao drustvo trebalo bi u subotu da dodjem pa me interesuje put do hotela u kakvom je stanju i ima li iznajmljivanje opreme za skijanje van hotela i koliko to kosta?
Pozdrav!

Drakce
15.02.2012, 18:01
Put Nis-Svrljig-Kalna-Babin Zub prohodan bez lanaca(SKODA 1.4 zimske sve 4) bez problema danas.Ako veceras padne sneg taj pravac ne preporucujem.Inace to je najkraci put od Nisa do planine i najbrzi (ko ne veruje moze na crtu).

Staze fenomenalne cvrste sredjene vreme suncano na stazi 5 malo duvao vetar pa je stipalo po nosu.Inace veza izmedju Suncane doline i staze 5(Babin zub)KATASTROFA mora da se vesla jedno 300m
Sve ostalo nema zamerki mozda jedino ona zica Mudine ne znam sta ce im sidro dovoljna je samo kuka ili sajla da te izvuce.
I na kraju Etno selo Srna nikad se nismo zajebali dobra rakija sir gulas pasulj rostilj kolaci.
Jedan prelep dan:yay:
:yay:

zaplanjac
15.02.2012, 18:04
cao ljudi,

postoji li neka linija ili organizovani prevoz od Nisa do Babinog zuba pored ovih akcija "svi na sneg" ?

IvanQ
15.02.2012, 18:33
Mislim da ne.

ninic
15.02.2012, 19:03
mene interesuje odakle se stvaraju oni kamencici na vrhu kod staze 7,kad cujem kako mi struze novu skiju samo me prodje jeza!!!

a i onaj tanjir Rudine i nije najsjajnije resenje!

SRB_PI
15.02.2012, 20:34
ми причамо да тањир није решење, има једно 15 страница
ал нећемо о томе...

све ради како треба, сем што је нови 4сед у ствари 2сед (мачко пази точкове)...:sm022:

у првој вожњи сам звекно стуб од ограде баш онај први испод хангара на Коњарнику:ski: нисам диго кафић, јер није било никог

стазе перфектне иако нисам ишо много на њих, сад се мало кајем, помого сам само једном клинцу да закачи скије :glavaozid

клип сниман Нокиом 3310 очекујте ових дана...
домаћа из пљоске :dziveli:

не знате шта пропуштате...

Све похвале за путаре и за запослене у ЈП Скијалишта Србије (с нагласком на дедицу који је на мом ски пасу откуцао Александра Живковић; само се надам да неће да га траже...)

видимо се сутра

ioannes65
15.02.2012, 22:05
Bilo je organizovano dva vikenda unazad ..autobusima su dolazili,zadnji vikend je nesto planinarsko drustvo organizovalo..pozdrav za zaplenjca ja pola vucem iz Velikog Krcimira...


Cao drustvo trebalo bi u subotu da dodjem pa me interesuje put do hotela u kakvom je stanju i ima li iznajmljivanje opreme za skijanje van hotela i koliko to kosta?
Pozdrav! Put do svih hotela je prohodan,opreme danas nigde nije bilo posto je na planini na svim stazama bilo oko 2000 ljudi...znaci dosad nevidjeno sve date su sve vreme bile pod skijasima...a eventualno na Konjarniku je iznajmljivanje 800 dinara, i preko puta gondole kod kafica ima opreme..


ми причамо да тањир није решење, има једно 15 страница
ал нећемо о томе...

све ради како треба, сем што је нови 4сед у ствари 2сед (мачко пази точкове)...:sm022:

у првој вожњи сам звекно стуб од ограде баш онај први испод хангара на Коњарнику:ski: нисам диго кафић, јер није било никог

стазе перфектне иако нисам ишо много на њих, сад се мало кајем, помого сам само једном клинцу да закачи скије :glavaozid

клип сниман Нокиом 3310 очекујте ових дана...
домаћа из пљоске :dziveli:

не знате шта пропуштате...

Све похвале за путаре и за запослене у ЈП Скијалишта Србије (с нагласком на дедицу који је на мом ски пасу откуцао Александра Живковић; само се надам да неће да га траже...)

видимо се сутра
Stvarno su momci iz Skijalista prva liga..i danas je bilo mnogooo skijasa..svi pricaju da je danas bio rekord od kako postoji ski centar...

[quote=ioannes65;65879]Stvarno su momci iz Skijalista prva liga..i danas je bilo mnogooo skijasa..svi pricaju da je danas bio rekord od kako postoji ski centar...[/quote

el niste slucajno vi oni sto su zaboravili pljosku u gondoli br.16 xaxaxax

SRB_PI
15.02.2012, 22:58
не... гондолу сам конзумирао једном, а домаћу том приликом нико није...
а и не верујем да би ову неко дирао... :)

vlada019
15.02.2012, 23:43
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSEGTxHkGKEtwp7SEutr1MEunIGdwdTS XK2DNDgJG-P1FN1FtvREQ (http://www.google.rs/imgres?q=hotel+stara+planina&um=1&hl=sr&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1024&bih=606&tbm=isch&tbnid=2U0VJqxi-d-Y1M:&imgrefurl=http://www.novosti.rs/vesti/turizam.90.html:359251-Otvoren-hotel-na-Staroj-planini&docid=yVAd2y9XeK6CcM&imgurl=http://www.novosti.rs/upload/images/2011//12/2512/tur-stara-planina.jpg&w=800&h=414&ei=8TI8T8ExpqTiBJ3ryKUG&zoom=1&iact=hc&vpx=406&vpy=301&dur=948&hovh=161&hovw=312&tx=185&ty=83&sig=113048399115820547617&page=1&tbnh=80&tbnw=155&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:7,s:0)
Javno preduzeće za razvoj planinskog turizma ,,Stara planina,, raspisalo je javni oglas za davanje u zakup lokala koji se nalaze u hotelu na “Jabučkom ravništu” na Staroj planini i to putem javnog nadmetanja (licitacije), na period od tri godine, u viđenom stanju.Radi se o davanju u zakup lokala koji se nalaze u novom hotelu ,,Stara planina ,, na Jabuckom ravništu.Jedan lokal od 46 m2 namenjen je za parfimeriju i apoteku, dok drugi veči od 92 m2 za noćni klub sa kockarnicom i igrama na sreću.
Do sada je bilo velike potražnje za farmaceutske usluge (apoteke) brojnih gostiju koji su boravili na Staroj planini.Iako je prethodni tender iz određenih razloga bio neuspešan za poznatog knjaževačkog apotekara da otvori apoteku sa ambulantom u novom hotelu nadamo se da će se u drugom krugu imati više sreće.Koliko je bila neophodna apoteka i ambulanta na Staroj planini uverili su se ove godine svi njeni gosti jer pored naziva Stara ujedno je jedna od najekstremnijih planina u Srbiji.Iako će susedno mesto Kalna na 30 km od novog hotela dobiti trauma centar svakako je u ovim teškim vremenskim uslovima koji su ove godine bili naijzraženiji mora razmišljati o postojanju ambulante na samoj planini, gde bi se povređenima brze medicinske patrole ukazala hitna medicinska pomoć, a kasnije i organizovati transport na dalje lečenje.Imajući u vidu da je ove godine prilaz Babinom zubu u više navrata bio totalno zavejan ovaj naš predlog svakako treba uzeti u ozbiljno razmatranje ako želimo da ostvarimo veći profit poboljšanjem turističkih sadržajima koji nude fantastičnu zabavu, od malih tradicionalnih gostiona sa tradicionalnom živom muzikom do noćnih klubova, barova, restorana, kockarnica… koji rade do ranih jutarnjih časova.O sličnim primerima i velikim uspesima govori i čuveni centar Bansko sa druge strane Stare planine u svetu poznatiji kao ,,Zimska prestonica Balkana,, na koji bi trebali da se ugledamo i preuzmemo brojne uspešne primere koje Vam opisujemo u nastavku teksta.

detaljnije http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=21996

ekozelj
16.02.2012, 00:49
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSEGTxHkGKEtwp7SEutr1MEunIGdwdTS XK2DNDgJG-P1FN1FtvREQ (http://www.google.rs/imgres?q=hotel+stara+planina&um=1&hl=sr&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1024&bih=606&tbm=isch&tbnid=2U0VJqxi-d-Y1M:&imgrefurl=http://www.novosti.rs/vesti/turizam.90.html:359251-Otvoren-hotel-na-Staroj-planini&docid=yVAd2y9XeK6CcM&imgurl=http://www.novosti.rs/upload/images/2011//12/2512/tur-stara-planina.jpg&w=800&h=414&ei=8TI8T8ExpqTiBJ3ryKUG&zoom=1&iact=hc&vpx=406&vpy=301&dur=948&hovh=161&hovw=312&tx=185&ty=83&sig=113048399115820547617&page=1&tbnh=80&tbnw=155&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:7,s:0)
...O sličnim primerima i velikim uspesima govori i čuveni centar Bansko sa druge strane Stare planine u svetu poznatiji kao ,,Zimska prestonica Balkana,, na koji bi trebali da se ugledamo i preuzmemo brojne uspešne primere koje Vam opisujemo u nastavku teksta.



Bansko se nalazi na Pirinskom masivu južno od planine Rila i sa Starom planinom nema ama baš nikakve veze :glavaozid

ekozelj
16.02.2012, 01:05
Ajde malo da vam pravim zazubice.
Pogled sa mog balkona od jutros:

vlada019
16.02.2012, 01:07
Bansko se nalazi na Pirinskom masivu južno od planine Rila i sa Starom planinom nema ama baš nikakve veze :glavaozid

Hvala ekoželj što ste skrenuli pažnju da pojasnimo čitaocima da se mislilo na centar u susednoj Bugarskoj koja se nalazi sa druge strane Stare planine- (Bugarska se nalazi sa druge strane S.P)..evo dopune teksta i svima će biti jasnije.Ako imate još koja poređenja i iskustva prenesite nam da pospešimo naš domaći turizam ako je to ikako moguće.

Mišljenja smo da ne treba izmišljati toplu vodu već samo primeniti postojeća rešenja i iskustva u domaćem duhu i atmosferi....

vlada019
16.02.2012, 01:09
Ajde malo da vam pravim zazubice.
Pogled sa mog balkona od jutros:
O kakva čast jel ovo predsednički apartman (terasa) :sm006:
g.Predsedniče :sm017:xxaxaxaxa

vlada019
16.02.2012, 01:12
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSEGTxHkGKEtwp7SEutr1MEunIGdwdTS XK2DNDgJG-P1FN1FtvREQ (http://www.google.rs/imgres?q=hotel+stara+planina&um=1&hl=sr&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1024&bih=606&tbm=isch&tbnid=2U0VJqxi-d-Y1M:&imgrefurl=http://www.novosti.rs/vesti/turizam.90.html:359251-Otvoren-hotel-na-Staroj-planini&docid=yVAd2y9XeK6CcM&imgurl=http://www.novosti.rs/upload/images/2011//12/2512/tur-stara-planina.jpg&w=800&h=414&ei=8TI8T8ExpqTiBJ3ryKUG&zoom=1&iact=hc&vpx=406&vpy=301&dur=948&hovh=161&hovw=312&tx=185&ty=83&sig=113048399115820547617&page=1&tbnh=80&tbnw=155&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:7,s:0)
Javno preduzeće za razvoj planinskog turizma ,,Stara planina,, raspisalo je javni oglas za davanje u zakup lokala koji se nalaze u hotelu na “Jabučkom ravništu” na Staroj planini i to putem javnog nadmetanja (licitacije), na period od tri godine, u viđenom stanju.Radi se o davanju u zakup lokala koji se nalaze u novom hotelu ,,Stara planina ,, na Jabuckom ravništu.Jedan lokal od 46 m2 namenjen je za parfimeriju i apoteku, dok drugi veči od 92 m2 za noćni klub sa kockarnicom i igrama na sreću.
Do sada je bilo velike potražnje za farmaceutske usluge (apoteke) brojnih gostiju koji su boravili na Staroj planini.Iako je prethodni tender iz određenih razloga bio neuspešan za poznatog knjaževačkog apotekara da otvori apoteku sa ambulantom u novom hotelu nadamo se da će se u drugom krugu imati više sreće.Koliko je bila neophodna apoteka i ambulanta na Staroj planini uverili su se ove godine svi njeni gosti jer pored naziva Stara ujedno je jedna od najekstremnijih planina u Srbiji.Iako će susedno mesto Kalna na 30 km od novog hotela dobiti trauma centar svakako je u ovim teškim vremenskim uslovima koji su ove godine bili naijzraženiji mora razmišljati o postojanju ambulante na samoj planini, gde bi se povređenima brze medicinske patrole ukazala hitna medicinska pomoć, a kasnije i organizovati transport na dalje lečenje.Imajući u vidu da je ove godine prilaz Babinom zubu u više navrata bio totalno zavejan ovaj naš predlog svakako treba uzeti u ozbiljno razmatranje ako želimo da ostvarimo veći profit poboljšanjem turističkih sadržajima koji nude fantastičnu zabavu, od malih tradicionalnih gostiona sa tradicionalnom živom muzikom do noćnih klubova, barova, restorana, kockarnica… koji rade do ranih jutarnjih časova.O sličnim primerima i velikim uspesima govori i čuveni centar Bansko u susednoj Bugarskoj koja se nalazi sa druge strane Stare planine. U svetu je ovaj centar poznat kao ,,Zimska prestonica Balkana,, detaljnije http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=21996

ekozelj
16.02.2012, 01:28
O kakva čast jel ovo predsednički apartman (terasa) :sm006:
g.Predsedniče :sm017:xxaxaxaxa

Ma ne. Skromno, dvokrevetna soba.
Inače novi četvorosed i pripadajuća mu staza je čist promašaj, kao i svi oni vezni putevi bez nagiba. Žali bože ko je ono smislio i projektovao. Nešto malo može da se vozi ispod gondole onako rekreativno ili stari dobri Konjarnik i Sunčana.
Prosek vadi spa centar koji je super i odlična klopa u hotelu pa se mnogo i ne sekiram zbog one gluposti sa novim stazama.

jules
16.02.2012, 13:30
Cao svima,

da li neko sutra ujutru krece za Babin Zub? Mi polazimo iz Beograda oko podne, pa bi nam znacila informacija iz prve ruke kojim putem da idemo...

Lynx
16.02.2012, 14:38
Inače novi četvorosed i pripadajuća mu staza je čist promašaj, kao i svi oni vezni putevi bez nagiba. Žali bože ko je ono smislio i projektovao. Nešto malo može da se vozi ispod gondole onako rekreativno ili stari dobri Konjarnik i Sunčana.
Prosek vadi spa centar koji je super i odlična klopa u hotelu pa se mnogo i ne sekiram zbog one gluposti sa novim stazama.

Često se dešava da "na papiru" sve izgleda kako treba a u praksi se pokaže kao čist promašaj. Šta onda očekivati od nečega što na prvi pogled deluje kao promašaj... mada je i to izgleda sve subjektivno, načitaćeš se ovde i utisaka koji su potpuno suprotni tvom. Mene je samo još zanimalo kako će se pokazati ti ski putevi i iz tvog posta sam stekao utisak.

Slika odlična, oduševio me pogled! E kad bi rešili da ne vraćaju stari cenovnik...

dr_kolew
16.02.2012, 15:56
Cao svima,

da li neko sutra ujutru krece za Babin Zub? Mi polazimo iz Beograda oko podne, pa bi nam znacila informacija iz prve ruke kojim putem da idemo...

ja idem u nedelju...
idem kroz Sicevacku klisuru i prek0o bele palanke...magistralnim putem posle Nisa samo nastavis pravo i 5 km pre pirota skrenes levo pa preko Temske pravo do kalne i eto te najlakse i naj brze na Staroj Planini!!!!

macak011
16.02.2012, 16:47
Ja sam upravo cuo da je trenutno put Nis-Svrljig-Knjazevac-Kalna cist, jel moze to jos neko da potvrdi? Malo mi sumnjivo to...?

Buda
16.02.2012, 17:11
Prva slika je deo puta 5 tj. langlauf staza.druga je novi četvorosed i staza 5.
Moj komentar na do sada urađenom je :
Stare staze sve pohvale zbog njih ću uvek ići na BZ.
Ski put 5 sa staze 2 užas.Onaj ko je projektovao je očigledno kupio diplomu.Oko 300 metara je staza ravna tako da je obavezno odguravanje štapovima ili pešačenje.Da je novi četorosed spušten 100 m niže umesto puta je mogla biti lepa staza koja bi zaobišla klanac zbog koga su najverovatnije napravili ovakvu glupost.Druga solucija je da se četvorosed nalazi na istoj polaznoj tački je mostić preko klanca.
Staza 5 ok široka blaga idealna za početnike nemam zamerku.
Vezni put sa staze 5 do početka gondole manje više ok.Blag pad ali u spustu se može doći bez guranja.
Staze oko gondole ok za početnike ali gondola te dužine totalna glupost. Da je na sadašnjem izlazu postavljena međustanica a gondola produžena do vrha novog četvoroseda bilo bi ok i izbegao bi se vezni lift rudine.

macak011
16.02.2012, 17:21
Ovo je projektovao ECOSIGN, na zalost:

http://www.ecosign.com/Eastern_Europe.htm

SERBIA
Stara Planina, Topil Do
Besna Kobila, Vranje
Kopaonik, Novi Pazar
Golija, Ivanjica



Slazem se da je uzasno. Nadam se da cu u subotu to i da vidim.. :D

SRB_PI
16.02.2012, 18:23
што се мене тиче, стаза испод новог 4седа је екстра... камиказе и почетници имају где да скијају како ваља, а ко зна знање, Коњарник и Сунчана... у целој тој причи постоји благи пад на везној стази са ознаком 2 (од врха 4седа до Сунчане; како су се то ломили на кривини јуче... )

данас: коњина, зато што је каснила је заборавила кацигу и бриле и целог дана ватала зјале и правила рупе у снегу како би се сакрила од ветра (у кафићу је било превише пушача :sm022:), додуше попио два чаја :)

пут јесте чишћен, ал је хладно да би со деловала, тако да на коловозу има леда преко ког је пао снег... без ланаца не препоручујем од раскрснице (раскрсница за Јабучко равниште и Коњарник, да не испадне после код Калне) ка Коњарнику...

густа магла праћена ветром и снегом :) милина за бордере, док су скијаши псовали све редом :ski:

и так... што није јасно, питајте, јер ко пита тај не скита :)

SRB_PI
16.02.2012, 18:26
мачко како је кренуло, нећеш ти ни овог викенда на Бз :)

Truch2
16.02.2012, 22:54
A prohodnost do sela Crni Vrh, da li neko zna? Jedino smo tamo uspeli da nadjemo smestaj, pa idemo sutra?
Nadam se da cemo uspeti da stignemo

jules
16.02.2012, 23:04
ajde ako neko prodje sutra ujutru nek postuje kako stoje stvari sa putevima...

hvala unapred!

SRB_PI
17.02.2012, 00:33
ви ко да не разумете српски, ил вас мрзи да прочитате оно што сте пропустили: пут се чисти редовно, проблем је што со не може да делује и има леда... ставите ланце и неће бити проблема...

због хладноће комби није мого да упали, а неће моћи ни сутра, тако да ја остајем сутра код куће... у току преподнева ћу питати Романа, који је горе какво је стање са путем и свим осталим, ал мислим да ни сутра неће бити сјајно с обзиром да у Пироту веје... и да, због недостатка струје далековода који иде преко Калне, ВИП (060 и 061) немају сигнал... тако је бар било данас... жичаре раде без проблема, јер су повезане на оба далековода :)

macak011
17.02.2012, 08:37
мачко како је кренуло, нећеш ти ни овог викенда на Бз :)

Jel vidis? Neverovatno! :sm022: Kakva je situacija danas?

jasam
17.02.2012, 09:59
Juče je za skijaše bila katastrofa. Snežna vejevica ceo dan. Vetar jak, staze nesređene sa talozima novog snega, neutabane. Magla ceo dan. Radio samo Konjarnik. Opšti utisak - do sada najgore vreme i pripremljene staze. Žica Konjarnik počela sa radom negde oko 10 - 10:30 sati. Parking rasčišćen negde oko 9:50 (pričam sve o Konjarniku). Putevi rasčišćeni ali bez lanaca ne polazite na put. Kod Ždrme postavite lance na točkove kako vas usput ne bi psovali kad ispadnete konjina i namestate ih na 100 m od parkinga i pritom kočite saobraćaj. Juče je bilo baš dosta konjina koji su mangupski pokušavali da se popnu do Konjarnika bez lanaca a zatim završili na raskrsnici i uz psovanje učesnika kolone zaustavljenih vozila. Sve u svemu dan za zaboraviti.

SRB_PI
17.02.2012, 10:09
радила је и Сунчана и касније, колко сам видео таблу Гондола...

мало пре сам се чуо са Јагодинцима (Роман недоступан), облачно, ваљда без ветра, без снега (снег очекују касније)... они су изашли с ланцима до Коњарника и то је његова препорука за све...

ми смо хтели без ланаца до Коњарника :) хвала на комплиментима, ал треба да нам захвалите, јер да нисте чекали и враћали се у колони, чекали би код скидате на Коњарнику, јер су табачи у то време сипали гориво ;)

ако упалимо комби, ето мене горе сутра

macak011
17.02.2012, 10:28
ако упалимо комби, ето мене горе сутра

:sm023: Moj prijatelj pre desetak godina nasao u oglasima, prodaje se jeftino neki neispravan motor. Ode on u to selo na jugu Srbije, u shupi, pokriven nekim cebadima, prelep zeleni kawasaki. Kazu otac i sin, njegov brat iz Nemacke to poklonio njegovom sinu, ovaj ga terao letos po livadi i onda je kaze, crko, oni to ne znaju da poprave, nece da takne, nema sanse da upali. Crko. On iz kombija izvadi malo goriva iz kante, ma jok, nije to. Da on matorom kaparu, kaze, reci zeni da skuva kafu dok ja ovo probam da upalim i natovarim na kombi. Pritera kombi, izvadi kablove, skine sediste i upali Kawu na pola kljuca! Klinja gleda, vice: "Tatkooo, tatkooo! Upali ovaj chova motOr!" - "Kako BRE upali?!?" - "Pa tako lepo, k'o limuzinu, NA KABLOVI!" :D
Tutnu on njemu u ruke ostatak para, ode Kawa za BGD, a oni u shoku -nisu imali pojma gde se nalazi i da to chudo uopste radi na akumulator! :D
Do skoro je vozena ta Kawa, pa posle lepo i prodata! :D

E, tako i vi taj kombi, "k'o limuzinu, na kablOvi"! :D

SRB_PI
17.02.2012, 10:37
ма изгледа му се заледила нафта у резервоару... :/ а празници били није мого да отера у гаражу... ваљда

Z_L_I
17.02.2012, 10:49
@mackov
le-le, sg me podseti da moram da kupim novi akumulatore
za motor...pu:D
uzgred, ovde u okolini sve neka nevremena a u ZA sunce,
prelep dan, meni izgleda da ces morati da preskocis i ovaj vikend.

macak011
17.02.2012, 11:10
e, nemoj da me ureknes opet, sad bas... bice da cu ja tek motorom gore da se popnem :D

macak011
17.02.2012, 11:29
@mackov
le-le, sg me podseti da moram da kupim novi akumulatore
za motor...pu:D
uzgred, ovde u okolini sve neka nevremena a u ZA sunce,
prelep dan, meni izgleda da ces morati da preskocis i ovaj vikend.

Aj zbrisi malo, dodji gore da umocis skiju u dubok sneg, pusti malo i nju na nizbrdicu, a ne po ceo dan na livadicu izpred zgrade! :D

Z_L_I
17.02.2012, 13:30
da znas da je ispred zgrade:D
mozda bi i dos`o, da nisam kilav( citaj pod jbn.temp.)...

macak011
17.02.2012, 13:52
e jbg, cis' planinski vazduh leci sve! Taman umesto temp dobijes pun pansion na plucnom uz infuziju.. al skijao si, heh.. :D

Ja odo nocas, pa dokle stignem! Zavejan put, pa cu da se probijam. Ako nista, umocicu skiju u sneg pored puta... :D

Buda
17.02.2012, 14:10
e jbg, cis' planinski vazduh leci sve! Taman umesto temp dobijes pun pansion na plucnom uz infuziju.. al skijao si, heh.. :D

Ja odo nocas, pa dokle stignem! Zavejan put, pa cu da se probijam. Ako nista, umocicu skiju u sneg pored puta... :D

Samo napred za put ne brini a i vreme će biti ok u narednom periodu:dziveli:

vlada019
17.02.2012, 14:50
[/URL]

http://www.smedia.rs/zabava/slike/news_21740.jpg

voditeljka televizije Pink Snežana Dakić sa porodicom provela je više od 2 sata zaglavljena u snegu u svrljiškom selu Periš.
Automobil Snežane Dakić ostao je zaglavljen u snežnom nanosu na putu ka Babinom Zubu na prevoju Jelenjak.
Nakon bezuspešnih pokušaja da se sami oslobode iz snega, pozvali su policijsku stanicu, koja je odmah alarmirala vatrogasno-spasilačku jedinicu iz Svrljiga.

detaljnije [URL]http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22030 (http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22030#)

macak011
17.02.2012, 15:07
Jel ovo selo na putu Svrljig-Kalna?? auuu :D
Doduse, ovo znaci da ce da ga prociste za veceras! :D :D

vlada019
17.02.2012, 15:20
[/URL]2 (http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22039#)
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS_uYMdmkmpxXAuMjYSB02LtJcI-OFdQOVWCDQLXICP4iEMafBu
Štab za vanredne situacije u Knjaževcu saopštio je da je vetar, koji je duvao u toku noći, izazvao je nove nanose na putevima u knjaževačkoj opštini, tako da je danas nastavljeno čišćenje svih putnih pravaca . Zbog sutrašnjeg praznika ,,Zadušnice,, pojačano je čišćenje prilazima gorobljima.Deset mašina angžovano je na području Lokve, Kandalice, Starog Korita, Balinca, Šestog Gabra, Skrobnice, Ćuštice, Belog Potoka, Vidovca. Čišćeni su i prilazi grobljima u Gornjem Zuniču, Krenti i Mučibabi. Sa sednice Štaba građanima je još jednom upućen apel da obrate pažnju na ledenice sa krovova, kao i da očiste trotoare isped stambenih objekata. Štab je, takođe, obavezao direktore škola da odmah organizuju čišćenje prostora oko škola i dvorišta, kako bi se osigurala bezbednost dece.
Na Staroj planini temperatura je trenutno – 14 C i pada slab sneg .Visina snega trenutno je 220 cm, dok visina utabanog snega na stazama iznosi 110 centimeta, u funkciji su staze Jabučko ravnište, Konjarnik i Sunčana dolina, dok nova staza Rudine nije u funkciji . Radno vreme skijališta je produženo, tako da sada skijalište radi od 8:30 do 16:30 časova.

U Timockoj krajini je oblacno, bez padavina, osim na Cestobrodici i Babinom Zubu gde provejava slab sneg...


detaljnije [URL]http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22039

Shusha
17.02.2012, 15:20
He he bas mi ju je zao! Kreten!
Negde oko nove godina na Kopaoniku u Salasu 137 je napravila scenu zato sto za nju i njenog muza nije bilo trenutno slobodnog mesta! Ali su je konobari iskulirali samo tako!!

macak011
17.02.2012, 15:25
Ja kad bi se zaglavio gde i ona, mene bi vatrogasci iz Svrljiga iskulirali ko nju konobari!! :D

SRB_PI
17.02.2012, 16:51
главна вест... хахахаха :)

разледио се Мерцедес, још пар слободних места и ето мене сутра :)

још да проради Фуџи... :)

Roman
17.02.2012, 16:57
Izgleda da je pao VIP ova dava dana pa me nije bilo. Evo ukratko, put do sela Crni Vrh prohodan stalno se cisti, preporuka lanci! Nemojte biti curani nego ih lepo montirajte i nema problema. Vreme je... samo najjaci ostaju, uostalom krenuli smo na skijanje!!!
@Macak, pakuj se i kreci.
SRB PI i ja smo razmenili vatrene vode, moram priznati njevova je ipak bolja.
Velika opasnost preti od kamikaza. Danas na Suncanon caleta i mene pokupio samoubica u pokusaju, da crnjak bude veci sasio nas je dok smo bili na sidru!

macak011
17.02.2012, 17:02
evo na poslu jos zvanicno par minuta i krecem, odo da uzmem rezervni filter za gorivo, pa palim motore i polecem! :D

Vidimo se sutra!

P.S. Sto ga niste posle zakacili za konopac umesto sidra?!? taman da se drzimo zubima za meso do vrha! :D :D

Najnovija kletva: bacite ga na rudine! :D

SRB_PI
17.02.2012, 18:44
нисам причао до сада, ал између стазе где иде сидро и Сунчане треба поставити ограду, под хитно!

јесте обојица добро?

dmmitke
17.02.2012, 20:51
ljudi ja krecem ujutro pa me interesuje gde je najbolje mesto za stavljanje lanaca

jasam
17.02.2012, 22:07
U principu mozes da vozis bez lanaca skroz do onog mesta (neznam kako se zove - da ne unesem zabunu) gde je kuca na putu.
Pre toga imas jednu zaravan i sirinu za mimoilazenje a pregledno s'obe strane pa nije zgoreg tu postaviti, jer u principu odatle krecu zajebancije, ili mimoilazenje pa ides u smet, ili na usponima pocinje jebada. Jedno je sigurno da od onog zadruznog doma obavezno ce ti neko pomrsiti plan da izadjes bez lanaca.
Mozes i kasnije da ih stavis kad vidis da nemozes dalje!

jasam
17.02.2012, 22:26
To bi otprilike bilo ovde kao na slici. Na mapama vidim pise selo Crni Vrh
http://www.panoramio.com/photo/65484180
http://www.panoramio.com/photo/46482774
Naravno ne na suzenju puta nego ispred kad ides PREMA Babinom Zubu.
http://v5.cache5.c.bigcache.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/65484180.jpg?redirect_counter=2

SRB_PI
18.02.2012, 09:41
Do Kane nije pipnut put... Od Kalne prosla grtalca... Parking tako i tako... Lanci! Zicare jos ne rade... Cekamo po snegu i magli, vetra nema...

macak011
18.02.2012, 10:49
Do Kane nije pipnut put... Od Kalne prosla grtalca... Parking tako i tako... Lanci! Zicare jos ne rade... Cekamo po snegu i magli, vetra nema...

Vetra ima na izlazu gondole, staze ne rade, svakih pola sata dobijaju info o vremenu sa izalzne stanice. Krecem opet da proverim staze.. Sedimo u hotelu, bez lanaca nikako, savet lance vec u balti berilovac ili posle skretanja kod kalne, lakse je tu montirati

Z_L_I
18.02.2012, 12:15
znaci tezak baksuz ...pravac spa,sta ces drugo...

ninic
18.02.2012, 12:29
Vetra ima na izlazu gondole, staze ne rade, svakih pola sata dobijaju info o vremenu sa izalzne stanice. Krecem opet da proverim staze.. Sedimo u hotelu, bez lanaca nikako, savet lance vec u balti berilovac ili posle skretanja kod kalne, lakse je tu montirati

ne rade staze kod hotela?
u jp skijalista srbije kazu da rade...znaci i oni su nepouzdani?

macak011
18.02.2012, 13:04
Rade sunc konjarn gondfola. Ne rade tanjir I novi 4s. Tajfun na vrhu gondole I magla pada slab sneg

Zli izbaxuziro si me za sve pare! :)

Jos vozim rc4 rc 175 jel ti zvuce poznato? :D

Z_L_I
18.02.2012, 14:17
kad neces da slusas,nije stara planina
pitoma ko ono vase bg izletiste kop:D
u martu ce biti i sunca i snijega, tako da imas vremena za
popravni...
a sto se tice rc4 dobra je to skija, sad me podseti, malo teza
ali stabilna i brza ko djavo...

macak011
18.02.2012, 16:22
kad neces da slusas,nije stara planina
pitoma ko ono vase bg izletiste kop:D
u martu ce biti i sunca i snijega, tako da imas vremena za
popravni...
a sto se tice rc4 dobra je to skija, sad me podseti, malo teza
ali stabilna i brza ko djavo...

Ma jbt kad izadjes iz ovog autobusa, odnese te vetar, nemas za sta da se uvatis! Gondolsa pocela sa radom nesto pre 11h, radili jos konjarnik I suncana. Cujem da otkopavaju novi 4sed, sutra ako bude lepo vreme radice full, kazu zicari :)
Srb pi bio na konjarniku, ocekujem izvestaj, mi se pokochili na gondoli. Stazice lepe ali bas bas kratke, 7a, 7b crvene(kao), 7 je plava.. Od vetra se najbrze bezi sasvim desno ispred gondole pa u sumicu na 7a :)

Verujem da kad je sunce da je prelepo, mi smo danas vozili sto rece wlad, zen skijanje, napamet u magli. Skijao sve stazice ali ih nisam video! :)

Dolazak kolima obavezno lanci, garaza hotela puna, nikad toliko lanaca na jednom mestu!

Po svemu sudeci sutra slican dan, verujem da nema shansone da ukljuce pogon pre 10h :)

Oprezno na putu, tamni kamion grtalica knjazevackih tablica ne zna da cisti, odmah iza njega sw nasukali na sneg koji je ostao izmedju levih I desnih tockova grtalice u visini od 35 cm min!!! Pre toga sampion zatrpao ladu nivu koja dolazila u susret, digo I'm bedem ispred haube!!! Ljudi otkopavali auto lopatama, krstili se. Puno hvala momcima iz Nive jer su me kad su se otkopali, mene na sajlu izvukli iz nasukavanja - kosta konkordija!

Stigao grtalicu, pitao ga sto ne ocisti ispred sebe, kaze baja kad spusti noz I naidje na sneg, on se sam podigne!!! Ahahahah. Posle naisao hotelov bager sa momkom koji zna svoj posao, pa je bedem sklonjen, put ociscen a svi stigli do hotela za par mina. Tupava grtalica cekala na raskrsnici ka domu I eps hotelu... Ta kamion-grtalica prolazi oko 7h kroz baltu berilovac I pali ka jabuckom...
Sve u svemu jos jedno skijanje ne tako dobro, ali bolje ista nego nista.

SRB_PI
18.02.2012, 18:00
Пирке кад види маглу, запали у шуму... густа магла, ни викторинокс не помаже... јак ветар само на излазу Коњарника... возикао сам цео дан шумицу и на један трен се подиже магла те сам успео једну вожњу целом дужином К2... :)

сутра поправни...
а ти мачко, немој да се вадиш на брата што не умеш да скијаш, него да се довучеш на Коњарник! :sm022::dziveli::ski:

SRB_PI
18.02.2012, 18:02
е да, паркинг испод кафића није у надлежности ПЗП, већ у надлежности ЈП СС; наравно није био очишћен... :/
има неко више информација?
неки копи/пејст?

vlada019
18.02.2012, 23:48
[/URL]1 (http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22062#)
https://lh6.googleusercontent.com/-k61eD6zjoa8/T0Ad0oRrhQI/AAAAAAAAHiE/pdQd6xOIRYE/s640/gondola.jpg
Gusta magla i loše vreme već par dana pravi probleme na Babinom zubu putarima i gostima.Danas je jak vetar sa udarima od preko 20 m/s onemogućavao skijanje i puštanje u rad ski lifta i gondole na vreme.Vidljivost je bila skoro ravna nuli i iznosila je jedva 15-20 m.Jak vetar je pravio snežne nanose koji su bukvalno zatrpali novi četvorosed (Rudine).Sneg je u toku noći napadao dodatnih 20 cm, ali su snežni smetovi dosta visoki i svakodnevno prekrivaju put ka skijalištu te se upotreba lanaca na ovoj deonici preporučuje.Danas su putari zakasnili i dosta kasno očistili ovu deonicu.Za sutra se najavljuje stabilizacija vremena od ranog jutra u 07 časova će se podići magla i ostatak dana biće sunčan sa temperaturama do + 5 C.Narednih dana biće smenjivanje sunca, magle i snega.Gosti novog hotela na Jabučkom ravništu spas od lošeg vremena pronašli su u Spa Centru novog hotela.


detaljnije :dontknow:

[URL]http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22062

macak011
19.02.2012, 00:07
@srb pi: Sutra opet jabucko ravniste jer buraz ne skija bas ok, njemu I 7a zajebata.. A da ga ostavim na jabuckom pa da se po onom kacamaku vracam za konjarnik ne dolazi u obzir, ne mogu se mimoidjem ni sa kim.. Ako puste glupavi zakopani 4sed, cu dodjem sigurno! A I ako grane sunce I'll bar stane tajfun, lepo ce se skijaju stazice kad nema nikog, siroka plava 7 rodjena za karvanje :)

ninic
19.02.2012, 00:19
@srb pi: Sutra opet jabucko ravniste jer buraz ne skija bas ok, njemu I 7a zajebata.. A da ga ostavim na jabuckom pa da se po onom kacamaku vracam za konjarnik ne dolazi u obzir, ne mogu se mimoidjem ni sa kim.. Ako puste glupavi zakopani 4sed, cu dodjem sigurno! A I ako grane sunce I'll bar stane tajfun, lepo ce se skijaju stazice kad nema nikog, siroka plava 7 rodjena za karvanje :)

jel jos duva tajfun? ja sam spakovao opremu,polazim ujutru a ako duva sada sigurno nece prestati do jutra....:glavaozid

ekozelj
19.02.2012, 00:35
...Gosti novog hotela na Jabučkom ravništu spas od lošeg vremena pronašli su u Spa Centru novog hotela.



Živa istina :dziveli:

macak011
19.02.2012, 07:37
Evo pola 8 a u Balti Berilovac iz kreveta gledam pravo u sunce!! Ko da je jul mesec, przi! Ne znam kako je gore... :)

ekozelj
19.02.2012, 09:26
...Ne znam kako je gore... :)

Hehe, ovako:

:yay: :dziveli:

macak011
19.02.2012, 13:01
@ekozelj fenomenalno, upravo sedimo u bifeu pored gondole i przimo se na suncu! Dan je izmisljen! :)

SRB_PI
19.02.2012, 19:09
хтео бих да се захвалим Јефти на брзој и професионалној интервенцији, удлогу шаљем чим стигнем...
такође Мачку, чика Зокију, Сави и Бокану из Јагодине за силне чоколадице и бомбоне, сестре се обрадоваше у болници... ако сам неког заборавио, извињавам се... а да Баки Муна који ме довезо до болнице, дежурни доктор рече да прелом подлактице није тешка телесна повреда, па нисам био у њиховој надлежности за транспорт...

сви ви који сте гледали данас скокове и испод жице и гледали ме ко да дувам, или пијем, ПУШИТЕ МИ ГА!!!! дивљам на своју сопствену одговрност само уз помоћ надбубрежне жлезде, не угрожавајући друге, зато и возим ван стазе...

Хвала Синиши из Планет бајка који је можда допринео крају мојој професионалној каријери у рукомету, надам се да нећу имати последица...

ако се икада вратим на стазу, упозоравам све да ћу носити пиштољ и употребити га у оваквим ситуацијама...

Z_L_I
19.02.2012, 19:56
opusti se omladinac, zivot je takav i nemoj sve da primas k srcu.
kad bude proslo malo vise vremena, shvatices.
srecne rane i da ozdravis!
i zapamti, cim viris malo iznad proseka, glava ti je najistureniji deo
i mnogi nesposobni, mali i bubuljicavi, `oce da gu smaknu.
pozdrav!

SRB_PI
19.02.2012, 20:43
Зли, :sm017::sm017: хвала...


ја изд*** да би заспо, шта ли неки људи раде да би заспали...?

macak011
19.02.2012, 21:08
Samo lagano, bice sve u redu videces. Vratices se ti na stazu jos ludji, ne sumnjam.. Shvati ovo kao skolu, posle ovoga ces imati oci I na ledjima.. Na zalost jedan divan dan pokvarile su danasnje skijaske nesrece na BZ. Sa zeljom da. se vise nikom ne desi oni sto je Pirke preziveo danas, vidimo se sve opet na nekoj beloj stazi.

Veliki pozz I Pirketu I Romanu koje sam danas upoznao. Nadam se da ce svi povredjeni vrlo brzo ozdraviti i uspesno se vratiti na bele staze.

Trenutno buraz I ja hasamo, Zli, tamo gde si nam predlozio, pa nastavljamo ka Beogradu. Upravo prosli putem Svrljig Kalna, od Kalne do pola puta usko I snega na putu, ali bez lanaca I dobre gume. Druga polovina do Svrljiga cista I siroka, na mestima istpoljen sneg koji je zaledio pa oprez!

SRB_PI
19.02.2012, 21:19
изгледа ми се на да баталим... звао Налета у Краљево, да му вратим даску којом нисам тако снег, ал не може...


хвала, пиши кад стигнеш...

Маши, Романовој ћерки је онај данас што је скупио, поломио бутну кост???!!!

:awm2::awm2::hair::glavaozid


ДОКЛЕ ВИШЕ?

Dejan99
19.02.2012, 22:38
Danas sam gledao par naleta na stazama na BZ, strasno, ne mogu da poverujem koliko pojedinci ne vode racuna o drugima a misle da znaju da voze

sasacg
19.02.2012, 22:51
Kod nas jednostavno nema kulture skijanja,ni na stazama,ni u redu za zicu...

Malo ljudi skija u Srbiji (1% po istrazivnanjima,cini mi se),a od tih ljudi,velika vecina em skija jako slabo,em se redovno zalecu kao da se takmice u Super G-ju,a ne znaju ni osnovno...

ioannes65
19.02.2012, 23:22
Zao mi je sto je po ovako divnom danu doslo do povreda...inace je dan ko iz bajke !!

SRB_PI
19.02.2012, 23:35
и Десанка Максимовић је написала бајку...

ioannes65
19.02.2012, 23:39
http://http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.320062458040262&type=1http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.320062458040262&type=1

dr_kolew
20.02.2012, 00:08
Ko danas nije bio na bz ...samo moze da zali....

Bitterman
20.02.2012, 00:23
Prelep dan danas,da se ne ponavljam...

@SRB_PI Da nisi ti mozda onaj u maskirnom,dao si nam neku rakiju,pukovnik smo te zvali...?! :)

Roman
20.02.2012, 01:42
A pro-po danasnjeg dana, i ne samo danasnjeg nego zadnja dva tri u nazad... Prvo moram da se zahvalim momku iz GSS-a (na zalost ne znam kako se zove), ljudima sa zicare Konjarnik i naravno SRB PI-ju koji je zaista prvi lek za bolove a koji je stradao odmah posle moje cerke.
E sad, neko ce reci da serem ali... EVO JAVNO POZIVAM sve koji vole da skijaju i koji paze na sebe a i na druge, da kada god vide ,,kamikazu,, stignu doticnog i ubiju boga u njemu, stapovima, skijama, pancericama, ma cime god stignu, izgaze ga od batina, i garantujem da posle petog, osmog prebijanja ce sve da se dovede u red!!! I to bez razlike, da li je to idiot koji bez kontrole ide plug-spust ili je neki ,,velemajstor,, koji pici super-dzi misleci da moze da kontrolise situaciju na oko 90 km/h!!!
Posto je takav ,,velemajstor,, izlomio moje dete koje je sada u gipsu od malog prsta do pupka, meni preostaje samo da bude zao sto mu nisam jebao majku majcinu odmah na licu mesta, umesto sto sam skupljao dete po stazi. A strasno mi je zao sto mu nisam polomio obe noge, i obe ruke i sve na njemu krv mu jebem!!!
Kao sto sam uputio javni poziv, tako cu i JAVNO DA SAOPSTIM, sledeci put kada dodjem, a doci cu kao i uvek sa suprugom, sinom, bratom, ocem, nadam se i sa cerkom, zato sto volimo planinu i zato sto volimo da skijamo, prvog debila kojeg budem video da ugrozava druge bukvalno cu ,,nasekirati,, da li sekirom, da li skijama!!!
Sto se mene tice puna podrska SRB PI-ju za pistolj, sledeci put pucati makar noge!
Jos jednom Aleksa hvala ti, zaista je zadovoljstvo upoznati nekoga kao sto si ti.
Pozdrav Macak011, zao mi je sto smo proveli malo vremena zajedno...

macak011
20.02.2012, 09:07
Meni je posebno zao sto sam u jednom danu upoznao dva drugara sa foruma kojima se skijanje zavrsilo na najgori moguci nacin. Zelim iz sveg srca da povrede prodju sto pre i bez posledica i da se vrlo brzo ponovo sretnemo na stazi, naoruzani sa maksimalnom opreznoscu, drskoscu i snagom protiv svih majmuna i mamlaza na stazi. Ne prodje skijanje, a da ne izgubim grlo na skijanju urlajuci na kojekakve bilmeze. Ako negde na Kopu, BZ ili ZL cujete neku budaletinu na stazi koja se dere i soli pamet majmunima, e to sam ja..

Posebno mi je zao male Mashe, Romanove cerkice, Aleksa mi je rekao naknadno sta se desilo i ne mogu da verujem da postoje tako maloumni ljudi i da ne smanje brzinu kretanja kad je u blizini dete, bez obizra koliko blisko i u kom god pravcu se kretalo. Nikad, ali nikad mi na pamet nije palo da projurim blizu deteta, jer nikad ne znas kad ce tvoja noga, skija ili staza da te izda i da se istumbas i ne daj Boze, pravo na njega! Nemam pametan i kulturan komentar, to su najobicniji izdrkani bilmezi kojima ne treba nista objasnjavati, nego kad ga oboris, pancericom u facu bez objasnjenja i nek se cheshe posle sta se desilo i zasto mamu mu jebem! Pun mi je qrac izdrkanih debila na iznajmljenim skijama bez imalo straha za sebe i druge, jer za to sto oni rade na stazi ne trebaju muda, vec nedostaje mozak - imaju vijugu vise od kokoske da ne seru po dvoristu i to je sve... :awm2: :couto:

Puna podrska mlacenju majmuna na stazi - samo oprezno da vas ne nahvataju "plavci" :ok:

@Srb pi
@Roman

Zelim vam da sto pre prodje taj uzas koji vas je snasao i da sve prodje kako treba.Pritom Aleksa, kod tebe je situacija mnogo bolja i stariji si, ne brinem za tebe, a i nije ti prvi put, savladaces ti to kako treba. Malenoj Mashi zelim da joj naredni dani ako je ikako moguce prodju sto pre i da se upoznamo upravo na Babinom Zubu, imam i ja malene skijase, Aleksu i Nikolinu koje polako pripremam za predivni sport i istovremeni uzas zvani skijaska staza...

SRB_PI
20.02.2012, 09:15
prelep dan danas,da se ne ponavljam...

@srb_pi da nisi ti mozda onaj u maskirnom,dao si nam neku rakiju,pukovnik smo te zvali...?! :)

да, да изломљени пуковник...

ајд да кренемо са петицијом за ски полицију... иако је то посао редара ЈП СС... требали су да узму изјаве учесника као и сведока... лако ћемо неком да испустимо гуме и томе слично...

macak011
20.02.2012, 09:49
да, да изломљени пуковник...

ајд да кренемо са петицијом за ски полицију... иако је то посао редара ЈП СС... требали су да узму изјаве учесника као и сведока... лако ћемо неком да испустимо гуме и томе слично...

Nije losa ski policija, ali postojeci Zakon o skijalistima predvidja sve uslove za bezbednost - ali se na zalost ne postuje ni od strane SS ni od strane skijasa, pa vlada bezakonje na stazama i luda kuca. Procitajte SVI:

Zakon o javnim skijalistima
http://www.skijanje.rs/oko-skijanja/ski-propisi/srbija-zakon-o-javnim-skijalistima/

Obratite paznju na sledece stavke:

clan 33 stav 2 i 5:
Skijaški centar može da obavlja delatnosti, odnosno poslove vezane
za korišenje skijališta pod uslovima:
2) da obezbedi službu održavanja reda na skijalištu i da uredi red na
skijalištu (pravila o redu na skijalištu);
5) da obezbedi sistem veza na skijalištu i vezu sa najbližom
zdravstvenom ustanovom i organom unutrašnjih poslova;

clan 46
Služba spasavanja, odnosno spasioci u sluaju nesree obavezni su
da utvrde identitet lica koja su uestvovala u nesrei i da obezbede dokaze vezane
za prouzrokovanje nesree, a u sluaju nastanka smrti ili teške telesne povrede da
neodložno obaveste najbliži organ ministarstva unutrašnjih poslova.

clan 49
Skijaški centar obavezan je da vodi evidenciju o nezgodama na
skijalištu (identitet unesreenih, vreme, mesto i okolnosti nesree) i da o nastalim sluajevima nezgoda obavesti turistiku inspekciju.

clan 52
Skijaški centar obavezan je da ima zaposleno lice sa odgovarajuim
sportskim strunim zvanjem za staranje o bezbednosti i redu na skijalištu (šef staza).

clan 53 (ceo)
Skijaški centar obavezan je da za vreme rada skijališta obezbedi
redarsku službu koja mora imati odgovarajui broj redara kako bi efikasno osigurala
bezbedno korišenje skijališta (patrole, dežurna mesta i dr.), u skladu sa odredbama
ovog zakona i pravila o redu na skijalištu.

clan 54 stav 2,4 i 6:
Redar u vršenju svojih dužnosti ovlašen je da:
2) upozori, odnosno udalji sa skijališta ili njegovog dela lica koja se
ne pridržavaju pravila utvrenih ovim zakonom i pravila o redu na skijalištu, koja ne
raspolažu ispravnom skijaškom opremom, koja prave nered na polaznim stanicama
žiara ili su pod uticajem alkohola ili droge;
4) obavesti turistikog inspektora ukoliko se skijaš ili drugi neposredni
korisnik skijališta u korišenju skijališta ne pridržava utvrenog reda na skijalištu;
6) uskrati jednu ili više vožnji žiarom licu koje svojim ponašanjem
ugrožava ili može ugroziti bezbednost upotrebe skijališta, odnosno žiare (pijana lica
i lica pod uticajem droge, lica koja se ne pridržavaju utvrenih pravila o ponašanju na
skijalištu, lica koja sa sobom nose nedozvoljene predmete i sl.).

clan 55 (ceo)
Skijaši su obavezni da se pridržavaju pravila o redu na skijalištu i
uputstava i upozorenja koje im daju redari.

macak011
20.02.2012, 09:57
Ovako, da skratim - apelujem da SVI procitate Zakon da biste znali Vasa pre svega, prava, a zatim i OBAVEZE! Elem, vecina nece procitati ni ove moje citate, na zalost, vise ce ih zanimati stanje puteva ili da vide par slika sa staze, ali ako im se desi ovo sto se desilo nekom drugom, onda ce biti kasno...

Dakle, ne daj Boze nikom, ali ako dodje do ovoga, zovite policiju, SS i GSS pa nek rade SVI svoj posao! Ili uzmite stvari u svoje ruke, pa po faci, ali oprezno i "inkognito" - fantomke i slicno i a u pm nek ide zivot! Juce sam bio ping pong loptica -zvao sa GSS za zapisnik o nesreci - kazu pitaj SS - i u pravu su! Pitam na pocetku konjarnika SS ko je radio zapisnik - kazu pitaj GSS - rekoh mu: PA DA SE NOSITE SVI U PICKU MATERINU GLUPAVU, KOGA DA PITAM MAMU VAM JEBEM LUDU i GLUPU?!? VAS ILI GSS?!?

Dakle, za one koji i dalje nisu sigurni: SS pise zapisnik o nesreci, GSS takodje, ali za sud vam treba SS izvestaj, jer SS ANGAZUJE GSS!!!

E u tome je problem, nadam se da me kapirate sada. Potpisujem da VECINA NJIH, nema veze dal' su oni dobri momci ili nisu - VECINA garant nema polozen ispit za redara ZNANJEM, vec kumovskim i rodbinskim vezama, itd.. Fuj, gadi mi se sve ovo, skijanje je u Srbiji opasna kocka - pamet u glavu ljudi.

macak011
20.02.2012, 10:16
Aj posto vas udavih sranjima, evo lepih stvari. Bili smo opet gosti kod Slavise i teta Nadice i opet je bilo neponovljivo i fantasticno. Prvo noc smo prespavali kod baka Milice uz pucketanje smederevca jer smo se kasno najavili i mesta u vili nije bilo, ali smo zato montirali lance na toplom,u njenoj stali u senu pored njene kuce - napolju veje i sece mraz, a unutra mirise seno, toplo, fenomenalno! Stavljeni lanci za 5 minuta - inace ja imam problem sa tim, zadnja vuca pa dok zavuces lanac iza tocka i zakacis, mecku da rodis - nizak auto, bez dizalice nista! :)

Sve vreme smo bili na hrani kod teta Nadice, ja bolju klopu ni kod kuce nisam jeo! Njena zeljanica, pa knjazevacki sir - kupili 7 kila! - pa slatko od cega-sve-ne, pa ajvar, pa sarmice, pa pihtije, pa belmuz, pa domace kiselo mleko - ljudi, ono je vrh, zaista! Iz trpezarije uvek izadjem propisno natovaren! Da ne kazem kako prija kad drugi gosti uzmu gitaru pa zapevaju domace hitove od pre 30 i kusur godina! Pa crno vino..! Nije lako sutra skijati u takvim uslovima! :D

Sledece vece smo prespavali u Vili Babin Zub, po prvi put u sobi na spratu: satelitska televizija, topla i cista soba, gomila peskira i tople vode - pravi uslovi za opustanje posle skijanja! Ujutru opet tovar sa zeljanicom pa pravac na stazu - inace, probudilo me sunce direktno u oci kroz prozor - jel moze lepsi pocetak dana posle onog kijameta u subotu?!? :)

Jos jednom veliko hvala Vili Babin Zub, Slavisi, teta Nadici i baka Milici na divnom gostoprimstvu, ponovo cemo drage volje biti vasi gosti, a nadam se bar jednom i leti, ne samo zimi!

Inace, cuo sam da je njihova kuhinja jedna od boljih na Staroj Planini - ne znam, ostale nisam probao, a ni ne zelim - ova mi je vise nego odlicna i dovoljna! :D

Sudeci po visini snega, bice ovde skijanje do maja ili cak juna! Vidimo se vrlo brzo gore, vec neki od sledecih vikenda, u martu!

SRB_PI
20.02.2012, 10:21
нећу да дижем прашину око тога што неко није одрадио посао до краја, ал бих био пресрећан кад се такви случајеви не би дешавали...

macak011
20.02.2012, 10:28
Nije to dizanje prasine, ali takve stvari se ne bi desavale u tolikom broju kad bi RADILI svoj posao KAKO VALJA. Mislim da je nije pravi problem u tome sto momci NECE, nego bre NE ZNAJU sta treba da rade - nit' su citali zakon, nit' imaju znanja, a "polozili" su ispit za redara, nit' im je neko rekao ili pokazao sta i kako treba da rade - a okej su momci, oce i da se nasale i pomognu i korektni su - ali samo ljudski, ne i strucno - to NIJE dovoljno! Bre, nije! Al dzaba sve ovo, javasluk je to, srpska posla...cuvaj glavu svojoj deci i sebi kako znas i umes, nema druge...ti probaj sa ovim likom iz planet bajka nesto da se dogovoris, a ako nece da prizna ili ga boli ona stvar, udri po glavi iz svih oruzja, advokati i to, ko ga jb bre!

Roman
20.02.2012, 10:37
picturewiev (62)

macak011
20.02.2012, 10:38
picturewiev (62)

nema nista.. :(

Roman
20.02.2012, 10:42
Pokusavam da provalim kako se postavlja slika... moram da zovem sina pomoc.

macak011
20.02.2012, 10:47
Pokusavam da provalim kako se postavlja slika... moram da zovem sina pomoc.

Nema potrebe, evo ovde sve pise :ok:
http://www.skijanje.rs/forum/showpost.php?p=62443&postcount=468

Roman
20.02.2012, 10:54
Nema potrebe, evo ovde sve pise :ok:
http://www.skijanje.rs/forum/showpost.php?p=62443&postcount=468
da li je uspelo... Izgleda da jeste, ova slika je namenjena svim idiotima da shvate sta su sve u stanju da naprave.

macak011
20.02.2012, 11:00
Dusa mala.. bice sve u redu, samo snage i strpljenja. A ti idioti.. stoka je to.

Bitterman
20.02.2012, 11:00
Jao pa secam se ove devojcice,katastrofa. Zao mi je zbog svih povredjenih,zelim vam brz oporavak.

IvanQ
20.02.2012, 11:05
Evo sada citam i ne verujem sta se desava. Zaista mi je zao svih koji su tudjom krivicom doziveli povrede. Svima vam zelim brz oporavak i da sto pre ponovo stanete na skije i uzivate.

SRB_PI
20.02.2012, 11:17
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/429778_3204410518135_1502284186_32883696_127853543 8_n.jpg

^_^

Draganp
20.02.2012, 11:49
Stvarno katastrofa. Ja imam dva mala skijaša (rekao bih da su oboje mladji od Maše, procena na osnovu fotografije) i pre svega želim da osete draži snega, skijanja, prirode (a na njima je da li će i da zavole), ali kada se ovako nešto desi... Užas. Apsolutno sam za uvođenje ski policije, ali s obzirom na sve što je macak011 pomenuo, a pre svega mislim na javašluk koji vlada, i da se uvede ski policija mogu da zamislim samo kako bi funkcionisala. Bio sam na BZ od srede, i ono što se u nedelju moglo videti među skijaškom populacijom je jad i čemer, u stvari slika i prilika društva u kome živimo. Večiti sam optimista, ali sumnjam da će ovde stvari u skorije vreme krenuti na bolje. Maša izdrži, puno te pozdravljaju i moji mali skijaši.

sasacg
20.02.2012, 12:24
Puno srece i brz oporavak maleckoj :)

jbt kakva je razlika skijanje kod nas i u Austriji npr,ne samo u stazama,njihovoj sredjenosti,dodatnim sadrzajima,vec u sigurnosti na istim,gde ne morate non stop da razmisljate hoce li da vas isece neko ko ne zna,ali forsira,neko ko ne zna,ali ga drugi forsiraju da ide na jace staze...Ma kultura, milina...Ne kazem da tamo uopste nema debila,ali mnoooogo manje nego kod nas...

Nazalost,nema se para,pa vecina mora da ostane na Kopu,BZ,Torniku i rizikuje ovo sto se desilo juce

sasacg
20.02.2012, 12:39
E da,zaboravih :)

Pirke, i tebi brz oporavak zelim

Draganp
20.02.2012, 13:30
Da i ja zaboravih na Pirketa - Pirke ne daj se.
A što se tiče razlike naših i Austrijskih skijališta i ja sam hteo to da pomenem al onda reko' ajde da ne bude da je kod drugih sve bolje. Po meni razlika u stazama je još i najmanja, mnogo bitnije su druge stvari. Evo jednog detalja: Kada sam u petak (pri jezivom vetru koji je duvao na vrhu Konjarnika, uz -13) sedmogodišnjoj ćerki predložio da uđemo u kafić na dnu Konjarnika (pošto smo se već dooobro smrzli), ona je odbila jer se tamo mnogo puši i zagušljivo je!!! Kasnije sam od drugih čuo da nisu mogli da popiju čaj pošto nije bilo slobodnih mesta, jer je većina prisutnih "skijaša" mnogo više vremena provela u kafiću nego na stazi.

SRB_PI
20.02.2012, 13:36
хвала, трудим се, мада сам морао да откачим цуру, а за сад не видех ни једног друга из школе, тако да...

четвртак, петак и субота, колко се сећам, није било ни једне једине интервенције ГСС, а сви знамо какви су услови били...

macak011
20.02.2012, 13:43
sto otkaci curu, ko ce sad da te neguje? :D

ne znam kakvo vreme bilo u cet i pet, ali nece bilmezi spust, pa kolk'o moze da razvije u magli - ne vidi se gde biju pa im frka!

SRB_PI
20.02.2012, 13:59
цимнула ме јуче таман кад сам се сломио... зовем је, она кулира... после кад сам стиго кући звао сам је још једно 6 пута, све одбије позив... кад сам јој објаснио што треба да се јави на фон кад је неко зове, био ми је пуко филм... јесте да сам свима понављао шта је било, али сам хтео њу да чујем... и так... наћи ћу већ неког...

Draganp
20.02.2012, 14:11
Po vremenu kakvo je bilo u četvrtak, petak i subotu mnogo je manji broj kamikaza (mada ne znači da ih nema). Inače mislim da je bilo nekog povređivanja i tada, jer mi je čovek koji je u subotu otišao sa BZ rekao da je na stazi u njegovoj blizini neko pao i povredio glavu (ako sam dobro razumeo bilo je i krvi), i da kada je prišao i rekao da je hirurg i da želi da pomogne i vidi u kakvom je stanju povređeni, momak iz GSS-a koji je stigao ga je oterao i rekao da je to u njegovoj nadležnosti. Ne znam kog dana se to dogodilo.

SRB_PI
20.02.2012, 14:13
ГСС, Јефта... ал зна знање... оправи ме за 5 минута, ваљда је било 5, ил је мени то све брзо прошло...

IvanQ
20.02.2012, 14:15
... i da kada je prišao i rekao da je hirurg i da želi da pomogne i vidi u kakvom je stanju povređeni, momak iz GSS-a koji je stigao ga je oterao i rekao da je to u njegovoj nadležnosti. Ne znam kog dana se to dogodilo.
Dobro, svako moze da pridje i da kaze da je doktor. Momci iz GSSa su odgovorni za sve na stazi. Ako neko drugi nesto zezne opet ce oni da odgovaraju ako su bili tu i to dozvolili.

macak011
20.02.2012, 14:21
Momci iz GSS imaju verovatno takve instrukcije da kod teskih telesnih povreda reaguju na taj nacin i smatram da je GSS odreagovao kako bi trebalo, "by the book". Za svaku pohvalu reakcija "hirurga", ali takodje i GSS - takve situacije se ne prepustaju slucaju - sta da je pustio "hirurga", a ovaj neki samo nabedjeni lekar, mozda student medicine ili samo fanatik koji gleda serije i lozi se na takve situacije? Neko ce reci da preterujem, ali pruzanje prve pomoci u uslovima kakvi vladaju na ski stazi mogu samo obuchena lica za takve stvari - GSS. Ne kazem, mozda je i vrhunski hirurg, ali onda i on zna "proceduru" i tacka. Svaka cast GSS-u u svakom slucaju. Juce su profesionalno odreagovali i na moj telefonski poziv kad sam zatrazio pismeni zakljucak dezurnog lekara da Aleksa nema tesku telesnu povredu koja podrazumeva transport do najblize bolnice. Zao mi je sto nisam zahtevao kontakt sa "Sefom staza - SS" na BZ u vezi incidenta - sad je kasno, ali savet za @Romana i @SRB PI za dalje korake ako im bude potrebno...

Draganp
20.02.2012, 15:16
Momci iz GSS-a bi za takve situacije trebali da imaju spremna pitanja (npr. koliko telesna ćelija ima hromozoma i sl.) pa da na brzinu vide da li je lekar pravi ili lažni. Šalim se naravno, po onome što sam do sada viđao na stazi o momcima iz GSS-a imam samo reči hvale.

SRB_PI
20.02.2012, 15:26
јој та генетика... 2*н, или код човека 46... ал то зна, мање више свако...

сад је екстра екипа, прошле године беше један из ГСС-а покупио Дуњу Костић, исто девојчица мала...

ја мора смислим како се захвалим Јефти...

Z_L_I
20.02.2012, 16:55
DETETU zelim pre svega BRZ OPORAVAK!
bice to dobro, samo treba preziveti (mislim na roditelje)...
jako je tesko objasniti svim pacijentima koje pokrece manjak
mozga i visak pouzdanja, kako ce zaista jednom da se desi
da ih neko od roditelja bukvalno ubije na stazi.
zato ja kad skijam sa detetom, kao i da ne skijam...ne mogu da se opustim
nikako i skijanje mi dodje kao tezak arbajt.
sad kad vidim sliku deteta, tacno vidim sebe kako gubim kontakt sa realnoscu
i skacem majstoru za vrat i onda bi jedan od nas dvojice morao da ostane tamo

macak011
20.02.2012, 17:15
ja sam pre mesec dana sa cerkicom na Torniku grlo izgubio, a sve skijao na 2m iznad nje ako neko naleti da gadja u mene, a racunam tezak sam, dok me pomeri ka njoj, izgubice snagu, a i postavicu rame, lakat, skiju... Budale bre, evo i @jopopo je imao slican duel sad skoro na Kopu kad je gadjao stapom lika u glavu. Takodje smo, to jest ja, urlali na takmicare ski kluba Cacak opet na Torniku, itd itd... Tad sam ih drukno nekom SS-ovcu na stazi, posle ih nisam video na Zmajevcu, a cujem da je bilo krsh oduzetih skipassova taj dan :bootyshak - to je jedino trenutno resenje, uklonis budalu - smestis ga u kafic i cao. Nek se skija na Sony-ju.

SRB_PI
20.02.2012, 17:41
гађање штапом.... хахахаха... а чиме ја да га гађам?

macak011
20.02.2012, 17:44
pa ponesi stap. :D

SRB_PI
20.02.2012, 17:58
сад баш размишљам: скоро сам погодио јeдног у главу, грудвом, није му било добро... професионална деформација, шта ћу...:dontknow::sm022::awm2:

Roman
20.02.2012, 18:15
ja sam pre mesec dana sa cerkicom na Torniku grlo izgubio, a sve skijao na 2m iznad nje ako neko naleti da gadja u mene, a racunam tezak sam, dok me pomeri ka njoj, izgubice snagu, a i postavicu rame, lakat, skiju... Budale bre, evo i @jopopo je imao slican duel sad skoro na Kopu kad je gadjao stapom lika u glavu. Takodje smo, to jest ja, urlali na takmicare ski kluba Cacak opet na Torniku, itd itd... Tad sam ih drukno nekom SS-ovcu na stazi, posle ih nisam video na Zmajevcu, a cujem da je bilo krsh oduzetih skipassova taj dan :bootyshak - to je jedino trenutno resenje, uklonis budalu - smestis ga u kafic i cao. Nek se skija na Sony-ju.
Sve smo to pokusavali. Prvo ona krece kada nema nikoga, uvek se drzi pri kraju staze, uvek je najmanje jedan od nas iznad nje u plugu pokusavajuci da napravimo blok ali ovde je ocigledno bio problem sto smo stajali a pri toj brzini je nemoguce postaviti se.

jopopo
20.02.2012, 18:30
ja sam pre mesec dana sa cerkicom na Torniku grlo izgubio, a sve skijao na 2m iznad nje ako neko naleti da gadja u mene, a racunam tezak sam, dok me pomeri ka njoj, izgubice snagu, a i postavicu rame, lakat, skiju... Budale bre, evo i @jopopo je imao slican duel sad skoro na Kopu kad je gadjao stapom lika u glavu. Takodje smo, to jest ja, urlali na takmicare ski kluba Cacak opet na Torniku, itd itd... Tad sam ih drukno nekom SS-ovcu na stazi, posle ih nisam video na Zmajevcu, a cujem da je bilo krsh oduzetih skipassova taj dan :bootyshak - to je jedino trenutno resenje, uklonis budalu - smestis ga u kafic i cao. Nek se skija na Sony-ju.
Sada sam opet na Kopu udarao bilmeze koji stoje na sred staze ili ski-puta i blenu kao budale ili ćaskaju sa prijateljem. Samo prođem blizu pored njih i iskrivim štap ka spolja i podignem u visini njihovih grudi i očešam dobrano štap o publiku. A i jednog ski-instruktora sam počastio "mačevanjem" pošto na moje povike da se skloni i ne stoji na sredini dela puta gde se ski-put sa Duboke spaja sa Krčmarom (znate da je usko) se okrenuo i rekao da ima dovoljno mesta.

Valjda su skapirali nešto.

Roman
20.02.2012, 18:30
*ZLI
I sada ne mogu sebi da oprostim sto mu nisam razlupao glavu... ali u tom jebenom trenutku odlucujes da li da nekako pomazes detetu ili da iznabadas skota.
Zaista nikome ne zelim da pravi takav izbor.
Hvala svima na lepim zeljama, a da ne bude sve ovako crno gledacu da veceras okacim neke slike sa proslonedeljnog skijanja.

Roman
20.02.2012, 18:32
сад баш размишљам: скоро сам погодио јeдног у главу, грудвом, није му било добро... професионална деформација, шта ћу...:dontknow::sm022::awm2:
Kakva je ideja za tu policiju, peticija... moze i to ali ja sam vise za samoorganizovanje!!!

SRB_PI
20.02.2012, 20:14
сад ми сестра причала како је тата туко неког на Копу, кад је скупио моју сестру... :) а зет: ,,Алекса мора да је сјебо десну руку, кад се није потуко'' !

ал се насмејах...

macak011
20.02.2012, 21:44
evo malo slika

macak011
20.02.2012, 21:46
i jos par..

vlada019
20.02.2012, 21:50
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/424360_2721675956942_1108364294_32169434_164513718 8_n.jpg

Posledice nesmotrenih skijasa na Staroj planini *proba ili surova realnost minulog vikenda.

macak011
20.02.2012, 21:54
e, Pirke evo i tebe ovde... ironija ili puka slucajnost? :dontknow: :confused:

inace, ovaj momak van nosila na slici je SRB PI pre povrede...

Dragan KŠ-Ni
20.02.2012, 22:09
Nažalost i moje dete se povredilo na istom ovom mestu juče oko 14h i 05. Niko nije napisao da je vrh sunčane bio očajan kao oranje !!!
Jeb.. ja mater onom ko je pripremao stazu...
Ali stvarno identično mesto pada žao mi je što nisam slikao 10-30m ispred ovog uslikanog mesta koje je postavio vlada019. Jer bi ta slika bila solidna osnova za jednu tužbu.
Na sreću povreda je bez preloma samo jača kontuzija levog ramena i razbijen nos.
Radili smo sinoć u Nišu rengen ramena i sve je OK.
Samo da dodam devojčica 19 godina i solidan skijaš koja je više dana vozila Sunčanu i Konjarnik.

SRB_PI
20.02.2012, 22:10
ма бре, неко (:sm022::sm017:) је човеку скинуо даску, која при том завршила у дубоком снегу, лево од сидра, на сву срећу никог није покосила.... ја сам се спустио, узо даску, попео је (тад је настала ова фотка) и спустио на излазну Коњарника...

иначе дечко са неког салаша из околине Сремске Митровице, а диалог:
-Рођо, па ови везови лабави
(један од запошљених из СС): шта је урадио, добро и нису лабави
-Шта је урадио?
(јавља се унесрећени): скупио сам неког
(СС): не једног, тројицу....
ја зачуђен питам (нигде никог сем две моторне санке много запошљених СС и Јефте из ГСС; нема ни скије ни штапа вишка): па где је тај, јел жив?
(унесрећени): не знам дал је жив...

ударио је јако главу а није имао кацигу... :/

хвала за фотку...
@vlada019: има ли још која од тог дана?

SRB_PI
20.02.2012, 22:19
Nažalost i moje dete se povredilo na istom ovom mestu juče oko 14h i 05. Niko nije napisao da je vrh sunčane bio očajan kao oranje !!!
Jeb.. ja mater onom ko je pripremao stazu...



ујутру је била равна ко стакло... затварање Коњарника због отклањања квара на 4седу је допринело да сви крену на Сунчану... а и био је сунчан дан, па је све било ко качамак...

сва срећа па је добро...:dziveli::sm018::yay:

Roman
20.02.2012, 22:20
[QUOTE=Roman;66320]*ZLI
I sada ne mogu sebi da oprostim sto mu nisam razlupao glavu... ali u tom jebenom trenutku odlucujes da li da nekako pomazes detetu ili da iznabadas skota.
Zaista nikome ne zelim da pravi takav izbor.
Hvala svima na lepim zeljama, a da ne bude sve ovako crno gledacu da veceras okacim neke slike sa proslonedeljnog skijanja.[/QUOTE
Da li je uspelo...

Roman
20.02.2012, 22:21
E jesam tupson, sve nakrivo... Redom: Mateja, Masa, Mateja, Masa i Mateja i SRB PI

Roman
20.02.2012, 22:28
Da vidimo da li ce bar jedna da bude uspravna...:sm022:

SRB_PI
20.02.2012, 22:28
^_^

у бре, ушинух сад и врат, одо по крагну...:sm019::yay:

Roman
20.02.2012, 22:32
Oooo, ovo je uspeh, valjda cu sada da ih postavljam ispravno...
1 SRB PI u uobicajenom stavu, 2 Jasmina, Mateja i Masa, 3 Mateja i Boris, 4 Jasmina i Masa, 5 Kuca u kojoj boravimo

Roman
20.02.2012, 22:33
^_^

у бре, ушинух сад и врат, одо по крагну...:sm019::yay:
Ti se izlomi ceo, predlazem obloge od rakije :ok:

vlada019
20.02.2012, 22:55
e, Pirke evo i tebe ovde... ironija ili puka slucajnost? :dontknow: :confused:

inace, ovaj momak van nosila na slici je SRB PI pre povrede...

Ko je tacno na slici ko (SRB PI) :dontknow:

SRB_PI
20.02.2012, 22:56
унутрашње, ил спољашње? :)

SRB_PI
20.02.2012, 22:57
товарищ полковник- это СРБ_ПИ

macak011
20.02.2012, 22:58
nesluzbeno lice je SRB PI :)

Dragan KŠ-Ni
20.02.2012, 23:03
ујутру је била равна ко стакло... затварање Коњарника због отклањања квара на 4седу је допринело да сви крену на Сунчану... а и био је сунчан дан, па је све било ко качамак...

сва срећа па је добро...:dziveli::sm018::yay:
Da ali niko nije pravio zapisnik o povredi, čak i doktor koji je pregledao u kućici na vrhu konjarnika na moje pitanje treba li on da napiše neki izveštaj o povredi odgovara da ne treba, bilo mi je čudno i smatram da su ipak morali drugačije da postupe. Ili su jednostavno hteli da sakriju svoju odgovornost za stanje staze .:dontknow:

SRB_PI
20.02.2012, 23:06
ни ја не добих извештај, ал добих гипс...

Roman
20.02.2012, 23:12
Ni kod nas nista. Doduse momak iz GSS-a je uzeo Masine podatke ali ne i bilmeza koji je udario. I naravno gips :glavaozid

Roman
20.02.2012, 23:19
Nažalost i moje dete se povredilo na istom ovom mestu juče oko 14h i 05. Niko nije napisao da je vrh sunčane bio očajan kao oranje !!!
Jeb.. ja mater onom ko je pripremao stazu...
Ali stvarno identično mesto pada žao mi je što nisam slikao 10-30m ispred ovog uslikanog mesta koje je postavio vlada019. Jer bi ta slika bila solidna osnova za jednu tužbu.
Na sreću povreda je bez preloma samo jača kontuzija levog ramena i razbijen nos.
Radili smo sinoć u Nišu rengen ramena i sve je OK.
Samo da dodam devojčica 19 godina i solidan skijaš koja je više dana vozila Sunčanu i Konjarnik.
Jos uvek sam suvise besan pa nemam volje da sada razvucem temu. Ove godine je sve bilo problem... Odrzavanje puta, sredjivanje staza itd.
Staze su prica za sebe. Koliko su prosle godine to majstorski radili, toliko su ove godine podbacili. Cetvrtak, petak i subota su vrlo sporni dani jer cini mi se tada nisu ni tabali staze. Sve imam utisak da su kompletnu mehanizaciju prebacili na nove staze a ovo ako stignu. Da li gresim...

Dragan KŠ-Ni
20.02.2012, 23:19
Ni kod nas nista. Doduse momak iz GSS-a je uzeo Masine podatke ali ne i bilmeza koji je udario. I naravno gips :glavaozid
ajde da pitam znam da kad kupiš skipas, automtski si i osiguran zna li neko imamo li prvo na neku odštetu ili ne :sm022:

SRB_PI
20.02.2012, 23:23
моји знају да сам ризик па су ме осигурали и поред осигурања које имам у школи...
а ово осигурање са ски кучетом, контам да неко треба да позове СС и да се информише...

Dragan KŠ-Ni
20.02.2012, 23:35
hm
http://www.skijalistasrbije.rs/slicice/slike/file/obavestenje_potrosacima.pdf


ОБАВЕШТЕЊЕ ПОТРОШАЧИМА
НА ОСНОВУ ЧЛАНА 16. ЗАКОНА О ЗАШТИТИ ПОТРОШАЧА

1. Куповином ски паса потрошач стиче право на обавезно осигурање од последица
несрећног случаја, здравствено збрињавање у случају повреде на скијалишту као и на
услугу службе спашавања;


Po ovome ipak na nešto imamo pravo !!

jopopo
20.02.2012, 23:38
Naravno, na ski pasu koji sam kupio na Kopu prošle nedelje stalali su izvodi iz Zakona i prava vlasnika ski-pasa.

Ali šta je nesrećni slučaj? Ako si sam pao na čistini, teško da će to neko okarakterisati kao nesrećan slučaj, ali ako te neko pokupi onda je to svakako nesrećni slučaj.

macak011
20.02.2012, 23:50
Nove staze nisu nista bolje spremeljene nego stare, bio sam u nedelju na svim stazama i spojnim putevima - Suncana je bila kacamak oko 12, Konjarnik takodje, 7, 7a i 7b tu i tamo malo manje "svezeg" snega na stazi ali verujem zbog manjeg nagiba i srazmerno manje kocenja i manje skijasa, dok u deonici kroz sumu sve tri staze kacamak zbog veceg nagiba - imajte u vidu juznu stranu i sunce ceo dan na novim stazama plus prirodan sneg - meksi znatno a i tezi za utabavanje :)

Suncana malo stegla popodne, a na Konjarnik nisam obratio paznju, samo se sjurio niz njega da vidim sta je bilo sa pukovnikom.. :(

Neke slikice ste videli, znate da je dan bio fenomenalan sto se uslova za skijanje tice, a uzasan u smislu posledica po mnoge skijase i njihove porodice zbog velikog broja mamlaza na skijama i oromnog propusta redara SS, Sefa staza i turisticke inspekcije Babinog Zuba da takvim imbecilima zabrani pristup skijalistu, stazama i zicarama prostim oduzimanjem skipass-a.

Bez obzira na sve, zivot ide dalje, povredjenima zelim da rane zacele sto pre, a svima ostalima jos puno, puno ovako divnih suncanih skijaskih dana. Kamikazama od sveg srca zelim da im se dogodi ono sto su oni uradili drugima - ni manje, ni vise, nego po zasluzi - sa zeljom da sledeci put omase nekog skijasa i gadjaju pravo u kucicu za skipass, drvo, parkirani automobil, stub zicare, dubok sneg bez otvaranja veza, tudju kantnu preko face, stap u oku i slicno.. Kao u onoj staroj pitalici iz osnovne skole: " 'de ces bre zubima na koleno, sta ti je covece?!?" :sm022:

@Dragan Ks Ni: prelistaj Zakon o javnim skijalistima, Zakon o zdravstvenom osiguranju i Uredbu o naknadi stete - telesne povrede i slicno (nematerijalna steta). Imas puno pravo ako si ostecen tudjom krivicom. :ok:

vlada019
21.02.2012, 00:02
Moj Vam je savet uzmite dobrog advokata i sve ce biti ok.Njega ionako placa izgubljena strana u ovom slucaju to sigurno ne bi trebali biti Vi, ali zakon je izričit po ovom pitanju i konacna sudska presuda sa priznatim troskovima je jedina merodavna stvar.Naravno i naplata istih od okrivljenih koji ce se svakako pokusati izvuci na 1000 nacina da ne plate.Ili da plate sto manje.Najbolje je skupiti sto vise dokumanata i svedoka slike i sl informacija koje ce merodavne biti na sudu.Jer postoje 100 nacina da njihov advokat ubedi sud da ste vi krivi (stajali ste tamo ovamo niste ovo niste ono te ste ovakvi onakvi...).Posebno se pazite osiguravajucih drustava koja su pravi maheri u izbegavanju placanja /svojih naravno) obaveza tako da Vam osiguranje koje imate ne mora znaciti da cete i dobiti isto, a pogotovo u sumi koja ce namiriti sve troskove.Pri pisanju tužbe treba navesti i dusevne bolove /strah i sl..) u trenutku povrede kao i kasnije bolove... i eventualne posledice (ne daj bože).Pitanje je i sta to famozno osiguranje pokriva posto nije navedeno (prekrsaj).Takodje kada tražite vestacenje bice vam potreban sva dokumenta snimci, nalazi, i sl, Takodje je veoma diskutabilno sto isti nisu izdati i iz kog razloga.Jel je možda ovo samo omaska - jesinstven slucaj ili se ponavlja isti slucaj kod ostalih jer bez ovih dokumenata (zvanicnih ) imate male sanse na sudu.

Žao nam je sto se ovo desilo deci pre svega i ostalim ucesnicima skijanja, ali je tog dana na planini bio pravi stampedo i nema coveka koji nije tog dana doživeo neku konfliknu situaciju kao i manje ili vece ozlede.

macak011
21.02.2012, 00:04
Naravno, na ski pasu koji sam kupio na Kopu prošle nedelje stalali su izvodi iz Zakona i prava vlasnika ski-pasa.

Ali šta je nesrećni slučaj? Ako si sam pao na čistini, teško da će to neko okarakterisati kao nesrećan slučaj, ali ako te neko pokupi onda je to svakako nesrećni slučaj.

I kad sam padnes i slomis se, ako si postovao pravila ponasanja na skijalistu - dakle u skladu sa Zakonom o javnim skijalistima, imas puno pravo na obavezno zdravstveno osiguranje i zbrinjavanje usled posledica od nesrecnog slucaja. Ako nisi, nemas.

izvod:
15) skijaška nesreća je nezgoda na stazi u kojoj je učestvovao najmanje jedan skijaš u pokretu i u kojoj je jedno ili više lica povređeno ili poginulo ili je izazvana materijalna šteta;

Roman
21.02.2012, 00:13
Iskren da budem uopste nisam o tome razmisljao. Verovatno, sto kaze macak011, nam fali bar po jedan zapisnik. Znam da je Masa usla u povrednu listu ali onom bilmezu nisu uzeli podatke. Doduse trebalo bi da su ga skinuli sa cetvoroseda Konjarnik jer je sedao na zicu bas kada smo mi usli u kucicu. I tada sam trazio da mu uzmu ski-pas, isto tako znam da je javljeno gornjoj stanici da ga zaustave. E sada, ako je neko mozda sacuvao to parce papira mozda i moze da mu se udje utrag...
U stvari trebalo bi napraviti bazu podataka, ski-pas se kupuje uz l.k. i svaki koji se oduzme ubaci se u bazu i pri sledecoj kupovini blinka, odmah znas da postoji potencijalni problem.
Jos one tamo nedelje smo rekli Fici da postoji veliki broj nenormalnih skijasa, ali covek rece da opominju, uzimaju ski-pasove ali to slabo pomaze i sugerisao je da ne ulazimo u konflikt sa takvima.
@SRB PI
Daj malo razvi tu ideju o ski policiji, pa da se cujemo telefonom moze?

SRB_PI
21.02.2012, 00:21
поново сам исцимао ћалета, питаћу га шта радити по том питању, ал мислим да унапред знам одговор...:awm2:

macak011
21.02.2012, 00:22
'ladno sam zaboravio: da dodam da sam najveci deo dana skijao stazu novog 4seda, staza koja je ubedljivo najbolje podnela skijaski dan, sa najmanje kacamaka, odlicno pripremljena, prilicno siroka na nekim delovima, vrlo pregledna, idealna za brzi siroki karving zaokret - GS :D
@ZLI: RC4 RC 175 je pokazao svu svoju snagu. Na kraju, uzevsi u obzir sve parametre staze - pripremu, robusnot, nagib, sirinu, preglednost, moj nivo skijaskog znanja, ukljucujuci i lepotu neposredne okoline, ubedljivo najlepsa staza na celom skijalistu je upravo staza Babin Zub (5 na mapi), novi 4sed. Livada, ali ona prava, za uzivanje! :D

Jedini smor kod spojnih puteva je veslanje sa Suncane na novi 4sed - to ubija maximalno - jedan vucak ili sidro sa vrha Suncane do vrha 4seda je pravi potez, cak tu moze da bude i neka satro staza za ski skole, pocetnike, itd... Na vrhu malog vucka Rudine ispod stene na zaravni kao poruceno mesto za ski bife sa gomilom lezaljki, uz jednu-dve ski trake za najmladje i naravno OBAVEZNO osnezavanje puteva i staza, da bude napravljeno za juche! :D

Roman
21.02.2012, 00:23
@macak011
Za pripremanje staza sam govorio konkretno za cetvrtak, petak i subotu. Nedelja mi je jasna, u 13.30h temperatura je bila oko +10 C pa je morao da bude kacamak. Generalno tokom cele nedelje su imali problema sa tabanjem staza.

Roman
21.02.2012, 00:28
'ladno sam zaboravio: da dodam da sam najveci deo dana skijao stazu novog 4seda, staza koja je ubedljivo najbolje podnela skijaski dan, sa najmanje kacamaka, odlicno pripremljena, prilicno siroka na nekim delovima, vrlo pregledna, idealna za brzi siroki karving zaokret - GS :D
@ZLI: RC4 RC 175 je pokazao svu svoju snagu. Na kraju, uzevsi u obzir sve parametre staze - pripremu, robusnot, nagib, sirinu, preglednost, moj nivo skijaskog znanja, ukljucujuci i lepotu neposredne okoline, ubedljivo najlepsa staza na celom skijalistu je upravo staza Babin Zub (5 na mapi), novi 4sed. Livada, ali ona prava, za uzivanje! :D

Jedini smor kod spojnih puteva je veslanje sa Suncane na novi 4sed - to ubija maximalno - jedan vucak ili sidro sa vrha Suncane do vrha 4seda je pravi potez, cak tu moze da bude i neka satro staza za ski skole, pocetnike, itd... Na vrhu malog vucka Rudine ispod stene na zaravni kao poruceno mesto za ski bife sa gomilom lezaljki, uz jednu-dve ski trake za najmladje i naravno OBAVEZNO osnezavanje puteva i staza, da bude napravljeno za juche! :D
Ako se secas jednom prilikom sam pitao da li postoji pad od Suncane prema novom cetvorosedu... e sada znamo, dobrih 300m nema nagib u najboljem slucaju to je ravno i ima, brate, da se vesla :sm004:

SRB_PI
21.02.2012, 00:29
ма само да има снега, мене више неће видети на стази...

Roman
21.02.2012, 00:30
поново сам исцимао ћалета, питаћу га шта радити по том питању, ал мислим да унапред знам одговор...:awm2:
Dakle, samoorganizovanje... ako sam dobro shvatio :sm011:

Roman
21.02.2012, 00:32
ма само да има снега, мене више неће видети на стази...
A u sumi? Mislim...

SRB_PI
21.02.2012, 00:32
чим добијем потврду, јавим...

macak011
21.02.2012, 00:34
поново сам исцимао ћалета, питаћу га шта радити по том питању, ал мислим да унапред знам одговор...:awm2:

Ja sam pokusao da insistiram na zapisniku doktora, zvao GSS, GSS zvao docu, tezina povrede takva da Aleksa (u ovom konkretnom slucaju) u sopstvenoj reziji nadje prevoz do bolnice - doktor bio voljan da izda pismeni uput nadleznoj ustanovi - potpuno nepotrebno jer je Aleksa vec hitan slucaj. Pismeni izvestaj o tezini povrede odbio da izda - na zahtev ostecenog mislim da bi MORAO - klasican odjeb, ali ok, mogu da razumem. GSS MORA da uradi izvestaj o skijaskoj nesreci, na zahtev ostecenog moze da se dobije verovatno. GSS NIJE obezbedio imena SVIH ucesnika nesrece - propust, ali objektivno pomaganje unesrecenom ima prednost pa je razumljivo.Medjutim, SS NIJE uradio obebedjenje dokaza, popis imena ucesnika nesrece, fotogafisanje mesta nesrece, sakupljanje dokaza, obavestavanje MUP-a, itd, itd - teska povreda postupka uzrokovana neznanjem, javaslukom i nesposobnoscu SS, Sefa staza, redara i turisticke inspekcije Babinog Zuba. Bolidi. Mogu oni da budu super momci, duhoviti i to sve, ali to je kao da pekaru das da prodaje lekove u apoteci, a mesaru da ugradjuje vestacki kuk...

macak011
21.02.2012, 00:48
@macak011
Za pripremanje staza sam govorio konkretno za cetvrtak, petak i subotu. Nedelja mi je jasna, u 13.30h temperatura je bila oko +10 C pa je morao da bude kacamak. Generalno tokom cele nedelje su imali problema sa tabanjem staza.

Ja sve mislim da ima veze to sto je sve prirodni sneg, sto su im seli na kitchmu da sto pre prorade sve staze, pa su SS-ovci iskopavali oba 4seda, sve to po jakom vetru i kijametu, pa sredjuj napajanje, odjednom imaju krsh staza umesto samo dve, presing da sve proradi sto pre, itd, itd. Na kraju krajeva taj deo posla SS radi odlicno, zaista. Ipak je ovo tek pocetak, ima tu dosta posla, nisu uigrani. Ali ova druga strana u vezi odrzavanja reda na skijalstu na sta ih Zakon obavezuje - e tu su zesci sarlatani, vezare i volovi. Ne daj Boze neko da pogine, ubica bi im 'ladno skijao ostatak dana po Konjarniku ili gondoli, pa otisao kuci posle nes kafice u lobiju hotela. Eto, toliko. Dzabe svo vase lopatanje kad ne znate da sacuvate dokaze protiv mamlaza, kad vec niste znali da ih uklonite na vreme sa skijalista. I to vazi listom za SVA skijalista u Srbiji i za SVAKU stazu. Pravi skijaski redari u Srbiji su misaona imenica. Fuj! :sm008:

macak011
21.02.2012, 09:16
evo ga imidz za sledecu sezonu na stazama, kamikaze cuvajte se :D Ja vidim da me Pirke podseca na nekog poznatog lika iz bliske proslosti, ne mogoh da se setim...eh, mladosti! :sm022: :ok:

peratrta
21.02.2012, 10:07
Aj posto vas udavih sranjima, evo lepih stvari. Bili smo opet gosti kod Slavise i teta Nadice i opet je bilo neponovljivo i fantasticno. Prvo noc smo prespavali kod baka Milice uz pucketanje smederevca jer smo se kasno najavili i mesta u vili nije bilo, ali smo zato montirali lance na toplom,u njenoj stali u senu pored njene kuce - napolju veje i sece mraz, a unutra mirise seno, toplo, fenomenalno! Stavljeni lanci za 5 minuta - inace ja imam problem sa tim, zadnja vuca pa dok zavuces lanac iza tocka i zakacis, mecku da rodis - nizak auto, bez dizalice nista! :)

Sve vreme smo bili na hrani kod teta Nadice, ja bolju klopu ni kod kuce nisam jeo! Njena zeljanica, pa knjazevacki sir - kupili 7 kila! - pa slatko od cega-sve-ne, pa ajvar, pa sarmice, pa pihtije, pa belmuz, pa domace kiselo mleko - ljudi, ono je vrh, zaista! Iz trpezarije uvek izadjem propisno natovaren! Da ne kazem kako prija kad drugi gosti uzmu gitaru pa zapevaju domace hitove od pre 30 i kusur godina! Pa crno vino..! Nije lako sutra skijati u takvim uslovima! :D

Sledece vece smo prespavali u Vili Babin Zub, po prvi put u sobi na spratu: satelitska televizija, topla i cista soba, gomila peskira i tople vode - pravi uslovi za opustanje posle skijanja! Ujutru opet tovar sa zeljanicom pa pravac na stazu - inace, probudilo me sunce direktno u oci kroz prozor - jel moze lepsi pocetak dana posle onog kijameta u subotu?!? :)

Jos jednom veliko hvala Vili Babin Zub, Slavisi, teta Nadici i baka Milici na divnom gostoprimstvu, ponovo cemo drage volje biti vasi gosti, a nadam se bar jednom i leti, ne samo zimi!

Inace, cuo sam da je njihova kuhinja jedna od boljih na Staroj Planini - ne znam, ostale nisam probao, a ni ne zelim - ova mi je vise nego odlicna i dovoljna! :D

Sudeci po visini snega, bice ovde skijanje do maja ili cak juna! Vidimo se vrlo brzo gore, vec neki od sledecih vikenda, u martu!

A ne pomenu moju gitaru http://www.skijanje.rs/forum/images/icons/icon9.gif

macak011
21.02.2012, 10:12
A ne pomenu moju gitaru http://www.skijanje.rs/forum/images/icons/icon9.gif

Pa kako nisam covece?!? :dziveli:

"Da ne kazem kako prija kad drugi gosti uzmu gitaru pa zapevaju domace hitove od pre 30 i kusur godina!"

SRB_PI
21.02.2012, 10:21
evo ga imidz za sledecu sezonu na stazama, kamikaze cuvajte se :D Ja vidim da me Pirke podseca na nekog poznatog lika iz bliske proslosti, ne mogoh da se setim...eh, mladosti! :sm022: :ok:

:sm018::yay:

peratrta
21.02.2012, 10:22
Pa kako nisam covece?!? :dziveli:

"Da ne kazem kako prija kad drugi gosti uzmu gitaru pa zapevaju domace hitove od pre 30 i kusur godina!"

izgleda da se jos nisam probudio :sm022:

macak011
21.02.2012, 10:26
izgleda da se jos nisam probudio :sm022:

Sto ustade tako rano (10h), pa nisi na skijanju?!? :D

peratrta
21.02.2012, 10:39
Sto ustade tako rano (10h), pa nisi na skijanju?!? :D

Mora da se i radi pomalko :glavaozid

SRB_PI
21.02.2012, 10:42
оће неко жито са шлагом, не могу левом руком да једем како ваља...?

macak011
21.02.2012, 10:46
e sad me podseti...nas drugar pre jedno dvaes' godina sjebo vilicu, pa je sve jeo tako sto umuti mikserom: stavi pljeskavicu, malo jogurta i sve umuti i popije - jedini nacin da se nahranis, uzas.. I dodje mu u posetu ortak i donese dva kila tvrdih zelenih jabuka! :sm022: :sm011:

Cuti i mrdaj tom levom... :sm003:

100jan
21.02.2012, 11:37
Ovo me podseti na vesele devedesete "..Jedan Pirke je mogao biti ubiVen.."

Brz oporavak i povratak na stazu zelim svima!
Citajuci sve ovo ne mogu a da se ne zapitam zasto decu ne vodite u neke malo kulturnije skijaske krajeve? Razlike u novcu sigurno da ima, ali takodje i u kvalitetu skijanja, pa kad se u jednacinu ubace i ostali faktori..

Kakvo nam je st(r)anje u drustvu, takvo je i na ski stazama i u svemu drugom, i tu se tesko sta moze promeniti, verovatno bas zbog toga dobar deo clanova foruma kucka iz toplih domova u manje ili vise dalekim zemljama.

(Verovatno ovo nije tema za iznosenje ovakvog misljenja, al ne mogadoh da izdrzim)

SRB_PI
21.02.2012, 11:48
а променићемо систем, ил нечији лични опис... неће више Пирке да буде у гипсу због манијака који иду 200...

ја сам мање више викендаш, али идем сваког дана... једини ски центар у који би мого на један дан је Витоша, ал је скупље... кад изједначе цену, нећу да размишљам... а и о5, да ми се не дао бог тамо нешто деси, морао би из џепа да дам кинту за збрињавање... а прошлог пута је то коштало око 500 долара...

jopopo
21.02.2012, 11:51
Lepo smo te savetovali za sledeći put, ponesi štapove. Izmisli novu disciplinu "Snowboard&Poles", bićeš jedinstven na planini :)

macak011
21.02.2012, 11:54
mozes one male, sklopive stapove, "trekking/hiking poles" :D

100jan
21.02.2012, 11:58
Ako ides u inozemstvo obavezno zbavis i medjunarodno zdravstveno sa ski/bord rizikom u nekoj od nasih osig. kuca, cena je svuda ~1.5eur/dan.
(sad zvucim ko agent prodaje :glavaozid)

A i stapovi mu dodju kao jedan vid osiguranja, to jes' prevencija :)

SRB_PI
21.02.2012, 12:42
мислим да и осигурања функционишу по принципу, плати, па надокнада...

онај склопиви са металном куглицом на врху...

macak011
21.02.2012, 14:06
Sve smo to pokusavali. Prvo ona krece kada nema nikoga, uvek se drzi pri kraju staze, uvek je najmanje jedan od nas iznad nje u plugu pokusavajuci da napravimo blok ali ovde je ocigledno bio problem sto smo stajali a pri toj brzini je nemoguce postaviti se.

Pa sta je uradio konj, nije je video pa pokupio, lose procenio kocenje ili je kasno video, pa lose izmanevrisao i pao na nju??? Nije valjda bilmez namerno gadjao da prodje tik pored vas, pa omasio? Jel si mu saznao ime? Da ga ubijes zardjalom kasikom, zivota mi... Verovatno konj i cita ove redove.. Kako je Masha danas?

Roman
21.02.2012, 16:14
Pa sta je uradio konj, nije je video pa pokupio, lose procenio kocenje ili je kasno video, pa lose izmanevrisao i pao na nju??? Nije valjda bilmez namerno gadjao da prodje tik pored vas, pa omasio? Jel si mu saznao ime? Da ga ubijes zardjalom kasikom, zivota mi... Verovatno konj i cita ove redove.. Kako je Masha danas?
Rekao sam joj kako se puno dobrih ljudi interesuje kako je Masa...

macak011
21.02.2012, 16:16
Veliki pozdrav Masho, da ozdravis brzo, pa da se opet svi skijamo zajedno! :sm018: :yay: :ski:

Roman
21.02.2012, 16:19
Da bilmez je nisanio da prodje kroz nas, videli smo da odozgore... uuufff cekaj moram da je nosim u wc, kasnije zavrsavam...........

SA7E
21.02.2012, 16:36
Evo par slika proslog vikenda i rajske nedelje, pozdrav svim ljubiteljima Stare planine i sa zadovoljstvom najavljujem web site koji ce se baviti Starom planinom u toku cele godine :)


Pozdrav!

macak011
21.02.2012, 16:38
Nisanio?!? Kakav kreten jbm ti sunce. Dal' takvi bilmezi imaju decu?

Markoos
21.02.2012, 16:42
Ocigledno da ne, posto svako normalan bi prvo pomislio na posledice pa tek onda uradio tako nesto :sm006:

Roman
21.02.2012, 16:43
Evo me... odozgore ide mala guzva i zaustavimo se na oko 7m od desne strane na polovini staze(to je drugi prelom odozgore), ja sam malo iznad pomeren prema desnoj ivici, ispod mene Jasmina i na bukvalno pola metra ispod Masa, po sredini prolaze skijasi i ostaje samo bilmez koji se drzi potpuno desne ivice,ide ko simplon-express i odlicno barata skijama, okrece, iz cista mira se oborio u levo i direktno pogodio u Masu. Imao je cist prolaz do dole ali je idiot iz cista mira slomio u levo...
Pokusavam da saznam ko je ali... Znam sigurno da je skinut sa zice i da vozi crnu Yaris beogradske registracije, jer je otisao 10min posle stradanja SRB PI-ja

Roman
21.02.2012, 16:56
Ovo me podseti na vesele devedesete "..Jedan Pirke je mogao biti ubiVen.."

Brz oporavak i povratak na stazu zelim svima!
Citajuci sve ovo ne mogu a da se ne zapitam zasto decu ne vodite u neke malo kulturnije skijaske krajeve? Razlike u novcu sigurno da ima, ali takodje i u kvalitetu skijanja, pa kad se u jednacinu ubace i ostali faktori..

Kakvo nam je st(r)anje u drustvu, takvo je i na ski stazama i u svemu drugom, i tu se tesko sta moze promeniti, verovatno bas zbog toga dobar deo clanova foruma kucka iz toplih domova u manje ili vise dalekim zemljama.

(Verovatno ovo nije tema za iznosenje ovakvog misljenja, al ne mogadoh da izdrzim)
Kuturnije??? izvini, a gde to?
Nismo prvi put na SP, ovo nam je cetvrta godina, jednostavno smo se zaljubili u ovaj kraj, osecamo se prijatno, a sto se tice skijanja nigde necemo napraviti vise laufa nego ovde, a razlika u ceni je ogromna.
Ako si mislio na inostranstvo, za to novca nemamo. A veruj mi da nam je zadovoljstvo da dodjemo na SP.
Bez obzira na sve opet cemo doci.:sm021:

macak011
21.02.2012, 17:02
cek cek, skinut? Znaci oduzet mu skipass?? Pa onda bi trebalo da SS-ovci znaju ko je??

macak011
21.02.2012, 17:22
@Roman: svaka cast, samo napred! Ne dozvolite da vas ovaj tezak dogadjaj izbaci iz ravnoteze! Bice sve u redu, ubedjen sam u to! Vidimo se opet na SP! :dziveli:

SRB_PI
21.02.2012, 17:33
ја сам видо црни ауто испред комбија у ком сам се откидао од плакања због рукомета... само сам запамтио БГ табле и црни, а можда је и тојота јарис... а и контам да није био са женом... уф, сад се будим... не знам шта ми је...

macak011
21.02.2012, 17:35
jbg kad bi neko citao ovaj forum, a da ima fotku sa parkinga... ;)

vlada019
21.02.2012, 18:40
Najbolje je da sutra neko od Vas licno ode i postavi ovde iznesena pitanja na :


Javno preduzeće ''Skijališta Srbije'' organizuje sutra za predstavnike medija obilazak ski centra na Staroj planini. Kako se u pozivu navodi, ova zima predstavlja najuspešniju ski sezonu u poslednjoj deceniji, a značajan doprinos tome dao je i najmlađi ski centar na Staroj planini, u kome funkcioniše i najmodernija gondola, prva u Srbiji. Obilazak će početi u 11,30, a novinarima će se obratiti v.d.direktora JP ''Skijališta Srbije Dejan Ljevnaić.

SRB_PI
21.02.2012, 18:42
ја по цео дан спавам, ни у школу не идем, само ми још пут до бз фали...

него, има ли још која фотка од недеље, Владо? или код кога могу да нађем на фб?

vlada019
21.02.2012, 19:17
ја по цео дан спавам, ни у школу не идем, само ми још пут до бз фали...

него, има ли још која фотка од недеље, Владо? или код кога могу да нађем на фб?

za sada nema novih fotki ali ti ovu snimi jer ce po svemu sudeciuskoro biti uklonjena...:couto:

vlada019
21.02.2012, 19:19
[/URL]1 (http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22139#)
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/397084_2256758518146_1823850576_1470660_398987342_ n.jpg
Hotel Stara planina popunio 70 odsto kapaciteta

Hotel Stara Planina uskoro će dobiti vlasnika, a u toku je i javni oglas za zakup lokala u okviru kompleksa
Hotel Stara planina, koji se nalazi na ”Jabučkom ravništu” popunio je 70 odsto svojih kapaciteta, rekao je direktor JP Stara planina Svetislav Popadić Tanjugu, dodajući da će do kraja februara biti poznato i ko je zainteresovan da postane vlasnik pomenutog hotela. Pored domaćih, interesuju se i strane kompanije.


detaljnije [URL]http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22139

SRB_PI
21.02.2012, 19:23
одавно сам је ставио на фејс... него мене дал је неко слико док ме Јефта паковао...

peratrta
21.02.2012, 19:42
Rekao sam joj kako se puno dobrih ljudi interesuje kako je Masa...

Maso Sunce
Svi ti zelimo sto brzi oporavak

I moje cerka od 6 god je skijala na SP sve ove dane i mi smo kao kobci obigravali oko nje

Malo slika od nedelje

dr_kolew
21.02.2012, 19:56
Evo malo ja

sasacg
21.02.2012, 20:10
haahahah doktore legendo :)

Ovako je jedan lik,samo go do pasa,skijao na -20 u Soldenu :sm022: