PDA

Pogledati punu verziju : Novosti sa Stare planine



Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16]

Roman
14.02.2017, 23:37
@mickeu@
Što se ne javi, ne videsmo se...

gio
15.02.2017, 09:56
Nije od ove godine nov nego pre dve sezone na krčmar i gvozdac. To je platila još Dinkićeva garnitura.
Iskreno, ne vidim razlog da se favorizuje kop na štetu Stare Planine (bar do pre par godina je bilo očigledno da se troše pare i na staroj) ali imajući u vidu gde živimo i kakav sve šljam se nalazi na pozicijama koje bilo šta odlučuju (počev od mesne zajednice pa na dalje), ništa nije nemoguće.

dedinac
15.02.2017, 17:26
Od sutra do nedelje sam na Staroj pa ako je neko sa foruma gore neka se javi. Crno bela jakna, crna kapa kao veliki Štrumpf i 5-6 klinaca oko mene,pauze pravimo u kafiću između Konjarnika i Sunčane.

dedinac
20.02.2017, 13:57
Stvarno sam hteo da platim piće nekome sa foruma ali se niko nije javio. Skijali u četvrtak i petak po suncu u subotu oblačno a u nedelju sa snegom. Maksimalno smo čekali na gondoli 1 minut kkonjarnik i sunčana bez čekanja. Od prve do poslednje vožnje sa jednom pauzom za ručak. Staze su bile o.k. s obzirom na visoke temperature, popodne se pojavi led i hupseri ali ništa problematično. Ljudi iz skijališta se trude maksimalno da održe red na stazi i da pripreme staze, GSS imao pune ruke posla jer je bilo baš dosta povreda. Sve u svemu prezadovoljni,naboli smo neki novi smeštaj za male pare sa domaćom hranom. Moj utisak je da se na Staroj naskijamo za sve pare i da napravimo maksimalnu kilometražu.

hallo
20.02.2017, 14:45
Stvarno sam hteo da platim piće nekome sa foruma ali se niko nije javio. Skijali u četvrtak i petak po suncu u subotu oblačno a u nedelju sa snegom. Maksimalno smo čekali na gondoli 1 minut kkonjarnik i sunčana bez čekanja. Od prve do poslednje vožnje sa jednom pauzom za ručak. Staze su bile o.k. s obzirom na visoke temperature, popodne se pojavi led i hupseri ali ništa problematično. Ljudi iz skijališta se trude maksimalno da održe red na stazi i da pripreme staze, GSS imao pune ruke posla jer je bilo baš dosta povreda. Sve u svemu prezadovoljni,naboli smo neki novi smeštaj za male pare sa domaćom hranom. Moj utisak je da se na Staroj naskijamo za sve pare i da napravimo maksimalnu kilometražu.
S obzirom da nameravamo do SP molio bih info odn kontakt o pomenutom smestaju.
Hvala.

sev
20.02.2017, 14:57
Takodje me zanima taj smestaj. Ja sam do sada spavao u Pirotu (licni razlozi), ali mrzi me da vozim toliko ujutro. Omatorilo se... 😊

dedinac
21.02.2017, 17:47
Poslato u PP

malada
22.02.2017, 01:59
Ako moze i meni kontakt, hvala.

mazzystar
23.02.2017, 14:29
Ako taj smestaj nije daleko od Konjarnika, zamolio bih i ja za info

djodjo1511
23.02.2017, 17:18
ako moze i meni info od tog smestaja. hvala

Roman
25.02.2017, 22:38
Juče i danas je izgleda opasno ojužilo. Sinoć je i kiša rokala a jutros skijalište nije radilo. Nemam informaciju da li je kasnije otvoreno ali pretpostavljam da jeste...

alexapi32
01.03.2017, 19:13
recimo da se očisti Konjarnik desna strana, ono je bruka i sramota da se pet godina ne sklone stene, panjevi i ostalo što štrči po stazi a on mi kaže, ne dozvoljavaju iz Beograda iz Skijališta... hteli smo da oglasimo javne radove da se Konjarnik sredi jer se sve zakorovilo ali nam je zabranjeno!!!???
Nemoj da mi diras jedinu offpiste stazu na planini grrr :D
Sala na stranu, bilo bi fino da se ocisti lepo, bilo je perfektno 21.2 za van staze, snega je bilo do kolena na mestima.
Takodje je bilo fantasticno da se prodje kroz onu sumu pored gondole, pravo uzivanje.
http://i.imgur.com/I2yIY7n.jpg
Bili smo i hrabri da se pohvalim :D

Roman
02.03.2017, 22:07
@alexapi32@
Ma nema veze da li je tabana ili ne... neka ostane offpiste ali neka se ocisti!!! Pogledaj prostor od ispod gondole pa prema krajnjoj desnoj ivici, ozbiljna širina a ti si prošao onom uskom stazicom. Gledam i svarno može da se dobije ozbiljna i bezbedna staza ali mora da se očisti. Neko će da ostavi noge na nekom panju. Imao bi i dva dobra skoka ali trenutno stoje panjevi otprilike na doskočištu... Mislim da je velika šteta jer se ne koristi u punom potencijalu.

antiR3ality
17.03.2017, 08:26
Pozdrav ljudi,

kakva je situacija gore ? Planiram da dodjem za vikend, ako su uslovi koliko - toliko dobri.

admin
26.08.2017, 02:19
Radovi na putu Srljig - Kalna

http://www.skijanje.rs/vesti/stara-planina-radovi-na-putu-srljig-kalna/

antiR3ality
04.09.2017, 10:54
Bravo !!!
Prošao sam za vikend tim putem, i prijatno se iznenadio. Trenutno ima još tačno 13 km lošeg puta. Još samo da srede onaj uspon sa krivinama kod Guševca, i biće odlično.

wlad
01.10.2017, 13:27
http://www.bbc.com/storyworks/travel/serbia-the-place-to-be/serbias-winter-wonderland


For unspoiled beauty, head to Stara Planina, near the town of Knjazevac. It is the highest mountain in eastern Serbia, forms a natural border with Bulgaria, and hosts a fascinating area of nature. Still relatively undeveloped, but with tourism likely to boom there soon, it is definitely worth a visit sooner rather than later.

It is snow-covered for five months of the year, with a giddy height of up to 1,900m. Seek out Babin Zub ski resort, which enjoys both beauty and elevation (1,758m), and is a protected nature reserve. There are runs in four locations (Konjarnik, Suncana, Dolina and Markova Livada). Unlike the larger scale Kopaonic, Konjarnik’s chairlift capacity is 1,400 skiers per hour and Suncana Dolina’s T-bar lift has a capacity of 1,200 per hour. Meanwhile, Markova Livada has a kindergarten with a magic carpet, and a 13km-long free ride slope.

ski-shkomi
09.10.2017, 19:57
Lepi snimci nove deonice koja se sredjuje SVRLJIG-KALNA
ZA SVAKU POHVALU :ski:https://www.youtube.com/watch?time_continue=150&v=faK-fZlT6x8

Roman
14.11.2017, 14:43
Ja sutra krećem put Stare planine, pa da vidim ito čudo od novog puta. Pa prenosim utiske...

Roman
14.11.2017, 14:50
Koliko sam shvatio trebalo bi ceo da je završen. Meni lično je bio drag onako razbijen, kao da se vratim dva veka unazad, mada stvarno ga treba doterati da bude normalan put. U stvari mene zanima da li će se zimi održavati jer do sada je bio jako opasan po snegu a čistača nigde...

ski-shkomi
14.11.2017, 18:45
Romane snimi situaciju pa da vidimo utiske iz prve ruke. Kako su javili valjda jos 6-7 km treba da se sredi ali videcemo a ono sto obecava da ce od ove sezone da se i taj put redovno cisti i odrzava. Potrudili su se svakako,pokazace vreme...sneg stize :)

Roman
24.11.2017, 20:41
Evo iz prve ruke, prošle nedelje prodjoh sada već bivšim Macak road-om. Jeste opravili su ga!!! Stanje je nemerljivo bolje nego što je bilo, od Svrljiga do Kalne stigosmo za nešto manje od pola sata. Mada mogu da kažem, sada će da me pljuju, da sam očekivao više. S obzirom kako se počelo sa obe strane, mislim na širinu puta, učinilo mi se da će se tako i finiširati. Ali zadovoljili su se time da samo presvuku postojeći asfalt.

Roman
24.11.2017, 20:48
To znači da su ostale malo nelogične linije puta, hoću da kažem da je dosta moglo da se isprvi i ako se i dalje ne čisti sneg očas posla će se neko naći sa strane puta a da to i ne zna. Elem imam još zamerki ali da ne mračim jer je situacija nemerljivo bolja. Ostalo je još oko 6km da se završi ali i po tome može da se tera. Ako idete od Svrljiga prema Kalni stari asfalt će se pojaviti 6km pre sela Jalovik Izvor. Nadam se da će zimi održavati taj put jer će to biti zaista ušteda u vremenu.

Roman
24.11.2017, 20:53
Ali to nije kraj... takodje je velikim delom završen put Kalna - Knjaževac. Potpuno nov put, kada sam to čuo morao sam tuda da se vratim. Tehnički bolje je uradjen naročito drenaža za razliku od Svrljig - Kalna, ovde se voda nije zadržavala na putu. Takodje je i dosta ravniji, ostalo je par deonica po 2, 3 km ali taj asfalt je sasvim ok. Sve u svemu LEPO...

Roman
24.11.2017, 21:49
I to nije sve, prošli vikend su se zabeleli Midžor i Babin zub. Bilo nekih 10 - 15cm snega

ski-shkomi
29.11.2017, 16:33
Osnezavanje krenulo i na Staroj planini,a za vikend se ocekuje drugi talas snega.... 16245

Roman
29.11.2017, 22:55
Ne volim te staze uz gondolu ali moram priznati da je ovo milina pogledati :sm004:

wlad
30.11.2017, 11:50
EPS-ov hotel uskoro ponovo počinje sa radom

http://www.skijanje.rs/vesti/stara-planina-eps-ov-hotel-uskoro-ponovo-pocinje-sa-radom/

Dobra vest stiže sa Stare planine. EPS-ov hotel "T.C.Babin zub", koji se nalazi preko puta planinarskog doma, dat na raspolaganje JP Stara Planina, a oni su ga preneli na upravljanje SP Resort-u DOO koji trenutno gazduje i bivšim Falkenštajnerovim hotelom. Inače, ovaj hotel je zatvoren od 25. juna 2014. godine, a tada je poslovao u okviru EPStursa.

Radovi na rekonstrukciji i renoviranju su otpočeli krajem prošle nedelje, a planira se završetak istih do sredine decembra. Intenzitet radova i dinamika su za sada zadovoljavajući, a plan je da se hotel spremi da proradi već neposredno pre Nove godine. Postoji i varijanta da se čak u njemu organizuje i doček Nove 2018. godine. U svakom slučaju, za predstojeću sezonu će biti još jedan objekat više za skijaše i ljubitelje zime sa oko 60 ležajeva.

Inače, na planini sneg uveliko pada, za vikend je od Kalne prema Zubu bilo oko 20cm snega na putu, topovi rade i polako se spremaju staze. Tokom celog predstojećeg vikenda očekuju se snežne padavine, tako da spremno dočekuju ski opening zakazan za četvrtak, 14.12.2017. godine.

mickeu
03.12.2017, 14:00
Cao,
Dobra je vest za eps-ov hotel. Mozda ce sada da srede i put do staza od planinarskog doma i eps-a ...

Roman
03.12.2017, 18:30
To ja pitam zadnjih pet godina. Da li je moguće da o tome niko ne razmišlja... :sm006:

mickeu
03.12.2017, 19:34
Razmisljaju, ali im jos to nije u petogodisnjem planu... Ista stvar kao sto i selu Crni vrh mobilni nema prijem, a hoce da se bavimo turizmom i razvijamo zaostale krajeve...

Roman
07.12.2017, 23:17
@mickeu@
Kako nema? Ima čak i WI FI :sm018:

Roman
07.12.2017, 23:22
Bez šale, pisao sam o tome prošle godine... ljudi što rade u skijalištu ne beže od posla ali, po njihovim rečima, iz matične kuće im ne dozvoljavaju nikakvu inicijativu. A skoro sam čuo još goru vest, naime do daljnjeg neće biti ništa radjeno, ni novih staza ni novih liftova jer skijalište ima više kapaciteta nego skijaša :glavaozid

ski-shkomi
10.12.2017, 19:36
Danas na emisiji SAT bila kratka prezentacija ski centara u Srbiji. Prikazali su i i sredjenu deonicu puta Svrljig-Kalna i prema njihovim informacijama osnezavaju se sve staze....a da li ce sve one biti u funkciji videcemo za 3-4 dana. Ocekuje se porast temperatura,nadamo se da nece bitno uticati na sneg na Staroj,da ispostujemo opening kako dolikuje...:dziveli::yay:

Roman
11.12.2017, 01:17
@ski-shkomi@
Info direktno sa skijališta, ne osnežavaju se sve staze. Za sada se radi samo oko gondole zatim će se sredjivati "Babin zub", "Sunčana" će donekle biti obogaćena topovima ali pošto su im vezni putevi tanki čeka se prirodan sneg. "Konjarnik" nije ni pipnut. Ima tu još problema "tehničke" prirode, itd itd

ski-shkomi
11.12.2017, 14:11
Hvala za sveze informacije @Roman
sad sam ulazio da vidim web kamere i oko gondole ratraci vec sredjuju16288

ski-shkomi
11.12.2017, 20:27
Evo konacno i informacija u vezi openinga.....
16300

wlad
12.12.2017, 17:32
Evo i zvanične informacija sa FB strane Skijališta Srbije:


Ski sezona na Staroj planini pocinje 14.decembra. Za pocetak sezone radice gondola i pratece staze, a prva dva dana, 14. i 15. decembra bice besplatno skijanje. Popust od 70% ce vaziti tokom poslednja dva dana manifestacije “Ski opening” #Staraplanina #skiopening #skijalistasrbije #pogledsavisine — at " StaRa PlaNiNa ".

antiR3ality
14.12.2017, 11:08
Ima li svežih informacija sa staze ?
Gledajući kamere, čini mi se da ima malo snega, i da je toplo.
Razmišljam da li se isplati dolaziti za vikend, ili eventualno jedan dan.

ski-shkomi
14.12.2017, 21:17
Skijali smo danas...bilo super vreme,put preko Svrljiga i Kalne korektan,rsedjen ,ostalo jos 6-7 km
Staze oko gondole ujutru u dobrom stanju,kasnije vec popustilo...bilo je dobro zezanje i vredelo je biti gore
Za vikend se ocekuje neki hladniji talas da ipak malo izvuce situaciju
16306

ski-shkomi
14.12.2017, 21:23
16307
16308
16309

Roman
29.12.2017, 00:12
Danas puštena "Sunčana" a juče "Babin zub", "Konjarnik" mora još da se popuni u donjem delu ali se očekuje do Nove godine...

ski-shkomi
04.01.2018, 19:06
KONJARNIK KRECE SUTRA SA RADOM ( U PETAK 5 og JANUARA) :ski:

Roman
10.01.2018, 09:24
Zar je moguce da nikoga nema gore?

mickeu
15.01.2018, 09:56
ajmo ljudi...
dajte neke informaciji kako je gore
treba se uskoro skijati:)

marley
16.01.2018, 09:41
13.01.skijanje extra,14.01.dan malo hladniji,ali podnosljivo...Staze sredjene perfektno.Sve pohvale.Guzve nema..

ski-shkomi
17.01.2018, 17:16
Slabo stize info sa Stare...ja cu verovatno u petak gore pa javljam situaciju
Koliko sam trenutno upucen sneg je padao juce i danas,bilo je i jaceg vetra...
ocekuje se bolje vreme ovih dana pa videcemo na licu mesta ...

mickeu
20.01.2018, 09:11
Cao, neka informacija sa lica mesta, koliko ima snega, koje zice rade...

ski-shkomi
20.01.2018, 14:10
Juce savrsen dan,staze ispeglane,sve zice u funkciji... guzve nema ni na vidiku
sada opet veje a kako prognoze kazu padace i sutra,tako da ce biti sve u full-u
Ko je u mogucnosti neki ode bar na jedan dan,nece se svakako pokajati :ok:

mickeu
20.01.2018, 16:08
Hvala puno za info. Mi sledece subote...

ski-shkomi
20.01.2018, 19:59
Stize uskoro i razvedravanje i pravi skijaski dani pa ko voli nek izvoli....
16469

mickeu
23.01.2018, 16:43
Ajmo neki mali info, kako je gore... Da li je gore gore nego sto je dole, ili je dole gore nego sto je gore...

zloglasni
23.01.2018, 20:04
Google ne konta da ne mere kisa da pada na - 6

mickeu
23.01.2018, 22:00
Ma kakva kisa, ne dolazi u obzir...

Roman
24.01.2018, 23:43
Svaki dan se drogiram sa web kamerama... poprilicno je raznovrsno vreme, i magla i sunce i vetar. Boga mi ove godine prava zima, i mislim da skoro nije bilo metar snega. Mi stizemo 3. februara, na zalost ne mozemo pre. Jedno pitanje, mada nije za ovu temu, da li je neko proverio put Svrljig - Kalna ali nakon padavina... da li se cisti?

marley
25.01.2018, 14:05
I mene zanima isto.Kako se odrzava put Svrljig-Kalna posle padavina,jer pre dve nedelje je jedan ,,majmun,, izleteo sa puta po malom snegu,pa sad ne bih da rizikujem,ako uopste ima snega na putu,nisam za.Ako moze informacija sto pre,jer krecemo sutra.Hvala unapred

Milan9
25.01.2018, 18:33
Dobre gume i normalna voznja i nema sekiracije ... Mi smo prosle god po bas losim usovima isli bez problema... A Svrljizani svoje puteve odrzavaju 10 puta bolje nego Nislie u svakom smislu...

marley
25.01.2018, 19:33
Hvala na odgovoru,i ako mi ne znaci nista,kako je bilo prosle godine.

Roman
26.01.2018, 12:18
Po rečima mojih prijatelja iz Svrljiga put se čisti redovno, pre dvadana su išli put Kalne. Trenutno nema snega na putu sve je očišćeno...

antiR3ality
26.01.2018, 12:26
Poslednji put sam se vraćao tim putem 2.1.2018, na planini je padao sneg po malo tog dana, i dan pre toga.

Videlo se da je put je bio čišćen, i bačena je so, ali bilo je deonica gde to nije bilo dovoljno - u smislu da je u nekim krivinama bilo i leda. Tako da kao što neko reče - potrebno je voziti opreznije u takvim uslovima.
Ali što se mene tiče - od kako je sređen put - to je za mene jedina opcija iz Niša. Više i ne razmatram da idem preko Knjaževca ili Pirota.

mickeu
27.01.2018, 19:14
Mi danas dosli. Isli preko pirota. Na planini fenometalan dan. Snega dovoljno, sunca taman

boys_san
28.01.2018, 09:18
Zdravo prijatelji, prvo se izvinjavam zbog mog lošeg srpskog jezika :)
Sredinom februara doći ću s mojom ženu na Stare planine, želim da vas zamolim da mi date neko pojašnjenje
da padine stignu do Babinog zuba maksimalno pripremljenog.
Sa crvenim strelicama na slika pokazao sam kako želim da naučim i odem.
Parkiću automobil na parkingu hotela Stara Planina (na donjoj stanici gondole)
i ja idem odatle. U završnici, gde je kraj Koniarnik, moje pitanje je: mogu li na obrnutom redosledu
da mogu da se vratim u moj auto na donja stanica gondola ili ne? U youtube ne mogu pronaći link za veza staze
Suncana dolina-Babin zub, postoji samo jedan - Babin zub-Suncana dolina.
Pitam zato što želim prvi dan da se kreću po svim stazama, a potom i da izaberem najbolje staze za skijanje.
Ako to ne uspije, moram da parkujem jedan dan na gondolu i vozim Jabucko i Babin zub
i još jedan dan da parkujem na Konjarnik dole i se vozi samo Suncana dolina i Konjarnik.
Zahvaljujem svima koji će mi pomoći I nadam se da ima sneg sredinu Februara. :)

16518

https://imgur.com/jF09XOL za svaki slucaj dajem i link za slika

mickeu
29.01.2018, 06:54
Cao,
srpski ti i nije tako los, razumeli smo te. Prvo pitanje je zasto se ne parkiras kod Konjarnika, blizi je od gondole. Drugo, sve su staze povezane tako da mozes od gondole do Konjarnika i nazad, a mozes i obrnuto

marley
29.01.2018, 11:41
Predivan vikend,staze sredjene,put Svrljig-Kalna cist.Malo guzve u nedelju,ali sve u svemu dva extra dana....

boys_san
30.01.2018, 16:46
Cao,
srpski ti i nije tako los, razumeli smo te. Prvo pitanje je zasto se ne parkiras kod Konjarnika, blizi je od gondole. Drugo, sve su staze povezane tako da mozes od gondole do Konjarnika i nazad, a mozes i obrnuto
I tako ce da uradim ,ce da parkiram kod Konjarnik i ce da opitam da obilazim sve staze ,ako nije bas tezko da prodzem ot Suncana do Babin zub ce da probam,ako ne prvi dan samo Suncana i KOnjarnik ,pa sledeci ce da idem na jabucko i babin zub staze :)
Hvala za odgovor:)))

Roman
31.01.2018, 10:58
@boys san@
Poslusaj mickeu-a, doduse zavisi gde cete biti smesteni ali ako niste gore kod hotela Konjarnik ti je svakako najblizi...
Sve je povezano tako da ces u jednom danu stici sve da odvozas... vise puta. Dobrodosao :cug:
By the way, mi stižemo u subotu i bićemo prisutni sledećih devet dana. Pa ako je neko raspoložen za druženje ili ne daj bože nekom treba pomoć vidimo se gore :ski:

boys_san
02.02.2018, 17:52
@boys san@
Poslusaj mickeu-a, doduse zavisi gde cete biti smesteni ali ako niste gore kod hotela Konjarnik ti je svakako najblizi...
Sve je povezano tako da ces u jednom danu stici sve da odvozas... vise puta. Dobrodosao :cug:
By the way, mi stižemo u subotu i bićemo prisutni sledećih devet dana. Pa ako je neko raspoložen za druženje ili ne daj bože nekom treba pomoć vidimo se gore :ski:
Hvala vam puno,stvarno. Rezervisal sum u Crni Vrh jedno studio,tako ce da Konjarnik mislim da mi je na 4km od kuca i kako ste mi rekli,gospoda,tako ce da uradim. Jos jednom ,hvala . Jedva cekam da dodzem 18tog februar(nadam se da ima dovolno sneg) na Stara planina. Prijatno i pozdrav.

Roman
04.02.2018, 14:43
Evo ukratko... stigli juce po nenormalni vremenskim uslovima. Verovali ili ne na auto putu 21C, Cestobrodica 16C, Knjazevac 19C. Ali evo nas gore, sve radi oko -0C, teeeska magla, pici vetar narocito na stazi Babin zub ali nema veze prava zima. Mislim da je selo Crni vrh puno. Najvise naravno turista iz Bugarske. Sada me ceka " dunja" u Plazi pa moram da idem...

Roman
06.02.2018, 13:52
I juce I danas idealno. Sunce, vetar minimalno, temoeratura blagi kinus. Apsolutno savrseno. Nikada vise skijasa nego ove godine. Cak mi se desavalo da ima I desetak ljudi u redu za zicu.

Roman
11.02.2018, 22:38
Veceras se vratili sa planine. Evo prvih utisaka... vreme, generalno, pravo zimsko... tri dana idealna jedan sa teskom maglom i jakim vetrom, ostatak malo oblacno malo magla malo suncemalo vetra a temperatura oko nule. Ove godine je po poseti pocelo da lici na skijaliste. Kada ovo kazem prvenstveno mislim na prisutnost turista radnim danima...

Roman
11.02.2018, 22:43
Veliki broj turista iz Bugarske a mislim da je odnos 70 vs 30 u procentima u korist Bugara. U poslednjih nekoliko godina nisam video toliko automobila ispred svake kucice u selu Crni vrh, cak je i "Hajduk Veljko" imao dobru posetu. Snega takodje dosta vise nego predhodnih godina. Ljudi zaposleni na odrzavanju staza dobro odradjuju svoj deo posla. Meni licno je zao sto vise ne radi kafic u podnozju Konjarnika pa smo ostali samo sa dva postojeca.

Roman
11.02.2018, 22:44
Zar je moguce da niko sa foruma nije bio na Staroj ovih dana???

boys_san
23.02.2018, 18:55
Zdravo ljudi, vratili smo se pre dva dana,mogu da kazem -odusevil sam se od Babin zub. Bilo je jaka magla i vetar ,ali sve drugo super . Hvala svima za komentari i uskoro opet ce da dodzem :)

dedinac
26.02.2018, 00:25
Bili smo od cetvrtka do nedelje gore. Bilo je fantasticno skijanje bez guzvi i sa odlicno pripremljenim stazama. Mozda malo kvari utisak magla koja je bila prisutna sva cetiri dana ali nista strasno.

mickeu
27.02.2018, 07:56
cao,
da li ima nekoga tamo gore da nam kaze kako je...
nesto bih sledeceg vikenda....

mickeu
01.03.2018, 20:57
da li se meni cini ili ove godine bas ima slabo informacija ovde na forumu...
da li su botovi krivi zasto se na forumu slabo pise?
ajmo ljudi, bice jos izbora:(

Crni
03.03.2018, 21:19
Jedna danasnja slicica (https://ibb.co/ktmtDS) sa Stare planine.

mickeu
04.03.2018, 18:37
Nije lose, mada ima malo i oblaka. Bitno da nema magle...

Crni
04.03.2018, 20:38
Evo svih slika od juče:

16621

16622

16623

16624

16625

Crni
04.03.2018, 20:40
Ne da mi da zakačim više od pet slika po poruci, pa evo još ove dve:

16626

16627

(Inače, kačenje slika na forum sa Android telefona (Firefox browser) mi nije radilo, zato kačim tek sad, sa računara.)

Crni
04.03.2018, 21:23
Kako se da videti sa gornjih slika: Juče odličan dan za skijanje. Mi smo malo zakasnili, na stazi smo bili tek oko 11, od tada pa do kraja dana je većinu vremena bilo sunce, temperatura ispod nule, staze u solidnom stanju, milina.

Danas pak baš loš dan. Od jutra gusta magla, vidljivost bukvalno nekih 10m ako ne i manje, skoro da ne vidiš gde je staza, temperatura iznad nule, sneg se lepi za skije. Tako je bilo sve do iza 1, tek onda se nešto razbistrilo, mada su i dalje s vremena na vreme nailazili talasi magle.

Pošto je meni ovo bio prvi boravak na Staroj planini, malo utisaka: Sveukupno, za početnika ili pak nekog srednjaka rekreativca kao ja, jako lepo vikend-skijanje, i to je to. Ko voli off-piste, pretpostavljam da i njemu može biti zanimljvo, ali ozbiljan skijaš ne znam šta bi radio gore.

Za ljude koji rade na skijalištu, pohvale od mene. Deluju dobro organizovani, moj je utisak da rade koliko mogu, malo ih je očigledno sneg zatrpao tako da neke stvari kao npr. prilazi rampama itd. bi mogli biti bolje rešeni, ali nije veliki problem.

Neke instalacije su po meni loše rešene, npr. meni se čini da je gondola velika glupost, običan četvorosed mislim da bi mnogo bolje odradio posao. Sa druge strane, četvorosed na stazi br. 5 mislim da bi morao da ima kabinu, ona strana je potpuno eksponirana, mnogo je hladno kad duva vetar. Prelazi sa staze na stazu isto su nekako traljavo rešeni, mnogo se vremena izgubi da se ode sa jednog kraja skijališta na drugi.

Nisam uspeo da procenim koliko ima potencijala da se skijalište širi, i u kom pravcu. Mislim da nema smisla praviti bilo kakve dodatne smeštajne kapicete na lokaciji na kojoj je hotel Stara planina, umesto toga mislim da bi bilo bolje da se ti kapaciteti prave dole u kotlini, i da onda gondole izlvače ljude na staze. Ali dole je sve skučeno. Plus, isto to sve važi i za Kopaonik, ali svi znamo kakvo je vašarište tamo nastalo...

Priroda prelepa, juče kad je bilo sunčano na momente sam ostajao bez daha, vidi se pola Srbije na dlanu, Karpati u Bugarskoj... Obavezno se vraćam na planinarenje čim se otopi sneg.

wlad
05.03.2018, 08:51
(Inače, kačenje slika na forum sa Android telefona (Firefox browser) mi nije radilo, zato kačim tek sad, sa računara.)

Za kačenje slika sa mobilnog telefona koristite TapaTalk klijent za Android/iPhone.

ski-shkomi
05.03.2018, 19:40
kONJARNIK I SUNCANA NECE RADITI OD 6-9.03 ZBOG TAKMICENJA

mickeu
06.03.2018, 06:56
nece raditi???
mi planirali sutra popodne da dodjemo...

ski-shkomi
06.03.2018, 10:39
Radice za takmicare naravno ali ne i za posetioce i rekreativce
16628

skydiver
09.03.2018, 11:12
Zna li se hoce li ove staze raditi sutra?

ski-shkomi
09.03.2018, 20:15
Za vikend rade sve staze,ocekuje se lepo i suncano vreme
bice dobrog skijanja svakako...

mickeu
10.03.2018, 14:58
Juce savrsen dan. Posle 12 pustili Konjarnik i Suncanu. Danas nije los, vikend, guzva, sneg vlazan... Malo tesko za skijanje posebno poslepodne. I deluju mi staze nesredjene. Videcemo da li ce biti vredni nocas...

ski-shkomi
12.03.2018, 09:52
Juce smo skijali....temperature jako u plusu ,skijanje solidno,posle 12 primetno tesko skijanje jer sneg nije izdrzao tu toplotu
Puno ljudi,dan prelep,pravo uzivanje. Dosta gostiju iz Bugarske,parking prepun i kod gondole i kod konjarnika
Snega ima dosta a videcemo koliko ce se odrzati narednih dana.... sve u svemu,iskoristili smo trenutne uslove maksimalno
16640
16641
16642

ski-shkomi
12.03.2018, 17:32
malo video materijala od nedelje..... mnogo snega ,mnogo sunca,mnogo uzivanja....
https://www.youtube.com/watch?v=KFgF6UyhmTE

macak011
22.03.2018, 14:38
Evo i mojih utisaka od proslog vikenda. Temperatura u subotu u jakom plusu, a u nedelju je dan poceo pljuskom da bi se nastavilo mnogo boljim uslovima za skijanje nego dan ranije. Temperatura je bila oko nule ili u blagom plusu, a kisa je stala nesto pre podneva. Skijaski dan u nedelju odlican. Ko bude imao srece i vremena, ovaj vikend obecava... :)

16665
16666
16667
16668
16669

macak011
22.03.2018, 14:43
...jos malo fotki...

16670
16671
16672

ski-shkomi
22.03.2018, 17:05
Predstojeci vikend ce svakako biti pun pogodak,novi sneg i vreme bez padavina
popust na ski pass 20 %
radno vreme zica:8.30-16.00
Vidimo se na stazi,pozdrav svima

ski-shkomi
01.04.2018, 19:11
16694
16695
PROLECE KAKVO NIKO NIJE OCEKIVAO :) :ski:

Crni
03.06.2018, 22:36
Kako sam najavio zimus u poruci sa skijanja, vratio sam se prethodni vikend na Staru planinu radi planinarenja... Utisci možda i bolji nego sa skijanja, ali pošto ovo nije forum za planinarenje, samo kratak raport u vezi sa putem: Sa preostalih oko 8km lošeg puta na deonici od Svrljiga do Kalne je skinut asfalt, dakle naredne zime verujem da će ova deonica biti cela pod novim asfaltom. U povratku se prevarih, pa u nameri da izbegnem truckanje po tih 8km makadama odoh na Temsku. Kad tamo - međutim: zbog radova na deonici auto-puta od Pirota do Sićevačke klisure, uključenje na istu zatvoreno, mora da se spusti čak do Pirota, pa onda da se vraća auto-putem, na kraju nam je trebalo skoro 4 i po sata do Beograda. Valjda će i ovo uključenje biti brzo ponovo otvoreno. Inače, čudno, ali i u dolasku mi je otišlo više od tri i po sata, koliko sam ostavio zimus po snegu, ima sigurno do pomenutog makadamskog segmenta, ali verovatno još i više do toga da sad mora da se pazi da se ne ide puno preko 120km/h po autoputu

rcub
17.10.2018, 22:03
Da se nadovezem na prethodni post, ovaj put je sad kompletno asfaltiran. Ostalo je jedno mesto (veca krivina, mislim neki mostic), u duzini 50m koji je pod makadamom.
Jedino mi se cini da je ovaj najnoviji deo nesto uzi od dela rekonstruisanog prosle godine. Na nekim mestima izgleda kao da se autobus tesko moze mimoici sa drugim vozilom.
Takodje posle Kalne, kad se krene ka selu Crni vrh, i dalje ima par mesta gde se put bukvalno suzava na jednu traku.

mickeu
10.12.2018, 07:55
da li moze neka slika za BZ....
cisto da vidimo kako napreduje sneg

hallo
12.12.2018, 13:53
16936

http://www.skijalistasrbije.rs/sr/web-kamere-stara-planina

Roman
15.12.2018, 10:15
Ja se vratih prekjuce sa SP... sneg napreduje, juce je padao mada je temperatura tu negde oko 0C. Inace put Svrljig kalna je sada kompletiran dakle i to sto je oko mostica bio makadam sada je asfalt

Roman
15.12.2018, 10:21
Poprilican broj novih kuca sto zavrsenih sto u izgradnji plus jedna nova kafana... mislim da je kod Tome ili tako nesto. Bas preko puta Zdrme i koliko vidim bice to opasna konkurencija

Dusandzin
16.12.2018, 19:49
Procitao sam da je narednog vikenda otvaranje skijalista. Da li ce biti nekog popusta za skipass?

antiR3ality
17.12.2018, 15:27
Četvrtak je besplatan a petak subota i nedelja 30% na redovne cene.

Nažalost, izgleda da će raditi samo gondola, pa je pitanje da li se isplati ići. Pogotovo za vikend.

Ridji
18.12.2018, 14:56
Ne znam da l postoji odvratnija organizacija od Skijalista Srbije, kad je u pitanju marketing i odnos prema ski centrima.
Volim Kopaonik ali djubrad iz SS kao da zele da nam ga ogade, kao da je jedina planina u Srbiji. Jos 2 dana do pocetka sezone na Staroj planini a covek nista ne moze da dodje ni do kakvih informacija.

mickeu
18.12.2018, 16:36
sva JP su zlo....

HEROES
18.12.2018, 17:04
Ne znam da l postoji odvratnija organizacija od Skijalista Srbije, kad je u pitanju marketing i odnos prema ski centrima.
Volim Kopaonik ali djubrad iz SS kao da zele da nam ga ogade, kao da je jedina planina u Srbiji. Jos 2 dana do pocetka sezone na Staroj planini a covek nista ne moze da dodje ni do kakvih informacija. Tako je i sa Tornikom,veoma dzukacka `politika`SS,ako ih toliko ne interesuju ostali ski centri,nisu ih trebali ni uzimati pod svoje okrilje.U sustina lova je u pitanju,koja se tu `obrce` i to ne mala lova,a tek ponasanje njihovih raznih direktorcoca kada se pojave na nekoj od planina,tripuju da je i parking i put i sve na planini njihovo,ko da im je deda to ostavio,pricam iz licnog iskustva.Njihova velika obecanja o Staroj planini i preko 100 km staza,su bili suplja prica,kao i uostalom za Tornik,sad kapiram da su hteli te centre da prigrabe samo za sebe, Kopaonik im je naravno i dalje najveci izvor prihoda,a ovamo kapne po nesto.Malo je tu dublja prica,za koju trenutno nemam vremena.

veljadj
18.12.2018, 18:03
Tornik i Staru Planinu drže samo da im neko ne bi pravio bilo kakvu konkurenciju Kopaoniku.U ova dva skijališta ne ulažu ni dinara,čak dva dana pre zakazanog openinga ne daju bilo kakvu informaciju.Moram da smaram,postavljam pitanja na FB gde jedino i možeš da dobiješ neku informaciju...Strašno koliko su bahati...

Roman
19.12.2018, 00:27
A ski pas nebu pod oblake... Pa najveci drp im je na Kopaoniku, i u uhodanu semu ne zele da naruse.

Roman
19.12.2018, 00:30
Najveci problem je sto bilo kakvu inicijativu, pa makar i lokalnog karaktera, ne dozvoljavaju... u stvari, da nazovem pravim imenom, zabranjuju.

mickeu
19.12.2018, 15:20
da li zna kada krece skijane na SP?
gledam web kamere i deluje da ima snega, ali ne i skijasa....

Ikar
19.12.2018, 15:55
ski opening: 20.-23.12.2018.

http://www.skijalistasrbije.rs/sr/ski-opening-na-torniku-i-na-staroj-planini-od-20-do-23-decembra

Roman
20.12.2018, 13:51
Dakle ipak samo gondola radi... jbg

Roman
20.12.2018, 13:52
Ima li neko informaciju u vezi vestackog osnezivanja... da li radi?

mickeu
20.12.2018, 15:51
verovatno je pitanje glupo, ali da li ce posle nove godine da rade i ostale staze....

Ridji
21.12.2018, 10:37
Ima li neko informaciju u vezi vestackog osnezivanja... da li radi?
Radilo je pre nekoliko dana, poslednja 2-3 nisam primetio da su ukljucivali. Barem koliko sam ispratio.
A bilo je dovoljno prirodnog snega kao osnove da se srede i ostale staze...


verovatno je pitanje glupo, ali da li ce posle nove godine da rade i ostale staze....
S obzirom da bi od ponedeljka trebalo da padne jos snega za ocekivati je da puste i ostatak planine. A u svakom slucaju temperature ce biti takve da ce topovi moci da rade neprestano

Roman
21.12.2018, 13:42
Hvala Ridji... I prosle godine su proradile sve ali posle nove godine. Ja ocekujem u stvari se nadam da ce proraditi Babin zub tokom sledece nedelje

mickeu
24.12.2018, 08:09
ja planiram od 02-05.01. da dodjem gore, sa decom, ali ako ne puste ostale staze, neso i ne bih....

mickeu
24.12.2018, 08:10
valjda ce ih pustiti za novu godinu...

Ridji
24.12.2018, 14:18
Bio sam u subotu do SP, lep dan je bio za skijanje. Vreme fino, ni pretoplo ni prehladno, jedino da je jos malo bilo vedrije... Staze su bile odlicne i drzale su ceo dan.
Nije bila preterana guzva, a sto je i ocekivano jer je popust bio 30% a radila je samo gondola. Mada sam se iznenadio koliko je hotel pun.

Milan9
24.12.2018, 20:40
Bio u nedelju, vidljivost 1,5 do 2m, bila je guva na gondoli ali na crvenim stazama skoro da nikog nije ni bilo verovatno zbog velike magle.. Kao po obicaju kad krene kisa ili neko nevreme nema gde da se ugrejes jer cela planina sidje u onu kolibu koja jedina radi...

Roman
26.12.2018, 14:02
Navodno izgradnja ski bifea na izlaynoj stanici gondole je planirana za 2019. godinu...

mickeu
28.12.2018, 11:57
gledam nesto na web kamera, jos nisu ocistili korpe na babinom zubu...
verovatno sam Bog zna kada ce pustiti ostale staze...

mickeu
01.01.2019, 21:11
Cini mi se da sam danas na web kameri video skijase u korpu na babinom zubu...
A cini mi se i ljude kod kafica plaze...

Milan9
02.01.2019, 14:39
Za sad radi plava Babin zub a Suncana i Konjarnik se osnezavaju jos nisu pustene...

Roman
03.01.2019, 14:36
Definitivno radi i Babin zub... koliko vidim na kamerama, Suncana i Konjarnik deluju poprilicno zatrpano pa ocekujem da ih puste u neko skorije vreme

mickeu
03.01.2019, 16:38
Kazu mi iz SS da nema dovoljno snega. Danas nije padao...

Roman
05.01.2019, 08:21
Po vremenskoj prognozi. od sutra pada sneg. Na kamerama vidim da na Konjarniku rade topovi a temperatura, kazu min -20 max -10... to je bas minus. Trenutno snega na stazama 30-40cm sto je ipak malo za kamenjar sto se nalazi ispod snega

Roman
05.01.2019, 08:22
Koliko shvatam vremenski uslovi im idu na ruku tako da ocekujem da ce uskoro sve pustiti u rad.

Roman
08.01.2019, 11:25
Suncana rad :sm017:i... valjda ce uskoro i Konjarnik :sm022:

Milan9
10.01.2019, 12:38
Najavili su da Konjardnik krece od sutraa.. :sm021:

Milan9
19.01.2019, 20:01
Danas bio na Staroj planini... sve staze rade nije bilo nesto guzve... jedini problem magla... Kao sto rece jedan clan jedini wc sa one strane planine u Kolibi do kraja NE RADI ! Stvarno sramota...

Roman
25.01.2019, 21:05
A kada radi pre, upotrebe obavezno primis ani tetanus... preventive radi

Roman
29.01.2019, 08:49
Ove kamere na ,,Skijalistima.. kao da su se pokvarile... samo sivilo :hair:
Inace ja idem sada u subotu, pa ako je neko gore mozemo da razmenimo telefone...

Ikar
29.01.2019, 15:57
Neka preporuka za instruktora za bord?

Roman
29.01.2019, 20:45
@Ikar@
Poslao sam ti poruku. Nadam se da ce bii od pomoci

Roman
03.02.2019, 14:09
Debeo plus ovde na SP i jos gore duva jugo. Gondola i Babin zub mile zbog jacine vetra. Suncana i Konjarnik milina. Sneg mokar, tezak ali nema veze

Roman
04.02.2019, 13:28
I dalje je u plusu doduse bez vetra tako da je divan dan. Malo sunce malo oblaci. Staze ok, malo popustile ali ok...

Roman
06.02.2019, 13:45
Danas pravi zimski dan, oko nulu mozda blagi minus, staze skoro idealne. Neverovatno ali manje turista nego prosle godine. Konjarnik skoro prazan, na parkingu mozda desetak vozila...

Milan9
06.02.2019, 21:19
Kakva je situacija na suncanoj i konjarniku tokom raspusta i vikenda ? Ima li guzve ?

Roman
07.02.2019, 13:32
Ovih dana ne da nema guzve nego mi se cini da je manje ljudi nego proslih godina. Na Konjarniku desetak automobila... danas Suncana extra dobra, Konjarnik vecim delom u magli

M&J
09.02.2019, 16:18
Da li mogu da zamolim nekog za preporuku ski instruktora za starije pocetnike 😀

M&J
09.02.2019, 16:25
Ako moze malo pomoci i u vezi iznajmljivanja ski opreme. Bicemo smesteni u hotelu Stara planina od 23.02. Prvi put smo na Staroj planini i interesuje nas da i mi i deca naucimo da skijamo, tj krenemo da ucimo. Deca dobijaju ski skolu i ski pas pa nas interesuje kako ide sa iznajmljivanjem opreme za odrasle, kao i casovima. Unapred veliko hvala na pomoci.

Milan9
10.02.2019, 21:17
U hotelu koliko mi se cini ima ski renta... Ja obicno uzimam skije i stapove u 2D servisu i solidna im je oprema... Cena za skije pancerice i stapove dnevno je 800 din. Ta cena je i kod ostalih rentala pored...

Roman
11.02.2019, 21:17
I ja takodje imam odlicna iskustva sa 2D... ako treba telefon moze na privatnu poruku. Dragan ima i rentu i ski skolu... izuzetno korektan covek.

Roman
11.02.2019, 21:23
Mi smo se juce vraili sa Stare, i bilo je kao i uvek odlicno. Moguce da sam malo pristrasan ali nama je tamo uvek extra.
Mada ove godine moram da primetim da je primetno manje ljudi. Posto imam kontakt sa vise privatnih smestaja, iz prve ruke znam da nije kao prethodne godine. U vise navrata dolazilo je do otkazivanja vec dogovorenih nocenja. Pominje se da su Bugarski centri malo pojeftinili a sa druge strane kod nas je ski pas poskupeo i pri tom nista novo nije napravljeno, zato i ne cudi slabija poseta.

Roman
11.02.2019, 21:25
Cak ni u subotu nije bila neka velika guzva... za nedelju ne znam jer nismo izlazili na stazu a oba dana su bila divna...

M&J
12.02.2019, 20:49
Molio bih telefon i unapred veliko hvala.

Roman
12.02.2019, 22:10
@M&J@
Poslao sam Vam poruku... izgleda mi dva puta

M&J
12.02.2019, 23:01
Veliko hvala, nadam se da cemo ove godine svi proskijati 😀

zloglasni
28.02.2019, 19:51
Drugari, da li se tabaju sve staze redovno na staroj planini?

marley
01.03.2019, 22:04
Ma ne,samo Markove livade!!!

Mordred
09.03.2019, 14:47
Sad za vikend, tabali ne tabali, visoka je temperatura. Jutros, već posle 10h su ove dve staze koje rade bile razbijene, a od 11h kačamak.

Konjarnik i Sunčana ne rade za turiste zbog državnog prvenstva, ali nema mnogo ljudi, pa nije gužva. Biće valjda noćas minus, da bar ujutru uhvatim neki krug na tvrdoj stazi.

marley
20.03.2019, 11:32
Za vikend 16. i 17.03. podnosljivo.U subotu losije,bilo je malo jaceg vetra,u nedelju bez obzira na vecu temperaturu bolje skijanje.

Skijaci
23.10.2019, 14:24
Bio za vikend gore ... na Jabuckom topovi vec na poziciji I prikljuceni :yay:, samo da zahladni. Na Konjarniku I Suncanoj naravno nista.

17289
17290
17291[/ATTACH
][ATTACH]17292
17293

Skijaci
23.10.2019, 14:26
17294
17295
17296
17297
17298

mickeu
02.12.2019, 08:29
cao,
verovarno je jos rano pricati o skijanju, ali kamere pokazuju da ima snega, cak i na suncanoj....

wlad
02.12.2019, 09:14
Sa FB strane SS:


Na Staroj planini su se stekli uslovi za prozivodnju snega!

17408

https://www.facebook.com/skisrb/photos/a.312510978796155/2551264338254130/?type=3&theater

mickeu
03.12.2019, 07:59
nesto merkam posle nove da se dodje na neki dan....

Roman
04.12.2019, 14:17
Ja koliko sqm shvatio, pao je sneg... i dole u Crnom vrhu je sve belo :yay:

mickeu
04.12.2019, 16:26
na slikama veb kamere se vid da na pocetnoj konjarnika nema snega:(

adriano
13.12.2019, 18:10
Ima li neki info ili slike sa današnjeg otvaranja?

Roman
15.12.2019, 15:04
Ja jedino na web kameri vidim da ima po neki skijas... dakle pustise gondolu ali od snega ni traga ni glasa... a i prognoza nam ne ide na ruku

uross
26.12.2019, 17:57
Palo je u zadnjih par dana 40-50cm, a i minus je solidan. Da li je za očekivati da će pustiti Konjarnik u narednim danima?

Milan9
28.12.2019, 10:17
Cisto sumnjam, u proteklim godinama prvo puste Babin zub pa posle nedelju dana Konjarnik i Suncanu... Gledam bas na web kamerama skolnili kamere sa suncane i konjarnika... Bas da nas iznenade da ih puste za NG cisto sumnjam..

Roman
28.12.2019, 22:05
Po mojim informacijama poklapam se sa uross-om, dakle oko 40cm. Ali se slazem sa Milan9. I prognoza je dobra, najavljuju sneg a i topovi rade. Pretpostavljamda ce do NG pustiti Babin Zub, on ide posle gondole a tek na kraju Suncana pa Konjarnik.

Roman
28.12.2019, 22:15
Ako bude srece i ako sneg padne u dovoljnoj kolicini eo i Suncane i Konjarnika do NG. Ljud sto se brinu o stazama su izuzetno vredni i znaju da rade ako bude do njih siguran sam da ovaraju :yay:

Milan9
29.12.2019, 10:16
"Небо се отворило на планини после кијамета који је трајао недељу дана , наноси , попуцало дрвеће , олујни ветар ...екипе се труде да оспособе још коју стазу , немамо званичну информацију када би могла да се пусти стаза Бабин зуб али незванично у припреми је , интензивно се ради на томе. Једно је сигурно да сви они који су одабрали ову планинску лепотицу да на њој дочекају нову 2020-ту годину нису погрешили !
Висина снега 48 цм" ovo su objavili jutros..

Roman
30.12.2019, 09:44
Da li neko zna sta se desava sa kamerama na Konjarniku i Suncanoj? Vec danima su iskljucene...:confused:

nemijazz
03.01.2020, 15:54
Verovatno, kad ih ne bude bilo sramota šta one prikazuju, oni će ih uključiti.

Roman
06.01.2020, 13:35
Sinoc se vratih sa SP, pa evo par utisaka...
Inace mi smo u selu Crni vrh koji je sa gostima bio pun kao brod. Mislim da nikada nije bilo ovoliko turista. ''Sum'' potpuno pun, automobili parkirani sa obe strane puta plus jedan autobus, vila Ika takodje isto tako Domacinstvo Djordjevoc kod crkve. I sve belo... prava Nova godina. Cak ni vatrometi nisu izostali

A sada malo o skijalistu

Samo jedan dan smo bili gore cisto malo da nas mine zelja. Subota zaista lepo vreme. Snega nema nesto puno ali dovojno da se spreme staze oko gondole, moj utisak je da su pripremljene dobro. Poprilican broj skijasa ali staze su drzale do 16h. Bila je otvorena i cetvorosedeznica Babin zub ali naravno tamo je vetar bio poprilicno jak, malo me je iznenadilo da je staza popustila vec oko 13.30h. Opet kazem malo je snega za taj kamenjar, provirilo kamenje na vise mesta.

E da... najavili su pustanje Suncane i Konjarnika odmah iza Bozica. Juce od jutra je vejalo tako da pretpostavljam situacija se popravlja. Jednu stvar sam propustio, suzili ulaz na gondoli pa zna da bude malo konfuzno da se utovaris u istu.
I na kraju onaj nesretni kafic tj kafana. Necete verovati ali wc i dalje ne radi... doduse posavetovali su nas da je prikladnije a i brze obaviti to u sumici iza. Video sam da je novost i prase na raznju sto lepo izgleda mada bi bilo dobro kada bi povremeno i obrisali stolove od masti koja kaplje. Cinizam na stranu, sve deluje poprilicno strokavo, case, tanjiri, escajg... apsolutno sve je prljavo

U nasem komsiluku bili neki muceni Bugari, jeli pljeskavice pa proveli celu noc na wc solji i ujutru onako slomljeni paljba kuci. Zaista nemaju minimum higijene da bi se time bavili.

uross
10.01.2020, 00:38
Od sutra rade staze Konjarnik i Suncana Dolina, sto znaci da radi celo skijaliste.

Takodje su proradile sve web kamere, i postavljene su neke nove, to sada izgleda veoma dobro :)

http://www.skijalistasrbije.rs/sr/web-kamere-stara-planina

Milan9
10.01.2020, 20:12
Idem ja sutra na SP, javljam utiske :)

Milan9
11.01.2020, 20:38
17503Suncana dolina u gornjem delu dosta losa a u donjem je bas progledala. Isto vazi za Babin zub levu stazu. Konjarnik perfektan, ali su bile dosta zalednjene staze... Plaza radi a onaj kafic na Konjarniku ne.

Roman
11.01.2020, 21:45
Ja sam razgovarao sa poznanicima sto rade na skijalista, najveci i problem je jak vetar koji raznosi sneg. To je i razlog zasto malo kasne sa pustanjem. Ali sanirace se to... Ne sumnjam. Zbog velikog vetra su u problemu i putevi koji povezujustaze.

Roman
11.01.2020, 21:46
Da li je proradio toalet u onoj kafani kod gondole?

Milan9
12.01.2020, 10:42
U nekom postu na gore sam video da ni ove godine ne radi, juce nisam iso tamo...

uross
12.01.2020, 18:44
Nije proradio toalet u kafani kod polaza gondole, ali su postavljena dva mobilna toaleta gore na izlazu gondole.

salemfk
13.01.2020, 11:12
Juce sam bio pa reko da vam prenesem utiske.
Isao sam na jedan dan, putevi skroz cisti tako da tu nema problema.
Nema guzve i prijatno je biti na stazama. Ovo je prvi put da dolazim tako da je sve manje vise OK.
No bitno mi je da naglasim sledece:
- Da, ima 2 mobilna toaleta na vrhu izlaska gondole (ne previse odrzavana, al ima ih) nadam se da nece onaj sadrzaj da prospu negde tu u blizini. Zivo me zanima gde se prazni.
- Posto sam isao sa statijim i mladjim detetom, a mladje tek uci prve ski korake, malo sam razocaran guzvom na traci. Moje misljenje je da ski skola koja tamo radi ima vise dece nego sto je kapacitet trake i onog malog prostora. Lakse i brze popeti se pesaka. Takodje sam primetio da intruktori nisu bili nimalo ljubazni i sve vreme se drali na onu malu decu, kao da ne vole svoj posao.
- Rudine vucni lift je ocajan, u pocetku je previse visok da bi npr dete od 140cm moglo odmah da stavi ispod dupeta. Nekako se snadje, al za mladje je previsoko. Takodje radnik koji je tu nije bio zainteresovan da uspori ili na trenutak zasutavi traku da dete od 7 godina uhvati onu rucku. Na karaju sam isao zajedno sa detetom, al mislim da nem potrebe ako bi bar malo bili ljubazni. Slika skalamierije koja stoji na kraju, zivo me zanima ko je atestirao ovo?
- Cesto na ski putu (mi smo bar sreli 4 puta) se krecu motorne sanke velikom brzinom i treba biti obazriv. Jer ne idu krajem vec voze po sredini. (2x su bile sluzbene, lik je imao prsluk redara, i na jednim je pisalo skijalista Srbije, ali 2x mi se cinilo da neko vozi na svoju ruku)
- Radno vreme skijalista je do 16:00, sto znaci da u 15:55 mogu da uhvatim zadnju voznju, teoretski moze i u 15:59. No, ako uhvatite tu zadnju voznju, ne racunajte da mozete da vratite skipass karticu. Zatvaraju salter malo pre 16:00. Tako da ako ne odem jos koji put imacu 3 kartice od 1500.00 din za uspomenu :( . Radno vreme mora da promene bar do 16:30, moze i 16:15 al zavtoriti salter u 15:50 je neprihvatljivo. Ako ne zele da rade neka uvedu automat za vracanje skipass-a.


U globalu lepo smo se proveli. I ici cemo definitivno ponovo, nego eto neke sitnice bi mogli da poprave.

17514

gio
13.01.2020, 13:28
Ja smatram da to nisu sitnice. Kao da mi majstor popravi kočnice na autu ali ne zavrne kako treba srafove na točku.

Nije normalno niti prihvatljivo da je ponašanje ski instruktora nerimereno.

Takođe, ponašanje zaposlenih na opsluzivanju žičare mora biti kulturno i uslužno.

Još gluplje je da organizuju radno vreme šaltera tako da čovek ne može da obavi posao. Pa to nije smislio neko normalan nego neko ko ga ne zanima posao.

Plata nije pitanje, niko nikoga ne tera da radi to što radi.

malada
13.01.2020, 20:13
Ako si iz Beograda, ili ces dolaziti, mozes da vratis kartice u Beosportovoj radnji na salteru SS u Sava centru.

Mordred
14.01.2020, 00:33
Prošle godine sam bio jedan vikend na Staroj i prilikom kupovine karata su mi uredno primili kartice sa Kopaonika, ali su napomenuli da kartice sa SP mogu samo oni da prime nazad. Dobio sam neko konfuzno objašnjenje zašto, ali sam ih ipak u nedelju vratio.

Jel to rešeno?

Roman
15.01.2020, 00:09
A propo salemfk, kao i gio slazem se da to nisu sitnice, bile bi pre tri cetiri godine i da su ih oklanjali kako centar raste. Na zalost akve stvari se gomilaju a skijaliste stagnira. Ne znam ko je glavni tu ali taj definitivno ne radi kako treba u stvari ne radi nista. Od instruktora poznajem samo jednog i on ima privatnu skolu i extra je covek. Poznajem ljude sto rade na zicarama i ope ponavljam izuzetno su vredni i ozbiljno shvataju svoj posao. Ona skalamerija Rudine je obicno vitlo i mislim da ima samo jednu brzinu, ne moze ni brze, ni sporije... ide tako kako ide.
Jedino se ne slazem sa gio-m oko para, plata je uvek vazna... koliko para toliko muzike i tacka. Ne ozes terati ljude da rade za ono sto nisu placeni.

gio
15.01.2020, 10:45
@roman
Oko para hteo sam reći da radnici na zicarama su sezonski zaposleni i oni unapred znaju koliko ih skijališta plaćaju. Imaju izbor da ne rade za te pare ili da rade. Ako izabereš da radiš, pa makar za 100eur ako si izabrao tako, radi ga kako treba.
Da se razumemo, u Srbiji sam skijao samo na Kopaoniku i tamo nikad nisam imao bilo kakav problem sa radnicima na žici. Ni lično ni sa detetom. Zapravo, uvek su bili vrlo uslužni i spremni da pomognu.

Roman
16.01.2020, 00:19
To sto ti kazes uopste nije sporno, ljudi rade apsolutno profesionalno. Ali opet ne mozes od njih traziti da rade nesto za sta nisu placeni i tacka. Jasno je meni da su ovde standardi otisli u efe i da svi ocekuju od zaposlenih da izginu za 100E alito ne znaci da je to ispravno. No odosmo u sociologiju a to nije tema...

salemfk
20.01.2020, 09:14
Novosti od juče:
Magla. Radilo je celog dana veštačko osnežavanje (što je smetalo za ugodno skijanje), no svakako se vidi trud da se iskoriste povoljni uslovi za pravljenje snega, jer po prognozi za par dana dolazi jedan topli talas.
Vratio sam ski-pass od prosle nedelje i ovog puta vratio na vreme i jučerašnji. Na moje pitanje da li je moguće vratiti ski-pass na bilo koje drugo prodajno mesto skijalista, odgovor je bio pozitivan (jer i oni primaju sa svih skijalista).

salemfk
27.01.2020, 20:15
Update od juce:
Iako ima malo snega oko staza, na stazama sasvim dovoljno. Retko ima negde da staza “progledala” (Petica malo u gornjem desnom uglu)
Staze 1 i 2 skoro prazne, posle 14h puste, cak sablasne. U jednom trenutku gledano sa zicare nije se niko video na stazi. U proseku 2, max 5 osoba.
Dobra stvar je da je produzeno radno vreme do 16:30. E sada to nije bas lepo napisano, jer zavisno od zice zavisi kada je zadnja voznja. Npr sidro kod dvojke je 16:15, dok gondola u 16:30, iako svuda pise isto vreme 16:30. Moglo bi ovo eventualno da se lepše napise da ne bude zabune.
Inace na sajtu skijališta i dalje stoji staro radno vreme do 16:00 :(
Lep stvar je da je kiosk za vracanje ski passa radio i posle 16:30, ja sam negde u 16:45 vratio :)

Moca
07.02.2020, 18:50
Kakva je situacija sada? Sledeci vikend dolazim na vikend prvi put.

MadMike82
08.02.2020, 11:42
Imaš na fb stranicu Ski info-Stara planina.
https://m.facebook.com/groups/51078028646?group_view_referrer=profile_browser

Čovek svakodnevno, temeljno izveštava o stanju. Vredi pratiti.

Moca
08.02.2020, 16:58
Hvala odlicna je stranica!

MadMike82
08.02.2020, 22:32
Mislim da nijedno domaće skijalište nema takvog informatora.

uross
11.02.2020, 19:22
Sigurno nema, svaka mu čast!!!

Roman
11.02.2020, 19:31
Nisam video stranicu ali sam trenutno na SP. U ovom trenutku nemam živaca da pisem koliko selose odvijaju stvari na ovom skijalista. Evo kanim se dva dana ali mora da saceka jos malo...

macak011
11.02.2020, 21:21
U ovom trenutku nemam živaca da pisem koliko selose odvijaju stvari na ovom skijalista...

Bas mi je zao sto to cujem, mnogo volim SP. Ja sam trenutno na Torniku koji ima slicne "lose stvari", a krivac je izgleda u BG u oba slučaja. Uzgred, ja sam zavrsio sezonu, kvrcnulo levo kolence. Pozz, uzivajte koliko možete i cuvajte se i čuvajte zivce.. :)

Moca
12.02.2020, 00:12
Pisi sta je lose da se psihicki spremim :D

Roman
12.02.2020, 21:09
Apsolutno krivac cuci u BG-u. Danas sam razgovarao sa drugarima koji rade gore i sasvim je sigurno da se polupismeni kadar "brine" o radu skijalista.

Roman
12.02.2020, 21:11
Inace danas je bilo uzivanje kakvo se retko dozivi bilo gde i to u svim aspektima... Neverovatan dan

Moca
12.02.2020, 22:20
Sad ne kapiram da li si ironican ili ne?

panna
13.02.2020, 10:54
Pozdrav,

ove godine prvi put skijamo na Staroj Planini i pored pitanja vezanih za samo skijanje, mene zanimaju još neke tehnikalije :)

Kako kapiram gore nije baš razvijena infrastruktura, pa me zanima kakva je situacija što se tiče marketa, odnosno ima li neka prodavnica gde se može snabdevati i kakva je ponuda što se tiče restorana, gde se može jesti, da li su ok, koje su cene isl.


Hvala :)

Roman
13.02.2020, 20:33
Ne, nisam ironican. I juce i danas je fenomenalno. Apsolutno sve. Staze su spremljen za sve pare, sada sve funkcioniše ali to kasni cetiri dana...

Roman
13.02.2020, 20:35
@pana@ marketa nema, ima jedan kiosk u Crnom vrhu a prva prodavnica u Kalni...

panna
14.02.2020, 08:34
Znači, treba se dobro pripremiti pre dolaska.

Hvala na odgovoru. :)

Roman
19.02.2020, 14:14
Pa evo mene na zalost u BG-u. Proveli smo gore sesnaest dana od toga deset na skijama. Dakle zakacio sam i one velike padavine od pre dve nedelje. Imam razumevanja da posle velikih padavina bude problema ali da prodje cetiri dana a da put nije ocisceno da su parking mesta zatrpan e to ne razumem.

Roman
19.02.2020, 14:22
Dakle Strabag, firma koja svoje usluge naplaćuje unapred a placena je do marta, je toliko ošljario posao da je to bruka i sramota. Opet kazem, put je bio ocisceno do nekle ali sto blize vrhu tako se i put suzavao... Na kraju tek da prodje jedan auto. Cak je silazila mehanizaciju Skijalista, na inicijativu zaposlenih, ne bi li napravili mesta za skija se... Posto Strabag nije cistio prilaz zicari a za to su placeni unapred

Roman
19.02.2020, 14:31
Na stazama vrlo cudne stvari, cesto se desavalo da mi staze izgledaju potpuno nepripremljene. U par navrata je padao sneg do kasno u noc, pitam se da li je moguce da tabaci uopste ne prodju staze ujutru i da zato ostaje bas dubok sneg.
Takodje su se pojavili tehnicki problemi na Suncanoj i na Konjarniku. Izgleda da rukovodstvo ili ti menadžment Skijalista nije ozbiljno shvatio trebovanje za remont zicara pa su delovi stigli u decembru a tada je naravno sveca o otvaranje... Izdrzace valjda to im je logika

Roman
19.02.2020, 14:35
Sve u svemu ove godine veeeliki koraci u nazad, pocelo je da štuca na sve strane
E da, WC i dalje ne radi u onoj kafani kod gondole a cene izuvaju.
A Plaza isto tako skupa, mogu reci preskupa. Ali to je zakon ponude i potražnje...

uross
23.02.2020, 21:12
I još jedna veoma nekorektna navika od strane Skijališta Srbije, a to je da uopšte ne najavljuju da će određene staze biti zatvorene zbog takmičenja..., tako smo prošle godine pogodili termin zimovanja sa terminom takmičenja i 6 dana nismo vozili Sunčanu i Konjarnik, a evo ista stvar nam se ponovo dešava...
Kako stoje stvari, informacije su da će ove godine u periodu od 28.02. - 06.03. biti takmičenje u alpskom skijanju na SP i neće raditi Sunčana i Konjarnik.
I sve bi bilo Ok i za sportiste profesionalce i za nas rekreativne, samo da je neko izdao bilo kakvo obaveštenje.
Ovako situacija je u najmanju ruku nekorektna, sve organizuješ da odeš na skijanje, onda dođeš i platiš "punu cenu" ski karte, popneš se na Babin Zub kako bi prešao na Sunčanu Dolinu gde vidiš znak da je zabranjen prolaz i tek onda saznaješ da narednih 5-6 dana nećeš voziti dve najbolje staze. Ponavljam, sve to po "punoj ceni".

HEROES
24.02.2020, 14:46
Da ti kazem,skupite se vas nekoliko i samo cepajte te staze bez obzira na `zabranu`...uradio par puta:smoke:

uross
24.02.2020, 23:12
Uradili drugar i ja prošle godine, u pauzi između takmičenja, pa nisu hteli da nas puste na četvorosed Konjarnik da se izvučemo gore...
Ali ako nema druge, to je jedina opcija :)

HEROES
25.02.2020, 19:14
Evo kako pomno prate forum iz SS-a.pre 5 sati stavili obavestenje o takmicenju na Staroj planini...:cool:

zoleprole
12.10.2020, 13:26
Prvi put bih išao na Staru Planinu na skijanje, da li bude uslova za skijanje u januaru oko Božića?

veljadj
13.10.2020, 21:57
Pa kad će da bude uslova nego oko Božića?:sm022:

zoleprole
14.10.2020, 09:00
Čitajući ranije postove vidim da prošle sezone nisu bile puštene sve staze pre 10 januara, znači da nisu bili baš dobri uslovi za skijanje oko Božića,
pitam da li je to uobičajeno za Staru Planinu ili nema pravila?

MadMike82
03.11.2020, 12:48
Prošla sezona je bila, generalno, tanka sa snegom i nije mi baš merodavna...

veljadj
04.11.2020, 16:26
Da,baš tanka sa snegom,mislim da Zmajevac na Torniku nije imao ni jedan dan skijanja...

MadMike82
04.11.2020, 16:38
Zmajevac nije otvaran, ali čini mi se da je nešto drugo bilo problem. Trasa sidra i izlaz su bili zatrpani armaturom i ostacima materijala od gradnje gondole. Neko mi reče da je to bio razlog.
Mada se cepao freeride tuda...

mickeu
15.12.2021, 15:40
pao je prvi sneg, a ovde na forumu ni reci o nekom skijanju...
cak i nema Sezona 21/22....

lvujosevic
24.12.2023, 17:10
Jel bio neko na staroj planini za sretenje? Zanima me kolika guzva bude za sretenjske praznike?

RatkoM
28.12.2023, 22:07
Za Sretenje je najviše skijaša na Staroj Planini, ali gužva je pre svega na Jabučkom Ravništu i Babinom Zubu. Na Konjarniku retko bude gužva jer je velika propusna moć staze, a nije za početnike. Sunčana dolina je uska pa bude gužve na spuštanju iako nema čekanja na sidru.. Najveći problem je pronaći parking jer nikad ne očiste ceo parking prostor pa se ljudi parkiraju uz put i onda se tu stvori bukvalno čep.

lvujosevic
29.12.2023, 09:55
Hvala na info, znaci stara definitivno otpada za sretenje :D

RatkoM
29.12.2023, 12:11
Skijaši kojima crne staze nisu problem mogu bez problema da dođu za Sretenje. Bitno je stići odmah ujutro, parkirati se na malom parkingu ispod Konjarnika i onda se gužva na Jabučkom Ravništu neće ni primetiti

lvujosevic
14.03.2024, 19:20
Jel ima nekog na staroj planini ovih dana? Kakva je situacija, hoce moci da se skija za vikend?