PDA

Pogledati punu verziju : Novosti sa Stare planine



Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16

alexapi32
17.02.2014, 23:15
Od sledeceg vikenda zahladjenje sa snegom:
http://www.yr.no/place/Serbia/Other/Babin_Zub/long.html
:yay: :sm011:

Samo da ga ne okrene na kisu :sm022:

macak011
17.02.2014, 23:18
ma nece, ovi ludi norvezani ne grese..

Draganuska
18.02.2014, 19:33
Za produzeni vikend sam bila kod roditelja u Knjazevcu i skoknula do Stare planine. Veliki broj turista, cini mi se vise stranaca nego domacih. I pored toga sto nisu radile neke staze skijanje je bilo sasvim ok.

vlada019
18.02.2014, 22:35
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Stara-planina-18.02.2014-300x226.jpg


Trenutna temperatura na Staroj planini iznosi 8.2°C, vreme je mirno i skoro bez vetra.Snega na Staroj planini van staza ima u visini od 3 cm, dok ga na utabanim stazama ima u visini od 15- 25 cm.

Put do ski centra Stara planina je suv i prohodan, vozačima savetujemo da obrate pažnju na manje odrone.U funkciji su staze na Jabuckom ravnistu 7 , 7a , 7b i deciji park.

Pogledajte našu današnju galeriju fotografija sa Stare planine.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-18-02-2014-foto/)

vlada019
18.02.2014, 23:01
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/gss-300x168.jpg

Tradicionalni seminar Gorske službe spasavanja (GSS) Srbije posvećen spasavanju u zimskim uslovima održan je i ove godine na Staroj planini u periodu od 15. do 17. februara. Glavna tema seminara bila je spasavanje iz snežnih lavina.


Primeri snežnih lavina na skijalištima i planinama u Srbiji su veoma retki u odnosu na alpske zemlje, ali da bi spasilački timovi brzo i uspešno odreagovali i u takvim situacijama, prema godišnjem planu aktivnosti GSS Srbije, kao deo njihove obuke i treninga, redovno se održavaju seminari posvećeni ovoj tematici.


Dvadeset učesnika ovogodišnjeg GSS seminara su kroz celodnevna predavanja i vežbe na terenu u podnožju stena Babinog zuba, kao i na video prezentacijama u domu, imali priliku da se upoznaju sa načinom nastajanja lavina, procenom od njihove opasnosti, steknu znanja o tome kako se prelazi lavinozan teren, koja se oprema koristi pri kretanju po ovakorizičnom terenu, kako se organizuje i izvodi akcija spasavanja iz snežnih lavina, kao i kako se koriste detektori REKO (eng. “RECCO”) sistema, koje je za ovu sezonu nabavilo JP “Skijališta Srbije”. Detektori se, osim na Staroj planini, nalaze i na Kopaoniku.

Deataljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/na-staroj-planini-odrzan-seminar-o-spasavanju-u-zimskim-uslovima/)

vlada019
19.02.2014, 20:42
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Stara-planina-19.02.2014-300x225.jpg
Put ka ski centru na Staroj planini je suv i prohodan.Dnevna temperatura se kretala od + 3°C – 6°C, primetan je pojačan vetar koji je duvao brzinom od 7 m/s.Trenutna je na Staroj planini + 9°C.Visina snega van staza iznosi 0 cm (Kopaonik 0 cm , Zlatibor o cm) na stazama snega ima u visini od 15 -25 cm (Stara planina), Kopaonik (11- 40 cm), Zlatibor (0- 35 cm).



Dečja traka radi do 12 časova . U funkciji su i staze na Jabuckom ravnistu 7 ,7a ,7b i deciji park
Pogledajte našu današnju fotogaleriju sa Stare planine


Detaljnine ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-19-02-2014-foto/)

mickeu
20.02.2014, 11:13
cao,
kakvo je stanje na stazama?
da li vredi razmisljati o nekom skijanju za vikend?
da li tamo nesto pada, s obzirom da je ovde kisa (zrenjanin)

Roman
20.02.2014, 11:40
Evo da i ja nesto napisem posle par dana provedenih na S P. Vreme je katastrofa, temperatura ide i do 14c. Sneg drzi do 12 h a posle je kacamak. Ali mecu da se bunim, gledam na to kao privilegijujer nemamo cesto mogicnost da se skijamo po suncu na toj temperaturi.

Roman
20.02.2014, 11:43
Dalje, predvidjaju padavine za vikend ali niko me moze da kaze kisa ili sneg. Danas je ubedljivo nakgore jer proteklu noc nije stegao minus... sneg se drzi iskljucivo zahvaljujuci ogromnomnaporu zaposlenih i njima mozemo zahvaliti i za ovo malo skijanja.

Roman
20.02.2014, 11:49
U razgovoru sa zaposlenima sam malo pricao o kataatrofalnoj politici slijalista i zajedno smo zakljucili da je sramota da Konjarnik ima samo dva radna dana. Sve su okrenuli naopacke zarad hotela koji je ionako vise nego poluprazan, a u isto vreme privatni sektor je osakacen jer ljudi ne zele da skijaju na livadama. Ali o tpme kada se docepam kompa....

macak011
20.02.2014, 12:05
Postoji jednostavno resenje za taj problem - najobicniji ski autobusi u vlasnistvu hotela koji bi saobracali na relaciji hotel-konjarnik bar dva,tri puta dnevno i resena stvar. Steta sto su hotelijeri frankenstajnera "zaboravili" da je babin zub itekako imao goste-skijase iz inostranstva i pre nego je nastalo jabucko ravniste sa svim svojim instalacijama. Na ovaj nacin imamo paradoks da se na jedinstvenom skijalistu na neki nacin stvaraju dva: "staro" i novo...

da obrazlozim:
1. skijas ima interes da dodje na skijaliste iako svi ski putevi nisu u funkciji i/ili cetvorosed babin-zub nije u f-ji za izvlacenje na ski puteve
2. Kompletno skijaliste u funkciji
3. Hotel ima finansijski interes jer povecava broj zainteresovanih turista plus direktna zarada autobuskim prevozom
4. Problem angazovanja autobusa leti se moze resiti alternativnim izletima u ponudi ili prostim iznajmljivanjem autobusa
5. Staza suncana dolina se moze efikasnije zastititi od vetra podizanjem visine ograde sa leve strane staze - pored sidra
6. Staza Konjarnik se moze uciniti mnogo atraktivnijom sa nekim novim objektom u podnozju, recimo u vlasnistvu hotela, sa eventualnim manjim smestajnim kapacitetima - tipa pl.dom
7. Staza Konjarnik B se MORA dovesti u mogucnost za koriscenje za off-piste (da se ne uredjuje masinama) sto je preduslov daleko vecem broju freeride skijasa i bordera u centru, a samim tim povecanje broja turista za znacajan procenat.

Atrakcijom veceg broja skijasa na zdrav nacin, apsolutno se popravlja stanje kako u hotelu, tako i u privatnom sektoru.
Sta vise, nije lose razmisliti o produzenju trase gondole ka vrhu cetvoroseda babin zub cime se eliminise potreba za baby ski liftom rudine, zatim instalacija bar jednog objekta tipa "kafic" u podnozju ili vrhu staze babin zub...

mickeu
20.02.2014, 12:19
mislim da sam vec pisao o losoj koncepciji SP. ustavri, zavisi ko gleda. ocigledno da je kondola napravljena samo za goste hotela. cudi me da to sada nisu uveli popust na skipass za goste hotela. ovo dokazuje da kod pocetka condole ne postoji normalni parking. po meni je pocetak condole trebao da bude kod velikog parking malo dalje od hotela.
sto se tice privatnog smestaja u selu crni vrh, mobilni nemaju prijem, samim tim ni mobilni net. toliko o tome kako se teritorija (jer mi nismo drzava) brine o razvoju tog podrucja.
da ne pricam o pomenutom autobusu, koji bi mogao da vozi od sela preko konjarnika do hotela.
I da se na kraju zahvalim skijalistima srbije na bespaltnom skipass-u za decu, ali smo do 5 god. tu su se bas pokazali, kako su mi deca bitna, jer mogu i na njima da zaradjuju. Gospodo, koliki je procenat dece koja skijaju do svoje 5 godine?
bolje sada da prekinem....

Roman
20.02.2014, 12:46
O tome sam htwo kada se vratim...obojica ste itekako u pravu, a to isto govore i zaposleni ali izgleda da neki majmun odlucuje ili sto bi ovde rekli marmun. A parking... e i ja cu sada da prekinem, teraju me zena i deca, gotovo je sa skijanjem za danas...

macak011
20.02.2014, 14:25
@Roman, cudnovata je ovo zemlja. Naime, sudeci po nekim bajatim info kojim raspolazem, ovde mora da se brzo dela - imas projekat, trazis sredstva i kad dobijes - bukvalno istog sekunda juris da to ostvaris ili bar deo, delic, zrnce tog projekta, sta god - jer ako iole oklevas, cao-zdravo, ode lova na drugu stranu i za projekat imas duplo golo.. Mislim da je to kljuc onakvog Jabuckog ravnista i ovakvog razvoja SP do sada. Naime, plan je jedno, realizacija sasvim, sasvim drugo, da ne kazem improvizacija. Ne pravdam nikog, ovakav nacin postupanja je potpuno iscasen i pogresan ali je izgleda, na zalost, jedini moguc u ovoj nasoj zemlji na brdovitom balkanu.. :sm008:

Drugim recima, lov u mutnom je jedini moguc, pa treba imati neki plan, ljude na pravim mestima, pa kad se ukaze prilika peglaj i prilagodjavaj centar kako znas i umes - i to je jedini nacin, stihijski...Ne volim sto cu ovo da kazem ali na zalost, moramo biti zadovoljni sa onim sto trenutno imamo jer prosto, drugo nemamo, a ko zna kad cemo opet imati prilike da dobijemo nesto novo - mozda kad se pojavi neki novi/stari ministar koji voli skijanje...? :confused:

clive
20.02.2014, 15:31
Problem SP je što su nadležni (pogrešno) verovali da će investitori da se otimaju da grade hotele oko gondole. Država je napravila hotel kojim nije umela da upravlja i preuzeo ga je Falkenštajner.

Nedostaju dve-tri ozbiljne smeštajne jedinice i puno infrastrukture da bi SP ličila na nešto osim ski centra u pokušaju.

Prilazni put, ako se i može nazvati putem je katastrofa. Ski putevi nikakvi. Zašto bi hotel trošio novac za ski bus kad nema konkurenciju niti problem sa popunom kapaciteta.

Vodio sam u decembru neke klijente iz Madjarske i Slovačke u Falkenštajner, bili su šokirani putem do tamo, a još više činjenicom da je neko izgradio preskupi hotel bez prethodno rešenog minimuma infrastrukture.

SP nema ni jedan argument za odlazak na skijanje, skupo, malo km u stazama i žicama, osim za stanovništvo iz okoline. Realno, Kopaonik i Borovec/Bansko. u krugu od 200 km što je danas ništa će uništiti SP. Osim ako neko ne uloži ozbiljan novac u tu priču.

macak011
20.02.2014, 17:14
Ne slazem se u potpunosti,mislim da hotel ipak ima problema sa popunom kapaciteta, a za skijase recimo iz Bugarske to je vise nego atraktivna lokacija jos iz perioda dve staze i epsovog hotela/pl.doma, a kamoli danas.

Stara planina nikad nece imati problem sa skijasima, medjutim neke stvari su traljavo, a neke uopste nisu napravljene ali sta je, tu je. Na nama ili na nekima od nas (ili vas?) je da to pokusamo da promenimo.

Sto se konstatacije da je "skupo" skijanje na Staroj Planini, tu se apsolutno ne slazemo. Sam pogled na cenovnik, kako skipass-a, tako i smestaja to demantuje u potpunosti.

Sam broj skijasa u odnosu na smestajne kapacitete i kapacitete skijalista, a uzimajuci u obzir stanje i broj otvorenih staza kako na SP, tako i na Kopu za Sretenje recimo, opet demantuje takav stav.

Kopaonik, pa i Tornik jesu konkurenti ali ne u tom smislu da mogu da znacajno ugroze broj skijasa ili gostiju-skijasa na SP, sto u hotelskom, sto u privatnom smestaju - na to pre svega utice nabildovana cena ponude na Kopu, npr.

mickeu
20.02.2014, 18:28
nisam mislio da hotel treba da organizuje bus. to treba da urade skijalista srbije. manje guzve kod pocetnih stanica, vise skijasa, vise prodatih karata. secam se jedne zime, pre jedno 5 god kada su na kopu bili vise nego upola gosti od moguceg. bio je mart i niko nije hteo da spusti cene, ovi sto prodaju karte i ovi sto izdaju smestaj. ako bi jedan spustio cenu, ovaj drugi bi zaradio. onda su se narednih godina malo opametili pa su i jedni i drugi spustili cene u martu i bio je pun kop...

mickeu
20.02.2014, 18:30
kada se krecete prema hotelu, prolazite kroz nedodjiju, a onda odjednom sirok put, trotoar, klupe, osvetljenje, korpe za djubre... ne kazem da to tako ne treba, naprotim to je ono pravo, ali su pre toga mogli da prosire put na par mesta gde im smetaju stare trosne kuce i jedva da ima jedna sirina trake

macak011
20.02.2014, 18:44
Trazi se velika lova za sklanjanje tih kuca, a drzava nece da plati toliku lovu...

macak011
20.02.2014, 18:50
@mickeu
Mislim da ce pre hotel da organizuje prevoz jer je njima vise u interesu da pokriju celo skijaliste jer na taj nacin privlace goste koji se realno brinu kako da se vrate u hotel ako crkne sidro ili 4sed konjarnik. Sa druge strane SS je opterecen odrzavanjem staza i instalacija i ne isplati se angazovanje prevoznika, a i kapital je na strani hotelijera. Uz neki manji objekat na konjarniku to bi bio pravi potez. Da ne pominjem ski servis, boot fitting, itd...

ibane
20.02.2014, 21:57
Ja ne verujem u tu teoriju zavere da gondola radi zbog hotela. Prosto plave i lakse staze privlace vise turista nego crne staze. Znam gomilu ljudi koji nisu dolazili na SP dok nisu napravljene 7-ce jer nisu dobri skijasi i nisu mogli da skijaju na Konjarniku i Suncanoj. Osim toga tu je i sve vise porodica koji dovode svoju decu da skijaju jer mogu da uce i da skijaju na plavim stazama. To sto bi smo mi vise voleli da skijamo Konjarnik to SS bas i ne interesuje. Od kako je napravljena gondola i te lakse staze SS obaraju rekorde po posecenosti i broju prodatih karata sto nije bio slucaj kada su bile samo 2 staze. To je ono sto zanima SS. Tu je i drugi problem sto je polazna stanica Konjarnika nisko i cesto ima problema sa odrzavanjem snega i tu najpre "pukne" staza a i Suncana ima problem da se zadrzi sneg i ako postoji ograda koja stiti od vetra ali je staza dosta strma i ne uspevaju da zadrze sneg da bi ga utabali i napravili makar neku osnovu.
Ne slazem se da bi trebao falkenstajner da organizuje prevoz pogotovo sto nemaju interes ako je hotel poluprazan kao sto tvrdite. Kod polazne stanice Konjarnik ne postoji ni jedan smestajni kapacitet. A mislim da i na toj lokaciji bas i nema mesta za izgradju nekog ozbiljnijeg smestaja. Smestaj na SP je uglanom u selima Crni vrh, Inovo, BB....pa i Kalna. Taj ko je tamo smesten mora da dodje kolima ili nekim drugim prevozom da bi skijao i isti mu je k... da li ce da dodje na Konjarnik ili Jabucko ravniste. Nekada u buducnosti kada se bude ski centrar razvio i imao mnogo vece smestajne kapacitete na celoj planini koji ce po svoj prilici biti razudjen tj. na vise lokacija onda treba razmisljati na uvodjenje ski busa na relaciji Kalna-Jabucko ravniste-Kalna sa medjustanicama. Tada ce se verovatno stvoriti i problem parkiranja na planini pa bi uvodjenjem ove linije se resio i taj problem. Ali prvo skoci pa reci hop.

macak011
21.02.2014, 07:52
Treba biti realan. Autobski,kombi pa i taksi prevoz od konjarnika do jabuckog po ceni od 100 dindzi u jednom pravcu ili nekoliko stotina dindzi do crnog vrha pa dole do kalne moze po sezoni da donese dosta love prevozniku...treba staviti na papir pa videti. Uveren sam da ima interesa.

mickeu
21.02.2014, 08:46
nisam ja mislio o zaveri da kondola radi zbog hotela, ali mi nije jasno kako su neki pametni zamislili ceo taj concept oko kondole? gde da se ja parkiram ako sam smesten negde van hotela? Vec sam pisao idiotsku varijantu da od velikog parking do hotela ne postoji staza ili nesto slicno. zimus smo sa decom morali da gacamo po blatu da bi dosli u hotel, a parkirali se na zvanicnom parking. neko je postavio pitanje zasto su se u vreme vikenda autobusi i automobile parkirali po trotoraima blizu hotela.
takodje se slazem da je izgradnja laksih staza odlican potez, jer mogu i slabiji skijali da skijaju. Ove zime smo vodili decu na SP bas iz tog razloga...

jopopo
21.02.2014, 11:46
Vec sam pisao idiotsku varijantu da od velikog parking do hotela ne postoji staza ili nesto slicno. zimus smo sa decom morali da gacamo po blatu da bi dosli u hotel, a parkirali se na zvanicnom parking.
Izvini ali staza postoji. Problem je što kada ljudi parkiraju, okrenu se prema hotelu i prirodno očekuju stazu ispred njih! Onako kako si kolima ušao u zonu parkinga, istim putem pešice kreneš i postoji popločana staza. Tako da je ispravna tvrdnja da ne postoji prečica preko livade već staza koja ide okolo :)

Roman
21.02.2014, 12:04
Izvini @clive@ ali pogresio si u svemu sem mozda u prilaznim putevima. No avako ima svoje glediste a ja svakako nominujem macak 011 za direkrora. Danas je nesto bolja siruacija evo staze se i sada nekako drze. A ja pravim pauzu da se obeisem jer sam geknuo za sve pare...

Roman
21.02.2014, 12:08
Hajde malo da Vas nasmejem... pre cetiri dana sija sunve a ja vozim pun auto dece, otvorim krov jwr je bas toplo i.... ostade mi otvoren krov, crko elektro motor. Jbg, naounio sam krov jastucima uvijenim u najlon...

macak011
21.02.2014, 12:21
Evo predlog malog porodicnog hotela upravo iz ponude falkenstajnera:

http://www.falkensteiner.com/en/hotel/antholz/arrival#site

Ovo cudo ima nepunih 50tak soba, ne zauzima puno mesta i mislim da se za ovaj objekat itekako moze naci mesto u dnu Konjarnika. Pored toga, na vrhu konjarnika, desno od izlazne stanice gde je nekad bio deciji park, moze ponovo da se instalira, pa bi takav objekat takodje imao ponudu i za decu, kao i hotel SP. Sa druge strane, autobuski ili minivan prevoz izmedju dva srodna objekta se prosto namece kao obaveza, a bio bi pun pogodak, posebno leti jer bi nesumnjivo bio konkurencija EPSovom hotelu, sto opet vodi ka razvoju EPSovog hotela i doma, itd, itd...

zodra
21.02.2014, 13:21
Moram da se pridruzim vecini koja se zali na parking kod hotela da je u losem stanju, ako nase kukanje ovdje moze da urodi plodom da bude jos jedan glas vise. Iako sam se zainteresovao za diskusiju mislim da je ovo pogresna tema. Koliko vidim sta se pisalo mislim da bi trebalo zapoceti temu zelje i zeljice.
Procitah nekoliko komentara koji predlazu neke biznis varijante koje bi "sigurno" bile profitabilne pa se pitam zasto sami tvorci tih ideja ne sprovedu neku u djelo i zgrnu pare nego cekaju da ih neko preduhitri. Da li mislite da marketing strucnjaci iz Falkensteiner-a nisu razmatrali sta im sve moze donijeti pare.......? Oni su ocigledno zadovoljni profitom koji ostvaruju i tu se prica zavrsava, kad ne budu bili mijenjace nesto.
Macak jarane, kako si zamislio da se napravi taj hotelcic koji kosta par milioncica......? Da svi koji dodjemo na neki dan ostavimo dobrovoljni prilog.........? Shvatite ljudi da u ovoj zemlji nema para a i dalje je sve skupo do zla boga. Skijalista Srbije nemaju pare, a i da imaju pokrali bi ih politicari. Ja im za ovu sezonu skidam kapu sto su uopste odrzali bar neke staze da rade u ovakvim vremenskim uslovima.
Slazem se sa svima vama da treba razvijati sve staze podjednako kako teske tako i lake, jer svi treba da imaju priliku da uzivaju i dobri i losi skijasi i posebno djeca (dio za sankanje nebi bio los da se napravi kad vec dajemo prijedloge). Vjerujem da kako dobrom skijasu smeta pocetnik na stazi koji se uci isto tako dobar skijas smeta pocetniku ali ako cemo posteno na lakoj stazi mogu da skijaju svi a na teskoj samo najbolji tako da je izbor jasan zasto se najvise ulaze u staze sedmice.

Za one koji su voljni da mijenjaju nesto na SP da znaju da je cijena zemljista u okolini hotela bez komunalija i bez gradjevinske dozvole vrlo slicna cijeni placa u Nisu sa svim tim pa ce svima postati jasnije zasto se stvari ne sredjuju kako bi oni htjeli. U cijenu nije uracunat interes politickih mocnika.

Nadam se da nisam smorio previse.

clive
21.02.2014, 13:40
Suština je u pretposlednjem pasusu Zodrinog posta.

Klijenti o kojima sam pisao su hteli da kupe zemljište za dva manja porodična hotela. Tažili su im cifre od kojih se pada u nesvest.

Išli su da gledaju, izmedju ostalog plac koji se prodavao za 70000 i preko noći je cena otišla za 30% čim su provalili da su stranci u pitanju.

Jedan od njih ima hotelčić u Zillertalu u Austriji, infrastrukturno opremljen veći plac je kupio za sličan novac.

Prvo infrastruktura, pa dobar plan i doći će i investicije. Naši "stručnjaci" su preskočili infrastrukturu, napravili preambiciozan plan i hoće novac. Aktuelnim pristupom, bojim se da ga neće privući.

Da zanemarimo smeštaj, gde se može sesti, odmoriti, ugrejati tokom skijanja?

Madjari su otkrili skijanje i odlepili za njim. Nemaju lovu, uglavnom, i biraju budžet varijante. Madjari koje sam vodio gore su u ski poslu i nikad nisu čuli za SP koja im je prihvatljivo blizu.

Da se razumemo, svi prirodni preduslovi postoje i voleo bih da SP pretekne Kop i postane atraktivno skijalište, ali...

macak011
21.02.2014, 13:42
@zodra
moram da priznam da nisam razumeo opasku kako da se napravi takav hotel - "da svi dodjemo neki dan da ostavljamo dobrovoljni prilog"?!? Ne secam se da je neko ostavljao dobrovoljne priloge za trenutni hotel koji postoji na SP niti je neko ostavljao priloge za kompletnu instalaciju na jabuckom ravnistvu u vlasnistvu SS, pa su opet napravljeni, o cemu ti pricas, jarane...?!? Ako mozes da pojasnis sta si hteo da kazes ovim...??? :dontknow: :confused:

Uostalom, vlasnici lanca Falkenstajner (ili bilo kog drugog lanca na planeti) najbolje znaju sta im odgovoara, pa su tako i postali vlasnici objekta na SP, a ako im bude odgovaralo, napravice novi ili nove objekte BEZ necijih dobrovoljnih priloga (!), nadam se da je to svakom kristalno jasno, nema potrebe za takvim tonom...? Ako se ne slazes sa mnom, moze to i lepse da se kaze, care... :sm008:

Po mom misljenju za sve postoji neki plan ili bar studija izvodljivosti, neki nacrt koji ce u buducnosti biti realizovan, tako da ja samo laicki dajem ideju koja mozda nekom bude interesantna, a nekom, kao tebi, ne mora da bude. I to je okej, sve dok ne krenes djonom na takav nacin. ako imas neki pametan predlog ili sta-god za diskusiju, super ali nemoj da prozivas. Ili ako vec znas, mozda mozes da mene i drugare na forumu prosvetlis kako se putem dobrovoljnih priloga grade hoteli?!? :sm023:

macak011
21.02.2014, 13:47
Da zanemarimo smeštaj, gde se može sesti, odmoriti, ugrejati tokom skijanja?

Pored famoznog hotela i foajea u koji nije dozvoljeno sa pancericama, a ranije je bilo, postoji Koliba pored gondole, postoji kafic na dnu Suncane doline=vrhu Konjarnika i mislim da jos uvek postoji kafic na dnu Konjarnika. :sm018:

macak011
21.02.2014, 14:04
da se ponovim zbog novih clanova na forumu:
Master plan Stara Planina, Plan razvoja turizma na SP 2007 i Jabucko ravniste Resort, pa posle proucavanja mozemo da popricamo, ko je zainteresovan. Danas je 2014, dosta toga je realizovano, svi vec znate sta, pa da se ne vracamo u 2007.godinu...

1. http://staro.skijanje.rs/Ski_Centri/master_planovi/master_plan_stara_planina.pdf

2.http://www.turizam.merr.gov.rs/images/stories/master%20planovi/stara%20planina/Stara%20planina%20FINALNI%20IZVESTAJ.pdf

3.http://staro.skijanje.rs/Ski_Centri/master_planovi/tieser_stara_planina_jabucko_ravniste2010.ppt

Ja za novije stvari ne znam, ako neko ima/zna, nek postavi neki link.

P.S.

Kome ne radi drugi link, ima fajla i ovde:
http://www.promozis.com/PDF/PROJEKTI/Stara_planina_FINALNI_IZVESTAJ.pdf

jopopo
21.02.2014, 14:40
@macak011
U razvojnom planu, koliko znam, ne postoji mogućnost gradnje hotela ili smeštajnih objekata na Konjarniku. Bilo je reči da se sa desne strane staze Konjarnik (iznad potoka) podignu neki objekti na 2 sprata ali valjda je neizvodljivo zbog tla i opet neke ekološke vrste, ugroženosti bla-bla... Najbliža lokacija je buduće naselje Golema Reka što je 3km od staze Konjarnik i nije mnogo ni daleko. Parking u dnu Konjarnika bi trebalo da ima 200 mesta jednog dana. Naravno da postoji opcija da se iz budućeg smeštaja naselja Golema Reka žicom i stazama doće do Konjarnika ali to nisam siguran da ćemo da doživimo za 10 godina :)

Ti Master planovi su samo osnova, mnogo toga nije urađeno po njima. Oni se ne ažuriraju već služe samo kao pregled mogućnosti.

macak011
21.02.2014, 14:50
Ma naravno ali to je bila polazna tacka za ono sto imamo danas. Bez ovih i ovakvih baljezgarija na temu razvoja turizma na SP cvrc bi imali i ovo sto imamo sada - to najbolje znas i sam, zar ne? A sto se nacionalnog parka tice, ugrozenih biljnih i zivotinjskih vrsta sa jedne i hotela i instalacija sa druge strane tice, najbolji primer je Kop koliko je drzava (ne)ozbiljna i koliko u stvari, profit i kapital, da ne kazem politika, diktiraju tempo razvoja. S tim u vezi, ne bih se bas kladio da nece nekad nesto da nikne na dnu Konjarnika ili bilo gde drugo - bez obzira na sve gore receno - pa makar i parking.. Svim srcem zelim da SP krene da se razvija i svakako je vise volim od Kopa gde nesumnjivo za sada ima (jos uvek) boljeg skijanja, realno...

Inace, kad malo bolje pogledam master plan, u dnu konjarnika ima Parcel 30 1.0 Ha, na kome je srafirano ili Proposed Parking ili Proposed Pension B&B - meni lici na ovo drugom iako pise Day Skier Parking - ako se odnosi na to.. ;)

No, nebitno, realno mogucnosti su velike, ostaje da neko to prepozna i uradi nesto po tom pitanju. Sto se mene licno tice, staza Babin Zub, je za mene najlepsa staza na toj planini iako sam kosti ostavio na suncanoj i konjarniku u nekom prethodnom periodu. Samu gondolu sam zavoleo kad duva vetar, a kad je sunce, 4sed na babinom zubu je ubedljivo najlepse mesto na celoj planini.. :)

zodra
21.02.2014, 16:11
macak011, ja se izvinjavam ako sam te uvrijedio ali htio sam da kazem bas to sto si ti rekao u odgovoru na moj post, ako nekome ko ima pare odgovara da investira tamo doci ce sam nema potrebe da mu mi solimo pamet. Mi treba da predlazemo nesto sto je realno ako vec pricamo nesto.
Ako sam pretjerao jos jednom se izvinjavam.

macak011
21.02.2014, 16:35
Ma opusteno samo, bitno je da se skijamo i da imamo gde da spavamo, pojedemo i popijemo za normalnu lovu...
Bice tu jos svega i svacega, nego se bojim da ako ne dodje neki ministar koji voli skijanje, nista novo videti necemo... :(

erp
21.02.2014, 17:45
Da se od 40 mil. EU koliko je uloženo u taj hotel, 30 miliona ulozilo u 10-12 dobrih žičara,a preostalih 10ak miliona u infrastrukturu (puteve,struju...) danas bi hoteli i apartmani nicali kao pečurke, ali nažalost neko je imao drugu računicu...

vlada019
21.02.2014, 23:03
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Stara-planina-21.02.2014-300x225.jpg

Danas se u ski centru Stara planina temperatura kretala u rasponu od 4-6 stepeni , vetar je duvao brzinom od 7-12 m/sek , vreme je bilo mestimično oblačno . Još uvek su do novih snežnih padavina u funkciji samo ski staze 7 ,7a , 7 b i dečiji park.

-Visina snega van staza iznosi 0cm, dok ga na stazama ima u visini od 15-25 cm.

Pogledajte našu današnju i jedinu unikatnu fotogaleriju sa Stare planine.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-21-02-2014-foto/)

vlada019
21.02.2014, 23:54
Trazi se velika lova za sklanjanje tih kuca, a drzava nece da plati toliku lovu...
Prema izjavama nadležnih oko spornih kucica izgradjenih pre i iznad hotela na Jabučkom je sledeći.Od samog početka gradnje prve kućiće pre više od 20 godina (većina na ovom forumu tada nije ni bila rođena) osim jednog jedinog objekta kojem je izdata dozvola i to u tadašnjoj opštini Kalna, do dan danas u više navrata skoro svake godine građevinska inspekcija izdaje dozvole za uklanjanje bespravno izgradjenih objekata na Staroj planini.Zbog bespravno izgrađenih objekata na gradsko građevinskom i ostalom zemljištu u parku prirode koji se ne mogu legalizovati ( u slučaju ovih vikendica koje do sada ne postoje ni u jednom prostornom planu razvoja Stare planine ) vlasnicima ne sleduje nikakva nadoknada u slučaju rušenja objekata, osim ukoliko im se za potrebe realizacije jedne od daljih faza zemlja plati (ekspropirijacija).Što praktično znaci gradili ste bespravno unazad 20 godina i manje, uzivali u objektima (izdavali, letovali, zimovali..) do trenutka rušenja od nadležne inspekcije ne sledi vam nikakva nadoknada na ime materjala koji ste uložili u bespravno izgradjen objekat.Znači mogu Vam platiti samo zemljište po tržišnim cenama koje se odrede posrednom ili neposrednom nagodbom, odnosno pravnim postupkom.Niko nikome ne može nadoknaditi nešto što je naparvio protiv zakona, a primenom zakona to srušeno , odnosno uklonjeno....Oni malo stariji se sećaju specifične kuće od staklenih flaša koja je bila na ulazu u Jabučko ravnište.Srušena je još tada bez pardona pre jedno 15 -20 .god.....

vlada019
22.02.2014, 00:05
@macak011
U razvojnom planu, koliko znam, ne postoji mogućnost gradnje hotela ili smeštajnih objekata na Konjarniku. Bilo je reči da se sa desne strane staze Konjarnik (iznad potoka) podignu neki objekti na 2 sprata ali valjda je neizvodljivo zbog tla i opet neke ekološke vrste, ugroženosti bla-bla... Najbliža lokacija je buduće naselje Golema Reka što je 3km od staze Konjarnik i nije mnogo ni daleko. Parking u dnu Konjarnika bi trebalo da ima 200 mesta jednog dana. Naravno da postoji opcija da se iz budućeg smeštaja naselja Golema Reka žicom i stazama doće do Konjarnika ali to nisam siguran da ćemo da doživimo za 10 godina :)

Ti Master planovi su samo osnova, mnogo toga nije urađeno po njima. Oni se ne ažuriraju već služe samo kao pregled mogućnosti.

Razvoj Konjarnika je u domenu lokalne samouprave.
Planirano je sledece :A izgradjena je fabrika za preradu vode (koja do dan danas nije pustena u funkciju) zbog investitora koji je u medjuvremenu odustao od gradnje....

1. Stara planina - turistički rizort Jabučko Ravnište
Planskom dokumentacijom je predviđena izgradnja turističkog rizorta Jabučko Ravnište, u okviru Turističkog centra na Staroj planini. Predviđena je izgradnja smeštajnih kapaciteta sa ukupno 22.860 ležajeva. Turistički rizort je površine 105,9 ha.
2. Stara planina - turistički centar Golema reka
Planskom dokumentacijom je predviđena izgradnja turističkog centra Golema Reka, u okviru Turističkog centra na Staroj planini. Predviđena je izgradnja smeštajnih kapaciteta sa ukupno 3000 ležajeva. Turistički centar je površine 40 ha.
3. Stara planina - turističko naselje Konjarnik
Planskom dokumentacijom je predviđena izgradnja turističkog naselja Konjarnik, u okviru Turističkog centra na Staroj planini. Predviđena je izgradnja smeštajnih kapaciteta sa ukupno 550 ležajeva. Turističko naselje je površine 5,5 ha.

4. Stara planina - turistički punkt Gravaljosa

http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina/investicije/

macak011
22.02.2014, 08:28
Eto plan za Konjarnik, a ja predlozio 10x manji objekat... jos kad bi uletele i nove staze, posebno oko suncane i konjarnika...

jopopo
22.02.2014, 11:04
@vlada019
Sve je predviđeno, ali kada??? Ja mogu da skijam ovim tempom još par godina, nemam vremena za čekanje.

Bojim se da neću da doživim da vidim na Staroj planini 20 staza, 10 žica i 5000 smeštajnih jedinica :(

mazzystar
22.02.2014, 11:08
Sta bi sa tim snegom koji su najavili za vikend? Jel skijanje na ove tri staze moze da potraje iza podneva, dok se to malo snega ne pretvori u kasu?

macak011
22.02.2014, 11:11
Sneg pocinje veceras, a i minus. Mozda upale topove u noci pon na uto...

alexapi32
22.02.2014, 21:28
Izgleda mi da pada kisa gore, sudeci po kamerama.

mazzystar
23.02.2014, 12:37
I nista ne bi od snega (1 C stepen u plusu, pada kisa), ova sezona je izgleda definitivno gotova ........ cak i da se desi neki dan u martu da bude malo snega, to ce se u naredna 2-3 dana odmah otopiti zbog visokih temperatura.

Sve u svemu, koliko su tokom ove sezone radile Suncana i Konjarnik, jel vise od nedelju dana?

vlada019
23.02.2014, 16:15
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Stara-300x233.jpg


Noćašnji sneg koji je padao na Staroj planini nije izazvao veće probleme putarima.Put ka ski centru je vlažan ali potpuno prohodan,Vožači trebaju obratiti pažnju na sitnije odrone u klisurama i usecima.

Noćašnje snežne padavine dodale su 4 cm novog snega na sti stazama.Temperatura se kreće u rasponu od 0 do 3 °C.Vreme je maglovito sa vidljivošću od svega 100 metara.U funkciji su staze Jabucko ravniste 7 , 7a , 7b i dečija traka.U poseti ski centru su deca iz Niškog doma i gomila promoterki kao i brojni stranci .Ovoga puta se umesto Bugarskog i Rumunskog jezika na Staroj planini čuje engleski jezik.

Predstavnici francuskog udruženja „Cluster montagne“ u višednevnoj poseti obišli ski centre Kopaonik, Stara planina i Tornik na Zlatiboru. Prilikom obilaska centra, predstavnici ovog udruženja imali su prilike da se upoznaju sa turističkom ponudom ovog planinskog centra.

Predstavnicima “Clauster montagne” u obilasku pokazani su svi potencijali sva tri skijališta, a poseban akcenat stavljen je razvoj letnjeg planinskog turizma.

Francuskim gostima, koji su došli na poziv Privredne komore Srbije, predstavljen je i plan razvoja ski centara Kopaonik, Stara planina i Tornik na Zlatiboru.

-Pogledajte našu današnju fotogaleriju sa Stare planine :

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-23-02-2014-foto/)

mazzystar
23.02.2014, 17:39
Lepo ako je zaista tako, jer ja ni na jednom od sajtova nisam nasao informaciju da je padao sneg vec kisa, plus se na fotografijama na stazi Babin zub u podnozju kod pocetne stanice cetvoroseda vidi zemlja. Kakva je prognoza za naredna 3-4 dana?

Roman
23.02.2014, 23:50
Ono sto mene pocinje da iritira je konstantno obmanjivanje ljudi u vezi stanja na stazama... Da se razumemo veceras sam se vratio sa SP i stanje je sledece, visina sneznog pokrivaca na stazama je od 10 - 0 cm, na sve tri staze oko gondole je postavljen veliki broj stapova ili ti putaca koje obelezavaju mesta gde nema snega i suzavaju stazu na jednu trecinu. Uslovi za skijanje skoro i da ne postoje, daj boze da padne sneg ili makar minus da opali.

Roman
23.02.2014, 23:58
Ovo pisem iznerviran konstantnim laznim izvestajima na radiu i tv-u koji pominju 25cm snega na stazama, i tako jos od Nove godine :glavaozid Sto se mene tice, takav mi je bio horoskop i ni malo nisam nezadovoljan. Skijali smo iskljucivo zahvaljujuci ljudima zaposlenim u tom centru i mi smo im beskrajno zahvalni. Oni bukvalno lopatama nabacuju ostatke snega na staze a to niko ne pominje...

ninic
24.02.2014, 00:13
Ovo pisem iznerviran konstantnim laznim izvestajima na radiu i tv-u koji pominju 25cm snega na stazama, i tako jos od Nove godine :glavaozid

...isti slucaj i sa Kopaonikom!

mazzystar
24.02.2014, 00:50
Romane, jel tacno to sto su napisali da je palo 4 cm snega tokom prosle noci? Najavljuju minuse u naredne 2-3 noci, valjda ce topovi da poprave stanje na terenu. Moji prijatelji dolaze u sredu ili u cetvrtak na produzeni vikend, valjda ce uspeti da se makar malo skijaju. Vidim da se na onom norveskom sajtu najavljuju obilnije padavine tek za 3-4.mart.

macak011
24.02.2014, 10:55
Rade topovi na 7-icama - kamere...

mazzystar
24.02.2014, 11:46
Rade topovi na 7-icama - kamere...

Barem neka uteha. Narednih par veceri prognoziraju minus.

Ono sto je tuzno je da cak i na Zlatiboru trenutno pada sneg (palo je par cm), a na Staroj nista ............ jos niko nije potvrio onu informaciju sa sajta posvecenog Staroj planini, da je u noci sa subote na nedelju palo 4 cm snega ...........

Roman
24.02.2014, 15:46
Nije palo...

macak011
24.02.2014, 20:53
Ovo pisem iznerviran konstantnim laznim izvestajima na radiu i tv-u koji pominju 25cm snega na stazama, i tako jos od Nove godine :glavaozid Sto se mene tice, takav mi je bio horoskop i ni malo nisam nezadovoljan. Skijali smo iskljucivo zahvaljujuci ljudima zaposlenim u tom centru i mi smo im beskrajno zahvalni. Oni bukvalno lopatama nabacuju ostatke snega na staze a to niko ne pominje...

Sta bi sa krovom?? Kako ste se vratili? Bice skijanja jos, baba marta mora nesto da ucini, verujem joj odavno...:)

Roman
24.02.2014, 22:25
Ha ha, auto je dobio evoluciju u vidu gips karton ploce i jastucetom zavijenim u najlon :sm022:. Cak i ne prokisnjava:sm008: Juce je ceo dan padala kisa i nije procurelo...
A u martu boze moj, ja se nadam... :sm019:

Roman
24.02.2014, 22:26
Postavicu slike, samo malo da se snadjem...

Roman
24.02.2014, 22:40
Realno stanje stvari od prosle nedelje

Roman
24.02.2014, 23:01
Morao sam malo da se izmaknem, jer je neko vec rekao da na slikama sve deluje kao idila...

Roman
24.02.2014, 23:16
Na stazi, ipak, deluje maaaalo bolje :sm011:

Roman
24.02.2014, 23:19
Uffff, opet sam nesto izbrkao sa slikama, ali ipak se vidi dovoljno...

ibane
24.02.2014, 23:47
Zelena trava skijalista mog :glavaozid. Romane nesto ti se slike preklapaju i lose se vide. Sto iskrivi ovaj mali stapove :ski:?

Roman
25.02.2014, 09:02
Izgleda da sam ih suvise umanjio, probacu popodne da postavim neke bolje. A stapovi... prevarili me, prodali mi krive :sm004:

vlada019
25.02.2014, 16:41
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Jabucko-topovi-u-funkciji-300x224.jpg

-Donosimo Vam radosne vesti sa Stare planine, gde je trenutna temperatura -1°C, topovi za osnežavanje staza rade punom parom tokom celog dana.Pad dnevne temperature do -4 °C kao i veoma slab vetar od 2m/s, su bili idealni uslovi da se stavi u funkciji veoma moćan sistem osnežavanja ski staza na Staroj planini.


Put do ski centra Stara planina je suv i prohodan, vozačima savetujemo oprez u krivinama i usecima zbog manjih odrona.


Zimska sezona za Staru planinu tek počinje o tome svedoči i današnji prelep i sunčan dan u kome su uživali svi gosti koji su danas boravili na Staroj planini.
Za vikend se očekuje veliki priliv gostiju iz Srbije i inostranstva.Trenutno na Staroj planini boravi veći broj poznatih VIP ličnosti kao što su Mika Kostić , Goca Trzan, Poznati novinar učesnik „Farme“ Saša Jovanović!


Pogledajte našu današnju fotogaleriju sa Stare planine.

Detaljnije... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-25-02-2014-foto-vip-ovci-stigli-na-planinu/)

Cobra
25.02.2014, 20:09
Pa jedan od razloga sto bjezim na planinu iz grada je da pobjegnem od televizije i raznoraznog sljama koji se mota po istoj, a Vlada nas obavjestava da ima VIP gostiju. Na Kopu me jako iritira Radio S na zicarama. Dodjes da uzivas na planini a oni bleje o politicarima i pevaljkama

mickeu
25.02.2014, 20:50
koliko ja slusam radio S, oni redovno objavljuju koliko je snega na BZ, a pritom ne spominju ostale centre...
ne diraj namu radio S

Roman
26.02.2014, 08:25
Pa upravo radio S non stop tandrče o idealnim uslovima i famoznih 25cm snega koji ne mogu da se otope :sm021:

Roman
26.02.2014, 08:27
Da li rade topovi na Konjarniku i Sunčanoj?

alexapi32
26.02.2014, 12:35
Na Konjarniku tesko, tamo je uvek toplije.
Zna se koje su im staze prioritet trenutno...

Roman
26.02.2014, 14:20
Da li neko zna, da li je tacan podatak da se topovi automatski pale na -3C? Ako je tako, zar ne bi trebali da se pale i na Konjarniku i na Suncanoj?

Danilo26
26.02.2014, 17:58
pa ako je tako sto ne puste bar topove na babinom zubu, on je visi i valjda hladniji od gondole. inace i ja sam bio prosle nedelje i skijanje je bilo ok za 2 dana.

inace samo gondola da se skija je max za dan-dva, dosadi, ako se vezuje sa babinim zubom moze za 3-4 dana, pa se nadamo da ce uskoro da srede bar jos nesto

macak011
26.02.2014, 18:26
Da li neko zna, da li je tacan podatak da se topovi automatski pale na -3C? Ako je tako, zar ne bi trebali da se pale i na Konjarniku i na Suncanoj?

Evo super teksta o vestaku koji je ostavio @Dogac na drugoj temi:
http://skijanje.rs/forum/showpost.php?p=91353&postcount=4507

Koliko vidim, svaki top je online i povezan na mrezu putem specijalizovanog softvera (ATASS sistem), tako da se svaki posebno moze kontrolisati i ukljuciti ako su mu ispunjeni uslovi za rad:

1. temperatura
2. relativna vlaznost vazduha
3. brzina i pravac vetra
4. dotok i pritisak vode

Pretpostavljam da postoji opcija da se sami automatski ukljuce kada su ostvareni uslovi, mada nisam siguran koliko se to zaista i koristi.

Verujem da SS ima bar slican, ako ne i isti softverski sistem za kontrolu topova na BZ kao i na Kopu.

alexapi32
26.02.2014, 19:40
Evo prognoze od danas
http://i.imgur.com/BMSlZ9N.jpg

vlada019
26.02.2014, 20:19
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Stara-planina-26.02.2014-300x235.jpg


Efekat rada sistema za osnežavanje na Staroj planini koji je radio punim kapacitetom cele noći danas je itekako vidljiv.Prve jutarnje skijaše i VIP goste dočekale su savršeno utabane i ispeglane ski staze sa visinom snega od 20 do 40 cm.

Dan je bio više nego savršen za uzivanje na snegu.Vedro i sunčano vreme bez vetra sa temperaturom koja se kretala od -3 °C do -1 °C bili su više nego idealni uslovi za sve ljubitelje skijanja da na ski stazama Jabučkog ravništa na Staroj planini iskoriste današnji dan.

Nakon porodične i nedelje za parove, počinje nedelja posvećena damama. U peroidu od 1. do 8. marta Skijališta Srbije organizuju “Žensku nedelju” koja pripadnicama lepšeg pola donosi 15 posto popusta na šestodnevne i sedmodnevne ski karte, dok naši partneri daju popust na školu skijanja, rentu opreme i smeštaj.

Kao i za prethodne dve promotivne nedelje i u ovoj učestvuje veliki broj poslovnih partnera, koji odobravaju popuste na svoje usluge.

Partneri za Staru planinu su hotel Falkenštajner i ski škola i renta Snow sports academy.

Nakon “Ženske nedelje”, prvi put ove sezone đaci i student imaju svoju nedelju i to u periodu od 12. do 19. aprila.

U našoj fotogaleriji možete videti naše današnje prelepe fotografije iz Ski centra Stara planina, ali i fotografije i video snimak noćnog rada sistema za veštačko osnežavanje staza na Staroj planini.

Detaljnije.... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-26-02-2014-foto-video/)

Roman
27.02.2014, 20:34
Nista novo?

Danilo26
27.02.2014, 21:31
ne razumem stvarno zasto ne koriste sada ovaj minus i bacaju vestak na babin zub??? kako mogu na kopu da rade sa vestakom 10 staza/zica, a ovi na staroj samo jednu...

vlada019
27.02.2014, 21:39
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/staraplanina-300x234.jpg

Prema podacima sa automatske meteo stanice Babin zub na Staroj planini, temperatura u ski centru trenutno iznosi + 2°C.

Snega na savršeno utabanim stazama ima u visini od 20 do 40 cm , vreme je tokom celog dana bilo sunčano i idealno za skijanje ili vožnju bordom.


Tokom celog dana temperatura je bila u rasponu od 0- 2°C, vetar je duvao brzinom od 4-5 m/s.Radi staza Jabucko ravniste sa pripadajucim stazama 7 ,7a , 7b i decijom trakom.
Pogledajte našu jedinstvenu fotogaleriju sa prelepim fotografijama iz ski centra Stara planina.


Detaljunije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-27-02-2014-foto/)

Roman
28.02.2014, 01:15
Ni meni nije jasno... Prosvetlite me, zar nisu sve staze pokrivene sa topovima???

vlada019
28.02.2014, 22:45
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Stara-planina-28.02.2014-300x228.jpg

Svi putni pravci prema Staroj planini su prohodni i spremni da prime brojne vikend skijaše koji će sutra pohrliti u ski centar na Staroj planini.Sutra počinje još jedna u nizu promotivnih nedelja pod nazivom ,,Ženska nedelja“ koja traje od 1. do 8. marta 2014.
Partneri u promotivnim nedeljama: STARA PLANINA

.Smeštaj:Falkensteiner Hotel Stara Planina Ski škola: Snow Sport AcademySki renta: Snow Sport Academy.Skijališta Srbije odobravaju 15 posto popusta za navedene periode promotivnih nedelja.


Trenutna temperatura na Staroj planini iznosi 0°C, dan je bio mestimično oblačan sa dnevnim temperaturama od -1 do +2°C, vetar je duvao brzinom od 3-5 m\ sek.Visina snega na utabanimski satzama iznosi od 20 do 40 cm.Rade staze na Jabuckom ravnistu 7 , 7a , 7b i decija pokretna traka


Juče je počeo 36. Međunarodni sajam turizma na Beogradskom sajmu. Na ovoj najvećoj turističkoj manifestaciji u Jugoistočnoj Evropi, svoje turističke ponude predstavlja više od 1.000 izlagača iz 54 zemlje.

Skijališta Srbije ove godine učestvuju na sajmu turizma i sa na štandu Turističke organizacije Srbije možete da se upoznate sa aktuelnom skijaškom sezonom u ski centrima, kao i o letnjoj ponudi i brojnim atrkativnim sadržajima planinskih centara. Pored pulta na TOS-ovom štandu, koji se nalazi u hali 4 Beogradskog sajma, Skijališta Srbije predstavljaju svoju ponudu i na štandu MK Mountain Resorta u hali 1.Zemlja partner ovogodišnjeg Sajma turizma je Indonezija i ona je prva azijsko-pacifička država koja je partner te manifestacije.Osim Turske, Grčke, Egipta, Makedonije, Crne Gore, Hrvatske, Slovenije i Bugarske, koje tradicionalno promovišu svoje destinacije, ove godine na Sajmu turizma u Beogradu predstavljaju se i Argentina, Albanija, Alžir, Brazil, Ujedinjeni Arapski Emirati, Malezija, Iran, Indija, Portugal i Rumunija.Međunarodni sajam turizma traje do 2. marta.

Ski centar Stara planina danas je posetio v.d. direktor Skijalista Srbije Dejan Ljevnaić, zamenik generalnog direktora Milena Cvetković i glumac Dragan Gagi Jovanović


Pogledajte našu današnju fotogaleriju iz ski centra Stara planina.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-28-02-2014-foto/)

Danilo26
02.03.2014, 13:09
Ni meni nije jasno... Prosvetlite me, zar nisu sve staze pokrivene sa topovima???

pa jesu, babin zub je jos visi od gondole i valjda moze lakse da se pravi vestak, sramota je da nocu ne pustaju tamo topove, pa mogu za 3-4 noci da naprave oba kraka te staze. ko je lud da ciljano dolazi gore zbog jedne staze ako vec nije uplatio unapred i zeznuo se kao ja.

pa sa 2 zicare, tj staze imaju jos i neke sanse da privuku ljude, koji im je trosak da upale topove kad ih vec imaju spremne, ionako za gondolu ne treba jos puno snega jer jer broj skijasa smesan, cenim radnim danom 200-300 maksimum, i to do rucka u hotelu, a posle rucka ostane 50 ljudi na stazi. ali ovako sa jednom stazom ni za vikend nece niko da dodje da ceo dan uskace i iskace iz vezova.

moj klinac od 7 godina za 2 dana na gondoli naucio da iskace iz vezova u voznji jer se svakih 15 minuta pakuje u gondolu :)

macak011
02.03.2014, 13:44
Jedino logicno objasnjenje zasto nisu pokrili Babin zub vestakom je, po mom misljenju, to sto je staza izlozena vetru i nigde nema senku, pa sneg brzo nestaje, za razliku od sedmica ciji je donji deo u senci, a njihove rezerve vode mozda nisu velike, ne znam? Vlado, Djelo, jel zna neko zasto se bz ne pokriva kad i ako ima uslova?

alexapi32
02.03.2014, 18:45
Staze su u subotu bile odlicno pripremljene. (dosta tvrde)
Mada oni sa tupim skijama su morali da povedu racuna jer se popodne pojavila ledena ploca na mestima. Mene je licno par puta povuklo kad sam vozio zustrije slalom, morace da padne neko ostrenje uskoro :)

vlada019
02.03.2014, 19:21
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/stara-palmina-oblaci-300x238.jpg

Od samog jutra nad Starom planinom su se nadvili ,,snežni,,, oblaci, koji su u toku noći i ostatka dana doneli nove snežne padavine.

U ski centru Stara planina trenutno pada gust sneg i susnežica, trenutna temperatura iznosi -1°C.Danas se temperatura u ski centru kretala u rasponu od -1°C do 2°C , nije bilo magle ,ali su se u dajini nadzirali gusti oblaci.Vetar je danas pojačao svoju brzinu koja je iznosila od 5-9 m/sek .

Put ka ski centru na Staroj planini je prohodan, ekipe putara danonoćno dežuraju, a vozačima se savetuje povećana opreznost jer je put dosta vlažan, dok na deonici između Konjarnika i Jabučkog ravništa trenutno ima neznatnih nanosa snega.U funkciji su staze na Jabuckom ravnistu 7 ,7a ,7b i Decija traka.
Pogledajte našu današnju fotogaleriju sa Stare planine i video snimak vožne prvom Srpskom Gondolom.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/nove-snezna-padavine-na-staroj-planini-02-03-2014-foto-video/)

Danilo26
02.03.2014, 21:56
Jedino logicno objasnjenje zasto nisu pokrili Babin zub vestakom je, po mom misljenju, to sto je staza izlozena vetru i nigde nema senku, pa sneg brzo nestaje, za razliku od sedmica ciji je donji deo u senci, a njihove rezerve vode mozda nisu velike, ne znam? Vlado, Djelo, jel zna neko zasto se bz ne pokriva kad i ako ima uslova?

ali imaju topove na BZ pa nek prave pa nek nestaje, pa milsim prodavace ski pasove na taj nacin, ovako ni u ludilu ne bi isao gore samo za 1 stazu/zicu

Roman
02.03.2014, 23:28
Nista mi nije jasno... Bre vlada 019 daj neku informaciju sta se stvarno desava???

Danilo26
03.03.2014, 08:16
evo pao sneg, ima na web kamerama, 10cm na BZ, a topovi nista, a ja platio hotel od sledeceg cetvrtka i sta sad da pisem mail LJevnaicu da mi upali topove da mogu da skijam ko covek....

macak011
03.03.2014, 10:50
ja mislim kume da mi to hakujemo, pa da sami sebi palimo topove, pusti pisanije.. :cool: :smoke: :sm011:

dedinac
03.03.2014, 21:06
Daj boze da vreme posluzi!
https://www.facebook.com/skiklubnis/photos/a.228578083863358.67611.102809203106914/627311943989968/?type=1&theater

Davidian
04.03.2014, 00:47
Mogu reci da sam odusevljen Starom Planinom, po meni je dosta bolji od Kopaonika.

Roman
04.03.2014, 10:36
Daj boze da vreme posluzi!
https://www.facebook.com/skiklubnis/photos/a.228578083863358.67611.102809203106914/627311943989968/?type=1&theater

Nazalost otkazano :cool:

dedinac
04.03.2014, 13:41
Otkazane su bile trke 18 i 19.02.Sada valjda nece doci do otkazivanja.

zodra
04.03.2014, 14:09
Da li je neko na planini trenutno....? Kakve su sanse da za vikend otvore ostale staze........? Jel ima bar priblizno dovoljno snijega........?

mazzystar
04.03.2014, 18:37
Skijanje je bilo ok, narocito u prosli utorak i sredu, kada su topovi radili celu noc i staze bile odlicno spremljene. Vec od petka vise nije bilo minusa za rad topova, a u noci subote na nedelju je pao sneg, i tada staze nisu bile sredjene, ali je moglo da se skija. Cuo sam da je na Konjarnjiku spreman jedan sloj, ali je potrebno da padne jedno 15-20 cm snega, da bi zaista i proradila.

vlada019
04.03.2014, 21:45
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/stara-300x246.jpg


Ništa lepše za sve skijaše da ih od ranog jutra dočeka gomila snega na odlično uređenim ski stazama.

Sneg se jutros nakon obimnijih padavina predhodne noći ponovo zabeleo na Staroj planini, donoseći novih 15 cm snega.Put ka ski centru je prohodan , dok je temperatura tokom celog dana varirala u rasponu od -1 °C do +2°C.Vidljivost je bila dobra, uz umerenu oblačnost, vetar je duvao brzinom od 3-5 m/s.

Prema još ne potvrđenim informacijama za utorak 11.mart 2014 godine je u podnožju Stare planinje u Kalni predviđeno otvaranje trauma centra. Adaptacija ambulante i trauma centra u Kalni je u završnoj fazi.

Tadašnji državni sekretar Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja Milan Đokić i sadašnji predsednik opštine Knjaževac je početkom 2012 godine obećao da će i Knjaževac kao i 46 najnerazvijenijih opština u Srbiji dobiti ,,Moderan trauma centar za zbrinjavanje gostiju sa Stare planine u varošici Kalna u podnožju Stare planine“, ujedno će ovaj centar biti i zdrastvena podrška meštana Buđaka (8 .Sela ispod Stare planine).Trauma centar u Kalni bi trebao 11.marta da otvori Mlađan Dinkić.

Pogledajte u našoj fotogaleriji kako je izgledao današnji sunčan i snežan dan na Staroj planini.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-04-03-2014-foto/)

macak011
04.03.2014, 22:15
Svaka cast za trauma centar...

ibane
04.03.2014, 22:32
Super vest za ambulantu i trauma centar. Pretpostavljam da je to onaj objekat gde su bili neki radovi, sa desne strane kad se udje u Kalnu iz pravca Svrljiga i Pirota?

Roman
05.03.2014, 01:38
Otkazane su bile trke 18 i 19.02.Sada valjda nece doci do otkazivanja.
Koliko ja znam, nazalost, otkazane su trke a mail je stigao jutros u savez :cool:. Samim tim sto ne rade Suncana i Konjarnik znas da ne moze biti trka :sm008:.
Imam neki, doduse neprovereni, info da su spremljene staze Babin zub. Ne baratam sa brojevima staza ali mislim na "novi" cetvorosed.
Sto se takmicenja tice, ostaje jos mala nada da nesto u martu padne da otvore Suncanu i Konjarnik p da se odrzi drzavno prvenstvo :sm019:.

Roman
05.03.2014, 01:42
Skijanje je bilo ok, narocito u prosli utorak i sredu, kada su topovi radili celu noc i staze bile odlicno spremljene. Vec od petka vise nije bilo minusa za rad topova, a u noci subote na nedelju je pao sneg, i tada staze nisu bile sredjene, ali je moglo da se skija. Cuo sam da je na Konjarnjiku spreman jedan sloj, ali je potrebno da padne jedno 15-20 cm snega, da bi zaista i proradila.
Ovo mi bode oci... prosto mi je neverovatno da posle padanja snega staze budu nespremne :hair: To se ne desava prvi put... Sve sam blizi misljenu da sem sto je glavni i odgovorni nesposoban, postoji i tehnicki problem koji se prikriva. Ove godine je suvise promasaja bez obzira na lose vremenske uslove :sm006:

kilimaker
05.03.2014, 09:11
Koji tehnicki problem , ja samo tu vidim, mozda , ekonomsku racunicu kao problem,odnosno lose kalkulisanje odgovornih..

dedinac
05.03.2014, 10:24
Koliko ja znam, nazalost, otkazane su trke a mail je stigao jutros u savez :cool:. Samim tim sto ne rade Suncana i Konjarnik znas da ne moze biti trka :sm008:.
Imam neki, doduse neprovereni, info da su spremljene staze Babin zub. Ne baratam sa brojevima staza ali mislim na "novi" cetvorosed.
Sto se takmicenja tice, ostaje jos mala nada da nesto u martu padne da otvore Suncanu i Konjarnik p da se odrzi drzavno prvenstvo :sm019:.
Jedino sto je otkazano je EVROBALKAN KUP, a regionalne trke se voze sutra i u petak na stazi 7b kod gondole.30tak klinaca je vec na Staroj i treniraju.O otkazivanju nema ni reci.

Roman
05.03.2014, 11:45
Odlicno... to znaci da ja gresim. Jedino mi je cudno sto se vozi ispod gondole, ali nema veze bitno je da se vozi. Extra :yay::ski::sm019:

Roman
05.03.2014, 11:49
Koji tehnicki problem , ja samo tu vidim, mozda , ekonomsku racunicu kao problem,odnosno lose kalkulisanje odgovornih..
Ako je pao sneg a staze ne sredjene, to mi govori da nije izasla mehanizacija... e sada da li je nisu poslali na teren jer su idioti ili postoji neki drugi problem... Na to sam mislio... Ali nesto ne valja :glavaozid

macak011
05.03.2014, 12:26
ceka se vikend, nema drugog objasnjenja - nece da pale masinu ako nema gostiju, a vala ni zicu - dakle, ja ne znam koja druga logika moze da bude..?

mazzystar
05.03.2014, 14:21
Ovo mi bode oci... prosto mi je neverovatno da posle padanja snega staze budu nespremne :hair: To se ne desava prvi put... Sve sam blizi misljenu da sem sto je glavni i odgovorni nesposoban, postoji i tehnicki problem koji se prikriva. Ove godine je suvise promasaja bez obzira na lose vremenske uslove :sm006:

Nakupilo se nesto snega od predhodne noci (1-2.mart), na stazi smo bili oko 10 h, i bile su neutabane, jedino je u nesto boljem stanju bio desni krak 7-ice, jer su tu postavili kapije za spust. Kao posledica toga bilo je dosta padova, a ja sam izgurao svoju planiranu kvotu do polaska za Beograd oko pola tri.
Izgleda da ce sledeci vikend uz onaj u februaru kada je na kratko proradio Konjarnik biti mozda i najbolji u ovoj godini.

Danilo26
05.03.2014, 18:13
na kamerama na sajtu skijalista srbije se vidi ulaz na babin zub i pocetak staze sa izlazne kucice, ocigledno je da staze niti spremaju tj. tabaju niti da rade topovi - to se lepo vidi po stanju staza gde jos uvek ima zemlje tu i tamo. ako pogledate kop gde vidite perfektne duboku, pancic, mali karaman, marine vode moj jedini komentar je da je SRAMOTA da na staroj ne rade nista vec 7 dana da osposobe bar jos jednu stazu. ostao je ceo mart i sa brojem skijasa koji je na stazama, babin zub se moze srediti uz minimalno dodavanje vestaka. ja imam uplacen sledeci produzeni vikend u hotelu i ako ne srede i ne puste BZ kunem se samom sebi da vise nikad necu doci na staru koliko god mi se svidjala i koliko god hotel bio perfektan. ako skijalista srbije ne zanima da srede i puste drugu???? stazu i zicaru, sto bi ja bio budala pa na svojoj mentalnoj mapi uopste razmatrao staru planinu kao destinaciju.

eto malo izliva frustracije od mene

vlada019
05.03.2014, 20:43
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/staraplanina-300x233.jpgTrenutna temperatura na Staroj planini iznosi 0°C.Današnji dan je bio više nego povoljan za bavljenje zimskim sportovima.Temperatura u Ski centru Stara planina kretala se u rasponu od -1°C do +2°C, vidljivost je bila dobra uz umerenu oblačnost.Vetar je duvao brzinom od 3-5 m/s.

Put ka ski centru je čist i prohodan.


Sutra se nastavlja akcija „Snežni četvrtak na Babinom zubu“. Opština Knjaževac potpisala je ugovor sa JP Skijališta Srbije o besplatnom skijanju na Babinom zubu za učenike osnovnih i srednjih škola iz Knjaževca. Ispred Opštine Knjaževac organizator akcije je Turistička organizacija opštine Knjaževac. Ove nedelje biće organizovan „Snežni četvrtak“ 06.03.2014. za srednje škole i OŠ Mladost i „Snežni petak“ 07.03.2014. za Osnovne škole iz Knjaževca. Polazak autobusa je u 7:00 kod Hotela (http://www.popboxads.com/server/campain.php?utm_source=popbox&utm_medium=cpc&utm_campaign=popbox&idR=34985&oglId=1139&mId=167&burl=staraplanina-babinzub.info&t=1394048448&sc=8f83f8883b566d4519b5f795174caefb&dl=1) Timok, sa skijališta se kreće u 16:00, odmah po zatvaranju staza. Povratak je kod Hotela Timok.

U nastavku teksta pogledajte našu današnju fotogaleriju iz Ski centra Stara planina.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-05-03-2014-foto/)

ibane
05.03.2014, 22:55
YT kanal emisije Vrh Zabave - Stara Planina:

http://www.youtube.com/channel/UCexm-t2BCF9TarST4fc2sAw?feature=watch

Kratak opis:

Kroz svakodnevni zabavni izveštaj, harizmaticni voditelji Sale i Rade, predstavice sve lepote Stare planine, kao i bitne informacije o sportskim, vremenskim, zabavnim i kulturnim dešavanjima.

Zanimljive price posetioca i meštana Stare planine, prelepi kadrovi netakute prirode smrznutih planinskih prevoja, humoristicna nota u dnevnim izveštajima, ali i brzi ritamove petminutne emisije naterace vas da ne propustite nijednu epizodu!

kilimaker
06.03.2014, 10:15
Nadam se da ce za subotu pustiti bar Babin Zub, veceras bi trebalo da imaju prihvatljiv minus i vlaznost da aktiviraju topove i puste bar jedan krak 5-ice ,jer u aprilu nece morati to da rade...

zodra
06.03.2014, 10:42
Ja se iskreno nadam da ce babin zub raditi u subotu, ali na kamerama se ne vide ni tragovi u snijegu da je neko dolazio da provjeri stanje staza. U svakom slucaju idem u subotu pa sta bude.

Roman
06.03.2014, 10:46
ceka se vikend, nema drugog objasnjenja - nece da pale masinu ako nema gostiju, a vala ni zicu - dakle, ja ne znam koja druga logika moze da bude..?
Ha ha, pa uporno pale pogresnu zicu :glavaozid Ipak vecina skijasa dolazi zbog one druge strane. Makar da puste Babin zub...

Roman
06.03.2014, 10:50
na kamerama na sajtu skijalista srbije se vidi ulaz na babin zub i pocetak staze sa izlazne kucice, ocigledno je da staze niti spremaju tj. tabaju niti da rade topovi - to se lepo vidi po stanju staza gde jos uvek ima zemlje tu i tamo. ako pogledate kop gde vidite perfektne duboku, pancic, mali karaman, marine vode moj jedini komentar je da je SRAMOTA da na staroj ne rade nista vec 7 dana da osposobe bar jos jednu stazu. ostao je ceo mart i sa brojem skijasa koji je na stazama, babin zub se moze srediti uz minimalno dodavanje vestaka. ja imam uplacen sledeci produzeni vikend u hotelu i ako ne srede i ne puste BZ kunem se samom sebi da vise nikad necu doci na staru koliko god mi se svidjala i koliko god hotel bio perfektan. ako skijalista srbije ne zanima da srede i puste drugu???? stazu i zicaru, sto bi ja bio budala pa na svojoj mentalnoj mapi uopste razmatrao staru planinu kao destinaciju.

eto malo izliva frustracije od mene
Upravo o tome pricam, zato i mislim da postoji kvar tehnicke prirode. Prosto ne mogu da verujem da su sve pustili niz vodu i da se nista ne radi.
Ono sto me jos vise iritira to je ogroman marketing kojim prosto obmanjuju ljude. :confused:

kilimaker
06.03.2014, 11:06
Ljudi koji rade kao zicnicari su prva liga ,ali koliko vidim od njih malo sta zavisi...

macak011
06.03.2014, 11:57
Ce pukne sezona na kopu pa mora malo se zavrne bz...??

Misk0
06.03.2014, 12:27
Macak,

Ova sezona ce vise da doprinese reputaciji Kopaonika nego ijedna pre toga (ne gledas kako nesto radi kad sve ide glatko vec kad si na najvecim mukama). Ne znam kako ce finansijski da prodju jer definitivno ima manje skijasa a troskovi su verovatno veci (vise snega se pravilo, verovatno i vise tabanja). Ne znam ko je odgovoran za funkcionisanje Kopa, u svakom slucaju svaka im cast.

Po ovome sto pisete, SP je izgleda u ili pogresnim rukama, ili su uslovi stvarno bili nepovoljniji, ipak je SP skijaliste 200m nize, da je sve ostalo na jednoj stazi. Ne znam planinu a gledajuci mapu, izgleda da je Babin zub skroz juzno orijentisana tako da mogu da razumem sto se nisu previse trudili jer bi potrosili silne pare da bi drzali stazu otvorenu nekoliko dana. E sto je sad ne rade, stvarno ne znam.

Na zalost, ipak se sve okrece oko para :dontknow:

vlada019
06.03.2014, 12:31
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/Pumpa-kalna-300x227.jpg

Opština Knjaževac, ul. Miloša Obilića br. 1, Knjaževac, kao korisnik benzinske stanice „Kalna“, (u daljem tekstu Korisnik), ustupa na korišćenje prikupljanjem pisanih ponuda Benzinsku stanicu „Kalna“ u Kalni, na određeno vreme do 5 godina.

Odnosno do isteka Ugovora o ustupanju na korišćenje bez naknade Benzinske stanice „Kalna“ zavedenog kod Društva za istraživanje, proizvodnju, preradu, distribuciju i promet nafte i naftnih derivata i istraživanje i proizvodnju prirodnog gasa „Naftna industrija Srbije“ A.D. Novi Sad, Narodnog Fronta 12, Novi Sad, Republike Srbije, pod brojem NM 040000/UD-OS/15846 od 15.10.2013. godine i kod opštine Knjaževac pod brojem 361-67/2013-02 od 27.12.2013. godine.

Detaljnije .. (http://www.staraplanina-babinzub.info/oglas-o-ustupanju-na-koriscenje-benzinske-stanice-kalna/)

macak011
06.03.2014, 13:57
ponovo radi (bioskop) pumpa! :sm011:

macak011
06.03.2014, 14:02
Macak,

Ova sezona ce vise da doprinese reputaciji Kopaonika nego ijedna pre toga (ne gledas kako nesto radi kad sve ide glatko vec kad si na najvecim mukama). Ne znam kako ce finansijski da prodju jer definitivno ima manje skijasa a troskovi su verovatno veci (vise snega se pravilo, verovatno i vise tabanja). Ne znam ko je odgovoran za funkcionisanje Kopa, u svakom slucaju svaka im cast.

Po ovome sto pisete, SP je izgleda u ili pogresnim rukama, ili su uslovi stvarno bili nepovoljniji, ipak je SP skijaliste 200m nize, da je sve ostalo na jednoj stazi. Ne znam planinu a gledajuci mapu, izgleda da je Babin zub skroz juzno orijentisana tako da mogu da razumem sto se nisu previse trudili jer bi potrosili silne pare da bi drzali stazu otvorenu nekoliko dana. E sto je sad ne rade, stvarno ne znam.

Na zalost, ipak se sve okrece oko para :dontknow:

Misko, zdravorazumski je zakljuciti da ce finansijski proci lose. Kako licno obozavam teroije zavere, verujem da BZ(SP) neko namerno "koci" u svakodnevnom radu, pa otud moj post. Ni u jednom trenutku nisam sporio sposobnost kopaonickih SS tehnicara niti njihovu umesnost u poslu - prosto zima je kilava, raspust je puk'o i to je to - gore je nego prosle zime, manje love na racunu... a zasto staza BZ ne radi, bas bih voleo da cujem zvanicno objasnjenje ako ga ikada neko izda... :sm022:

DA jeste lose orjentisana - jeste, da jeste izlozena vetru - jeste, da ima prirodnog snega plus nocu uslova za vestak - ima..?

Misk0
06.03.2014, 15:43
Izgleda da su u plusu, bar tako kaze Ljevnaic, ima mini intervju na sajtu skijalista. Mozda raspust i Sretenje nisu bili kao prosle godine ali izgleda da su vikendi ok a i sezona ce potrajati bar jos mesec dana posle ovog snega (pricam za Kop koji verovatno donosi 90+% prihoda)

Sto se SP tice, neko je pominjao potencijalnu privatizaciju Skijalista Srbije u buducnosti, da nece SP prva da ide? Realno pruza najvece mogucnosti za razvoj, samo ako imas para da ulozis. Eto ti jos malo argumenata za teoriju zavere :sm004:

Na prakticniju stranu, jel postoji nesto na dnu Konjarnika? Da li bi postojala sansa da se puste 1, 1a i 2 bez veze sa delom koji sada radi? Analogija sa Kopom je pustanje Gobelja i Jarma bez Kramana i vucnih liftova ako bi, recimo Srebrnac snosio deo troskova za sredjivanje staza. Verovatno sci-fi :sm022:

macak011
06.03.2014, 15:59
Na dnu Konjarnika postoji mali divlji parking, jedan kafic, ski renta i polazna kucica cetvoroseda - drugim recima nista... Medjutim, postoji na vrhu Konjarnika jos jedan kafic, a nekoliko minuta peske kroz sumu nalazi se stari EPS hotel i planinarski dom, od smestaja.

Naravno da postoji mogucnost i naravno da su staze suncana i konjarnik nekada cinili okosnicu ski turizma na SP, medjutim od kad postoji Jabucko ravniste sa hotelom i gondolom, te staze sa sve pl.domom i starim hotelom su nepravedno sklonjene u kraj, ne znam iz kog razloga - teorija zavere ili zakon jaceg?

Sto se mene licno tice, na oba dela skijalista mogu da obitavam u smislu da mi drugi deo nije potreban ali je lepse kad je ceo sistem u funkciji, razume se.

Privatizacija dela skijalista ne moze nikako biti dobra zbog nezdrave konkurencije, a slabljenje drzave u SS vidim samo kao lomljenje daske o kicmu skijasa-turista, na zalost...

mirkoskijanje
06.03.2014, 16:44
Prodajem dva nekoriscena sestodnevna ski passa za Staru planinu. Cena je 8500. Ski pass se moze iskoristiti bilo kad u sezoni. Pri aktivaciji ski passa dobije se povracaj od 300 dinara za svaki, jer poseduju fiskalne racune. Doobra ponuda ko ide na skijanje, ja nazalost ne mogu. . . cena je za oba ski passa. mirko 0669382007

Roman
06.03.2014, 23:55
Ljudi koji rade kao zicnicari su prva liga ,ali koliko vidim od njih malo sta zavisi...
Da, zaposleni su prva liga i od njih nista ne zavisi ali zato znaju da nocu lopatama nabacuju sneg na stazu. Ne salim se, znam da su lopatama iznosili ostatke snega iz sume i navlacili na stazu. Kada sam pitao da li ce biti nagradjeni za trud samo su se nasmejali... naravno da nece, ovde slabo ko ceni trud.
A mogu i da citiram coveka koji tu radi od prvog dana, rekao je doslovno: "Konjarnik ima samo dva radna dana, sramota!"... kraj citata

akole
07.03.2014, 00:22
Pa odgovor se nameće sam od sebe što ne radi Konjarnik.
Slupali su 40 M€ u hotel i naravno da će raditi staze oko hotela kao prioritet.

U ovoj krizi se vidi da je pogrešna odluka jer nema privatnih investicija u nove hotele a nema ni u dalju infrastrukturu skijališta. Stalo je sve.
Da su taj novac slupali u još par staza i putnu infrastrukturu možda bi situacija bila povoljnija za skijanje ali ne bi imalo gde da se spava pa bi možda neko gradio manje hotele...
Koji su rezlozi za takvu odluku, nećemo saznati, ali sigurno ima veze sa $€

kilimaker
07.03.2014, 00:30
Pa sigurno bi bilo jos smestajnih kapaciteta ,samo da drzava to prilagodi prema malim ljudima koji se grcevito bore za razvoj svog malog turistickog biznisa,sve je to zakon ponude i traznje.
Mada je kljucan nedostatak infrastrukture odnosno puta koji je vezan na koridor 10 , tj prema Pirotu ,uz duzno postovanje Knjazevcanima.Skoro svaki drugi gost je iz Bugarske ,to niko nije ocekivao, ato je cist priliv para u ovu jadnu zemlju..

vlada019
07.03.2014, 20:55
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/Stara-planina-07.03.2014-300x229.jpg


Put do ski centra Stara planina je prohodan , bez odrona u klisurama i usecima . Temperatura na ski stazi se danas kretala u rasponu od -2 °C do +1°C , vetar je duvao brzinom od 3-5 m/sek , vidljivost 10000 metara , vedro i suncano od samog jutra . Rade ski staze 7 , 7a , 7 b i decija traka stim sto se na stazi 7 do 13 h odrzavao Alpski kup Jugoistocne Srbije u organizaciji Ski kluba Kraljevica Zajecar i Ski kluba Bakar Bor .

Pogledajte našu današnju fotogaleriju sa Stare planine:http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-07-03-2014-foto/
(http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-07-03-2014-foto/)

macak011
08.03.2014, 17:34
Sta se desava gore, hoce li staza BZ da proradi za vikend, ima li sanse? Djelo, Vlado...? Romane, hoces li put SP sledeci vknd?

Danilo26
08.03.2014, 18:24
BZ pod snegom full, niti dodaju vestak niti ga pustaju...nemam reci, ja idem od petka pa sta mi bog, tj skijalista srbije daju

vlada019
08.03.2014, 20:45
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/Stara-planina-300x243.jpg

Danas se na Staroj planina temperatura kretala u rasponu od -1 °C do +3 °C, osmomartovski dan je bio kao stvoren za skijanje . Uprkos snežnim padavinama put do Ski centra je prohodan, rade staze na Jabučkom ravništu 7 ,7a , 7b , i decija traka ! Visina snega van staza iznosi 15 cm, dok ga na stazama ima u visini od 20 do 40 cm.

Trenutno na Staroj planini pada sneg, a temperatura je oko -1-1 °C.

Pogledajte našu današnju osmomartovsku fotogaleriju iz Ski centra na Staroj planini.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-8-03-2014-foto/)

alexapi32
08.03.2014, 20:52
Danas prepodne dobre staze dok je posle pola 1 bio pravi kacamak :)
Bilo ja i neka magla od 1 do 3, a celog dana je padao sitan sneg koji i trenutno pada.
Bitno da se skija :ski: (makar na te 3 staze)

macak011
08.03.2014, 21:23
Meni ne smeta nista sem kamenja i zemlje...

alexapi32
08.03.2014, 21:40
Samo je malo nejasno zasto ne puste Babin Zub stazu, ima snega.

Roman
09.03.2014, 11:46
Meni je mnogo toga nejasno... :sm006:

vlada019
09.03.2014, 16:29
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/Babin-zub-300x238.jpg

Danas je u Ski centru na Staroj planini bio prelep i sunčan dan.Osetan pad temperature od -4°C stvorio je uslove za puštanje u rad sistema za veštačko osnežavanje staza.


Put ka ski centru je čist i proghodan.Trenuta temperatura u Ski centru iznosi -2°C°.Snega van staza ima u visini od 15 cm, dok ga na uređenim i utabanim stazama ima u cisini od 20 do 40 cm.I danas su u funkciji bile staze na Jabučkom ravništu 7 ,7a , 7b , i decija traka.

Pogledajte današnje prelepe fotografije iz ski centra Stara planina.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-9-03-2014-info-foto/)

dedinac
09.03.2014, 18:14
Novi video materijal sa trka odrzanih 06.03 i 07.03 u okviru kupa jugoistocne Srbije.Trke su uspesno organizovali ski klubovi iz Vranja,Nisa,Bora i Zajecara uz nesebicnu pomoc ljudi iz skijalista Srbije.

http://www.youtube.com/watch?v=cuNIsMAC8o0

Danilo26
09.03.2014, 18:17
evo izgleda da rade topovi i na BZ, na gondoli rade, to se vidi

jopopo
09.03.2014, 19:39
Samo je malo nejasno zasto ne puste Babin Zub stazu, ima snega.
A kako ćeš sa staze Babin zub da se vratiš do hotela?

Danilo26
09.03.2014, 22:02
onom precicom, pa za to je valjda najlakse nabaciti, treba im 5 zirafa usput da puste za vestak, to je sirine 4-5 metara i sneg odatle ne odlazi jer se svi spustaju ravno

alexapi32
09.03.2014, 23:14
A kako ćeš sa staze Babin zub da se vratiš do hotela?
Pa valjda mogu da srede to parce izmedju, ne povezujemo Konjarnik sa gondolom vec 2 staze koje su relativno blizu...

mirkoskijanje
10.03.2014, 14:11
Imam da prodam dva nekoriscena sestodnevna ski passa za Staru planinu. Ski pass se moze iskoristiti bilo kad u sezoni. Pri aktivaciji ski passa dobije se povracaj od 300 dinara za svaki, jer poseduju fiskalne racune. Dacu ih povoljno,jer mi je zao da ih vracam u skijalista. Dobra ponuda ako volite da skijate ja nisam u mogucnosti zbog posla...Cena je 8500 za oba ski passa
Srdacan pozdrav,
Mirko Kraljevo 0669382007

emperor
10.03.2014, 17:45
Mislim da je problem ovih dana to što sneg koji pada uveče već nekoliko dana pada sa jakim vetrom, koji ga duva sa staza. E sad, kad bi oni tabali i recimo noću,pa rano ujutru, ....Sve u svemu, izgleda da se polako ali sigurno okreću stazama uz hotel, a da se Konjarnik i Sunčana polako zaboravljaju. Voleo bih da grešim...Videćemo kako će im raditi veštačko osnežavanje ovih dana kada se po prognozama očekuje debeli minus.

Danilo26
10.03.2014, 18:19
sad stvarno mislim da imaju sve uslove i odgovornost da naprave uslove za jos 2-3 nedelje skijanja i na neki nacin poprave imidz i obezbede goste za sledecu sezonu. ako sad ne mogu da naprave vestak i srede staze onda nece moci nikad.

malo sam skeptican, ali se nadam da ce me razuveriti. imaju bre 3 ratraka, stazu kod gondole moze da sredi samo 1 za 2 sata, sto ove ostale ne posalju da srede ostale 3 staze...

kilimaker
10.03.2014, 22:52
zato sto to nemoze da se resi preko noci ,odnosno za jednu noc .Mada sa danasnjim uslovima ,mogu da srede sigurno stazu Babin zub ,ali je pitanje koliko moze da izdrzi ,odnosno da li moze da izdrzi do vikenda...

Danilo26
11.03.2014, 16:58
rade topovi na BZ, vidi se na kameri :)

Misk0
11.03.2014, 17:29
rade topovi na BZ, vidi se na kameri :)

Treba dosta snega da bi se ono pokrilo, izgleda da nema ni 10cm na stazi a staza izgleda prilicno siroka. Izgleda da nisu osnezavali uopste prethodnih noci.

Roman
11.03.2014, 19:31
Dakle :cool: ... izgleda opet corak :dontknow:

kilimaker
11.03.2014, 20:49
Prilicno je izvesno da rade topovi i na stazi 5,ove noci.

vlada019
12.03.2014, 21:30
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/staraplanina1-300x225.jpg

Trenutna temperatura na Staroj planini iznosi +1°C.Jutro u Ski centru na Staroj planini je osvanulo hladno, ali bez vetra.U toku dana temperatura je porasla i svi skijaši su mogli da uživaju u prelepim ski stazama i još jednom vedrom i sunčanom danu na Staroj planini.

I sinoć su topovi za veštačko osnežavanje staza radili sve do jutra .Visina snega u Ski centru na Staroj planini van staza iznosi 17 cm , dok snega na uređenim stazama ima u visini od 20 do 40 cm.

U funkciji su staze 7 ,7a ,7b i dečija traka na Jabučkom ravništu.

Pogledajte našu današnju fotogaleriju iz Ski centra na Staroj planini.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-12-03-2014-foto-2/)

vlada019
12.03.2014, 21:31
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/Osetite-predizbornu-ti%C5%A1inu-na-Staroj-planini.jpg

Savez za rekreativni sport ništa ne prepušta slučaju. Da se kojim slučajem ne bi omakla koja izborna poruka u dan pred izbore, njihov predlog je jednodnevni izlet na Staroj planini.


U subotu 15. marta u okviru tradicionalne akcije „Svi na sneg“ Savez za rekreativni sport grada Niša organizuje jednodnevni izlet na Babin zub.
Cena kotizacije je 500 dinara, a mesto se može rezervisati u Turističkoj organizaciji Niša u Voždovoj ulici. Radno vreme kancelarije je radnim danima od 8 do 19 sati, a subotom od 8 do 12 sati...

(http://www.staraplanina-babinzub.info/osetite-predizbornu-tisinu-na-staroj-planini/)
Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/osetite-predizbornu-tisinu-na-staroj-planini/)

vlada019
12.03.2014, 22:43
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/JP-Skijali%C5%A1ta-Srbije-300x267.jpg


JP Skijališta Srbije najavilo je Đačko studentsku nedelju u periodu od 12. do 19. aprila 2014 godine.

Sudeći prema zadnjim ,,obimnijim,, snežnim padavinama ski sezona u Srpskim ski centrima (Kopaonik, Stara planina, Tornik) se produžava i u aprilu.

Đačko – studentska nedelja važi za redovne đake i studente, a odnosi se na period od 12. do 19. aprila 2014.
Partneri u promotivnim nedeljama:su

STARA PLANINA

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-dacko-studentska-nedelja-od-12-do-19-aprila-2014/)

macak011
13.03.2014, 09:30
Ja stvarno ne znam cemu sluzi vestacko osnezavanje na stazi 5? Ako ne znate sta cete sa topovima, demontirajte ih i dajte brate onima na Kopaoniku, oni ce vec znati kako da ih upotrebe, to su pokazali do sada...

Roman
13.03.2014, 10:46
Ove godine totalni fijasko i veliko, moje, razocarenje :sm008:. I do sada je rukovodstvo lose radilo a sada se vidi da su totalno nesposobni. U ovo ne mesam ljude koji su zaposleni gore jer o njima imam posebno lepo misljenje.
Ne pise mi se jer se odmah iznerviram...:sm022:

macak011
13.03.2014, 11:25
Tako je, ekipa koja je bila onog vikenda kada je radio konjarnik dva cela dana je nadljudskim naporima nabacivala sneg na potpuno istopljenu deonicu koja spaja gondolu sa babinim zubom. Pri tom je babin zub u donjem delu bio razbijen ali su i to sredjivali. Svaka ima cast na tome. Danas kada ima bar 5-10cm snega na toj stazi i kada SVAKE noci ima uslova za rad topova, oni osnezavanje rade SAMO na sedmicama? Zasto??!? Gde je staza babin zub, gde je konjarnik ili suncana sa topovima? O cemu se radi? Zar je moguce da skijalistima srbije NE ODGOVARA rad tih staza vec samo oko hotela, sta da se kojim slucajem gosti ne popismane i odu da skijaju dalje od gondole i hotela, pa se smeste u nekom donjem selu umesto u hotelu?

Romane, potpuno si u pravu, nesposobno rukovodstvo totalno. Sto se mene tice, ja mogu lepo da se naskijam i na tim sedmicama, nisam lud ni bez konjarnika, suncane ili babinog zuba ali ovo je bre totalno bez veze. Zatvorite taj ski centar, a ne tako tiho da ga ubijate, pa se jurite po hotelu i oko njega leti, vozajte se gondolom, uvedite i nocne voznje recimo. Mozete uostalom da se prosetate do Kopaonika, da vidite kako se tamo upotrebljavaju topovi i na kojim sve stazama i zasto i kada. Kako BRE vi iz SS ne kapirate da cete PRODATI VISE SKI KARATA ako otvorite jos neke staze, pa to je BRE VAMA LOVA u dzep, nije meni ili nekom trecem?!? Fuj bre...

Mislim da je krajnje vreme da normalni ljudi pocnu da se bave politikom i vodjenjem firmi kao sto je SS i slicno, a ne ovi retardi sto su se kao krpelji zakacili po svim porama drustva ukljucujuci i taj SS. Sve sto dotaknete, userete, majke mi.

ibane
13.03.2014, 11:40
Pa pisite SS sta je problem pa nam prenesite odgovor ovde na forumu.

macak011
13.03.2014, 11:42
ja sam pisao tamo po njihovom forumu 100x i nikad nista. Oni su retardi. Eto, prenosim: ONI SU RETARDI

Poslao sam im i mejl pa cemo videti.

kilimaker
13.03.2014, 17:32
Probase oni da srede ovih dana 5-icu ,ali ne ide ,nemogu stvari da se promene tako brzo.
Izgleda da zemlji ovog kapaciteta dovoljno jedno skijaliste ,nismo mi bre, Bugari ,pa da imamo vise ski centara.

Ledeni Finac
13.03.2014, 17:49
Ljudi, zasto jednostavno ne odete na stazu Babin zub i onda sa lica mesta izvestite kakva je situacija. Malo je glupo sedeti u fotelji i kuckati po tastaturi i nagadjati dal je " ovo " ili " ono ".!?!?

kilimaker
13.03.2014, 17:58
Ja sam sutra ujutro tamo...A ljudi ne zele da odu jer nemaju volje za to ...Ja volim da odem i nisam tako daleko ,pa mi ne smeta previse sto je situacija ocajna.Vise mi smetaju guzve za stazama.

macak011
13.03.2014, 21:51
@Ledeni Finac: Evo ja idem sutra na planinu, pa cu bas da odem na stazu Babin Zub, bas da vidim sta rade i zasto ne mogu da se puste topovi na njoj, a mogu na sedmicama...samo moram da pesacim mnogo do staze, a i na njoj verovatno nema nikog jer je zatvorena, a i ski put je zatvoren i osoblje NE DOZVOLJAVA da se ode tamo ali probacu, pa eto "sa lica mesta da izvestim". Svasta? Mislim, bas je to tako jednostavno, "samo odes na stazu"..??

Ajmo jos jednom, zdravorazumski:
1. rezerve vode nisu potrosene
2. uslovi za rad topova postoje
3. celu noc rade topovi na sedmicama
4. topovi NE RADE na suncanoj, konjarniku i babinom zubu

Dakle, jos jednom za one sa jeftinijim ulaznicama - prosto pitanje je ZASTO ne rade topovi i na ostalim stazama? Koji su razlozi?

Moguci razlozi:
1. usteda resursa
2. nekom nesto pucketa da rade topovi jer je i ovako zadovoljan radom centra
3. neko namerno nece da rade topovi - kopaonicki lobi (?)
4. neko je nesposoban - rukovodstvo SS za SP

macak011
13.03.2014, 22:00
Probase oni da srede ovih dana 5-icu ,ali ne ide ,nemogu stvari da se promene tako brzo.
Izgleda da zemlji ovog kapaciteta dovoljno jedno skijaliste ,nismo mi bre, Bugari ,pa da imamo vise ski centara.

Sta su radili na petici? :confused: Na kamerama se slike nisu osvezavale juce, a danas jesu, s tim da ni jedne humke nema ni pored jednog topa koji se vide sa gornje kamere, niti ima tragova prolaska masina, sto znaci da nisu pustani nocas u pogon. Imas li neku drugu info? Imaju li neki tehnicki problem???

Misk0
13.03.2014, 22:11
Evo ti jedan scenario koji je donekle realan sa tacke gledista nekoga ko nikad nije bio na SP i ne zna nista o sistemu na SP (treba nam clanak kao sto je Stevs odradio za Kop pre nekoliko meseci)

uslova za osnezavanje ima ali su retki (ova godina realno, kad god sam gledao na SP je bilo nekoliko stepeni toplije od Kopa)
nemas kapacitet pumpi da istovremeno pravis dosta snega i na 7 i na 5, prioritet je 7 (realno ali nemamo nikakve informacije)

Da li ces da rizikujes i 7 i 5 i da imas potencijalno lose staze a moguce i bacanje para jer si i sam rekao da je 5 na jako losem mestu (jug i vetar) ili ces da se koncentrises na ono sto znas da moze da radi?

Moguce je da je bilo sanse da prorade ostale staze koje su okrenute ka severu ali nemas vezu sa njima jer je 5 kljucna.

Iskreno, to sto ne radi vise staza ne odgovara bas nikome tako da od svih razloga, ja se iskreno nadam da je u pitanju usteda resursa (mislim na pare)

macak011
13.03.2014, 22:13
Pa pisite SS sta je problem pa nam prenesite odgovor ovde na forumu.

SS nista jos uvek nije odgovorio na moj mejl, a ako ista bude, prenecu u celosti. :ok:

macak011
13.03.2014, 22:29
Evo ti jedan scenario koji je donekle realan sa tacke gledista nekoga ko nikad nije bio na SP i ne zna nista o sistemu na SP (treba nam clanak kao sto je Stevs odradio za Kop pre nekoliko meseci)

uslova za osnezavanje ima ali su retki (ova godina realno, kad god sam gledao na SP je bilo nekoliko stepeni toplije od Kopa)
nemas kapacitet pumpi da istovremeno pravis dosta snega i na 7 i na 5, prioritet je 7 (realno ali nemamo nikakve informacije)

Da li ces da rizikujes i 7 i 5 i da imas potencijalno lose staze a moguce i bacanje para jer si i sam rekao da je 5 na jako losem mestu (jug i vetar) ili ces da se koncentrises na ono sto znas da moze da radi?

Moguce je da je bilo sanse da prorade ostale staze koje su okrenute ka severu ali nemas vezu sa njima jer je 5 kljucna.

Iskreno, to sto ne radi vise staza ne odgovara bas nikome tako da od svih razloga, ja se iskreno nadam da je u pitanju usteda resursa (mislim na pare)

Donekle si u pravu ali samo donekle. Naime, sistem koji cine dve staze, konjarnik i suncana dolina su godinama funkcionisali kao jedino skijaliste bez ikakvih problema, pa i kad je uveden sistem za osnezavanje. Nisam siguran kolike su rezerve vode ali sam ubedjen da se ne koristi jedan rezervoar za ceo sistem - to bi mogao Vlada019 da nam pojasni ako hoce ili neko drugi ko je upucen?

Dalje, mnogi skijasi su dolazili na Bz SAMO zbog suncane i konjarnika i u stanju su da nikad ne odu na drugi deo skijalista. Gosti iz EPS hotela i planinskog doma su PRINUDJENI da koriste auto/bus prevoz do hotela da bi uopste mogli da skijaju ovih dana - gosti tih smestajnih jedinica su kao po pravilu uvek skijali samo konjarnik i suncanu dolinu.

Iz svega recenog je potpuno jasno da konjarnik i suncana dolina u slucaju da imaju dovoljno snega mogu APSOLUTNO da imaju svoj konzum koji je potpuno nezavisan od jabuckog ravnista i/ili staze broj 5.

Naravno, za one goste koji su smesteni ili parkirani kod pocetka gondole jedini nacin da odu na drugi deo skijalista je da 5-ica radi ili da pale kola ali garantujem da bi vecina skijasa koji su smesteni u selima ispod konjarnika prilikom dolaska u centar u startu birala jednu od dve solucije: sistem plavo-crvenih staza jabuckog ravnista ili sistem crno-crvenih staza konjarnik-suncana dolina. Dakle, BEZ staze broj 5 i pratecih ski puteva potpuno je RENTABILNO da sve staze rade, naravno ako IMA uslova. U krajnjoj liniji, bar konjarnik je, ruku na srce, ovih noci mogao da se sredi - ako je bilo uslova za rad topova na sedmicama, cisto sumnjam da tih uslova NIJE bilona konjarniku - da ne pominjem stazu broj 5! :sm008:

Da podsetim, pre postojanja jabuckog ravnista, hotela i gondole, ski centar je radio punom parom BEZ problema skoro svake sezone od otvaranja, a uvodjenjem topova je sezona produzena. Medjutim, iz godine u godinu sistem konjarnik-suncana se polako baca u zapecak- zasto - ne znam... :dontknow:

To verovatno znaju oni koji vedre i oblace tim delom Srbije... :awm2:

kilimaker
13.03.2014, 23:18
Ti sto vedre i oblace nazalost ne zive u ovom delu Srbije.Mada i ova sila odozgo ,nije bio zainteresovana za skijanje ove godine...

ibane
13.03.2014, 23:50
SS nista jos uvek nije odgovorio na moj mejl, a ako ista bude, prenecu u celosti. :ok:

Hvala Macak. :ok:

alexapi32
14.03.2014, 14:14
Da li ces da rizikujes i 7 i 5 i da imas potencijalno lose staze a moguce i bacanje para jer si i sam rekao da je 5 na jako losem mestu (jug i vetar) ili ces da se koncentrises na ono sto znas da moze da radi?

Neoprostivo je da skijaliste tokom 90% sezone radi sa 15-20% svog kapaciteta.
Tesko da mogu da mogu vremeski uslovi toliko da uticu, gotovo neverovatno.
Edit: Umalo zaboravih da se prtom naplacuje PUN ski pas koji je ,inace, skuplji proslogodinsnjeg (kad smo imali maltene sve staze veceg dela sezone).
A da ne napominjem odnos izmedju poludnevnog/celodnevnog itd.

jopopo
14.03.2014, 18:46
Da li ces da rizikujes i 7 i 5 i da imas potencijalno lose staze a moguce i bacanje para jer si i sam rekao da je 5 na jako losem mestu (jug i vetar) ili ces da se koncentrises na ono sto znas da moze da radi?
Ma samo to, dnevno se otopi velika količina snega. Ne može se preko noći napraviti ta količina, sneg na stazama se dopunjuje i sa skladištenim zalihama. Sav sneg koji se napravi tokom noći se skuplja i raznosi po sedmicama ili se čuva za one dane kada ne može da se pravi. Sa ovim toplim danima nemoguće je napraviti toliko snega da se pokriju sve staze i da se održe voznim do kraja sezone. Ovako bolje sve uložiti u tri staze i skijati na njima kvalitetno do kraja sezone. Protiv prirode se, na žalost ne može.

Inače, Kopaonik je imao 6x više padavina od Nove godine i prosečno nižu temperaturu pa je malo i sreća tu umešala prste inače nikada ni Gobelja ni Gvozdac/Ledenica ne bi proradile.

@alexapi32
Na žalost, tako je skoro svuda u svetu, protiv prirode se ne može, sada zaposleni i sezonci treba da prime manju platu ili dobiju otkaz jer nema snega, ne radi skijalište pa i cena ski pasa treba da bude niža. Nemoj si piroćanac :sm004:

Danilo26
14.03.2014, 20:23
ja sam sinoc stigao i danas skijao, sunce ubilo ceo dan, tempratura u dobrom plusu, ali je skijanje ako se izuzme iskakanje iz vezova i nosenje skija do gondole sasvim korektno - naravno samo za jednu zicaru. nema ni skijasa pa staze drze odlicno. recimo do 11-12 su bile prilicno tvrde, a onda pustile. sutra ce biti malo losije jer je pitanje hoce li nocas da stegne. od ostalih staza ocigledno nema nista do daljeg, sutra isto jako toplo. po meni sa ovim brojem skijasa mogli su da srede babin zub i da radi bez problema jer se staze jednostavno ne unistavaju jer skijasa ima jako malo.

zali boze para sto placam ovaj hotel koji je fantastican zarad jedne sstaze/zice, ali sta cu to je moja greska. iskreno vise nikad necu uplatiti staru planinu unapred i ostaje opcija za skijanje od 2-3 dana optimalno.

vlada019
14.03.2014, 21:12
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/Stara-planina-14.03.2014-Foto-300x229.jpg


Na Staroj planini već 4.dan za redom idealni uslovi za skijanje.Dan je bio sunčan i vedar bez vetra, visina snega stazama od 20 do 40 cm, dok snega van staza ima oko 13 cm.U funkciji i dalje samo ski staze na Jabučkom ravništu i dečja traka .Trenutna temperatura u ski centru na Staroj planini iznosi 4°C.

Pred nama je još jedan predivan ski vikend na Staroj planini.

Pogledajte kako je danas izgledao Ski centar Stara planina (foto)

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-14-03-2014-foto/)

kilimaker
14.03.2014, 21:31
Danas je na svoj nacin dan bio predivan.Skijanje pefektno prepodne ,staze odlicne ,posle su popustile ali bez neravnina ,jer nije bilo neke guzve.
Kristalno cisto nebo i sunce dali su prelep ugodjaj.
Pri povratku ostaje zal za Konjarnikom koji izgleda odlicno u delu koji se vidi pri silasku sa planine.

macak011
15.03.2014, 08:19
Danas i sutra proveravam ove navode...

macak011
15.03.2014, 14:01
Danas sedmice dobre do pola 11 sad je vec prolece ucinilo svoje. Sto se topova i staza koje ne rade tice, iz prve ruke: staze nemaju podlogu, na mestima gde su otvorene zemlja je topla i mokra i sve sto se generise nocu, nestane tokom dana. Dakle, jedina dobra podloga su sedmice, na zalost. Sunce greje ko na plazi, vecina skijala samo poludnevni...

macak011
15.03.2014, 14:06
Sto se sistema za osnezavanje tice, postoje dva rezervoara sa dobrim dotokom, pri cemu stari- konjarnik i suncana imaju veci kapacitet, mada su povezani pumpama. Dotok je prirodan iz potoka i dobar je pa skoro nikad nisu prazni. Problem je definitivno u nesmrznutoj vlaznoj i toploj zemlji... bez -7 nema velike gomile snega kad citavu noc rade topovi - kazu da -3 top celu noc napravi smesnu gomilicu...pricao sam sa vodecim ljudima, dakle ne pricam napamet. pokusavali su ali ne moze, na zalost.Jedino nisam isao bas na stazu, jer nema potrebe :) :)

macak011
15.03.2014, 14:10
Ne mogu da postujem sslike sa telefona... bedak

macak011
15.03.2014, 14:17
Mozda prodje ovako
https://m.flickr.com/photos/macak011/13166541803/

macak011
15.03.2014, 16:47
Evo jos malo. S obzirom da je 70% skijasa skijalo poludnevni, nama indijancima je staza usled istoka i senke stegla, pa je ostatak dana bila milina na svim sedmucama. Vetar je sve jaci... veliki pozz za Djelu legendu i Tosketa, kao i za celu ekipu koja trenutno navlaci sneg masinama...
https://m.flickr.com/photos/macak011/13169176573/
https://m.flickr.com/photos/macak011/13169192873/
https://m.flickr.com/photos/macak011/13169109635/

macak011
15.03.2014, 16:48
Djelo, jos jednom svaka cast tebi i ekipi...
https://m.flickr.com/photos/macak011/13169125775/

kilimaker
15.03.2014, 21:35
To pricam svo vreme ,samo malo sazetije ...

macak011
16.03.2014, 10:16
Celu noc i sada rade topovi...

macak011
16.03.2014, 10:17
Celu noc i sada non stop rade topovi. Dobar minus oblacno ali dobra vidljivost

Lazaar
16.03.2014, 11:26
Konjarnik, slikano juce

Danilo26
16.03.2014, 14:58
jutros minus 3 gore, nula dole, sada je gore nula dole oko 2-3, nema topova do veceras

skijanje odlicno do perfektno!!!

macak011
16.03.2014, 15:10
Odlican skijaski dan.. zadovoljan! :)

vlada019
18.03.2014, 22:15
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/stara-pl-300x238.jpg

Danas još jedan u nizu predivnih i sunčanih dana na Staroj planini.


Trenutna temperatura u ski centru na Staroj planini iznosi + 10 °C, ali snega ima dovoljno za skijanje i uživanje u zimskim sportovima. Visina snega van staza iznosi 5 cm, dok snega na dobro uređenim stazama ima u visini od 25 do 45 cm.

Pogledajte današnju fotogaleriju iz ski centra Stara planina. Detaljnije.. (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-18-03-2014-foto/)

Danilo26
18.03.2014, 23:20
ovo su sve slike od nedelje 16/3 kad je bilo idealno za skijanje, juche i danas je bilo oko 40 skijasa na skijalistu, na poligonu jedno dvoje dece ili nijedno. dole temperatura 8 stepeni, ali staze drze i po malo popustaju, ne od skijasa jer ih nema, vec od temperature. inace po meni ovo su najidealniji uslovi za prvo skijanje pa je stvrano steta sto nisu privukli vise gostiju, jer snega ima i bice ga sigurno za jos 2 nedelje. mislim da je za sve pocetnike bolje da proskijavaju na debelom plusu i suncu, a ne po mecavi i snegu gde se navatuju straha i negativnog iskustva i tesko se vracaju na sneg. u hotelu bilo juce i danas 12 soba popunjenih...mislim da su mogli nesto vise da urade da privuku ljude poslednje 2 nedelje marta. inace zaposlenima na stazama i zicama sve pohvale za angazovanje i srdacnost u komunikaciji.

dolazimo opet, al kad budemo sigurni da rade sve staze.

macak011
19.03.2014, 10:17
Apsolutno slike od nedelje, a ne od juce, evo i mene... :sm018:

vlada019
19.03.2014, 21:52
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/stara2-300x250.jpg
Na kraju još jednog predivnog sunčanog dana na Staroj planini, obaveštavamo Vas da je trenutna temperatura na Staroj planini + 9 C, visina snega van staza iznosi 2 cm, dok snega na stazama ima u visini do 20 do 40 cm.
Pogledajte našu današnju fotogaleriju iz ski centra Stara planina.

Detaljnije .... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-19-03-2014-foto/)

alexapi32
19.03.2014, 23:06
Izgleda kao da je palo par cm danas.

macak011
20.03.2014, 12:22
Hmmmm jeste, a na Kopu je palo par metara po skijalistima srbije... :sm011: :cool:

alexapi32
20.03.2014, 13:55
Bice izgleda skijanje do jula tamo :ski:

edit: ali imaginarnog :D

vlada019
21.03.2014, 20:58
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/Stara-planina-21.-03.2014-Foto-300x224.jpg
Trenutna temperatura na Staroj planini iznosi +9°C.Danas još jedan predivan i sunčan dan na Staroj planini.


Pogledajte našu današnju fotogaleriju iz Ski centra na Staroj planini.


Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-21-03-2014-foto/)

vlada019
24.03.2014, 02:34
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/staraplanina2-300x249.jpg

Prema fotografijama naših fotoreportera možemo zaključiti da je na Staroj planini došlo proleće.





Uprkos trenutnoj temperaturi od + 6 C snega na dobro utabanim stazama ima u visini od 11 do 30 cm, dok snega Van staza nema.Uprkos tome ono što Staru planinu izdvaja od drugih planina jeste njeno bogatstvo netaknute prirode i brojnost i raznolikost biljnog i životisnkog sveta koji se poalko budi iz zimskog sna.
U našoj današnjoj fotogaleriji možete videti kako izgledaju ski staze na Staroj planini, ali i biljni i životinski svet na jednoj od najlepših planina u Srbiji.


Detalkjnije .... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-23-03-2014-foto/)

vlada019
25.03.2014, 21:21
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/Stara-planina-25.-03.2014-Foto-300x246.jpg

Hladno i vedro vreme na Staroj planini je danas donelo nagli pad temperature.Tokom celog dana vreme je bilo sunčano , ali je temperatura je bila u minusu.Trenutna temperatura u ski centru na Staroj planini iznosi -1.5 °C.Narednih dana nas očekuju još niže temperature, a za predstojeći vikend nas očekuju i nove snežne padavine.

Zima još nije prošla, kao i ski sezona na Staroj planini.
Pogledajte našu današnju fotogaleriju iz Ski centra na Staroj planini.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-25-03-2014-foto/)

alexapi32
27.03.2014, 22:40
30.3.2014 ce biti poslednji dan u ovoj sezoni.

http://www.skijalistasrbije.rs/sr/u-nedelju-se-zatvara-skijaska-sezona-na-staroj-planini

vlada019
27.03.2014, 23:13
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/Zatvara-se-skija%C5%A1ka-sezona-na-Staroj-planini-300x253.jpg

Skijaška sezona na Staroj planini biće zatvorena u nedelju, 30. marta, nakon 110 dana rada bez prekida, saopštilo je preduzeće „Skijališta Srbije“

Od početka decembra pa sve do danas, na Staroj planini u proseku je palo oko 60 centimetara snega, pa je skijanja na ovoj planini bilo moguće zahvaljujući sistemu za veštačko osnežavanje.
Najviše snega na stazi bilo je krajem februara, kada se visina utabanog snega bila do 45 centimetara, a tokom ove sezone ostvareno je je više od 30 hiljada skijaških dana.


Ovogodišnja skijaška sezona na Staroj planini počela je 12. decembra i u toku jednog dana na stazama ovog ski centra izbrojano je 15.00 ljubitelja zimskih sportova.


Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/zatvara-se-skijaska-sezona-na-staroj-planini/)

mazzystar
28.03.2014, 11:23
Cini mi se da je najvise padavina bilo tokom prve nedelje marta, kada je pao nesto obilniji sneg. Ja sam na Staroj bio do 2.marta kada je sneg poceo da pada, a visina snega na stazama nije bila visa od 35-40 cm.

Nadamo se da ce sledeca sezona biti mnogo bolja i da ce skijaliste moci da funkcionise punim kapacitetom, kao sto je to bio slucaj i u predhodne 2-3 godine.

vlada019
29.03.2014, 20:17
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/zahvalnica-251x300.jpg

Danas zadnjeg vikenda skijanja u Ski centru na Staroj planini neverovatna gužva.

Na Staru palninu je danas boravilo preko 200 skijaša i turista ,,panoramaca“ koji su sa dva autobusa došli na Staru planinu kako bi uživali u panoramskoj vožnji u prvoj Srpskoj gondoli, pri tome diveći se prelepoj i divljoj okolini koja okružuje ovaj ski centar .


Vreme na Staroj planini je danas bilo pretežno sunčano sa maksimalnom temperaturom od + 8 °C.Pored prelepog vremena koje već danima i nedeljama obasjava ovo prelepo skijalište u njemu već nedelju dana u organizaciji paraolimpijskog komiteta borave paraolimpijci cele Evrope (Grci, Hrvati, Englezi..).Na Staroj planini je i naš najpoznatiji paraolimpijac Juga Milošević koji je i najzaslužniji za današnje održavanje trke zadovoljstva na Staroj planini u kojoj su svi pobednici.

Danas je na Staroj planini primećena i Španska delegacija koja je tu boravila u cilju informisanja oko daljih investicija na Staroj planini.


Delić današnje atmosfere sa Stare planine možete videti u našoj fotogaleriji u nastavku teksta.


Detaljnije.. (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-29-03-2014-foto/)

vlada019
30.03.2014, 21:31
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/Babin-zub-kraj-sezone-300x227.jpg

Na Staroj planini danas je zatvorena skijaška sezona, koja će biti upamćena po manjku snežnih padavina, ali uprkos tome, hotelijeri su zadovoljni jer su imali više posla nego prethodne zime.

Bez obzira na nedostatak snega, hotelijeri su zadovoljni sezonom. Sada se okreću letnjoj sezoni, a na ovoj destinaciji možete tokom leta da se bavite paraglajdingom, planinarenjem, kao i lovom i ribolovim


Kako je Tanjugu izjavio Nikola Marković, direktor hotela “Falkenštajner Stara planina”, na Jabučkom ravništu, posla je bilo za 30 posto više u odnosu na prošlu godinu.

- Bez obzira na nedostatak snega, poprilično smo zadovoljni sezonom koja je za nama. Zadovoljni smo poslovanjem, jer smo imali 30 posto više posla nego prošle sezone što je sjajan rezultat. Mislim da su i Skijališta Srbije zadovoljna bez obzira na velike probleme sa snegom – rekao je on...

Izvor... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-30-03-2014-kraj-ski-sezone-foto-video/)

vlada019
30.03.2014, 21:33
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/03/Babin-zub-kraj-sezone-300x227.jpg

Na Staroj planini danas je zatvorena skijaška sezona, koja će biti upamćena po manjku snežnih padavina, ali uprkos tome, hotelijeri su zadovoljni jer su imali više posla nego prethodne zime.

Bez obzira na nedostatak snega, hotelijeri su zadovoljni sezonom. Sada se okreću letnjoj sezoni, a na ovoj destinaciji možete tokom leta da se bavite paraglajdingom, planinarenjem, kao i lovom i ribolovim


Kako je Tanjugu izjavio Nikola Marković, direktor hotela “Falkenštajner Stara planina”, na Jabučkom ravništu, posla je bilo za 30 posto više u odnosu na prošlu godinu.

- Bez obzira na nedostatak snega, poprilično smo zadovoljni sezonom koja je za nama. Zadovoljni smo poslovanjem, jer smo imali 30 posto više posla nego prošle sezone što je sjajan rezultat. Mislim da su i Skijališta Srbije zadovoljna bez obzira na velike probleme sa snegom – rekao je on...

Izvor... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-30-03-2014-kraj-ski-sezone-foto-video/)

Milos011
31.03.2014, 13:50
Bez obzira na nedostatak snega, hotelijeri su zadovoljni sezonom.

Množina? Hotelijeri?

ibane
31.03.2014, 21:13
Hotel Stara planina i Epsov hotel :sm004:. To su vec 2 hotela i mnozina :sm011:.

Milos011
01.04.2014, 08:52
Znam. Zato i kažem...

S obzirom šta se pisalo ovde po forumu, kako je Konjarnik bio zapostavljen, sumnjam da je bilo ko sem Falkensteinera bio zadovoljan.

vlada019
08.04.2014, 21:56
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/04/Stara-planina-300x172.jpg

Skijaška sezona na Staroj planini zatvorena je pre nekoliko dana, kapaciteti su radili 110 dana bez prekida i hotelijeri su zadovoljni, jer su imali više posla nego prethodne zime.

Od početka decembra je na Staroj planini u proseku palo oko 60 centimetara snega, pa je skijanja na ovoj planini bilo moguće zahvaljujući sistemu za veštačko osneživanje.

Najviše snega na stazi bilo je krajem februara, kada je visina utabanog snežnog pokrivača iznosila do 45 centimetara i ostvareno je preko 30.000 skijaških dana.

Predstavnici “Falkensteiner” hotela “Stara planina” su zadovoljni proteklom sezonom i beleže porast popunjenosti kapaciteta svog hotela na Jabučkom ravništu.

- Ove zime imali smo za 30% veću popunjenost našeg hotela u odnosu na prethodnu sezonu. Pored domaćih gostiju, kojih je bilo najviše, u našem hotelu su boravili i gosti iz Bugarske, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Rumunije i Makedonije – izjavio je Nikola Marković, resident menadžer hotela “Falkensteiner Stara planina”.

detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/uskrs-na-staroj-planini/)

emperor
16.04.2014, 18:18
Pali skalameriju!

vlada019
17.04.2014, 01:16
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/ngg_featured/SPPanorama-300x225.jpg
Snega ima i na Staroj planini.
Po podacima Skijališta Srbije, na ski centru „Jabučko ravnište“ na Staroj planini trenutno ima oko sedam centrimetara snega.Tokom cele noći na Staroj palnini provejava sneg.Temperatura se već danima kreće oko – 3 -°C.Snežne padavine i niske temperature se najavljuju i narednih dana.Na Kopaoniku trenutno ima 23 cm snega, dok je visina snega na ski stazama od 20 -25 cm.Na Zlatiboru ima 14 cm snega.


Rok za vraćanje depozita u ski centru Kopaonik je 13. april. Svi koji ne mogu da povrate depozit od ski karata do tog datuma na planini, mogu da ostvare povraćaj novca od depozita do 30. aprila u Beogradu u prostorijama Skijališta Srbije, Bulevar Milutina Milankovića 9.
Od ove sezone, prilikom kupovine ski karte, naplaćivuje se depozit u visini od 300 dinara. Svi vlasnici key card-ova imaju pravo na povraćaj depozita do navedenih datuma.


U nastavku teksta možete videti ,,snežne,, fotografije sa Stare planine.
Detaljnije... (http://www.staraplanina-babinzub.info/zabelela-se-i-stara-planina/)

alexapi32
18.04.2014, 00:20
Zna li neko kako se ostvaruje naplata od skijaskog osiguranja?

vlada019
21.04.2014, 22:05
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/04/2014_04_20_16.21.59-300x168.jpg
Dodata je nova satelitska mapa jednom od najpopularnijih servisa , na internetu Google Earth koji omogućava virtualni 3D prikaz Zemljine površine (servis se odnosi na detaljan 3D prikaz celokupne površine reona Stara planina sa prilaznim putevima i okolnim selima).

Google Earth je pre izvesnog vremena dopunio novim satelistksim snimcima celokupnan reon Stare planine i time olakšao navigaciju i kompletan uvid prostora Stare planine.Sada detaljno u 3 D prikazu možete viteti kompletne prikaze svih žičara, ugostiteljskih objekata, puteva, placeva i ski staza na Staroj planini.
Pored ovoga možete jednostavnim pretraživanjem na vašem mobilnom telefonu i upotrebom GPS uređaja odrediti vašu trenutnu lokaciju, istražiti okolna mesta , videti realne nagibe uspone i sl…


Detaljnije... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-u-3d/)

vlada019
25.04.2014, 00:11
Nove investicije na Staroj planini – Sve spremno za izgradnju apartmana, čeka se „zeleno svetlo“ države

http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/04/stara-planina-300x221.jpg

Zimska sezona tek se završila, a srpske planine spremaju se za novi, prvomajski, nalet turista. Na Staroj planini, gde su zadovoljni ovogodišnjim zimskim rezultatima, lani su predstavili nekoliko ambicioznih projekata – izgradnju novih smeštajnih kapaciteta najavili su kompanija „Falkensteiner“ i dva domaća investitora.
Kako napreduju ovi projekti, pitali smo predstavnike Javnog preduzeća „Stara planina“ i kompanije „Falkensteiner“.
- Ugovor sa investitorom koji će graditi multifemili apartmane, je finalizovan, dobijena su pozitivna mišljenja nadležnih ministarstava, a i dalje se čeka odobrenje Vlade – kaže za „eKapiju“ Branko Radan, menadžer za razvoj planinskog rizorta „Stara planina“, na naše pitanje da li bi radovi mogli da počnu ovog proleća, kao što je ranije pominjano

- Projekat je malo usporen zbog izbora, odnosno formiranja Vlade. Naš deo posla je potpuno završen, sve je dogovoreno, tako da se može reći da je projekat 99% izvestan. Čekamo da se formira Vlada i već na prvoj sednici trebalo bi da dobijemo odoborenje za početak relizacije – kaže Radan za naš portal....


Detaljnije.....

admin
12.09.2014, 12:33
Iako je letnja turistička sezona još uvek u toku, na Staroj planini su u toku pripreme skijališta za predstojeću zimsku sezonu. Tome svedoče vesti i fotografije sa društvenih mreža na kojima se vidi da su ovih dana izvođeni radovi na košenju trave na ski stazi "Sunčana dolina", a da je staza "Konjarnik" u odličnom stanju.

- Usklađen je i rezervisan termin održavanja trke u alpskom skijanju paraolimpijskog komiteta Srbije (POKS) sa zvaničnim kalendarom IPC koja će se održati od 19 - 22. januara 2015. na Staroj Planinini. Tim povodom je naš paraolimpijac Jugoslav Milošević posetio Staru Planinu i oko organizacije trke razgovarao sa Zoranom Jenićem Fićom, predsednikom Ski kluba Midžor - Knjaževac.

- Glavna novost na planini je novoizgrađeni ski restoran "Plaza" koji se nalazi na samoj stazi na prelasku sa ski staze "Sunčana dolina" ka stazi "Konjarnik". To je mesto odakle se pruža predivan pogled na najviši vrh planine - Midžor, ali i ski stazu "Sunčana dolina".

- Radovi na adaptaciji zdravstvene ambulante i budućeg trauma centra u Kalni posle dužeg vremena su završeni. 15. avgusta 2014. zdravstvena ambulanta i trauma centar je svečano otvorena. Novi, savremeni objekat sa novom apotekom i stanovima za lekare, omogućiće bolje zdravstveno zbrinjavanje gostiju turističkog centra na Staroj planini.

- Google Earth je pre izvesnog vremena dopunio novim satelistksim snimcima celokupnan reon Stare planine i time olakšao navigaciju i kompletan uvid prostora Stare planine. Sada se detaljno u 3 D prikazu mogu viteti kompletni prikaze svih žičara, ski staza, objekata i puteva na Staroj planini. Pored ovoga možete jednostavnim pretraživanjem na vašem mobilnom telefonu i upotrebom GPS uređaja odrediti vašu trenutnu lokaciju, istražiti okolna mesta, videti realne nagibe uspone i sl…

- Stara planina je najveća planina u istočnoj Srbiji. Nalazi se nedaleko od Knjaževca. Proteže se od Vrške čuke na zapadu do Crnog mora na istoku u ukupnoj dužini od 530 km. Najveći deo planine nalazi se u Bugarskoj, a Srbiji pripada zapadni deo u dužini od 100 km i širini od 30 km. U Bugarskoj je najviši vrh Botev, a u Srbiji je to Midžor. Drugo ime za ovu planinu je Balkan planina. Stara planina je zaštićeno prirodno dobro Republike Srbije od izuzetnog značaja odnosno Prirodni rezervat I kategorije. Iako joj je turizam još u razvoju, ona privlači sve veći broj turista kako iz zemlje tako i iz inostranstva.


Slike na: http://www.skijanje.rs/vesti/stara-planina-pripreme-za-zimsku-sezonu/
.

admin
12.09.2014, 12:35
Već više od dva meseca na ulaznim vratima Hotela “Babin zub” ** koji je u vlasništvu EPS – tursa stoji obaveštenje da je Hotel zatvoren do prvog novembra?
Brojni turisti kojih je svakim danom na Staroj planini sve više ostaju razočarani kada ustanove da je ovaj Hotel već više meseci van funkcije. O zatvaranju Hotela skoro da niko nije ni znao, čak i na zvaničnoj internet prezentaciji EPS -tursa nema te informacije!!!
Redakcija sajta "knjazevac.org.rs" je pokušala da kontaktira EPS turs, ali nam na brojne meilove niko nije odgovarao? Nezvanično saznaju da je čak i struja u EPS-ovom hotelu isključena. A Telekom je zbog ovoga skinuo svoj predajnik mobilne telefonije sa krova hotela. Pominje se da je Hotel zatvoren zbog "nerentabilnosti" odnsono velikih dugovanja za prevoz i hranu.

Primetno je da se u renoviranje hotela i održavanju hotelskih soba već više godina nije ulagalo. Hotel inače raspolaže kapacitetom od 56 kreveta u 1/2, 1/3 sobama i 2 apartmana, raspoređenih na tri sprata. Sve sobe poseduju kupatilo, TV prijemnik i u dometu su svih mobilnih operatera.

Saznaje se da je u toku obnavljanje stare "inicijative" da se ovaj hotel vrati Jugoistoku Niš, odnosno Elektrotimoku Zaječar iz čijih je sredstava pre više godina napravljen i to na izuzetno atraktivnoj lokaciji ispod samog obeležja Stare planine "stene" Babin zub. Navodno, EPS turs je bez ikakve naknade od Elektrotimoka Zaječar preuzeo upravljanje ovim hotelom?

Hotel je napravljen tik uz Planinarski dom na Staroj planini, a u priči sa osobljem susednog planinarskog doma sazanje se da Dom ima odličnu posetu tokom ovog leta i čak beleži povećan promet od kada je Epsov hotel zatvoren. U vreme zatvaranja Hotela u neposrednoj blizini je počeo sa radom i jedan restoran.

Izvor, foto: vesti.knjazevac.org.rs (http://vesti.knjazevac.org.rs/)

wlad
12.09.2014, 13:22
Kakve su to legende ;), EPSovom hotelu isključena struja :hair:

Usput: celo leto je Rtnju isključena struja..

alexapi32
17.09.2014, 01:40
Valjda ce se malo vise posvetiti Suncanoj dolini i Konjarniku ove godine zbog tog novog kafica "Plaza". Da ne skijamo samo 7 dana ukupno na njima kao prosle sezone.

Brmi
03.11.2014, 09:01
Duže od mesec dana nema novih informacija o SP?
Vidim da najavljuju 11.12. ski otvaranje sa nekim lepim popustom u hotelu Stara planina. Kakvo je iskustvo sa skijanjem tamo sredinom decembra?

alexapi32
03.11.2014, 15:46
Uglavnom je na ski opening-u strasna guzva (pogotovu ako radi samo staza kod gondole, sto je verovatno)

Brmi
04.11.2014, 09:54
Pretpostavljam da je u svim centrima gužva za ski opening, ali Falkensteiner ima interesantnu ponudu za taj period.

alexapi32
24.11.2014, 23:23
Temperatura pada i do -10 ovih dana gore, rade topovi...

mickeu
28.11.2014, 21:00
da li neko moze da napise kako je BZ?
da li i koliko ima snega?

alexapi32
29.11.2014, 13:59
Evo stanja: https://www.youtube.com/watch?v=bFzOJdvWsb4

alexapi32
01.12.2014, 16:19
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10801794_10202320414246440_3273097162799870355_n.j pg?oh=9836977e3831de2a038dd9622120b322&oe=55046234

Lynx
01.12.2014, 16:46
Je l' ovo današnja slika?
Neverovatno koliko bolja situacija nego na Kopu, izgleda da su bili mnogo povoljniji uslovi za pravljenje veštačkog.

Roman
01.12.2014, 20:36
Ja se samo nadam da se nece zaustaviti na toj livadi ispod gondole...

alexapi32
01.12.2014, 23:17
Kod gondole, crvena staza (1.12.2014)
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10261975_10202320411806379_1173172536853465672_n.j pg?oh=dde7e8576ff4dbc82693c227b4da2b12&oe=5511C0C6

mickeu
03.12.2014, 07:12
svaka cast. ipak ima jos pamtnih ljudi u srbiji, koji se spremaju za sezonu. bilo bi lepo da padne malo i pravog snega. koliko sam shvatio, ovo je vestacki

pedja s
06.12.2014, 16:20
Kakvo je stanje sad,može neka slika?

ski-shkomi
06.12.2014, 21:18
Svi ocekuju sneg u naredna 2-3 dana..... gleda se u nebo sa nadom da sneg nece zeznuti stvar......

kilimaker
07.12.2014, 11:37
Bitnije od snega su mozda niske temeperature koje su potrebne ,sto zbog vestackog snega sto zbog podloge koja je neophodna za formiranje staza ...mada nema bolje od prirodnog snega .

Dusandzin
10.12.2014, 20:40
Da li ima neko informaciju da li ce raditi neka zicara za vikend

kilimaker
10.12.2014, 23:35
To jos niko nezna ,sutra
je zvanicno otvaranje ,ali bez skijanja ,ukoliko bude dovoljno hladno ,bice osnezavanja i mozda nesto nalik skijanju za vikend

Roman
11.12.2014, 10:03
Prekjuce je, koliko sam shvatio, pado sneg I u selu Crni vrh. Ima ga nesto preko 5cm. Mada mi kazu da temperatura nije jos uvek otisla u minus. Ja se iskreno nadam da se nece ponoviti onakva "zima" od prosle godine.

Roman
11.12.2014, 10:05
Boze vidi sta sam napisao... "pado"... padao, izvinite

Marteen
11.12.2014, 10:51
I.... ima li neko neku info.? Hoce li biti skijanja za ski opening?
Ja planirao sutra da idem, ali ocigledno, od toga nema nista... :P

plageton
11.12.2014, 12:08
Boze vidi sta sam napisao... "pado"... padao, izvinite
Ma nema veze, ja to nisam ni vido. :)

Cp6uH
11.12.2014, 13:16
Stara Planina, Ski centar "Stara Planina"
tel: +381 (19) 730-911
tel: +381 (19) 730-912
Kažu neće ništa raditi za skiopening

Roman
11.12.2014, 15:49
:sm022::sm018:
Ma nema veze, ja to nisam ni vido. :)

mickeu
12.12.2014, 15:28
a da nema slucajno nekog snega na BZ?

vlada019
12.12.2014, 21:59
http://staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/12/Stara-planina-12.decembar-2014.jpg

Prelep i sunčan dan osvanuo je danas na Staroj planini.Vedro vreme, sunce i temperatura u plusu omogućili su brojnim domaćim i stranim turistima da uživaju u čarima ove stare lepotice.

-Skijanja danas nije bilo !Vremenske” neprilike ” za planinu bolje reći toplo vreme , nije dozvolilo da današnji dan započne zimskim čarolijama, medjutim to nije smetalo brojnim gostima da izadju iz toplih soba i uživaju u predivnom danu.
Zbog izuzetno vedrog i lepog vremena, pogled se pružao kilometrima u daljinu i sve to ispod predivnog plavog neba. Danas je u funkciji bila instalacija Gondole na Jabučkom ravništu, skijanje nije najavljeno ni za naredne dane tako da će gosti uživati u šetnji, a oni najmladji u sankanju, grudvanju i pravljenju figura od snega.
Dan je bio prelep, svaki gost i posetilac Stare planine ga je iskoristio kako je najbolje umeo. Staroplaninska lepotica danas nam je priuštila dan bez vetra sa temperaturom od +2 C.Privučeni idealnim uslovima planina je vrvela od pešaka i roditelja sa decom koji su iskoristili lep dan da svoje najmladje vuku sankama ili pak da ih poduče skijanju.
Osmeh se danas mogao videti na svakom licu i to među sve brojnijim stranim turistima pre svega gostiju iz susedne Bugarske. Planinu su posetile i poznate ličnosti, a za sutra je zakazan Johnny Walker party i već tradicionalno takmičenje na džakovima sa slamom ,brojna muzička dešavanja kao i mnogobrojne promocije.
Prema najavama Hotela ”Falkensteiner Stara planina” otvaranju zimske sezone prisustvovaće veliki broj poznatih ličnosti i novinarskih ekipa, među kojima i glumci Aleksanadra Janković, Petar Strugar i Ivana Nikolić Strugar, muzičar Rambo Amadeus, pevači Ana Bebić, Željko Vasić i Igor Terzija. U zabavnom programu učestvovaće DJ Kizami i DJ Vudu.


detaljnije (http://staraplanina-babinzub.info/predivan-dan-na-staroj-planini-foto-12-12-2014/) ...

Stefanlkc
13.12.2014, 18:39
Izgleda da je pocela sezona na Staroj planini. :)

https://www.youtube.com/watch?v=E4D2oTt58ZA

Roman
13.12.2014, 21:59
Cekaj, cekaj... neko ovde folira opasno. Datum snimka, ako ne gresim je jucerasnji. vlada019, u postu iznad, kaze da jos uvek nema skijanja. Snimci na klipu su sastavljeni od najmanje dva razlicita dana... Ja pretpostavljam da su snimci od ranijih godina, prosle godine Konjarnik je radio samo jedan dan, jedino ako su bas tada snimali...

Roman
13.12.2014, 22:03
Sada opet gledam klip, postavili su ga JP "Skijalista Srbije". Pre ce biti da je to reklama za planinu a ne da je pocela sezona. Mada je prosle godine Radio S konstantno javljao da ima 35-45cm snega i da je milina jedna a realnost je bila daleko losija od vesti...

alexapi32
15.12.2014, 00:04
Nije bilo skijanja ovog vikenda.
Pitanje je sad da li ce biti neceg sledeceg vikenda.

Roman
16.12.2014, 23:58
Nemam nekih vesti sa Babinog Zuba ali imam aber iz komsiluka u selu Crni vrh. Tamo je vec vise dana minus i ima snega 5-10cm. Meni neverovatno da je na vrhu bilo +2 a u selu minus, jos mi komsiluk kaze da je poprilicno steglo.

donthinktwice
17.12.2014, 09:05
Meni neverovatno da je na vrhu bilo +2 a u selu minus, jos mi komsiluk kaze da je poprilicno steglo.

To je zapravo prilicno cesta pojava, meteorolozi je zovu temperaturna inverzija.
Ako nekog zanima moze guglati sa ovim pojmom

mickeu
17.12.2014, 11:29
kako god, cini mi se da nema skijanja do daljnjeg

Roman
17.12.2014, 16:34
To je zapravo prilicno cesta pojava, meteorolozi je zovu temperaturna inverzija.
Ako nekog zanima moze guglati sa ovim pojmom
Pa gde nadje bas tu da inverzira...:cool::cool::sm022:

kilimaker
17.12.2014, 21:04
pre bi se reklo temperaturna diverzija

Roman
21.12.2014, 11:31
Zar bas nikakvih vesti???

mickeu
22.12.2014, 17:37
mislim, iako bi bile neke vesti sa bz, da ne bi bile lepe. mozda je bolje da jos neko vreme zivimo u neznanju, bar dok temperature ne budu nize, pa da imamo cemu da se nadamo:)

alexapi32
23.12.2014, 01:02
Slike 23.12...rade topovi
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/10873621_871397936227668_7299217362839478024_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t31.0-8/10873339_871397889561006_882888383446906648_o.jpg
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/10848660_871397909561004_420429895469050348_o.jpg

Skijaci
23.12.2014, 14:51
Evo za sve ljubitelje skijanja par danasnjih slika pa sami ocenite da li ima uslova da se puste bar staze oko gondola...


free uploader (http://postimage.org/)

http://s30.postimg.org/uimx2c6ml/IMG_20141223_WA0040.jpg (http://postimg.org/image/uimx2c6ml/)

http://s23.postimg.org/l37gqy7mf/IMG_20141223_WA0041.jpg (http://postimg.org/image/l37gqy7mf/)



http://s12.postimg.org/tf8gh8lsd/IMG_20141223_WA0023.jpg (http://postimage.org/)
screen capture (http://postimage.org/app.php)

http://s21.postimg.org/p8x5vytuf/IMG_20141223_WA0022.jpg (http://postimage.org/)
gif upload (http://postimage.org/)http://s9.postimg.org/dhj6bgn0f/IMG_20141223_WA0019.jpg (http://postimage.org/)

Dusandzin
23.12.2014, 18:33
Da li iko ima informaciju da li ce za vikend da otvore bar jednu stazu?

webber92
23.12.2014, 18:51
Topovi su pustani preko noci na minusu , ali danas je bilo suncano i relativno toplo tako da sumnjam da je ostalo bilo sta od toga sto je radjeno , ali su najavljene padavine petak subota tako nesto.