PDA

Pogledati punu verziju : Novosti sa Stare planine



Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16

miroljub888
15.12.2013, 01:42
da li će 15.12. biti popusta na ski pas ?

alexapi32
15.12.2013, 02:22
^Imace popust

Z_L_I
15.12.2013, 07:45
ja evo pijem kahvu i idem danas gore, pa kako bude...
jedino guzva i moj mali skijas, ali dobro,
ne moze sve da bude idealno...malo planinskog vazduha, na kraju krajeva nece skoditi...:)

jopopo
15.12.2013, 13:11
Problem sa ludacima i divljacima na stazi postoje odavno i skoro svuda. Bez uvrede, ali radi se uglavnom o "lokalcima" koji dođu da se izdivljaju i divljaju iz razloga zato što tu "skijaju od rođenja" a sada su došli "tu neki turisti koji prave gužvu na njegovoj planini". Često čujem priče ličnih poznanika Knjaževčana i Piroćanaca koji protestvuju zbog komercijalizacije planine jer im to "smeta". To su oni što su "nekada peške išli uzbrdo i tabali stazu". U takvoj postavci stvari sve te nazovi "ludake" uglavno neko poznaje, ili zaposleni na stazi, ili gorska služba, ko već... Tako i da ga uhvate da divlja prođe sa opomenom.

Lično sam prisustvovao kada je na Torniku par njima oduzet ski pas i kada su udaljeni sa skijališta ali su i par puta bili samo opomenuti jer se videlo da se poznaju. Ali isto tako i na SP su par puta "samo" opomenuli "ludake" a ti ludaci su bili "treneri ski klubova" ili lokalni poznanici (komšije, drugovi) itd i nisam video da je neko udaljen.

Ja sam već pisao da sam najviše problema na SP imao jednom sa decom iz ski kluba na Konjarniku i opomenuo trenera ski kluba Knjaževac da mu deca "divljaju" po stazi na šta je on iskulirao situaciju i rekao u fazonu: "pa deca su to, šta ću ja sad?".

A što se tiče otvaranja, da smo čudan narod, jesmo... Svi su se ponadali da će za smešne pare da se izvozaju po planini a ne da je ovo komercijalni događaj.

ski-shkomi
15.12.2013, 13:46
Divlje se svuda po stazi,to je cinjenica.... ima svakakvih umesljenih skijasa ali nazalost ako sami ne4 vodimo racuna da nas neko ne zvekne tesko da ce nam ovi iz skijalista ili neka redarska sluzba pomoci....opening je kao i svuda posecen,svi su se uzeleli snega plus sto ima tu medijsku propracenost pa se stvaraju dodatne guzve.... kako god,ovakvo suncano vreme je kao stvoreno za uzivanje na planinama,steta je to propustiti bez obzira na sve....

ski-shkomi
15.12.2013, 13:55
EVO SITUACIJE PRVOG DANA SA OTVARANJA.... RAJ ZA OCI I DUSU :)
http://www.youtube.com/watch?v=yDenAmYO2As

dedinac
15.12.2013, 19:08
Film za merak.

ski-shkomi
15.12.2013, 21:37
hvala :) pogodilo se sve kao iz bajke,vreme ,staze... bar jos nedelju dana ce potrajati ovakvo vreme,idealno za planine,sneg,skijanje....

Sinisha
15.12.2013, 21:57
danas, sa live kamere :)

random8
15.12.2013, 22:07
Malo me iritira stav "necemo komercijalizaciju... " bez toga nema ni para... a bez para istok Srbije ce biti tu gde jeste... drzava im napravi hotel, zaposli 100 ljudi, napravice jos 5 hotela, zaposlice jos 1000 njih... ali ne, lakse je raditi u nekom javnom preduzecu i kukati kako Beograd pokrade sve pare.... koje pare? Od onih fiskalnih racuna koje ne izdaju gore u baru pored ski staze?

Sorry, ako sam smorio.. otisao off... necu vishe.

Elem, ovog momenta u hotelu je tacno 9 soba zauzeto, nadam se da ce sutra moci da se skija bez guzve!!! :)

Sinisha
15.12.2013, 23:26
nije mesto na ski forumu pricati protiv skijanja, ali postojali su i drugi modaliteti da se od stare planine napravi turisticki centar, sem pravljenja ski staza.

stara planina je jedan od najupecatljivijih ekosistema u nasoj zemlji, ova planina je dom za stotine ugorzenih vrsta biljaka i zivotinja. geoloski ova planina je pravi muzej, njena vidljiva geologija je i turisticki atraktivna. delovi ove planine su jedinstveni ekositemi sa endemskim vrstama koje zive samo tu i nigde vise.

ipak samo skijaliste je napravljeno na jednoj od unikatnih lokacija i tresetista sa zasticenim vrstama. koje su naravno eliminisane bagerima.

nazalost niko nije prepoznao Staru Planinu kao jedinstven biser prirode koji je lako mogao da bude turisticki ekpolatisan na slican nacin kao zlatibor ili mokra gora.

no dobro, skijaliste je sada tu. mozda ce ono pogodovati sirenju svesti o Staroj planini i njenoj jedinstvenoj prirodi i potrebi da se upozna i zastiti. pa se turisticka ponuda poveca i prosiri na planinski turizam i ceo taj kraj ozivi...

AlexTheGreat
16.12.2013, 10:37
Ajd da i ja napišem koju reč posle vikenda provedenog na Staroj Planini. Znao sam da će gužve biti jer radi samo gondola, i to je očekivano, pa se nisam nervirao zbog toga. Vikend je, dvodnevni ski pas je 77o RSD, pa što bih se nervirao zbog gužve kada sam sa sve tom gužvom vozio i više nego što sam platio. Ovo mi je treća godina kako idem gore, i kad se pripremiš psihički za ono što te čeka, ne možeš da se iznerviraš. I glupo je nervirati se u ambijentu kada si iznad oblaka koji su ispod tebe a ti na suncu i snegu.

Jedina stvar koja me nervirala u subotu je po 10 ljudi u kabini prilikom penjanja, a niko od zaposlenih ne reaguje. Ljudi ko ljudi, uvek će neko gledati da "hvata krivine" ali su zaposleni na polaznoj stanici ti koji su trebali da opominju i ne dozvoljavaju više od 8 osoba u kabini. U subotu nisu ništa radili po tom pitanju i to mi je strašno išlo na živce kolko god da nisam hteo da se nerviram zbog bilo čega. U nedelju je bilo drugačije jer ih je neko opomenuo izgleda, pa su pustali samo po 8 osoba i svaki pokušaj ulaska devetog sprečavali.

Ja sam sa ova moja 2 dana na otvaranju prezadovoljan. Jeste bila gužva, ali vreme, sunce, sneg i planina u zamenu za kišu, maglu i grad samo po sebi i bez skijanja je pun pogodak.

jaojelena
16.12.2013, 10:45
stara planina je jedan od najupecatljivijih ekosistema u nasoj zemlji, ova planina je dom za stotine ugorzenih vrsta biljaka i zivotinja. geoloski ova planina je pravi muzej, njena vidljiva geologija je i turisticki atraktivna. delovi ove planine su jedinstveni ekositemi sa endemskim vrstama koje zive samo tu i nigde vise.
Sinisa potpouno ste upravu to je biotop mnogih enedmicnih vrsta kako biljaka tako i zviotinja da ih sada ne nabrajam jer na fakultetu smo dosta pricali o njoj.
Mislim da skijaliste ne ugrozava pogotovu one staze koje su na samom vrhu su cistiliste duva jak vetar takava klima ne pogoduje zivotinjama i biljkama sem niskom zbunju i travi zbog visine....
Ono sto mene brine je da smo zbog komercalizacije mi skijasi koji skijamo oko 25 godina zapostavljeni i da staze zbog kojih bi isli na Staru su zanemarene , neosnezene ....

random8
16.12.2013, 14:10
Status od danas... od 09-10 bio sam na stazi, oko 12:00 je bilo 5-6 ljudi.... savrsheno. Od sada samo vikendom.

Sto se odrzanja ekosistema, retkih biljaka i sl... treba naci kompromis, jer super je imati cist vazduh,prirodu, retke biljke, ali sta jesti?

S-One
16.12.2013, 15:10
ima li nekakvih informacija, kada ce ostale zice biti pustene u rad ?????

jopopo
16.12.2013, 16:32
Ono sto mene brine je da smo zbog komercalizacije mi skijasi koji skijamo oko 25 godina zapostavljeni i da staze zbog kojih bi isli na Staru su zanemarene , neosnezene ....
Pretpostavljam da skijaš od malena na Staroj pošto vidim da si iz Zaječara :) Zaboravila si jedno (pošto sam i ja posećivao Staru ranije), kada je počinjala sezona na Staroj pre "komercijalizacije"? Kada je bilo snega, tu negde oko N.Godine, kada nije bilo snega tek krajem januara a bilo je i dana kada nije radilo skijalište po par dana zbog jakog vetra i golog brda na Sunčanoj. Ne računam penjanje pešaka i spuštanje po utabanom snegu i kamenju. Komercijalizacija je donela topove, moderne liftove, tehniku za perfektno sređivanje staze, obeležene staze i pre svega mogućnost da se sezona otvori predvidivo, sredinom decembra i da staze rade (sve ili samo neke) svakog dana do kraja sezone, bez prestanka.

Meni samo ne ide u glavu, zar stvarno svi mislite da je jedini i glavni uzrok svih problema hotel (sa gondolom) i država? Zapitajte se šta bi bilo da to što sada postoji nije gore, da ništa nije uloženo i da skijamo na 2 staze kao i pre? Ja uvek pođem od sebe, koliko sam ja doprineo nečemu i gledam pozitivno. Pa pogledajte cenu ski pasa koliko je niža od Kopaonika i sličnih skijališta, praktično dostupna svima. Nisu Bugari ludi što dolaze i super se provode a nama "naše" smeta.

Kao što reče @AlexTheGreat ko je razmišljao drugačije od onoga šta je on doživeo taj je očigledno nerealan. Ili... kol'ko para, tol'ko muzike :dziveli:

jaojelena
16.12.2013, 17:31
Nisi razumeo ...narvno da nisam protiv komercijalizacije vec se ljutim stop ne rade i Konjarnik i Suncana mda je to preveliko ulaganje jer preko nedelje ima jako malo skijasa ...guzva na stazi mi nikada nije smetala cak me i raduje sto se sve vise ljudi okrece ovom sportu cak i sina ove godine ucim da skija a tek ima 3 godine.

Z_L_I
16.12.2013, 23:01
ajmo ovako, ako neko cita iz skijalista moje zapazanje je sledece:
1.parking je trebao biti smesten u s.crni vrh, kad vec pesacimo da pesacimo ljudski,
po uzgred budi receno neuredjenoj stazi
2.osoblje, ono sto sam ja video odlicno, moje pohvale!
3.staza odlicno spremljena, ali odlicno, pohvale!
4.guzva jeste bila, ali sta da se radi...imam utisak da masa uopste nije toliko nervozna ali sve do momenta kada treba da se udje u kabinkata, e onda nastaje pakao-kuso i repato, ne gleda dal ima zena ispred, dete, to se ubace skije u pregradu i gazi...strasno sta sve majka izrodi.
5.sunce i dan u nedelju,uh da je vise takvog vremena-perfekcija, ni vruce, ni hladno,sto bi se reklo taman...
6.ajmo ponovo na pricu o gondoli, savrsen promasaj,znaci piiiiiiiiiiiiiiiiiiippp...smori se covek ko rezervni tocak, vec posle treceg skini-stavi...
7.cene pica u lokalu-pristojne
8.sad ono sto meni najvise smeta-put je katastrofa...ovde mislim na deonicu knjazevac-kalna...e to bi valjalo srusiti, zatrpati i napraviti jedan pravi jbn. put...da neko pogresno ne shvati, kvalitet asfalta manje-vise, ali krivina do krivine i to .ebo ja mater inzenjeru koji je ono crtao i projektovao...kad se ja od zajecara u normalnom autu izmorim, onda kako je ljudima koji krecu iz daleka.
9.sta bese 9, nemam pojma guzva na stazi ok, nisam imao neprijatnih situacija, na koje ne obracam inace paznju kad sam sam (ovaj put skijao sam sa cerkicom)-ovom prilikom se izvinjavam sto sam prestravio jednog pocetnika rubljenjem u punoj brzini na 1m od njega:D...samo se culo stapovima cangrrr :D
10.dolazimo opet, nego kako...a vi gospodo pnapravite jos koju stazu ali da obavezno ima gondolu i da nije duza od 453m.
drugarski pozdrav!

jopopo
16.12.2013, 23:56
ajmo ovako, ako neko cita iz skijalista moje zapazanje je sledece:
1.parking je trebao biti smesten u s.crni vrh, kad vec pesacimo da pesacimo ljudski, po uzgred budi receno neuredjenoj stazi.
Gde je parking u odnosu na hotel/gondolu, koja daljina? Ja gledao slike ali nemam predstavu gde su ga napravili. Pre je privremeni parking bio sa leve strane kada prilaziš skijalištu, jedan kraj parkinga je išao skoro do gondole, 20m recimo tako da je najudaljenija tačka bila 100m od gondole.

Buda
17.12.2013, 00:56
Gde je parking u odnosu na hotel/gondolu, koja daljina? Ja gledao slike ali nemam predstavu gde su ga napravili. Pre je privremeni parking bio sa leve strane kada prilaziš skijalištu, jedan kraj parkinga je išao skoro do gondole, 20m recimo tako da je najudaljenija tačka bila 100m od gondole.
Parking je napravljen na pedesetak metara od hotela suprotno od gondole. Tako da prilikom parkiranja na novom parkingu ima oko 200 m do gondole .

ski-shkomi
17.12.2013, 09:41
ima puno stvari koje mogu i treba da se srede ali smo svi zeljni skijanja i prvog snega pa su guzve i ostalo bili sastavni deo... mi smo bili u cetvrtak,bilo je bozanstveno,nije bilo guzvi,lepotaaaaaaaaaaa....
put treba srediti definitivno narocito svrljig-kalna jeer puno ljudi stize iz tog pravca.....
gondola nazalost kratka,mogla je da vuce gore na b.zub ali sta je tu je.....
nama iskreno vise odgovara da se parking kod konjarnika sredi i da uopsate ne izlazimo kod gondole( kad rade konjarnik i suncana naravno)

Z_L_I
17.12.2013, 16:36
Gde je parking u odnosu na hotel/gondolu, koja daljina? Ja gledao slike ali nemam predstavu gde su ga napravili. Pre je privremeni parking bio sa leve strane kada prilaziš skijalištu, jedan kraj parkinga je išao skoro do gondole, 20m recimo tako da je najudaljenija tačka bila 100m od gondole.
jednostavno daleko je, u pancericama predaleko...
a da ne pricamo to sto nema uredjena pesacka staza, mislim da je ispod snega (koji je bio u ovom slucaju smrznut) zemlja, pa ce biti veoma zanimljivo kad bude iznad 0...

pooya
17.12.2013, 16:51
Razmisljam da ovih dana dodjem za Srbiju i posetim moje roditelje a i da ujedno skijam sa sinom. Kako sam rodom iz Zajecara Babin Zub se po prirodi stvari no... Ima li to zaista smisla? Bio sam samo jednom i (ne)vreme je bilo uzasno tako da ne mogu objektivno da prosudim.

Znam da to nije porediti sa recino Sölden (odoh sad u petak) ili npr. Zillertal (bio 4 puta ove godine i odoh ponovo 02.01. ako me ne uverite da sa sinom mogu na Babinom Zubu pristojno da skijam). Da, sa sinom:

https://www.youtube.com/watch?v=tYXdS69mMeg

Elem, sta kazete - da se "opravljamo" na put ili ne? Da li ce od 01.01. raditi sve staze?

Pozdrav iz Böblingen-a,
Aleksandar

alexapi32
17.12.2013, 18:20
Pa ti gledaj prognozu onda. Skijaliste nema veze sa vremenskim uslovima :)
Najverovatnije hoce raditi sve staze tad, ali nikad se ne zna...

edit: mali skija odlicno :ski:

jopopo
17.12.2013, 22:56
Elem, sta kazete - da se "opravljamo" na put ili ne? Da li ce od 01.01. raditi sve staze?

Pozdrav iz Böblingen-a,
Aleksandar
Hintertuks, voda mi ide na usta :cug:
Skijalište je malo ali vredi obići, zašto da ne. Pogotovu što ti je blizu, jeftinije nego Zelden i Cilertal i užitak je jedinstven, kao i na svakom "krovu" neke oblasti.

Napiši i utiske kako vidiš sve ovo kada "probaš" skijalište :ski:

ibane
18.12.2013, 22:53
Da li ima neki info kad ce Konjarnik i Suncana da prorade i zaboravih Babin zub?

Dusandzin
21.12.2013, 18:52
Da li je neko danas bio na Staroj? Da li su staze izdrzale zbog visoke temperature? Da i je bilo guzve?
Sutra sam i ja na Saroj zajedno sa porodicom.

SnowBeliever
23.12.2013, 23:33
kakvo li ce stanje da bude oko bozica,,,posto cu tada biti u zajecaru,pa palniram makar na jedan dan gore???

ninic
23.12.2013, 23:41
kakvo li ce stanje da bude oko bozica,,,posto cu tada biti u zajecaru,pa palniram makar na jedan dan gore???

tesko da to iko ovde zna,vidis da ljudi na bezbroj stranica raspravljaju o putu do Stare Planine,niko ni rec o skijanju:bootyshak

SnowBeliever
23.12.2013, 23:52
tesko da to iko ovde zna,vidis da ljudi na bezbroj stranica raspravljaju o putu do Stare Planine,niko ni rec o skijanju:bootyshak

:) hahah...show..ma bice valjda snega...

misa2
24.12.2013, 10:23
Bio ja za vikend, nije bilo gužve, sneg se dobro drži na sve tri staze oko gondole, mada se oseća utabana podloga na više mesta.

Pozdrav,
Miša :)

vlada019
26.12.2013, 21:34
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2013/12/Stara-planina-26.12.2013.jpg

Danas je na Staroj planini bilo vetrovito , ali sunčano vreme.


Jak jugoistočni vetar rasterao je oblake koji su pretili da pokvare užitak današnjim posetiocima i ljubiteljima skijanja na Staroj planini.
Pogledajte u našoj foto galeriji kako je izledao današnji dan na Staroj planini

Deataljnije (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-26-12-2013-foto/)

vlada019
26.12.2013, 23:40
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2013/12/dam.jpg

Jedan od glavnih problema brojnih turista koji dolaze na Staru planinu bio je taj da u okolini od 30. i više kilometara nisu mogli da kupe ništa od namirnica, a brojni strani turistii nisu imali gde da razmene stranu valutu.Uskoro će ovaj problem biti rešen otvaranjem objekta mešovite robe i menjačnice.


U sklopu hotela Falkenstainer Stara planina na Jabučkom ravništu od subote 28.decembra 2013 godine počinje sa radom Menjačnica i SHOP mešovite robe .

Detaljnije (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-od-subote-na-jabuckom-ravnistu-shop-mesovite-robe-i-menjacnica/)

vlada019
27.12.2013, 14:22
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2013/12/1-950x720.jpg
Zbog nepovoljnih uslova, jugoistočnog vetra i temperatura koja je u plusu vec 76 sati na planini danas je zatvorena jedna od staza na Jabučkom ravništu 7 b.


Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-privremeno-zatvorena-staza-7b/)

vlada019
27.12.2013, 22:49
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2013/12/7b.png

Stara planina : Danas je dan počeo sa vetrovitim jutrom, kasnije u toku prepodneva je počela da pada kiša koja je pri spoljnoj temperaturi od čak + 7 C došla kao vrela kupka za nežan sneg koji je ubrzano počeo da se topi.

Nadlezni su zbog topljenja snega i bezbedosti gostiju danas u toku dana do daljeg zatvorili stazu 7 b na JAbučkom ravništu. Ostale staze normalno rade , poligon za obuku sa licenciranim uciteljima iz Snow akademy je radio punom parom.

Detaljnije
http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-27-12-2013-foto/ (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-27-12-2013-foto/)

SnowBeliever
27.12.2013, 23:54
ovo gore na slici je Konjarnik..jel?

bokyn
28.12.2013, 10:36
Jeste Konjarnik :(

alexapi32
28.12.2013, 11:11
Da, sa leve strane zicare je onaj deo koji je utaban, a sa desne je varijanta "moguls" sto bi rekli Ameri. Taj desni deo ne radi ratrak i nije bas lak za skijanje, pogotovo u dubljem snegu i on se spaja sa utabanim delom u donjem delu.

IvanQ
28.12.2013, 12:26
Taj desni deo (gledano ovako kako je na slici) je najbolje parce za skijanje na Staroj planini kada ima dovoljno snega.

SnowBeliever
28.12.2013, 17:44
auu...bas zalosno izgleda...

vlada019
28.12.2013, 22:00
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2013/12/Stara-planina-28.12.2013-2.jpg




Danas je na Staroj planini za razliku od gradova i sela koja gravitiraju ispod Staroplaninkog masiva bilo prelepo vreme.

Sunce je na Staroj planini počelo da sija od ranog jutra, dok se gusta magla sa izmaglicom u nižim predelima zadržala tokom celog dana.

Danas prvog dana vikenda primetno je znatno povećanje stranih državljana, posebno iz susedne Bugarske.Turisti su iskoristili lepo vreme za uživanje u skijanju , a veliki broj stranih turista će nastaviti svoje gostovanje i za vreme novogodišnjih i Božićnih praznika.

Radnici Skijališta Srbije su nadljuskim naporima,,ručno,, prebacivali višak snega sa jedne na drugu stazu kako bi uskoro ukoliko vremenski uslovi dozvole ponovo proradela staza 7 b.

Temperatura je danas bila +4 C, vetar je duvao brzinom od 3-7 m/s, vidljivost je bila 10 000 metara.

Detaljnije (http://www.staraplanina-babinzub.info/najezda-bugarskih-turista-stara-planina-28-12-2013-foto/nggallery/page/2/)

vlada019
28.12.2013, 23:25
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2013/12/Stara-planina-28.12.2013.jpg

Pre dva meseca objavli smo vest (http://www.staraplanina-babinzub.info/24118/)da Javno preduzeće Skijališta Srbije planira da postavi panoramere – panoramske durbine, po jedan za svaki ski centar, Kopaonik, Zlatibor i Stara planina.Danas je uspešno postavlje i pušten u rad prvi panoramer na Staroj planini.

detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/pusten-u-rad-panoramer-na-staroj-planini/)

bjega
29.12.2013, 08:22
Kakva je situcija na stazama...Ne radi sajt skijališta

SnowBeliever
29.12.2013, 19:04
Bilo bi lepo da neko ko je oko nove godine gore, postavi neku sliku i napise kakvo je skijanje na stayama koje rade..planiram iymedju nove godine i bozica koji dan gore...

vlada019
29.12.2013, 20:53
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2013/12/Stara-planina-29.12.2013-Foto.jpg
Danas zadnjeg dana vikenda i samo dva dana pred početak Nove godine na Staroj planini vreme je tokom celog dana bilo sunčano i vedro.


Današnji dan bio je idealan za bavjenje zimskim sportovima.To su iskoristili mnogobrojni turisti koji su uzivali u skijanju, sunčanju i pogledu novim panoramerom koji je i danas izazvao veliko interesovanje brojnih turista.
U popodnevnim časovima primećen je veći priliv turista koji su nestrpljivo izlazili u panoramsku vožnju ,,Prvom Srpskom Gondolom,, kako bi se upoznaju sa lepotama koje pruža vidik sa vrha gondole.

Detaljnije (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-29-12-2013-foto/)

vlada019
29.12.2013, 20:55
Bilo bi lepo da neko ko je oko nove godine gore, postavi neku sliku i napise kakvo je skijanje na stayama koje rade..planiram iymedju nove godine i bozica koji dan gore...

Što bi rekao
Ivan Zeljkovic (https://www.facebook.com/ZekaOd1Do3)


Pozdrav Stare planine! I jope' sunce sunce... a staze tvrde... idemooooooo

A fotografije imate svakodnevno na našem sajtu (http://www.staraplanina-babinzub.info)

SnowBeliever
29.12.2013, 21:29
e hvala..praticu...pa jel ok skijanje..kako drze staze??

vlada019
29.12.2013, 22:55
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1526571_10200618442698215_455267956_n.jpg

vlada019
29.12.2013, 22:57
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2013/12/Shop-zatvorem.jpg
Nakon dva dana rada i svečanog otvaranja preko potrebne menjačnice i SHOP-a mešovite robe (D.A.M) u sklopu hotela Falkenstainer Stara planina na Jabučkom ravništu danas je došao nalog da se isprazne lokal koji se nalazi u u pasažu Hotela pored spoljnog bazena.

Do juče ste u ovom lokalu mogli snabdeti svim sitnicama koje su vam potrebne na Staroj planini, zameniti stranu valutu za dinare i još mnogo toga.Napominjemo da do sličnog objekta kao i menjačnice morate preći više od 60 kilometara planinskog puta kako bi zamenili stranu valutu ili kupili sitnice kao što su keks, čokoladu, sok ili većini gostiju preko potrebne cigarete Svečano otvaranje je bilo u subotu 28.decembra, a već danas 29.decembra došao je nalog za iseljenje iz lokala.

Detaljnije (http://www.staraplanina-babinzub.info/zatvorena-menjacnica-i-shop-mesovite-robe-na-staroj-planini/)

Roman
30.12.2013, 23:33
??? :sm006:

SnowBeliever
30.12.2013, 23:55
pa setio se sad neki politicar da prodaje robu..hah...

alexapi32
31.12.2013, 11:37
Bio juce na BZ i bilo je lepo skijanje ali sa losom zavrsnicom po mene.
Radile su 3 staze oko gondole.
7a i 7b imaju leda na strmijim delovima i tu i tamo fali snega ali je obelezeno,
Na zadnjem spustu odlucih da isprobam onu skakaonicu pored ski puta, i buduci da sam uzeo malo veci zalet skakaonica me odbaci pravac na drvo.
Rezultat: iscaseno rame i pokidani ligmenti...

Dr.Bojan
31.12.2013, 15:16
Jel postoji uopste mogucnost skijanja trenutno na Staroj Planini? Dali je moguce uzivanje ili je vise mucenje

FreeRider
31.12.2013, 18:42
Alexa, dobro si se izgleda povrijedio. Znam kako boli iscaseno rame jer sam i ja imao istu povredu prije 5 -6 godina. Samo vjezbaj nakon oporavka, radi vjezbe za rame sa lakim tegovima obavezno, jer ako se ne ojaca opet zna da ispadne.
Nemoj ovo shvatiti kao neki savjet iskusnog skijasa jer ja to nijesam , ali ovo ti govorim dobronamjerno i kolegijalno.
Zelim ti brz oporavak , i javi nam cim se oporavis i ponovo podjes na stazu.
ps. Izbjegavaj skakaonice neko vrijeme ...

rocktheroad
31.12.2013, 20:09
Od 5-12 Januara bi trebao sa decom da idem na Staru Planinu. Kakvo se stanje moze ocekivati u tom periodu? Jel ima sanse da se skija ili ne?

alexapi32
31.12.2013, 20:19
Alexa, dobro si se izgleda povrijedio. Znam kako boli iscaseno rame jer sam i ja imao istu povredu prije 5 -6 godina. Samo vjezbaj nakon oporavka, radi vjezbe za rame sa lakim tegovima obavezno, jer ako se ne ojaca opet zna da ispadne.
Nemoj ovo shvatiti kao neki savjet iskusnog skijasa jer ja to nijesam , ali ovo ti govorim dobronamjerno i kolegijalno.
Zelim ti brz oporavak , i javi nam cim se oporavis i ponovo podjes na stazu.
ps. Izbjegavaj skakaonice neko vrijeme ...

Hvala na savetima.
Vec imam na umu da trebam da radim vezbe kad skinem zavoje i kad doktori dozvole. Naravno, sada stupa i blago atrofiranje misica leve strane gornjeg dela tela zbog fiksacije zavojem pa i to trebam da uzmem u obzir.

vlada019
31.12.2013, 21:33
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/gallery/31-dec/017.jpg

Na Staroj planini poslednjeg dana u 2013 godini sve je spremno za proslavu lude novogodišnje noći.Današnji skijaši su završili poslednji spust u ovoj godini, a brojni turisti su popunili smeštajne kapacitete na Staroj planini.Svečani novogodišnji vatromet će u u 00:50 časova koji priređuje Hotele Falkenštainer će zaparati nebo nad Starom planinom.

Pogledajte današnje fotografije sa Stare planine i za par sati uđite u Novu 2014 godinu.

Svim posetiocima Stare planine želimo lep provod i Srećnu Novu Godinu!
My dear friends, have fun tonight. Happy New Year!

http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-31-12-2013-foto/

random8
01.01.2014, 14:11
Kakva je situacija sa snegom van staze? Moze li se prosetati bez blatnjavih staza?

vlada019
01.01.2014, 16:45
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Stara-planina-video.jpg

Prvog dana u novoj 2014 godini našim vernim čitaocima poklanjamo snimak visoke rezolucije (HD) ski spusta niz Staru planinu.

Snimak je napravljen uz pomoć jedne od legendi sa Stare planine -Zorana Jenića poznatijeg kao Fića, Šefa staza Skijališta Srbije na Staroj planina i jednog od čelnih ljudi Ski kluba Midžor iz Knjaževca.

Uživajte u snimku i prazničnim ( ski) danima u novog 2014 godini.Puno pozdrava sa Stare planine

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/poklon-citaocima-hd-snimak-ski-spusta-niz-staru-planinu/)

SnowBeliever
01.01.2014, 18:31
Ja sutra palim na staru, pa sta mi bog da...bice valjda nesyo od skijanja, gledam na w2u najavljuju nocas minus 8...i sutra sunacano

SnowBeliever
02.01.2014, 11:57
Evo uzivo javljanje iz prve srpske gondole, vreme odlicno cini mi se oko nule, suncano je stigli oko 9h i staze bile prilicno tvrde, sad vec polako pustaju, ali moze solidno da se vozi...sve u svemu nisam se pokajao sto sam dosao..taman da isprobam nove pancerice...evo i jedna fotka iz gondole...e da rade i dalje samo 7ice... Oko jabuckog ravnista12954

SnowBeliever
02.01.2014, 20:06
I da, da napomenem jedan veliki minus za Skijalista Srbije, stvarno nema smisla da naplacuju punu cenu ski pasa, a radila samo gondola, ozbiljnom skijasu dosade te 3 (da nazovem) staze posle sat vremena ozbiljnog skijanja... I onaj jadni mali parking izmedju hotela i gondole, stvarno su mogli da ga asfaltiraju za 2 godine, a ne onako kao danas pancericama po blatu da bauljas...ili makar neki sljunak da su nabacali...ali eto pare znaju da se uznu... Hmmmm

alexapi32
02.01.2014, 22:05
ja sam se iznenadio kad sam video da traze 1160 dinara za poludnevni ski pas.
za njih je ovo puna sezona pa tako i naplacuju, nema veze sto jedva rade 3 staze...

vlada019
02.01.2014, 23:03
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/DSCF5156-954x720.jpg

Stara planina drugog prazničnog dana u novoj 2014 godini je suncem obasjana.

Iako se u daljini vide ogoljena brda bez snega, staze na Jabučkom ravništu odolevaju zracima sunca.Temperatura je danas bila do + 4 C , a visina snega na stazana od 20 – 30 cm.

Sinoć je nad Starom planinom bio spektakl u vidu vatrenih balona punjeni helijumom koji su leteli do 5 km iznad Hotela Falkenstainer na Jabučkom ravništu.Počele su i organizovane ture quadovima i još mnogo toga …

Pogledaqjte našu današnju fotogaleriju i video snimke staza na Staroj planini.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-02-01-2014-foto-video/)

vlada019
03.01.2014, 19:34
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/sp.jpg


I danas je na Staroj planini u toku većeg dela dana bilo sunčano vreme uz mestimičnu oblačnost u pojedinim delovima dana.

Temperatura je bila do + 5 C, dan je bio bez vetra, a staze na radost skijaša odlično izdržavaju visoke temperature tokom dana

Pogledajte u našoj današnjoj fotogaleriji kako je izgledao treći januar 2014 godine u ski centru na Staroj planini.

Detaljnije (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-03-01-2013-foto/)

ioannes65
04.01.2014, 21:51
http://www.sta (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-4-01-2013-foto/)raplanina-babinzub.info/stara-planina-4-01-2013-foto/ (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-4-01-2013-foto/)http://skijanje.rs/forum/www.facebook.com/photo.php?fbid=10200651585526765&set=oa.622312094481962&type=1&theater (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-4-01-2013-foto/)

vlada019
04.01.2014, 22:13
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/st.jpg
Danas je na Staroj planini vidno povećanje broja turista.Vreme je i dalje sunčano i toplo sa maksimalnom dnevnom temperaturom do +5 C.

Pogledajte današnju fotogaleriju slika sa Stare planine i ski centra Babin zub.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-4-01-2013-foto/)

zodra
05.01.2014, 10:20
Info sa stare planine. Dan je bio suncan bez vjetra. Staze 7-ice u dobrom stanju s obzirom na temperaturu. Nema guzve ali ima dovoljno posjetilaca.
Uskoro cu postaviti i slike.

rocktheroad
05.01.2014, 18:39
Veceras sam čuo da ce možda od utorka zatvoriti žičare. Tek sam stigao, nisam ni izašao na stazu, ali ovi sto rentiraju kažu da je najlošiji dan do sada bio i sa sumljaju da ce ove nedelje izdrzati...

vlada019
05.01.2014, 22:17
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/stara-planina-5.01.2014.jpg


Na Staroj planini je danas znatno povećan broj novopristiglih turista, uoči sutrašnje proslave Badnjeg dana i Badnje večeri.


Danas je na Staroj planini preovladavalo oblačno vreme sa slabom kišom koja je na tren omekšala staze.Brzom reakcijom ljudi iz Skijališta Srbije nakon radnog vremena staze su sanirane, tako da su staze spremne za sutrašnje skijaše.
Najviša dnevna temperatura na Staroj planini danas je iznosila + 6 °C uz jugoistocni vetar koji je duvao brzinom od 5-9 m/s.
Osoblje Snow Sports Academy (Stara planina) je danas delilo diplome svojim polaznicima.Tom prilikom je za sve učesnike priređena žurka u dečjem parku.
Pogledajte u našoj foto i video galeriji kako je izgledao današnji dan na Staroj planini:

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-5-01-2014-foto-video/)

vlada019
07.01.2014, 20:14
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Stara-planina.jpg

Božićna atmosefera vlada još od ranog jutra među svim gostima ski centra Babin zub na Staroj planini.

Duž svih staza i na ulazu gondole mogli su se čuti Božićni pozdravi ,,Mir Božiji, Hristos se rodi! “ – “Vaistinu se rodi”.I većina gostiju iz susedne Bugarske koji su ove godine preplavili Ski centar na Staroj planini odgovara na Božićne pozdrave međusobno upućene među svim skijašima.

Danas je na Staroj planini bio vedar i sunčan dan bez oblaka, dnevna temperatura je dosegla maksimalno +9 °C, a slab vetar je duvao brzinom od 3m/s.
Uprkos zlonamernim glasinama koje su se mogle čuti ovih dana da će se danas usled nedostatka snega zatvoriti ski staze na Staroj planini naše današnje fotografije to demantuju.

Dobro pripremljene ski staze uprkos sunčanom vremenu svakodnevno odolevaju sve većem broju skijaša koji dolaze na Staru planinu.Možda su susedni osunčani vrhovi Stare planine bez snega, ali snega na stazama ima dovoljno i to u visini od 15 do 25 cm koliko ga ima i na Kopaoniku i dosta manja na ostalim planinama u Srbiji i okruženju.

Pogledajte u našoj današnjoj fotogaleriji kako je prošlo Božićno skijanje na Staroj planini (07.01.2014).

Detaljnije (http://www.staraplanina-babinzub.info/bozicno-skijanje-na-staroj-planini-07-01-2014-foto/)

vlada019
10.01.2014, 01:21
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/babin-zub.jpg

Danas je na Staroj planini izmerena maksimalna dnevna temperatura od + 8 °C , dok je vetar duvao brzinom od 2-5 m/s.


Iskusni ljudi koji rade na održavanju ski staza na Staroj planini umereno koriste ranije pripremljene zalihe snega za dodatno osnežavanje ski staza koje još uvek uprkos velikim dnevnim temperaturama izdržavaju pod naletima sunca i skijaša.
Danas je i održan najavljeni trening Ski kluba ,,Miđžor ,, dok je u toku dana iz Beograda pristigla grupa od 40 mladih skijaša sa licenciranim instruktorima skijanja, koji će u narednim danima vršiti obuku skijanja na dečjem poligonu .Broj gostiju je u blagom povećanju u odnosu na predhodne dane.


Pogledajte našu današnju fotogaleriju : (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-9-01-2014-foto/)

FreeRider
10.01.2014, 12:03
Pa jedino Vi imate snijega za skijanje , BRAVO .

Milos011
10.01.2014, 12:30
Pa jedino Vi imate snijega za skijanje , BRAVO .

Ima i na Kopu i Brezi, s tim da je na Šari prirodan.

jopopo
10.01.2014, 14:40
Ima i na Kopu i Brezi, s tim da je na Šari prirodan.
Jeste, i na Brezi rade žice :smoke:

vlada019
10.01.2014, 17:39
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/sp1-950x720.jpg
U Hotelu “Faklenštanjer Stara planina“ na Jabučkom ravništu trenutno ima preko 300 gostiju. Zbog vremenskih uslova, veštačkog snega ima samo na stazama za skijanje.


Prema informacijama iz hotela, rezervacije se uglavnom ne otkazuju već pomeraju unapred u nadi da će sneg konačno pasti. Za Pravoslavnu Novu godinu će ovaj hotel imati oko 350 gostiju.

Ako se ipak odlučite za proslavu Pravoslavne – Srpske Nove Godine na Staroj planini još uvek nije kasno da rezervišete smeštaj u privatnim objektima na Staroj planini.


Cene se kreću od 3500 dinara za doček u Etno selu Srna u prelepom etno ambijentu i muzikom uživo (2000 dinara doček sa jelom i jednim konzum pićem i 1500 din će Vas koštati prenoćište), dok je u STD Hajduk Veljko u selu Crni Vrh -neograničeno jelo i piće po ceni 2 500 din.I ovde je moguće prenoćiti po ceni od 1000 din).Na Vama je da odlućite i prepustite se uživanju u zdravoj staroplaninkoj hrani i prelepom ambijentu u podnožju Stare planine (Kontakt za informacije i rezervacije 065 20 22 117).
Pogledajte kako je izgledao doček Nove 2014 Godine na Staroj planini.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/proslava-pravoslavne-srpske-nove-godine-na-staroj-planini-2/)

vlada019
10.01.2014, 20:42
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/legalizacija-Stara-planina.jpg




Obaveštavaju se svi investitori koji su započeli izgradnju objekata na području PARKA PRIRODE „STARA PLANINA“ opštine Knjaževac, odnosno delova objekta, bez građevinske dozvole, odnosno rešenja kojim se odobrava izvođenje tih radova, odnosno promena namene objekta, koje izdaje organ nadležan za izdavanje građevinske dozvole, da u zakonskom roku koji propisuje ZAKON O LEGALIZACIJI OBJEKATA (službeni glasnik RS br. 95/2013), tj. najkasnije do 31.01.2014. godine podnesu zahtev za legalizaciju istih.

Građevinsku dozvolu za legalizaciju objekata izgrađenih bez građevinske dozvole, odnosno upotrebnu dozvolu za objekte koji se koriste bez upotrebne dozvole, a koji se nalaze u granicama PARKA PRIRODE “STARA PLANINA” izdaje MINISTARSTVO nadležno za poslove građevinarsta, član 133 stav 1 tačka 9 Zakona o planiranju i izgradnji (sl. glasnik RS br. 24/2011), osim porodičnih, stambenih zgrada, poljoprivrednih i ekonomskih objekata i njima potrebnih objekata, u selima, građevinsku dozvolu za legalizaciju izdaje jedinica lokalne samouprave tj. nadležni organ opštine Knjaževac.

Detaljnije (http://www.staraplanina-babinzub.info/bespravno-izgradeni-objekata-na-podrucju-parka-prirode-stara-planina-na-udaru-zakona-o-legalizaciji/)

vlada019
10.01.2014, 22:01
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/babin-zub-2.jpg

Danas je nakon većeg broja sunčanih dana na Staroj planini vreme naglo počelo da se menja.


Prepodnevna temperatura je dosegla do +7 °C , ali je nakon 14 časova na Staroj planini počeo da duva jak vetar.Nakon par sati vetar je dosegnuo dramatičnih 20 m/s, vreme se naoblačilo, a za samo pola sata temperatura je pala za čitavih 5 stepeni.

Ovakve nagle promene vremena su karakteristične za Staru planinu , gde se vreme menja iz časa u čas od sunčanog jutra do ,,metarskog,, snega popodne.


Prema prognozama za vikend nas očekuju temperature ispod nule, što će stvoriti uslove za pravljenje veštačkog snega, dok se oko 15 januara očekuju dugo najavljivane snežne padavine.
Pogledajte današnju foto galeriju sa Stare planine:

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-10-01-2014-foto/)

trendo
11.01.2014, 00:32
Sory za off ali...


Jeste, i na Brezi rade žice :smoke:

...ali rade na Popovoj Sapci

Roman
11.01.2014, 11:33
Dakle ima nade da napokon padne sneg...

vlada019
11.01.2014, 23:40
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/sp2.jpg
Iz sata u sat se na Staroj planini vreme menja , danas je bilo maksimalno do + 4 C , ali su se i dalje smenjivali sunce i oblaci.Sasvim je sigurno da će večeras doći do dugonajavljivanog zahlađenja i drastičnog pada temperature.
Vredno osoblje Skijališta Stara planina se maksimalno trudi da odrzi postojece stanje na stazama i učini ih pogodnim za što duže i bolje skijanje.

Pogledajte našu današnju fotogaleriju sa Stare planine : (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-11-01-2014-foto/)

vlada019
12.01.2014, 20:42
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Stara-planina-12.01.2014.jpg


Današnji dan na Staroj planini razlikovao se od svih ostalih u ovoj sezoni.Temperatura nije prelazila 3 °C stepeni, ali je dan bio hladan zbog magle koja se nadvila nad ski centar oko 11 sati.

Vetar je bio umeren severni i nije dozvoljavao stazama da omeksaju.Pažnju su plenili polaznici ski škole Sportikus iz Beograda , njih 40 uzrasta do 12 godina je prva grupa koja je odabrala Staru planinu za obuku na snegu.U utorak na Staru planinu i ski centar Babin zub dolazi nova grupa mališana.

Detaljnije : (http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Stara-planina-12.01.2014.jpg)
http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-mladi-skijasi-na-pripremama-12-01-2014-foto/

Dr.Bojan
12.01.2014, 21:46
Hvala Vlado na tvojim svakodnevnim izvestajima, a ima li izvestaja kada se ocekuje sneg. Prepostavljam da ti najbolje imas tu informaciju obzirom da si tamo domaci :) i prepostavljam da ih sve poznajes

nemanja1
12.01.2014, 21:49
Pada sneg, mislim vestacki

ioannes65
12.01.2014, 22:03
Posle 3 nedelje konstantne temperature u plusu, večeras je na Staroj planini naglo zahladilo i temperatura se spustila na – 3 °C. što je bilo dovoljno za rad topova za veštačko osnežavanje.



Vrednosti temperature na satroj planini možete pratiti na našem sajtu na sledecem linku

http://www.staraplanina-babinzub.info/veceras-pocelo-osnazivanje-staza-na-staroj-planini/

vlada019
12.01.2014, 22:04
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/topovi-stara-planina-952x720.jpg


Posle 3 nedelje konstantne temperature u plusu, večeras je na Staroj planini naglo zahladilo i temperatura se spustila na – 3 °C. što je bilo dovoljno za puštanje u rad topova za veštačko osnežavanje.



Vrednosti temperature na Staroj planini možete pratiti na našem sajtu na sledecem linku

Detaljnije (http://www.staraplanina-babinzub.info/veceras-pocelo-osnazivanje-staza-na-staroj-planini/)

jelkica
13.01.2014, 10:07
Makar nešto, nadajmo se da će uskoro i pravi sneg.

jopopo
14.01.2014, 12:20
Upravo skijam i staze su odlicno pripremljene! Jeste da samo sedmice rade ali bolje išta nego ništa :)

vlada019
14.01.2014, 19:41
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/arapi-investiraju-na-Staroj-planini.jpg

Prema pisanju Bugarskih medija moćni Arapski investitori žele da ulože milijardu leva u mega zimsko odmaralište Stara planina i pri tome zaposle veči broj ljudi i uposle lokalnu industriju.


Padine Stare planine sa Bugarskog dela zbog konfiguracije terena nisu pogodne za skijaške staze, ali čitav venac nije eksplatisan dovoljno.Stručnjaci veruju da će ovo ulaganje biti uspešno.Prema planovima investitora mana u atraktivnim skijaškim stazama kao i manji broj gostiju u letnjem periodu se može nadomestiti raznim spa i banjskim uslugama.


Trenutno se sa Bugarskog dela Stare planine odvija potraga za većim delom imovine pored autoputa i aerodroma: Najbolje šanse imaju područja oko Stare zagore (mineralne kupke) , Plovdiva.
Što se tiče investicija sa Srpskog dela Stare planine one su trenutno prema izjavama lokalnih zvaničnika u zastoju

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/arapi-investiraju-na-staroj-planini/)

vlada019
14.01.2014, 23:19
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Stara-planina1.jpg

Hladne noći praćenje temperaturama u minusu pogoduju radnicima Javnog Preduzeća Skijališta Srbije da uz upotrebu sistema za osnežavanje i uz svoje lično angažovanje uspešno več više od mesec dana održavaju ski Staze na Staroj planini. I današnja visoka temperatura od +5°C na Staroj planini nije ugrozila ski staze u ovom ski centru.

U toku prepodneva na Staroj planini je ponovo počeo da duva vetar, koji se u toku popodneva smirio.






Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-14-01-2014-foto/)

vlada019
15.01.2014, 20:36
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Stara-planina2.jpg
Danas je na Staroj planini tokom celog dana padala kiša praćena jakim vetrom.
Uz kišu i jak vetar na
d ceo Ski centar na Staroj planini se nadvila i gusta magla koja je skijašima otežavala skijanje.


Pogledajte u našoj fotogaleriji kako je izgledao današnji magloviti i kišni dan na Staroj planini.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-15-01-2014-foto/)

vlada019
15.01.2014, 23:11
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/DSCF3785-226x300.jpg
Na području parka prirode “Stara planina” u narednim mesecima biće pojačana zajednička akcija opštinske i republičke građevinske inspekcije, u cilju sprečavanja dalje bespravna gradnje.

Odeljenje za inspekcijske poslove opštine Knjaževac obaveštava sve investitore koji su započeli izgradnju objekata
na ovom području bez građevinske dozvole, da u roku koji propisuje
Zakon o legalizaciji objekata, najkasnije do 31. januara ove godine,
podnesu zahtev za legalizaciju.


Bespravno sagrađeni ili započeti objekti, po pravosnažnom okončanju postupka, stiču uslov za rušenje.


U našoj fotogaleriji pogledajte koji su se to objekti u predhodnom periodu našli na meti građevinske inspekcije.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/sprecavanje-divlje-gradnje-u-parku-prirode-stara-planina/)

Roman
15.01.2014, 23:50
Dakle vreme je i dalje... ma nemam reci, ne pamti kada je bilo ovako odvratno :cool:
U svakom slucaju ja u petak idem na SP, doduse samo do sela Crni vrh :bootyshak

vlada019
18.01.2014, 21:17
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Stara-planina-18.01.2014.jpg

Na Staroj planinji je prvog dana ovog vikenda vreme bilo idealno za uživanje i bavljenje zimskim, sportsko – rekreativnim aktivnostima.



Temperatura je bila u rasponu od 1°C do 2 °C, bilo je i slabijeg vetra ali daleko manje nego juče.Dan je bio vedar ali i tmuran.
Pogledajte našu današnju fotogaleriju sa Stare planine.


Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-18-01-2014-foto-2/)

vlada019
19.01.2014, 20:41
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/b-zub.jpg

Danas je zadnji dan raspust, na ski stazama na Staroj planini se već u popodnevnim časovima video manjak dece na skijanju.

Od početka otvaranja ski sezone ski staza za decu u okviru koje radi i bebi ski lift na Staroj planini neprekidno je radila bez prestanka. Na njoj je samo ove ski sezone uspešno naučilo da skija više stotina dece iz cele Srbije i inostranstva.Pored dece na ovoj stazi su i brojni stariji naučili i usavršavali svoju veštinu skijanja.

Danas je na Staroj planini tokom celog dana padala kiša, dnevna temperatura je dostigla + 8 °C, dan je bio oblaćan sa slabim vetrom.

U nastavku teksta pogledajte našu današnju galeriju fotografija sa Stare planine.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-kraj-raspusta-19-01-2014-foto/)

vlada019
20.01.2014, 23:40
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/b-zub1.jpg
Prema prognozama meteorologa za vikend nas na planinama očekuje osetni pad temperature i dugo najavljivani sneg.
Vreme narednih dana – Srbija

U sredu oblačno sa slabom kišom, na višim planinama sa snegom, krajem dana prestanak padavina i smanjenje oblačnosti. U četvrtak novo naoblačenje, posle podne i uveče sa slabom kišom, na planinama sa snegom. U petak se očekuje OSETNIJI PAD temperature i prelazak kiše u susnežicu i sneg i u nižim predelima zemlje. U subotu oblačno i HLADNO sa snegom, uveče na severozapadu prestanak padavina i razvedravanje, temperatura ispod 0°C.

Slabije snežne padavine se na Staroj planini prema prognozi očekuju već sutra prepodne, dok će osetan pad temperature i jače snežne padavine obradovati većinu skijaša u petak uveče.Tabači za sneg su spremni kao i moćni topovi za sneg koji će iskoristiti pad temperature kako bi napravili dovoljne rezerve snega za naredne dane.Prognozu možete pratiti na našem sajtu kao i kamere sa slikom uživo iz Ski centra Stara planina.

Detaljnije .. (http://www.staraplanina-babinzub.info/za-vikend-pad-temperature-i-snezne-padavine-na-staroj-planini/)

alexapi32
21.01.2014, 15:10
Izgleda da pada danas sneg gore

vlada019
21.01.2014, 15:43
Upravo su na Staroj planini počele dugo očekivane i najavljivane snežne padavine...

Pratite sve informacije na ovom forumu i na našem specijalizovanom informativnom sajtu za dešavanja sa Stare planine http://www.staraplanina-babinzub.info/

Roman
21.01.2014, 19:20
O hvala bogu :sm017: Bio sam na gore prosli vikend, doduse u selu ne na skijalistu i bila je tuga bozija. Temperatura ni nocu nije padala ispod 5C, a preko dana isla je debelo preko 10C. Sam pogled na planinu je bio deprimirajuci :couto:, sve braon i tu i tamo neka bela fleka.

vlada019
21.01.2014, 21:52
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Sneg-Babin-zub.jpg


Danas je prema našoj jučerašnjoj najavi na Staroj planini tokom popodnevna počela da pada slaba susnežica praćena snegom.

Ovo su prve snežne padavine na Staroj planini, nakon više od mesec dana koliko je trajao topli talas koji je zahvatio celu Evropu.Zadnje snežne padavine na Staroj planini bile su 8.decembra 2013 godine.

Temperatura se tokom dan kretala od 0 °C do – 1 °C, vetar je duvao brzinom od 5 do 7 m/s.Tokom većine dana gusta magla nadvila se nad ski centar Stara planina.Magla je bila praćena gustom u kojoj su se smenjivali sneg i susnežica.

Ozbiljnije snežne padavine se prema prognozama očekuju u sredu i u petak.

Pogledajte u našoj današnjoj fotogaleriji kako je izgledao današnji dan na Staroj planini.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/sneg-i-susnezica-na-staroj-planini-21-01-2014/)

FreeRider
22.01.2014, 19:41
Jeli napadalo koliko snijega ? Jedva cekam da vidim slike sa planine kad je cijela u bijelom
Nadam se da cu u martu uspjeti da dodjem na vikend .

vlada019
22.01.2014, 21:51
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Babin-zub-magla.jpg


Danas je na Staroj planini tokom celog dana preovladavala gusta magla.

Temperatura je iznosila -2 °C, dok je vetar duvao brzinom od 2-4 m/s. Ovakvi vremenski uslovi nisu smetali istruktorima škole skijanja da obučavaju svoje mlade polaznike , dok su se ostali gosti nesmetano skijali.

Tokom večeri se očekuje promena smera vetra od jugoistoka ka severozapadu, što će doneti zahlađenje, koje bi po prognozama trebalo da traje do 5.februara. Pogledajte našu današnju fotogaleriju sa Stare planine.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-22-01-2014-foto/)

vlada019
24.01.2014, 20:52
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Stara-planina-sneg.jpg
Posle nekoliko nedelja pravog proleća, u našoj zemlji počinje prava zima sa snegom i niskim temperaturama. Februar hladniji od januara, povremeno sa padavinama.


BORILA se zima nedeljama, izgledalo je kao da će proleće da je pobedi. Visibabe uveliko procvetale, temperature prelazile 15 stepeni u plusu, sve je ličilo da ove sezone neće biti niti snega niti minusa. Međutim, već u petak u Vojvodinu stižu pahulje, a zatim u subotu i u celu Srbiju. Vreme je da se povade sanke i skije iz podruma i sa tavana.


Prema prognozi „Meteosa“, u petak će biti oblačno sa kišom i pojačanim jugoistočnim vetrom, u subotu zahlađenje u svim krajevima sa snegom, a u nedelju još hladnije. Potpuna suprotnost od samo jednog vikenda ranije, kada smo sa temperaturama od oko 18 stepeni imali pravo proleće.
Od sinoć na Staroj planini veje sneg.Danas je temperatura bila od -1 °C do -3°C , tokom dana vetar je duvao do 16 m/s.Vreme je bio oblačno, a sneg je tokom dana padao u intervalima od slabijeg do jačeg .U toku večeri na Staroj planini se očekuju ozbiljnije snežne padavine.

Detalnije .. (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-nove-snezne-padavine-24-01-2014-foto/).

mickeu
25.01.2014, 09:18
dobro jutro ili dobar dan. kako je vreme na SP, s obzirom da je I u beogradu pao sneg?
da li ima nade za neko dobro skijanje.....

Roman
25.01.2014, 10:15
I ja htedoh da pitam isto... Pada li?

ski-shkomi
25.01.2014, 10:19
palo je oko 25cm snega... staze oko gondoile rade,sada stanje svakako mnogo bolje....
na konjarniku jos uvek nedovoljno za osposobljavanje staze....
http://www.dodaj.rs/f/36/VH/2fgZEVLl/konjar.jpg

jopopo
25.01.2014, 11:24
Po prognozama padaće još cela dva dana i dve noći i temperatura će biti uvek u minusu preko dana. Lično mišljenje je da će vrlo brzo se stvoriti uslovi da radi celo skijalište.

alexapi32
25.01.2014, 11:38
Da li radi staza babin zub?

vlada019
25.01.2014, 13:25
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/1623478_10200753006822234_1795898329_n-958x720.jpg

Sinoćne ozbiljnije snežne padavine na Staroj planini donele su naglo povećanje visine snežnog pokrivača, koga trenutno na Staroj planini ima u visini od 25 cm.


Visina snega na ski stazama je u rasponu od 15 do 25 cm. , skoro indentična visina snega je i na Kopaoniku.Putni pravac prema ski centru Stara planina je prohodan i redovno se održava.Putnicima koji dolaze iz pravca Sokobanje savetujemo da potraže alternativni pravac, jer je na putu Boljevac – Sokobanja – Knjaževac došlo do privremene obustave saobraćaja zbog snega.


Prva u nizu promotivnih nedelja, “Porodična nedelja”, počela je danas u ski centrima (Kopaonik, Stara planina, Tornik).Za sve koji odluče da provedu nedelju dana na planini, biće obezbeđen popust na ski karte od 15 odsto, dok će poslovni partneri obezbediti sniženja za usluge smeštaja, iznajmljivanja ski opreme i ski škole.


„Porodična nedelja” će trajati od 25. januara do 1. februara, a namenjena je svima koji žele da sa najbližima provedu sedam dana u nekom od naših ski centara. U tom periodu Skijališta Srbije će odobravati popust od 15 odsto na sedmodnevne i šestodnevne ski karte, i to one koji će početi 25. januara, a završiti se 1. februara, odnosno koji će početi 26. januara, a završiti se 2. februara.


Nakon porodične nedelje, u ski centrima će se od 8. do 15. februara organizovati “nedelja za parove”, period od 1. do 8. marta rezervisan za “žensku nedelju”, dok je “đačko-studentska nedelja” planirana za period od 12. do 19. aprila.


Pogledajte jutarnje fotografije sa snegom zavejane Stare planine

Detaljnije....

jopopo
25.01.2014, 15:46
Da li radi staza babin zub?
Pa vidiš da ne :cool: http://www.skijalistasrbije.rs/slike_webcam/SPBabinZubPolaz.jpg

alexapi32
25.01.2014, 16:13
Pa vidiš da ne :cool: http://www.skijalistasrbije.rs/slike_webcam/SPBabinZubPolaz.jpg
Tacnije, na toj slici ne vidim nista :)
Nece nesto danas da mi otvori sajt skijalista Srbije.

vlada019
25.01.2014, 17:48
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Stara-planina-25-januar-2014.jpg

Današnje i sinoćne snežne padavine na Staroj planini obradovale su brojne domaće i strane skijaše koji su iskoristili prvi dan vikena i nove snežne padavine kako bi uživali u skijanju na novom snegu .Brojni turisti iskoristiće i popuste koje na svoje usluge daje Skijalište Srbije prvog dana porodične nedelje .Porodična nedelja traje od danas do 1.februara 2014.godine, a Skijališta Srbije odobravaju 15 posto popusta za navedene periode promotivnih nedelja..

Put ka ski centru na Staroj planini je prohodan i redovno se čisti od snega.Održavanje puta ka turističkom centru na Staroj planini u nadležnosti je Javnog preduzeća “Putevi Srbije“, koje je taj posao poverilo preduzeću “Štrabag’

Pogledajte naše današnje fotografije iz ski centra na Staroj planini .

Detaljnije .... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-osvanula-pod-snegom-25-01-2014-foto/)

Sasha
26.01.2014, 15:38
Zato sto nemaju dovoljan broj topova (za razliku od Zlatibora i Kopaonika), a prioritet su im staze blize hotelu. Na zalost, jer stvarno su mnogo bolje staze na severnoj strani.

................................
Head!
http://www.amazon.com/dp/B00HJ0AF22

vlada019
26.01.2014, 16:46
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Odrzavanje-puteva.jpg


Na teritoriji opštine Knjaževac sneg delimično pada već puna dva dana i trenutno ga van kolovoza ima u visini od 20 cm.U razgovoru sa Žikić Oliverom vlasnikom firme ,,KIPERTRANS DOO KNJAŽEVAC“ koja je zadužena za zimsko održavanje lokalnih puteva na teritoriji opštine Knjaževac, saznajemo da se za proteklih 48 sati očišćeno više od 90 % putne mreže na teritoriji optine Knjaževac..

Prema planu zimskog održavanja putne mreže na teritoriji opštine Knjaževac u potpunosti su očišćeni putni pravci prvog i drugog prioriteta, dok je u toku čišćene puteva trećeg prioriteta.Noćas je temperatura u Knjaževcu pala na – 8 °C što je izazvalo dodatne probleme vozačima.

Na knjaževačkoj firmi Kipertrans je težak zadatak , da održavava putne pravce prema više od 80 sela na celokupnoj teritoriji opštine Knjaževac.

Pet mašina “Kiper transa” čisti lokalne puteve, a tri mašine “Štrabaga” obezbeđuju prohodnost puta ka Staroj planini.

Put ka Staroj planini je prohodan i redovno se održava,Trenutno na Staroj planini pada slab sneg, vidljivost je 1000 metara, temperatura se kreće u rasponu od -5 °C do -8 °C visina snega iznosi 27 cm, na stazama snega ima od 20 do 30 cm .

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/u-knjazevcu-ocisceno-preko-90-puteva-od-snega/)

vlada019
26.01.2014, 19:20
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/babin-zub-26-jan.jpg
Temperatura na Staroj planini trenutno iznosi – 12 °C, vreme je mirno i bez vetra.Ovako povoljni uslovi pogoduju radu sistema za osnežavanje koji od juče punom parom radi na Staroj planini.


Sneg je na Staroj planini padao od ranog jutra, topovi za sneg trenutno rade na stazi Babin zub i prilazima.Nove snežne padavine privukle su brojne goste
Prognože za sutra najvljuju delimično razvedravanje i maksimalne dnevne temperature do – 15°C.


Put ka Staroj planini je prohodan i redovno se održavaTri mašine “Štrabaga” obezbeđuju prohodnost puta ka Staroj planini.Visina snega iznosi 27 cm, na stazama snega ima od 20 do 30 cm .
Pogledajte našu današnju fotogaleriju sa Stare planine.

Detaljnije .. (http://www.staraplanina-babinzub.info/na-staroj-planini-30-cm-snega-26-01-2014-foto/)

vlada019
27.01.2014, 02:49
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Jabucko-topovi-nocu.jpg

Radnici Skijališta Srbije nakon više od mesec dana toplog vremena od pre par dana i osetnog pada dnevne i noćne temperature imaju priliku da prave veštački sneg.


Zbog kašnjenja sezone usled toplog talasa radnici Skijališta Srbije u toku noći nagomilavaju sneg na staze koje još nisu u funkciji i ujedno prave dodatne rezerve snega pored staza koje funkcionišu.
Trenutno, odnosno tokom cele noći se osnežavaju staze na Jabučkom ravništu, zbog dnevnog skijanja i veoma niskih noćnih temperatura.

Dalje ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/nocno-osnezavanje-staza-na-staroj-planini/)

vlada019
27.01.2014, 03:38
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Jutro-sa-Saletom.jpg

Od danas svakog radnog dana od 7 do 10 časova uživo sa Stare planine počinje emitovanje čuvene nacionalne radijske emisije “Jutro sa Saletom”.


Pored Mrkinih puteva, vremenskih neprilika imaćete izvestaje sa Stare planine i opština Knjaževac, Pirot i Zaječar.

Prvi gost u današnjoj emisiji od 7 do 10 h. čuveni voditelj i ljubitelj Stare planine Ivan Zeljković – Zeka Milioner


LINKOVI KA LIVE STRIMOVIMA NEKIH EMITERA

(http://www.temporadio.rs/)Detaljnije (http://www.staraplanina-babinzub.info/od-danas-uzivo-sa-stare-planine-krece-emitovanje-radio-emisije-jutro-sa-saletom/)

Roman
27.01.2014, 23:22
Sta je ovo, nikakvih vesti? Da li neko zna kakvo je stanje na Konjarniku i Suncanoj???

vlada019
27.01.2014, 23:52
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Mirica.jpg
Srpska skijališta ponovo su prekrivena snegom! Ljubitelji zime i zimskih sportova, ali i hotelijeri i ugostitelji, zadovoljno trljaju ruke, takmičeći se ko će privući najviše posetilaca.

Osim nezaobilaznog Kopaonika, Stara planina odnedavno važi za jedan od najjačih aduta Srbije, kada je u pitanju zimski turizam. Nakon otvaranja hotela „Falkensteiner“, rizort Jabučko ravnište razvija se sve više, pa nas tako ove godine tamo očekuju i novi investitori, koji bi trebalo da grade apartmane i kondotel.

No, Jabučko ravnište samo je mali deo onoga što lepotica sa istoka ima da ponudi. Staroplaninci još nisu izvukli glavnu kartu iz rukava, koja bi im omogućila da postanu ozbiljna konkurencija Kopu. Sa druge strane planinskog masiva, koji deli Srbiju i Bugarsku, moglo bi biti izgrađeno velelepno skijalište i turistički centar.

Kompleks i skijalište „Golema reka“ sa turističkim punktom „Mirica“, sa planiranih 3.500 ležajeva, 40 kilometara alpskih staza i žičarama koje bi se pele i iznad 2.000 metara nadmorske visine, svrstali bi Staru planinu među najznačanija skijališta regiona. Ovde bi mogla da se organizuju i takmičenja u takozvanom muškom spustu, za šta Međunarodna skijaška federacija propisuje najstrože uslove. Iako je ta faza razvoja planine i dalje prilično daleko, tokom 2013. godine napravljeno je nekoliko koraka na ovom putu.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/muski-spust-sa-midzora-stara-planina-ceka-izgradnju-skijalista-i-turistickog-centra-golema-reka-2/)

Sasha
28.01.2014, 07:24
Prijatno sam iznenadjen.

Zaista, taj deo je odlican za skijanje, a osim toga u manjoj meri se narusava priroda. Medjutim, koliko sam ja gledao Master plan, tamo je to drugacije osmisljeno, odnosno tamo je taj deo zanemaren a potenciraju se juzne padine.

Golema reka je najbolji potenicijal za vrhunsko skijanje na Staroj planini. Tamo je glavni problim izvuci blage staze, jer je teren dosta strm.
..........

http://www.amazon.com/dp/B00H8L7ZMA
http://www.amazon.com/dp/B00H6Z9SQY

rocktheroad
28.01.2014, 09:20
Jel neko zna da li ce proraditi ostale staze na staroj planini?

Sasha
28.01.2014, 10:57
Oni idu redom sa sredjivanjem staza, a pocinju od hotela. To znaci da ce prvo srediti staze oko gondole (mada su one vec sredjene, ali su rekli da ce gledati sto vise snega tu da naprave), zatim ce verovatno sredjivati staze oko zicare Babin zub, pa na kraju Suncanu i KOnjarnik. Ako padne sneg koji se najavljuje tokom ove noci, a zatim i onaj za vikend, mozda bi moglo sve da proradi uskoro.
...................

http://www.amazon.com/dp/B00HJ0AF22
http://www.amazon.com/dp/B00H6Z9SQY

alexapi32
28.01.2014, 11:23
Do sada su valjda mogli da urede stazu Babin Zub koja je relativno blaga (plava).
Navodno gore ima 30cm snega...

mazzystar
28.01.2014, 12:50
Ako i kada zazivi taj projekat, bice to ubedljivo najbolje skijaliste u Srbiji ali i sire. Tada vise niko nece pominjati Brezovicu, jer su padine na kojima treba da se prave staze bas zeznute. Cuh od jednog poznanika sa Stare planine, da bi sutra trebalo da krene i skijanje na Babinom zubu, a za vikend verovatno i Konjarnik i Suncana.

vlada019
28.01.2014, 18:59
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Stara-planina4.jpg
Danas je na Staroj planini prosečna dnevna temperatura iznosila -7 °C, vetar je duvao brzinom od 3 do 7 m/s, dan je bio delimilno sunčan sa čestim pojavama magle.

Uprkos hladnom i maglovitom vremenu Stara planina je dobila svoj jutarnji program kroz kultnu emisiju “Jutro sa Saletom”. Emisija se emituje svakog radnog dana sa Stare planine od 7 do 10 sati, a prenose je mnoge radio stanicama širom Srbije


Pogledajte našu današnju fotogaleriju sa Stare planine

Detaljnine .. (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-28-01-2014-foto-2/)

vlada019
28.01.2014, 19:13
http://www.telegraf.rs/wp-content/uploads/2014/01/28/Stara-planina-km-670x325.jpg


Put do jednog od najlepših skijališta Srbije izuzetno je zahtevan, ali uz naše savete stićićete na najbezbedniji način.

Kako bi što bezbednije stigli na jedno od najlepših skijališta Srbije i kako vam se u putu ne bi događale nepredviđene situacije, pripremili smo nekoliko smernica za vozače da uz što manje muke dođu do Babinog zuba. Put do Stare planine izuzetno je zahtevan, te je potrebno dobro se pripremiti, a bez zimskih guma ni ne pomišljate da krenete


Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/kako-da-stignete-najbrze-do-stare-planine-foto/)

vlada019
29.01.2014, 18:46
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Stara-planina-20.01.2014.jpgDanas je na Staroj planini temperatura u proseku bila – 5 °C.Visina snega je na ski stazama u rasponu od 20 do 35 cm.


Osmosedna gondola na Jabučkom ravništu radi bez prekida od 9 do 16.30 časova.

Usled učestalih snežnih padavina uskoro se očekuje puštanje u rad i ostalih žičara na Staroj planini.


Pogledajte našu današnju fotogaleriju sa Stare planine

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-29-01-2014-foto/)

FreeRider
30.01.2014, 14:23
Kakvo je stanje na Staroj Planini , ima li skijasa ?

Nadam se da staze dobro drze i da snijega ima dovoljno .

vlada019
30.01.2014, 21:01
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Stara-planina-30.01.2014.jpg

Danas je vreme na Staroj planini bilo sunčano i mirno.Dnevna temperatura se kretala od – 3 °C do – 5 °C, vetar je duvao brzinom od 3-8 m/s u sekundi.U toku popodneva počeo je da duva vetar i vreme se nad Staroj planini u međuvremenu naoblačilo.


Danas su u funkciji bile staze Jabučko ravnište 7. 7a . 7b. sa dečijom trakom.Za sutra je spremno otvaranje staze broj 5 (Babin zub) sa veznim putem (Rudine).Danas je primetno povećanje gostiju pred predstojeći vikend.

Pogledajte u našim današnjim galerijama fotografija : Jutarnje fotografije sa Stare planine, pripreme staze broj 5 Babin zub i fotografije gondole i staze Jabučko ravnište…

Detaljnije ... (http://www.telegraf.rs/stara-planina-2/931244-taze-sa-staze-pukao-dan-na-staroj-planini-foto)

ski-shkomi
30.01.2014, 21:03
SVkako se i mnogima namece pitanje oko konjarnika ali postoje odredjeni tehnicki problemi i zaista nedostatak snega za bezbedno skijanje.... gledano sa pozitivnije strane,za vikend se nece sve vrteti oko gondole s obzirom da krecu staze BABIN ZUB I SUNCANA....

alexapi32
30.01.2014, 21:07
Za subotu moguce i Suncana dolina...

vlada019
30.01.2014, 22:44
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Paraolimpijac.jpg
Jugoslav Milošević jedini paraolimpijac iz Srbije, uveliko se na Staroj planini priprema u disciplinama slalom i veleslalom za predstojeće Zimske paraolimpijske igre u Rusiji.

Jedini paraolimpijac iz Srbije koji će se takmičiti na Zimskim paraolimpijskim igrama u Sočiju Jugoslav Milošević na Staroj planini uveliko se priprema za predstojeće takmičenje.

U Soči putuje 2. marta kako bi ima dovoljno vremena da isproba staze za takmičenje koje će se održati od 7. do 16. marta u Rusiji.

Jugoslav Milošević je inače i član Ski kluba ,,Miđžor" iz Knjaževca.

Detaljnije... (http://www.staraplanina-babinzub.info/paraolimpijac-bez-ruke-na-staroj-planini/)

k4zn4
31.01.2014, 11:25
Pozdrav, ako neko ide gore danas, ili je isao juce, molim vas za info da li ovaj vetar pravi probleme u putu, pre svega kada se sidje sa auto-puta? Koliko vidim, tu je vetar slabiji nego ovde u Beogradu, gde kao da je smak sveta..

Krecem sutra ujutru sa porodicom, pa da se obavestim unapred.

Takodje, da li mislite da je bolje da idem preko Knjazevca ili preko Pirota, dobar auto sa novim zimskim gumama, nigde se ne zurimo, najbitnija je bezbednost i pre svega stress free :)

Unapred hvala

Andrijark
31.01.2014, 12:34
Mislim da je bolje da idete preko Knjazevca, to je i preporuka ovih iz ski centra. Oba puta su losa ali je ovaj malo bolji.

vlada019
31.01.2014, 13:51
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Stara-planina5.jpg


Predsednik opštine Knjaževac Milan Đokić kaže da su planovi te opštine da u potpunosti iskoristi sve potencijale i sve resurse koje Stara planina ima.





Razvoj Stare planine kao turističke destinacije tek je u zečetku, a ovom kraju donosi kako turistički razvoj, tako i kulturni i privredni. Stara planina je odličan primer kako državni intervencionizam, dobro planiran, projektovan i vođen, može od jednog kraja koji je bio kraj bez perspektive, kraj koji su ljudi napuštali, postane region u koji ljudi počinju da se doseljavaju, u kome počinju da se javljaju neke nove poslovne šanse.

Detaljnije.. (http://www.staraplanina-babinzub.info/knjazevac-stara-planina-zamajac-razvoja-citave-regije/)

k4zn4
31.01.2014, 13:55
Mislim da je bolje da idete preko Knjazevca, to je i preporuka ovih iz ski centra. Oba puta su losa ali je ovaj malo bolji.
Ok, hvala, uradicu tako

vlada019
31.01.2014, 14:13
Pozdrav, ako neko ide gore danas, ili je isao juce, molim vas za info da li ovaj vetar pravi probleme u putu, pre svega kada se sidje sa auto-puta? Koliko vidim, tu je vetar slabiji nego ovde u Beogradu, gde kao da je smak sveta..

Krecem sutra ujutru sa porodicom, pa da se obavestim unapred.

Takodje, da li mislite da je bolje da idem preko Knjazevca ili preko Pirota, dobar auto sa novim zimskim gumama, nigde se ne zurimo, najbitnija je bezbednost i pre svega stress free :)

Unapred hvala

http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Saobracaj.jpg

Noćas je temperatura u Knjaževcu pala na rekordnih – 12 °C.

Ovako niste temperature praćene jakim udarima vetra značajno su usporile saobraćaj u Srbiji i Timočkoj krajini.Hladan talas i veoma niste temperature se očekuju i narednih dana.

Prema saznanju redakcije ,,Knjaževačkih vesti “ zbog niskih temperatura otkazan je Autobus iz Beograda (Netbus) koji je trebao da krene preko Paraćina i Zaječara za Knjaževac sa planiranim dolaskom u Knjaževac oko 13 časova.


Na planini Rtanj pored Boljevca, na deonici puta Boljevac-Soko Banja zbog snega na kolovozu zabranjen je saobraćaj teretnim vozilima i teškim kamionima.
Prevoj Čestobrodica na deonici puta Zaječar – Paraćin je prohodan, ali na kolovozu ima dva do tri centimetra utabanog snega pa se vozacima savetuje dodatan oprez i korišćenje zimske opreme.
PUT KA STAROJ PLANINI
Jutros je put do sela Gornja Kamenice iz pravca Knjaževac ka Staroj palnini delimicno pod snegom debljine 1 cm, dok put do Kalne potpuno prohodan i očišćen. Put od Kalne ka Ski centru Stara planina je prohodan i redovno se održava .Na prilazu ski centru Stara planina put je potpuno očišćen do skretanja za Jabučko ravnista, dok se prema Planinarskom domu preko Dojkinog
vrela nalaze manji nanosi snega koji se ubrzano čiste upotrebom teške mehanizacije.U toku dana se u potpunosti očekuje normalizacija saobraćaja i nmesmetano kretanje vozila.
Na području timočke i negotinske krajine na putevima I prioriteta
kolovoz je mokar, a na pojedinim deonicama ima mestimično raskvašenog
snega na kolovozu. Na putevima II prioriteta treba računati sa snegom na
kolovozu do 5 cm. Obavezna je upotreba zimske opreme, a na putevima u
planinskim predelima obavezna je upotreba lanaca. Vozačima savetujemo
punu opreznost u vožnji zbog moguće poledice.
Na prevoju Tresibba na putu Zaječar- Knjaževac vozače očekuje mokar kolovoz.

Još uvek traje OBUSTAVA SAOBRAĆAJA na delu puta Zaječar-Knjaževac , kod sela Grljan
Od 24.09.2013.g. do kraja godine, zbog radova na rekonstrukciji na državnom putu IB reda broj 14 Zaječar – Knjaževac kod mesta Grljan, za saobraćaj je zatvaren deo puta. Saobraćaj se obavlja devijacijom dugom 500 metara. Radovi su obezbeđeni adekvatnom saobraćajnom opremom i signalizacijom.

U periodu od 06,00 sati, 30.01.2014. godine do 06,00 sati, 31.01.2014.
godine, na području koje pokriva PU Zaječar, dogodila se jedna
saobraćajna nezgoda sa materijalnom štetom.

Na Ski-centru Babin zub, danas počinju da rade četvorosedna žičara „Babin zub“ i nova staza broj 5, jer je poslednjih dana palo dosta snega, čime su stvoreni uslovi za početak rada ove žičare i staze.
“Nove snežne padavine i sistem za veštačko osnežavanje stvorili su uslove za proširenje rada skijališta na Staroj planini, pa će od danas, skijaši i borderi moći da uživaju na još jednoj odlično pripremljenoj stazi broj 5”,

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/svi-putni-pravci-do-stare-planine-prohodni/)

k4zn4
31.01.2014, 14:54
Hvala puno na detaljnim informacijama!

CLAMER
31.01.2014, 16:30
Ubedljivo naj bolji i sugurniji pravac je Bg-Paracin-Zajecar-Knjazevac-B.Zub.
Put je odlican i redovno se cisti,nema potrebe ici iz Bg za Nis i Pirot...

vlada019
31.01.2014, 17:16
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/01/Emisija-Sat-na-Staroj-planini.jpg

Urednik i voditelj emisije SAT Mirko Alvirović ponovo predvodi svoju novinarsku ekipu na Patroli na relaciji Beograd Stara planina.


Emisija SAT ponovo na Patroli : otkriva sve zanimljivosti i opasnosi puta od Beograda do Stare planine, detaljno o smeštaju ski stazama, cenama i svemu drugom što nudi ovaj zimski centar


Emisija se emituje u nedelja 02.02.2014, na prvom programu RTS-a
od 15.00 h, RTS2 23.00 h
U nastavku teksta pogledajte kako je izgledala prethodna SAT patrola do Stare planine.
Svi koji traže aktuelnu i, pre svega, korisnu informaciju iz oblasti saobraćaja, automobilizma i turizma već punih 20 godina okupljeni su oko emisije SAT, emisije i za vozače i za pešake.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/emisija-sat-ponovo-na-patroli-na-staroj-planini/)

Buda
01.02.2014, 09:46
Ubedljivo naj bolji i sugurniji pravac je Bg-Paracin-Zajecar-Knjazevac-B.Zub.
Put je odlican i redovno se cisti,nema potrebe ici iz Bg za Nis i Pirot...

Baš tako !!!

alexapi32
01.02.2014, 18:56
Bio danas, bilo je vetrovito pri vrhovima staza.
Radio jedan krak Babin Zub i staze na Jabuckom (gde ima ledenih ploca mestimicno)
Put do tamo bez poteskoca.

vlada019
01.02.2014, 19:23
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Stara-planina-ski-centar.jpg

Na Staroj planini je pored gondole od juče u funkciji i staza Babin zub (četvorosed) sa pripadajućim veznim liftom Rudine.

U Ski centru na Staroj planini svakog dana neprekidno do 16 časova radi gondola, staze Jabučko ravnište 7, 7A,7B i dečiji lift, a od juče je u funkciji staza Babin zub ili staza broj 5 sa pripadajućim veznim liftom Rudine.

Vreme je danas bilo sunčano Visina snega je 35 cm.Temperatura se danas kretala od -2°C do 0°C,duvao je istočni vetar brzinom do 10 m/s.

Trenutno u ski centru na Staroj planini prema slobodnoj proceni boravi preko preko 1200 gostiju iz zemlje i inostranstva.

U našim današnjim fotogalerijama možete videti : Prvi dan otvaranja staze Babin zub, današnje snimke sa ski staze kod Jabučko ravnište – Gondole, kao i današnje slike sa ski staze Babin zub :

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-01-02-2014-foto-staze-babin-zub-jabucko-ravniste/)

ibane
01.02.2014, 23:57
Danas vreme suncano, malo hladno ali dosta vetrovito. Staze su bile tvrde i dobro pripremljene ali se javio jedan drugi problem. Posto je duvao jak vetar stvarali su se na stazi nanosi snega. Jako je nezgodno kada naidjes sa dela gde je tvrda staza na nanos snega. Posebno je bilo vidljivo i osecalo se pod skijama na strmom delu plave 7-ce.
Pored gondole radila je i zicara Babin zub. Kad se penjes sa njom na gore sredjena je bila samo leva staza dok desnu nisu tabali. Pustio sam se 2 puta i vratio na 7-ce jer je vetar toliko duvao da ne mozes da uhvatis ubrzanje da napravis zavoje. Evo i par slika:

rocktheroad
02.02.2014, 08:39
Hoce li pustati jos neku stazu ili samo tu jednu na babinom zubu? Biće nevidjena gužva ako ostanu da rade samo 7 ice... A nesto najavljuju jos i plus sledeće nedelje....

ski-shkomi
02.02.2014, 09:41
jutros je bilo ukjucenje na rts-u sa stare planine... teperatura ce preci u plus izgleda danas... ukoliko ne bude vecih sneznih padavina,nece biti sanse da se pusti staza konjarnik...

alexapi32
02.02.2014, 16:59
Valjda ce uspeti da osposobe Suncanu. Preko noci ide u minus pa bi trebalo topovi da rade.
Prognoza kaze od sl. vikenda u plusu.

vlada019
02.02.2014, 19:03
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Stara-planina-2.februar-2014-300x225.jpg

Svakim danom je sve više i više turista koji posećuju Staru planinu.Za razliku od juče kada je bilo oko 1200 danas na planini boravi oko 1500 kako domaćih tako i stranih turista.

I danas kao i protekle nedelje Stara planina je naša planina sa najvišim snežnim padavinama.Trenutno na Staroj planini snega van staza ima u visini od 35 cm, dok je na utabanim stazama visina snega od 20 -30 cm.Poređenja radi na Kopaoniku ima samo 10 cm snega, dok ga na stazama ima od 20 do 30 cm.


U Ski centru na Staroj planini svakog dana neprekidno 0d 09 do 16 časova radi gondola, staze Jabučko ravnište 7, 7A,7B i dečiji lift, takođe radi i staza Babin zub odnosno staza broj 5 sa pripadajućim veznim liftom (četvorosedom) Rudine.
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Stara-planina-prohodnost.jpg (http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Stara-planina-prohodnost.jpg)
Do Stare planine svi putevi su prohodni, magle je danas bilo samo oko sela Crni vrh, dok je na samim stazama vreme bilo idealno za skijanje.
Vreme je bilo sunčano, temperatura je iznosila u proseku od -3 do 1 stepen, a brzina vetra 5-9 m u sekundi.Trenutno je na Staroj planini temperatura u minusu -2.3°C dok je vetar počeo da povećava svoju snagu i trenutno duva brzinom od 2.1m/s.


Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-puna-ko-oko-1500-turista-02-02-2014-foto/)

vlada019
02.02.2014, 19:38
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/sat-300x222.jpg


Za sve one koji su propustili ili žele da uporede snimak prethodne i sadašnje SAT-ove patrole do Stare planine ili jednostavno žele da vide kako izgleda put do Stare planine viđen kamerama snimatelja SAT patrole koju predvodi urednik i voditelj polularne emisije SAT Mirko Alvirović mogu to učiniti u nastavku teksta.

I ove nedelje „SAT“ vodi gledaoce na zimsku patrolu. Očekuje ih detaljan izveštaj sa trase koja od Beograda, preko Niša, Svrljiga i Knjaževca vodi do Stare planine.

Ekipa SAT-a zabeležila je sve zanimljivosti na ovom putu. Kakva je snabdevenost gorivom, koje pumpe toče TNG, da li putari dobro obavljaju posao, gde treba obratiti pažnju na kvalitet kolovoza, koje opasnosti krije prevoj Tresibaba…

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/snimak-sat-patrola-do-stare-planine-video/)

admin
02.02.2014, 23:41
Psle nekoliko godina, SkiBus organizuje ski vikend na Staroj planini 8. i 9. februara. Smestaj u Kalni. Polazak u subotu 08.02.2014. u 2.00h.
Puna dva dana skijanja, jedno noćenje sa dva dorucka i dve vecere.

http://www.skibus.rs/aranzmani/srbija-i-bih/stara-planina/ski-vikend-stara-planina/ski-vikend-stara-planina-08-09-februar-2014/

Roman
03.02.2014, 00:41
Dakle Suncana i Konjarnik jos nisu u funkciji? :glavaozid

ski-shkomi
03.02.2014, 09:32
jos uvek ne rade suncana i konjarnik...... nazalost....

vlada019
03.02.2014, 18:29
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/frees-skijanje-300x200.jpg

Svi učenici osnovnih i srednjih škola opština
Knjaževac i Pirot i ove godine imaju ovezbeđeno besplatno skijanje na Staroj planini.

Svi učenici osnovnih i srednjih škola opština Knjaževac i Pirot i ove godine imaju obezbeđene besplatne ski karte za skijalište na Staroj planini.

Detaljnije... (http://www.staraplanina-babinzub.info/dacima-knjazevaca-i-pirota-i-ove-godine-besplatno-skijanje-na-staroj-planini/)

Roman
03.02.2014, 19:22
E za ovo svaka cast. Bice guzve ali nema veze...

kilimaker
03.02.2014, 20:00
O cemu se ovde radi?
Gde postoji neko zvanicno obavestenje o tome?

vlada019
03.02.2014, 22:18
O cemu se ovde radi?
Gde postoji neko zvanicno obavestenje o tome?

Postoji znanično saopštenje SS prelistajte par nasih postova unazad ;) najavili smo pre mesec dana.....

vlada019
03.02.2014, 22:20
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Babin-zub-300x227.jpg

Trenutna temperatura na Staroj planini iznosi -3 °C, što pogoduje radu sistema za osnežavanje , a hladno vreme je odlično i za održavanje ski staza.

Jutros je put so Stare planine bio odlično očišćen i spreman za dolazak novih turista.Danas se temperatura u ski centru na Staroj planini kretala u rasponu od -8 °C do -4 °C.Dan je bio sunčan i predivan za bavljenje svim vrstama zimskih sportova na ovoj planini.

U funkciji su staze Jabucko ravniste sa pripadajucim stazama 7 ,7a ,7b i dečijim pokretnim liftom, staza Babin zub - staza 5 sa veznim liftom Rudine. Dobro došli ako ste pošli , a ako niste VREME JE – Stara planina Vas očekuje


Pogledajte našu današnju galeriju prelepih fotografija iz ski centra na Staroj planini i uživajte u našoj najlepšoj planini….

Detaljnije .... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-03-02-2014-foto/)

Roman
03.02.2014, 23:32
@vlada019@
Ima li nekih vesti o Konjarniku i Suncanoj?

Buda
04.02.2014, 07:11
@vlada019@
Ima li nekih vesti o Konjarniku i Suncanoj?
Po svemu sudeći taj film ove sezone nećemo gledati :glavaozid

macak011
04.02.2014, 08:58
Ja sam cuo da ima nade da danas, sutra proradi suncana, da su pripremili sneg ali da imaju problem negde oko 3. stuba gde izlazi spojni put, pa im je vetar sve razneo jer je prikupljeni sneg "paperjast". Dakle, cim nesto novo saznam, javljam...

vlada019
04.02.2014, 19:30
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Stara-planina-300x227.jpg

Trenutno je na Staroj planini temperatura -2°C, pre par sati je završen još jedan uspešan skijaški dan u Ski centru Stara planina.

Jutarnja temperatura na Staroj planini bila je oko -8°C, dok je u 30 km daljoj Kalni temperatura bila veoma niska -18°C.Knjaževac je bio malo topliji sa jutarnjom temperaturom od -10°C.

Danas kao i par dana u nazad u ski centru na Staroj planini vreme je bilo vedro, ali hladno visina snega na stazama je u rasponu od 20 do 30 cm, dok snega van staza na ovoj planini ima u visini od 32 cm, što je za sada najviše u Srbiji (Kopaonik 8cm , Zlatibor 4 cm).

Danas je osetno povećano interesovanje za smeštaj na Staroj planini za vreme proslave Dana zaljubljenih 14.februara kao i Sretenja 15 februara.Trenutno prema našim podacima rezervisano je od 60 do 80 % smeštajnih kapaciteta na Staroj planini.I sada je najviše rezervacija iz susedne Bugarske

U funkciji su staze Jabucko ravniste sa pripadajucim stazama 7 ,7a ,7b i dečijim pokretnim liftom, staza Babin zub – staza 5 sa veznim liftom Rudine.

Pogledajte kako je izgledao današnji dan na Staroj planini u našoj svakodnevnoj foto galeriji :

Detaljnije .... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-04-02-2014-foto-2/)

Roman
04.02.2014, 19:40
Po svemu sudeći taj film ove sezone nećemo gledati :glavaozid
Auuuuu :hair:

alexapi32
04.02.2014, 21:21
Svi učenici osnovnih i srednjih škola opština
Knjaževac i Pirot i ove godine imaju ovezbeđeno besplatno skijanje na Staroj planini.

Svi učenici osnovnih i srednjih škola opština Knjaževac i Pirot i ove godine imaju obezbeđene besplatne ski karte za skijalište na Staroj planini.


Sta je potrebno da se ponese kako bi se ovo iskoristilo?

vlada019
04.02.2014, 22:00
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/parovi-stara-planina-300x145.jpg
JP Skijališta Srbije najavljuje akciju Nedelja za parove, u kojoj će parovi koji provedu sedam dana na Kopaoniku, Staroj planini i Zlatiboru (Torniku) u periodu od 8 do 15. februara 2014. godine imati 15 posto niže cene ski karte, ali i drugih usluga.


Pored niže cene šestodnevne i sedmodnevne ski karte, svi koji vole da skijaju u društvu svog partnera imaće mogućnost da iskoriste popuste koje nude škole skijanja, rente opreme i smeštaja.
Nakon porodične nedelje, u saradnji sa svojim partnerima u tri najposećenija ski centra, Skijališta Srbije realizuju ovu akciju kako bi izašli u susret svojim najvernijim posetiocima.

Detaljnije... (http://www.staraplanina-babinzub.info/novi-popusti-na-staroj-planini-u-nedelji-za-parove/)

Roman
05.02.2014, 16:41
Evo nekih mojih saznanja. Danas sam razgovarao sa ljudima sto rade na zicarama :sm017:, i kazu da su trenutni uslovi sasvim ok... dakle temperatura je u minusu i nemaju najavu da ce prelaziti u plus. Za vikend bi trebalo da otvore Konjarnik:sm021: a problem na Suncanoj je jak vetar koji razvejava "sneg" iz topova:glavaozid i nosi ga na sve strane sem na stazu. Takodje se nadaju da Suncanu puste za vikend da makar bude veza Konjarnika sa ostatkom skijalista. To je sve sto sam uspeo da saznam iz prve ruke, pa mi se i necini sve tako crno :sm018:

vlada019
05.02.2014, 22:36
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Stara-planina-5-februar-2015-300x227.jpg


Trenutno je na Staroj planini -2°C, tokom popodneva se podigla gusta magla koja je prekrila celu planinu.

To nije smetalo brojnim skijašima da uživaju u skijanju.

Kako se bliži predstojeći vikend osetno se povećava priliv gostiju, a smeštajni kapaciteti iz dana u dan pune.I danas je osnežavanje staza na Staroj planini radilo punim kapacitetetom , dok nezvanično saznajemo da ukoliko vremenske prilike dozvole, ostatak ski staza bi mogao biti pušten za predstojeći vikend.



Pogledajte današnje fotografije sa Stare planine

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/maglovit-dan-na-staroj-planini-5-02-2014-foto/)

sev
05.02.2014, 23:18
Ajde, javljajte situaciju sa Konjarnikom i Sunčanom. Vreme je polako da se overi Stara ove zime, tj. "zime"... ;)

vlada019
05.02.2014, 23:23
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/zurka-plaza-300x191.jpg

U subotu 8.februara 2014 godine održaće se otvaranje Restorana Plaža na sunčanoj dolini (Stara planina).


Tokom otvaranja organizovaće se i dnevna žurka(od 10 h) sa promo cenama pića :

Kuvano vino 100 dinara – Grejana rakija 80 dinara.
Žurka se nastavja i tokom noći u samom objektu od 21 h.
Ovo nije sve jer se pomenuta žurka nastavlja i narednog dana 9.februara

vlada019
05.02.2014, 23:24
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/zurka-plaza-300x191.jpg

U subotu 8.februara 2014 godine održaće se otvaranje Restorana Plaža na sunčanoj dolini (Stara planina).


Tokom otvaranja organizovaće se i dnevna žurka(od 10 h) sa promo cenama pića :

Kuvano vino 100 dinara – Grejana rakija 80 dinara.
Žurka se nastavja i tokom noći u samom objektu od 21 h.
Ovo nije sve jer se pomenuta žurka nastavlja i narednog dana 9.februara
Još jedan nagoveštaj otvaranja ski staza ?

Roman
05.02.2014, 23:48
Uffff, jedino mi nije jasno kako nocu da se "evakuisem" odatle :sm022: ili je moguce da se odrema do jutra :ski:

plecko
06.02.2014, 13:26
Psle nekoliko godina, SkiBus organizuje ski vikend na Staroj planini 8. i 9. februara. Smestaj u Kalni. Polazak u subotu 08.02.2014. u 2.00h.
Puna dva dana skijanja, jedno noćenje sa dva dorucka i dve vecere.

http://www.skibus.rs/aranzmani/srbija-i-bih/stara-planina/ski-vikend-stara-planina/ski-vikend-stara-planina-08-09-februar-2014/
joj sve popunjeno...:eek:

vlada019
06.02.2014, 15:08
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/zeka-300x210.jpg


Put od Knjaževca do Stare planine je čist i suv, na kolovozu nema ugaženog snega.Temperatura se u ski centru kreće u rasponu od -2 °C do +1 °C dok vetar duva brzinom od 3-6 m/s.Dan je vedar bez magle i oblaka, vidljivost je 10 .000 metara.


Za sve ljubitelje skijanja radosne vesti :


Trenutna visina snega van staza na Staroj planini 23 cm (na Kopaoniku 12 cm , Zlatiboru 1 cm) dok snega na stazama na Staroj planini ima u rasponu od 20 – 30 cm (Kopaoniku 20 – 30 cm, Zlatiboru 20 – 30 cm).


Za sada su četiri staze u funkciji – Jabučko ravnište 7, 7A,7B i dečiji lift, a u funkciji staza Babin zub ili staza broj 5 sa pripadajućim veznim liftom Rudine, dok je u pripremi i crvena staza Konjarnik, koja će najverovatnije proraditi za predstojeći vikend!


Očekuju nas dva uzbudljiva vikenda puna žurki, promocija , skijaša i turista na Staroj planini gde su smeštajni kapaciteti puni, a gosti svakog dana traže krevet više.


Prema dosadašnjoj statistici tokom 2013. u hotelu Falkenštajner Stara planina ostvareno je 27.439 noćenja. U 29 kategorisanih objektata seoskog turizma, u kojima ima 352 ležaja, tokom protekle godine boravila su 582 gosta. Zabeleženo je 1080 noćenja...


Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/sunce-sija-na-staroj-planini-06-02-2014-foto/)

macak011
06.02.2014, 15:50
@vlada019
Samo jedno logicno pitanje - ako proradi Konjarnik, a ne radi Suncana, kako ce skijasi sa Konjarnika na Babin zub? To je moguce jedino ako lift na suncanoj radi (bez obzira na stazu), a da pritom ima snega na spojnoj stazi suncana -> babin zub...? Dalje, sta ako neki skijas padne na trasi sidra? Da skija uz samo sidro do dole?? Drugim recima, zvuci neverovatno da proradi Konjarnik, a da ne radi ski lift Suncana i staza uopste - sem ako Konjarnik ne bude izolovan od ostatka sistema.

Da rezimiram, OPREZ ako neko planira da sa jabuckog ode na konjarnik, ako bude omogucen jednosmerni prolaz ispod staze suncana - mozda nece biti moguc povratak na jabucko sem kolima - to mi zvuci neverovatno ali opet...? :(

alexapi32
06.02.2014, 18:32
joj sve popunjeno...:eek:
Ja zvao jos juce...:/

mickeu
06.02.2014, 19:46
jedno pitanje.
sutra dolazim sa klincima na bz i skijacemo na stazama kod hotela, 7, 7a i 7b, eventualno i staza 5.
interesuje me da li moze nesto da se pojede negde, a da nije u hotelu?
nesto kao fast food

zaplanjac
06.02.2014, 20:47
Може, имаш једну поприлично неугледну трафику преко пута улаза у гондолу, а како сам касније видео из Гондоле има и иза дечијег парка. Пљескавица 200дин, гурманска 250.

https://lh3.googleusercontent.com/-Wya_RDwcUuc/Uu6eUJ7ynvI/AAAAAAAAWgs/BgGz85ujRaQ/w1153-h865-no/IMG_20140202_132225.jpg

Roman
06.02.2014, 23:59
Cekajte ljudi, a sta se desilo sa onom velikom brvnarom preko puta gondole? Tamo je bilo i ice i pice...

macak011
07.02.2014, 09:17
pa valjda je jos uvek tu, misha mu poljubim, na nju racunam... Inace, vidimo se ko god da je gore od veceraske, pa sutra na stazama sve do utorka popodne... :)

Truch2
07.02.2014, 10:15
Originally Posted by plecko http://www.skijanje.rs/forum/images/ca_evo_pblue/buttons/viewpost.gif (http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?p=90442#post90442) joj sve popunjeno...:eek:

Ja zvao jos juce...:/

Da, jer je manjak interesovanja pa je napravljena skoro duplo manja grupa od planirane. Manje prevozno sredstvo, manji troskovi, bla bla... Ako vas dvojica i jos neko mozete da sakupite jos 8-9-10 ljudi, bice mesta jer ce umesto mini busa, iznajmiti normalan bus.
Dodushe, vremenska prognoza za subotu bas i ne obecava

zaplanjac
07.02.2014, 10:22
pa valjda je jos uvek tu, misha mu poljubim, na nju racunam...
Ма ту је (мада нисам знао да ту има и иће :) ), али су поред направили једну микро брвнарицу која је продавала сендвиче, па су ту сад сувенири, а дигоше ову метализирану за роштиљ. Није неки избор (има само пљескавице, кобасице и пирошке), али заврши посао јер викендима у овој великој нема места да се седне :(

vlada019
07.02.2014, 11:36
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/konjarnik-300x198.jpg


U ski centru na Staroj planini od sutra će za sve skijaše i bordere biti puštena u rač žičara Konjarnik. Pripremljene su staze 1a, kao i ski putevi 2 i 5, a ski lift na Sunčanoj dolini radiće samo za izvlačenje.


Skijaši sa Konjarnika će zahvaljujući ski liftu moći dalje da skijaju na Babinom zubu, preskijavanjem preko ski puta broj 5 i da se uključe na staze na Jabučkom ravništu.


Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/od-sutra-u-funkciji-zicara-konjarnik-na-staroj-planini/)

Truch2
07.02.2014, 12:58
Super je to sto ce proraditi Konjarnik, ali od juce ne rade web kamere...ne bih da budem paranoican, ali to mi nekako lici na jp Skijalista Srbije

macak011
07.02.2014, 15:58
Rade kamere, deluje ok sve..

alexapi32
07.02.2014, 17:24
@Truch2 Uradi refresh stranice

vlada019
07.02.2014, 18:22
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Stara-planina1-300x227.jpg

Trenutna temperatura na Staroj planini 1°C .
Danas je u ski centru na Staroj planini vreme bilo vedro i sunčano, temperatura se kretala u rasponu od -4 do +1°C, dok je vetar duvao brzinom od 2-4 m/s.Put od Knjaževca do Stare planine je čist i prohodan.Putnicima savetujemo da obrate pažnju na vlažan kolovoz i nagomilanu rizlu u krivinama, na kolovozu nema ugaženog snega ni leda.Jučerašnji odroni u klisuri su sanirani.



Visina snega van staze na Staroj planini iznosi u odnosu na druge ski centre rekordnih 22 cm (Kopaonik 14 cm , Zlatibor 0 cm).U svim ski centrima u Srbiji visina snega na stazama iznosi u rasponu od 20 – 30 cm.

Sutra će u ski centru na Staroj planini za sve skijaše i bordere biti puštena u rač žičara Konjarnik. Pripremljene su staze 1a, kao i ski putevi 2 i 5, a ski lift na Sunčanoj dolini radiće samo za izvlačenje.
Skijaši sa Konjarnika će zahvaljujući ski liftu moći dalje da skijaju na Babinom zubu, preskijavanjem preko ski puta broj 5 i da se uključe na staze na Jabučkom ravništu.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-07-02-2014-foto/)

alexapi32
07.02.2014, 19:38
A da li moze u suprotnom smeru da se dodje do Konjarnika? (Sa Jabuckog)
@macak011 Neki znak raspoznavanja?

vlada019
07.02.2014, 19:58
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/vrh-300x166.jpg

Kroz svakodnevni zabavni izveštaj, harizmatični voditelji Sale i Rade, predstaviće sve lepote Stare planine, kao i bitne informacije o sportskim, vrmenskim, zabavnim i kulturnim dešavanjima.

Zanimljive priče posetioca i meštana Stare planine, prelepi kadrovi netakute prirodesmrznutih planinskih prevoja, humoristična nota u dnevnim izveštajima, ali i brzi ritamove petminutne emisije nateraće vas da ne propustite nijednu epizodu!


Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/vrh-zabave-stara-planina-123-epizoda/)

Truch2
07.02.2014, 23:31
@Truch2 Uradi refresh stranice
Cudno:confused:
Da mi se to desilo na dva sajta u razlicito vreme i na sajtu Skijalista i na onom Stara planina.ovo-ono.info :sm022:

Jos samo da stignem, pa da vidim sta se poboljsalo posle 3-4 godine na Staroj planini :)

Roman
08.02.2014, 11:39
Konjarnik ne radi... :glavaozid

Roman
08.02.2014, 12:08
Izvinjavam se svima... Konjarnik RADI :yay::yay::yay:

vlada019
08.02.2014, 15:50
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/SPBabinZubIzlaz-300x225.jpg

Prelep i sunčan dan na Staroj planini privukao je veliki broj gostiju za ovaj vikend.Danas punom parom radi i staza Konjarnik sa vučnom instalacijom na Sunčanoj dolini .Trenutno je na Staroj planini +2°C (Kopaoniku +3°C, Zlatiboru 10°C ).

Jutarnja temperatura na Staroj planini se kretala u rasponu od -2°C do + 1°C, dok je visina snega van staza (Stara planina 21 cm, Kopaonik 12 cm, Zlatibor 0 cm).Snega na stazama ima (Stara planina 20 – 30 cm, Kopaonik 20 – 30 cm, Zlatibor 20 – 30 cm).


Danas je u ski centrima u Srbiji počela i promo (nedelja za parove) koja traje od 8. do 15. februara 2014.
STARA PLANINA


Smeštaj:Falkensteiner Hotel Stara Planina Ski škola:Snow Sport Academy Ski renta:Snow Sport Academy.
Skijališta Srbije odobravaju 15 posto popusta za navedene periode promotivnih nedelja.


Put ka ski centru Stara planina je prohodan i suv.Vožačima savetujemo dodatan oprez jer na pojedinim deonicama puta zbog topljenja snega su mogući odroni.Takođe obratite pažnju i na mokar kolovoz i rizlu.
Zbog vikenda i otvaranja novih ski staza pojačana je frekfencija saobraćaja ka prilazu Ski centru Stara planina

Od ovog vikenda, ski centar na Staroj planini se menja, pa će skijaši i broderi imati prilike da uživaju na stazama od 9 do 16 časova. Vikendom će skijalište raditi pola sata duže, pa će žičare prevoziti ljubitelje zimskih sportova od 9 do 16.30 časova.
Pogledajte našu današnju fotogaleriju sa Stare planine:


Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-info-za-8-02-2014-foto/)

alexapi32
09.02.2014, 23:21
Bio sam za vikend (subota-nedelja) i bilo je zadovoljavajuce.
Postavicu neke slike...

FreeRider
09.02.2014, 23:28
Ajde Alexa , jedva cekam da vidim slike sa Stare Planine . Propao mi je plan da dodjem jer nijesam mogao da uzmem godisnji odmor , mozda u martu uspijem doci na vikend ...

vlada019
09.02.2014, 23:31
http://3.bp.blogspot.com/-w01MfrGjeMY/UvgALUVbuNI/AAAAAAAAur8/aK6Hk_vRyp0/s1600/Stara+planina.jpg


Danas je ski centar na Staroj planini bio prepun domaćih i stranih turista.

Mnogobrojni domači i strani skijaši i borderi iskoristili su još jedna vikend u nizu da uživaju na Staroj planini.
Put do ski centra je čist i prohodan, a svakodnevno ga održava ,Preduzeće za puteve ”Štrabag".

Ipak toplo vreme izaziva mnogobrojne odrone na koje trebate obratiti pažnju, jer se dešavaju gotovo trenutno.Manji deo puta je zaštićen zaštitnom mrežom koja štiti od odrona.Put je mokar i na pojedinim delovima su vidni ostaci rizle na putu.U toku popodnevna i na Staroj planini je pala kiša.

Prilazak ski centru je iz nama nepoznatih razloga zakrčen brojnim putničkim automobilima i autobusima. U blizini se nalazi prostani parkingu za više stotina automobila koji stoji gotovo prazan, a sva vozila stoje parkirana uz sam put i zakrčavaju prolaz kako pešacima tako i ostalim automobilima ?

Trenutno na Staroj planini traje promotivna nedelja za parove, a produženo je i radno vreme žičare koje će prevoziti ljubitelje zimskih sportova od 9 do 16.30 časova.


Detaljnije (Foto) ... (http://knjazevackevesti.blogspot.com/2014/02/knjazevac-stara-planina-prepuna-turista.html)

mickeu
10.02.2014, 11:57
cao,
ja bio za vikend na SP, sa decom. Pored snega, sto je bilo pozitivno sve ostalo vrlo negativno. Posto smo bili sa decom od 5 i 8 god, skijali smo kod gondola. Da bi se prislo gondola, kolima, morali smo da se parkiramo na krajnje inprovizovanom parking. Posto je temperature bila u plusu, ceo tzv parking je bio u blatu, nekoj vrsti raskvasene rizle.
Parking o kome vlada019 pise, nije bas u blizini. recimo par stotina metara.
u subotu uvece smo dosli do toliko hvaljenog hotela, da vi se videli sa prijateljima koji su odseli u hotelu. Da bi ispostovao zabranu parkiranja u garazi hotela, putokazi su me odveli na veliki parking. da bi prisli hotelu, morali smo preko snega, blata i slicnih gluposti. Pitao na recepciji hotel da li je moguce da nema drugog prilaza hotelu sa parking ili drugo parking za ljude koji dolaze u hotel na pice ili slicno, i dobio sam neverovatan, ali ocekivani odgovor, da nema?!?
trebao sam sa blatnjavim patikama da udejm u hotel.
Voleo bih da gresim, neka me neko demantuje, povlacim gore napisano...

Roman
10.02.2014, 12:49
Na zalost niko ne moze da te demantuje... Vec se pisalo o tom nesretnom parkingu da je postavljen iza hotela poprilicno daleko od gondole...

vlada019
10.02.2014, 18:07
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Konjarnik-off-1-300x124.jpg


Zbog velikog broja skijaša i kiše koja je padala tokom cele noći kao i jakog jugoistočnog vetra koji je naneo štetu na delu ski staze , danas ski staza ,,Konjarnik,, nije bila u funkciji .


Zbog velike razlike u temperaturi na Konjarniku od 5-7 stepeni u odnosu na Jabučko ravnište i jake ruže vetrova primetan je manjak snega na pojedinim delovima oko staze Konjarnik.

Trenutno je na Staroj planini temperatura 3°C.


Pored privremenog zatvaranja staze ,,Konjarnik,, susedna staza ,,Sunčana Dolina,, je bila puštena samo za korisnike koji dolaze iz pravca planinarskog doma – EPS Hotela.


Detaljnije... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-staza-konjarnik-danas-van-funkcije/)

Marselo
10.02.2014, 18:27
@mickeu
Pa trebao si da udjes sa blatnjavim patikama u hotel. Mozda bi im tako skrenuo paznju na nesto sto je ocigledan propust u projektovanju, a moze se naknadno popraviti.
A jel nema neki otirac ispred hotela da se ociste cipele? Ne znam da li se neko seca onih starih masina za ciscenje cipela, bila je takva masina u Konacima na Kopu tamo gde su se kupovali skipasovi. To je bila prava stvar. Mada iskreno ne mislim da su patike najbolji izbor obuce za planinu.

@Roman
Da li ima dovoljno mesta na tom prostoru izmedju parkinga i gondole da se mozda organizuje neka vrsta organizivanog prevoza kao sto ima u vecini organizovanijih skijalista/resorta?

Ne verujem da bi ljudi koji odsedaju u hotelu uzivali u pogledu na parking :)

Roman
10.02.2014, 23:52
Ne znam sta da odgovorim. Do sada nisam odsedao u nekim renomiranim hotelima ili sto bi se moderno reklo resort-ima. Samo primecujem da je parking daleko postavljen u odnosu na gondolu. Giljas pesaka sa skijama, gojzericama, stapovima i to po blatu pa jos ako vodis decu pa se neko dete saplete padne u kaljugu eto zabave. Mislim da je moglo da se nadje neko elegantnije resenje.
Nekako se na silu sve prebacuje prema hotelu, a ruku na srce mislim da vise turista ima u privatnom sektoru koji vise gravitiraju Konjarniku...

Roman
10.02.2014, 23:54
@macak011@
Da li si bio za vikend gore? Hajde neki objektivni komentar...

rocktheroad
11.02.2014, 07:24
Za vikend je po meni bilo katastrofa. Velika guzva, borderi rasturili staze. Skijališta su na 'silu' otvorili i drugi deo ali su veze sa gondole ka 5 i konjarniku bile ocajne. Onda su se svi koji nisu direktno dosli na konjarnik, povukli opet kod gondola...

U sustini sam hteo da otkažem ostatak aranzmana posle vikenda, pogotovu kad je u nedelju počela kiša celu noc... A onda u ponedeljak, nas 50 imamo celu staru planinu za nas... Staze tvrde, negde prozevale ledene ploce. Konjarnik je ispao, jer je sve zaledilo, ali mislim da neće moći da pokriju vezu do njega jer su jedva uspeli na Rudinama do cetvoroseda da nabace nesto snega.

Trenutni uslovi ne mogu da podnesu broj skijasa kao sto je bilo za vikend. Sad je pola hotela prazno, i 10 kola na parkingu tako da ko moze nek dodje sada preko nedelje.

mickeu
11.02.2014, 15:13
mozda je i kondola malo glupo postavljena. ne znam da negde postoji kraca gondola.
mnogo je logicnije da gondola krece od parking, a ne da je toliko udalje od parking. oticara, koliko se secam, nema ispred hotela, a i ne znam kakav bi otirac ocistio blato. patike sigurno nisu najsrecnije resenje za planinu, ali je vreme to dozvoljavalo.

mickeu
11.02.2014, 15:14
a opet je sreca da taj tzv parking kod gondola nisu zatvorili

FreeRider
11.02.2014, 18:27
Koliko ima snijega sada na Saroj Planini ?

alexapi32
11.02.2014, 19:51
Evo slika: http://i.imgur.com/4u5RV6g.jpg?1 http://i.imgur.com/J4YlEDw.jpg?1

alexapi32
11.02.2014, 19:55
Ove dve su na brzinu, nije bilo magle. Barem ne u subotu. U nedelju ujutru je bio oblak malo siso nize ali nista strasno.
http://i.imgur.com/gxu988p.jpg?1
http://i.imgur.com/ICHJwMD.jpg?1

FreeRider
11.02.2014, 20:07
Pa ima ga na stazi sasvim dovoljno . Uzivali ste u skijanju na ovoj ljepotici , zavidim vam .

plecko
11.02.2014, 21:12
vikend 8/9 s skibus-om...

macak011
12.02.2014, 11:58
E, ljudi, ja tek sad otvorio forum :sm022:
Bio sam na BZ cetiri dana, sub-uto, sa cerkicom.
@alexapi32: sorry tek sad otvorio i video, na zalost kasno - mogao si me prepoznati po skijama iz mog potpisa, jurcao po babinom zubu vasceli dan, crna jakna, sive lone.. :sm011:

@Roman i ostali:
Ovako: skijanja ce tamo biti mozda jos koji dan i to jedva jer temperatura raste iz sata u sat, minusa nocu nema dovoljno za topove, SS se trudi da masinama navuce sneg na ski puteve koji su u stvari najveci problem za skijanje - posebno prilaz preko rudina na stazu 5, babin zub, zatim dve crvene stazice na jabuckom progledale jos u subotu, a suncana ne radi, a ka'ce, ne znamo. Konjarnik je radio, posetio ga tek u nedelju i ne vredi, pun raskvasenog snega, u svom dnu zestoko progledao. Posle toga pala kisa, pa se smrzo i zaledio, a verovatno u medjuvremenu i opet otopio, ko zna na sta to sada lici..

Babin zub je staza na kojoj sam bio 90% svog vremena, cerkici je to omiljena staza, a ja delim njeno misljenje - moja najomiljenija na BZ, definitivno. Staza je, za divno cudo, odlicno drzala svih dana, samo u svom poslednjem delu opasno popustila, pa je onaj ko nije namazao skije tog jutra imao prilicnih problema sa "rucnom kocnicom" - univerzalni swix sprej je odlicno odradio svoj posao, pa je skijanje bilo zadovoljostvo. Najbolje staze su bile u ponedeljak ujutru, jer posle nocnog mraza bile su bukvalno zaledjene i pripremljene fenomenalno, a drzale skoro pa ceo dan. Doduse, nisam se pomerio sa babinog zuba, sem pred kraj dana kada je sedmica u svom donjem delu bila apsolutno fenomenalna - tvrda, kao da je minus 5, a ne plus...

Vikend je bio prepun skijasa, dok su ponedeljak i utorak bili apsoultno prazni, dakle ne vise od 17 indijanaca na celom skijalistu - neprocenjivo! :ok:

Sve u svemu, onome sto nam je prolecni februar pripremio, ja sam vise nego zadovoljan ali je ostao zal za suncanom i konjarnikom. U narednom periodu ocekuju se visoke temperature preko dana, tako da iskreno sumnjam da ce skijanja biti u zadnjem delu februara ako se ne pojavi neki dovoljno dug nocni mraz za rad topova...

Posebna pohvala za naizgled neugledni kiosk sa brzom hranom - kobasice su vise nego fenomenalne! Veliki pozdrav za Djelu legendu, Zucu iz Kolibe i drugare iz ski skole snow sports... :ok:

macak011
12.02.2014, 12:23
evo par slicica, to je sa telefona, a ostale kad iskopam aparat.. :)

macak011
12.02.2014, 12:24
i jos slicica..

macak011
12.02.2014, 12:26
pa jos malo... poslednje su, naravno, nezaobilazni Macak-road :sm018:

macak011
12.02.2014, 12:36
Bila je i jedna ne lepa stvar, u utorak je jedan momak pao na stazi babin zub, na prvi pogled je delovalo da je sve u redu jer se pridigao relativno brzo u sedeci polozaj bez vidljivog grca na licu, pa dok sam mu ostavljao skije i stapove, pored njega su bili drugari od kojih jedan iz GSS i sve je delovalo kao da ce svaki trenutak ustati i nastaviti.. Medjutim, posle toga sam sa zice video sanke i dojurio ponovo do njih - na zalost, ipak je rame stradalo... :(
Nadam se da nije mnogo ozbiljno i zelim uspesan, brz oporavak i povratak na stazu vec sledece sezone.

alexapi32
12.02.2014, 12:49
Ja sam uglavnom jurcao na stazama pored gondole.
U subotu je Konjarnik bio sasvim prihvatljiv, pa sam se tamo spustio 6-7 puta nisko leteci :D

macak011
12.02.2014, 12:55
ja, na zalost, zbog cerkice tek u nedelju otisao na ozbiljniji deo skijalista i totalno se smorio... samo sam izgubio vreme, bolje da nisam video tuznu sliku - dozivljaj je dodatno upotpunila magla i oblacno vreme..

P.S.
Inace, sad videh, radi samo pokretna traka, skijaliste zatvoreno.. :couto:

dedinac
12.02.2014, 13:08
Ima li nekih informacija od danas?

macak011
12.02.2014, 13:15
zatvoreno...
http://www.skijalistasrbije.rs/sr/prohodnost-staza-i-rad-zicara-stara-planina

rocktheroad
12.02.2014, 14:15
Bila je i jedna ne lepa stvar, u utorak je jedan momak pao na stazi babin zub, na prvi pogled je delovalo da je sve u redu jer se pridigao relativno brzo u sedeci polozaj bez vidljivog grca na licu, pa dok sam mu ostavljao skije i stapove, pored njega su bili drugari od kojih jedan iz GSS i sve je delovalo kao da ce svaki trenutak ustati i nastaviti.. Medjutim, posle toga sam sa zice video sanke i dojurio ponovo do njih - na zalost, ipak je rame stradalo... :(
Nadam se da nije mnogo ozbiljno i zelim uspesan, brz oporavak i povratak na stazu vec sledece sezone.


On se prilično gadno prosuo, ja sam bio pored njega na drugoj strani staze. Sreća u nesreci je da je par metara ispred njega bio lik iz GSS. Ipak sam se ponadao da je samo izgubio dah, jel mi je tako delovalo kao da nije mogao da dodje do vazduha... Morao sam klinke da jurim po stazi pa nisam stao, ali sa zice kad sam video sanke nije mirisalo na dobro... Želim mu brz oporavak...

rocktheroad
12.02.2014, 14:17
Ima li nekih informacija od danas?


Zbog vetra u naletima od 20-30m/s nije radila gondola. Par puta su se spustili da probaju, ali do 14h nije proradila i verovatno neće.

Peckoni
12.02.2014, 14:41
Mislio sam za vikend da odem do Dtare planine na skijanje, al kako stvari stoje bice skijanje al na travi. Na web kamerama na Skijalista Srbije se vidi da nema snega na polazištu Babin zub, a i na ostalim stazama gde kao da ima vise trave nego snega

macak011
12.02.2014, 15:18
On se prilično gadno prosuo, ja sam bio pored njega na drugoj strani staze. Sreća u nesreci je da je par metara ispred njega bio lik iz GSS. Ipak sam se ponadao da je samo izgubio dah, jel mi je tako delovalo kao da nije mogao da dodje do vazduha... Morao sam klinke da jurim po stazi pa nisam stao, ali sa zice kad sam video sanke nije mirisalo na dobro... Želim mu brz oporavak...

Meni se cini da sam ih par trenutaka pre pada sve zajedno video na izlasku zice da pricaju, pa sam stekao utisak da je momak iz GSS njegov drugar. Sam trenutak pada nisam video jer sam gnjavio sa polaskom odozgo i nisam gledao na dole, tek sam dolaskom video njega da lezi i skupio mu opremu, dva momka i GSS su vec bili pored njega, on se pridigao i poceo da razgovara nesto sa njima, ja pitao jel ok, rece jeste i ja otisao... sa zice imadoh sta da vidim... :eek:
Tebe sa malim devojcicama se secam :D

disq
12.02.2014, 15:19
Ima li sanse da ako je nocu minus naprave neki sneg, lomim se da li dolaziti iz NS ?!?

macak011
12.02.2014, 15:24
Ima li sanse da ako je nocu minus naprave neki sneg, lomim se da li dolaziti iz NS ?!?

Mislim da je noc subota na nedelju bio minus i da je pravljen sneg, tako da ako im nocni mraz dozvoli, sigurno ce ga praviti, nema sumnje - oni zive za vikend... :sm019:

pitanje je koliki ce i u kom periodu minus biti, treba im -5C nekoliko sati ako se ne varam...

mazzystar
12.02.2014, 15:44
za sretenjski produzeni vikend, definitivno nece biti skijanja ......... kazu da se ocekuje jos jedan manji snezni talas sledece nedelje, tako da ce mozda i biti nesto skijanja krajem februara

Truch2
12.02.2014, 19:03
Bio i ja za vikend.
Prvi dan bilo loshe, toplo, vlazan sneg, dosta staza je progledalo.
Drugi dan bilo ocajno, jos toplije, sve staze su progledale + magla i malo kishe.

Ne znam zasto su skoro sve vase slike kao da su ih Skijalista Srbije kacile. Sve izgleda lepo i snezno, a to je daleko od istine :sm006:
Valjda ljudi vole da stave lepe slike, kada odu negde ... :dontknow:

alexapi32
12.02.2014, 20:50
@Trunch2 Imas prevelike standarde.
Slike govore najbolje. Moj utisak je pozitivan bas zato sto su iskoristili vremenske uslove najbolje moguce, a i skijao sam od 10 do pola 5 bez duzih pauza (tipa sedanja u kafic) i bilo mi je super.

rocktheroad
12.02.2014, 22:10
Bio i ja za vikend.
Prvi dan bilo loshe, toplo, vlazan sneg, dosta staza je progledalo.
Drugi dan bilo ocajno, jos toplije, sve staze su progledale + magla i malo kishe.

Ne znam zasto su skoro sve vase slike kao da su ih Skijalista Srbije kacile. Sve izgleda lepo i snezno, a to je daleko od istine :sm006:
Valjda ljudi vole da stave lepe slike, kada odu negde ... :dontknow:

Silcan je utisak, ali bolje ni da ne kacim slike ni video, jer sve nadrealno dobro izgleda. Koji god video da pogledam, deluje kao da sam na alpima.

Evo sad pada kiša od 15h, i samo nam ostaje da mastamo sta bi bilo da je minus i da je to sneg. Izgleda da ni danas neće biti minus noću, i veliko je pitanje sta ce biti sa stazama.

Danas je zicara pustena u rad oko 15h. Nisam bio gore, ali kako je proradila počela je kiša. Samo je plava 7 radila. Kašasti sneg je bio po celoj stazi. Ne znam sta vise mogu iz skijališta da urade kad je ovakvo vreme...

ninic
12.02.2014, 22:24
@Trunch2 Imas prevelike standarde.
Slike govore najbolje. Moj utisak je pozitivan bas zato sto su iskoristili vremenske uslove najbolje moguce, a i skijao sam od 10 do pola 5 bez duzih pauza (tipa sedanja u kafic) i bilo mi je super.

a sto ima prevelike standarde? znam te staze i u dobrom i losem izdanju...

svi mi imamo razlicite poglede na svet,neko zeli maksimum od skijanja i realno komentarise stanje staza a neko se zadovoljava i mekanim snegom. obojica vole skijanje i obojica su u pravu.
mozes li da kazes da onaj sto kupuje skup auto preteruje kad mu i masina stara desetak godina zavrsava posao?
mozes li da kazes da neko nije u pravu sto vise voli fantu od koka kole?
zasto bi kupovao skije od 600e kad ti i polovnjak od 100e zavrsava posao? neko je zadovoljan tim a neko nije,sve je to stvar licnih afiniteta.

svi smo razliciti i svi smo podjednako u pravu...
tacno je da je vreme lose i da ljudi zaposleni u SS daju sve od sebe,svaka njima cast (na kraju krajeva,za to primaju plate,nisu volonteri) ali covek nije komentarisao to vec realno stanje staza! bolje tako nego da neko ode gore ocekujuci mnogo (jer je video fenomenalne slike) a dobije malo.
Peace!:dziveli:

vlada019
12.02.2014, 23:10
On se prilično gadno prosuo, ja sam bio pored njega na drugoj strani staze. Sreća u nesreci je da je par metara ispred njega bio lik iz GSS. Ipak sam se ponadao da je samo izgubio dah, jel mi je tako delovalo kao da nije mogao da dodje do vazduha... Morao sam klinke da jurim po stazi pa nisam stao, ali sa zice kad sam video sanke nije mirisalo na dobro... Želim mu brz oporavak...

Za vikend sebas padalo Video prilog sa Stare planine (9.02.2014)http://www.youtube.com/watch?v=2za54m4Nv9s

vlada019
12.02.2014, 23:12
Da danas nismo stuigli o ovde da objavimo :

Zbog jakog vetra i bezbednosti skijaša Ski instalacije u Ski centru na Staroj planini jutros nisu puštene u rad.Uskoro se očekuje smirivanje vetra i nastavak rada ski centra.:hair:

macak011
13.02.2014, 09:42
palo je jedno 3-4 cm snega:

http://www.skijalistasrbije.rs/sr/web-kamere-stara-planina

rocktheroad
13.02.2014, 10:13
Rade samo 7-ice, ima 4-5 cm neutabanig snega. Toliko ima ljudi da je svako mogao da se potpise na stazi i ostavi svoj trag. Sneg je težak i spor, magla bez naznaka dizanja. Ali snezna je atmosfera, ne više prolećna pa su svi malo zivnuli

macak011
13.02.2014, 10:18
na kameri sam pre par trenutaka video nekoliko SS-ovaca na dnu babinog zuba, lopataju ulaz, ako to nekom nesto znaci.. :D

mazzystar
13.02.2014, 11:51
Najkriticnije ce na stazama biti za naredni produzeni vikend (tacnije interval subota- ponedeljak) kada ce temperature tokom dana ici i do 5-6 stepeni iznad nule .............

Mora da padne bar jos 10-15 cm snega .............

Verujem da ce pustiti Babin zub, a Konjarnik i Suncana ............. ako i prorade to ce biti kratkog daha. Ja sam resio da odem krajem februara ......

disq
13.02.2014, 18:07
Danas skijao, radile 7,7a,7b.. Vreme bilo od magle do sunca, od tvrdih staza peglanih tabacima na pocetku do mekanog I teskog snega od 11do2 pa tamo oko 2 do kraja opet pomalo stegnulo. Da rade sve staze bio bi potpuni uzitak ali nismo se pokajali ipak moze da se skija I Stara planina je sama po sebi vizuelni I respiratorni dozivljaj :)

mazzystar
13.02.2014, 18:32
Danas skijao, radile 7,7a,7b.. Vreme bilo od magle do sunca, od tvrdih staza peglanih tabacima na pocetku do mekanog I teskog snega od 11do2 pa tamo oko 2 do kraja opet pomalo stegnulo. Da rade sve staze bio bi potpuni uzitak ali nismo se pokajali ipak moze da se skija I Stara planina je sama po sebi vizuelni I respiratorni dozivljaj :)

Ovo su dobre vesti, mada temperatura nije prelazila 2 podeok iznad nule. Kazu da ce slicno da bude i sutra, a nocas najavljuju jos malo snega ........
Za vikend, sada vidim pominju temperaturu od cak 7 stepeni ............. kacamak u najavi

Roman
14.02.2014, 09:08
Mi idemo danas popodne, pa sta nam bog da :sm011: ... Ostajemo gore sve do narednog vikenda, pa ako je neko raspolozen za druzenje i zajebanciju :dziveli: ... Sa druge strane ako neko upadne u proble a mozemo da pomognemo nalazimo se u novoj kuci ispod crkve u selu Crni vrh :sm018:

macak011
14.02.2014, 09:20
@Roman
ono sto ce mozda da vam izvadi situaciju su nocni mrazevi:
http://www.yr.no/place/Serbia/Other/Babin_Zub/long.html
Srecan put i da vas vreme posluzi! :ski: :sm018:

Slobodno cepajte "macak road", prvih nekoliko kilometara od Srvljiga i poslednjih 3-4km ispred Kalne su fenomenalni, a ostatak je zakrpljen sem kod izlaza na visoravan, ima par udarnih rupa u desnoj traci, to je sve.. :sm022:

Roman
14.02.2014, 09:48
Pa nego kako... ja za drugi put ne znam, salim se. Da, da skoro nije bio u boljem stanju. I hvala na lepim zeljama...
Znate gde smo, opet kazem zafrkancija ili problem, sve sto mozemo da pomognemo, nova kuca kod crkve, selo Crni vrh.

vlada019
14.02.2014, 19:41
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Stara-planina-14-februar-2014-300x210.jpg

Pred sam početak produženog vikenda i na sam dan zaljublenih Stara planina je prepuna turista.

Smeštajni kapaciteti na Staroj planinu su odavno puni, a turisti iz časa u čas pokušavaju da pronađu slobodan smeštaj.


Trenutna temperatura na Staroj planini je oko -1 °C, put ka ski centru je suv i prohodan.Vožačima savetujemo da pripaze na pojavu odrona.Danas se temperatura u ski centru Stara planina kretala u rasponu od -4 °C do 0°C, dok je vetar duvao brzinom od 2-4 m/s.U funkciji su staze na Jabučkom ravnistu 7 ,7a ,7 b i dečija traka.Ostale staze se saniraju ok kiše koja je padala proteklih dana.


Visina snega na Staroj planini je van staza 13cm, dok ga na stazama ima u visini od 15 - 25 cm.Na Zlatiboru snega ima u visini od 3 cm, a na stazama od 5 -35cm.Na Kopaoniku snega van staza ima oko 6 cm, dok ga na stazama ima u visini od 11 do 40 cm.


U našoj današnjoj fotogaleriji možete videti kako je izgledao dan zaljubljenih na Staroj planini:


Detaljnije . .. (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-skijanje-za-dan-zaljubljenih-foto-14-02-2014/)

rocktheroad
15.02.2014, 07:25
@Roman
ono sto ce mozda da vam izvadi situaciju su nocni mrazevi:
http://www.yr.no/place/Serbia/Other/Babin_Zub/long.html
Srecan put i da vas vreme posluzi! :ski: :sm018:

Slobodno cepajte "macak road", prvih nekoliko kilometara od Srvljiga i poslednjih 3-4km ispred Kalne su fenomenalni, a ostatak je zakrpljen sem kod izlaza na visoravan, ima par udarnih rupa u desnoj traci, to je sve.. :sm022:

Juče sam se vratio tim putem, i nikad vise tuda. Pocetak i kraj o kome pričaš su nekih 2-3% od ukupnog vremena na putu. 80% puta je u sustini asfaltirana kozja stazica sirine jedne solidne trake. Ima 20tak kratera, a ostalih 1000 je zakrpljeno.

Ali najveći problem meni su upravo te zakrpljene rupe. Neko je lopatom nabacio i utabao te zakrpe,pa iz daleka vidiš crnu fleku na putu, i moram da usporim jer ne znam je li rupa ili zakrpa. Na kraju sam skapirao da mi je isti djavo da li je rupa ili ne, posto sam vec usporio da je zapbidjem.

Apsolutno je isto vreme puta tuda ili bilo kojom varijantom, preko knjaževca ili pirota. Barem mojim stilom voznje, A sto bi rekao moj kum, taj putic je grehota i za sluzbeni auto.

Jedina dobra stvar je sto je priroda super. Meni taj put vise liči na Bike stazu, i tuda bi najradije bikeom i isao.

sasacg
15.02.2014, 08:46
Je.bes ti turizam kad postoji 10 varijanti da se dodje do gore i ne znas koja je gora od koje...

macak011
15.02.2014, 13:48
Jedina dobra stvar je sto je priroda super. Meni taj put vise liči na Bike stazu, i tuda bi najradije bikeom i isao.

Ja i idem zbog prirode, a kad ne juris onda nije problem ni da naidjes na krater, bilo zakrpljen ili ne. Ja taj put volim, a uzimajuci u obzir da dosta skracuje put do Svrljiga - u pitanju je samo 30km puta od kojih je kozja stazica 20km - pa da ides krajnje polako i oprezno je oke... Sto rece Roman, ja za drugi put vise i ne znam.. :sm011: Cim budem provalio put preko Custice, eto mene u novoj avanturi - za sada sam "snimio" skretanje u Balti Berilovac! :hair:

vlada019
15.02.2014, 20:26
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Stara-planina2-300x227.jpg Put ka ski centru Stara planina je suv i prohodan.Trenutna temperatura je + 1°C dok se jutranja temperatura kretala u raponu od -3 °C do 0°C .Sistem za osnežavanje staza i dalje redovno radi na stazama na Jabučkom ravništu.Snega van staza ima u visini od 13 cm, dok ga na utabanim stazama ima u visini od 15- 25 cm.


Veštački sneg koji je noćas pravljen doprineo je da staze budu pogodne za skijanje i izdrze mnogobrojne skijaše koji su danas uživali na snegu.
Rani skijaši su imali jedinstvenu priliku da skijaju dok su topovi bili u funkciji.Dan je bio sunčan i bez vetra.Idealni uslovi i produženi praznični vikend doprineli su da veliki broj domaćih i stranih gostiju provedu još jedan nezaboravan ski vikend na Staroj planini.


Svakim danom je pored gostiju iz susedne Bugarske sve veći priliv gostiju iz Rumunije koji kako saznajemo koriste most kod Belogradčika kako bi skratili put ka Srbiji i preko graničnog prelaza Vrška Čuka došli do Stare planine.


Pogledajte našu današnju fotogaleriju sa Stare planine :

Detaljnije ...
(http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-15-februar-2014-foto/)

alexapi32
16.02.2014, 01:28
15.2.2014 subota
http://i.imgur.com/2I5x3Pk.jpg?2http://i.imgur.com/ijL1GGP.jpg?1
Radeli su topovi ujutru malo.

macak011
16.02.2014, 20:53
Uhh al vam je lose... :sm011:

vlada019
16.02.2014, 21:21
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Stara-planina3-300x226.jpg


Za nama je još jedan uspešan vikend na Staroj planini.Zbog praznika veliki broj turista ostaje i narednog dana na Staroj planini.

Danas je na Staroj planini bio prelep sunčan dan sa jutarnjom temperaturom od od -2 °C do 4°C ,vetar je duvao brzinom od 2 do 4 m/s.


Trenutna temperatura na Staroj planini iznosi 7°C, snega van staza ima u visini oko 10cm, dok ga na utabanim ski stazama ima u visino od 15-25 cm.
Ženska nedelja od 1. do 8. marta 2014.Partneri u promotivnim nedeljama:


Detaljnije : (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-16-012-2014-foto/)

macak011
17.02.2014, 10:35
Gledam kameru sa gondole, koja guzva covece, plus 8 stepeni.. :hair:

macak011
17.02.2014, 10:57
Od sledeceg vikenda zahladjenje sa snegom:
http://www.yr.no/place/Serbia/Other/Babin_Zub/long.html
:yay: :sm011:

vlada019
17.02.2014, 23:00
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/baner-android-2-972x547.jpg



Pred Vama se nalazi prva Android aplikacija o Staroj planini za pametne (android) telefone.

Android aplikacija nosi oznaku 1.0 (Staraplanina Info v.1.0.apk) i označava prvu (test) verziju ove aplikacije.Pošto se aplikacija nalazi još uvek u beta fazi testiranja svim našim čitaocima preporučujemo da je testiraju i jave ukoliko primete neke greške i zamerke.

Aplikacija je i u ovoj fazi potpuno funkcionalna i upotrebljiva.Naš stručni tim je pokušao da napravi jednu funcionalnu Android aplikaciju namenjenu svakom skijašu i turisti koji krene na Staru planinu.

Akcenat smo stavili pre svega na informisanost turista i skijaša i događaje u ski centru Stara planina.Takođe smo vodili računa o bezbednosti skijaša – te centralni deo aplikacije čini crveno dugme sa vidnom oznakom GSS Call (SOS -Poziv ) koji automatski poziva broj gorske službe spasavanja na Staroj planini, koja će Vas istog časa locirati preko GSM sistema i pružiti Vam neophodnu pomoć.

Veći deo aplikacija radi i van mreže i interneta i sadrži sve neophodne informacije o Staroj planini i SKi centru.Na ovaj način smo eliminisali jedan veliki problem , a to je tešku dostupnost mobilnog signala na planini kao i na putu za planinu.


Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-info-android-aplikacija/)