PDA

Pogledati punu verziju : Na koji nacin placate (rezervisete) privatni smestaj u inostranstvu?



zex
28.10.2010, 19:39
Prosle godine sam nekako uspeo da uplatim nekih 50ak evra za rezervaciju privatnog smestaja u Austriji (preko Rajfajzen banke) ali su me u prvi mah cudno gledali kad sam rekao sta hocu. Ipak su nekako smuljali i to smo odradili ali su mi u banci rekli da to tako inace ne moze.
Danas je moja devojka pokusala da plati rezervaciju privatnog smestaja tj da posalje pare gazdi u Italiju (banka Inteza) ali su je odbili zbog nekih glupavih razloga. Uglavnom rekli su joj da to ne moze da se odradi (iako smo pre samo dva meseca uspeli isto tako da posaljemo pare u Bosnu :sm022:). Sad cu morati da vidim da li postoji mozda western union pa da tako posaljem pare...

Pitanje za sve je kako placate rezervaciju privatnog smestaja?

ledenjak
28.10.2010, 19:58
Prosle godine sam nekako uspeo da uplatim nekih 50ak evra za rezervaciju privatnog smestaja u Austriji (preko Rajfajzen banke) ali su me u prvi mah cudno gledali kad sam rekao sta hocu. Ipak su nekako smuljali i to smo odradili ali su mi u banci rekli da to tako inace ne moze.
Danas je moja devojka pokusala da plati rezervaciju privatnog smestaja tj da posalje pare gazdi u Italiju (banka Inteza) ali su je odbili zbog nekih glupavih razloga. Uglavnom rekli su joj da to ne moze da se odradi (iako smo pre samo dva meseca uspeli isto tako da posaljemo pare u Bosnu :sm022:). Sad cu morati da vidim da li postoji mozda western union pa da tako posaljem pare...

Pitanje za sve je kako placate rezervaciju privatnog smestaja?

Postoji vise nacina placanja ali uglavnom te za svaki banka dobro klepi za proviziju koja je inace najmanja ako rezervaciju ili celokupni iznos odradis preko kreditne kartice sa deviznim racunom, das broj kartice i podatke i prodje u suprotnom otvoris devizni racun u bilo kojoj banci a za austriju najbolje rajfajzen, dobijes instrukcije o prenosu novca od hotela i odneses kretenima kako da odrade posao. Ja to tako redovno radim kada kartica ne prolazi ali imaj u vidu da mogu da te klepe do 25eu za transakciju ako ti preuzimas bankarske troskove za koje se takodje dogovaras sa hotelom.

Tucko
28.10.2010, 19:58
Ja sam bez vecih problema sa svog deviznog racuna, koji sam imao od ranije platio rezervaciju smestaja u Austriji za pocetak sledece godine. Da nisam imao racun otvorili bi mi namenski. Uplatio sam 120Eura i to me je kostalo 1000 dinara.
U pitanju je Raiffeisen banka Srbija.

bobo
28.10.2010, 19:58
Prosle godine sam nekako uspeo da uplatim nekih 50ak evra za rezervaciju privatnog smestaja u Austriji (preko Rajfajzen banke) ali su me u prvi mah cudno gledali kad sam rekao sta hocu. Ipak su nekako smuljali i to smo odradili ali su mi u banci rekli da to tako inace ne moze.
Danas je moja devojka pokusala da plati rezervaciju privatnog smestaja tj da posalje pare gazdi u Italiju (banka Inteza) ali su je odbili zbog nekih glupavih razloga. Uglavnom rekli su joj da to ne moze da se odradi (iako smo pre samo dva meseca uspeli isto tako da posaljemo pare u Bosnu :sm022:). Sad cu morati da vidim da li postoji mozda western union pa da tako posaljem pare...

Pitanje za sve je kako placate rezervaciju privatnog smestaja?

Promjeni banku, nađi službenika koji zna svoj posao. Western Union ti je najskuplja opcija.

wlad
28.10.2010, 20:16
Wire transfer ili kreditna kartica su standardan način. Uz odštampanu stranicu / e-mail ne bi trebalo da bude problema oko slanja novca u inostranstvo, sad zavisi od banke i službenika kao i uvek ;).

zex
28.10.2010, 20:24
Da vam ne pricam sta su sve nalupetali. Ja koji nikad nisam radio u banci niti nista slicno sam stao i zapitao se koje bre ovde lud?!
Svejedno, u istoj toj banci gde gazda apartmana ima racun postoji i Western Union tako da cu lepo tako poslati pare. Nije veliki iznos - 150 eur.
Inace sam nasao i ovo usput na netu http://www.xoom.com

CrazyKong
28.10.2010, 21:39
Placam vec godinama za razne namene (uglavnom ebay i smestaj)
Postoje banke (i sluzbenici) koji ne zele to da rade...ali postojr i oni kod kojih prolazi.
Ko bi rekao, ali najbolje iskustvo mi je sa Komercijalnom Bankom :sm022:, mad je i sa nima cesto povuci potegni...
Naime provizija im se tacno zna unapred kolika je (0,8%, min 500 din.), a ne kao u nekim drugiom bankama koje rezervisu sredstva, pa cekas da vidis sta ce da bude.
Inace osnov za placanje je faktura ili nesto sto lici na to...sam Bog zna sta sam im sve donosio i sta je uz manje popravke prolazilo :smoke:.
Zakon inace dozvoljava placanje pravnom licu u inostranstvo po fakturi, kao i prenos na racun fiz lic (do 10k eur mesecno). Sami sluzbenici su mi par puta predlagali ovu drugu varijantu, kao jednostavniu, ali nisam je nika realizovao....
Na kraju sam se smorio od banaka, na koje sam inace alergican i poceo sve što moze da placam kreditnom.

chaghaboo
29.10.2010, 09:40
Kartica mi je prva opcija, i to namenska Virtuon Raiffeisen banke jer na taj način niko ne može da mi skine više novca nego što treba.

Nekada ne gine wire transfer, a meni se u tim slučajevima dešavalo da mi u jednoj filijali kažu da to ne može tako, a u drugoj filijali iste banke mi sve odrade bez problema. Odnosno, zavisi da li naletite na nekog zelenog ili nekog službenika koji zna svoj posao.

Kao treća opcija tu su i usluge tipa Moneybookers, opet u zavisnosti ko ih podržava.

sev
29.10.2010, 10:24
Kartica mi je prva opcija, i to namenska Virtuon Raiffeisen banke jer na taj način niko ne može da mi skine više novca nego što treba.



Da li Virtuon karticom uspevas da _rezervises_ smestaj? Meni pre par godina nije upsevalo (Virtuon je elektronska, tj. neembosirana, debitna kartica i zato nije radilo). Super bi bilo da sada radi...

Da li uspevas da koristis Virtuon preko npr. booking.com i slicnih servisa?

chaghaboo
29.10.2010, 10:44
Virtuon su mi preporučili u banci kada sam im objasnio šta hoću da plaćam i čega se plašim kada je u pitanju plaćanje preko neta. Tada su mi rekli da funkcioniše apsolutno kao i bilo koja Visa kartica, jedino je bitno da njoj imaš dovoljno sredstava.

Na kartici piše Visa Virtuon ali je servisi preko kojih plaćaš prepoznaju kao Visa karticu. Na takvim servisima ni ne postoji znak da prihvataju Visa Electron ili Visa Virtuon već samo Visa. Takvo objašnjenje sam dobio u banci i Virtuon za te namene koristim već nekih 4 godine i do sada nisam imao nikakvih problem ni pri plaćanju ni pri rezervaciji. A kupovao sam stvari, avio karte, rezervisao i plaćao smeštaj, web hosting, itd.

Nisam koristio konkretno booking.com ali sam koristio hostels.com, hostelworld.com, kayak.com i slične servise bez ikakvih problema. Bez obzira što je u pitanju Virtuon sa kartice mi skinu koliko je potrebno za rezervaciju a ostatak platim na licu mesta, ili drugom karticom ili kešom.

Nevezano za plaćanje putem neta, jedino gde sam video razliku izmedju debitne i kreditne kartice je prilikom plaćanja rent a car-a, gde prihvataju isključivo kredtne kartice. Debitnim karticama ne može da se plati rent a car.

andrijapajic
29.10.2010, 10:54
Ja sam ranije sa Visa Virtuon ima opasnih problema, a i sa Raiffaisenom, a sa Intesinim Masterom sam zadovoljan. Imam i nalog na PayPal-u, pa cesto koristim tu opciju gde je moguca, zbog sigurnosti.

sev
29.10.2010, 11:05
Virtuon su mi preporučili u banci kada sam im Nevezano za plaćanje putem neta, jedino gde sam video razliku izmedju debitne i kreditne kartice je prilikom plaćanja rent a car-a, gde prihvataju isključivo kredtne kartice. Debitnim karticama ne može da se plati rent a car.

Takodje, u vecini hotela ne mozes da debitnom karticom garantujes troskove (mini bar itd.) iz istih razloga.

Ja sam pre jedno 4-5 godina imao probleme i sa rezervacijom hotela sa RFZ Virtuon karticom i zato sam je i napustio. Drago mi je da je to reseno, jer je Virtuon apsolutno najsigurniji nacin placanja karticom, a uz e-banking nije ni manje udoban od kreidtne kartice...

chaghaboo
30.10.2010, 15:20
Da, u pravu si, za sve te usluge koje zahtevaju da ne postoji limit pri naplati štete ne može da se koristi debitna kartica.

zex
01.11.2010, 06:51
Taman sam se ponadao da cu moci sa www.moneygram.com da posaljem sa kartice kes ali ovo radi samo u US. Isto takvu varijatnu ima i Western Union ali opet samo vazi u US.
Pih... :)

wetmila
04.11.2010, 16:48
U ALPHA banci su do ove god plaćali naloge za rezervaciju smeštaja bez problema. Ali pre oko mesec dana kada je trebalo da pošaljem depozit, zapelo je-tražili su profakturu i na moj odgovor da je ne mogu obezbediti, poslali su novac kao poklon. I to je prošlo, smeštaj je rezervisan. Kada je u pitanju firma tu i dalje nema problema.

montobene
06.11.2010, 17:21
Ja sam ranije sa Visa Virtuon ima opasnih problema, a i sa Raiffaisenom, a sa Intesinim Masterom sam zadovoljan. Imam i nalog na PayPal-u, pa cesto koristim tu opciju gde je moguca, zbog sigurnosti.

Ja koristim Intesine katrice i ovde i u inostranstvu, Internet Visa, Master itd. i nisam naisao na problem bilo da placam karte, ulaznice, proizvode da mi salju na adresu...

Nisam znao da su ljudima u Srbiji omogucili PayPal!?

wlad
06.11.2010, 17:51
I nisu ;).

Krecha_86
06.11.2010, 21:44
Paypal prihvata Intesine Mastercard kartice...naravno stavi se Slovenija ili Grcka za adresu.

wlad
06.11.2010, 22:58
Dobar hint :), to znači da te Intesine MC kartice nemaju validaciju adrese, takva je bila i Visa Virtuon od RZB banke na početku ali je to (relativno) brzo prestalo, tj. uvedena je kontrola adrese (što je i zaštita vlasnika kartice - na neki način) - bez kontrole možeš da uneseš bilo koju adresu - što je za PayPal odlično (plaćanje)...

CrazyKong
07.11.2010, 21:56
Meni je mc intese na PP registrovana vec godinama...tacnije, bar 3 godine

zex
08.11.2010, 06:27
Koju si zemlju uneo pri prijavljivanju na PayPal? Ako jos uvek moze tako da se prijavi otici cu i uzeti tu karticu u Intezi...

stekan
08.11.2010, 07:02
Da li može na ovaj način da se verifikuje nalog (accont is verified)?

Top
08.11.2010, 07:15
Stevo, mislim da moze, jer ti PP skine 2$ tj skine sa kartice, na izvodu ti dodju 4 cifre koje su potrebne za verifikaciju. Izvod ti dolazi na tvoju adresu bez obzira koju si naveo na PP. Mada po meni samo treba promijeniti drzavu a sve ostale podatke staviti kako jesu.

stekan
08.11.2010, 07:54
Tope, pitanje se odnosilo na varijantu ove Intesine kartice i setovanje druge zemlje.

Grazer
08.11.2010, 11:58
Kreditna kartica je jedan i jedini pravi naci! Za sve ostalo tu je VISA :)

stekan
08.11.2010, 12:58
Za sve ostalo tu je VISA :)

E, ne treba nam više viza!!!!!!!!! :dziveli:

CrazyKong
08.11.2010, 16:42
Tope, pitanje se odnosilo na varijantu ove Intesine kartice i setovanje druge zemlje.

Bas tako...zemlja je SLO, a moji ostali podaci su pravi.
Naravno da je verifikovana

stekan
08.11.2010, 17:13
Bas tako...zemlja je SLO, a moji ostali podaci su pravi.
Naravno da je verifikovana

Ti si drugo. Tebi i email adresa završava na ".si", tako da ništa nisi slagao i to PayPal-ovci znaju.:bootyshak

midwest
08.11.2010, 18:17
Cekaj, Stekane, bas imas problema sa verifikacijom PayPal naloga? Mislim da sa BiH kao zemljom ne bi trebao imati problema, ja sam svoj PP nalog davno verifikovao.

stekan
08.11.2010, 19:46
Verifikovao sam se i obavio prvu kupovinu u maju 2007.-me, odmah po uvođenju BiH na listu.
Pitam, jer me interesuje da li kartica može biti registrovana u jednoj zemlji, a PayPal u drugoj. Mnogi me to pitaju, a ja ne znam da im rečem (ili se kaže "reknem").

Nemanjus
08.11.2010, 22:36
Đavo će ga znati!

Mislim da može kartica biti registrovana u jednoj, a pay pal nalog u drugoj državi, ali samo ako je ta država na listi. Ono što se meni dešavalo je da mi je intesina kreditna prolazila bez problema, a prošla je i ova od alpha bank (obe su master card), ali nekoliko pokušaja da registrujem debitnu je propalo. Uvek mi se pojavljivalo upozorenje da zemlja nije na listi, što znači da je sistem nekako prepoznao da je kartica srpska. Posle sam čuo od ljudi iz banke da neke kreditne kartice mogu da prođu jer ih sistem ne prepoznaje, a neke ne prolaze čak i ako su kreditne (kao npr erste master card).

Sve u svemu, papazjanija! :sm011:

andrijapajic
08.11.2010, 23:55
meni Intesin master radi uredno sa Paypla koji je registrovan na... mislim da je na Austriju :D

wlad
09.11.2010, 01:23
Kreditne i debitne kartice imaju mogućnost provere adrese korisnika. Tako kada unesete na nekom sajtu vašu adresu (billing) i podatke sa kartice oni tamo kada je procesiraju upoređuju te adrese i to je dodatan security check.

E sad, onaj koji izdaje kartice ne mora da nudi tu proveru - kao što neki i ne nude i onda ni ne može da se proveri iz koje države (adrese) je korisnik (tj. billing adresa). Pa samim tim onda u PP ako unedese državu X a kartica je iz države Y to PP ne može da uporedi/proveri pa vam veruje na reč :sm004:.

A ako kartica podržava proveru adrese, PP proveri billing adresu i ako "vidi" da ste iz države koju niste naveli odbije vas. Zato sam naveo da je dobar "hint" da Intesa MC prolazi tj. obilazi tu kontrolu :).