PDA

Pogledati punu verziju : JAHORINA-sta se desava???



ivans
30.12.2005, 00:33
Sta se desava na Jahorini? zasto skoro svaki dan rade samo 2-3 zice(a od toga je jedna bebi-lift)?koliko vidim,prema izvestajima,snega ima dovoljno,oblacnost nije velika,vetar nije jak?
U cemu je fora?


pozdrav

stekan
30.12.2005, 08:46
Struja je skupa. Sve dok red ispred jedne žice de dostigne zadanu vrijednost u desetinama (stotinama) metara, ne pali se sledeća. Gola ekonomija na djelu, balkanska varijanta. Ujedno održavaju i tradiciju, jer je tako bilo i prije rata.

Misko
30.12.2005, 17:38
Struja je skupa. Sve dok red ispred jedne žice de dostigne zadanu vrijednost u desetinama (stotinama) metara, ne pali se sledeća. Gola ekonomija na djelu, balkanska varijanta. Ujedno održavaju i tradiciju, jer je tako bilo i prije rata.

Stekane mislim da gresis tamo kad rade sve zice red ne postoji, tj. postoji i cekas 3-5minuta kao i svuda u svetu, sada su nakratko radile sve zice iako je vreme bilo katastrofalno po recima Pop-a i Crazy-ja, mislim nije da branim jahorinu boli me uvo nego samo da napisem jos jedan pogled (iz drugog ugla)

ivans
30.12.2005, 17:52
radile su zice samo za vikend
meni to lici na varijantu "a zasto bi mi radili ako bas ne moramo"...
pa i da samo jedan covek kupi ski pas, sve zice bi morale da rade...
ovo je malo bezobrazno

Misko
30.12.2005, 18:12
radile su zice samo za vikend
meni to lici na varijantu "a zasto bi mi radili ako bas ne moramo"...
pa i da samo jedan covek kupi ski pas, sve zice bi morale da rade...
ovo je malo bezobrazno

Ne vredi ja opet imam neku svoju teoriju, kad ima ljudi onda moraju ako su vremenske prilike dobre da rade sve zice, to se uglavnom tako i desavalo na jahorini unazad 3 godine koliko ja pratim. Sad naravno ima zastupnika teorije da kad jedan covek kupi ski pass moraju da rade sve zice ako vremenske prilike to dozvoljavaju, ja mislim da je to malo nerealno. Posto se obicno kod nas (ne znam kako je napolju nikada nisam bio negde na skijanju van ex Jugoslavije) puste po koja zica pre sezone onda to obicno prati i snizenje skipass-a naravno ne rade sve zice, ja kada sam bio preprosle godine na Jahorini uoci N.G. ski pass je bio za dzabe, tj. nisam za 3 dana platio ni jednu jedinu KM. Radila je samo Poljica tanjir i Ogorjelica I.

Bata Bane
30.12.2005, 22:03
Ma zato ja Miskec kazem ajde samnom u Francusku za 300 eura pa ces da vidis 600 km staza, i tamo sve zice rade:mad:

Flow
31.12.2005, 00:14
Ne vredi ja opet imam neku svoju teoriju,
.
Sad naravno ima zastupnika teorije da kad jedan covek kupi ski pass moraju da rade sve zice ako vremenske prilike to dozvoljavaju, ja mislim da je to malo nerealno.

Sto nerealno ?
pa kupio sam ski pass da se vozim, zasto bi me neko limitirao na pojedine zice, kako on zna gde bih ja da vozim ? :cool:
onda obustavis prodaju ili prodajes parcijalno samo za zice koje rade taj dan pa ce klijenti sami birati i posle nece imati pravo da se zale :glavaozid

Btw, da, bilo je vec diskusija na ovu temu, tako da... :dontknow:

Misko
31.12.2005, 14:10
Pa lepo sam napisao da onda obicno ide smanjenje cene ski pass-a to ti je to, pre kupovine se raspitas koje zice rade, pa ako ti odgovara ti kupi ako ne nikom nista :kez:

wlad
31.12.2005, 17:32
Pa vec smo pricali uglavnom o toj temi ;). ALI ;), veliko ali, nije to bas Misko jednostavno kao sto ti pricas ;). Naime, ne moze da se ide logikom "pa ako ti odgovara ti kupi ako ne nikom nista", ako se tako radi brzo ce ceo ski centar da propadne.

Jedno je vikend skijanje (ili dnevno) a drugo aranzmani, ako ja kupim aranzman i odem da skijam 7 dana, ja ne mogu da biram ocu-necu, ja moram da skijam..

Ako platim put, hotel i sve ostalo, ja racunam da ce sve zicare da rade, tj. one koje se reklamiraju da rade (svaki ski centar reklamira odredjeni broj zicara), osim naravno ako nije u pitanju visa sila (oluja, ogromna magla ili sl.) tj. ugrozena bezbednost.

Ponavljam, po meni nije problem cene ski-pass-a kod nas, manje vise se svuda krece ~10EUR dnevno sto je skroz OK.

ivans
02.01.2006, 18:08
Ne vredi ja opet imam neku svoju teoriju, kad ima ljudi onda moraju ako su vremenske prilike dobre da rade sve zice, to se uglavnom tako i desavalo na jahorini unazad 3 godine koliko ja pratim. Sad naravno ima zastupnika teorije da kad jedan covek kupi ski pass moraju da rade sve zice ako vremenske prilike to dozvoljavaju, ja mislim da je to malo nerealno. Posto se obicno kod nas (ne znam kako je napolju nikada nisam bio negde na skijanju van ex Jugoslavije) puste po koja zica pre sezone onda to obicno prati i snizenje skipass-a naravno ne rade sve zice, ja kada sam bio preprosle godine na Jahorini uoci N.G. ski pass je bio za dzabe, tj. nisam za 3 dana platio ni jednu jedinu KM. Radila je samo Poljica tanjir i Ogorjelica I.


Misko, a kako komentarises to sto i kad na Jahorini rade sve zice,samo je mali broj staza sredjen za skijanje.staze oko zelje i olimpika su retko kad "otvorene"...a da ne govorimo o stazi koja je ako se ne varam bila zenski spust(nisam siguran). to je staza kada sidjes sa "zelje" pa ides skroz levo,pa se onda spustas prema praci i ulazis na pola prace... sta je sa tom stazom? najlepsa staza a nikad nije sredjena...

pozdrav

stekan
03.01.2006, 10:35
Išao sam sa kolegom na Jahorinu na dva dana da malo pripremim noge za Austriju. Jahorina je punjena 100%. U nedjelju su radili lift Poljice i dvosjed Prača. Prebacivanje između tih žica bez auta je solidan kondicioni trening. U ponedjeljak su još radili dvosjed Poljice (dok se nije pokvario), dvosjed Ogorjelica (desna) i čini mi se lift Željo (nisam išao tamo).

Utisci:
- osnovni cilj postignut: umorne noge (manje od skijanja, više od stajanja u redu)
- staze duž žica koje su radile su bile sređene
- na vrhu je duvao jak vjetar, bilo je magle i povremeno je padala kiša (nedjelja) i snijeg (ponedjeljak)
- staze od vrha uopšte nisu označene i gledao sam početnike kako idu i onuda gdje iskusni skijaši imaju problema
- stubovi žičara su zaštićeni sa po jednom elanovom strunjačom. Mreže su bile tu samo sredinom osamdesetih. Ako se neko i zapuca u stub, sam je kriv.
- sa svih žica (i vučnice i dvosjedi) kapa otopljena mast, tako da sam na jakni skupio prekrasne crne mrlje, stražnjica (dupe ili guzica, kako ko voli) mi je pocrnila od tanjira vučnice, a i skije su solidno pocrnile sa donje strane. Ko mi je kriv kad sam izabrao svijetle boje hlača i jakne.
- red za lift Poljice je rijetko kad bio ispod 80-tak ljudi. Na momente je bilo i preko 120.
- niko nije uvodio red tj. sprečavao "padobrance" da uskaču preko reda
- na dvosjedu Ogorjelica sam sjedio na 3cm smrznutog snijega. "Ulovio" sam jednu od korpi koje su prenoćile na vrhu planine.
- ljudi koji su se zatekli na dvosjedu Poljice u momentu kad se pokvario čekali su bar pola sata da ih pomoćni motor izvuče. Vjetar je bio jak i sigurno nisu uživali.
- za dva dana sam proskijao u kilometrima kao za 45 minuta skijanja na Gerlitzenu.
- dvodnevni ski pass sam platio 45 KM (23E).

Sve u svemu, dvičica.

Usput, mislim (ne mislim, siguran sam) da na Jahorini postoji nesrazmjer između smještajnih kapaciteta i kapaciteta žičara, tj. ako svi skijaši izađu na stazu i ako sve žice rade, opet će biti gužve i čekanja u redu. Sreća pa je dobar procenat onih kojim je bitno da su na Jahorini, ali ne skijaju, a kad se vrate kući, pričaće kako je skijanje bilo super.

Shaolin
04.01.2006, 10:38
Svaka cast za komentar Jahorine!!!!
Mislim da si sasvim u pravu!
Jedino sto treba imati na umu je da je takva situacija za Novu godinu uobicajena. Inace nema tolike guzve, osim ponekad za vikend kad se svi zivi popnu gore.

A za Jahorinu se i zna da nema neke podele staza na plave i crvene - svaka staza ima razlicite delove, pa ko se snadje...

Pozdrav i Srecna nova godina svima!!!!

CrazyKong
04.01.2006, 10:41
Nedelju pre NG je svaki dan duvao takav vetar da to nije normalno....Ne znam gde ovi iz OC mere brzinu vetra ali 3-4 m/s je daleko od realnog. Po meni je sasvim opravdano sto zice na goloj Jahorini nisu radile. (ajde jednom da se slozim sa njima :eek: ). Praca je uglavnom radila i tamo je bilo OK skijanje.
Inace u Subotu i Nedelju su celi dan radile SVE zice pa i "Olimpik" koji inace vrlo retko radi...

stekan
04.01.2006, 10:56
Inace u Subotu i Nedelju su celi dan radile SVE zice pa i "Olimpik" koji inace vrlo retko radi...Za subotu (31.12.2005.) ne znam, ali u nedjelju sam skijao od 9:30 i to uglavnom na liftu Poljice. Dva puta sam sa lifta Poljice kolima išao do Prače, gdje su bile postavljene kapije za trening nekog kluba i gdje zbog kiše nisam napravio više od dvije žice. Dvosjedi Poljice, Ogorjelica 1 i Ogorjelica 2 nisu radili.

CrazyKong
04.01.2006, 12:17
Mozda se nisam precizno izrazio. Subotu i Nedelju pre NG, znaci 24/25 je sve radilo...

Misko
05.01.2006, 14:20
pojma nemam al prosle i predprosle godine ovoga nije bilo (cekanje u redu kad rade 3+zice i kapanje ulja) izgleda da su se stvari ove godine preokrenule.

CrazyKong
05.01.2006, 15:18
Kapanja ulja je uvek bilo :glavaozid (i pre 15 god) samo sto temperatura treba da bude u +

stekan
05.01.2006, 16:21
Kapanja ulja je uvek bilo :glavaozid (i pre 15 god) samo sto temperatura treba da bude u +Nisam odavno skijao na Jahorini, pa sam taj detalj zaboravio. Upropastio sam tri sezone staru Colmar jaknu i Spyder hlače, nažalost oba originala. Kad sam ih kupovao, razmišljao sam o sigurnosti na stazi, tj. da budem što vidljiviji kad malo brže vozim, pa sam uzeo žuto-narandžastu kombinaciju. Sad je to žuto-narandžasto-mrljamaprošarano-tamnoguza kombinacija.

pop67
05.01.2006, 17:55
Nisam odavno skijao na Jahorini, pa sam taj detalj zaboravio. Upropastio sam tri sezone staru Colmar jaknu i Spyder hlače, nažalost oba originala. Kad sam ih kupovao, razmišljao sam o sigurnosti na stazi, tj. da budem što vidljiviji kad malo brže vozim, pa sam uzeo žuto-narandžastu kombinaciju. Sad je to žuto-narandžasto-mrljamaprošarano-tamnoguza kombinacija.
Stekane brate ne ocajavaj nego uzmi najjace sredstvo za pranje sudova odnosno FERI sa oznakom ULTRA i bez razblazivanja ocisti to sto si zaprljao sa uljem!Licno sam isprobao na Zabljaku i skida sve sto je masno!Pozdrav,POP:yay:

2d2f
05.01.2006, 18:11
ja cu 13. gori nadam se da ce se do tada stvari promeniti (hehehe)
idem na weekend

Misko
05.01.2006, 21:20
Kapanja ulja je uvek bilo :glavaozid (i pre 15 god) samo sto temperatura treba da bude u +

Nemam pojma al ja to nisam video prosle i predprosle godine, kakve veze ima dal je + ili - ulje se ne mrzne kao voda na 0?

stekan
06.01.2006, 11:18
Nemam pojma al ja to nisam video prosle i predprosle godine, kakve veze ima dal je + ili - ulje se ne mrzne kao voda na 0?
Mislim da to i nije čisto ulje. To je mješavina masti i sitnih čestica gume sa koturova (nastalih trenjem sajle po gumi) koju voda sapere na vesele skijaše.

Usput, sad se skidam sa Interneta i neće me biti na forumu 14 dana. Odoh na pravo skijanje.

Pozdrav Manijacima.

Hurmiza
07.01.2006, 23:00
daj bre prestanite sa kukanjem. Stekan kao da nikada nije video planinu gde su liftovi postavljeni pre 25 godina. Sta ocekuje da sve bude novo i mirisno kao da je usred ruza, a ne na planiani na kojoj duva ledeni vetar i temperatura je i do -30. Ukrtako skijanje u nedelji posle nove godine je bilo ovako:
sve zice su radile osim olimpika i zelje iako je bila niska oblacnost i staze se fakticki nisu ni videle
staze su bile dobro pripremljene iako je sve vreme padao sneg
guzve nije bilo nigde osim na praci na kojoj se cekalo ne duze od 7 min.
pocetnika nije bilo
sve u svemu skijanje je bilo dobro ako se izuzmu oblaci u deleovima staze

Inace onaj komentar staze neobelezena pa pocetnici idu delom na kome iskusni skijasi imaju problem - hahahaha, ma nemoj, ve vreme je bila organizovana grupa instruktora na vrhu koji su vodili racuna o skijasima koji su isli kroz maglu.
Komentar za staze: crvene i plave, mozda je na Sljemenu bolje pa se vozi svetski kup! Kategorizacija je postala stvar politike, a staze su odlicne na Jahorini.

Misko
08.01.2006, 20:14
Komentar za staze: crvene i plave.

Pa ne bih rekao da su plave, ja ne znam koja je to staza plava tamo? Meni su sve crvene, e sad druga stvar je sto nema crnih tj. ima al ta radi jednom mesecno.

Grazer
08.01.2006, 21:12
SVEZE VESTI,koga zanima neka pita sve znam!prekjuce sam se vratio s jahorine,stvar izgleda ovako,svi liftovi rade nekih guzvi bas i nema ceka se 2-3min. Vreme je odvratno,magla po cele dane i neizdrzivi vetar(mojoj devojci cak krenula krv na nos pa mozete misliti),na vrhu nemozes stajati tesko izaci iz zice,poljice se bile pokvarile,nisu radile 2 dana ali sad su popravljene,znaci radi sve,snega ima ali vreme ocajno.Pola staza se pretvorilo bukvalno u led,vetrina ubi a magla tolika da se nevidi dalje od 10metara,sa zicara kaplje ulje tako da sam nakon skijanja bio kao zebraza nocni zivot jos gore,apsolutno nista nema,tako da sam po cele dane samo skijao,isao spavati u 9.eto ako ima pitanja samo napred

Grazer
08.01.2006, 21:14
po mom mislenju nepostoje plave,crvene,crne staze na jahorini,na jahorini je to bukvalno nemoguce okarakterisati tako da nema pojente o tome pricati

Misko
09.01.2006, 00:55
po mom mislenju nepostoje plave,crvene,crne staze na jahorini,na jahorini je to bukvalno nemoguce okarakterisati tako da nema pojente o tome pricati

Pa to opet zavisi kako gledas, sve staze na jahorini su po malo od svega, extra raznovrsne (dinamicne) ali u globalu sve su crvene!

Hurmiza
09.01.2006, 08:54
Otvorena su dva nova kafica Lavina i diskoteka u hotelu Nebojsa. U Lavini je zanimljivo, a u diskoteci je bezveze.
Ovo sto kazu za maglu je istina ali nek prvo nauce skijati pa onda idu na planinu - meni nije smetala. Ulje koje kaplje sa zica nigde nisam video.

Inace slazem se za staze sa Miskom staze su mnogo bolje nego na Kopu.

Milan NS
09.01.2006, 09:14
10 dana sam proveo na Jahorini.
Sve je OK za one koji gore idu da bi skijali...za ostale ne znam.
Jedini problem koji ja gore vidim je svake godine nove kuće, novi hoteli, vikendica postaje pansion, pansion postaje motel, motel postaje hotel...a broj žica i staza isti.:eek:

P.S. Otvoriću temu o Bjelašnici jer mi se čini da je ona sušta suprotnost

Misko
09.01.2006, 10:21
Jedini problem koji ja gore vidim je svake godine nove kuće, novi hoteli, vikendica postaje pansion, pansion postaje motel, motel postaje hotel...a broj žica i staza isti.:eek:


Da za jedno 5 godina ako budu nastavili ovim tempom upropastice onako lepu planinu :mad: .

chiki
09.01.2006, 15:18
Pa to opet zavisi kako gledas, sve staze na jahorini su po malo od svega, extra raznovrsne (dinamicne) ali u globalu sve su crvene!
Sto je mnogo dobro. Svako moze iskominovati sebi rutu/stazu koja mu najvise odgovara. Cak i pocetnik moze sebi naci laganu rutu od Poljica do Zlatnih zita.

chiki
09.01.2006, 15:20
Da za jedno 5 godina ako budu nastavili ovim tempom upropastice onako lepu planinu :mad: .

Uz sve to zicare se ne unapredjuju a ni prastari hoteli jer se ceka jer je tajkunima cilj da privatizuju sve za sto manje para...

chiki
09.01.2006, 15:41
Bio sam na Jahorini od 31.12 do 07.01. Ovo mi je prvi put i mislim da cu opet ici. Jahorina ima mnogih mana ali nekako mi je bolja od Kopa. Ulje sa zicara nisam primetio (ali su pogledati jaknu kad dodjem kuci ;) ), zamrznute dvosedesnice jesam. Guzve na Ogorjelici II, Zelji i Olimpiku nije nikad bilo. Jaka magla je poterala sve na Pracu pa se tamo pravila guzva (max 5 minuta). Jedan dan kad sam tamo bio, osoblje je pokusalo da organizuje skijase kako bi se bolje iskoristio kapacitet dvosedesnice a ne da svaka druga korpa ide (polu)prazna. Sve meni interesantne staze su radile (Ogorjelice, Praca, Poljice) osim 31.12 i 01.01 (Ogorjelica nije radila).

Od restorana smo uglavnom isli u kolibu Kosuta (dnevni meni, pasulj, bosanski lonac, sirnice, burek, gulas, sarme), restoran pansiona Zlatna Zita i Rajska Vrata (ili Dolina). Za totalno unakazivanje treba od 8-10 evra po coveku. Za dorucak smo kupovali u mini marketu iznad Kosute gde su cene malo jace nego u Maxiju. Isti gazda drzi i "midi" market na Poljicama.

U Ski-rentalu Medo (na Poljicama) smo iznajmili opremu za devojku, 17 KM/dan (Dynastar karving, Lange cipele, stapovi) i instruktora (15KM/cas).
Gosti hotela Kosuta su iznajmljivali karving u hotelskom ski-rentalu za 13 KM /dan.

Putari redovno odrzavaju puteve tako da ni u jednom trenutku nismo koristili lance. Isli smo i u Sarajevo na cevape kod Zelje :).


Ako ima nekih pitanja... tu sam...

Grazer
09.01.2006, 16:31
ma skijanje je bilo super,na to nemam komentara samo kazem van skijanja sam poludeo od dosade.a bome ove godine cjene na jahorini su za 30% skuplje.samo mojih 8dana magla i vetar su bili neizdrzivi ali svejedno je bilo super skijati samo navecer se nema sta raditi

ski
09.01.2006, 16:33
A jel bilo kakvih desavanja u Bordu?

Grazer
09.01.2006, 16:36
prosao sam dva puta u setnjama oko 9 sata,avetinjski prazno

Misko
09.01.2006, 17:02
prosao sam dva puta u setnjama oko 9 sata,avetinjski prazno

I Pegy prazan?

Grazer
09.01.2006, 18:11
gore nisam isao tako da nemogu nista reci ali prijatelj jedan je gore bio smesten i kaze da ni on nije nigde isao pa zakljuci

chiki
09.01.2006, 19:01
A jel bilo kakvih desavanja u Bordu?

Bio je Knez i jedan od Matica pa Karaoke. Cuo od drugara instruktora da je u Pegiju bilo ludilo svaku noc do 2-3.

Misko
09.01.2006, 20:03
Cuo od drugara instruktora da je u Pegiju bilo ludilo svaku noc do 2-3.

Pazi ja sam prosle i predprosle godine u ovo vreme bio smesten u kuci iza Pegija. Svaku noc do 2-3 ludnica, narodnjaci kuvana rakija i udri :cug: pa me zato cudi kako je bilo prazno ove godine.

djceko
09.01.2006, 20:08
Pazi ja sam prosle i predprosle godine u ovo vreme bio smesten u kuci iza Pegija. Svaku noc do 2-3 ludnica, narodnjaci kuvana rakija i udri :cug: pa me zato cudi kako je bilo prazno ove godine.

ista situacija je prosle godine bila u Pinkiju i Lavini, da li zna neko kako je sada?

Hurmiza
10.01.2006, 09:33
Board je promenio fazon. Kafe je prosiren i duplo je veci (jedan od razloga sto izgleda prazno). Sad tamo sedi Dj i vrti neke trance hitice i jos ponesto.
Lavina - 2 lika kukaju bosanske tuzbalice (HMHari i ekipa) i malko je dosadno, doduse uz 10 tekila i nije dosadno.
Sto se cena tice iste su kao prosle godine tj. nisu 30% vece.
Kod Pegy-ija nisam bio jer mi je bilo daleko.

Misko
10.01.2006, 10:47
ista situacija je prosle godine bila u Pinkiju i Lavini, da li zna neko kako je sada?

Pink je najjaci, pevaljka rulz :cug:

djceko
10.01.2006, 10:56
Pink je najjaci, pevaljka rulz :cug:

Koja - crna ili plava?

Grazer
10.01.2006, 11:01
Bio je Knez i jedan od Matica pa Karaoke. Cuo od drugara instruktora da je u Pegiju bilo ludilo svaku noc do 2-3.
sve to sto nabrajas bilo je u bistrici a ne u bordu,za njega znam da je bio prazan.A za pegy neznam ja samo kazem sta mi je drug rekao a i za nekoga ko je smesten kod bistrici ili u okolini ne isplati se piciti do pegy,crkao bi...

Misko
10.01.2006, 11:05
Koja - crna ili plava?

Pa ne znam crnu, ovu koju znam je plavusa :ok:

djceko
10.01.2006, 11:13
Pa ne znam crnu, ovu koju znam je plavusa :ok:

Plavusa je bolja! Pevala je preko vikenda. Nadam se da ce ove godine opet...

lujo manga
10.01.2006, 15:33
Pozdrav ljudi, 21. januara idem prvi put na Jahorinu. U neke nove apartmane "DOBRO", ako neko ima informacije o tome neka pise.
Interesuje me jos i kakva je mogucnost da se uvece ide kolima do svih tih kafica, posto kao sto cujem sve je malo dalje.
Takodje me interesuje i kakve su cene da bih znao koliko da ponesem orjentaciono novca, znam, novca nikad dovoljno ali cisto informacija.

Misko
10.01.2006, 16:40
Interesuje me jos i kakva je mogucnost da se uvece ide kolima do svih tih kafica, posto kao sto cujem sve je malo dalje.
Takodje me interesuje i kakve su cene da bih znao koliko da ponesem orjentaciono novca, znam, novca nikad dovoljno ali cisto informacija.

Mozes ici kolima, mada ni pesaka nije neki preterani cim, naravno ne putem nego precicom sto spaja poljice i ogorjelice.

Cene su pristojne kao u beogradskim kaficima, nista epohalno.

HaLyl
10.01.2006, 18:35
Sa ekipom idem krajem februara ja Ja'orinu...i bicemo najverovatnije negde kod hotela Sator (rekose nam 30m od staze...)

Zanima me kakva je ta lokacija u odnosu na prodavnice, kafice, put i slicno...za stazu sam video na mapi i deluje ok ;) Tacno je na pola puta one zicare koja ide na Ogorijelicu...

Pozz :ski:

2d2f
10.01.2006, 22:37
pegi je rulao proshle godine ... a nadam se da ce i ove .. 7 dana pijancenja je je bilo ok svaku noc do 3-4

lujo manga
11.01.2006, 01:27
Hvala puno Misko, javljam se po povratku sa utiscima.

Poadrav, Lujo.

Mr.Lord
11.01.2006, 08:39
[quote=HaLyl]Sa ekipom idem krajem februara ja Ja'orinu...i bicemo najverovatnije negde kod hotela Sator (rekose nam 30m od staze...)
Na Jahorinu idem godinama unazad i uvek sam bio tu negde smešten. Prodavnice su blizu (imaš ih 2-3), staza je zaista na 20 metara od starog hotela Šator jedini je problem što je pojam kod šatora jako rastegljiv pa možeš biti smešten i puno niže a likovi ce ti reci da si kod šatora:glavaozid . Ta lokacija je jedino malo gadna ako se :cug: negde dole i prestanu da rade žice, onda moraš uz stazu (najkraći put nije i najlakši) ili putem do gore. Uživaj :smoke:

HaLyl
11.01.2006, 13:48
xexe
Hvala na ovom razumljivom opisu ;) A videcemo...valjda nas nisu zavrnuli...a i da jesu, boli me uvo! Nisam puno zahtevam, ionako cu u toj kuci samo da spavam i nesto pojedem ;)

Veliki pozz!

Mr.Lord
13.01.2006, 08:58
Naravno to je dobar stav

lujo manga
13.01.2006, 18:19
Ma kao da je bitno, samo da si na planini sa dobrim drustvom i da ima dovoljno snega, sve ostalo je lako popraviti.
Lep provod.
pozzzz

Ice
16.01.2006, 17:32
Bices zadovoljan sigurno. Zavidim ti.

ski
19.01.2006, 15:21
Ima li kakvih svezih vesti sa Jahorine po pitanju nocnog zivota,u kojim lokalima ima mase i dobrog provoda?

pop
19.01.2006, 15:41
Ima li kakvih svezih vesti sa Jahorine po pitanju nocnog zivota,u kojim lokalima ima mase i dobrog provoda?
Ja bih rekao da je u Studiu najbolji i najopusteniji provod u smislu da su ljudi prilicno neoptereceni tako da mozes da sretnes preslatke ribe koje uvece izlaze u ski kombinezonu sa opustenim tregerima i cirkaju kuvano vino,rakiju i dobro se zezaju.A ako si mozda vise za neku fency varjantu ala Kopaonik sa cicama u minicima i stiklama koje izlaze samo u vece ti onda podju u lavinu.Ova druga varjanta iako nije moj izbor ima svoje prednosti.Cice koje izlaze u studio preko dana skijaju pa su malo umorne za neke druge eventualne aktivnosti dok su ove u Lavini oko 2 ujutru najsvezije jer ceo dan prespavaju.Toliko o mojim utiscima.

Misko
19.01.2006, 17:08
Ako mene pitas Peggy i Pink je kombinacija koja rulz. :ok: Lavina je fancy, ok je al prosle godine je bila smor muzika. Studio gde je to jel to onaj kafic u podnozju poljica?

ski
19.01.2006, 18:57
S obzirom da cu biti u Zlatnim Zitima bice lepa ruta do Peggy-a i Studia,nadam se da ce taksisti raditi do kasno u noc

Milan NS
20.01.2006, 10:08
Moj izbor je Peggy.
Godinama.

pop
20.01.2006, 14:01
Da studio je u podnozju poljica,bivsa polazna stanica jednoseda.

Grazer
20.01.2006, 15:19
studio neradi,tj pansion poljice,kafic je ove god zatvoren,tj.bio je barem kad sam ja bio pre 10 dana

Joja
21.01.2006, 22:10
Studio ne radi !? :(

Steta, tamo je prosle zime bilo super !

Misko
29.01.2006, 00:17
Stigoh sa jahorine danas. Utisci su vise nego impresivni.

Zice rade sve, trazio sam uzaludno mrlje i kapljanje ulja sa zica medjutim bezuspesno, a bas sam se potrudio, moj zakljucak je da toga ima samo prvih par dana sezone kad ih podmazu, posle nema 10000000%. Cene pristojne ne vidim neka znacajnija odstupanja.


Staze sredjene kao piste, bas za klasu bolje nego predhodne 2 godine kad sam bio. Sad ima i mini skakaonica, neke delove ostavili za board neke sa hupserima, a velika vecina piste u bukvalnom smislu te reci. Guzve ne postoje, max sto sam cekao je 2 min i to samo na praci i na ogorjelici kec, na ostalim se ne ceka nista. Mislim da od ovg nemoz bolje.

Nocni zivot bruka, Board je sad preuzeo najbolje mesto.

milenija
05.02.2006, 12:29
Evo par informacija: Studio je proradio u petak, 3.2. pre toga nije uopste radio. Cela nedelja je bila suncana, snega dovoljno, jedino sto je praca bila zatvorena 4 dana, proradila je tek u subotu 4.2. Valjda cuvaju sneg, mada je i pre toga bila jezivo zaledjena. Krenula je guzva, valjda je poceo raspust, prosle nedelje je bilo samo ne-skolske dece. Sad je krkljanac...

vujche
05.02.2006, 15:34
Stigoh sa jahorine danas. Utisci su vise nego impresivni.

Zice rade sve, trazio sam uzaludno mrlje i kapljanje ulja sa zica medjutim bezuspesno, a bas sam se potrudio, moj zakljucak je da toga ima samo prvih par dana sezone kad ih podmazu, posle nema 10000000%. Cene pristojne ne vidim neka znacajnija odstupanja.


Staze sredjene kao piste, bas za klasu bolje nego predhodne 2 godine kad sam bio. Sad ima i mini skakaonica, neke delove ostavili za board neke sa hupserima, a velika vecina piste u bukvalnom smislu te reci. Guzve ne postoje, max sto sam cekao je 2 min i to samo na praci i na ogorjelici kec, na ostalim se ne ceka nista. Mislim da od ovg nemoz bolje.

Nocni zivot bruka, Board je sad preuzeo najbolje mesto.

Ma jel mi to o istoj Jahorini pricamo,vrijeme je i bilo da upale te ratrake,mada da budem iskren vidio sam neke slike sa Jahorine i prijatno se iznenadio.E kad bi jos poceli sa zicama nesto radit.Zadnji put kad sam bio bilo je neke price bi Bojan Krizaj treba uletit sa nekim parama,jel za hotel ili koncesiju na zicare,nisam siguran.Jel neko zna nesto o tome ili je bila neke izmisljotina.

lotlorijen
05.02.2006, 15:51
cesto zice tamo ne rade zbog VETRA i magle..........

stekan
05.02.2006, 17:09
Zadnji put kad sam bio bilo je neke price bi Bojan Krizaj treba uletit sa nekim parama,jel za hotel ili koncesiju na zicare,nisam siguran.Jel neko zna nesto o tome ili je bila neke izmisljotina.Nažalost, opet je smještaj u pitanju. Bojan zajedno sa nekim domaćim ljudima gradi nanovo hotel Vučko.
Nove žičare i umjetni snijeg će sačekati privatizaciju skijališta. Domaći političari su izgleda zacrtali visoku cijenu po kojoj će skijalište dati nekom drugom.

vujche
05.02.2006, 20:36
Nažalost, opet je smještaj u pitanju. Bojan zajedno sa nekim domaćim ljudima gradi nanovo hotel Vučko.
Nove žičare i umjetni snijeg će sačekati privatizaciju skijališta. Domaći političari su izgleda zacrtali visoku cijenu po kojoj će skijalište dati nekom drugom.

Znaci da sam ipak dobro nacuo sto se tice Krizaja,steta sto pare nije usmjerio na zice i topove.Ovako ce mo se onda jos malo nacekat.samo da privatizacija ne bude kao kod nas,prvo totalno uniste firmu,u ovom slucaju skijaliste pa onda prodaju za neku sicu,a politicari koji su bili blizu vatre trljaju ruke.

Misko
05.02.2006, 20:37
Ma jel mi to o istoj Jahorini pricamo,vrijeme je i bilo da upale te ratrake,mada da budem iskren vidio sam neke slike sa Jahorine i prijatno se iznenadio.E kad bi jos poceli sa zicama nesto radit.Zadnji put kad sam bio bilo je neke price bi Bojan Krizaj treba uletit sa nekim parama,jel za hotel ili koncesiju na zicare,nisam siguran.Jel neko zna nesto o tome ili je bila neke izmisljotina.

Ja sam takodje prijatno iznenadjen, jer na pocetku ove sezone price koje su kruzile nisu bile bas pozitivne. Po mom misljenju gore je bolje nego sto je bilo predhodne 2 godine, ali naravno takodje se slazem da je skijaliste smesno porediti u odnosu na zap. evr. centre, ali kada se poredi sa scg centrima ja ne znam ni jedan bolji. Takodje kada sam bio gore, bio je i Bojan Krizaj bas smo gledali coveka kako skija sa ne znam tacno kojom ski skolom, i takodje nacuo oko izgradnje hotela, mada kao sto kaze Stekan u pitanju je smestaj :( a ne neke bitnije stvari. Meni cak ni zice ne smetaju toliko koliko mi smeta sto nema topova, neki zicar mi je rekao da su ih prodali za vreme rata. Zice jesu antika al barem idu pristojnom brzinom i nema guzve meni je to za sada (verovatno dok ne probam neki centar preko) dovoljno.

stekan
05.02.2006, 21:08
Zice jesu antika al barem idu pristojnom brzinom i nema guzve meni je to za sada (verovatno dok ne probam neki centar preko) dovoljno.
Žice su bar dvostruko sporije od četverosjeda na Gerlitzenu, a mi rijetki sa visinom preko 2m imamo na Jahorini još jedan problem: zbog dugačke potkoljenice je vrlo teško, a ponekad i nemoguće staviti skije na šipke kad se spusti "rampa". Koljena su jednostavno previsoka. Samo da vas podsjetim da je na tim šipkama nekad vrlo davno bila guma protiv oštećenja skija. Sa tom gumom je prostor za koljena još manji.

vujche
05.02.2006, 21:30
U potpunosti se slazem sa Stekanom,na MG na vrh vozi jedan dvosjed i sesterosedeznica,paralelno su jedna sa drugom.Tu se najbolje vidi koliko je brzi 6sjed.

Misko
05.02.2006, 21:53
Žice su bar dvostruko sporije od četverosjeda na Gerlitzenu, a mi rijetki sa visinom preko 2m imamo na Jahorini još jedan problem: zbog dugačke potkoljenice je vrlo teško, a ponekad i nemoguće staviti skije na šipke kad se spusti "rampa". Koljena su jednostavno previsoka. Samo da vas podsjetim da je na tim šipkama nekad vrlo davno bila guma protiv oštećenja skija. Sa tom gumom je prostor za koljena još manji.

Stekane naravno da su spori za isklopive al probaj dvosed na Zabljaku ili nove (ne i isklopivi) cetvorosede ilibilo koje druge dvosede na Kopu pa ces videti da su brzine u najmanju ruku pristojne :), da nekazem kvantne u poredjenju sa ostalim pomenutim skijalistima. Da zice idu malo brze pri ulazenju bi ako ne pazis mogle da ti slome nogu od udarca. Meni se vise ljudi zalilo da ga je zica bar jednom dobro oplavila kad nije pazio. Kad smo vec kod nogu, totalno te razumem posto kuburim sa istim problemom, po neki put mislim a evo stadoh kad ono sipka izmedju skije i cizme :). Ja to nekako prevazilazim tako sto stavljam noge pod uglom prvo jednu pa drugu. Znaci ni toga napolju nema, extra nema sta.

stekan
06.02.2006, 09:05
Stekane naravno da su spori za isklopive al probaj dvosed na Zabljaku ili nove (ne i isklopivi) cetvorosede ilibilo koje druge dvosede na Kopu pa ces videti da su brzine u najmanju ruku pristojne :), da nekazem kvantne u poredjenju sa ostalim pomenutim skijalistima. Da zice idu malo brze pri ulazenju bi ako ne pazis mogle da ti slome nogu od udarca.
Ja sam samo spomenuo brzinu dvosjeda na Jahorini. U Austriji su dvosjedi osjetno brži i imaju pokretnu traku za ubrzavanje skijaša prije momenta sjedanja.

Kad smo vec kod nogu, totalno te razumem posto kuburim sa istim problemom, po neki put mislim a evo stadoh kad ono sipka izmedju skije i cizme :). Ja to nekako prevazilazim tako sto stavljam noge pod uglom prvo jednu pa drugu. Znaci ni toga napolju nema, extra nema sta.
Vjerujem da si "kraći" od 2m, pa opet imaš isti problem. Zamisli koju gimnastiku ja upražnjavam da bih se smjestio u korpu. U Austriji tih problema nemam. Čak i kad je kupola od pleksiglasa (protiv vjetra) spuštena.

Miško, požuri, trebaš otići na skijanje na zapad prije nego krene novi svjetski rat. Kako je krenulo da "kuva" u svijetu, svašta će biti.

Misko
06.02.2006, 21:07
Miško, požuri, trebaš otići na skijanje na zapad prije nego krene novi svjetski rat. Kako je krenulo da "kuva" u svijetu, svašta će biti.

Pa sta ja znam na pocetku sezone sam razmisljao 7-8x ovde ili jednom ko covek preko, i reko ajd 7-8 je 7-8x, al sledece godine cu preko 100%.

sallle
06.02.2006, 22:37
Pa sta ja znam na pocetku sezone sam razmisljao 7-8x ovde ili jednom ko covek preko, i reko ajd 7-8 je 7-8x, al sledece godine cu preko 100%.

pitaju muju jednom,
-mujo bolan, bil ti jednom brenu ili dvaput hasu
mujo odgovara: brena je brena, al dvaput je dvaput !

:)

lotlorijen
06.02.2006, 23:32
Misko, a kako komentarises to sto i kad na Jahorini rade sve zice,samo je mali broj staza sredjen za skijanje.staze oko zelje i olimpika su retko kad "otvorene"...a da ne govorimo o stazi koja je ako se ne varam bila zenski spust(nisam siguran). to je staza kada sidjes sa "zelje" pa ides skroz levo,pa se onda spustas prema praci i ulazis na pola prace... sta je sa tom stazom? najlepsa staza a nikad nije sredjena...

pozdrav
jako jednostavan odgovor vozi je po dubokom snegu, godinama za redom je vozimo ja i mji prijatelji i savrsena je bas ovako netaknuta