PDA

Pogledati punu verziju : Railflex Vs Carving Plate



chaghaboo
26.10.2010, 19:05
Znam da je ovo verovatno pitanje tipa "Šta je starije, kokoška ili jaje", ali iskustva i diskusija na datu temu bi mogli da pomognu mnogima pri izboru. Ili barem da pri kupovini ne beže od jednog od dva ponuđena misleći da je onaj drugi napredniji.

Da li dajete prednost jednom od ova dva sistema i zbog čega?
Ili možda smatrate da svaki ima prednosti u određenim uslovima?
Ili mislite da je potpuno nebitno koji se nalazi na vašoj skiji?
Kakva su vaša iskustva, ako ih imate, sa jednim a kakva sa drugim sistemom?

stekan
26.10.2010, 19:19
Mislim da ovdje vrijedi narodna: šta dobiješ na mostu, izgubiš na ćupriji.

Kod Railflex-a je prednost slobodnije savijanje skije između vezova, ali je pitanje koliko nas to može realno da osjeti. Prednost (a možda i mana) je što se vezovi mogu lakše podesiti za različite dužine đona pancerica. Mana je trošenje kliznih dijelova veza i šine, te rizik od povećanja "lufta" i "klaparanja" veza na šini, tj. manja preciznost u vožnji.

Prednost CP-a je što je vez privrnut "kako Bog zapovjeda" i "klaparanja" neće biti garant. CP je jeftiniji za proizvodnju, ali ne znači i da je generalno lošiji.

hehehe
26.10.2010, 19:51
Moj prošli Fischer je bio sa Railflex klizajućim vezovima a ovaj sad ima standardnu ravnu ploču bez predefinisanih rupa i "fiksirane" vezove.
Mislim da je "normalnim" skijašima (u tu kategoriju ubrajam 999 promila skijaša) sasvim svejedno koji sistem je u pitanju jer oba drže pancu izdignutu iznad površine daske bar 8-10mm (verujem da će ti Stekan ovo reći do u desetu od mm:))...

"Slobodni" zavrtnji ispod Railflex šina možda omogućavaju lakše krivljenje skije ispod same pance prilikom zavoja al ne verujem da "smrtnim" skijašima to znači previše...
Kod Carving ploče ovo je rešeno razmakom od par milimetara između prednjeg i zadnjeg dela iste.

Railflex omogućava da skija očas posla i bez nekog posebnog alata promeni skijaša... podešava se za bilo koju dužinu pance uz pomoć novčića.
Za ovu radnju vezovi na Carving ploči se moraju premontirati.

Težište veza se na Railflex sistemu može pomerati napred ili nazad od sredine skije za 15mm u zavisnosti od želja ili znanja skijaša takođe bez alata ali sa već pomenutim novčićem.
Ova radnja na Carving ploči podrazumeva premontiranje vezova...

Eto... pa izaberi sad... :D

hehehe
26.10.2010, 19:53
E jebeš forum koji te ne obavesti da je u međuvremenu neko postovao... :D