PDA

Pogledati punu verziju : Sapa nekako lepo napise, ono sta napise



sas35bgd
19.10.2010, 23:06
Nekako svake godine pre odluke gde cu na zimovanje, malo na netu obidjem Swicu i njena skijalista. I svaki put odustanem. Sapa je napisao tekst koji mi se dopao jer odise iskrenoscu. Napisao covek sta je OK ali i spomenuo nedostatke. Navikao sam u zadnje vreme da kad mi neko prepricava gde je bio upotebljuje uvek superlative. Valjda ljudi iz pijeteta prema novcu koji su dali , hvalospevimaodaju pocast lokaciji na kojoj su bili .
Motivisan podatkom da na skijalistu radarima kontrolisu brzinu, setih se da je prosle godine pala sajla na Kopu, i da nije pokrenut postupak protiv odgovornih,a decko je polomio nogu. U Swici su pouceni slicnim iskustvima pokrenuli zastitu skijasa na razne nacine, pa i ogranicavanjem brzine. Odgovornost u svakom trenutku. A odgovornost je pre svega zbog samog skijalista, jer su velike ostete koje skijalista isplacuju povredjenima
Pre 2 godine godine , decko od 16 godina( sin moj) je polomio ruku u Val Gardeni, i nije proslo 3 minuta, a vec pored njega su bili i medicinska sluzba i dva skipolicajca. Policajci su uzeli izjavu od mene, slucajnog prolaznika i sluzbe medicinske zastite. Kasnije, u hiruskoj ambulanti, saznali smo da je jedna zena polomila kuk, jer je na nju naleteo neoprezan border i nakon incidenta pobegao. Policija se raspitivala satima o borderu, kako bi imali resen slucaj, a ne NN lice, jer bi ona mogla da tuzi SKICENTAR, ako ne nadju bordera. Par sati kasnije, mi smo zavrsili imobilizaciju ruke, a upravo tada su usli dva policajca vodeci uplakanaog mladica sa lisicama na rukama. Doveli su ga da zena potvrdi da je on upravo naleteo na nju na stazi....

Sapa
20.10.2010, 23:05
uh...fala na kompljimentima Sas, prosto mi neprijatno citati post o samom sebi; nego moderator de ti ovo ziv bio prebaci u offtopic, ovo potpuno nezasluzeno stoji u podforumu Swici.
ps
a sto se mjera bezbjednosti na skijanju tice i apelu na savjest svakog od nas, sve se slazem od slova do slova.