PDA

Pogledati punu verziju : koze



wlad
19.10.2010, 12:39
Izvor:Halo Vesti (http://halovesti.com/2010/10/koze-se-setkaju-po-skoro-vertikalnom-nasipu-visokom-50-metara/)

Koze se šetkaju po skoro vertikalnom nasipu visokom 50 metara

5355

Fotografije na kojima se krdo koza bezbrižno šetka po gotovo vertikalnom nasipu visokom 50 metara, zapanjile su čak i neke zoologe koji su snimke videli na internetu.

Iako se na prvi pogled ne primećuju, na strmom nasipu na severu Italije uslikane su alpske ibeks koze, koje su se bez imalo poteškoća pentrale po padini.

Spretne životinje inače žive u vrlo strmim i kamenitim planinskim područjima, na visini i do 4,600 metara i za njih šetanje po nasipu ne predstavlja nikakav poseban podvig. Veruje se da su se uspentrale na vertikalni nasip zbog ispaše, tačnije kako bi lizale kamenje zbog soli.

Inače, alpske ibeks koze su vrsta divokoza koje žive u Alpima i na jako visokim područjima traže zaštitu od predatora.

5356

---

Da se zna da magarci nisu superiorna bića, ipak su to (divo)koze :)

Milos011
19.10.2010, 14:20
Ovo nisu koze... ovo su konZe (ko munZe što je)

trendo
19.10.2010, 15:54
Stvarno sam vidzao divo koze gde i kako se pentraju ali ovo:hair:
Da im alpinisti pozavide

milos_pg_91
19.10.2010, 17:26
hahahahahah, jos ne vjerujem! super koze:sm017:

macak011
19.10.2010, 17:45
I ko je sad lud: krave ili koze?

Grazer
19.10.2010, 18:10
Ovo nisu koze! Ovo su nindze

Sapa
19.10.2010, 19:39
Izvor:Halo Vesti (http://halovesti.com/2010/10/koze-se-setkaju-po-skoro-vertikalnom-nasipu-visokom-50-metara/)

Spretne životinje inače žive u vrlo strmim i kamenitim planinskim područjima, na visini i do 4,600 metara i za njih šetanje po nasipu ne predstavlja nikakav poseban podvig. Veruje se da su se uspentrale na vertikalni nasip zbog ispaše, tačnije kako bi lizale kamenje zbog soli.

Da se zna da magarci nisu superiorna bića, ipak su to (divo)koze :)

Mozda nisi upoznat Wlade, ali u sklopu udruzenja ski-magare je od nedavno oformljena jedna elitna sekcija (da ne kazem jedinica) zvana ski-koza; ime upravo inspirisano gore navedenim osobinama ove plemenite zivotinje; u pripremi je stampanje promotivnog materijala i nekoliko akcija koje treba da popularisu uzgoj koza u nasim krajevima

wlad
19.10.2010, 20:08
Tek sam sada video da postoji i logo ;)

5361

stekan
19.10.2010, 20:14
... u sklopu udruzenja ski-magare je od nedavno oformljena jedna elitna sekcija (da ne kazem jedinica) zvana ski-koza...

... a za sponzora imaju humanitarnu organizaciju pod imenom Koza Nostra.

Sapa
19.10.2010, 20:22
... a za sponzora imaju humanitarnu organizaciju pod imenom Koza Nostra.

sta reci osim upadica ala Stevo

:smoke::sm011::D

ps
stevo ba, ti znas da mi iz 'udruzenja" postujemo Omertu :sm003:

stekan
19.10.2010, 21:11
stevo ba, ti znas da mi iz 'udruzenja" postujemo Omertu :sm003:

Ja i Omerta smo stari jarani, ali ne brini, ništa mu neću reći.:smoke:

sas35bgd
20.10.2010, 19:49
Video sa kozama koje pasu vertikalno

http://www.youtube.com/watch?v=SR9k76OxzfA&feature=player_embedded
Mada, ako se malo vise udubite u problematiku gravitacije, primetice te da nesto nije u redu. Ove italijanske alpske divokoze u pohodu na branu Cingino, lizu so s kamenja koje stoji vertikalno.
Nedavno je bila reportaza o selu Šopron na Kalniku gde kada idete iz pravca Križevaca auto ide uzbrdo na leru.
Na pojedinim delovima asfaltnog puta Lebane - Dobre Vode, automobil izbačen iz brzine sam kreće uzbrdo i to sve više ubrzavajući. Voda prosuta po asfaltu ne sliva se niz put, već kreće ka uzvišenju. Čitav uporednik 43 stepena severno od ekvatora poznat je po jakim promenama i nesvakidašnjim pojavama, kaže prof. dr Milivoje Maćejka, geograf iz Prokuplja.
Ovo je jedna teorija-problem gravitacije
Druga teorija zasniva se na genetski modifikovanim kozama. U periodu dok u Evropskoj Uniji nije donet zakon o genetskom modifikovanju biljnih kultura i zivotinja, u ovoj oblasti u Italiji, vrsena su razna ispitivanja. Tako je doslo do genetskog ukrstanja pauka Arenaida sa divokozom Rupicapra rupicapra, i nastala je zivotinja sposobna da savladjuje vertikalne barijere.

wlad
21.10.2010, 13:14
Milivoj je tenkre ;), bilo je tih slučajeva da auti idu uzbrdo i da voda teče uzbrdo, ali da su ti prof/dr/mr pogledali barem wikipediju (http://en.wikipedia.org/wiki/Gravity_hill) videli bi da se radi o optičkoj varci a ne o anti-gravitacionim poljima i levitacijama - u prevodu: se*em se ja na njihove titule kada lupaju gluposti :).

Sa druge strane brana je prilično uspravna, i taman da ima optičke varke, nisam čio da se brana pravi vodoravno - tako da su divokoze stvarno nindža ratnici :D.

Sapa
21.10.2010, 18:17
Sa druge strane brana je prilično uspravna, i taman da ima optičke varke, nisam čio da se brana pravi vodoravno - tako da su divokoze stvarno nindža ratnici :D.

Moje ljubimice kri-kri koze sa Krita;
5379
tako sam ih nekad davno dozivijo u nekoj klisuri, obrnak je bio okomit, a na njemu cijelo stado pase ko da su u sred neke livade, fakat nije bila opticka varka

Sapa
21.10.2010, 18:23
Ovo je kri kri, a na slici gore 'obicna'' kozica

macak011
22.10.2010, 13:53
Milivoj je tenkre ;), bilo je tih slučajeva da auti idu uzbrdo i da voda teče uzbrdo, ali da su ti prof/dr/mr pogledali barem wikipediju (http://en.wikipedia.org/wiki/Gravity_hill) videli bi da se radi o optičkoj varci a ne o anti-gravitacionim poljima i levitacijama - u prevodu: se*em se ja na njihove titule kada lupaju gluposti :).

Sa druge strane brana je prilično uspravna, i taman da ima optičke varke, nisam čio da se brana pravi vodoravno - tako da su divokoze stvarno nindža ratnici :D.

evo jedna opticka iluzija:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ames_room.ogv

a evo i objasnjenja:

http://www.youtube.com/watch?v=Ttd0YjXF0no

Meni je na prilazu Kopu od Josanicke banje jedne noci prosle godine na nekih 10tak km do Putnika, auto u leru krenuo "uzbrdo". Nas dvojica u kolima zakleli bismo se da je uzbrdica u pitanju, odnosno skoro vodoravno, ali ipak uzbrdo, bar tako izgleda! On izasao iz kola, gleda i ne veruje, a ja za volanom i nismo mogli da verujemo obojica.. e sad, bila je noc, 2-3 ujutru, mi sami na putu, umorni, smetovi bar pola metra...verujem da ima posla za Milivoja! :) Cenim da je bila opticka varka kao i ova soba..

Sto se koza tice, pa jasno se na snimku vidi da su na SKORO vertikalnom zidu brane, ne bih rekao da je iluzija u pitanju niti bilo kakav video-mont.. :sm017:

sunCica
22.10.2010, 15:45
Jednog dana kad porastem biću koza!!!

macak011
22.10.2010, 16:26
ja sam vec koza! u horoskopu..:sm021:

sas35bgd
22.10.2010, 19:56
Na ovom forumu na cudan nacin ljudi pre mene pisu o kozi
Nega koze
Masna koza
Koza I sunce
Koza u solarijumu
Muškarci retko brinu o svojoj kozi i nimalo se ne trude da je posebno neguju, verujući da to rade samo zene. Međutim, to je netačno, jer svaka koza zahteva negu i paznju . Da bi ostala zdrava, kozi je potreban i vitamin C…..

wlad
22.10.2010, 20:03
A vidim da je neko ovde nešto i gucnuo :dziveli:

Sapa
22.10.2010, 20:15
A vidim da je neko ovde nešto i gucnuo :dziveli:

ma jok, meni ovo vise mirise na neku ozbiljnu duvku, sas je pretjerano inspirisan; al je zaboravijo da je kozi od vitamnia C daleko potrebniji vitamin E.

sas35bgd
22.10.2010, 21:08
Bilo bi ne realno da na osnovu slike izvesnog "Zoke Bosanca" stvaram pogresnu sliku o Sapi. :) .
Nema potrebe ni Wlad u nedostatku snega i aktuelnih skitema da siri antagonizam prema meni i kompromituje me i u javnosti siri sliku o meni kao alkoholicaru.
Srescemo se na nekom skijalistu, bice ti ne prijatno zbog insinuacija

Btw-autoru teme nisam rekao da je pod dejstvom lakih droga kad je na skijaskom forumu otvorio temu "Koze"-Cak mi bilo simpa

Sapa
22.10.2010, 21:31
Bilo bi ne realno da na osnovu slike izvesnog "Zoke Bosanca" stvaram pogresnu sliku o Sapi. :) .
Zemu Zokija na zalost poznajem samo preko nosaca zvuka; al nemam sta da krijem decko mi je idol, a ovim putem bi da skrenem paznju na njegov novi CD.

Srescemo se na nekom skijalistu, bice ti ne prijatno zbog insinuacija

tu si u pravu; al valjda ces da razumjes; petak je vece, valja nekako izbacit sve frustracije nagomilane u proteklih 5 radnih dana; a priznaces naj lakse je omalovazavati i vrijedjati druge preko interneta, generalizovati, biti arogantan naci neku zrtvu pa se na njoj izivljavati; naravno da se na to usudjujes samo sakriven iza tastature na bezbjednom rastojanju, u svadnevnom zivotu prikrivas komplekse, a ono malogradjansko te gusi da i disanje postaje otezano. tako;


Btw-autoru teme nisam rekao da je pod dejstvom lakih droga kad je na skijaskom forumu otvorio temu "Koze"-Cak mi bilo simpa
a jok momcino ti jedva doceko da neko kreno sa nebulozama a ti da nastavis...



:D

wlad
23.10.2010, 01:18
Nema potrebe ni Wlad u nedostatku snega i aktuelnih skitema da siri antagonizam prema meni i kompromituje me i u javnosti siri sliku o meni kao alkoholicaru.

Srescemo se na nekom skijalistu, bice ti ne prijatno zbog insinuacija

Izvinjavam se, šalio sam se ali sam izgleda preterao, nadam se da ćeš mi oprostiti i da mi neće biti neprijatno zbog toga kada se budemo sreli.


Btw-autoru teme nisam rekao da je pod dejstvom lakih droga kad je na skijaskom forumu otvorio temu "Koze"-Cak mi bilo simpa

Da, u temi Off - Topic :D, tema je između ostalog bila (za upućene) provokacija drugu Sapi, koji se prepoznao odma i javio :D (on je pisao o Magaretu kao super biću, pa sam ga prozvao da je [ipak] koza konZa ;)).

I ne bi mnogo pogrešio kada bi ustvrdio da sam bio pod dejstvom lakih droga kada sam započeo ovu temu ;), ne znam šta sam tada konzumir'o ali verovatno je u pitanju bio Jak Danijel :D. Tako da si me sada (mojom) greškom kompromitovao na ovom forumu, ali šta ću, moraću da trpim kada sam sam za to kriv...

sas35bgd
23.10.2010, 09:57
http://ml-in.facebook.com/group.php?gid=17325409143