PDA

Pogledati punu verziju : Francuska skijališta



Grazer
18.10.2010, 11:43
Mala pomoc!
Ove god cu prvi put u Francusku na skijanje pa mi treba savet koji centar da izaberem?
Na raspolaganju su sledeci:
Alpe D’Huez, La Plagne, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Menuires, Tignes, Val d'Isere, Val Thorens.

Idem s devojkom,ja kao napredan skijas i ona koja nikada nije stala na skije i zeli da proskija.Znaci da se ja fino iskijam a i da za nju imaju adekvatne staze da nauci. Prednost imaju i centri koji imaju bogat nocni zivot u ponudi.

Trenutno stvarno nemam vremena da prostudiram sve ove centre pa molim one koji se razumeju da posavetuju!

Hvala unapred

Milos011
18.10.2010, 11:49
Moja preporuka je 3D. Doduše od ovih centara što si nabrojao sam skijao "samo" u 3D i Espace Killy, ali mislim da je za početnika bolji izbor 3D od Tignesa/Val d Isere. A što se provoda tiče, trebalo bi da Val Thorens zadovolji potrebe....

Sapa
18.10.2010, 11:51
svaki je od tih pomenutih dobar za skijanje, za svakog ponesto. plazanja niz padinu do besvjesti; licno bi u ovom izboru otiso u alp'd huez. val disere je naravno chique par excelance, ali za ponudu smjestaja koju nude su nekulturno skupi; francuski kvadrati smjestaja, a cjene astronomske. ostalo pogledaj ovaj forum svi su o necemu nesto napisali; nego stas u francuskoj pored silne austrije pa na kraju krajeva i Schwitse? ono jest franak otiso nagore, ali ipak ;)

Grazer
18.10.2010, 14:02
Nisam nikad bio u Francuskoj a po AUT sam se svagde naskijao a icu ove sezone na jednodnevne ski izlete po AUT

Grazer
18.10.2010, 14:04
Moja preporuka je 3D. Doduše od ovih centara što si nabrojao sam skijao "samo" u 3D i Espace Killy, ali mislim da je za početnika bolji izbor 3D od Tignesa/Val d Isere. A što se provoda tiče, trebalo bi da Val Thorens zadovolji potrebe....
3D nema u ponudi.
Znaci samo ovi centri sto sam naveo jel oni su u ponudi agencija.

U stvari sad ne kontam,nesto gledam i neki od ovih centara spadaju pod 3D jel tako?

Les meniures je u 3D?

dzoni_ski
18.10.2010, 14:32
Da Val Thorens i Les Menuires su ti u 3D.Moja preporuka za Espace Killy(Tignes i Val D'isere) :ski:

marsi
18.10.2010, 15:54
bio sam u Les Menuiresu i u Val Thorensu od ponudjenih opcija, i ako ti je bitan i nocni zivot onda definitivno Val Thorens, jer u Menuiresu skoro pa i da nema nocnog zivota... Pored diskoteke i par pubova gotivna stvar u Val Thorensu su i 2 lokala na stazi u kojima imas zezanje i preko dana... tipa zurka krene oko 3 i traje do 6-7, tako da posle ovoga i ne moras uvece da izlazis, makar ne svako vece...
http://www.youtube.com/watch?v=VwUmkJpIybM

barrcode
18.10.2010, 17:06
napredan skijaš + 1. put skijaš:
- što se tiče samog skijanja Val dIsere malo bolji od ostalih (mada ni on nije najsrećnije rešenje za početnike - ali ima staza). (Alpe dHuez je bolji za početnike, ali je neuporediv u svim ostalim kategorijama.)
- što se tiče apres-ski : Val dIsere DALEKO bolji od ostalih. Odnosno najbolji u toj kategoriji u FRA. (la folie douce recimo od 15h pa dok se nespustite, a posle je više nego bogata ponuda)

Mana je što je Val dIsere isto tako i ubedljivo najskuplji od ponuđenih. Jeftinija alternativa je Tignes, ali onda moraš da se NEKAKO nateraš da kreneš ranije nego što bi hteo i uhvatiš zadnju žičaru za Tignes.

(les Arcs, la Plagne na žalost nisam video; Les Deux Alpes me nikada nije ni zainteresovao)

Grazer
18.10.2010, 19:12
Koliko vidim po prici a i gledao sam upravo ski kartu Val Thorens bi mozda mogao biti najbolja opcija: Od kvalitete skijanja do nocnog zivota!

Sapa
18.10.2010, 19:14
Mana je što je Val dIsere isto tako i ubedljivo najskuplji od ponuđenih. Jeftinija alternativa je Tignes, ali onda moraš da se NEKAKO nateraš da kreneš ranije nego što bi hteo i uhvatiš zadnju žičaru za Tignes.

(les Arcs, la Plagne na žalost nisam video; Les Deux Alpes me nikada nije ni zainteresovao)

ma krelci francuski, cjenetine napucali u tom D'isereu, a ne nude ni pola komfora ozbiljnijih svajcarskih centara.
a les arcs i la plagne sta covjek da kaze; dobro je skijanje u oba centra, al nekako mi se tamo ne svidja; osim u belle plagne i plagne village koji leze centralno na skijalistu, veza je losa ako si smjeten u selima tipa les coches, ne skija ti se do apartmana od 4 popodne tolika je guzva i toliko je usko grlo. onu gondoletinu na dva sprata do les arcs ne znam dal su popravili u medjuvemenu. a i sa tom godnolom je to tri dana jahanja od jednog do drugog skijalista pa ih ja i ne racunam ko povezane centre.

oggy
19.10.2010, 00:19
Nisam bio u Les 2 Alpes i Paradiski. Od ostalih, slozio bih se da je Alpe de Huez ubjedljivo najbolji za pocetnike, gomila zelenih na dnu, a staze nekako postepeno postaju sve teze kako ides vise, bas idealno. Val d'Isere nije los za jer se mozes gondolom izvuci na (i vratiti sa) Solaise, tamo ima dosta plavih staza, sve ostale su momacki zajebane. VT onako, Menuires gori, Tignes najgori.

Apres ski bih prepustio mjerodavnijim, ja sam ionako bio uvijek u mrtvim terminima (decembar ili januar).

CrazyKong
19.10.2010, 14:41
Vidis kako je to 100 ljudi 100 cudi i utisaka.
Uz dužno poštovanje kolegi Oggyju, meni je Tignes isto odličan centar, možda i bolji od VdI, a takođe LM mi je isto ok, pogotovu za hladnijih dana na popodnevnom suncu i praznim stazama...

Mislim da necu pogresiti ako kazem da su sva navedena sjajna mesta za skijanje, i da su u pitanju nijanse, ili možda vremenski uslovi po kojim smo skijali, ili društvo ili sve po malo.... :)

wlad
19.10.2010, 15:00
Ne bi da branim druga oggy-ja, ali mislim da se niste dobro razumeli, ili se on nije dobro odrazio ;).

Ako mi dopusti, rekao bih da je mislio da je Tignes "najgori" za početnike, pošto je pitanje bilo koje je dobro skijalište od navedenih - ali za devojku koja prvi put staje na skije, a momak je super skijaš :).

A možda ste se vi i dobro razumeli a ja nisam :)

oggy
19.10.2010, 15:24
@Crazy: hebo te Tignes... :D

Da, mislio sam za pocetnike.

Grazer
19.10.2010, 18:06
Ma kako stvari stoje Val Thorens pada

plageton
21.10.2010, 17:29
Koliko vidim po prici a i gledao sam upravo ski kartu Val Thorens bi mozda mogao biti najbolja opcija: Od kvalitete skijanja do nocnog zivota!

Ja bih verovatno isto tako odabrao.

plageton
21.10.2010, 17:38
Nisam bio u Les 2 Alpes i Paradiski. Od ostalih, slozio bih se da je Alpe de Huez ubjedljivo najbolji za pocetnike, gomila zelenih na dnu, a staze nekako postepeno postaju sve teze kako ides vise, bas idealno. Val d'Isere nije los za jer se mozes gondolom izvuci na (i vratiti sa) Solaise, tamo ima dosta plavih staza, sve ostale su momacki zajebane. VT onako, Menuires gori, Tignes najgori.

Apres ski bih prepustio mjerodavnijim, ja sam ionako bio uvijek u mrtvim terminima (decembar ili januar).

Što se konfiguracije staza tiče, 2 Alpes je tu najgori, to je bitno zato što je u pitanju par skijaš/neskijaš. Staze pred samim mestom su duge i ubistveno crne, osim jedne, koja služi za evakuaciju slabijih skijaša sa planine. Ali inače je to dobro mesto, možda je to jedina mana, ako je mana.

Janbo
26.11.2010, 23:46
Nemoj da ides nigde, s devojkom se naskijati neces :party:

Nemanjus
27.11.2010, 00:35
Tignes ne preporučujem za početnike, možda gornji delovi Val d'Isere-a. LM je skoroz oke, Val Thorens - baš se nešto i ne sećam da ima previše staza za početnike. Mada, za totalnog početnika dovoljna je i jedna plavo-zelena staza...

Ma definitivno LM :ok:

Grazer
28.09.2012, 10:04
Hjde ukratko za one koji su bili. Ove godine pada ili Alpe D‚Huez ili Les 2 Alpes.
Komparacija ova dva centra po kvalitetu staza, smestaja i vecernjih setnji. Nisam za zurke vec romanticna vecera s zenom pa setnja pa spavanje.

chaghaboo
28.09.2012, 10:55
Ako voliš takve stvari možda ti La Grave pretegne na stranu L2A :ski:

Klik (http://vimeo.com/15315278)
Klik (http://www.youtube.com/watch?v=wlNC4WBi4eM)
Klik (http://vimeo.com/10917965)

plageton
28.09.2012, 14:40
U Alpe d'Huezu bio samo jedan dan pa nemam najbolji uvid.

Kada se sve sabere, to su verovatno dva najsličnija centra. Smeštaj je sličan. Osnovna razlika: teške staze su u d'Huezu bliže vrhu, a u L2A su do hotela. Uprkos tome, moj je utisak da je L2A nekako pitomiji. Takođe mi se čini da je sasvim prijatan za "parnu" kombinaciju, što je tvoj slučaj.

U Alpe d'Huezu je zvanično najduža crna staza na svetu ali ne predstavlja nikakvu posebnu atrakciju osim eto da kažeš da si bio i tamo. Takođe ima i staza Tunel i za one koji hoće da poginu to je najkvalitetnija staza koju znam. ;) Oba centra imaju ledene pećine (ledene skulpture) ali kažu da je ona u L2A malo bolja.

Mislim da su ti sa L2A šanse da pogrešiš manje.

Ivan Bgd
28.09.2012, 15:22
cini mi se da iz L2A prave 1dnevni ski izlet u Alpe d'Huez, tako da je mozda bolje L2A i jos vidis AdH
Tako je bar mojoj koleginici bilo i nije bila odusevljena AdH, ali ukusi su razliciti.
Njoj se npr. ne svidja taj Tunel u L2A, dok bi se meni sigurno svideo.

Poz

Milanpop
28.09.2012, 17:30
Staza Tunel je u d'Huezu i neuredjuje se. Na celom skijalistu se uredjuje samo 1. crna staza a ski pas ti vazi i 1. dan za kontara planinu. Tesko je bas odgovoriti na tvoje pitanje. Pogresiti ne mozes. U d'Huezu imas i sumu pa to dosta ulepsava ambijent (i pomaza kod magle), skijaliste je vise razvuceno u sirinu sto ja volim ali ti mozda ne, mozes da letis avionom, ucis brzu voznju po snegu u Audiju S3, klizaliste je otvorenog tipa, bazen i otvoren i zatvoren ( lepsi nego u L2a). Dobar je i off ali ipak ne bolji od LA Grave. Mozda mi je malo lepse samo mesto L2A. Predlog: ove godine u jedan centar a sledece u drugi. d'Huezu je dobar deo okrenut prema jugu pa ako ides u kasnijem terminu brze ce progledati nego u L2A. I d'Huezu zahteva malo istrazivanje terena sto takodje volim. Ako imas jos neko ali konkretno pitanje postavi

Grazer
28.09.2012, 19:01
Ide se u januaru i sve vise me vuce na d´Huez. Kako prelep smestaj sam nasao. Ako ostatak ekipe ne bude imao posebne zahteve onda Huez

somiiii
28.09.2012, 22:45
Ako mozes da biras obavezno Alpe d Huez, ne razmisljaj uopste. Bolja skijaska infrastruktura, neuporedivo veca povrsina, veci broj staza, predeo koji pleni. Inace uopste mi nije jasno zasto nasi ljudi svrstavaju L2A u isti kos kao npr, tri doline, tignes, val diser, i slicno.

Da se razumemo L2A je korektno skijaliste koje zasluzuje da se odskija, ali kad se vec prelazi, realno dug put, od nekih 1300 km onda bar odabrati nesto za klasu kvalitetnije, a to je bez razmisljanja Alpe d huez.

Pozzz

dzoninho
29.09.2012, 00:04
Ja iskreno sam isao sam u les sybelles jer je tada bilo samo za to mesto (kasno se odlucili) ali iskreno sad kad na vreme imam i pare i slobodne dane, za mene su Tinj i 3 Doline dva najbolja skijalista u Fr i uvek bih tamo isao... To ne govorim iz iskustva, jer ga nemam u tim mestima vec na osnovu clanaka, slika, iskustva drugih ljudi koju su bili na svim navedenim mestima. Ali kad je u pitanju skijanje, toliko sam se zaljubio u taj sport da bi skijao i na travi da mogu :)

dzoninho
29.09.2012, 00:09
Btw voleo bih ako zna i moze neko da mi odg na proslo pitanje za onaj outlet shop u Fr na putu prema 3 doline...

dzoninho
29.09.2012, 22:41
Ako ima neko da je zainteresovan da ide u ValThorens u terminu 07.12. - 21.12. neka pise na pm, ima par mesta i jako dobra ponuda...

Grazer
01.10.2012, 08:51
Btw voleo bih ako zna i moze neko da mi odg na proslo pitanje za onaj outlet shop u Fr na putu prema 3 doline...

To je odmah u onom gradicu kad se sidje s planine, ne moze se fulati. Ne bih ga bas nazvao outlet mada jesu cjene nesto prihvatljivije mada su to sve slabiji brandovi

Grimani
01.10.2012, 10:19
To je odmah u onom gradicu kad se sidje s planine, ne moze se fulati. Ne bih ga bas nazvao outlet mada jesu cjene nesto prihvatljivije mada su to sve slabiji brandovi

Verovatno mislish na Decathlon (http://www.decathlon.fr/)-ovu radnju u Albertvillu (http://en.wikipedia.org/wiki/Albertville)...

plageton
01.10.2012, 10:24
Btw voleo bih ako zna i moze neko da mi odg na proslo pitanje za onaj outlet shop u Fr na putu prema 3 doline...

Nisi se baš potrudio da daš koordinate, ali verovatno misliš na Decathlon u Albervilu.

edit: Ups, Grimani odgovorio. :sm022:

plageton
01.10.2012, 10:27
Ide se u januaru i sve vise me vuce na d´Huez. Kako prelep smestaj sam nasao. Ako ostatak ekipe ne bude imao posebne zahteve onda Huez

Ako si našao smeštaj koji odskače od francuskog standarda, to je onda dovoljan razlog da se opredeliš za tu opciju.

Grazer
01.10.2012, 13:09
nasao za 4 osobe smestaj u apartmanu 50m2(dnevni boravak+2 spavace sobe),inkluded bazen i wellnes koristenje svaki dan+ski pass+prevoz sve izdaje 550eur po osobi. odusevljen sam smestajem i lokacijom. Hvala na svim infos, odluka je pala. Ako neko bude tamo od 12 do 19 januara neka se javi

Grazer
01.10.2012, 13:11
Verovatno mislish na Decathlon (http://www.decathlon.fr/)-ovu radnju u Albertvillu (http://en.wikipedia.org/wiki/Albertville)...
Mislim da je to to. Tu se uvjek staje za shoping opreme mada sam ja otisao u radnju preko puta gde su malo poznatiji brendovi i nije bilo nesto preterano skupo tj kao da kupujem u Grazu. Naravno zavisi uvek sta se trazi

dzoninho
01.10.2012, 18:03
E to je to, hvala puno na odgovoru :) Nego, jel se isplati da sacuvam pare da kupim tamo neke sitnice kao npr windstoper neki i fliseve ili ne?

Grazer
01.10.2012, 22:05
Sad se vracmo na onu temu o kvalitetu robe u EU i kod nas + sto je tamo veci izbor pa vidi

admin
20.04.2017, 18:19
Da ne otvatam novu temu...

Francuska centrala za turizam "Atout France" u saradnji sa "France Montagnes" asocijacijom za promociju francuskih planina, organizuju "FRENCH MOUNTAINS" workshop francuskih skijališta u Beogradu 24. aprila 2017.

Na worshopu će se predstaviti 10 francuskih izlagača (skijališta, incoming agencija...), koji dolaze u Beograd susret turističkim agencijama iz Srbije.

Svoje ponude će izložiti: Alpe d'Huez, Les 2 Alpes, La Plagne - Paradiski, Les Arcs - Paradiski, Tignes, Isola 2000, Brides les Bains - 3 Doline, Les Ménuires - 3 Doline, Val Thorens - 3 Doline.

Predhodni ovakav workshop je u Beogradu održan 2012. godine.

plageton
20.04.2017, 20:31
A gde je to, Zoki, gde je događaj?

Extreme
21.04.2017, 00:57
Hotel Metropol, od 9 casova, mada je namenjeno prvenstveno turiistickim organizacijama. Mozda moze da se uzme koji prospekt i kontakt...