PDA

Pogledati punu verziju : Mali ski centri u Austriji



bojan
17.10.2010, 07:38
Zna li neko koji su to manji ski centri u Austriji sa cenama ski pass-a od dvadesetak eura?

skiman
17.10.2010, 08:16
Zna li neko koji su to manji ski centri u Austriji sa cenama ski pass-a od dvadesetak eura?

Hebalm, Koralpe, Klipitztoerl, Simonhoehe, Drailandereck, Petzen, Weinebene, Goldeck , Sauealpe, Falkert, Schleppealm su sigurn o manja skijališta....

E sad, dali imaju dnevne karte po 20 € to neznam....Prošaraj internetom pa se raspitaj.... npr.ovdje http://www.bergfex.at/kaernten/

bojan
17.10.2010, 10:06
Hebalm (1000-1400m, 1 sedežnica i 7 vučnica, 27eur), Koralpe (1500-2000m, 1 sedežnica i 4 vučnice 29 eur), Simonhohe (1000-1300m, 1 sedežnica i 8 vučnica, 25,5 eur), Dreilandereck (680-1600m, 1 sedežnicai 7 vučnica, 28 eur), Petzen (600-1900m, 1 gondola i 5 vučnica, 27,5 eur), Weinebene (1600-1900m, 6 vučnica 25eur), Goldeck (550-2100m, 1 sedežnice, 2 gondole, 5 vučnica 31 eur), Falkert (1700-2300m, 5 vučnica, 25 eur), Schleppealm (460-530m za 22 eur)

I dalje ne nalazim famozna austrijska skijališta gde "ski pas ne prelazi 20 eur a veličine su Jahorine". Takva koštaju 38 evra minimalno i istina je da obezbeđuju dvostruko bolje skijanje od BiH)....

sas35bgd
17.10.2010, 11:25
Ako trazis manje skijaliste u Austriji, zbog nize cene i jeftinijeg skijanja, razmisli o sledecem;
Tesko da ces naci skijaliste znacajno ispod 30evra dnevno skipas. Takva skijalista imaju malo sedeznica, obicno jednu-dve, ostalo sve vucnice(sidra i tanjire). Svaki skijas iziskuje malo odmora tokom dana dok skija, a to najcesce ostvaruje na sedeznicama. Ako na pomenutim skijalistima nemozes da napravis odmor na sedeznici, jer su malobrojne, onda ti sleduje kafic- nekoliko puta dnevno, kao jedino resenje za odmor, a to ce ti izjednaciti cenu skipasa sa vecim i bolji skijalistima.
Znaci za iste pare, dnevno, skijaces manje, a vise vremena provesces u kaficu-

Jahorina
17.10.2010, 11:27
Bojane trebao si temu nazvati "mali i jeftini ski centri" ili "skijanje u austriji za 20€".

Za one koji nisu u toku priča se razvila u ovoj temi (http://skijanje.rs/forum/showthread.php?t=2500&page=35) poređenjem OC Jahorina sa manjim Austrijskim skijalištima

Ako Grazer živi u Austriji čisto sumnjam da je to on tek onako lupio, sigurno postoje ski centri sličnih jahorini na kojima uz promotivne cijene (predsezona) i odbijanja još kojeg € za kupljenu ski kartu na više dana, ali da se skija u sezoni sa dnevnom ski kartom za 20€ sigurno neće.

Imajte u vidu da je upoređena jahorina koja ima 2 šesterosjeda, 3 dvosjeda i 3 slilifta sa 20km ski staza.

skiman
17.10.2010, 12:12
Hebalm (1000-1400m, 1 sedežnica i 7 vučnica, 27eur), Koralpe (1500-2000m, 1 sedežnica i 4 vučnice 29 eur), Simonhohe (1000-1300m, 1 sedežnica i 8 vučnica, 25,5 eur), Dreilandereck (680-1600m, 1 sedežnicai 7 vučnica, 28 eur), Petzen (600-1900m, 1 gondola i 5 vučnica, 27,5 eur), Weinebene (1600-1900m, 6 vučnica 25eur), Goldeck (550-2100m, 1 sedežnice, 2 gondole, 5 vučnica 31 eur), Falkert (1700-2300m, 5 vučnica, 25 eur), Schleppealm (460-530m za 22 eur)

I dalje ne nalazim famozna austrijska skijališta gde "ski pas ne prelazi 20 eur a veličine su Jahorine". Takva koštaju 38 evra minimalno i istina je da obezbeđuju dvostruko bolje skijanje od BiH)....

Rekao si manja ja sam ti naveo.... za 20 E može biti neko seosko skijalište sa jednom ili dve vučnice tipa recimo Gnesau koji se nalazi pred Bad Kleinkircheimom....

stekan
17.10.2010, 12:25
Ne shvatam ovo talasanje na temu Grazerove izjave o skipass-u za 17€. Možda ih i nema za 17€, ali ih ima za 27€ (http://www.bergfex.com/verditz/), ali ovdje se pokušavaju porediti kruške i jabuke.

Skipass u Austriji je u prosjeku dvostruko skuplji od jahorinskog, ali možeš u danu odskijati i do 5 puta više kilometara. A u Austriji možeš pronaći smještaj skoro dvostruko jeftiniji od najjeftinijeg jahorinskog.

Ni brojke o žičarama i kilometrima staza ništa ne vrijede, jer u Austriji sve žičare rade uvijek. I način brojanja kilometara staza je pod znakom pitanja. Dužina žičara koje su u funkciji prosječnim radnim danom je jedina egzaktna matematika pomoću koje bi se skijališta mogla porediti. Prije ugradnje šestosjeda su radnim danom na Jahorini najčešće radila dva dvosjeda i jedna ili dvije vučnice (cca 5.000m žičara).

Četvoročlana porodica na malom austrijskom skijalištu sa 11.750 m raznih žičara (koje uvijek rade) može po odraslom skijašu da skija za 12€ dnevno. Kako? Skijaju oko 25 dana u sezoni, a kupili su porodični sezonski skipass za 787€. Znam da je ovo ekstreman primjer, ali hoću reći da se mogu razne vrste kalkulacija praviti na ovu temu.

farmaceut
17.10.2010, 12:36
Moze se naci, ali uz malo srece i dosta planiranja. Prosle godine u februaru smo na preporuku kolege skijali na Turracher Höhe (~40km staza) za 22 eura.
Caka je u tome da Austrijanci svake sedmice/vikenda daju neku akciju - ekstra popust za neko skijaliste, tako da treba ubosti vrijeme i mjesto...

sas35bgd
17.10.2010, 18:06
Kad je topic Jahorina, pise se o malim austriskim skijalistima, i obrnuto J
Ja cu pokusati da se drzim teme, uz osvrt na nasu populaciju u Austriji, a povod mi je bio Grazerov nastup. On covek zivi u Austriji I kaze da se super provodi u Ski Centru Schöckel. Ako izuzmemo njegova poredjenja sa Jahorinom, ja njega kapiram-covek nije neki skijas i 2km staza mu je dovoljno
Evo, ja dodajem na popis malih skicentara u Austriji jos jedan-Schönfeld-Thomatal.
Ima 3km staza I za neke predstavlja vrh skizadovoljstva.
U Gasteinu sam prosle godine upoznao nasu porodicu iz okoline Topole. Tamo rade u hotelu I ne zamenljivi su. Na recepciji, u restoranu u kuhinji, sitne popravke, u veseraju, ciste parking. Hotel bi bez njih (otac i majka oko 50god i sin oko 20)prestao da funkcionise-vredni ljudi. Cak se I u skijanje razumeju- Kaze otac” Ja sam odlican skijas, pravio sam skije od tarabe, zakrivim na vrhu i letim niz Bukulju. Mada, nisam skijao 35godina, i sad bih bio brzi od ovih naduvanih sto im treba `iljadu evra za skije i opremu”.

wlad
17.10.2010, 18:33
O pa ovde je počelo vatreno, sasbgd mislim da nema potrebe da ocenjujemo ko je kakav skijaš..


Ne shvatam ovo talasanje na temu Grazerove izjave o skipass-u za 17€. Možda ih i nema za 17€, ali ih ima za 27€ (http://www.bergfex.com/verditz/), ali ovdje se pokušavaju porediti kruške i jabuke.

Slažem se da ne treba porediti kruške i jabuke, zato sam ja i reagovao na "karikiranje" sa cenom od 17e/dan - svakom je jasno da je u AT bolje skijanje nego "kod nas", ali zaista mislim da nema potrebe da idemo u ekstrem i da pričamo kako ima 17e/dan u AT, kada ga realno nema, ta cena od 27e/dan je realna. Pominjem dnevni ski pass - zato što je to jedini "reper" za poređenje cena, naravno da po danu izađe ski pass manje (kao i kod nas) - ali kao poređenje cena ski passa uvek gledam cenu dnevne...


Dužina žičara koje su u funkciji prosječnim radnim danom

Jako dobra primedba/konstatacija koja lako prođe neopaženo poredeći samo brojke...

stekan
17.10.2010, 18:51
O pa ovde je počelo vatreno...
Nije odavno bilo vatre na forumu.


... mislim da nema potrebe da ocenjujemo ko je kakav skijaš.
Slažem se. Svako ko uživa u skijanju je super skijaš za sebe, a mišljenje drugih nije bitno.

sas35bgd
17.10.2010, 20:57
Nisam nikog hteo da uvredim ,ali mi se nametnuo zakljucak da ako je nekom super skijanje na Schöckel-u onda nije previse zahtevan skijas. :)
Ovaj skicentar ima 2km staza, i nije nista lose ako nekom nije potrebno vise, a ja sam na osnovu toga zakljucio da covek nije profesionalac.

bojan
17.10.2010, 21:50
Wow, dobra paprena tema ispade :) ... Btw, mene stvarno zanimaju mali centri na jugoistoku austrije i iskustva ljudi koji su skijali na njima, oko poređenja jah-kop-aus ne vredi trošiti previše reči, neka svako skija gde mu je volja, sto ljudi i sto preferenci za razne stvari na skijalištu. Da li je neko bio recimo na Katschbergu? Mautendorfu? Fanningbergu?

stekan
17.10.2010, 21:57
Nije Katschberg ni malo skijalište. Jesi li gledao ovo: http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=3550

bojan
17.10.2010, 23:04
Fina tema, pročitao sam je ali već pomalo zaboravio na nju. Moja neka želja je nastaniti se malo južnije od Obertauerna (Mauterndorfu npr) i lešinariti po okolini bogatoj skijalištima...

bobo
17.10.2010, 23:05
Ja znam jedno skijalište sa 550 m staza(e). Kad zagusti ja se tamo naskijam k'o prasac (ako nema gužve), ski pas je 7 eura.
Hoću reći da staro pravilo uvijek važi - koliko para toliko muzike. Kada idem u Austriju onda idem u veće centre. Za nas koji živimo južno od Save mislim da nema smisla tražiti manje Austrijske centre. Oni koji zive u A ili im je blizu mogu se dobro naskijati u i tim manjim centrima za male pare.

Grazer
17.10.2010, 23:40
Nisam nikog hteo da uvredim ,ali mi se nametnuo zakljucak da ako je nekom super skijanje na Schöckel-u onda nije previse zahtevan skijas. :)
Ovaj skicentar ima 2km staza, i nije nista lose ako nekom nije potrebno vise, a ja sam na osnovu toga zakljucio da covek nije profesionalac.


Prijatelju ja sam zavrsio za Ski Instruktora u AUt tako da se na tu temu moze staviti tacka!

Meni velicina ski centra ne znaci nista na uzivanje u skijanju pogotovo ski centar kao Schockl gde je cesto mir kad se skija u toku sedmice pa mogu da uzivam u svakom metru staze

Sapa
18.10.2010, 00:08
tipujem na kvalitet a ne na kvantitet. vec godinama propagiram mala skijalista; po pravilu nude bolji ski ugodjaj nego vecina 'dugometraznih centra'; sad kako su ljudi u mogucnosti da idu kad hoce i gdje hoce, mislim da ce dobar dio forumasa koji dolazi u alpe brzo izgustirati megalomaniju, skontat sta su prave vrijednosti i za koju sezonu iskljucivo poceti traziti mala i mini skijalista.
poslje par godina Switze ove cu godine, i pored slozene finansijske situacije do austrije :), nisam odavno i sve su prilike da ce to biti www.bregenzerwald.at. skupina skijalista prosjecne duzine staza od 8,9 do 30tak km, a sve tu negdje do 2000mnv. nema armije skijasa, frke-trke i srkleta kako na skijanju tako i poslje. u vecini tih sela su, osim par prepotopskih gondola koje jos vise zbog nostalgije, izmedju obora i pasnjaka nakacili ultramoderan vertikalni transport. a tek mogucnosti offpist skijanja, a joj. nema nekog nocnog zivota, krkljanca,folirancije i svih ostalih nus pojava koje za sobom vuce masovni turizam. tu skijaju porodicni ljudi, lokalci i ovisnici (kad se slegne novi puder). mir, a za moje skromne skijaske potrebe bice i 10km vise nego dovoljno. salu nastranu, pored svih tih nekulturno velikih skicentara, meni u naj ljepsem sjecanju uvjek ostaju oni mali, skoro pa ne primjetni dijamanti;

wlad
18.10.2010, 00:46
Fata je Fata, al' dvaput je dvaput ;). Šalim se, kada bi neko čitao sve ovo pomislio bi da smo svi izbirljivi do svemirskih granica a da smo sada na Divčibarama na 20cm snega (i 300m staze) bili bi u nirvani :D.

sas35bgd
18.10.2010, 10:40
U kontekstu naslova, evo moje izjave:
Izvinjavam se gospodinu instruktoru skijanja Grazeru, sto sam bio slep kod ociju i nisam primetio da je profesionalac. Pogresno sam percipirao neke njegove afinitete, a posebno mogucnosti da moze preko nedelje da skija na obliznjem mu skijalistu. U daljem tekstu, zelim da kazem i da mu zavidim na mogucnosti skijanja posle posla, sto ja u BGDu ne mogu. Bio bih mu zahvalan kad bi razumeo moju zelju za velikim ski centrima(preko 2km staza), jer godisnje imam ne vise od 15 dana skijanja u nogama.

bojan
18.10.2010, 11:02
Drago mi je da ima istomišljenika po pitanju malih / velikih centara.

Svako mesto ima neki svoj šarm i pruža nešto jedinstveno. Skijanje je za mene prvenstveno odmor i opuštanje i više mi nije bitno koliko sam kilometara u danu spržio po stazi i pokazao da sam opasan. Priroda, ugostitelji, manjak gužve, učenje potomaka... razni elementi su u igri

wetmila
18.10.2010, 12:44
Mauterndorf je skijalište između Kačberga i Obertauerna, nije veliko, ali je sasvim ok. Dobro mesto za one koji hoće da obilaze i susedna skijališta, a u blizini je i manji Faninberg. Ali cena ski pasa je kao i na drugim mestima, ali važi na sva 4 skijališta.

Grazer
18.10.2010, 14:23
Schladming/Planai jako lep ski centar a nista extremno prevelik

trendo
18.10.2010, 21:13
Mala/velika skijalista je po meni relativna star. Doduse drzi vodu ono "videti 3D i onda moze..."
Ali po meni bitan je feeling na kraju dana i ako to kosta sto manje to bolje
Kao primer necu pomenuti MK skijalista (to je stvarno apsurdno) u odnosu na ona u A vec Bansko-ski pas 25eura
Najbolji dan mi je bio onaj kada sam ostavio celu kompaniju da kulira u kaficu jedno sat vremena a ja skoro pa sam na onu stazicu "Stara Pista" i ubio se od skijanja
http://www.banskoski.com/bansko_map_en.html
staza br.7 na ovoj mapi

midwest
19.10.2010, 10:38
Kako je thread nastao od price o skijalistima sa kartom ispod 20 Eur, evo informacije o velikom skijalistu za 10 Eur.

U Saalbachu dnevna karta samo 10 eura! (http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=22246)

Jeste da je za omladinu do 19 godina i samo subotom, ali ipak je to Saalbach. Malo podaleko za dnevni izlet klincima, ali ko bude blizu neka ne propusti.

sas35bgd
19.10.2010, 12:27
Sledeca prica se preklapa sa pricom o malim skicenttrima u Austriji.
Da li mislite da bi mogla da se desava i kod nas? Ja sam posetio prosle sezone skijaliste koje je definitivno najmanje moguce. Evo moje price tada zapisane
sas35bg
12.03.2010. u 15:04
Glasova: +6
·
·
·
Nadovezujuci se na donju pricu o Sloveniji kao skijaskoj naciji, spomenucu mesto(neko ce ga nazvati i skijaliste)Tominac. u Sloveniji kod Slatine. Ski staza ima oko 400metara i entuzijasti koji su osnovali skidrustvo' "Slatinac" ne poseduju ratrak, nego se staza uredjuju rucno( kako god to izgledalo). Od skoro postoji jedna vucnica, i skipas kosta 4evra dnevno. Moj skipas je imao serijski broj 1622/10. Znaci da su prodali do 26.februara 1622 skipasova. Pre instalacije vucnice, traktorom su prevozili skijase do vrha staze, tako sto se poseda na ivicu prikolice, a noge ti vise sa skijama(ili skines skije). E sad se mi pitamo, da li bi mi u Srbiji zeleli da se ovako dovijamo ili bi pravili "Ironicni performans" na samu pomisao ovakvog skijanja
Ovo sam napisao tog davnog 12.marta.2010.god. na http://www.infokop.net/staze-i-zicare/utisci-sa-kopaonika-/stampaj-1-8.html
Inace, svake sezone sa svojim i klincima iz kraja, organizujem pravljenje staze i skakaonica na brdu kod sportskog centra 11.aprila
http://www.youtube.com/watch?v=JhENoOAV9-M
Ako ste pogledali, staza ima oko 50metara
Ali , naravno da volim skicentre od 100km staza, i da kad vec dajem pare za skijanje, ne moram sam da pravim stazu

Bassa
24.02.2015, 14:26
Ove sezone sam svratio u ovaj mali skijaski centar. Jedina linija vodilja je bila da za male pare svojoj porodici, i prijateljima, omogucim jeftino skijanje a da osete sta znaci skijanje u Austriji.

Na Bergfexu sam pronasao ski centar Hintersee i bio sam zadovoljan, cista 10tka. Smestaj za 6 dana, 5 radnih dana skijanja za 120e senior skipass.
http://www.bergfex.at/gaissauhintersee/

Broj kilometra staza mi je bio nevazan, ali sasvim dovoljan za svih 5 dana uzivanja, jer su deca bila prioritet (2 porodice), i njima je bilo fenomenalno, mada i svih 5 suncanih dana nam je puno pomoglo.

Snega dovoljno, mada topova ima samo na nekim delovima koja su problematicna. Primetio sam da je gro gostiju iz Velike Britanije, oni su smesteni gore na stazama, jedu, piju i skijaju.

Porodice, deca, idealno. Mislim da je za 5 dana 45e skipass dete, drugo dete 50%, trece dzaba. Ko se dobro organizuje moze da iskoristi ovu povoljnost.

Smestaj dobar, 5km od skijalista, mesto Faistenau. (Salzburg je na 25min lagane voznje).

Kazem, savet je cisto od osobe koja je obisla sve vece skijaske centre u Austriji, da ih sada ne nabrajam, i osoba koja ni da joj plate nece otici na Kopaonik.

Eventualna alternativa je bila Prebichl i Semmering ali za njih sam dobio info tek kada sam zavrsio sa Hintersee-om.

Pozdrav i srecno!!!

p.s. Smestaj cete lako pronaci vec preko raznih web stranica, sto Vas je vise to je bolje, staro skijasko pavilo :)