PDA

Pogledati punu verziju : Bansko 2010/2011



ski2ski
16.10.2010, 20:10
Bansko nova sezona

ski2ski
16.10.2010, 20:19
Bansko pored svih svojih nedostataka predstavlja odlican odnos kvalitet/cena. Treba izbegavati njihov raspust (i grcki), jer tada su kapaciteti skijalista premali. Ne treba previse stedeti na smestaju, jer ima odlicnih hotela za relativno male pare. Samo skijanje je mnogo bolje i ozbiljnije nego na Kopu i svi koji kazu drugacije lazu:)

trendo
16.10.2010, 21:49
Treba izbegavati njihov raspust (i grcki), jer tada su kapaciteti skijalista premali.
i srpski i makedonski (u istom periodu kada i bugarski i grcki), a isto tako i period kada englezi navaljuju ko ludi, jer je stvarno kapacitet skijalista premali za toliki smestajni kapacitet
a samo skijanje dali je bolji od Kopa ne znam ali da je osbiljno skijanje sto jest jest

trendo
16.10.2010, 21:57
A da i jos nesto, treba izbegavati kada imaju sva ona takmicenja te juniorska, te seniorska, te bugarska, te balkanska, te europska, te svetska ...
jos ako neko ima raspored takmicenja koje ce se organizovati i u kom periodu molim neka upload-uje

bojan
17.10.2010, 09:09
Hajde recite kada su ti raspusti (Bugarski, Grčki, Makedonski, Srpski), koji su to datumi? Da li se svi poklapaju ili kako?

flopo
17.10.2010, 19:57
raspusti su 1-15 jan
evo takmicenja na banskom za predstojeca sezona

http://www.fis-ski.com/uk/disciplines/alpineskiing/fiscalendar.html?place_search=bansko&seasoncode_search=2011&sector_search=&date_search=&gender_search=&category_search=&codex_search=&nation_search=&disciplinecode_search=&search=Search&limit=20&date_from=today

bancho
18.10.2010, 09:58
Ja mislim da je raspust u BG prve dve nedelje februara, jer su im i u tom periodu cene najvise. Prve godine kad sam bio tamo na skijanju bio sam u tom periodu i bila je jeziva guzva. Sada idem u drugoj polovini januara, nema guzve, a i tada je najjeftinije

trendo
18.10.2010, 20:12
@flopo
Dali znas sta mu znace te kratenice AL za sektor i CHI za category
naravno moze odgovoriti bilo ko da zna
Prve dve nedelje u bg moze biti raspust za studente bar tako ja znam a i tada pocnu dolaziti gosti sa zapada
doduse i MK je zapad -:)

Aleksandar 348
19.10.2010, 12:48
interesuje me koliko bi me izasao smestaj za kera?

flopo
19.10.2010, 19:06
Trendo poz,
Al = Alpine(Skiing)
CC= Cross country

Za kategorija ti e :
Chi= Children
NC= National Cup
BC= Balkan cup



@Aleksandar 348 (http://www.skijanje.rs/forum/member.php?u=3400)
posalji mi PM sta tacno te zanima ,mogu da pomognem ako zaista zelish da idesh na Bansko

flopo
19.10.2010, 19:11
a 2010/2011 raspusti za ucenike u bugarska su :
Bozicni - 24.12-02.01
Raspust-29.01-31.01

pozdrav

Milos011
20.10.2010, 08:48
a 2010/2011 raspusti za ucenike u bugarska su :
Bozicni - 24.12-02.01
Raspust-29.01-31.01

pozdrav

Zanimljivo..... 3 dana raspust ?????

flopo
20.10.2010, 09:42
Sorry ,greska 21-31.01

bojan
21.10.2010, 09:51
Hvala na odgovorima za raspuste i trke!

Ja sam uplatio 26. februar u Banjskom, ne bih ni znao šta mi sleduje da niste napisali ovde šta se dešava u FIS-world cup svetu. Taman 26.02. se održava super kombinacija za muškarce, svetski kup, što znači da ću moći da navijam za ludog Bode Millera uživo. :yay: Nadam se da neće pola skijališta zatvoriti zbog trke.

vampire
22.10.2010, 02:08
zatvaraju tombu i jedan deo todorke

sasacg
28.10.2010, 21:38
Znaci, 21.01 izbeci posvaku cenu>A bas sam se nameracio na taj datum...Onda se kao najbolje resenje namece 15.01 ili pocetak februaura?

Prosle godine smo bili od 13.02 i bilo je poprilicno Engleza i Grka...

flopo
09.11.2010, 00:02
oficijalno otvaranje ski sezona 2010/2011 je na 11Decembar,12:30 sa paralelni revijalni slalom sa ucescem ski legende kao mark Girardeli,michael fon griningen,Luk Alfan,josef strobl,leonard stok,andreas vencel i marija velizer.
Super

chaghaboo
09.11.2010, 11:12
Samo da vas pitam pošto sam i sam razmišljao o Banskom, da li se uopšte isplati ići tamo?

Skipass za 6 dana je 180€, osim ako me nisu slagali u agenciji, i još kad se na to doda smeštaj i prevoz nije više jeftino i primamljivo kao nekada. Za te pare mogu sebi organizovati Italiju ili Austriju, koje takođe nisu mnogo dalje od BG-a nego što je Bansko.

sasacg
09.11.2010, 12:32
Ski pass je oko 140e,180 je sa iznajmljivanjem opreme,sto nase agencije jedino imaju u ponudi-ne moze samo ski-pass...

Nije skupo,za 200-250e mozes da nadjes jako dobar hotel sa polupansionom...

Inace,jos cekam neki predlog oko najboljeg termina za odlazak u Bansko... :)

flopo
09.11.2010, 17:13
sasacg imas pm

chaghaboo
10.11.2010, 16:39
Da li je moguće da još nisu izbacili cene skipasa? Ovih dana razišljam da zakupim neki smeštaj ali ovo mi deluje malo neozbiljno.
>> http://www.banskoski.com/?page=pricing&sub=lifts-pricing

Ima li neko ideju koliko bi mogao da košta 6dnevni skipas?
U beogradskim agencijama nude samo u paketu sa opremom, tako da je izgleda jedina varijanta da ga kupim tamo, na licu mesta, ali sada ne znam da li će da bude 140, 150 ili možda 180€!

admin
10.11.2010, 19:18
Upravo sam azurirao cene ski passa na strani sajta:

http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/Bugarska/bansko/bansko_cene.htm

chaghaboo
10.11.2010, 20:45
Upravo sam azurirao cene ski passa na strani sajta:

http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/Bugarska/bansko/bansko_cene.htm

Fala admin :ok:

chaghaboo
12.11.2010, 11:45
Ovih dana ću uplatiti aranžman i u cenu aranžmana ulazi i neki besplatni bus koji vozi svako jutro do gondole, kakva su vaša iskustva sa tim busevima?
Jel mogu da računam da ću tim busem stići na gondolu neposredno pre vremena kada počnu da puštaju ljude, ili malo kasnije kada već nastane gužva?
Jel ti busevi i vraćaju nazad sa skijanja?

Ukoliko ti busevi nisu sigurna varijanta i bude mi daleko da šetam u pancericama do gondole, da li postoji mogućnost da kod gondole zakupim ormarić? I ako može koliko košta takva usluga?

Razmišljam se između dva hotela, Banderitsa i Maraya. Banderitsa je 600m od Gondole, a Maraya 300. Barem tako piše na sajtu, ali ne bih se iznenadio da kada tamo dođem te udaljenosti budu 2-3 puta veće. Ako je neko odsedao u nekim od ova dva voleo bih da čujem iskustva i utiske.

Ivan Bgd
12.11.2010, 12:47
Bojim se da ces cekajuci red na gondoli izgubiti svaki dan 2-3 sata,:sm022: i zato mi do sad nije palo na pamet da tamo idem na skijanje.
Moj brat i drugari su bili prosle godine i guzva na gondoli je svako jutro bila velika.
Pozdrav

Bansko
12.11.2010, 13:48
Ih pretera ga sad, to mozda jedino oko nove godine, inace je guzva na gondoli oko 15ak minuta, a na stazama guzve ni nema...

Ivan Bgd
12.11.2010, 14:42
Na stazama nema, ali na gondoli itekako i to su bili u prvoj polovini februara.
Ja sam prvo protresao forume i reportaze i savetovao ih da tamo ne idu, ali mi nisu verovali tako da su se nacekali u redu za gondolu.
E sad mozda oni cele nedelje nisu imali srece ili si pak ti imao srece sa svojim terminom.

chaghaboo
12.11.2010, 15:11
Čitajući po ovom forumu stekao sam utisak da gužva nije toliko strašna ujutru neposredno po puštanju gondole, ali da je posle toga kriminalno, što je meni ok jer sam od onih koji su među prvima na žici.

Ako je od prvog trenutka tolika gužva koristiću kola. Imam već za ovu sezonu planirane Kopaonik i Italiju, a za Bansko kao treće skijanje sam se odlučio jer želim da vidim te Alpe na ovim prostorima, kako ih zovu već zovu.

Ivan Bgd
12.11.2010, 15:17
Ako ides kolima u Bansko onda je to druga prica.
Onda mozes da zaobidjes gondolu i da se popnes kolima do staza gde ima parking(ceo dan cini mi se 5 ili 10 evra)
Pozdrav

chaghaboo
12.11.2010, 15:26
Da, negde po forumu sam pročitao da je oko 5€ (10 leva). Hvala na info.

Pozdrav

trendo
12.11.2010, 15:53
Guzva na gondolu zavisi od termina kada planiras da ides. Ja sam isao drugu polovinu Januara, a i sada planiram u istom terminu, i bilo je OK. 15-20min i to oko 10sati
Ti busovi hotelski voze u odredzenim intervalima i to su mini busovi i ostavljaju te pred gondolu na parking i odatle te preuzmu, a za termin se dogovoris na recepciju ili sa vozacem.
Naravno mozes i kolima na parking pred gondolu - 8leva a gore nisam bio, kazu 10leva ali put gore moze biti zaledzen tako da ja nisam rizikovao, a i zasto bih??
Pesice ne pomisljaj jer je velika uzbrdica do gondole pa tih 300m i da su stvarni su mnogo.
Kod gondole nemas gde ostaviti svoju opremu.

Bansko
12.11.2010, 16:09
Maraya ima oko 600 metara od Gondole sigurno... Inace, sneg je u Banskom pao vec krajem oktobra, evo jedne lepe fotografije koju sam uslikao:

http://i54.tinypic.com/a31mic.jpg

chaghaboo
12.11.2010, 18:22
Hvala trendo na informacijama, to mi je trebalo, čisto da znam šta da očekujem. Planiram od 12. do 19. februara, ako sam dobro video u tom periodu nisu raspusti i nema takmičenja, pa valjda nije ni preterana gužva.
Što se tiče razdaljina, našao sam hotel na google maps i premerio njihovom alatkom, kaže da ima oko 810m, tako da drugari ono što piše na sajtovima agencija pomnožite sa 3 da bi dobili stvarnu udaljenost!

Bansko, super je slika, ne znam šta mi se više sviđa, planine u drugom planu ili ovo irish whiskey u prvom!

trendo
12.11.2010, 20:15
Molim, sve sto znam rado podelim.
Lepa slika, mada mislim (neka me bansko popravi ako gresim) ovi vrhovi na slici su Vihren i ostali oko njega i dalje u desno Konjeto, a Todorka u cijem podnjozju su staze je levo i ne vidi se

Bansko
12.11.2010, 20:21
Ne skija se na ovim vrhovima, suvise su strmi. Ne vidi se Todorka na slici.

striker74
17.11.2010, 11:40
pozzz kao prvo za skipass mislim da je bolje da se kupuje na mestu i sigurno ne za celu nedelju nego za svaki dan posebno to mislim zbog povreda.bolesti itd. a razlika u ceni je minimalna posto je dnevni skipass (sezona 2010) 50leva=26eura...
a za buseve skoro svaki hotel ima svoje buseve koji voze do gondole a pocinju u 8.30 svako jutro na svakih 15 ili 30 minuta zavisi od guzve pa sve do negde 12-13saati, a od 15:30 pocinju da voze nazad u hotele
Guzve u gondoli pocinju posle 9:30 dakle ako si u prvom busu od 8.30 ne verujem da ces cekati vise od 15minuta
Poz

trendo
17.11.2010, 13:12
I ja sam kupovao dan za danom.
Razlika u ceni je zanemarliva

chaghaboo
17.11.2010, 16:50
Super, to mi odgovara, u prvom busu i među prvima na žici bih bio u svakom slučaju! Utoliko bolje ako ću na taj način izbeći gužvu.

Jedino mi se ne kupuje svaki dan skipas, baš plašeći se te gužve hteo bih da svedem na minimum sve obaveze ujutru. Lakše mi je da dokupim taj dodatak uz ski osiguranje kojim mi osiguravajuća kuća vraća novac za svaki dan koji ne provedem na stazi.

striker74
17.11.2010, 18:02
Kartu mozes da kupis i dan ranije za iduci kada zavrsis sa skijanjem cini mi se da posle 16.00 pocinju prodavati karte za sledeci dan...

chaghaboo
17.11.2010, 18:08
Kartu mozes da kupis i dan ranije za iduci kada zavrsis sa skijanjem cini mi se da posle 16.00 pocinju prodavati karte za sledeci dan...

Hvala :ok:

Max
22.11.2010, 12:53
Zna li neko koliko košta ski pass za 13 dana ili barem koliko je koštao prethodne sezone?

sasacg
22.11.2010, 13:17
http://www.banskoliftpass.com/

Max
22.11.2010, 13:36
http://www.banskoliftpass.com/
U ovoj tabeli nema cene za ski pass za 13 dana, ali izgleda da je cena oko 250e ako se oduzimaju usluge npr. za rentiranje ski opreme.

sasacg
22.11.2010, 14:17
http://ski.bansko.org/Bansko_Ski_Pass

Evo za proslu sezonu...

flopo
22.11.2010, 14:59
a u vezi guzva koja se proslje godine stvarala ispred gondole i na onaj cetvorosed(banderiska polyana) odma nakon silazak sa gondole-

od ove sezone imace 10 buseve isperd velikog parkinga koje mogu da vas odvede do staze BESPLATNO + sada cetvorosed je vise sestosed sa kapacitet 3000 ppl/h,tako da.....

sasacg
22.11.2010, 15:07
Ovo je dobra stvar,jer se prosle godine par dana cekalo i vise od sat vremena na gondolu

flopo
22.11.2010, 17:26
hmmm, cekalo se ovako -> http://www.youtube.com/watch?v=7enTdfaOE6Y

:))

sasacg
22.11.2010, 17:51
Hehheh jos gore :)

stekan
22.11.2010, 19:38
hmmm, cekalo se ovako -> http://www.youtube.com/watch?v=7enTdfaOE6Y

:))

Jel' ovo neki novi sport? Kako se zove? Skjuing (squeuing)? :sm022:

Darens
10.12.2010, 21:21
Citujaci ovde komentare o Banskom, da se zakljuciti da je tamo dobro skijanje, ako izuzmemo to famozno cekanje na gondoli. Zamolio bih ako moze neko da mi napise svoja iskustva, idem ove sezone prvi put, imam neku ponudu u januaru, hotel Panorama.... Hvala unapred. Inace redovno skijam na Jahorini.

Ivan Bgd
11.12.2010, 10:08
Citujaci ovde komentare o Banskom, da se zakljuciti da je tamo dobro skijanje, ako izuzmemo to famozno cekanje na gondoli. Zamolio bih ako moze neko da mi napise svoja iskustva, idem ove sezone prvi put, imam neku ponudu u januaru, hotel Panorama.... Hvala unapred. Inace redovno skijam na Jahorini.

Ski brate i ja redovno skijam na Jahorini i Kopu, ali ove godine resih da vise ne razmisljam o tome ima li snega ili ne i da li je guzva ili ne i odlucih se za Tignes.(jest klackanje busom , ali..)
Jahorina je extra kada je puno snega i sto se klope u kafanama tice, ali svaki put kada bih oganizovao 8 ski dana uvek bi se nesto desilo da ne rade zice i to bi bilo 6 dana skijanja.
A za Bansko ti je sve rekao prethodni video klip. Inace mom burazeru je prosle godine i kisa pala 1dan u Banskom pocetkom februara.
Pozdrav
:sm018:

zex
11.12.2010, 10:43
Sad kad su ukinute vize mislim da nema poente ici u Bansko (a jos manje u neko drugo mesto u Bugarskoj)... Ja sam bio dva puta i drugi put sam se vec smorio. Nije to tako veliko i raznovrsno kao sto na prvi pogled mozda izgleda (pogotovo ako neka od zicara ne radi - nama se desilo drugi put). O cekanju u redu za gondolu da ne pricam...

sasacg
11.12.2010, 13:45
Cesto moze da se desi da zbog jakog vetra ne radi zicara koja izvlaci na vrh Todorka,a onda je kapacitet znacajno smanjen...

Prosle godine je i nama sredinom februara padala kisa...Mada nije napravila veci problem,osim malo meksih staza

goranvu
11.12.2010, 14:27
Najbolje staze su na vrhu, ali su žice koje tamo vuku kilave. Od polazne stanice gondole pa do vrha skijališta u najboljem slučaju treba oko 40 minuta i tu još uzmite u obzir da ne mogu svi biti prvi na redu kad gondola krene prepodne. Ako hocete da izbegnete gondolu, mozete da idete kolima do skijalista ali parking kosta 5 eur. Ne znam moze li kraj puta pre parkinga na divlje da se parkira, mozda odnose kola.
Ja sam zimus bio u Borovecu i otisao sam na jedan dan do Banskog da vidim i to cudo i gore receno su moji utisci. Po meni je u slucaju solo varijante mnogo bolje otici u Borovec i platiti smesnih 12 eur za tri odlične staze od kojih svaka ima oko 2500 metara. Radi se o Jastrebec stazama, srednja je najbolja. Žica je vrlo brza a gužve nema. Ima dovoljno mesta za parking (besplatno) pored te zice, a na licu mesta se moze kupiti i skipass. Tako da je ovaj deo Boroveca neki mali skijaski raj, za par dana skijanja, kome su dovoljne dve tri kvalitetne i relativno dugacke staze.

Darens
11.12.2010, 15:33
Eto, sad cete me jos ubediti da ne idem :( Naravno da je Tignes perverzija opet sam i to iz prica cuo i procitao po net-u, ali nesto mi se neda 20 i kusur sati putovati autobusom. Tu vam dan i malo jace ode samo na put osim ako ne uplatite nekih 12 dana pa onda znate zasto ste prevalili 1500km. NIsam jos nista platio za Bansko ali hvala za ove odgovore, ski braco :)

Ivan Bgd
11.12.2010, 16:57
Eto, sad cete me jos ubediti da ne idem :( Naravno da je Tignes perverzija opet sam i to iz prica cuo i procitao po net-u, ali nesto mi se neda 20 i kusur sati putovati autobusom. Tu vam dan i malo jace ode samo na put osim ako ne uplatite nekih 12 dana pa onda znate zasto ste prevalili 1500km. NIsam jos nista platio za Bansko ali hvala za ove odgovore, ski braco

Ali u Tinju ces za tih 7 ski dana preci vise kilometara skijuci nego na Kopu, Jahorini ili Banskom za 10 dana.:ski:
I da, u Tinju uz EK ski pass ide gratis bazen sa djakuzijem:ok:
Ja prvi ne mogu dugo da sedim pogotovu u busu, ali sam resio zarad dugo odlaganog vrhunskog ski zadovoljstva da se malo zrtvujem zarad istog.
:sm018:

goranvu
11.12.2010, 21:28
I još mali doprinos - live situacija na Jastrebecu tokom čitave godine
http://www.bulgaria-hotels.com/en/borovets_webcam.html

sasacg
12.12.2010, 00:01
Ovo je tema o Banskom,a ne o Borovecu...

Darens
12.12.2010, 13:59
Ali u Tinju ces za tih 7 ski dana preci vise kilometara skijuci nego na Kopu, Jahorini ili Banskom za 10 dana.:ski:
I da, u Tinju uz EK ski pass ide gratis bazen sa djakuzijem:ok:
Ja prvi ne mogu dugo da sedim pogotovu u busu, ali sam resio zarad dugo odlaganog vrhunskog ski zadovoljstva da se malo zrtvujem zarad istog.
:sm018:
O predjenim km je posebna prica, zavisi ko moze koliko da izdrzi, mozda tamo ima 200km i vise staza a da li mozes sve da predjes to je pitanje?! I u Banskom dobijam bazen sa saunom i djakuzijem, ako je to bas toliko presudno. U svakom slucaju da sudim u oba slucaja ne mogu jer nisam jos doziveo, tako da zivi bili pa videli:sm018:

flopo
12.12.2010, 22:27
@Darens kada idesh u Bansko -pisi PM ako te nesto konkretno zanima,
bio sam ovaj vikend u Bansko,snega josh nema(ocekuje se) za skijanje ali je super ,definitivno ove godine imace 10 besplatnih buseva koje cu ici od gondole do staze + stari 4tvoro sed je zamenjen sa 6-to sed (odmah nakon silaska sa gondole) + na najvisem mesto gde su bile kotve sada ima novi 4-tvoro sed.
U planu je izrada josh jedne gondole(projekt se ocekuje krajem 2011) i josh novih 30-35kn staze

kumzorzo
13.12.2010, 14:53
Ljudi pozdrav svima ....isao bih prvi put u Bansko i to pocetkom marta pa me interesuje kakvo vam je iskustvo jel ima snega u to vreme? I ako neko moze da mi uporedi staze sa kopom (vozim bord pa dubok sneg skakaonice....?) i jel ima nekih desavanja uvece i kake su cene na stazi i uvece posto bi isli i neki neskijasi ....i ako moze neko da mi preporuci hotel do 150 evra ......hvala unapred znam da sam smorio sa pitanjima :sm022: jos jednom pozdrav svima

flopo
13.12.2010, 15:22
proslje 2 godine pocetkom marta je bilo nejvise snega,
evo ti jedan klip pa pogledaj ,inace imash puno mesta gde mozesh da se otklonish izvan staze ,cak i heli ski ;)

evo i neki klip
http://www.livestream.com/bansko/video?clipId=flv_c9e8a4d9-a132-462f-9e91-0aacca3172cc

striker74
13.12.2010, 16:31
Zna li neko koliko košta ski pass za 13 dana ili barem koliko je koštao prethodne sezone?

zavisi od datuma al evo ovde imas komplet cene skipasa bez opreme za 13 dana ( 535 - 599 leva )

http://www.banskoski.com/?page=pricing&sub=lifts-pricing

Nikolay
18.12.2010, 18:39
E, da se i ja ukljucim u ovaj post.....Bansko sam isao 2009. i 2010. i sto se mene tice, to bi bilo to. Ski pass bude oko 150 evra u Banskom, preko agencija nisam gledao posto imam opremu. Smestaj u solidnom hotelu je oko 150-200 evra polupansion, na sve to treba dodati put do Banskog, sto izadje u najboljem slucaju 50-ak evra. Kad se podvuce, izadje dobrih 400 evra, bez iznajmljivanja opreme. Koliko znam, za skijanje u Fra,Ita,Aut treba izdvojiti manje pare, bez hrane. Staze jesu kvalitetne, ima uvek snega,ali glavni problem je sto su kapaciteti hotela mnogostruko premasili kapacitete ski staza, ne zicara. Oba puta sam bio u drugoj polovini februara. Na gondolu sam cekao po sat vremena, plus izvlacenje gondolom 15 min,plus jos jedno izvlacenje na neku stazu, nesto malo manje od 2 sata protekne od izlaska iz hotela do pocetka skijanja. Poslednji put smo imali kola, pa smo zaobilazili guzvu, parking se placa 10 leva,kad se podeli na 4 dodje po evro ipo,sto je veoma prihvatljivo. Minibusevi voze za dz od hotela do gondole. Problem je sto oni imaju "satnicu"po kojoj voze,recimo u Maraji je prva voznja bila u 8.45a gondola pocinje da radi u pola 9. Hoteli najcesce imaju po 1 mini bus u koji moze da stane maxumum 10-15 ljudi,sto znaci da neki cekaju drugu "turu" tj. dodatnih pola sata. Moze da se ide peske. Ako se iznajmi oprema u Banskom, moj savet je iznajmljivati kod pocetne stanice gondole, mogu da se ostave patike kod njih,i na kraju dana da se ostavi kod njih prema. Cene na stazi su poceli da podizu. Ako me secanje sluzi, mislim da je pola litra njihovog piva i porcija pomfrita kostalo 5 evra. Hrana po gostionicama je dobra, ne mnogo jeftina, mozda malo manje nego u Bg,ali mislim da ce poceti da poskupljuju. AKo se jos u to vreme organizuje i neko FIS ili lokalno takmicenje, pola skijalista se zatvara i naravno veca je guzva. Znaci, treba uskladiti raspuste,odmore,ski takmicenja i naravno svoje slobodno vreme. Malo je mnogo.

Suma sumarum........Bansko ima potencijala da se prosiri, mislim na zicare. Dozvoljeno je da se izgradi neuporedivo vise hotela nego sto skijaliste moze da podnese, bez ikakvog plana ( zasto mi ovo deluje veoma poznato i vidjeno?). Dok ne naprave minimum 100 km staza ne vredi ici tamo,a da vidite kakva situacija moze da vas zadesi na Gondoli.....uverite se sami http://www.youtube.com/watch?v=TgR1m_lbnrE. Jeste blizu, jeste dobro, ali kao 2. ili 3. skijanje. ZA veoma slicne pare moze se ici u zapadnu Evropu, a mislim da tamo i skijanje u Banskom ne moze da se uporedjuje,
Eto, nadam se da sam pomogao,zao mi je ako sam neke razocarao, ali tako je kako je......

trendo
19.12.2010, 18:09
Uglavno bih se slozio sa tobom, ali i ne bih. No necu da diskusija predze kao ona Kop as Fr.
Pretpostavljam da si sam i da ti je poenta skijanje a smestaj ili neke slicne stvari daleko iza prioriteta skijanje.
Sto vise sreo sam mnogo beogradzana u Bansko i pitao samog sebe sta ovi traze ovde kada za priblizno isto vreme stignu u A, ali gresim.
Naime ovih dana u prici sam saznao da mnogi iz MK ce u Bansko samo da odu na planinu a ne i na skijanje. Ti mnogi su sve od reda porodice.
Zakljucke ostavljam sirem auditorijumu

Darens
20.12.2010, 22:11
Dobro bre ljudi ja treba prvi put ove godine da idem u to Bansko cuveno a ovde samo negativne stvari citam. Pa nije valjda ta j.... gondola toliki problem da se zbog toga ne ide tamo??!!! I ta nazovimo guzva, pa nemoj te mi reci da za vreme vikenda na Jahorini nije guzva kada se sjate svi iz onih okolnih mesta na istu, pa se opet moze skijati sasvim dobro. Ljudi idem na odmor.....

sasacg
21.12.2010, 00:12
Guzva je,ali ako dodjes malo ranije-cim se otvori gondola ili kasnije-posle 12,nece biti stasno...Mada sve zavisi da li ces ubosti engleski,grcki,bugarski raspust...

Ako imas kola,pravac gore,5e parking i nema cekanja...

I nemoj da brines,Bansko je extra ako si do sad samo na Kopu bio :)

flopo
21.12.2010, 09:47
ako ti je guzva ima opcije
-kempinski ski pass,on je namenjen za goste hotel kempinksi,ali mislim da moze svako da ga uzme.ski pass je skiplji za 6-7 eu ,ali daje ti mogucnost da idesh preko reda na gondola i zice(ima posebni koridor)
-mozesh da budesh bezobrazan i da se gurash preko red

-ja uvek ustajem malo ranije i gledam da budem medju prvih gore.

sasacg
21.12.2010, 13:01
ako ti je guzva ima opcije
-kempinski ski pass,on je namenjen za goste hotel kempinksi,ali mislim da moze svako da ga uzme.ski pass je skiplji za 6-7 eu ,ali daje ti mogucnost da idesh preko reda na gondola i zice(ima posebni koridor)


Ovo prvi put cujem...Kupuje se isto tamo kod gondole?Kako da trazim taj ski-pas?

U taj "VIP" ulaz je onaj mali pored desnog ulaza na gondolu?

Darens
21.12.2010, 13:02
Skijao sam kao mali na Kopaoniku, jos dok se ski centar gradio, cetvorosedi i sestosedi nisu ni bili u planu, poslednje 4 sezone samo na Jahorini, pa sam resio malo da vidim konacno kako je to skijati u drugim centrima van granica. A sto se tice ustajanja u 7am sam na nogama. Ne sumnjam da je lose, ne bi se tamo toliki svetski cup-ovi vozili, resice oni taj problem gondole, pa nisu ni oni od juce. Sigurno ce je zameniti vecom ili postaviti jos jednu opet vecu.

flopo
21.12.2010, 13:29
@sasacg (http://skijanje.rs/forum/member.php?u=2972) -najbolje je da pitash u Kempinski Grand hotel ,ovaj pas je primarno namjenen gostima hotela ,ali mislim da moze da se sredi.

@Darens (http://skijanje.rs/forum/member.php?u=4150),znaci Bansko je izmisljen za ove ski centre koje pominjesh.tako da -opusteno

sasacg
21.12.2010, 14:32
Ok,hvala...Probacu u Kempinskom,mislim da cak imam i neku vezu :)

Nikolay
23.12.2010, 18:47
Sto se tice VIP ski pass, postoji, video samljude kako opusteno prolaze, za goste je hotela Kempinski, za 6 dana kosta malo manje od 200 jura. Ponavljam jos jednom, skijanje jeste kvalitetno, staze su dobro sredjene, ALI, premnogo je ljudi u Banskom,previse hotela,cak i da se ode kolima do vrha i plati 5 evra za parking, staze "drze"do 12-1 maximalno, posle toga su hupseri (nepravilni). Premnogo ljudi na premalo staza,kada se svi izvuku na Gondoli, bude guzva po stazama, ne na zicama. Ja idem da skijam, bez porodice,male dece. Ako se i probudim u 7 am, dorucak u hoteli,kako gde pocinje oko 8, a Gondola pocinje da radi u pola 9. U februaru 2010 se red pravio od nekih 8.15 am, pricam za Gondolu. Bilo bi lepo kada bi u toku dana zatvorili neku stazu na 15 min i "ispeglali" je,ljudi su pricali da su ranijih godina 5-6 unazad, to i radili. Prosle godine (2009) je odrzano prvo FIS takmicenje i od tada Bansko dozivljava "bum". Smatram da je i 70-ak km staza premalo za onoliko hotela. Zivi bili pa videli. Cekam vase utiske.....srecno !

flopo
27.12.2010, 16:57
dakle BANSKO ima 17.ooo lezaja a gondola ima kapacitet 3000 coveka/h -

SANI KROKET
29.12.2010, 20:07
posto vidim da ima dosta upucenih i ljudi koji su trenutno u Banskom(posto idem za 4/5 dana I DA ZNAM DA SU GUZVE molim vas ne stajte mi na muku jednostavno ne mogu u drugom terminu)cisto da pitam jel zna neko sta se dogadja sa stazama,zasto ne rade itd?na kamerama vidim da ima snega uostalom imaju topove,zasto im sve stoji i rade jedva 2 3 staze,ipak ide nova godina i koliko sam cuo dolazi 15000 ljudi.molio bih bilo kakve informacije,vec me hvata nervoza

sasacg
29.12.2010, 20:22
Ima samo vestackog snega i rade 2-3 staze...Ne znam sta su zamislili,ali bice zeznuta situacija...

SANI KROKET
29.12.2010, 20:27
ne znam dal oni bilo sta smisljaju.najavljuju padavine za 3. i 4.januar,cak im trenutno rade topovi,ali nemaju nameru koliko vidim da u skorije vreme pustaju staze

goranvu
29.12.2010, 20:31
Ako nisi već platio smeštaj i ski pass u Banskom, alternativa ti je Borovec, gde se možeš sigurno naskijati barem na Jastrebec stazi, ali za duplo manje para nego u Banskom.

SANI KROKET
29.12.2010, 20:35
na zalost placen smestaj,srecom ski pas sam mislio tamo da kupim,ali pitanje dal ce mi trebati.taman sam mislio da cu izbeci ove situacije sa snegom,kao sto svake godine gledam u nebo,pre nego sto krenem na Kop,ali bas me nesto nece.sto je neverovatno,posto vidim da im je skijaliste 100% pokriveni topovima

sasacg
29.12.2010, 20:54
Nije 100%,ali jeste dobar deo pokrivren...U svakom slucaju,bice valjda ok...Ne kupuj 6-denvni ski-pas,nego jednodnevni u zavisnosti od situacije...

Puno srece i da padne taj sneg,jer ja stizem 22. :)

striker74
30.12.2010, 10:56
Nije 100%,ali jeste dobar deo pokrivren...U svakom slucaju,bice valjda ok...Ne kupuj 6-denvni ski-pas,nego jednodnevni u zavisnosti od situacije...

Puno srece i da padne taj sneg,jer ja stizem 22. :)

I ja sam za to da se ne kupuje 6-dnevni skipas i ne samo u ovakvim prilikama nego i ne daj boze i zbog ozleda ili loseg vremena...
Poz i neka bude snega:dziveli:

Darens
31.12.2010, 20:49
E sad jos i ovo sa snegom kad procitam onda mi je dosta svega!! 8. treba da sam tamo, nemoj te mi reci da ne rade zice i da nema snega??
----------------
Svima vama ljubiteljima zimskih carolija zelim puno snega u novoj godini. Srecno!!!!

goranvu
31.12.2010, 20:57
Ne tuguj, od 8-og ćeš se sigurno naskijati.
Evo ti najsvežija situacija u slikama - http://www.youtube.com/results?search_filter=1&search_query=bansko&search_type=videos&suggested_categories=19%2C17&uni=3&search_sort=video_date_uploaded

PersonaGrata
03.01.2011, 21:15
Što se tiče razdaljina, našao sam hotel na google maps i premerio njihovom alatkom, kaže da ima oko 810m, tako da drugari ono što piše na sajtovima agencija pomnožite sa 3 da bi dobili stvarnu udaljenost!!

Isto sam pokusavao da uradim na Google Earth ali nikako nisam uspeo da nadjem adresu gde se nalazi pocetna gondola. Molio bih vas za naziv ulice gde pocinje gondola!?

Hvala !

goranvu
03.01.2011, 21:22
Pa evo na slici se vidi da je ulica Nayden Gerov.

sssandrollina
04.01.2011, 12:12
Da li neko zna situaciju trenutno u Banskom, posto vidim da radi samo par staze i zicara, a treba da idem 15. januara. Jel to zbog snega il vetra i sl?
I zanima me jel zna neko kakva je situacija oko kupovine ski passa u bugarskoj, jel postoji mogucnost vracanja para ukoliko skijaliste ne radi ili radi samo nekoliko staza i sl, jer mi se ne kupuje ski pass preko agencije za 6 dana, a ne znam koliko cu skijati.

jopopo
04.01.2011, 13:34
Evo slike prati ovde http://www.myslopes.com/bulgaria/webcams-bansko.php

Pošto su Bugari jako štedljiv narod desi se da iz čista mira zatvore neke žice ako procene da nema "dovoljan" broj skijaša tako da to nekad nema veze sa uslovima na stazi. Ja sam bio prošle godine vikend posle Božića i bilo je dosta ljudi (puno Grka, početnika) i sve je radilo. Prošle godine nisu vraćali pare za ski pass.

sssandrollina
04.01.2011, 13:42
Ja sam bila pre tri godine u februaru i bilo je puno snega puno ljudi i sve je radilo, tako da sam videla da imaju brdo topova za sneg, pa mi ova situacija i nije bila bas jasna, jer vidim da radi 5 staza i to ne najboljih

striker74
05.01.2011, 12:17
Da li neko zna situaciju trenutno u Banskom, posto vidim da radi samo par staze i zicara, a treba da idem 15. januara. Jel to zbog snega il vetra i sl?
I zanima me jel zna neko kakva je situacija oko kupovine ski passa u bugarskoj, jel postoji mogucnost vracanja para ukoliko skijaliste ne radi ili radi samo nekoliko staza i sl, jer mi se ne kupuje ski pass preko agencije za 6 dana, a ne znam koliko cu skijati.


I ja cu biti od 15. tog tamo pa ako je neko tamo LIVE neka nam da neke sveze informacije, a za ski pass najbolje kupuj dan ranije ili taj dan koji ce da skijas po meni je to najlogicnije zasto da unapred dajes pare za 6dana...

Darens
05.01.2011, 20:02
Ski braco ja cu biti od 8.-15. tamo pa cete dobiti info. ako se dokopam nekog racunara. ako mi to uopste bude trebalo pored skijanja i svega ostalog jer idem da se odmorim a ne da surfam internetom. :)

Darens
05.01.2011, 20:06
A sto se tice da li ima snega ili nema, ne vidim sta je sporno ako kamere ne lazu? Minus je dobar za topove, znaci mogu da rade punom parom.

sasacg
05.01.2011, 20:19
Ma mogu,zato mene i cudi zasto radi samo 4-5 staza...Cuo sam se sa bratom koji je tamo,pre 2 dana je palo malo snega,ali ipak radi jako mali broj staza...

sssandrollina
06.01.2011, 09:58
Ja sam cula da ima dosta leda na stazama pa nece da ih otvore

Darens
06.01.2011, 14:32
Ja sam cula da ima dosta leda na stazama pa nece da ih otvore
Ma ite molim vas.:ski:

Darens
06.01.2011, 14:37
Nigde snega na vidiku
http://www.snow-forecast.com/resorts/Bansko/6day/mid

Ivan Bgd
06.01.2011, 19:27
Nigde snega na vidiku
http://www.snow-forecast.com/resorts/Bansko/6day/mid

gledajuci temperaturu dobro je da bar nema kise
:sm018:

Bansko
07.01.2011, 13:11
Ja sam trenutno u Banskom, uostalom ovde sam tokom cele sezone. Trenutno radi 7 staza, tacnije 6 i po. Topovi rade, ali ne svi, jer temperatura treba da bude ispod 3C. Ima puno gostiju, uveden je besplatan prevoz minibusevima od gondole do planine, da bi se smanjila guzva. Ovi minibusevi imaju natpis "Free Bansko". Na stazama ima malo leda, pojedine staze nisu otvorene, jer na njima nema dovoljno snega. Ima mnogo skijasa iz Srbije, cak i sa Jahorine su dosli u Bansko, vidim po natpisu na jaknama. Ako je neko od vas student, neka ponese indeks, dobice popust prilikom kupovine ski pass-a... Za ostalo sto vas interesuje, pitajte... :)

Darens
07.01.2011, 14:38
Ja sam trenutno u Banskom, uostalom ovde sam tokom cele sezone. Trenutno radi 7 staza, tacnije 6 i po. Topovi rade, ali ne svi, jer temperatura treba da bude ispod 3C. Ima puno gostiju, uveden je besplatan prevoz minibusevima od gondole do planine, da bi se smanjila guzva. Ovi minibusevi imaju natpis "Free Bansko". Na stazama ima malo leda, pojedine staze nisu otvorene, jer na njima nema dovoljno snega. Ima mnogo skijasa iz Srbije, cak i sa Jahorine su dosli u Bansko, vidim po natpisu na jaknama. Ako je neko od vas student, neka ponese indeks, dobice popust prilikom kupovine ski pass-a... Za ostalo sto vas interesuje, pitajte... :)
E jbg taman se odlucih da umesto Jahe odem u Bansko kad ono i tamo krs!! Bas sam baksuz, nigde snega u najavi, ali dobro je da je minus. I kao i uvek poslednjeg dana ce da grune neka mecava:)

Darens
07.01.2011, 14:58
Ljudi dozivecu katastrofu kao 2010. u februaru kada je na Jahorini duvao jugo i odneo sav sneg, reka je tekla kroz ono naselje shator!!!

vlatko26
07.01.2011, 15:55
lele katastrofa od 16 sum tamu a sneg nema nemaaaaaaaaaaa ni na vidiku se upropasti ova zima koja lici na leto

Darens
07.01.2011, 16:56
Krecem veceras, ja cu jos mozda nesto da uhvatim skijanja ali vi koji dolazite u sledecoj smeni, ljudi sta da vam kazem.... Kupajte se u bazenima :) puno srece

cvickey
07.01.2011, 18:15
Krecem i ja veceras, nadam se da cu uhvatiti malo skijanja narednih 7 dana :ski:

@Bansko jedno pitanje za tebe, da li moze sa studentskim karticama da se ostvari popust na ski-pass ?? Unaperd hvala na odgovoru

vlatko26
07.01.2011, 19:14
Dali nekoj bil vo HOTEL BELLEVUE RESIDENCE&SPA DA KAZI KAKO SITUACIJATA TAMU BLAGODARAM OD NAPRED POZZZZZZZZ:sm018:

Bansko
08.01.2011, 12:10
Ne znam za studentske kartice, ja nikad nisam ni video takve kartice, znam da na salteru traze indeks, pogotovo ako uzimas 6 dana ski pass. Danas je otvorena jos jedna ski staza, pa sada radi 7 i po staza (oko 35-40 km).

striker74
08.01.2011, 13:18
Bogami ima da se okupamo i po bazenima ali i po stazama po ovim temperaturama...

SANI KROKET
09.01.2011, 19:54
posto sam se vratio nocas red je da sa vama podelim utiske.
staza radi vrlo malo.bacite pogled na novu mapu rade staze 7 i 8 one su crvene i ok su veci deo dana,ali vec posle 14/15h vise vam trebaju klizaljke nego skije.ima dosta ne bas dobrih bordera(cast izuzetcima)i skijasa pocetnika koji oljuste i ono malo snega sto ima.takodje radi i plava staza br 6 na kojoj je neverovatna guzva i vise je zaobilazenje ostalih nego skijanje.kako je prolazilo vreme sa te staze su vozili dosta povredjenjih je je zbog velikog broja ljudi bilo leda neprestano,a malo dobrih skijasa na toj stazi.takodje radi i br 9 cuvena Tomba,na koju naravno ne idite ukoliko ne posedujete dobro znanje,iako je veoma siroka staza sto je prijatno iznenadjenje.rade i neki mali liftovi za pocetnike,kao i staza 1 bansko koja je dugacka 7 km i vodi do mesta,ali ona je za pocetnike i za opusteno vracanje sa skijanja.na mahove je radila i crvena staza 4 koja je kao i ostale ujutru koliko toliko ok stanju,a pri kraju skijanja problematicna.otvorena je i crvena staza 15 Calin Valog,koja je dobra skoro citavog dana i moze se reci da je najmanja guzva i na njoj i na zici koja je penje.naravno na pocetku ima katak crni deo koji treba proci,ali postoji i ski put koji zaobilazi taj crni deo,koji je oznacen plavim,medjutim po mom misljenju iako nisam imao problema u trenutnom stanju nikako nije plav.ovo su informacije od juce,ali posto me je ispratilo 6 stepeni u mestu i -2 na samom vrhu mislim da je situacija jos gora

SANI KROKET
09.01.2011, 19:57
inace sto se tice ski pasa studenti imaju popust,ponesite index ili kartice i cak mozete za jos nekoga da kupite ski pas.oprema nije nista jeftinija,ali je izbor dosta veliki.ako nekoga jos nesto zanima neka pise

SANI KROKET
09.01.2011, 20:03
zaboravih.guzve na gondoli su bile velike.dva reda od po 100 metara,mi smo iz hotela kretali u 9,u redu smo vec oko 9 i 15,ali na vrhu gondole tek oko 10i30/11.bolje je doci u pola 9 cim se otvori gondola i onda ima reda,ali se ceka samo oko 15min do pola sata

dalcek
10.01.2011, 12:36
inace sto se tice ski pasa studenti imaju popust,ponesite index ili kartice i cak mozete za jos nekoga da kupite ski pas.oprema nije nista jeftinija,ali je izbor dosta veliki.ako nekoga jos nesto zanima neka pise

Pozdrav Sani, hvala ti za korisne informacije. Ja nisam student vec malo jace od godinu dana... Kakva je kontrola? Da li bih mogao da se prosvercujem sa starim indeksom, tj. mojim indeksom?

vladimir
10.01.2011, 15:23
Ja sam trenutno u Banskom pa kako znam koliko me je zanimala svaka informacija pre polaska, evo da malo pomognem svima koji pokusavaju nesto da saznaju. Kao sto je Sani rekao uglavnom su po stazama losi skijasi koji skinu i ono malo snega. Radi vrlo malo staza koje ujutro i mogu da dobiju prelaznu ocenu ali posle podneva blagi uzas. Kombinacija leda, kamenja i hupsera (da ne ispadne da se zalim bez razloga samo da napomenem da me smatraju vrlo dobrim skijasem ). Srce me boli za skije koje unistavam po ovim ocajnim stazama. Sto se tice gondole nije bas tako strasno jer postoje besplatni ski busevi koji idu gore non-stop (neko ih je spomenuo u prethodnim postovima) ali zahvaljujuci "dobroj" organizaciji Bugara, izgleda da vecina ljudi ne zna za njih pa su redovi na gondoli i dalje ogromni. Danas sam usao u taj bus ne cekajuci ni minut.
Sve u svemu skijanje vrlo lose i ako se u narednim danima nesto ne promeni ne isplati se dolaziti. Ja sam sticajem okolnosti dosao ovde i nisam mnogo ni ocekivao, ali u odnosu na Austriju, Italiju, Francusku ovo je treca liga a kada je situacija ovakva kao sada onda je beton liga.

Bax
10.01.2011, 16:13
Bio sam u Banskom pre 3-4 godine, i problemi koje spominjete danas, lose staze, kamenje, gondola, losi skijasi, guzve su postojali i tada.

Ono sto je dobro su pristupacne cene za nas dzep i relativna blizina skijalista.

Ukupno gledano, skijanje u Italji, a pogotovo Francuskoj je za red velicina bolje, i za one koji bas ne moraju u Bugarsku, savetujem da izbegnu Bansko.

sasacg
10.01.2011, 17:50
Uhhh.... vec planiram (ako budem mogao bar neke pare da izvucem) otkazivanje ovogodisnje posete Banskom...

Ako sve bude ok,pravac Passo Tonale,da se naskijam k'o covek :)

Ekvinocijum
10.01.2011, 19:22
Ja sam trenutno u Banskom pa kako znam koliko me je zanimala svaka informacija pre polaska, evo da malo pomognem svima koji pokusavaju nesto da saznaju. Kao sto je Sani rekao uglavnom su po stazama losi skijasi koji skinu i ono malo snega. Radi vrlo malo staza koje ujutro i mogu da dobiju prelaznu ocenu ali posle podneva blagi uzas. Kombinacija leda, kamenja i hupsera (da ne ispadne da se zalim bez razloga samo da napomenem da me smatraju vrlo dobrim skijasem ). Srce me boli za skije koje unistavam po ovim ocajnim stazama. Sto se tice gondole nije bas tako strasno jer postoje besplatni ski busevi koji idu gore non-stop (neko ih je spomenuo u prethodnim postovima) ali zahvaljujuci "dobroj" organizaciji Bugara, izgleda da vecina ljudi ne zna za njih pa su redovi na gondoli i dalje ogromni. Danas sam usao u taj bus ne cekajuci ni minut.
Sve u svemu skijanje vrlo lose i ako se u narednim danima nesto ne promeni ne isplati se dolaziti. Ja sam sticajem okolnosti dosao ovde i nisam mnogo ni ocekivao, ali u odnosu na Austriju, Italiju, Francusku ovo je treca liga a kada je situacija ovakva kao sada onda je beton liga.

Ja sam trenutno u Banskom, mogu samo da se slozim sa Vladimirom. Staze odlicne do 11.30, posle toga led i hupseri (mnogo skijasa na premalo staza).Na gondoli sam u 8.30 (hvatam prvi ski bus iz hotela koji krece u 8.20), i ne ceka se duze od 10 min. Ski pass od 165 evra za 6 dana preskup za ono sto se nudi, cene na stazama: koka-kola 4 leva, ice tea 5 leva, caj 3 leva..., ako ogladnite tesko vama: 2 pileca filea sa pomfritom i sokovima 50 leva:sm022:
U Bansko se vise ne vracam, bolje dati jos 100 evra i otici tamo gde je sneg zagarantovan.

Bax
10.01.2011, 23:40
Bio sam i u Passo Tonalle, nije lose lici pomalo na lokalna skijalista, pogotovo Ponte di Legnio. JA bih ipak otisao malo dalje do Francuske, i njihovih mega centara 3D ili L2A. Ipak je to mega ski dozivljaj.
Italija je simpaticna, ali smori se covek tamo za 6 dana...

wlad
10.01.2011, 23:54
Da dodam još offtopica: verovatno nisi bio u "zoni" Dolomite Superski :), 1200km staza od toga najveći "povezan" komad je 500km - ako se gleda u kilometraži. Skijao sam i u 3D i na SuperDolomitima i ne vidim jasnu prednost ni jednog ni drugog sistema (3d je bolji za offpiste, superDolomiti imaju bolje vreme = onpiste skijanje isto), verovatno samo pitanje ukusa.

Bax
11.01.2011, 00:07
Slazem se da ne skrecemo previse, Bansko vredi videti, ponajvise zbog dobre klope u krcmama. A za skijanje moze da se desi da je dobro ako se pogodi dobro vreme, mnogo snega i malo ljudi, sto je ocigledno retkost.

NE vidim sto bi se neko mucio sa cekanjem u redovima na odmoru, kad moze lepo da uziva na daleko kvalitetnijim pskim stazama.
Superski nisam posetio jos uvek.

SANI KROKET
12.01.2011, 12:10
neko me je pitao da li se moze provuci sa starim indexom,cini mi se Vladimir.Desavalo mi se dva-tri dana za redom da devojci na salteru bukvalno samo mahnem indexom ispred nosa i da ga i ne pogleda,a desilo se poslednji dan da je druga izvrnula svaku stranu indexa,umalo me nije propitala neke predmete.cak sam uzeo tri petodnevna ski pasa,oni su sa slikom za ljude koji nisu poneli index.one devojke na salteru i nije previse briga,samo ako nesto muljate vidite da idete na one saltere gde ne stoje neki likovi iza devojaka koje rade.to im je verovatno neka kontrola.ja sam isao sa regularnim indexom i nikakvih problema nema,eto cak uzeh i vise pasova

Djordje
12.01.2011, 13:03
Mozete li napisati koja je cena ski pasa uz index, ima li ko tu info....sani...?
unapred hvala

sasacg
12.01.2011, 18:14
Otkazao sam Bansko za 22.01.

Sad ne znam sta mi je ciniti,da li da odlazem Bansko za 12.02. ili 19.02. ili da ipak okrenem za Passo Tonale ili negde za AT?

goranvu
12.01.2011, 21:16
Ako je verovati prognozi, tih dana će tek početi malo više da se otvaraju staze. Situacija je relativno loša i na Alpima u odnosu na ono kako bi trebalo da bude. Vidim da se i tamo u bazama skijališta temperature vrte oko nule, ali bar je ne prelaze osim na kratko, tako da su skijališta u potpunosti funkcionalna i kvalitetna kao i uvek. Ako već imaš alternativu, ja bih ti preporučio i u dobroj situaciji da se kloniš Banskog iz mnogo drugih razloga, najviše zbog gužve na Gondoli i zbog gomile loših i neopreznih skijaša.

sasacg
13.01.2011, 00:59
Izgleda da ce da padne Passo ili eventualno Molltaler glecer koji je skoro usao u obzir kao predlog...Mada o njemu ne znam puno,a izgleda da nesto nije popularan kod nas...Vidim da i vreme gore moze da bude zeznuto...

Nego,ovo je tema o Bnaskom,pa da ne off-ujem previse :)

goranvu
13.01.2011, 06:25
Molltaler je poznat po nepredvidivom vremenu. Ja sam se prosle godine zeznuo i bacio 40 eur, jer je u podnozju bilo kao da je prolece, a kad sam dosao gore duvao je ludacki vetar tako da skijaliste maltene nije ni radilo.
Evo pročitaj - http://www.skijanje.hr/skijalista/austrija/clanak/moelltaler-gletscher?id=12360

sasacg
13.01.2011, 09:26
Citao vec,naravno :dziveli:

Ne znam,videcemo...Bitno je da sam uz male penale otkazao Bansko 22.01.,a za novo odrediste cemo lako :ski:

Darens
14.01.2011, 22:13
Ja sam trenutno u Banskom pa kako znam koliko me je zanimala svaka informacija pre polaska, evo da malo pomognem svima koji pokusavaju nesto da saznaju. Kao sto je Sani rekao uglavnom su po stazama losi skijasi koji skinu i ono malo snega. Radi vrlo malo staza koje ujutro i mogu da dobiju prelaznu ocenu ali posle podneva blagi uzas. Kombinacija leda, kamenja i hupsera (da ne ispadne da se zalim bez razloga samo da napomenem da me smatraju vrlo dobrim skijasem ). Srce me boli za skije koje unistavam po ovim ocajnim stazama. Sto se tice gondole nije bas tako strasno jer postoje besplatni ski busevi koji idu gore non-stop (neko ih je spomenuo u prethodnim postovima) ali zahvaljujuci "dobroj" organizaciji Bugara, izgleda da vecina ljudi ne zna za njih pa su redovi na gondoli i dalje ogromni. Danas sam usao u taj bus ne cekajuci ni minut.
Sve u svemu skijanje vrlo lose i ako se u narednim danima nesto ne promeni ne isplati se dolaziti. Ja sam sticajem okolnosti dosao ovde i nisam mnogo ni ocekivao, ali u odnosu na Austriju, Italiju, Francusku ovo je treca liga a kada je situacija ovakva kao sada onda je beton liga.
Ski brate preterujes ga mnogo!!!! :awm2:Snega nema pa nema, ne mogu oni nista protiv onog gore, sto se mene tice skijanje je sasvim dobro spram onog koliko snega ima. Btw trenutno sam u Banskom!

sasacg
14.01.2011, 22:33
Kakva je trenutno situacija...Rade li staze i zice na vrhu?Ima li guzve,kakve su temp.,topi li se sneg...?

Darens
16.01.2011, 12:59
Kakva je trenutno situacija...Rade li staze i zice na vrhu?Ima li guzve,kakve su temp.,topi li se sneg...?

Zice ka vrhu Todorka ne rade zbog male kolicine snega, guzve ima i nema, a to je sve zbog toga sto ne rade sve staze i zice, nemoj zuriti na gondolu osim ako nisi manijak koji skija od 9-17. Komotno u 10.30h budi na gondoli tj. da uhvatis poslednji bus iz hotela i nema zive duse na gondoli. od 11-16h sasvim dovoljno skijanja. Temperatura ujutru bude u blagom minusu ali je preko dana u plusu i do 5 stepeni. Ali opet skidam kapu kako su ocuvali staze sa to malo snega, tj nekih 50cm utabanog.

striker74
17.01.2011, 11:26
I ja bih rekao da su uglavnom preterane kritike u vezi staza i guzve na gondoli posto i ja sam ovde mogu samo da potvrdim ono sto je napisao Darens

striker74
17.01.2011, 11:32
I jos da dodam potrudite se da budete oko 09 sati na stazi tada su staze ekstra skoro nikog a skijanje e... kao dobar jutarnji s...x
Poz

sasacg
17.01.2011, 13:08
Ok,hvala...

jos ako se obistine ove prognoze o snegu, mozda i ispadne nesto dobro od Banskog ove godine...

trendo
17.01.2011, 19:43
I ja bih rekao da su uglavnom preterane kritike u vezi staza i guzve na gondoli posto i ja sam ovde mogu samo da potvrdim ono sto je napisao Darens

Mislim da i vi malo preterujete.
Ako dobro vidim donja polovina Tombe i kratke Ulem i Stara pista sve drugo je plavo i to sve zajedno je oko 25% staza.
Druga polovina Januara je period kada je najmanja guzva i period kada ja pikiram,
ali kakva je sada situacija odlozio sam skijanje (ne uplaceno preko agencije pa sam fleksibilniji) dok ostali koi su uplatili preko agencija morali su otici.
Verujem da ski centar ulaze maksimum napora da radi ono sto moze da radi.

flopo
17.01.2011, 21:35
gledajte bre ski kamere i to je to...

striker74
18.01.2011, 19:08
:dziveli:z

striker74
19.01.2011, 18:55
Mislim da i vi malo preterujete.
Ako dobro vidim donja polovina Tombe i kratke Ulem i Stara pista sve drugo je plavo i to sve zajedno je oko 25% staza.
Druga polovina Januara je period kada je najmanja guzva i period kada ja pikiram,
ali kakva je sada situacija odlozio sam skijanje (ne uplaceno preko agencije pa sam fleksibilniji) dok ostali koi su uplatili preko agencija morali su otici.
Verujem da ski centar ulaze maksimum napora da radi ono sto moze da radi.

E to je moje licno vidjenje stvari jer ovo pisem za termin dok sam ja tu a za mene su staze sa ovolikom kolicinom snega koliko ga ima i kako su sredjene super da uvek moze biti bolje da ali ipak svaka im cast
Tomba radi cela do dna i veoma dobro je uredjena ipak za mene je pretererivanje da sedim kuci i preko web-camera dajem komentare u vezi staza
Jedino mi je zao sto ne radi staza Plato jer vreme je ekstra suncano bilo bi i skijanja i suncanja

Poz

sssandrollina
23.01.2011, 18:06
Upravo sam se vratila iz Banskog i lepo sam se naskijala. Staze su super ujutro, mi smo na gondolu isli oko pola 9 i ulazili smo u prvu koja naidje bez cekanja, tad nema jos nikog na stazi i staze su super do oko 11-12, tad je vec guzva i ima dosta leda pa smo mi oko pola 3 vec zavrsavali skijanje, al s obzirom na situaciju sa snegom bilo je super, steta sto nisu radile sve staze, pogotovo plato, al u petak su pustali cetvorosed koji vodi gore prazan, pa mozda uskoro i to proradi s obzirom da nas je ispratio sneg u subotu.

ski2ski
24.01.2011, 00:48
Drugari,

Upravo sam se vratio iz Banskog. U subotu je palo 10cm novog snega, a prognoza kaze da ce da nastavi. Deluje mi da ovi koji dolaze ce imati odlicno skijanje.

S obzirom da je u mestu bilo preko 10 svaki dan, a da je na planini bio skoro uvek plus fascinaran sam da smo uopste skijali, a skijali smo svih sest dana.

U gornjem delu, skijanje pre podne, 5-ca dok se ne napravi guzva, posle je nazalost uzas, jer je previse ljudi. Nazalost bilo je dosta povredjenih. Oko 11 skijala se 7 i 8-ca (malo sidro, crvene staze), i deo Todorke (6) koji radi i donji deo Tombe (9). S obzirom da je sve bio vestacki sneg, staze su bile tvrde, tako da su trebale tvrdje skije i ostri rubovi.

Zice do Todorke nisu radile (mada sam video da su pustili topove u delu staze koji je pokriven), tako da ocekujem da ce uskoro proraditi. Na Platou su postavili novi cetvorosed (paralelno sa sidrom).

Popodne skijanje na medjustanici, dve odlicne staze (crna i crvena). Skoro da nema ljudi uopste. Ima brzi cetvorosed. Na crvenom delu je nezgodan prilaz, tako da manje iskusni moraju da paze.

Ski pass je poskupeo u odnosu na proslu godinu, kao i ski skola, tako da je bolje uzeti preko agencija.

Guzva je na plavim stazama i istina je da ima puno losih skijasa, ali s obzirom na okolnosti, odnosno vreme, prijatno sam iznenadjen kako su pripremili staze. Treba skijati crvene (koje nisu mnogo teze od plavih BTW), a ko zna crne.

dalcek
24.01.2011, 08:37
Ski pass za 6 dana, cist, bez ikakve opreme, direkt u Banskom je?

chaghaboo
24.01.2011, 08:44
@dalcek

> http://www.banskoski.com/?page=pricing&sub=lifts-pricing

Oko 160€, ali pročitaj i ranije postove jer postoji popust za studente, odnosno uz indeks.

dalcek
28.01.2011, 12:38
Hvala. Nekih 15e je za studente popust.. Ja sam zavrsio fax pre vise od godinu dana.. Tesko cu se prosvercovati :)

Koliko vidim, skoro sve staze rade sada na Banskom, 105cm sneg, tako da verujem da je sada tamo super.. ja idem u februaru

stevans
31.01.2011, 14:19
Upravo sam se vratio iz Banskog, gde smo boravili od 22. - 29. 01. 2011. Prvi put smo bili na skijanju u Bugarskoj i otišli smo puni predrasuda, šta će nas tamo očekivati. Kada smo stigli i zatekli sumorni grad hotela, sa blatnjavim ulicama i kišom koja je padala, mislili smo da neće biti ništa od skijanja. jedinu nadu su nam ulivali skijaši koji su se stazom od vrha do početne stanice gondole spuštali u poslepodnevnim časovima. Ipak smo rizikovali i kupili skipass za 6 dana, po ne baš maloj ceni od 156 EUR-a. Hotel Tamplier u kom smo odseli je prevazišao naša očekivanja, apartman od 60 m2 prelepo namešten, ljubazno osoblje, bazen ... Ujutru smo požurili na doručak i do gondole, poučen informacijama sa foruma o gužvama na početnoj stanici. Posle 15 min čekanja i 20 min vožnje, konačno smo stigli na plato, gde se pokazalo pravo lice ski centra Bansko. Sve je bilo belo prekriveno snegom, koji je padao u toku noći, sa skijašima na sve strane. Prvi utisak je pokvarilo to što staze nisu bile sređene i brzo su se napravili hupseri, ali već sledećeg dana sve staze su bile ravne kao piste i dovoljno dobre urađene da zadovolje sve skijaše. Čitav ugođaj jedino kvare topovi za veštački sneg koji stalno rade i u toku dana, pa ih treba obilaziti ako nećete da budete prektiveni vlažnim snegom. Poseban doživljaj je spuštanje 7,5 km stazom od vrha do početne stanice gondole, koji služi za opuštanje posle napornog skijaškog dana. Na dnu se mogu iskoristiti još crna i crvena staza, takođe odlično urađene. Sve u svemu imali smo šest dana skijanja, na odlično urađenim širokim stazama, sa dva dana snega i četiri dana sunca. Svakom bih preporučio da ode u Bansko, bez obzira na sitnije nedostatke, koji se zaborave posle uspešno provedenog aktivnog odmora.

dragan_sb
02.02.2011, 10:07
Ja planiram 19.02 u Bansko, prvi put idem tamo, jel neko zna da li ce biti sneg tih dana, da rezervisem ili ne ?

Hvala.

sasacg
02.02.2011, 12:19
To se nikad ne zna...Ja sam imao uplaceno od 22.01 i zato sto nisu bile najavljene padavine,a radilo je samo nekih 50-60% staza,otkazao sam...Medjutim vec 24.01. je napadalo dovoljno snega i otvorili su skoro sve staze,i koliko sam mogao da vidim na bansko live,temperature su bilo u jakom minusu,a sunce po citav dan-u prevodu jako fini uslovi za skijanje...

Vidim da prognoza za februar uopste ne obecava,da se najavljuju visoke temperature bez snega,ali ko ce ga znato sta moze da se desi...Toliko unapred niko ne moze da napravi pouzdanu prognozu...

dalcek
02.02.2011, 14:17
hahaha naravno da niko ne zna hoce biti snega!

ja idem 19. februara Dragane!

Sta Bog da!

dragan_sb
02.02.2011, 14:36
Haha pa neka bude sta bude, i ja cu ici 19.02.

Snega sigurno ce biti samo kakav sneg ? to ne znamo, da ne budu temperature 10+ celziusa jer nece biti dobar sneg za skijanje.

sasacg
02.02.2011, 15:04
http://www.accuweather.com/en-us/bg/blagoevgrad/bansko/forecast15.aspx

Bratko
02.02.2011, 15:44
Iz iskustva (2 puta sam bio u Banskom) obratite pažnju na ono što se sigurno zna ;) , a ove godine to je FIS superkombinacija (m) 26.februara
http://www.fis-ski.com/uk/604/1228.html?cal_suchsector=AL&event_id=28175

Tako daaaa :confused:...imalo/nemalo snega, može Vam se desiti da ne vozite Tombu, Bunderitzu, a zbog treninga čak ni Todorku.

dragan_sb
02.02.2011, 15:56
jel moze to da se desi samo 26. i 27. da ne vozimo ove staze ili jos pre ovih datuma ? :(

dalcek
03.02.2011, 08:39
http://www.accuweather.com/en-us/bg/blagoevgrad/bansko/forecast15.aspx

SasaCG, nemoj da kvaris raspolozenje! :) Salim se.

Ja sam takodje cuo da ce biti jako visoka temperatura u prvoj polovini februara ali i jako hladno u 2. polovini februara, sto se i vidi na linku koji si poslao... od 13. do 16. februara dodje sa 13 na 3 stepena Celzijusa, tako da ce biti hladno.

Takmicenje je 26., kada mi zavrsimo skijanje.

E sad ostaje pitanje da li treniraju nedelju dana pre event-a, to ne bi valjalo!

Bratko
03.02.2011, 11:22
Staze na kojima će se voziti
http://www.banskoworldcup.com/
će blagovremeno zatvoriti da bi sačuvali podlogu. Koliko ranije? To najviše zavisi od vremenskih (ne)prilika, ali sigurno je da ih neće zatvoriti tek na sam dan takmičenja. U prilog tome je i bezbednosna priprema koja ne može da se uradi za noć (postavljanje zaštitnih ograda).

Najiskrenije se nadam da grešim, ali...:confused:

shaolin_master
05.02.2011, 19:09
Bratko ne gresis.

Bio u Banskom kada se prvi put odrzavao zenski spust u Svetskom kupu. Staze se sigurno zatvaraju nedelju dana ranije mozda i koji dan vise, bez obzira kakvo vreme bilo. Ima dosta priprema oko staze sa zastitninim ogradama posto je spust u pitanju prave negde i tri reda mreze. A pripreme oko staze su posebna prica jer se trude da ih sacuvaju sto vise i pripreme sto bolje. Ipak ovo je ovde Balkan. Te godine 2009 su tek po zavsetku zenskog spusta pustili cini mi se stazu 4 posle podne a Tombu te godine nisam ni vozio. Zbog svetskog kupa vise od 40% skijalista nije radilo. Najbolje staze te godine nismo prosli pa smo dosli i sledece godine da ih odvozamo ali posle svetskog kupa. Moja preporuka je da se ide odmah posle svetskog kupa, jer cete skijati na stazama na kojima se pre neki dan vozio svetski kup koje su tada spremljenje fenomenalno da ih derete.

Ako imate jos neko pitanje tu sam

trendo
05.02.2011, 23:11
Ves pikirano da se ide na dan kada je slalom, 27.02. i od sutradan :ski:
naravno ako bude snega, a ako ne onda se ide tamo gde ce ga biti

dragan_sb
06.02.2011, 22:06
I ja mislim da cu odloziti i ici od 26.02, mislim da je pametnije nego 19.02.

A za parking jel sigurno tamo ?
Mislim kad parkiras auto u hotelskom parkingu, jel ima kradje ?

Bratko
07.02.2011, 10:48
I ja mislim da cu odloziti i ici od 26.02, mislim da je pametnije nego 19.02.
Hm...odmah po zavrsetku svetskog kupa (26/27.02.2011.), po planu je i bugarski nacionalni kup (28.02. i 01.03.2011.)
http://www.fis-ski.com/uk/disciplines/fiscalendar.html?place_search=Bansko&seasoncode_search=2011&sector_search=&date_search=&gender_search=&category_search=&codex_search=&nation_search=&disciplinecode_search=&search=Search&limit=20&date_from=today

Pogadjate, vozi se na istim stazama...tako daaa :confused: ...

dragan_sb
07.02.2011, 11:19
:(

opet mislim da je bolje od 26.02., ovo nacionalno se zavrsava 01.03. pa imas 3-4 dana da vozis ove staze...
ako ides 19.02. onda treba da zaboravis ove staze koliko ja vidim.

Bratko
07.02.2011, 13:01
@ dragan_sb: od dva zla, sigurno je manje zlo otići gore 26.02. Najiskrenije se nadam da opet grešim, ali mislim da će bugari "slaviti" uspešnu organizaciju, pa neće odmah 02.marta pustiti sve takmičarske staze...:confused:
Zašto? Izvinjavam se na :sm023:, ali evo mog iskustva i male sugestija ovogodišnjim saborcima/skijašima, koji (ne)mogu da utiču na termine odlaska u Bansko:

1. put smo bili 2007.god. potpuno neobavešteni o takmičenjima. Pogodili smo termin u kome se vozio bugarski nacionalni kup (kao ovaj sto je planiran 28.02 i 01.03.). I tada je trka bila ponedeljak/utorak, ali je tada Tomba ostala zatvorena i nakon završetka trke. Preostala 3-4 dana su nam pustili samo gornji deo staze (od starta: Balkaniada i Banderitza). Tomba je ostala zatvorena i samo smo je fotografisali sa žičare :confused:. Na sve to, Bansko nam se sa potencijalima ipak svidelo i odlučili smo da dođemo opet.

2. put 2008.god., prvo sam prečešljao Google/FIS/sve moguće sajtove nacionalne i internacionalne, i izabrao termin (2. nedelja februara) koji je bio 14 dana pre planiranog takmičenja (tada je bio Evropski Kup u planu). Snega dovoljno, temperatura u minusu, i na naše zaprepaštenje Tomba je OPET bila ogradjena i zatvorena, jer su je čuvali...2 nedelje pre takmičenja! Mogli smo (opet) samo da je fotografišemo :confused:.

3. put...mi ni "šliku neće viđet' " :smoke:.

dragan_sb
07.02.2011, 13:34
@ Bratko, hvala za informacije.

Jos ne mogu da odlucim za 19.02. ili 26.02., ipak 26.02. mislim da je malo bolje, prvi put mi je da odem u Bansko, ali ovo takmicenje me plasi :confused:
Da ostavim za 05.03. plasim se da nema sneg ili da ne bude dobar sneg za skijanje.

trendo
07.02.2011, 16:13
Tomba je crna da crnija ne moze biti
http://www.banskoski.com/?page=bansko-live⊂=live-tracks (http://www.banskoski.com/?page=bansko-live&sub=live-tracks)
na 19 dana pre trke

Bratko
07.02.2011, 19:43
Jos ne mogu da odlucim za 19.02. ili 26.02., ipak 26.02. mislim da je malo bolje, prvi put mi je da odem u Bansko, ali ovo takmicenje me plasi :confused:
Da ostavim za 05.03. plasim se da nema sneg ili da ne bude dobar sneg za skijanje.
Ako možete da birate onda svakako zaobiđite 19.02 jer će pola staza zatvoriti, a na ostatku će se formirati gužve. Od ta dva termina, ipak je bolja varijanta 26.02.
Što se raspoloživosti staza tiče najsigurnija varijanta je 05.03., ali trenutno je rano za dugoročniju vremensku prognozu.

sasacg
07.02.2011, 20:19
Tomba je vec sad nekoliko dana zatvorena

dragan_sb
08.02.2011, 18:00
Odlucio sam za 26.02. neka bude sta bude, nadam se da cu dan ili dva na kraju voziti ove staze.

sasacg
08.02.2011, 20:02
Kako je krenulo sa vremeno,vozice se sve staze,ali po zelenoj livadi :sm022:

jbt danas je dole na 1000m bilo 11C,a gore 6-7C...A snega ni na vidiku.

Vreme je totalno podivljalo :awm2:

dalcek
09.02.2011, 11:41
poludeo sam . Narednih 15 dana + 10 na Banskom, strasno.

Gde ova planeta ide?

dragan_sb
09.02.2011, 13:11
@ dalcek, nemoj da nas plasis :confused:

SRB_PI
09.02.2011, 18:37
јел зна неко можда дал има неки инструктор из Србије у овом ски центру?

sasacg
09.02.2011, 22:30
Bio je prosle godine jedan lik iz BG-a...

chaghaboo
10.02.2011, 10:33
@dalcek
Prognoza na snow-forecast-u ne kaže da će biti baš toliko loše barem, kada su temperature u pitanju, a ja želim da verujem u to jer krećem tamo u subotu :ski:

http://www.snow-forecast.com/resorts/Bansko/6day/mid

dragan_sb
10.02.2011, 12:38
@chaghaboo javi nam kako je vreme tamo i skijanje kad ides tamo ili kad se vratis, ja idem 26.02.

SRB_PI
10.02.2011, 16:38
јел се сећате имена?

chaghaboo
10.02.2011, 18:02
@chaghaboo javi nam kako je vreme tamo i skijanje kad ides tamo ili kad se vratis, ja idem 26.02.

Obavezno, utiske i sličice šaljem čim se vratim, a neke informacije ću se potrudti da pošaljem i sa lica mesta.

sasacg
10.02.2011, 23:14
јел се сећате имена?

Ne,na zalost...Ali naci ces ga sigurno ako je tamo...Imao je neku braon-bordo jaknu,mada to ne mora da znaci nista

Pitaj tamo njihove instruktore,mozda ce te oni uputiti :)

dalcek
11.02.2011, 08:02
@dalcek
Prognoza na snow-forecast-u ne kaže da će biti baš toliko loše barem, kada su temperature u pitanju, a ja želim da verujem u to jer krećem tamo u subotu :ski:

http://www.snow-forecast.com/resorts/Bansko/6day/mid

Ma bice i snega metar i hladno, bice extra skijanje!

Pricao sam sa likom sto zivi tamo, staze nece biti zatvorene ni od 19. do 26., osim ovoga sto je ztvoreno vec mesec dana za trening, tako da ce biti bruka skijanje!

Idem prvi put i drago mi je sto cu moci da vidim balkanske Alpe u najboljem izdanju!

marinakobra
12.02.2011, 15:06
Kako je krenulo sa vremeno,vozice se sve staze,ali po zelenoj livadi :sm022:

jbt danas je dole na 1000m bilo 11C,a gore 6-7C...A snega ni na vidiku.

Vreme je totalno podivljalo :awm2:

I ja idem 26.02, svi su mi rekli da ne brinem za sneg, tako da valjda nece biti vecih problema.

sasacg
13.02.2011, 19:20
Ja sam sad u Banskom...

Vreme suncano i poprilicno toplo...

Staze vecinom progledale,neke sa dosta kamenja (br. 10 i ona srednja crvena)...

Ujutru ok,kasnije kacamak...

marinakobra
13.02.2011, 22:55
E pa ako ne bude snega ja cu na plivanje. Idem 26.02. AKo ima neko da ide u hotel Lion nek se javi.. Mada nadam se, evo pise neki sneg 24.02 tako da sta bude bice.

dalcek
14.02.2011, 11:52
Pitanje za ove studente! :)

Da li se na studentskom passu od 6 dana slika?

sasacg
14.02.2011, 17:30
Pitanje za ove studente! :)

Da li se na studentskom passu od 6 dana slika?

Da...Slkaju na licu mesta i za studente je pass 280 leva,a ovako je 311 +5 leva depozit,znaci 170 i neki euro

Danas je pola sata padao sneg,ali prestade...Najavljuju vece padavine 19.-20.,ali je sve to nesigurno jer prognoza se menja iz dana u dan,mozda i cesce...Ne mogu vise vola da ubodu sto se toga tice :sm022:

E da,podigli su cene u odnosu na proslu godinu - tuborg 0,5 6 leva,coca cola 0,5 4 leva,kuvano vino 7,topla cokolada 6...Malo su poceli da jedu govanca :awm2:

Aj cao...

dalcek
18.02.2011, 09:01
Da...Slkaju na licu mesta i za studente je pass 280 leva,a ovako je 311 +5 leva depozit,znaci 170 i neki euro

Danas je pola sata padao sneg,ali prestade...Najavljuju vece padavine 19.-20.,ali je sve to nesigurno jer prognoza se menja iz dana u dan,mozda i cesce...Ne mogu vise vola da ubodu sto se toga tice :sm022:

E da,podigli su cene u odnosu na proslu godinu - tuborg 0,5 6 leva,coca cola 0,5 4 leva,kuvano vino 7,topla cokolada 6...Malo su poceli da jedu govanca :awm2:

Aj cao...

Hvala kralju!

19. vece 10cm snega u najavi a 19-26 hladno, sto ce obezbediti dobre staze jer snega ima dovoljno!

wooooooooooooo!

Stize nas 10 iz NS u smenu 19-26! Polazak: veceras!

Ako ima ljudi tamo, mozda neko druzenje... Takodje ide dosta mladih (organizacija Cabeza) vodi grupu!

sasacg
19.02.2011, 20:40
Evo vratismo se,pa da na brzinu sumiram utiske:

Na kraju i nije ispalo tako lose kao sto sam mislio :)

Prva dva dana 5,10,3,11,4 su na par mesta progledale i imalo je poprilicno kamenja na nekim delovima staza.Kasnije je napadalo malo snega,radili su topovi na 4 skoro po citav dan,pa se situacija znacajno poboljsala.

U odnosu na proslu godinu,guzva na gondoli je bila bar 3-4 puta manja...Na zicama se takodje skoro uopste nije cekalo,mada je na stazama,pogotovo plavim,bilo malo vise ljudi nego sto bi trebalo...

Dalje,znanje skijasa,a posebno bordera je KATASTROFALNO!!!Tamo nema ni 10% bordera koji znaju da voze isti...Pa to ne lici ni na sta...Skijasa koji znaju kako se skija ima malko vise,ali ni tu nije sjajno...Cini mi se da se svakih 15-20 minuta neko polomio,s obzirom da su su motorne sanke svaki cas uz sirene transportovale nekog povredjenog...

Poslednji da,petak,bila je najveca guzva,jer su izgleda dosli Grci na vikend,pa su staze jako rano bile pune hupsera,pa je normalan voznja bila skoro nemoguca...

Jos jedna stvar...Bio sam u Rossignol radnji,Zenith Z72 carbon za ovu sezonu je sa vezovima nekih 400e,sto je,cini mi se,ok cena,s obzirom da je kod nas u Rossignol radnji prema Banjici,Z2.5 od pre 2-3 sezone,placen oko 500e.Pance Zenith sensor 110,cini mi se,bile su oko 210-220e...Znaci tamo u zimskom centru cene su poprilicno nize nego kod nas u BG...To stvarni nisam ocekivao...

Sve u svemu,i ako sam bio protiv ponovnog odlaska u Bansko (devojka me nagovorila :)),nije ispalo lose :)

Slike malo kasnije,kad ih prebacim na komp :dziveli:

sasacg
20.02.2011, 11:38
6773

6774

6775

6776

6777

sasacg
20.02.2011, 11:39
6778

6779

6780

sasacg
20.02.2011, 11:42
6781

6782

6783

sasacg
20.02.2011, 11:42
6784

6785

6786

chaghaboo
20.02.2011, 17:30
Evo i ja se kasno sinoć (ili rano jutros) vratih iz Banskog. Prvi put sam bio tamo i manje više onako kako sam i očekivao na osnovu utiska koji sam stekao čitajući po netu.

Put do tamo je bio potpuno suv, na granici se nije čekalo i kolima smo stigli, uz dva kraća zaustavljanja, za 7 sati i 15 minuta vozeći po ograničenjima. Naišli smo na dve policijske patrole od kojih nas je jedna zaustavila samo radi rutinske kontrole. Međutim tih 4-5 minuta koliko smo stajali je postalo očigledno da zaustavljaju isključivo strane registracije. Kasnije u hotelu smo sreli društvo iz Niša koje je patrola zaustavila jer su prekoračili ograničenje za čitavih 3km/h zbog čega su im kao mito tražili 10€. Putevi su koliko toliko korektni, ima dosta deonica sa ograničenjem 80 ali isto tako i dosta onih sa ograničenjem 50-60. Putokaza jedva da ima, doći ćete maltene do samog Banskog a da pre toga ne postoji putokaz na kojem jasno piše "Bansko", bez obzira na nedostatak putokaza ako unapred pogledate kartu male su šanse da ćete promašiti put. Vinjetu kupite obavezno, u odlasku odmah nakon granice postoji par benzinskih stanica i kioska koji prodaju vinjete, a u povratku imate nekoliko pumpi pre samog izlaska iz Banskog (Lukoil, Shell, OMV), i ne zaboravite da pre nego vinjetu nalepite na šoferšajbnu na njoj upišete registarski broj! Vinjeta za 7 dana košta 5€.

Smeštaj je bio neočekivano dobar za novce koje smo dali. 165€ po osobi nas je koštalo 7 noćenja sa doručkom i večerom (švedski sto) u hotelu Maraya koji se nalazi nekih 800m od gondole. U cenu je uključeno i korišćenje bazena (~10x5 metara), saune i turskog kupatila, kao i prevoz kombijem do gondole i nazad. Hotel je izgrađen pre 5 godina i barem je naša soba bila vrlo prostrana (~25kvm) sa novim nameštajem i vrlo lepo sređena. Razgovarajući sa našim ljudima koje sam sretao po stazi svi su uglavnom zadovoljni smeštajem međutim cene umeju dosta da variraju iako se usluga i kvalitet ne razlikuju u toj meri. Tako na primer sreo sam porodicu iz NS-a koje je platila 250€ po osobi a da su morali da doplaćuju sve hotelske sadržaje, nisu imali hranu kao ni prevoz od hotela do gondole i nazad. Jedino koliko mi se čini Kempinski dosta odskače kvalitetom, čak za goste tog hotela postoji i poseban skipas sa kojim prolaze ne čekajući u redu za gondolu, i imaju spoljašnji grejani bazen koji mi je pravio zazubice svaki put kada sam se vraćao sa staze.

Bansko je u suštini hotelsko naselje, domaća populacija je mala i višestruko nadjačana strancima tokom sezone. Gradić je pun mehana, pabova i prodavnica ski opreme. Ako ste za neki žešći noćni provod i nećete imati nekog izbora. Cene su nešto jače nego u Beogradu kada su hrana i piće u pitanju. Nisam gledao cene ski opreme ali je očigledno izbor znatno veći nego kod nas pa ako vam neki deo opreme fali ima smisla obići prodavnice. Na engleski zaboravite, za svo vreme boravka sam samo sa dve osobe mogao da razgovaram na engleskom, sa ostalima komunikacija se izvodi rukama, nogama i tako što vi govorite srpski oni bugarski i na kraju se nekako sporazumete. Ajde, mogu da razumem da dosta njih u Banskom ne govori engleski ali mi nikako ne ide u glavu da ga ljudi na recepcijama hotela, ugostiteljskih objekata i sličnih objekata ne govore. Tako ćete uglavnom biti ograničeni na najosnovniju konverzaciju i morati da degradirate svoj engleski do dna kako bi se sporazumeli.

Za 6 dana rente skija, štapova i pancerica niže klase, za početnike, računajte da ćete izdovjiti oko 75 leva. Za višu klasu 110, a za ono što zovu VIP (npr. Head iSupershape) oko 200 leva. Renta kod gondole je ujedno i najskuplja, iako nude popust na rentu uz kupljen skipas i ta cena sa popustom biće viša nego da opremu rentirate na nekom drugom mestu. Na primer opremu koju ćete negde platiti 110, na gondoli košta 150. VIP renta koja je svuda do nekih 200 leva na gondoli je 225.
Inače za 1€ u menjačnicama po Banskom dobijate 1.85 leva, međutim ako menjate veću sumu možete da zahtevate i bolji kurs. Mi smo u cugu zamenili pare za 4 skipasa i po 50tak evra za početak i dobili smo 1.90 leva za evro što nije ne znam koliko ali zašto da ne. Posle smo otkrili da u renti inače (na crno) za evro daju 1.90.

Svako jutro sam na gondolu dolazio u 8.40 i nisam video ni g od gužve. Od trenutka kada stanem u red do ulaska u kabinu nikada nije prošlo više od 10 minuta, ne znam kakvo je stanje bilo kasnije. Takođe se na žicama nije čekalo, sa staze pravo se uleće u korpu i ponovo na vrh. Prvih dana (stigao sam 12. februara) je bilo očigledno da Bugari dosta dobro prave podlogu jer bez obzira na nedostatak padavina na stazama je bilo dovoljno snega. Nezgodno je što se površinski sloj snega na strmijim delovima brzo sastruže do podloge koja je kao led, i tada počinje balet na snegu. Mogu se videti najrazličitije piruete i stilske figure jer većina samo pokušava da preživi i nekako se bezbedno spusti. Za takvu podlogu treba i dobra tehnika ali i dobre skije, a čini mi se da je većini manjkalo oba. Upravo na tim delovima je bilo i dosta kamenja, setite se koliko kamenja ume da bude na Dubokoj pa pomnožite sa 2. I to nisu samo kamenčići koji se kotrljaju po površini već ima i kamenčina koje vire iz podloge i nisu tako lako uočljive pa se vrlo lako može desiti da žestoko zagrebete daske.

Malo neočekivano, u negativnom smislu, je bilo to što je u noći između četvrtka i petka palo 10tak-15 cm snega koji Bugari nisu sredili iako celo jutro nije bilo padavina pa su nas dočekale potpuno nesređene staze. U početku je još i bilo zanimljivo (neki kao kvazi offpiste) ali je problem bio što je negde vetar napravio dosta duboke smetove u kojima se lako izgubi skija ako se otkači a na drugim mestima je bila podloga koja se ponaša kao led, i upravo ti prelazi su jako nezgodni i zamarajući čak i za one bolje potkovane skijaše. Razgovarao sam malo o tome sa domorodcima i kažu da inače pred takmičenja službe svu pažnju usmere na staze koje će biti korišćenje a sve ostale zapostave. Takođe smatram da su staze loše obeleženje i da fali putokaza na dosta mesta. Na mapi koju nosite sa sobom imena staza nisu povezana sa brojevima kojima su staze obeležene na mapi što je paradoks. Interaktivne table koje prikazuju koje staze i liftovi rade, i druge servisne informacije se ne nalaze na dnu svake žice, što je takođe po meni minus. Ni na skipasu ni na mapi se ne nalazi telefon njihove GSS, ali je bitno da ima mesta za reklame, što je veliki propust. Takođe sam video da se nosila za spašavanje koriste za dostavu pića u kafić na vrhu žice Shiligarnik.

Sem tih par manjkavosti staze su prelepe, dosta duge i može se za svakoga naći po nešto. Vreme je bilo jako lepo uz nekoliko oblačnih i maglovitih perioda. Poslednjeg dana (subota) je padao sneg tako da staze nisu sređivane i bilo je dosta svežeg snega pa je skijanje bilo pravo uživanje. Tomba i Todorka nisu radile jer su pripreme za takmičenje već bile u toku, a i Banderitza je bila jednim malim delom zatvorena. Balkanijada je bila odlična, pogotovu ujutru, i za razliku od ostalih staza koje polaze od vrha njome se, čini mi se, spuštalo najmanje ljudi. Chalin valog 1 i 2 su takođe fenomenalne staze! Da li zato što obe imaju početne dosta strme delove ili zato što počinju od međustanice gondole pa ljudi ne znaju da dođu do njih, maltene na njima nema nikoga pa je dobro rešenje u trenutku kada počne gužva prebaciti se na njih.



Sličice:

Gore levo: pogled na Bansko sa vrha Chalin Valog
Gore desno: put broj 12 od početne Mosta do Chalin Valog
Dole levo: Plato
Dole desno: Plato

chaghaboo
20.02.2011, 17:32
Evo sličica...

Gore levo - pogled na Plato sa kraja žice Shiligarnik.
Gore desno - Shiligarnik1 sa žice
Dole levo - Shiligarnik 2 sa žice Mosta
Dole desno - Pogled na Balkanijadu sa početne stanice Todorke

chaghaboo
20.02.2011, 17:33
I još par komada...

Gore levo pogled sa Balkanijade na početne Shiligarnik i Todorka
Donje dve slike su pogled sa žičare na tribine na dnu Tombe i pogled na stazu odozdo iza tribina.

SRB_PI
20.02.2011, 18:44
да вас научи чика Пирке нешто: тарифа кад те заустави Бугарин је 5 лева... ако му даш 10 евра, ће га боли глава... спремите тако у неко посебно џепче 5 лева и кад вам потражи, даш и ае до виждење :) и 5 евра је много ;)

jopopo
20.02.2011, 19:18
@chaghaboo
Bravo za opis, super si dočarao sve i kako vidim isto je kao i pre 3 godine kada sam poslednji put bio.

Sledeće godine kratki kurs Bugarskog ovde na forumu :) ja vam držim nastavu! Dovoljno je 20 reči koje su drugačije da naučite i pomerite akcenat na zadnje slogove i nema problema, sve ćete razumeti! Ko je sa juga srbije (ili jugo-istoka) taj nema problema. Jel tako @SRB_PI?

Što se tiče para ko ima kartice neka podiže levove sa bankomata, kurs je uvek zvanični i uz provizije koje naše banke uzimaju treba da je između 1.94 i 1.95. Nema potrebe da se zamarate po radnjama i menjačnicama i budete na oprezu da vas ne okrenu. Sve u svemu proverite i ovu opciju.

SRB_PI
21.02.2011, 09:25
ил свратите на софијски метро па тамо промените... ја и не треба да пребацујем акценат :)

chaghaboo
21.02.2011, 10:56
Odlični saveti :ok:

Nije mi palo na pamet da podižem pare sa bankomata baš misleći da će me orobiti kroz dodatne provizije. Treba biti oprezan i ako plaćate nešto direktno kreditnom karticom koja nema čip (to su one stare kartice za koje je potrebno da potpišete račun), jer, baš kao što je i kod nas često slučaj, umesto da donesu aparat do vas da provučete karticu oni hoće da odnesu karticu do aparata da je oni provuku. Kod kartica sa čipom taj problem ne postoji jer ne potpisujete račun već morate da ukucate PIN tako da morate da fizički budete tu kada se kartica provlači.

Na pamet mi nije palo da držim nešto sitno leva u džepu "ako zatreba", ali odličan je predlog jer iskreno sam stekao utisak da iz sve snage pokušavaju da nađu bilo šta. Ako napravite neki prekršaj to je to, ali i kada su nas zaustavili bez konkretnog povoda tražili su nam sve živo: zeleni karton, saobračajnu dozvolu, vozačku srpsku, vozačku međunarodnu, prvu pomoć... Za svaki slučaj sam stavio i PP aparat u kola, mada ne znam da li je obavezan kod njih. U jednom trenutku se panduru učinilo da nemamo nalepnicu zemlje, kola crvena a nalepnica siva pa se nije videla tako lako od prašine, pa se obradovao međutim :smoke:

jopopo
21.02.2011, 13:20
More tips: :)
Što se tiče kartica, plaćanje DINERSOM nikako, osim u dobro poznatim brendovima hotela!!! Moguća je zloupotreba prostim prepisivanjem broja kartice. Što se tiče višestrukog provlaćenja i zloupotrebe kartice bez čipa nisam imao nikada neprijatnosti (a proveo sam 3 godine radeći u Bugarskoj) ali nisam ni plaćao u sumnjivim lokalima (restoranima, kafeima) i prodavnicama. Mada često kažu "da, primamo kartice" a kada dođe vreme za plaćanje kažu "žao nam je, ne radi aparat ili linija nije dobra". Tako da je uvek bolje imati keša.

U vezi policije tradicija se nastavlja da čim te zaustavi policija, kriv ili ne, nešto očekuju za uzvrat. Ako nisi kriv, tarifa je kao što Srba reče 5 ili 10 leva, zavisi i od vrste automobila koje vozite (da, nije zezanje, ja probao jednom sa 5, a meni će policajac "malo je, vidi kakac auto voziš") a ako si kriv tu počinje cenkanje ali 20 leva za neko umereno prekoračenje brzine (do 20km/h) krajnji maksimum. Čim zeustavi i počne da gleda zagleđuje odmah ponudite "čast za piće" i ponudite ali ne na sav glas. I pitajte da li smete da izađete iz auta bez prsluka ili sa da ne bi i tu (možda) platili kaznu. Pare stavite u pasoš ili dozvolu i zaklopite, nikako direktno u ruke.

To je što je, jeste da je EU na papiru ali u glavama su daleko i od onih koji čekaju na EU :)

SRB_PI
21.02.2011, 13:33
што не мож да решиш с пари, мож да решиш с много пари :)

plecko
21.02.2011, 17:41
chaghaboo
smeštaj + sky pass = ?

chaghaboo
21.02.2011, 17:59
U mom slučaju (u evrima):

smeštaj i osiguranje = 165
boravišna taksa = 7
skipas 6 dana + 1 dan = 158 + 25
put = 35


Ako si na to mislilo?

Buda
21.02.2011, 19:52
U mom slučaju (u evrima):

smeštaj i osiguranje = 165
boravišna taksa = 7
skipas 6 dana + 1 dan = 158 + 25
put = 35


Ako si na to mislilo?
To je skuplje od mnogih aranžmana na zapadnim skijalištima :sm022:

SRB_PI
21.02.2011, 20:18
мени Босанац, који има вилу у Инсбруку, нудио 150 евра за 7 ноћења са таксама... само је тамо ски пас између 180 и 220 евра, не знам због чега, храну да не спомињем... још је богу иза веш машину... оцените сами које је скупље... :)

jopopo
21.02.2011, 21:05
To je skuplje od mnogih aranžmana na zapadnim skijalištima :sm022:

Možda ali solo varijanta, studentska :dziveli:
Ako uzmeš u obzir porodicu sa dva deteta i dva ski pasa i nije baš.
Ako uzmeš u obzir porodicu sa dva deteta i četiri ski pasa, razlika je očigledna.

Apartmani 8-10 osoba (za dve porodice) su jeftiniji u Bugarskoj nego AT/IT/CH/FRA
Hotelski smeštaj za 2 porodice u Bugarskoj takođe može da se nađe duplo jeftinije nego na zapadu.

Još ako ideš kolima +vinjete, putarine, tuneli...
Sve je relativno.

Buda
22.02.2011, 04:07
Sve je relativno.
Kada pročitam o redovima na gondoli, vaćarenju na sve strane(policija,menjačnice,hoteli) i da mi plate ne bih se odlučio da idem u Bugarsku. Ja sam pri svakoj poseti Bugarskoj (a imao sam ih petnaestak) imao neprijatnosti . Nikada mi zbog toga nije palo na pamet da odem na odmor u Bugarsku bilo da je u pitanju letovanje ili zimovanje.

SRB_PI
22.02.2011, 08:30
и ја имао непријатност: каже ми Бугарка, долазим, која си соба?
на путу до собе се побије с нашим цурама... :)

plecko
22.02.2011, 09:33
U mom slučaju (u evrima):

smeštaj i osiguranje = 165
boravišna taksa = 7
skipas 6 dana + 1 dan = 158 + 25
put = 35


Ako si na to mislilo?
jesam, znači sve skupa 390eura, a da si išao busom, koliko bi izašlo ?

chaghaboo
22.02.2011, 13:20
Pa nije baš skuplje ali nije ni jeftinije kada se poredi sa aranžmanima za zapadna skijališta koje nude manijaci, ski trip, ski bus..., a što su najniže ponude. Za otprilike iste pare u Bugarskoj dobijate kvalitetniji smeštaj (hotel, polupansion, dnevno čišćenje apartmana, bazen, sauna, itd.), ali se zato samo skijalište ne može porediti sa zapadnim. Zarad poređenja iz računice koju sam izveo treba izbaciti 25€ koliko košta jednodnevni skipas jer sam hteo da odskijam 7 dana, a u aranžmanima za zapadna skijališta je uvek uključen 6 dnevni skipas.

Nije mi žao što sam otišao jer sam hteo da vidim i to čuveno Bansko, dosta sam se informisao pre nego što sam odlučio i znao sam šta da očekujem. Gužve na gondoli ujutru stvarno nije bilo, barem u ovom terminu kada sam bio, sa druge strane na stazama je do 11 prilično pusto, ali oko 12 se napravi gužva, ne preterana ali je ipak gužva. Iskreno opet ne bih išao iz dva razloga. Prvo zato što ima toliko dobrih skijališta da je izazov obići ih sve za skijaški radni vek. Sa druge strane mislim da danas Bansko više nije "best buy" i da kvalitet ne prati cenu. Sećam se pre nekih 4 godine priče ekipe koju sam sreo na Jahorini a koja je došla pravo iz Banskog. Bili su oduševljeni. Duge i široke staze, lepo vreme i pre svega su tada aranžmani bili znatno jeftiniji, a sada je 6 dnevni skipas 158€! Danas kada za te iste pare mogu da skijam negde u Italiji, Austriji ili Francuskoj ne vidim zašto bih išao u Bansko. Ako mi je do toga da se neki vikend izduvam i zagrejem za sezonu pre ću da skočim do Kopaonika.

@plecko
Bus je 50€, tako da bi ta varijanta bila 15€ skuplja. Od busa sam odustao i zbog toga što se kreće u 10 uveče a stiže sledećeg dana oko 8-9 (šta taj bus radi na putu čitavih 10-11 sati nije mi jasno), a i kada stigne potraje da se svi gosti razvezu jer ne idu svi u isti hotel. I to nije sve, čak i da stigneš u tih 9 u hotel ne možeš da uđeš pre 13 :sm022: Tako da mi se to učinilo baš kao preterano maltretiranje pa bih išao kolima i da nije jeftinije.

jopopo
22.02.2011, 13:27
@Chaghaboo

A kako te je kolima izašlo 35 evra? Ako si išao iz Beograda do Banskog je oko 540km i nazad još toliko, benzin + putarine, ne može ispod 100 evra.

Jedino ako si išao sa nekim pa deliš troškove?

sasacg
22.02.2011, 14:35
Ski pass je oko 170e 311leva/1.85=168e,osim ako si,kao ja,dobio studentski na prevaru za 285leva :)

chaghaboo
22.02.2011, 14:46
@jopopo
Da računao sam put kolima po osobi, bilo nas je četvoro, a realno nije nas ni toliko izašlo. Mislim da nas je izašlo nešto ispod 30 € po osobi otprilike.

@sasach
U pravu si, moja greška, skipas je 168, a ne 158.

SRB_PI
22.02.2011, 15:03
нађете Бугарина(ја би пре нашо БУгарку) нек у/ог да вам купи ски пас и решен проблем... ако нисте сконтали у Бугарској постоје две цене, једна цена је за домаће становништво, а друга за странце.... погодите која је нижа? кад би код нас ски куче било јефтиније за домаће становништво, не би пуцале сезоне на Копу :)

sasacg
22.02.2011, 15:39
Koliko je pass za Bugare?

jopopo
22.02.2011, 15:44
@SRB_PI
To je bilo nekada, od prošle sezone (valjda) je ukinuto, kada sam bio u Februaru u Borovecu ista cena je bila za sve.

Za Bansko bi trebalo da je isto pošto ista firma vrši posao.

chaghaboo
22.02.2011, 20:56
trendo me je pitao za sliku gore desno u postu #182



I molimte (ne moras ovde, moze u theard Bansko) objasni onaj spojni put od Siligarnika do Calin vilog - preko Strazite, sto se vidi ovde na linku sto si dao, mada se vidi i na ski mapi. Nazalost prosle godine nije se moglo tamo, bar ne u Januaru.

(javascript: leoHighlightsIFrameClose();)

Greškom sam napisao "put broj 12", radi se o narandžasto označenom putu broj 2 na mapi skijališta. Taj put počinje kod ulazne stanice žice "Mosta" a završava se na vrhu žice Chalin Valog, odnosno kod međustanice gondole. Praktično kada se spuštaš negde sa vrha do početne stanice žice Mosta žičara ti dođe sa desne strane, a ti samo produžiš pravo, preko tog malog mostića (može se lako prevideti da je to mostić).

Taj put nije radio do petka jer nije bilo snega, a od petka je moglo da se ide tuda. Sam put kao put nije previše dugačak, stvarno ne znam u kilometrima, na skijama nam je trebalo nekih 10tak minuta da stignemo do međustanice gondole. Skoro celom dužinom je blago nagnut tako da se bukvalno klizi sve vreme, na par jako kratkih delova je potrebno hodati na skijama i na jednom delu se ide kratak spust da bi se izvukao uz sledeći kratak uspon koji završava ispod međustanice gondole. Ceo put izgleda kao taj deo koji se vidi na slici pa mu to do tamo dođe kao neka šetnja na skijama.

dalcek
01.03.2011, 08:58
Evo i ja da se javim.

Do sada sam skijao vise godina na Jahorini i na Kopu, pa sam Bansko uzeo kao prelaz do Austrije, Francuske...

Ono sto sam ocekivao je da je zavidno bolje od Kopa i Jahorine, i da ima mnogo vise staza, da su sredjenije i da cu imati bolje skijanje.

Hoteli su strava za novac koji se uplati, prevoz busevima takodje redovan, SPA dobar.. ali smara Gondola. Ubijao sam se da stignem rano na gondolu, uspevao sam da stignem u 8:05-8:10h i tad bih cekao 15 min, to je minimum. Kasnije je strasno, ceka se preko sat vremena. Ok je doci i u 10-10:30h, jer tad prodje guzva, ali posto sam zeljan skijanja, isao sam rano.

STo se samih staza tice, mislim da su lagali - nema tu 4X vise staza od Kopa (75km naspram 20km sto su aktuelne i zvanicne mere). Stavise, mislim da imaju podjednako staza.

Bugari cu uracuhnali ovo sto ide do sela mozda 10km a to je bzvz staza, ravno se spustis i ne mozes doci do kraja, moras stapovima. Takodje, ima jedna duga staza koja ne radi od 2003. mislim, a uracunata je... Pored sveg toga, Tomba je zatvorena vec mesec dana zbog takmicenja, a tu su 2 crne staze.

Staze su teze nego na Kopu, otprilike plava Bansko crvena Kop.
Staze su ujutro odlicno sredjene, ali posto su mnoge zatvorene, na ovima bude guzva, a posto ima mnooooogo pocetnika (70% skijasa i 80% bordera su ucenici), razrovare stazu do 12-13h i onda je haos skijanje. Hupsore volim, bude ih bas previse, ali led ne volim toliko... a i njega bude previse.

Valja probati, videti... vratio bih se tamo samo zbog odlicnog tretmana u hotelima za male pare. Medjutim, ne verujem da ce to biti u nekoliko narednih godina.

Mnogo se seta po betonu u pancericama, takodje... i gondola vozi pola sata do gore... i do dole... dok sam na Jah i Kopu na skijama na stazu i sa staze...

bojan
07.03.2011, 12:23
Bio sam u Banjskom 26 feb - 5. mart. Tereni su zanimljivi, veštak radi korektno, tabanje snega kao i kod nas, samo na kraju dana. Treba voditi računa i izbeći gužvu na gondoli odnosno zauzeće parkinga gore i onda je ok.

Plava staza sa kojom idete 10km na dole nije za bacanje. Probajte odvesti spust čučeći bez ijednog kočenja do dole i nećete zabadati štapove a ni brzina neće biti prevelika.

Svi koji čeznu za Tombom neka dva puta razmisle na šta idu i zašto je 2009. poginulo nekoliko ljudi tamo. Jak nagib na dole i opasan nagib na levo ka drveću su uz ledenu podlogu ubitačna kombinacija. Trebaju vam ozbiljne i veoma oštre skije, snaga, veština i pamet u glavi.

Bolja kombinacija vam je crna (čak možda i malo strmija od Tombe) leva staza na Čalin Valogu. Ako na njoj padnete klizićete ravno nadole do ravnog dela, nije nagnuta sa strane strm deo je mnogo kraći od Tombe tako da ćete vrlo verovatno ostati živi.

Grad je kao što neko već reče veliko gradilište puno blata na obodu ali i sa lepim centrom u tradicionalnom stilu i odličnim mehanama. Provoda ima napretek i cene su odlične. Prodavnica svega i svačega ima dosta, skijaške opreme - novih i polovnih skija.

Cena ski pass-a je taman primerena kvalitetu a cena smeštaja je sjajna. Investitori su preterali sa gradnjom pa ćete uvek moći i bez rezervacije pronaći smeštaj.

Put kako ja vozim (poštujući sva ograničenja) je lagan i traje desetak sati, sa pauzama.

Evo malo papazjanije od snimaka: http://www.youtube.com/watch?v=5BQmBDqEUIU&playnext=1&list=PL76D23119A9C9E0C0

trendo
13.03.2011, 19:42
Evo vratio se juce sa Bansko pa prvo da odmorim i sada da napisem nesto.
Bojan je dao svoje vidzenje do 5.marta pa cu ja produziti od 06.marta.
Tacnije kako kaze gazdarica hotela pogodili smo njabolju nedelju ove zime, 05.-11.marta, naravno samo radnim danima, vikend ne iz prostog razloga, guzvaaaa
No prvi dan nas je sacekao oblacima i snegom, ali isti praskast i ne tako los pa se moglo komotno skijati, ali zbog mnogo guste magle izbegavao se Plato. Drugi dan lep suncan i mnogoo hladan, sa nesto jacim vetrom tako da isto tako se redze islo na gornje cetvorosede (prema Plato). Ostali dani perfektni. Ali ipak u petak 11. primetilo se da temperatura ide nagore i da sneg pocinje da se topi, no nista strasno, skijace se tamo jos.
Bugari nesto nisu se bas pretrgali u sredzivanju staza jer znate ponedeljak kao ponedeljak a i u najavi je bilo da ce padati sneg pa zasto onda previse sredzivanja, utorak pa samo sto je pao sneg pa nece valjda da ga odma utabaju, ali zato sreda i cetvrtak su pokazali da znaju, umeju i hoce da urade kako treba.E sad petak, pa pedak je zadnji radni dan, nece valjda raditi istim tempom svaki dan.
Guzva u Bansko ove nedelje i nije bilo iz prostog razloga da je prosao svetski kup, pa neki nacionalni bugarski praznik spojen sa prockom (procka 05., pravoslavni praznik, neznam kako se kaze u SR), a i grci su su imali neki praznik, tako da 05. se Bansko ispraznio. Ipak ako ste dosli na gondolu izmedzu 09.10c i 10.30c morali biste cekati na red jedno 15-20min ili posle 12.30c kada mladi englezi se probude iz bunila. Pre 9.c ili oko 11.c morali biste sacekati jedno 10-15 ljudi i uci u gondolu, u sta sam se licno uverio 09. (cetvrtak) jer sam otisao rano sam dok su ostali produzili spavanje. Posto smo ostale dane dolazili posle 9.sati samo prvi dan sam cekao na gondolu, ostale dane koristio sam free bus koi vozi do stare kotve ili banderice zavisi od sofera. Vreme trajanja puta jedno 23-25minuta. Bus se puni za 3-4min i krece odma kada se napuni. Nije bilo voznog reda.
Najvise gostiju u Bansko su englezi, rusi, grci, pa sr i mk, ali sam srecavao ljude iz Danske, Portugalije i dr, kao i jednog crnog skijaca da crnii ne moze biti ali se zamaskirao ispod crne kacige (nisam rasista, ali stvarno je..). Momke iz danske sam upitao za misljenje za Bansko i sto Bansko. Isti kazu da redovno idu u razlicite centre i da je Basnko sasvim ok ali su preterane guzve na gondolu (to je bilo 06.) pa kada sam im spomenuo za bus bili su iznenadzeni, a bus stoi na ne vise od 50 metara od gondole. Isto je rekla i zena iz Portugalije koja je tamo bila sa celom porodicom, naravno sto se tice utisaka. Zasto ovo pisem, pa ti ljudi ce preneti svoje pozitivne utiske kod svojih prijatelja, poznanika i sl. i tako se najbolje propagira jedan centar. Zamislite da kazu nikad vise. Sreo sam i jednu mladu damu iz Beograda i pitao je isto sto Bansko, 7sati iz BG, kada za toliko se stize u A. Mlada dama inace radi u turisticku agenciju i kaze da je dosla da vidi sta to prodaje klijentima i napravili uspredbu sa zapadnoevropske ski centre. Ona kaze da A za njene klijente je bolja opcija dok F i I Bansko se ravnopravno nosi. Na moje cudzenje i njeno objasnjenje otprilike bi ovako to zvucilo. Klijenti agencije osim ski staza traze i pristojne hotele za pristojne pare i pristojna vanpansionska ponuda za pristoje pare, a sve to Bansko nudi i vise no dovoljno (zasto srpski turisti beze iz Kopaonika).
Sve u svemu cetvrtak najbolji moj dan jer sam otisao ujutro sam i do 12sati sam iskijao sve sto se moglo iskijati iz Banderice pa nagore, a i tada su staze bile najbolje.
Ove godine sam se spustio do Calnog Viloga, i nije vredno truda, po meni. Inace staza levo mislim 15 crvena, njen gorni crni deo je najstrmnije parce u celom centru ali i njzaledzeniji deo. Mislim da taj deo vidi sunce samo jedan sat u toku dana, pod uslovom da taj sat bude suncan.
A, da ove godine sam najzad kupio i zadnji deo ski opreme koi mi nedostajao, pa sad imam i slem. Naravno, vodio sam se logikom i da najlosii je bolji od nikakvog, a ne znam koliko je dobar ili los, sto vise necu ni da doznam ali je sigurno laksi od kape.
Toliko za sada. Posto mi je ovo druga godina ovde, mogao sam bolje sve i videti i sagledati.
Poslao sam adminu slike valjda ce da ih postavi.

admin
02.04.2011, 00:55
Poslao sam adminu slike valjda ce da ih postavi.

Izvinjavan se trendu a i ostalima, sto su slike su sa zakasnjenjem postavljene na galeriju sajta:

http://slike.skijanje.rs/v/bansko_mart2011/

striker74
03.04.2011, 02:12
Danas 03/04/2011 zvanicno zatvaranje sezone u Banskom...

bojan
04.04.2011, 08:30
Pitao sam i prošle godine isto pitanje oko ovog datuma ali mi niko nije odgovorio, pa hajde da ponovim: radi li šta gore u Banjskom posle zatvaranja sezone ako ima uslova? Sajt banskoski.com zna da bude neažuran nakon zatvaranja i pre zvaničnog otvaranja, tj. ostave neki info od poslednjeg dana u sezoni...

trendo
04.04.2011, 16:25
Da rade svi planinarski domovi i mozes propesaciti Pirin planinu sa jednog kraja na drugi i okupati se u ne mali broj planinskih jezera na vise od 2000 m/nv :smoke::)

admin
09.04.2011, 16:05
Od 05. do 10.04.2011. u ski centru Bansko se održavaju FIS i NC trke u svim disciplinama alpskog skijanja osim spusta.
Na ovim trkama nastupaju članovi kaderske reprezentacije Srbije, i to:
- Viktor Raković
- Mladen Pešić
- Jovan Blagojević

Marteen
26.08.2011, 14:53
Da li neko zna cene ski passa za ovu sezonu? 2011/2012???

milos_pg_91
27.08.2011, 16:10
Jos nisu izbacene cijene za ovu sezonu valjda..

flopo
29.08.2011, 17:12
6-to dnevni ski pass je 156 eura za adulte,a decji 7=12 god je 90 eu.
poz

Marteen
01.09.2011, 15:49
Tnx flopo... samo jos ovo... dali mozda znas koliko iznosi dnevni ski pass? jer, vise mi se isplati zbog eventualnog vikend skijanja... ili bar prosledi link sa cenovnikom, ako postoji... hvala jos jednom... Zzzz

striker74
04.09.2011, 13:38
Pozz...
dnevni bi trebalo biti oko 28eura za adult, a za dete nisam bas siguran...

flopo
13.09.2011, 20:16
http://www.banskoliftpass.com/

bokiaja
14.10.2011, 11:38
Dragi forumaši, pozdrav od novog člana. Planiram da sa prijateljima (nas 6-oro - dve porodice) "skoknem" do Banskog posle Nove godine. Inače je hotel nešto dalje od gondole, ali to nam ne smeta, jer sam samo ja skijaš, i to skoro početnik, pa planiramo da na vrh idemo kolima, da tamo iznajmimo opremu, uplatimo neki čas ski-škole itd. Kakav je put do vrha, da li je uvek prohodan, da li je opasan? Da li je moguće da se smenjujemo na jednom dnevnom ski-pass-u, ne znam da li ide slika? Unapred hvala na pomoći.

bokiaja
14.10.2011, 19:53
Flopo, hvala na infu.
Još nismo rezervisali hotel, nekoliko hotela su u opticaju, a najozboljnije razmatramo "Bojuland".
Što se parkinga tiče u svakom slučaju je jeftinije nego vožnja gondolom, moj auto je registrovan za 7 osoba, pa ćemo se svi potrpati u njega tih 10-tak km.

chaghaboo
15.10.2011, 11:48
@bokiaja
U skipas ti je uračunata gondola, i mislim da vam je znatno manje maltretiranje da se penjete gondolom nego kolima. Pogotovu što većina hotela u aranžman uključuje i besplatan kombi prevoz do početne stanice gondole i nazad.

Nije put strašan, a i kakavi god da su uslovi ako imaš zimske gume izlaziš bez problema, problem eventualno može biti da nađeš parking.

Uz skipas dobijaš popust na rentiranje opreme na početnoj stanici gondole, ali imaj u vidu da je tu oprema i sa popustom skuplja nego negde u okolnim rentalima.

flopo
15.10.2011, 14:29
Slazem se sa chaghaboo (http://www.skijanje.rs/forum/member.php?u=3370)

+ mislim da ima opcija da uzmete bilet u dva pravca na gondoli i da iznosi oko 8 eura .

http://www.ski-in-bansko.com/index_files/ski-map_bansko.gif

Evo mapa skijalista

Max
16.10.2011, 01:43
Kada se otvara sezona u Banskom? Da li je neko skijao tamo u prvoj polovini decembra i kakvi su utisci? Verujem da nema guzve, ali koliko je staza tada radilo? :ski:

flopo
14.11.2011, 13:15
oficijalni start i pocetak ski sezone 11/12 u Banskom je predvidjen za 17 Decembar 2011.
!

flopo
01.12.2011, 22:00
eto ,bansko je na 1 dec ,otvorio neke staze,naravno sa vestackog snega ,za najnestrpljivije skijace kao sto pisu.....dnevne karte za sada su 25lv,a oficijalni start ski sezone je predvidjen za 17.12.
poz
http://www.banskoski.com/bg/news/details/34/

striker74
17.12.2011, 17:45
Slazem se sa chaghaboo (http://www.skijanje.rs/forum/member.php?u=3370)

+ mislim da ima opcija da uzmete bilet u dva pravca na gondoli i da iznosi oko 8 eura .

http://www.ski-in-bansko.com/index_files/ski-map_bansko.gif

Evo mapa skijalista

Jel ova opcija znaci bilet samo za dva pravca na gondoli ili vazi ceo dan al samo za gondolu?
tanks

trendo
17.12.2011, 19:31
Jel ova opcija znaci bilet samo za dva pravca na gondoli ili vazi ceo dan al samo za gondolu?
tanks
Za one koi ne skijaju da idu gore i da se vrate. Taman posla da mogu za 20leva ili 10evra (ne 8) da moze ceo dan da se ide samo gondolom gore dole ili bar samo gore a nadole ski putom.
Usput, cene ski pas objavljene
http://www.banskoski.com/bg/prices/

flopo
17.12.2011, 22:06
iste kao proslje godine

striker74
19.12.2011, 16:57
Za one koi ne skijaju da idu gore i da se vrate. Taman posla da mogu za 20leva ili 10evra (ne 8) da moze ceo dan da se ide samo gondolom gore dole ili bar samo gore a nadole ski putom.
Usput, cene ski pas objavljene
http://www.banskoski.com/bg/prices/

Pa posto nisam sam koristio tu opciju nisam bas znao za to...
ipak hvala Trendo:dziveli:

vmiro
23.12.2011, 08:04
Situacija na Banskom...obećava...sve je zavejano, sudeći po zvaničnom sajtu skijališta, visina sniježnog pokrivača je oko 100cm snijega...a lako se da i provjeriti...na sajtu su web kamere...
http://www.banskoski.com/

Samo da ne bude toplih dana...bar do 15. jan. :)

sasacg
23.12.2011, 10:36
Mislim da Bugari,kao i obicno,malo preteruju sa debljinom sneznog prekrivaca :)

Ali gledajuci kameri,ne izgleda lose