PDA

Pogledati punu verziju : Alta Valtellina (Livigno + Cima Piazzi + Bormio + S. Caterina)



chaghaboo
16.10.2010, 13:39
Zagrejao sam se za Italiju ove godine, još nisam konačno izabrao ski centar ali za sada naginjem Livigno-u. Vidim da Livigno uz još tri skijališta (Cima Piazzi, Bormio i S. Caterina) pripada Alta Valtellina ski regiji koju na forumu niko posebno ne spomnije.

Da li neko zna, bilo da je bio ili je od nekoga čuo, kakva su ta skijališta i vredi li ih obilaziti?
Može da se kupi Alta Valtellina koji obuhvata sva ta skijališta i od Livigna do Bormia je nekih 50tak minuta vožnje, a može i da s kupi dnevni skipass za neko od tih skijališta. Pitanje je samo da li se vredi tako nešto organizovati ili svih 7 dana, koliko planiram, provesti u Livigno-u?

Druga stvar. Uz Livigno skipass se dobija 50% popusta na dnevni skipass (ispadne oko 25-35€) za St Moritz koji je takođe nekih 50tak minuta udaljen. Razmišljam da jedan dan Livigno-a "žrtvujem" za Moritz. Da li je neko od vas ko je bio u Livigno-u izvodio ovakvu akrobaciju i šta misli o tome? Dobrodošli su i komentari onih koji su posetili St Moritz.

Alta Valtellina (http://www.naproma.cz/maps/alta-valtellina/index.html?area=4)
Alta Valtellina Skipass (http://www.skipassaltavaltellina.it/archivio.asp?cid=43)
St. Moritz (http://www.stmoritz.ch/en/winter/activities/ski-snowboard.html)

nenadmak
18.10.2010, 10:44
Definitivno vredi.... narocito ako si dobar skijas. Bormio ima oko 40km staza uglavnom crveno crnih i savrseno spremljenih. Veoma razlicite konfiguracije bez obzira sto se nalaze na istom brdu. Cini mi se da se Bormio nalazi na 1300m, a vrh izlazi na preko 3000m, pa ti sam zakljuci :)
Nemoj da propustis stazu Stelvio na kojoj se vozi svetski kup u spustu.

Nisam probao St. Moritz, to mi je u planu ovog decembra. Ne znam detalje oko skipasa. U decembru je skipas u Livinju besplatan, ali ne vazi za ostale centre i ne dobija se nikakav popust.

shoo_
18.10.2010, 15:53
Imam jedno pitanje...kako je Bormio povezan sa Livignom posto cujem da moze da se uplati ski pass koji vazi i za jedno i za drugo mesto. Isao bih mozda u Bormio pa me interesuje povezanost, cime su povezani, jel nekom gondolom, i koliko vremena treba do Livinga?

Hvala

chaghaboo
18.10.2010, 16:11
@shoo
Nemaš skipass koji obuhvata samo ta dva skijališta. Kada je ta regija u pitanju imaš:
1. zasebni skipass za svako od ta dva skijališta
2. zatim Alta Valtellina Skipass koji obuhvata četiri skijališta koja sam naveo u prvoj poruci i
3. 4 Valleys Skipass koji obuhvata četiri skijališta bez Livigna

Razlika između skipassa za jedno od skijališta i Alta Valtellina skipassa nije velika, tako da ukoliko si u fazonu da aktivno skijaš na svim tim skijalištima onda lepo uzmeš Alta Valtellina Skipass.

U prvom postu sam ostavio i link AltaValtellina Skipass gde možeš naći te informacije. To je barem ono što sam našao na netu jer planiram i ja tamo, ako grešim neka me neko ispravi.

Što se tiče prevoza nema nikakvih gondola koja povezuju Livigno i Bormio već možeš ili svojim kolima ili busom. Razdaljina je nekih 40tak km, odnosno 50tak min.

chaghaboo
18.10.2010, 16:21
@nenadmak
Hvala na informacijama! Takav sam i ja utisak stekao, pogotovu kada je Stelvio u pitanju, da vredi makar jedan dan odvojiti za Bormio. Čini mi se po utiscima i onome što sam video po netu da bi opcija 4 dana Livigno + 1 dan Bormio + 1 dan St. Moritz bila daleko zanimljivija nego provesti svih 6 dana u Livignu.

A evo gde sam našao informaciju za popust od 50% na dnevni skipass za St. Moritz za one koji imaju Livigno skipass >>>http://www.skipasslivigno.com/eng/tariffe/stmoritz_day.php

nenadmak
18.10.2010, 20:20
Meni licno Bormio je jedan od najboljih centara u kojima sam bio. Jedina mana je sto je kilometraza relativno mala, ako je to uopste mana. Livigno mi je pri kraju liste sto se samog skijanja tice, ali ima tu centralnu poziciju u odnosu na Bormio i St. Moritz. Samo mesto ima ogroman broj kafica, restorana i soping, pa su mu to svakako prednosti.
Takodje, na pocetku sezone kada je besplatan skipas, moze da se dobije sjajan hotel za veoma pristojne pare....

chaghaboo
19.10.2010, 14:59
Taj promo period i planiram da iskoristim. Skipas se dobije za džabe uz smeštaj do 20. decembra i od 26. marta, a uslov je zakup 4 i više noćenja.