PDA

Pogledati punu verziju : Potrebna mi je pomoć HITNO JE!!!



sunCica
08.10.2010, 18:38
Planirala sam da ove godine kupim skije, jer već unapred imam zakazano 20 dana skijanja. Htela sam da uzmem Atomic Cloud 8, međutim malo se razmišljam jer mi vi rekoste i ljudi u radnji da ona jeste lepa ali da je možda premeka, i kad sam je uzela stvarno je lagana. Plašim se da je neprijatno meka za vožnju! Sad razmišljam između nekoliko modela:

1) Moj prvi izbor, ali možda premeko za mene, a ne bih već sledeće godine da se mlatim prodajom i kupovinom novih. A nisam u fazonu da odskijam jednu stazu i da ih posadim ispred kafića.
http://www.skipass.com/guide-matos/atomic/cloud-8-lt.html

2) Preporučili su mi ovu, međutim, sad vidim da je ocenjuju kao početnička, a ja definitivno nisam početnik.
http://www.skipass.com/guide-matos/salomon/origins-emerald.html

3)Prelepa skija, ali možda isuviše veliki zalogaj za mene. Da je skupa skupa je, ali za to sam čuvala lovu (ne izlazim, ne pijem, ne pušim, ne kitim se mnogo), pa šta sad mogu skupu skiju da vozim:
http://global.skipass.com/gearguide/ski/2010/head/power-one-1.html

Na slatkim sam mukama, ali mukama zaista!:dontknow:

bratori
08.10.2010, 20:42
Planirala sam da ove godine kupim skije, jer već unapred imam zakazano 20 dana skijanja. Htela sam da uzmem Atomic Cloud 8, međutim malo se razmišljam jer mi vi rekoste i ljudi u radnji da ona jeste lepa ali da je možda premeka, i kad sam je uzela stvarno je lagana. Plašim se da je neprijatno meka za vožnju! Sad razmišljam između nekoliko modela:

1) Moj prvi izbor, ali možda premeko za mene, a ne bih već sledeće godine da se mlatim prodajom i kupovinom novih. A nisam u fazonu da odskijam jednu stazu i da ih posadim ispred kafića.
http://www.skipass.com/guide-matos/atomic/cloud-8-lt.html

2) Preporučili su mi ovu, međutim, sad vidim da je ocenjuju kao početnička, a ja definitivno nisam početnik.
http://www.skipass.com/guide-matos/salomon/origins-emerald.html

3)Prelepa skija, ali možda isuviše veliki zalogaj za mene. Da je skupa skupa je, ali za to sam čuvala lovu (ne izlazim, ne pijem, ne pušim, ne kitim se mnogo), pa šta sad mogu skupu skiju da vozim:
http://global.skipass.com/gearguide/ski/2010/head/power-one-1.html

Na slatkim sam mukama, ali mukama zaista!:dontknow:


bez ljutnje ali jel ti planiras da poziras ispred kafica sa skijama ili da skijas?
pokusavam ja da razumem vas zene, ali jel moguce da pri kupovini skije koja iskljucivo sluzi za SKIJANJE ti gledas dizajn?
posle 30 metara skijanja sneg prekrije skiju, i onda su sve skije istog izgleda i stvarno dizajn ili boja ne dolaze do izrazaja, vec iskljucivo karakteristike skije!
nisam ni stariji niti preterano iskusniji skijas ali ti iskreno preporucujem da ne gledas skije na takav nacin kao sto sada radis, jer ces svake sezone da se mlatis sa prodajom i zamenom skija. pogotovo sto vama zenama sve brzo dosadi i sve gledate sa modne strane.

ja bi` ti preporucio da kupis skije Fischer AMC, jer sa tim skijama ces visostruko unaprediti svoje skijanje, plus ces moci da ih koristis po svim stazama cak i onim koje su prekrivene ledom, i skijanje ce ti biti uzivanje, neces se puno umorati, tj. dobre ce te slusati.
u oglasima sam video da Stekan prodaje takve skije, i preporucio bi ti da ga kontaktiras ako ih nije prodao, jer su stvarno povoljno ,a stanje im je perfektno! garantujem ti da neces pogresiti i da ces biti prezadovoljna!
sve najbolje!

sunCica
08.10.2010, 21:01
Bez ljutnje, ali oću i jare i pare!!! I da su dobre na stazi i da su dobre ispred kafića!!!

pailhead
08.10.2010, 22:12
Meni dizajn nije merodavan, ali definitivno ne skodi da je dobar. Izmedju dve daske slicnih performansi, slicnih cena, izabrao bih onu sa boljom grafikom.

Flexon
09.10.2010, 02:33
stekan prodaje skije u perfektnom stanju
za vise klasa bolje od gore navedenih i za manje para
mislim da ne treba razmisljati :dontknow:

sunCica
09.10.2010, 07:54
Možda i ja pitam gluposti! Ponavljam moju priču, ceo život skijam na Kopu (znam sve staze, svaki nagib, krivinu), ove godine izlazim, otkrivam druge centre i malo sam prilično prepadnuta!!! Možda je bolje da uzmem nešto mekše pa sledeće god kad budem mentalno bolje spremna uzmem opet nove (ekonomski vrlo neisplativo, ali šta da se radi).

stekan
09.10.2010, 08:32
A jesi li razmišljala da ne kupuješ nove skije ove sezone, već da iznajmljuješ, posebno ako planiraš na zapadna skijališta? Iznajmiš i svaki dan mijenjaš model (i dužinu!!!). To je jedini pravi način da izabereš šta ti odgovara (i bojom i kvalitetom i dužinom).

vlajko19
09.10.2010, 09:07
Draga Suncice,
gotovo sam siguran da Vam Atomic Cloud nece biti "premekan",ma sta podrazumevali pod tim.Mislim da se oko tvrdoce skija pravi velika prica,a cinjenica je da gotovo nikada nisam video na stazama da neko pati sto su mu skije "premekane",ali cesto vidim da se mnogi prilicno muce sa tvrdim i teskim
skijama,koje su uzeli jer su videli da su one "bolje".Moje misljenje je da su pancerice kljucni deo opreme,na koji treba potrositi vreme da se nadju "idealne",a ako pitate zaista kompetentne ljude,reci ce vam da su skoro sve skije dobre,bez obzira na marku.Sto se Vaseg izbora tice,pre ce Vam dosaditi
grafika skije nego sto cete je prerasti za dve godine,ma gde skijali.Kolega je u pravu sto se tice rentiranja,ali za 20 dana,mnogo se vise isplati kupiti svoje.
Pozdrav

P.S.Fischer AMC je strasna skija,dobra u svakom segmentu,ali Cluod ima bolji dizajn:)

sunCica
09.10.2010, 10:03
Ne znam koliko košta rentiranje skija u inostranstvui? A i skijaću dosta ove sezone, pa mislim da mi se to ne isplati (najmanje 20 dana).

Ali ne znam, pa sam zato i Bogu i ljudima dosadila sa verovatno već glupim pitanjima.

Fischer AMC su zaista sjajne skije, ali takve bih uzela možda sledeće godine. Mislim da ću se ipak opredeliti za neke od ove dve (malo me muče ove Salomon http://www.skipass.com/guide-matos/s...s-emerald.html (http://www.skipass.com/guide-matos/salomon/origins-emerald.html), ne znam kakve su?), mada kaže peilhead da su slične performanse (?).

Neću neku skiju koja će da me uplaši (ovo za head je samo šala, tako nešto sledeće godine), hoću nešto samo da izvozam sezonu i da mi bude lepo, da usavršim tehniku da vidim kakva sam na novim, nepoznatim terenima!

braneso
09.10.2010, 21:41
Ćao Sunčice... po meni...ipak Atomic cloud 8 LT 2010 ... Nivo je za napredne i dizajn im je OK...a dogodine ćeš već videti... Pozz.

sunCica
09.10.2010, 22:08
A ovi kažu drugačije:
Salomon su bolje ocenjene http://www.winter-sports.com/EN/Skitests/skitestsmodeles.php?anneetest=2008&id=85

nego Atomic (i to Cloud 8) http://www.winter-sports.com/EN/Skitests/skitestsmodeles.php?anneetest=2008&id=83

Ne znam poneću i cipele sutra i videću jer vrlo su slične skije pa koja mi se bolje slaže uz cipele uzežu je.

wlad
10.10.2010, 01:16
Ne znam poneću i cipele sutra i videću jer vrlo su slične skije pa koja mi se bolje slaže uz cipele uzežu je.

:sm021: ovo je legendarno.

OK je, shvatam ja da je dizajn važan (nekome manje, nekome više), ali barem odaberi od lepih skija (tih npr. 3 kom) onu koja ti najviše odgovara po nekom skijaškom kriterijumu. Ali odabrati lepe skije, pa onda suziti izbor na osnovu toga kako se slaže sa cipelama - to je već previše ;).

Šalim se pomalo - ali ako su prva dva kriterijuma izgled i slaganje uz cipele, ne znam zašto onda tražiš savete na ski forumu? Trebalo je da pitaš Fashion Police :D.

Tadija_91
10.10.2010, 02:10
Bez uvrede, ali nije skijanje za tebe :P
Ako ti je izgled toliko bitan, kupi skije koje ti odgovaraju po karakteristikama pa ih prefarbaj(nije tesko uraditi a moze lepo da ispadne, jos ako nadjes nekog da ti uradi sa airbrushom, ili kako se to vec zove)
mala pomoc ako se odlucis za ovu varijantu: http://tetongravity.com/forums/showthread.php?t=14152&highlight=painting

sunCica
10.10.2010, 05:58
Meni dizajn nije merodavan, ali definitivno ne skodi da je dobar. Izmedju dve daske slicnih performansi, slicnih cena, izabrao bih onu sa boljom grafikom.

Pa meni ove dve daske seluju slično, čitam komentare po netu i oni su slični. Da znam da napravim razliku osim po dizajnu ja ne bih ovde pitala za savet.

@Tadija
Da i ja tako mislim, da onaj ko se ne razume u skije ne treba ni da skija!!!

sunCica
10.10.2010, 06:18
Možda i jesam promašila forum, jer ovde svi sve znaju osim da mi pomognu da protumačim ove brojeve (karakteristike skije)!!!

http://global.skipass.com/gearguide/ski/2010/compare_36860-38576-37100

stekan
10.10.2010, 08:35
Možda i jesam promašila forum, jer ovde svi sve znaju osim da mi pomognu da protumačim ove brojeve (karakteristike skije)!!!

http://global.skipass.com/gearguide/ski/2010/compare_36860-38576-37100

Oooo SunCice, SunCice...

Da li si tražila tumačenje tih brojeva? Menščini da nisi. Da li se i tebi menščini?

O ovim brojevima je priča bila ko zna koliko puta na forumu, ali ti oni ne mogu reći koja skija je bolja, tj. nemaju puno veze sa karakteristikama skije.

Sidecut brojevi predstavljaju širinu skije u milimetrima na repu, sredini i na vrhu (obično je obrnuto: vrh, struk, rep), radijus je radijus bočne strane skije u metrima, visina je dužina skija, težina je težina, a cijena je cijena. Osim težine, svi ostali brojevi pišu na svakoj skiji.

E, sad da objašnjavam uticaj širine skije i radijusa na ponašanje na stazi (i van staze), pravo da ti kažem, malo sam izgubio motivaciju, a ni jutarnju kafu popio nisam. Potražiću negdje ili na forumu ili van njega, pa ću dati link.

Usput, ovaj Dynastar Exclusive je najbolja skija koje si do sada spomenula.

Flexon
10.10.2010, 15:52
mozda ja ne procitah kako treba ali ja nigdje ne vidjeh
u kojem pogledu zelis da napredujes
dali ti je zelja stvarno da uzivas u skijanju
ili da se zva spustis niz kakvu blazu stazu ?

sunCica
10.10.2010, 17:16
mozda ja ne procitah kako treba ali ja nigdje ne vidjeh
u kojem pogledu zelis da napredujes
dali ti je zelja stvarno da uzivas u skijanju
ili da se zva spustis niz kakvu blazu stazu ?

Ja uzeh Cloud 8!!! Pa nek mi je uzdravlje!!! :sm019:

Da ja se ja fino naskijam, lagano i opušteno kako volim!!! Mislim, ej ljudi, ipak sam ja bre amater (skijala sam samo na Kopu), tamo gde ja šijem vi prošivate. REALNO!!! :dontknow:

Ja samo volim da skijam, volim planinu, sneg, tišinu (to ne treba dovoditi u pitanje)!!! Fale meni pređeni kilometri na skijama i sigurno ću dosta preći ove sezone, pa ću o nekoj ozbiljnijoj skiji razmišljati sledeće godine. Jedino što za sada znam odlično je padanje. To sam izvežbala, padam samo tako, a ništa mi nije! :smoke:

Nadam se de ću ove sezone ostvariti neki napredak u skijanju. Videti kakvi su strani centri (meni je i Jа'оrina strana ), odagnati strah od novih staza, od sidra, itd.

Na kraju balade (sezone) ću ove skije ili prodati ili pokloniti mami!!! :)

Hvala vam puno svima na pomoći i razimevanju!!! :sm003:

dejan
10.10.2010, 17:24
Imam i ja jednu mladu damu u porodici koja tera modu, pa me ineresuje u kojoj prodavnici imaju da se kupe ti lepi modeli skija. Hvala

sunCica
10.10.2010, 18:05
Lepota je u očima posmatrača!!!:dontknow:

dejan
10.10.2010, 18:40
Zanimljiv odgovor ali ja sam stvarno pitao, nije bila provokacija. U svakom slucaju hvala.

wlad
10.10.2010, 19:37
Čestitam i želim ti da uživaš sa njima na snegu :ok:

Nego nisi nam rekla za kraj da li se slažu sa cipelama? :sm004:

sunCica
10.10.2010, 20:05
Čestitam i želim ti da uživaš sa njima na snegu :ok:

Hvala, uživaću sigurno!!!Samo se nadam da ću ih već sledeće godine prerasti.


Nego nisi nam rekla za kraj da li se slažu sa cipelama? :sm004:

Pa ne baš, ali može da prođe, zato što sam uklopila duks i windstoper i isprobala ih danas u višečasovnoj vožnji bicikla. Samo neiskusno nisam stavila kapu i glava me razvaljuje večeras.;)

wlad
10.10.2010, 20:19
Kaciga glavu čuva - obavezno uzmi kacigu ako je već nemaš! Glavna prednost kacige je da sačuva glavu kada/ako se sudariš na stazi (u prevodu - ako te neko pokupi ;)) i druga stvar, ako su staze tvrde & udariš glavom o istu čuva te od potresa mozga... Treća stvar - za offpiste, ako ideš, spašava glavu od grana / stena (ne daj bože). Jes' da je offtopic, ali je tvoja tema :).

sunCica
10.10.2010, 22:26
Znam, veruj mi da znam da mi je potrebna kaciga (dva puta su me udarila kola)! Vozim jako i brzo!!! Obožavam da vozim po terenu, mada fale mi naočare (stare su jednostavno stare, izgrebane skroz, ne vidim ništa kroz njih), a ove godine je red na ski opremu.

stekan
10.10.2010, 22:45
he, he, he, imam osjećaj da Wlad piše o kaciZi (kgh u czs) za skijanje, a SunCica o biciklističkoj.

wlad
11.10.2010, 01:57
Da, pričao sam o ski kaciGi :D ali i biciklistička nije na odmet :).

sunCica
11.10.2010, 07:46
Da, pričao sam o ski kaciGi :D ali i biciklistička nije na odmet :).

Ja o biciklističkoj (kad je off nek je off topic), a koja je razlika? Zar uopšte ima razlike? :confused:

Top
11.10.2010, 10:30
Nema, treba i za skijanje i za biciklo

hehehe
11.10.2010, 11:05
Pa razlike ima... al samo u obliku... namena je ista... prave ih i u raznim bojama...

pailhead
11.10.2010, 11:36
mada kaže peilhead da su slične performanse (?).



Ne ne ne! Pogresno si me razumela. Ne razumem se u skije ni najmanje. Znam sta se dobija mekanim i tvrdim daskama, ali ne i skijama. Samo sam ti stao uz odbranu posto su te napadali oko grafike.

pailhead
11.10.2010, 11:39
Neki proizvodjaci prave univerzalne kacige. Kad je leto, skines ushi, i mozda eventualno jos neku postavu ako je ima unutra i mozes sa njom i da skijas i da vozis rolere, wake sta god.

plageton
12.10.2010, 11:12
Kaciga glavu čuva - obavezno uzmi kacigu ako je već nemaš! Glavna prednost kacige je da sačuva glavu kada/ako se sudariš na stazi (u prevodu - ako te neko pokupi ;)) i druga stvar, ako su staze tvrde & udariš glavom o istu čuva te od potresa mozga... Treća stvar - za offpiste, ako ideš, spašava glavu od grana / stena (ne daj bože). Jes' da je offtopic, ali je tvoja tema :).

Naročito ako te pokupi neko ko već ima kacigu.

plageton
12.10.2010, 11:15
Neki proizvodjaci prave univerzalne kacige. Kad je leto, skines ushi, i mozda eventualno jos neku postavu ako je ima unutra i mozes sa njom i da skijas i da vozis rolere, wake sta god.


Da, ali se zimska kaciga ne slaže sa bojom bicikla. ;)

Nego nisam ukačio, šta kupi sunCica na kraju?

wlad
12.10.2010, 11:37
Prati radnju fabule :D


Ja uzeh Cloud 8!!! Pa nek mi je uzdravlje!!! :sm019:

plageton
12.10.2010, 11:44
Prati radnju fabule :D


Da, to mi je i u školi bio problem. Odlutaju mi misli.

Milos011
12.10.2010, 12:38
Atomic je Atomic

skiman
12.10.2010, 13:39
Atomic je Atomic

Tako je...još kad se slaže sa jaknom...nema boljeg branda...:smoke:

stekan
12.10.2010, 14:27
Atomic je Atomic

Mološe, provokatoru!

sunCica
12.10.2010, 16:40
Prati radnju fabule :D
Samo se vi šalite na moj račun, ali ja sam još u problemu. Dakle, molim vas samo za još trenutak pažnje i strpljenja. Osim skija i cipela valjalo bi mi i da kupim štapove. Naravno da se savršeno slažu Atmic Cloud 8, ali imaju i neke Leki štapove koji nisu mnogo skuplji, a baš su lepi crni, elegantni, samo tanji su od ostalih Leki štapova (jasno je zašto su leki tanji, ali zašto su ovi tanji od ostalih)?

Ja sam za Leki štapove čula od jednog ski magarca da su najbolji i bez konkurencije. Ali ovaj model je tanji čak i od ostalih štapova da li jednako valja?

Da li su uopšte ti LEKI štapovi toliko bolji?

wlad
12.10.2010, 19:43
E to slobodno biraj po boji :), ne možeš da se prevariš pa da ti budu loši štapovi (ja nisam nikoga čio da se žali da su mu štapovi loši - osim ako se zezne za dužinu)... Samo odaberi pravu dužinu - ne znam da li znaš kako se bira dužina štapova (http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=12660)?


Da li su uopšte ti LEKI štapovi toliko bolji?

Ne. Kao i kod skija marka uopšte nije bitna, bitan je model (kod štapova ni model :)). Pa tako imaš da kupiš Leki štap za 10eur kao i svaki drugi, a imaš i za 110e...

Jedino što može da ti se svidi kod štapova je to što su neki lakši (kao "pero") a neki su normalni, neko voli karbonske, neko ne (pošto se lakše slome :D) itd.

sunCica
12.10.2010, 21:08
Ok, hvala!!!:sm003:

bratori
13.10.2010, 12:15
Ok, hvala!!!:sm003:

opa Wlad pao neki kissic?!
p.s. dvoje su se tako smuvali!

wlad
13.10.2010, 12:41
Ne razlikuješ avatare ;), ovo što je sunCica stavila je "zatvaram usta" iliti "neću više" :D

sunCica
13.10.2010, 15:38
"zatvaram usta" iliti "neću više" :D uz trep trep i neću više zamarati ljude glupostima!!! Kiss je valjda ovo :*

macak011
13.10.2010, 15:41
Nisi pocetnik? --> atomic ili head. Cuvala pare, smara te i sama pomisao da je mozda "meka" skija i slicno, a srce te vuce ka expert skiji lepog dizajna? ---> Head. I to je to.

E sad, ako si omlatila ceo Kop i ako imas dobru cipelu, samo udri po head-u i uzivaj. Ali kao sto neko pre mene rece, cipela tu igra mnogo bitniju ulogu, mora da slusa komande dobro, a opet da ta expert skija i dobije i odradi tu komandu ---> lose cipele i mucices se.. Vidi sta imas na nogama, pa je mozda bolje da umesto samo skija kupis i pancerice, taman da imas vremena da uklopis i boje i flex... ;)

macak011
13.10.2010, 15:47
u jbt ja nisam video ostatak postova, ahaha, samo prvu stranu.. uzmi head ali sledece godine! :)

sunCica
13.10.2010, 15:54
Joj ali od head su imali samo nešto mnogo jako ili nešto za početnike. Sledeće skije su Head garantovano već znam i koje! Head Power One, za godinu ili dve su moje ili one Blizard (mnogo su lepe).

Cipela mi je extra, kad je dobro navučem mogu da skijam ceo dan bez pauze i da igram basket u njima kad se skijaški dan završi (sve uz zakucavanja i egzibicije). Nosim ih već dve sezone i ne bi ih dala ni za 10 istih. U pitanju je Rossignol ELECTRA 80!!!

Samo imam jedan mali problem, kad već ovde mogu da pitam sve i svašta. Onaj najniži vez (onaj koji je skroz do prstiju) mi je mnogo širok, vrhuncki cu udobne samo taj vez najčešće stoji skoro otkopčan posle celog dana skijanja.

macak011
13.10.2010, 16:30
ja sam i mislo na power-one, one iz tvog posta.. Sudeci po onome sto kaze internet za tvoje cipele i skije, mislim da si ih odlicno uparila i da ce ti skijanje po uredjenim stazama biti pravo uzivanje - pored estetike, hehe! Moj savet je da za one dane kada su staze lose iz bilo kog razloga uzimas neki rental da ne akas svoje skije (malo snega ili led), a da redovno mazes skije u servisu u skladu sa stanjem staze, snega i temp, itd - nije mnogo skupo, a uzivanje je pravo... Sto se donje kopce na cipelama tice, proveri da li je moguce da se jos podesi (ili pitaj u nekom servisu ili cak prodavnici ako nisi sigurna, taman da ti to podese ako moze), nije toliko bitno da bude zakopcana zbog same noge ako su ostale kopce dobro zategnute koliko da ne odvalis kopcu ako padnes dok skijas...a pada svako od nas... :)

macak011
13.10.2010, 17:03
Inace, ja najvise volim FISCHER, ali to je firma koju ili volis ili ne podnosis organski.. estetika njihove vrhunske opreme je nula u odnosu na gorepomenute skije i cipele (ja fischer volim pa nisam objektivan, meni je xtra sve sto naprave, a boje slazem ko papagaj), ali su po performansama na samom vrhu, pre svega skije po tvrdoci rubnika, ako je verovati raznoraznim expertima, rezultatima u sv.kupu, itd... pored toga, njihove cipele i "SOMA" tehnologija (polozaj stopala u cipeli) je nesto na sta bi trebalo obratiti paznju, pa preporucujem da kako budes usavrsavala svoju tehniku iz godine u godinu cisto se malo informises, ako ne i da probas neki fischer rental=ski+cipele, pa da uporedis...

sunCica
13.10.2010, 18:30
Sudeci po onome sto kaze internet za tvoje cipele i skije, mislim da si ih odlicno uparila i da ce ti skijanje po uredjenim stazama biti pravo uzivanje - pored estetike, hehe! Moj savet je da za one dane kada su staze lose iz bilo kog razloga uzimas neki rental da ne akas svoje skije (malo snega ili led) :)

Tako sam i gledala preporuke na netu koje skije i cipele upariti i estetski je jako lepa kombinacija.:sm021:
Sad za štapove malo razmišljam imaju jako lepe Atomic Cloud 8 ali malo skuplji ženske Leki (tanke, lepe, elegantne http://www.leki.com/skiing/skiingPole.php?pID=171).

Da kupim to i neke cvikere za sunce na expozimu i odaberem planinu za januarsko skijanje i svi moji problemi su rešeni!!!

Posle naravno da pišem utiske!!!;)

P.S. Pre 10 god (pre lomljenja noge i duge pauze od skijanja) sam vozila neki Fischer (imam ih još, samo moram da vidim koji model) i bila sam neuhvatljiva.

wlad
13.10.2010, 19:57
Zašto čekaš januar? Uzmi naočare pa pali odmah u decembru na skijanje :ok:

sunCica
13.10.2010, 23:09
Zašto čekaš januar? Uzmi naočare pa pali odmah u decembru na skijanje :ok:

Najjače!!! Izmislim neko bolovanje i onda se vratim i kažem da sam morala na da se lečim tako što sam se bavila fizičkim aktivnostima na velikim nadmorskim visinama. :smoke:

I onda mi uruče radnu knjižicu.:sm022: Mada volela bih da uhvatim neki produženi vikend početkom decembra (onaj Grossglockner mi deluje baš fino).

Te skijalice zazubice sa decembarskim skijanjem kod mene ne prolaze, jer ću imati i raspust i opet posle dosta slobodnog vremena (skoro ceo mart)!!! :sm021:

sunCica
27.10.2010, 08:02
Kupila sam i štapove. Gledala sam u ogledalu kad sam isprobavala dužinu i ne mogu da verujem da mi je potrebna dužina 125cm, znači da a ono sve ostalo gore mi je dugačko svega 51cm (mislila sam da mi je glava mnogo veća). Komplet je prelep skije su lutke, a i štapovi su iz cloud kompleta, pa se još slažu uz odelo, pa to je BRUKA!!! Od 8.30 do 13 skijam, pa ih posadim ispred nekog kafića na pola sata pa onda još 2 sata skijanja (jedva čekam, uhvatila me baš neka muka za skijanjem)!

stekan
27.10.2010, 08:24
A da te skije i štapove ostaviš ispred kafića cijeli dan, a iznajmiš neke druge za skijanje? I kad god prođeš pored svojih skija, pomisliš "e, baš su lepe!". :smoke:
Jesam li zloća?

plageton
27.10.2010, 11:04
Vi muskarci to ne razumete.

Flexon
27.10.2010, 14:14
A da te skije i štapove ostaviš ispred kafića cijeli dan, a iznajmiš neke druge za skijanje? I kad god prođeš pored svojih skija, pomisliš "e, baš su lepe!". :smoke:
Jesam li zloća?

pa to je bas genijalna ideja
treba samo otvoriti skijasku kompaniju i proizvoditi skije za tu svrhu
za 500 eura dobijes tri para skija grafika po zelji da se slaze sa skijaskim odijelom ili sa trenutnim modnim trendovima ....
kvalitet skije naravno nula kakva iverica ili jeftinija jelovina bez ptexa ofarbana crnom ili nekom drugom duginom bojom odozdo ali zato sa gornje strane prvoklasna grafika i sto je najvaznije dobijes uputstvo gdje da nadjes prave skije za skianje i koi model da uzmes :dziveli:

sunCica
27.10.2010, 16:07
A da te skije i štapove ostaviš ispred kafića cijeli dan, a iznajmiš neke druge za skijanje? I kad god prođeš pored svojih skija, pomisliš "e, baš su lepe!". :smoke:
Jesam li zloća?

Ma jok, i meni je to palo na pamet!!!

sunCica
11.11.2010, 20:42
Kupila sam lepe skije, kompletirala sa štapovima i kako sad dalje? Jel treba te skije nešto da se namažu, podmažu itd? Kad, šta i koliko? Gde? Unapred hvala!!!

chaghaboo
11.11.2010, 21:07
Postoji nešto što se zove 0 (nulti) servis, a koji se radi za nove skije. Skije se samo voskiraju, ništa drugo se ne radi.

Znam ljude iz bližeg okruženja koji ne praktikuju ni redovno održavanje, a kamoli neki tamo servis kad je nova skija. Međutim to sve i te kako ima smisla, a baš na ovom sajtu ima lepo objašnjeje http://www.skijanje.rs/Index/ski_oprema.htm idi na Ciklodrom teme, pa Skijaško voskiranje.

Ja baš pre par nedelja kod njih uradio 0 servis za takođe nove skije, 400 din., jako korektni ljudi mogu da ti pomognu i oko štelovanja vezova ako treba, i da te posavetuju oko daljeg održavanja.

Ivan Bgd
11.11.2010, 21:22
Kupila sam lepe skije, kompletirala sa štapovima i kako sad dalje? Jel treba te skije nešto da se namažu, podmažu itd? Kad, šta i koliko? Gde? Unapred hvala!!!

Obavezno u servis na voskiranje.
Ja moje skije odnesem jedno dve nedelje pred skijanje na voskiranje u servis da ih lepo naliju i kada ih naliju nedam da mi ih odmah glacaju, vec mi tako stoje bar nedelju dana i onda ih pred skijanje samo odnesem da ih uglacaju za 10 minuta i skije su spremne za stazu.
Meni je na NBGD-u najblizi Ciklodromo i zadovoljan sam. Majstor kome dajem skije da mi sredjuje je extra pazljiv sa skijama, strogo vodi racuna da ti ne istanji kantne vise nego sto mora i sto bi se reklo sredjuje ih ko svoje.
Mene je odusevio kada sam mu prvi put doneo moje K2 crossfire posle Jahorine i Kopaonika sve izorane od kamenja i blata. Mislio sam da im nema leka.
Sredjivao ih je nedelju dana(prvo me naravno pitao da li imam toliko vremena). Toliko je trajalo zato sto je covek svaku brazdetinu i brazdicu na podlozi prvo CISTIO nekim zubarskim alatima, pa tek onda nalivao i na kraju par puta voskirao.(u vise dana)
Ja sam naravno svaki dan svracao da bacim pogled da vidim kako napreduje i covek mi strpljivo objasnjavao sta kad kako i koliko. Na kraju su mi daske bile ko nove al bukvalno, nigde ni traga od brazdi. I cena mu je ista kao i drugde.
Imas i na bulevaru kod Vuka dobrog, ali mi je ipak majstor u Ciklodromu bio pedantniji i pazljiviji sa skijama.
Pozdrav:sm018:

sunCica
11.11.2010, 22:01
Pošto sam kupila skije u Intersportu u Ciklodromu sam montirala vezove i isto to su mi rekli, nego ja pitah eto samo da proverim. Nego baš se sam pitala, gde odneti skije, jer znam da i među servisima ima razlika.

Hvala

Tadija_91
11.11.2010, 22:04
Ja sam do sad u ciklodromu servisirao skije, ljudi dobro odradjuju svoj posao ;), spremni su da udele po koji savet, da izmere tibiju kada podesavaju vezove, da pitaju gde da postave vez ako treba da se busi daska i ostalo...

sunCica
11.11.2010, 23:06
Onda ciklodrom definitivno i gotovo! Što je skroz super, jer kad mi je montirao vezove majstor je rekao da su mi skije mnogo lepe :)!

Tadija_91
11.11.2010, 23:11
Da si otisla kod Djoleta u mlatisuminoj ulici cula bi da su ti skije i mnogo dobre (Djole je poznat po tome sto zna koja je najbolja marka skija) :D

Janbo
12.11.2010, 00:01
Kupio sam kompletnu opremu osim stapova...
Pa me interesuje koja duzina stapova bi mi odgovarala? A visok sam 173cm:glavaozid
Na prethodnim skijanjima sam rentirao opremu, pa o tome nisam ni razmislja...
Pozdrav za sve! :yay:

Tadija_91
12.11.2010, 00:31
koristi search opciju, dosta puta se pricalo o duzini stapova na forumu.
Ukratko, obrnes stap naopacke(drska treba da bude ''zabodena'' u pod), uhvatis sakom ispod krplje i prava duzina je ona kod koje podlaktica i nadlaktica zaklapaju prav ugao ;)

Janbo
12.11.2010, 14:28
Hvala Tadija :dziveli:

stekan
12.11.2010, 16:09
...obrnes stap naopacke(drska treba da bude ''zabodena'' u pod), uhvatis sakom ispod krplje i prava duzina je ona kod koje podlaktica i nadlaktica zaklapaju prav ugao ;)

Bos ili u cipelama sa đonom od 5 cm?

Tadija_91
12.11.2010, 19:07
bice da je sa djonom visine djona pancerice plus visina od veza do snega :P