PDA

Pogledati punu verziju : Sta se zaista desilo u Planet Bike-u



Planet Bike
26.12.2005, 17:48
Postovani gospodine Jovanovicu (kolege iz radnje su mi prenele da ste se tako predstavili),

Zelim pre svega da objasnim sta se to desilo u nasoj prodavnici u Vojvode Stepe 2, u subotu 24.Decembra.
Vasu verziju dogadjaja smo culi, red je da se cuje i nasa strana.

Razgledajuci po nasoj radnji, odabrali ste dasku Volkl Racetiger Jr. Sl u duzini 149cm i sa njom krenuli prema kasi. Kada Vas je prodavac obavestio da cena od 3.890.- dinara nije ispravna, i da prava cena iznosi 13,890.- dinara usledila je Vasa reakcija koje je bila sve samo ne civilizovana.

Culi smo Vase pretnje da ce “inspekcija da radi” i da Vi tamo znate odredjene ljude, da se stvar nece na ovome zavrsiti, da ovo ima samo u Srbiji, itd… Vas ton i nacin komunikacije je bio vrlo agresivan i nepristojan.

Ja mogu da razumem Vasu frustraciju, i zbog toga Vam se u ime Planet Bike-a izvinjavam, ali mi nije jasno da niste zeleli ni da saslusate racionalno objasnjenje.

Kao prvo, na trzistu ne postoji skija za 3.890 dinara. Posebno ne najbolja ovogodisnja juniorska RACE skija iz Volkl programa. Kako mi se cini, Vi niste laik kada se radi o ski opremi, tako da Vase insistiranje da skiju kupite za 3,890.- dinara mogu da shvatim samo kao zlonamerno i koristoljubivo. Vecina drugih kupaca bi objasnjenje prihvatila kao razumno.
Predlazem da posetite inostrane web sajtove i proverite maloprodajne cene ovih dasaka.

Nas prodavac, koji sve i da je hteo, tu skiju nije mogao da Vam proda za 3,890.- dinara, jer ga zvanicna maloprodajna kalkulacija duzi za 13,890.- dinara, Vam je nudio na uvid zvanicnu ulaznu dokumentaciju, za sta niste bili zainteresovani. Svaku maloprodaju prate dokumenta kao sto su kalkulacije, trgovacka knjiga, fiskalni racuni, tako da nalepnica na artiklu nije jedino mesto gde se evidentira cena robe.
Predlazem da konsultujete bilo koga koji poznaje problematiku maloprodaje i proverite ove cinjenice.

I na kraju, Planet Bike se trudi da ima maksimalno fer i korektan odnos prema kupcima. Na Expo Zimu smo bili jedan od retkih prodavaca koji je svakom kupcu izdao fiskalni racun, a tu praksu imamo i kod rentiranja ili servisiranja ski opreme.
Proverite koliko drugih prodavnica ili servisa u gradu to radi.

Hocu da uverim Vas, kao i sve druge posetioce foruma, da smo mi kompanija orjentisana prema kupcu, i da ponasanje koje Vi opisujete jeste susta suprotnost nase poslovne filozofije.

Za sve dodatna pitanja, Vama i ostalim posetiocima foruma, stojim na raspolaganju.

Srdacan pozdrav,

Nikola Popadic
Sef maloprodaje
nikola.popadic@planetbike.co.yu

2d2f
26.12.2005, 21:17
http://www.planetbike.co.yu/main/skirent/index.asp

jesu ovo cene za rentiranje opreme !?!?

ski dude
26.12.2005, 21:21
kolko vidim pise da su za rentiranje

Shone Banderas
27.12.2005, 09:14
Postovani Gospodine (vec peti od vlasnika koji mi se predstavljaju),naime kao prvo vasa gazdarica sa naocarima (barem se meni predstavila kao vlasnica radnje) me je ulicarski ohladila tekstom "nema sansi da to kosta toliko i pocela da dopisuje cenu na skijama.kao drugo u cestitioj drzavi postoji bar-kod ili broj artikla pa se stranka pozove na stranu pokaze se cenovnik broj artikla,duzina skija,marka skija pa se uctivo izvine i ako se ne razumem u dasku zeleo sam da kupim nesto za cerku pocetnika.Mogli bi da odstampate i neki katalog pa da i mi neuki procitamo karakteristike i cenu skije,ali vi to ne mozete posto svaki dan menjate cene (Vi mozete da predstavljate na forumu da je Stenmark vozio te skijie a ja se ne secam marke mozda su cak bile i Bugarke ili neka kineska roba da bi predstavili da ste high,ali verujte ima i mnogo boljih od vas u gradu koji prodaju opremu)
Zasto mislite da ne postoje i jeftinije skije? Mozda kod vas u radnji ne ali u slovenackim radnjama da. Uvek su imali povoljne cene za svaciji dzep.
Naime inspekcija mi je cak rekla da morate da mi date skije po ceni po kojoj sam ja ih doneo do kase,ali nisam ja covek koji ce da otima kao vi,i ne treba mene da optuzujte za to vec vaseg traljavog radnika koji nije svoj deo posla odradio kako treba, a vidi se da kod vas u radnji ima i drugih necistih radnji,jer neki ulaze na glavna vrata i kupuju a drugi ulaze sa zadnje strane i odnose skije na ledjima.Sami se zapitajte da li radite po zakonu. A fiskalni racun morate izdati ako se cak radi i o tetkici uWC koja ima prijavljenu radnju,tako da vi nama nista specijalno ne cinite mi placamo,vi prodajete

PS vasem punijem prodavcu koji je hteo da pomogne su se tresle ruke dok je pokusavao da nadje cenovnik u kompjuteru ali mu to nije uspelo,verovatno artikal nije ni bio zaveden


nezadovoljni kupac

Planet Bike
27.12.2005, 09:35
Postovani Shone,

Zaista ne bih zeleo da ovu diskusiju nastavljamo preko portala.

Morao sam da reagujem, posto ste nasu kompaniju vrlo ostro napali i kvalifikovali kao nekorektnu i "lopovsku". Prihvatam da snosimo deo odgovornosti za incident i jos jednom se izvinjavam za nastalu situaciju. Verujte da nije bilo zle namere.
Ponasanje naseg prodavca u slucaju sam vec ispitao, ali ovo nije mesto da komentarisem moje daljne akcije po tom pitanju.

Bez obzira sta inspekcija kaze, moji prodavci skiju nisu mogli da prodaju po 3.890,- dinara, jer je stav vlasnika kompanije, da se uvek plati kazna koju inspekcija propise, a nikad ne pravi "kompromis" sa inspekcijskim organima ili kupcima koji "prete" inspekcijom.

Ukoliko ste jos uvek zainteresovani za kupovinu decije daske, spremni smo da napravimo specijalni popust i dodamo mali novogodisnji poklon uz skiju, kao gest dobre volje.

Treba samo da me kontaktirate, i stvar cemo resiti.

P.S. Zadnji ulaz kako ga pominjete, je u stvari gornji ulaz (na spratu), odakle vrsimo iznajmljivanje skija. Ljudi koji nose skije na ledjima su ih iznajmili, uz fiskalni racun i ugovor naravno.

Srdacan pozdrav,
Nikola Popadic

nikola.popadic@planetbike.co.yu

miki_m
08.01.2006, 14:46
Za gospodu iz Planet Bike... nije bas tako kako kazete. Jeste logicno ali da li je i legalno? Napravili ste gresku sa cenom, i da, neko tu gresku treba da plati, a to sigurno nije kupac. Budite srecni sto ja nisam bio u pitanju jer bih sigurno zvao inspekciju a najverovatnije bi se nasli i na sudu, sa krajnjim rezultatom -- pogadjajte -- u korist kupca.

Za neupucene - Zakon o obligacionim odnosima je vrlo jasan
--------------------------------------------------------------
Opšta ponuda

Član 33.

Predlog za zaključenje ugovora učinjen neodređenom broju lica, koji sadrži bitne sastojke ugovora čijem je zaključenju namenjen, važi kao ponuda, ukoliko drukčije ne proizlazi iz okolnosti slučaja ili običaja.

Izlaganje robe

Član 34.

Izlaganje robe sa označenjem cene smatra se kao ponuda, ukoliko drukčije ne proizlazi iz okolnosti slučaja ili običaja.

Dejstvo ponude

Član 36.

(1) Ponudilac je vezan ponudom izuzev ako je svoju obavezu da održi ponudu isključio, ili ako to isključenje proizlazi iz okolnosti posla.

(2) Ponuda se može opozvati samo ako je ponuđeni primio opoziv pre prijema ponude ili istovremeno sa njom.

Do kada ponuda obavezuje

Član 37.

(1) Ponuda u kojoj je određen rok za njeno prihvatanje obavezuje ponudioca do isteka tog roka.

(2) Ako je ponudilac u pismu ili telegramu odredio rok za prihvatanje, smatraće se da je taj rok počeo teći od datuma označenog u pismu odnosno od dana kad je telegram predat pošti.

(3) U slučaju da pismo nije datirano, rok za prihvatanje ponude teče od dana kad je pismo predato pošti.

(4) Ponuda učinjena odsutnom licu, u kojoj nije određen rok za prihvatanje, vezuje ponudioca za vreme koje je redovno potrebno da ponuda stigne ponuđenome, da je ovaj razmotri, o njoj odluči i da odgovor o prihvatanju stigne ponudiocu.

Forma ponude

Član 38.

(1) Ponuda ugovora za čije zaključenje zakon zahteva posebnu formu obavezuje ponudioca samo ako je učinjena u toj formi.

(2) Isto važi i za prihvatanje ponude.

Prihvatanje ponude

Član 39.

(1) Ponuda je prihvaćena kad ponudilac primi izjavu ponuđenog da prihvata ponudu.

(2) Ponuda je prihvaćena i kad ponuđeni pošalje stvar ili plati cenu, kao i kad učini neku drugu radnju koja se, na osnovu ponude, prakse utvrđene između zainteresovanih strana ili običaja, može smatrati kao izjava o prihvatanju.

(3) Prihvatanje se može opozvati ako ponudilac primi izjavu o opozivanju pre izjave o prihvatanju ili istovremeno sa njom.
-----------------------------------------------------------------

Drugim recima, gospodo iz PlanetBike, u momentu kad ste istakli cenu na proizvodu u radnji ucinili ste ponudu, koju je kupac prihvatio u momentu kada je krenuo prema kasi da izvrsi placanje. Od momenta kad je on uzeo robu u ruke, roba je NJEGOVA a vas he NOVAC koji vam on duguje do momenta placanja.

Vi naravno uvek imate pravo da kaznite odgovrno lice u vasem preduzecu na nastalu stetu, ali stetu za vasu neodgovornost ne moze da snosi kupac.

Bilo bi jako dobro kada bi svi prijavili sve ovakve slucajeve, kao i cuvene situacije kada ne dobijete fiskalni racun. Da, u tom slucaju pre nego sto date novac uzmite robu u ruke i prijavite inspekciji da ne zelite da platite shodno zakonu o fiskalnim kasama... da ne sirimo pricu dalje.

Mozda ce jednom i ova zemlja biti dovedena u red...

miki