PDA

Pogledati punu verziju : brile



cbra
26.12.2005, 17:29
Koju ski 'masku' savetujete-najbolji odnos cena/kvalitet i gde u bg-u mogu da je kupim?

Hvala!

Bata Bane
26.12.2005, 20:17
Koju ski 'masku' savetujete-najbolji odnos cena/kvalitet i gde u bg-u mogu da je kupim?

Hvala!


Inter sport u Merkatoru ili Metro u Zemunu i Krnjaci cena oko 2000 din a marka je Techno pro, veruj mi mnogo je dobra

oddball
26.12.2005, 20:27
ja sam uzeo dragon optical (ne znam koji je model) i stvarno sam prezadovoljan njima. probao sam ih na kopu kada smo isli bata bane, pop67 i ja pre neki dan i odlicno su se pokazale. lepo lezu na lice, ne zuljaju, okvir nije veliki, duplo staklo sa anti fog namazom iznutra, dihtuju perfektno i sam dizajn mi se mnogo svidja. i naravno, nisu se zamaglile ni u jednom trenutku. platio sam ih oko 4.500.din kod mikca u skejt spajzu

daki
27.12.2005, 11:59
U Intersportu u Merkatoru ili u Beosportu u Sava Centru

cbra
27.12.2005, 15:27
Hvala na savetima,forum je savrsen nacin za informisanje-napravio sam veliku pauzu (par godina).

Zanima me vase misljenje/iskustvo sa polarizacionim brilama,kapiram da ima rezona kad je vreme suncano i da li Tecno pro ima dupla stakla?

oddball
27.12.2005, 23:19
baci pogled na njihov official site, sigurno postoji opis naocara sa tehnickim karakteristikama

Krca
28.12.2005, 07:26
Problem sa firmama kao sto su Tecno Pro je sto je to tzv. “private label” odnosno privatna robna marka Intersporta, kao uostalom i Crazy Creek, Fire Fly, itd…
Elem, Intersport ode kod neke Carrere, Scotta, Elana, Kineza, i pokaze prstom sta da mu naprave i etiketiraju kao Tecno Pro, i takva roba se prodaje u Intersportu i nigde drugo.
Roba je solidnog kvaliteta, ali se obicno radi o modelima iz proslih godina i zastarelim tehnologijama, jer nijedan respektabilan proizvodjac nece svoju najnoviju tehnologiju dati Intersportu. Njima to i odgovara, jer je takva roba po pravilu jevtinija.

Isti sistem primenjuju i Sport 2000, Decathlon, Go Sport i ostali hipermarketi sportske opreme. Samo su brendovi drugi.

Sumnjam da postoji valjan katalog za Tecno Pro sa tehnickim karakteristikama, jer to i nije roba za poznavaoce, vec za prosecnog kupca, sta ce njima katalog. Za web ne znam.

Zna se koje firme su poznati proizvodjaci brila, a evo sta ja mogu da preporucim:

Uvex – prodaje Komex, radnja je negde na Dorcolu
Carrera – Beosport, Sava centar
Scott – Planetbike, Vojvode Stepe
Alpina i Cebe – jedino sto je provereno u Intersportu
Carrera u Metrou – brile su nabacane na hrpu, kao krompiri, nije bas lep prizor
Bolle – koliko ja znam nema ih kod nas

Bitno je da trazite originalan katalog i procitate karakteristike brila. Gledao sam juce Scott, ima brila od 1000 dinara pa do 8000 dinara, tu ima velikih razlika u kvalitetu i funkciji. Ima i nekakvog Relax-a svuda po gradu, ja sam video 7 razlicitih modela, svi sa istom cenom od 3.500 dinara. Kataloga nema, niti nekih tehnickih detalja. Verovatno neki dobro nasminkani Kinezi.

daki
28.12.2005, 11:20
Sva roba u INTERSPORTU je prvoklasna, jer to je ozbiljna firma.
Znam, da Elan koji je u intersportu - prvoklasan, za razliku od trece klase u nasim radnjama.
Ima dosta skijaske opreme po povoljnim cijenama

Krca
28.12.2005, 20:45
Naravno da je Intersport ozbiljna firma, pa to je najveci globalni trgovac sportskom opremom, sa (mislim) preko 2000 radnji samo u Evropi.

Radi se samo o objektivnom sagledavanju cinjenica i onoga sto on stvarno nudi. Tecno Pro proizvodi su uvek u donjem razredu cene i kvaliteta. U Intersportu postoje i mnogi drugi svetski brendovi koji cenom i kvalitetom idu u klasu iznad Tecno Pro ponude..

Ne volim Intersport zato sto prodavci (barem kod nas) uglavnom ne znaju mnogo o robi koju nude.
Drugo, tamo nikada necete naci najbolji model nekog svetskog proizvodjaca, jer oni prevashodno gadjaju nizi i srednji razred proizvoda, i samo pocetak visoke klase po ceni i kvalitetu.
Trece, ono sto mi najvise smeta, je cinjenica da ima mnogo modela koje nije moguce pronaci u zvanicnom katalogu ili na web sajtu proizvodjaca, odnosno proizvedeni su namenski za Intersport. Na primer, u Merkatoru sam video cipele Tecnica, model Entryx XP. Na Tecnica sajtu postoji nekoliko vrsta Entrixa, ali XP ne postoji. To sto mi kao potrosaci ne mozemo da lako proverimo karakteristike tog proizvoda, omogucava Intersportu da se igra sa cenom, odnosno da ga pomakne taj proizvod u visi cenovni razred i napravi extra profit.
To je naprosto logika svih hipermarketa na svetu, potrosac se “hvata” tamo gde nema dovoljno informacija, a “hleb i mleko” se prodaju bez zarade, jer te artikle svi kupujemo svakog dana i vrlo dobro znamo cene.

Hocu samo da kazem da nikoga ne treba idealizovati...

I jos jedna vazna stvar. Nijedan vodeci proizvodjac skija ne poznaje 2. klasu, a kamoli 3. klasu.
Postoji samo A i B kvalitet.
A kvalitet oznacava tehnicki i vizuelno besprekornu skiju, a B kvalitet tehnicki besprekornu skiju, sa odredjenim vizuelnim nedostacima, koji uglavno nastaju tokom zahtevnog procesa sito stampe i zavrsnog lakiranja skije. Svaka skija koje tehnicki ne zadovoljava je skart i ne ide u prodaju.
Vizuelni nedostaci na B-skijama su obicno takvi da ne mozes da ih primetis, ako ne znas sta trazis.

Cao

vampire
28.12.2005, 21:22
ja imam neke briko, kupio ih prosle god u marconiju. extra su ne magle se ni malo. a pre njih sam imao neke soc smith koje su za svoju cenu bile skroz ok.

amater
28.12.2005, 21:53
cvike ja imam i posle ovih nista drugo do carrera.

Zoki
28.12.2005, 21:57
Ja sam ove godine na Expo Zim-u kupio prošlogodišnji model Uvex-a na Komex-ovom štandu za samo 2650 din. Imali su samo dva modela, oba prošlogodišnja, od ovogidišnjih ništa, a mislim da ih neće ni imati. Model koji sam ja kupio (goldlite) ima duplo staklo i lepo izgleda, a kako će se pokazati, videću tek kad odem na skijanje.

daki
29.12.2005, 00:27
Ja imam SMITH vec pet godina!

daki
29.12.2005, 00:29
Naravno da je Intersport ozbiljna firma, pa to je najveci globalni trgovac sportskom opremom, sa (mislim) preko 2000 radnji samo u Evropi.

Radi se samo o objektivnom sagledavanju cinjenica i onoga sto on stvarno nudi. Tecno Pro proizvodi su uvek u donjem razredu cene i kvaliteta. U Intersportu postoje i mnogi drugi svetski brendovi koji cenom i kvalitetom idu u klasu iznad Tecno Pro ponude..

Ne volim Intersport zato sto prodavci (barem kod nas) uglavnom ne znaju mnogo o robi koju nude.
Drugo, tamo nikada necete naci najbolji model nekog svetskog proizvodjaca, jer oni prevashodno gadjaju nizi i srednji razred proizvoda, i samo pocetak visoke klase po ceni i kvalitetu.
Trece, ono sto mi najvise smeta, je cinjenica da ima mnogo modela koje nije moguce pronaci u zvanicnom katalogu ili na web sajtu proizvodjaca, odnosno proizvedeni su namenski za Intersport. Na primer, u Merkatoru sam video cipele Tecnica, model Entryx XP. Na Tecnica sajtu postoji nekoliko vrsta Entrixa, ali XP ne postoji. To sto mi kao potrosaci ne mozemo da lako proverimo karakteristike tog proizvoda, omogucava Intersportu da se igra sa cenom, odnosno da ga pomakne taj proizvod u visi cenovni razred i napravi extra profit.
To je naprosto logika svih hipermarketa na svetu, potrosac se “hvata” tamo gde nema dovoljno informacija, a “hleb i mleko” se prodaju bez zarade, jer te artikle svi kupujemo svakog dana i vrlo dobro znamo cene.

Hocu samo da kazem da nikoga ne treba idealizovati...

I jos jedna vazna stvar. Nijedan vodeci proizvodjac skija ne poznaje 2. klasu, a kamoli 3. klasu.
Postoji samo A i B kvalitet.
A kvalitet oznacava tehnicki i vizuelno besprekornu skiju, a B kvalitet tehnicki besprekornu skiju, sa odredjenim vizuelnim nedostacima, koji uglavno nastaju tokom zahtevnog procesa sito stampe i zavrsnog lakiranja skije. Svaka skija koje tehnicki ne zadovoljava je skart i ne ide u prodaju.
Vizuelni nedostaci na B-skijama su obicno takvi da ne mozes da ih primetis, ako ne znas sta trazis.

Cao
Vjeruj mi, postoje 3 klase skije!:hair:
Bavim se tim poslom

daki
29.12.2005, 00:56
Skart, naravno ne ide u normalne zemlje, vec zavrsava u nasim radnjama.
By the way, ELAN kupljen u Merkatoru je bolji od ELANA u nasim radnjama.

Misko
29.12.2005, 11:07
Naravno da je Intersport ozbiljna firma, pa to je najveci globalni trgovac sportskom opremom, sa (mislim) preko 2000 radnji samo u Evropi.

Radi se samo o objektivnom sagledavanju cinjenica i onoga sto on stvarno nudi. Tecno Pro proizvodi su uvek u donjem razredu cene i kvaliteta. U Intersportu postoje i mnogi drugi svetski brendovi koji cenom i kvalitetom idu u klasu iznad Tecno Pro ponude..

Ne volim Intersport zato sto prodavci (barem kod nas) uglavnom ne znaju mnogo o robi koju nude.
Drugo, tamo nikada necete naci najbolji model nekog svetskog proizvodjaca, jer oni prevashodno gadjaju nizi i srednji razred proizvoda, i samo pocetak visoke klase po ceni i kvalitetu.
Trece, ono sto mi najvise smeta, je cinjenica da ima mnogo modela koje nije moguce pronaci u zvanicnom katalogu ili na web sajtu proizvodjaca, odnosno proizvedeni su namenski za Intersport. Na primer, u Merkatoru sam video cipele Tecnica, model Entryx XP. Na Tecnica sajtu postoji nekoliko vrsta Entrixa, ali XP ne postoji. To sto mi kao potrosaci ne mozemo da lako proverimo karakteristike tog proizvoda, omogucava Intersportu da se igra sa cenom, odnosno da ga pomakne taj proizvod u visi cenovni razred i napravi extra profit.
To je naprosto logika svih hipermarketa na svetu, potrosac se “hvata” tamo gde nema dovoljno informacija, a “hleb i mleko” se prodaju bez zarade, jer te artikle svi kupujemo svakog dana i vrlo dobro znamo cene.

Hocu samo da kazem da nikoga ne treba idealizovati...

I jos jedna vazna stvar. Nijedan vodeci proizvodjac skija ne poznaje 2. klasu, a kamoli 3. klasu.
Postoji samo A i B kvalitet.
A kvalitet oznacava tehnicki i vizuelno besprekornu skiju, a B kvalitet tehnicki besprekornu skiju, sa odredjenim vizuelnim nedostacima, koji uglavno nastaju tokom zahtevnog procesa sito stampe i zavrsnog lakiranja skije. Svaka skija koje tehnicki ne zadovoljava je skart i ne ide u prodaju.
Vizuelni nedostaci na B-skijama su obicno takvi da ne mozes da ih primetis, ako ne znas sta trazis.

Cao


Mislim da si ovde malo pogresio bio sam pre par dana u Merkatoru i u Intersportu ima modela Atomica sa oznakom SL11 i GS11 ako to najbolji model nekog proizvodjaca (u ovom slucaju Atomica) onda sam ja Kylie Minoque :kez:

daki
29.12.2005, 11:11
U pravu si Misko.
Intersport je skroz OK

Krca
29.12.2005, 11:45
Slazem se za Atomic, ali to je najpoznatija RACE daska na svetu, to ti je upravo "hleb i mleko" o kojima sam pricao. Rekao bih da je to sigurna prodaja za svakog prodavca skija.
Pogledaj drugu robu i druge brendove, pa probaj da nadjes top of the range proizvode.

Daki, ako postoje 2. i 3. klasa skija, po cemu se one karakterisu? Kako da ih prepoznamo? Daj prosvetli nas malo.

I po cemu se Elan u nasim radnjama razlikuje od Intersportovog? Kako to da utvrdimo? Ili je to neka magija koju samo experti znaju?

Cekajuci prosvetljenje...

Cao,

oddball
29.12.2005, 11:54
@krca:
sto se tice nekih stvari, jesi u pravu. bordovi koji se prodaju tamo su Crazy Creek i prave se u Kini, a cena im je oko 200EUR. slozicemo se svi da je to skupo buduci da je Goltes Space 12.000. din (zato sto je proslogodisnji model) a bolji je u kvalitetu mnogo. iako je goltes firma iz slovenije daske im se prave u austriji. nije top-on-the-list ali je prilicno dobra narocito za rekreativce, i brate od kineza je sigurno bolji :)
ista stvar je i sa teniskim reketima koje prodaju.

Krca
29.12.2005, 12:04
@krca:
sto se tice nekih stvari, jesi u pravu. bordovi koji se prodaju tamo su Crazy Creek i prave se u Kini, a cena im je oko 200EUR. slozicemo se svi da je to skupo buduci da je Goltes Space 12.000. din (zato sto je proslogodisnji model) a bolji je u kvalitetu mnogo. iako je goltes firma iz slovenije daske im se prave u austriji. nije top-on-the-list ali je prilicno dobra narocito za rekreativce, i brate od kineza je sigurno bolji :)
ista stvar je i sa teniskim reketima koje prodaju.

I ajde sad ti reci koje su karakteristike tog borda, ima li negde katalog ili web gde to moze da se vidi?
Nema, nego prosecan neinformisan kupac dodje, vidi da je to VELIKI INTERSPORT i kaze sebi (nesto kao Daki) : cim je ova roba u Intersportu, to mora da je dobro. Ajmo na kasu.
Sigurno da tom kupcu verovatno ni ne treba bolja daska, ali da je mogao jevtinije da prodje, to je sigurno.

Misko
29.12.2005, 12:07
@ Krca samo sam odgovorio na "Drugo, tamo nikada necete naci najbolji model nekog svetskog proizvodjaca, jer oni prevashodno gadjaju nizi i srednji razred proizvoda, i samo pocetak visoke klase po ceni i kvalitetu.
"

Znaci toga ima u intersportu, a ima isto vrh modela raznorazne opreme drugih proizvodjaca, problem je u sporednoj ski opremi npr. garderobi, tamo nema vrhunskih pantalona niti jakni, a ni pancerica nema neki dobar izbor ali ako se uporedi sa proslogodisnjom ponudom cini mi se da je napravljen kvantni skok unapred.

Krca
29.12.2005, 12:12
@Misko

Potpuno se slazem sa tobom, ima tamo mnogo dobrih stvari, ali ja sam malo pelcovan da stalno drzim oci sirom otvorene, pa vidim i drugu stranu price.

Drugi deo mog post-a je vezan za Dakijev statement: "ja znam da je Elan...", ili "Veruj mi da to ima...". Ne sumnjam, ali daj objasni kako znas... Ajde da i mi znamo.

cao

oddball
29.12.2005, 12:14
i stranci se zale da ne mogu naci web sa oopisom dasaka.

Misko
29.12.2005, 12:20
@Misko

Potpuno se slazem sa tobom, ima tamo mnogo dobrih stvari, ali ja sam malo pelcovan da stalno drzim oci sirom otvorene, pa vidim i drugu stranu price.


Ok ali koliko i kako god da si pelcovan nemoz napisati da tamo nema najboljih modela svetskih proizvodjaca ;) . Najbolje u svemu je kad se uporedi s ponudom prosle godine, ove godine su toliko napredovali da sledece godine ako nastave u ovom ritmu ocekujem da promociju Atomic-a odradi Hermann Mayer :kez: :D :kez:

Krca
29.12.2005, 13:27
Ili Bode Miler, ali da promocija bude u Aleksandar klubu, pa da mogu da demonstriraju citav zaokret i po... :smoke:

Krca
29.12.2005, 13:31
Ili posle da svrate i do Beo Sporta i podsete se modela od pre 2-3 godine :p

pop67
29.12.2005, 13:38
Hvala na savetima,forum je savrsen nacin za informisanje-napravio sam veliku pauzu (par godina).

Zanima me vase misljenje/iskustvo sa polarizacionim brilama,kapiram da ima rezona kad je vreme suncano i da li Tecno pro ima dupla stakla?
ROSSIGNOL Bulevar JNA br 275,idi kod Tome i pozovi se na mene,odnosno kazi da si Ski Manijak covek ce ti strucno objasniti koje naocare cemu sluze i pomoci ce ti u izboru.Cene su mozda malo vise ali Rossignol je izbacio novu seriju i stvarno su u klasi sa UVEX-om i CARRERA.Pozdrav,POP

oddball
29.12.2005, 14:00
Ili Bode Miler, ali da promocija bude u Aleksandar klubu, pa da mogu da demonstriraju citav zaokret i po... :smoke:
mislim da bi Angelina Jolie bila pun pogodak :D

cbra
29.12.2005, 14:06
Ja sam ove godine na Expo Zim-u kupio prošlogodišnji model Uvex-a na Komex-ovom štandu za samo 2650 din. Imali su samo dva modela, oba prošlogodišnja, od ovogidišnjih ništa, a mislim da ih neće ni imati. Model koji sam ja kupio (goldlite) ima duplo staklo i lepo izgleda, a kako će se pokazati, videću tek kad odem na skijanje.

Zna neko adresu Komexove radnje na Dorcolu, ili neki drugi orjentir?

pop67
29.12.2005, 14:13
Krco upravu si za prodavce u Inter Sportu,u Austriji su na prodaji ski opreme angazovani ski instruktori i cak 2 clana austriskog DEMO TIMA,i nisu placeni kao prodavci vec kao stucnjaci za ski opremu i donose extremno veliki profit INTER SPORTU.Meni su ponudili (necu reci ko) da za 10 E dnevno prodajem ski opremu,samo sam se nasmejao i otisao.Daki je u pravu da postoji 3 klase skija,prve dve si ti objasnio a treca je malo komplikovanija i vizuelno je nemoguce da je kupac otkrije.Evo o cemu se radi:Bilo kakav nedostatak koji nije uocljiv oznacava se na BAR CODU i nije moguce da takve skije odu na drugo mesto nego odakle su porucene i namenjene naruciocu koji je upoznat sa nedostatcima koji su se dogodili tokom proizvodnje.E to je cela CAKA oko jeftine a zvucne ski opreme kod nas!Pozdrav,POP

daki
29.12.2005, 16:29
@Misko

Potpuno se slazem sa tobom, ima tamo mnogo dobrih stvari, ali ja sam malo pelcovan da stalno drzim oci sirom otvorene, pa vidim i drugu stranu price.

Drugi deo mog post-a je vezan za Dakijev statement: "ja znam da je Elan...", ili "Veruj mi da to ima...". Ne sumnjam, ali daj objasni kako znas... Ajde da i mi znamo.

cao
Radio sam u Elanu u Sloveniji, kad vec moram ovako javno da saopstim.
Ali Elan nije kriv za to, vec nasi distributeri.
Situacija u Rossignolu je slicna.
Jel OK sad?

daki
29.12.2005, 16:38
Pogledaj deklaraciju Fischer skija u nasim radnjama (zemlja porekla- Ukrajina) a na pancericama Salomon - Made in Romania.
Zvuci evropski
Ziveli

Misko
29.12.2005, 17:51
Pogledaj deklaraciju Fischer skija u nasim radnjama (zemlja porekla- Ukrajina) a na pancericama Salomon - Made in Romania.
Zvuci evropski
Ziveli

Ma to je jos i najmanji problem.

oddball
30.12.2005, 04:21
ljudi, ovo je topic o brilama! malo ste "off topic" :)

CianiD
30.12.2005, 17:51
Pogledaj deklaraciju Fischer skija u nasim radnjama (zemlja porekla- Ukrajina) a na pancericama Salomon - Made in Romania.
Zvuci evropski
Ziveli

Kad vec pomenu... Na kutiji mojih Rossignol cipela pise na jednoj strani:
" Proizvodjac: Rossignol "
" Poreklo: Francuska ",

a na drugoj:
" Proizvodjac: DOO Bosita Bugojno "
" Zemlja Porijekla: BIH "

Misko
30.12.2005, 18:14
Da nije na drugoj umesto proizvodjac uvoznik?

ThE_MaN
30.12.2005, 18:42
Bosanci već više godina unazad rade cipele za ROSSIGNOL. JA znam za najmanje 3 godine unazad a verovatno rede još toliko.

Jeftina radna snaga.:smoke:

daki
30.12.2005, 20:08
Radili su i Elan skije, pa su srecom prekinuli

CianiD
30.12.2005, 20:34
Da nije na drugoj umesto proizvodjac uvoznik?

Hmm... NE...! Mislim stvarno... :glavaozid :dontknow:
Izgleda da su bosancima zaboravili da napomenu da negde naznace model. Ako je sve to legalno i rade za Rossignol ili po licenci onda je to ok. Ali mislim da bi oznaka modela morala da postoji. Ipak je Rossignol neko ime tako da sumnjam da bi dozvolili da se neko sprda sa njihovim brendom.

wlad
30.12.2005, 23:15
Jel ti pise Rossignol ili Росињол? ;)

Bata Bane
30.12.2005, 23:38
Kad vec pomenu... Na kutiji mojih Rossignol cipela pise na jednoj strani:
" Proizvodjac: Rossignol "
" Poreklo: Francuska ",

a na drugoj:
" Proizvodjac: DOO Bosita Bugojno "
" Zemlja Porijekla: BIH "


Ja mislim da je ne bitno ko je proizvodjac, jer da bi neko dobio licencu nekog jakog proizvodjaca mora mnogo kriterijma da ispuni, tipa kvaliteta i dizajna

wlad
31.12.2005, 00:54
Pa i nije bas, cesto nije kvalitet isti ako su u pitanju maticne fabrike i "istocne" fabrike.

Npr. mozda BH Rossignol sve sto proizvede prodaje u Istocnoj Evropi i sl. zemljama, na taj nacin moze da bude konkurentan na tom trzistu a opet ta trzista najcesce ne traze zapadni kvalitet. Ne kazem da to radi Rossi, nego samo dajem primer (moje ski cipele su Rossignol, nisam ni gledao sta pise na kutiji, zadovoljan sam 110% :)).

Krca
03.01.2006, 10:36
Daki je u pravu da postoji 3 klase skija,prve dve si ti objasnio a treca je malo komplikovanija i vizuelno je nemoguce da je kupac otkrije.Evo o cemu se radi:Bilo kakav nedostatak koji nije uocljiv oznacava se na BAR CODU i nije moguce da takve skije odu na drugo mesto nego odakle su porucene i namenjene naruciocu koji je upoznat sa nedostatcima koji su se dogodili tokom proizvodnje.E to je cela CAKA oko jeftine a zvucne ski opreme kod nas!Pozdrav,POP

Dragi Pope, Daki,

Ne bih mnogo da se raspravljamo, jer znam sta govorim, ali zapitaj se sam (ili nam objasni), kakvi su to nedostaci koji nisu vizuelno uocljivi? A cime su uocljivi, mikroskopom, rendgenom, skenerom? Zavrsna kontrola skija je vizuelna, odnosno pre toga skija ide na masinu koja skiju deformise i testira na elasticne deformacije. Skija koja ne prodje ovaj test se baca jer je:
a) polomljena
b) dozivela plasticnu (trajnu) deformaciju

Fakat je da ski industrija gadja klijentelu koja je izuzetno “brand aware” i ne moze sebi da dozvoli da pusti “3. klasu” na trziste.

Malo mi smeta sto se nova roba u nasim radnjama unapred zigose kao fals, a ona u Intersportu kao “prava stvar”. Pa ti Slovenci su (Merkator je ekskluzivan za Intersport koncept radnji za celu ex-Jugoslaviju) dok smo bili u jednoj drzavi sav skart iz svoje proizvodnje slali u Srbiju. Sad su se najedanput promenili i mnogo nas vole!?

Zasto niko ne kaze koju o prodavcima polovne opreme “extra kvaliteta” koja je kupljena bambadava po ski centrima u zapadnoj Evropi. To je mnogo veca i ozbiljnija prevara. Ajde sto je sva ta roba svercovana (mozda neka i ukradena negde), nije moje da se time bavim, ali kvalitet je ono cega ljudi treba da budu svesni.
Svaki centar za iznajmljivanje opreme u Evropi se svake godine “cisti” od isluzene i amortizovane opreme, a tu se onda kao dezurni djubretari pojavljuju Srbi, Bugari, Rusi, Poljaci i ostali siromasi.
Treba znati da skija za izdavanje u zimskom centru “radi” svakog dana, odnosno da ima i do 100 dana na snegu za samo jednu sezonu. To znaci da je klizna povrsina brusena, odnosno kantne naostrene bar 12-15 puta. Skija moze odozgo da izgleda super, moze da bude i proslogodisnji model, ali dzabe, skija je dobra za jos 10-15 dana skijanja jer posle toga vise nije ostalo “mesa” za brusenje i ostrenje.
Na zalost takve skije vrlo cesto zavrse u rental centrima kod nas, gde ljudi koji ih iznajmljuju NIKADA ne ostre kantne kako bi skija duze trajala. To sto musterija skija kao da je na noge privezao dve tarabe nema veze.
O kupovini polovnih cipela koje je nosilo 15-ak drugih ljudi, da i ne govorimo…

Pope, ovaj deo se nikako ne odnosi na tebe, jer ne znam nista o tome kakvu opremu nudis niti gde je nabavljena. Govorim samo o ustaljenoj praksi na nasem trzistu.

Malo sam se zaneo u pisanju, izvinjavam se forumasima na poduzem tekstu

Cao

admin
06.01.2006, 01:11
Pogledajte tekst na sajtu:
www.skijanje.co.yu/Oko_Skijanja/ski_medic_saveti.htm#naocare (http://www.skijanje.co.yu/Oko_Skijanja/ski_medic_saveti.htm#naocare)

pop67
09.01.2006, 17:21
Dragi Pope, Daki,

Ne bih mnogo da se raspravljamo, jer znam sta govorim, ali zapitaj se sam (ili nam objasni), kakvi su to nedostaci koji nisu vizuelno uocljivi? A cime su uocljivi, mikroskopom, rendgenom, skenerom? Zavrsna kontrola skija je vizuelna, odnosno pre toga skija ide na masinu koja skiju deformise i testira na elasticne deformacije. Skija koja ne prodje ovaj test se baca jer je:
a) polomljena
b) dozivela plasticnu (trajnu) deformaciju

Fakat je da ski industrija gadja klijentelu koja je izuzetno “brand aware” i ne moze sebi da dozvoli da pusti “3. klasu” na trziste.

Malo mi smeta sto se nova roba u nasim radnjama unapred zigose kao fals, a ona u Intersportu kao “prava stvar”. Pa ti Slovenci su (Merkator je ekskluzivan za Intersport koncept radnji za celu ex-Jugoslaviju) dok smo bili u jednoj drzavi sav skart iz svoje proizvodnje slali u Srbiju. Sad su se najedanput promenili i mnogo nas vole!?

Zasto niko ne kaze koju o prodavcima polovne opreme “extra kvaliteta” koja je kupljena bambadava po ski centrima u zapadnoj Evropi. To je mnogo veca i ozbiljnija prevara. Ajde sto je sva ta roba svercovana (mozda neka i ukradena negde), nije moje da se time bavim, ali kvalitet je ono cega ljudi treba da budu svesni.
Svaki centar za iznajmljivanje opreme u Evropi se svake godine “cisti” od isluzene i amortizovane opreme, a tu se onda kao dezurni djubretari pojavljuju Srbi, Bugari, Rusi, Poljaci i ostali siromasi.
Treba znati da skija za izdavanje u zimskom centru “radi” svakog dana, odnosno da ima i do 100 dana na snegu za samo jednu sezonu. To znaci da je klizna povrsina brusena, odnosno kantne naostrene bar 12-15 puta. Skija moze odozgo da izgleda super, moze da bude i proslogodisnji model, ali dzabe, skija je dobra za jos 10-15 dana skijanja jer posle toga vise nije ostalo “mesa” za brusenje i ostrenje.
Na zalost takve skije vrlo cesto zavrse u rental centrima kod nas, gde ljudi koji ih iznajmljuju NIKADA ne ostre kantne kako bi skija duze trajala. To sto musterija skija kao da je na noge privezao dve tarabe nema veze.
O kupovini polovnih cipela koje je nosilo 15-ak drugih ljudi, da i ne govorimo…

Pope, ovaj deo se nikako ne odnosi na tebe, jer ne znam nista o tome kakvu opremu nudis niti gde je nabavljena. Govorim samo o ustaljenoj praksi na nasem trzistu.

Malo sam se zaneo u pisanju, izvinjavam se forumasima na poduzem tekstu

Cao
Krco kako je znanje moc,ti bi trbalo da znas posto neces da uvazis odgovor,da se RAZNI TEHNICKI nedostatci na proizvodima zapadnih proizvodjaca oznascavaju na BAR CODOVIMA,a zaista je neukusno da na ovakav nacin prozivas nekoga,a u isto vreme dobijas odgovor koji svako iole raspolozen da smireno procita moze da razume!Ali bih voleo da se upoznamo i pricamo o skijanju jer mislim da si poput nas Ski Manijaka zaljubljenik u ski sport!Pozdrav,POP

amater
09.01.2006, 18:14
u sredu kod bata baneta pa ko prezivi :couto:

Krca
09.01.2006, 21:11
@Pop

Ne radi se ovde o Bar Codu, vec o "klasama" skija.
Tvrdim da se u prodaju ne pustaju skije sa tehnickim nedostacima, samo sa vizuelnim.
Na trzistu ne postoji skija sa "nevidljivim" tehnickim nedostacima.

Bar Code je nista drugo do pomocno sredstvo za prepoznavanje robe u magacinu i njenu preciznu identifikaciju prilikom prodaje, popisa itd.
Naravno da ce svaki proizvodjac skija zeleti da "B" kvalitet obelezi drugim Bar Codom, kako bi ga razlikovao u magacinu, jer se takva skija prodaje nesto jevtinije.

Zao mi je ako sam povredio neciju sujetu ili narusio mukom stecenu reputaciju na forumu.
Jedna od uloga foruma i jeste da razmenjujemo informacije, suceljavamo razlicita misljenja, ideje i stavove.

Pozdrav,

pop67
09.01.2006, 22:00
@Pop

Ne radi se ovde o Bar Codu, vec o "klasama" skija.
Tvrdim da se u prodaju ne pustaju skije sa tehnickim nedostacima, samo sa vizuelnim.
Na trzistu ne postoji skija sa "nevidljivim" tehnickim nedostacima.

Bar Code je nista drugo do pomocno sredstvo za prepoznavanje robe u magacinu i njenu preciznu identifikaciju prilikom prodaje, popisa itd.
Naravno da ce svaki proizvodjac skija zeleti da "B" kvalitet obelezi drugim Bar Codom, kako bi ga razlikovao u magacinu, jer se takva skija prodaje nesto jevtinije.

Zao mi je ako sam povredio neciju sujetu ili narusio mukom stecenu reputaciju na forumu.
Jedna od uloga foruma i jeste da razmenjujemo informacije, suceljavamo razlicita misljenja, ideje i stavove.

Pozdrav,
E stvarno nije u redu,evo posto tako dobro poznajes ski opremu i kako kazes TVRDIS DA SE NE PRODAJU SKIJE SA TEHNICKIM NEDOSTAKOM,pozivam te da dodjes kod mene da ti demonstriram sta znaci skija sa tehnickim nedostatkom a nju sam morao negde kupiti,usput kao jedan od tehnickih greski je i nalivanje ili spajanje kantni,neke su vidljive ali ima i onih koje nisu,ali narucioci takvih skija su upoznati sa nedostatcima,a kao garancija da nece biti utuzeni proizvodjaci takve proizvode obelezavaju posebnim BAR CODOM.Meni sujeta nije dotaknuta jer 34 godine imam iskustva iza sebe,a ti tvrdis nesto i pored toga sto smo nas nekoliko pokusali na diskretan nacin da ti stavimo do znanja da je neko od nas radio u fabrikama koje proizvode skije,neki je trgovao sa takvim skijama na veliko a neko i pisao clanke protiv diskriminacije medju skijasima i omalovazavanja ponudom 3 klase!Vise ti necu odgovarati na pisanja na ovu temu jer je stvarno naporno pisati ...nesto ovako...

Misko
09.01.2006, 23:23
@Pop


Tvrdim da se u prodaju ne pustaju skije sa tehnickim nedostacima, samo sa vizuelnim.
Na trzistu ne postoji skija sa "nevidljivim" tehnickim nedostacima.


To mozda u zemlji dembeliji, u realnosti je sasvim drugacije. Svaka roba ima svog kupca, tehnicki 100% neispravne stvari dolaze najvise na smetlista kao sto je npr. SCG, nazalost (mada to moze da te zadesi bilo gde). I to je svuda oko nas prisutno, u svim sferama robe ne samo u vezi ski opreme.

Sto se tice nevidljivih nedostataka skije, sta ako je na jednoj dasci unutrasnji sloj od drveta a na drugoj izostavili ili stavili od carbona ili je pukao... kako bi to vizuelno primetio?

wlad
10.01.2006, 00:37
Prijatelj je živeo u Sloveniji, i kaže da Elan ima dosta škarta koji je skroz OK, i da može da se ode do fabrike i kupi OK oprema za ultra male pare, ali to uglavnom ide "ispod ruke", tj. kupuje se od radnika.

Ne bi se čudio da naše prodavice prodaju takvu robu, robu koju je proizvodjač označio kao škart (i bacio bi je) ali je došla do nas zbog "genijalnih" trgovaca.

Verujem da veliki lanci poput InterSporta ne bi dopustili da prodaju škart robu.

Krca
11.01.2006, 11:58
@Pop

Stvarno mi je zao da nastavljamo sa ovom diskusijom, tim pre sto si odlucio da vise ne odgovaras na moje postove, pa neces biti u prilici da odgovoris.

Elem, nikada nisam cuo za "nalivanje" kantni kao tehnicku gresku. Sta ti je to? Kantna je metalna sina u obliku slova L i proizvodjac skija je kupuje kao takvu, pa onda je sece, umece izmedju gornjeg i donjeg sloja skije i ostri.
Kantna je nacinjena od tako "ljutog" celika da nekakvo samostalno nalivanje (dodavanje materijala) je iluzorno.
Najcesca ostecenja u proizvodnji skija je razlepljena kantna (odvoji se od skije) ili tzv "ujedena" kantna, odnosno masina (brusni kamen) koji ostri kantnu, jednostavno skine vise materijala nego sto treba i nepotrebno istanji kantnu. U obe ove varijante skija se ne pusta u prodaju, nego BACA.

"Spajanje" kantne koju pominjes, se radi, ali na polovnoj ostecenoj skiji, nikada nisam cuo da proizvodjac isporuci skiju sa odvojenom kantnom, pa kupac to sam sastavlja!? Ma nema pojma.

Sto se tice zastite od utuzenja za ski proizvodjace, tu pomoci nema.
Ukoliko se neko povredi zbog neispravne skije, zar zaista verujes da ski proizvodjac moze da skine odgovornost sa sebe zato sto je kupcu rekao da je roba neispravna.
To je kao da u supermarketu kupis hranu kojoj je istekao rok trajanja, i kasirka ti kaze da je to tako i da robu kupujes na vlastitu odgovornost.
E ne moze, nego drzava zabranjuje proizvodjacima i trgovcima da takvu robu uopste puste u prodaju, bez obzira da li neko hoce da je kupi ili ne.

Drugo, ne razumem zasto se “diskretno” i polu tajno meni objasnjava da je neko radio u Elanu, da se neko bavio veleprodajom skija. Pa nije taj neko radio za CIA ili prodavao drogu, pa da o tome bas ne govori javno. Ako neko ima neku referencu, neka kaze gde je i sta radio, reference i sluze da bi to neko mogao da proveri. Ako dobijem Vase reference (moze i na privatnu postu ako Vam je neka frka), ja cu ti isto tako navesti 4 menadzera koje licno znam iz Elana (iz bivse i sadasnje garniture) od kojih sam se sa nekima toliko napio da su pricali i sto treba i sto ne treba.

@Misko

Ajde da ne izmisljamo situacije koje ne postoje ili bar niko nije cuo za njih. Takodje i teorija zavere protiv Srba skijasa bi bila vrlo interesantna za Dnevnik 1 pre neku godinu…

Svaki proizvodjac ima reklamacije na proizvod, ali to je posledica propusta u kontroli kvaliteta, a ne smisljene politike ski proizvodjaca da negde plasiraju tehnicki ostecenu robu. Znaci ako postoji skrivena tehnicka mana, onda kao sto je ne vidimo mi, ne vidi je ni proizvodjac, a onda zbog toga postoji garancija, reklamacije, itd…

@Wlad

Ako sam te dobro razumeo Elanov skart “nelegalno” izlazi iz fabrike tako sto ih Elan posalje na otpad, a radnici (mozda Srbi ili Bosanci, Daki ce bolje znati, on kaze da je tamo radio) to odnesu kuci pa valjaju. Sta mislis da li toga ima u Austriji, Francuskoj, Nemackoj?
Na zalost, u Elanu se to mozda i desava, jer je njihova ski divizija u ozbiljnim problemima vec nekoliko godina nazad. Elan je jos uvek u drzavnom vlasnistvu, pa je to izvor mnogih afera, pronevera i konacno loseg poslovanja. Vec par godina ih nema ozbiljno u Svetskom Kupu, zato sto ne mogu da odvoje pare za reklamu, a prodaja opada skoro na svim trzistima. Sa preko pola miliona proizvedenih skija pre par godina, pali su na 350.000.

Pozdrav,

wlad
11.01.2006, 12:57
Da, ljudi prodaju škart (koji tamo rade), misliš li da se to ne prodaje kod nas? ;)

Misko
11.01.2006, 13:04
@Misko
Ajde da ne izmisljamo situacije koje ne postoje ili bar niko nije cuo za njih. Takodje i teorija zavere protiv Srba skijasa bi bila vrlo interesantna za Dnevnik 1 pre neku godinu…

Svaki proizvodjac ima reklamacije na proizvod, ali to je posledica propusta u kontroli kvaliteta, a ne smisljene politike ski proizvodjaca da negde plasiraju tehnicki ostecenu robu. Znaci ako postoji skrivena tehnicka mana, onda kao sto je ne vidimo mi, ne vidi je ni proizvodjac, a onda zbog toga postoji garancija, reklamacije, itd…



Da stvarno je nemoguce da unutrasnji deo skije bude ostecen? :kez: Ti mi samo kazi kako to uocavas posto vizuelno kapiram da ne mozes, sem ako nemas x-ray oci, a skija po tvom misljenju ne moze da imam manu a da nije vizuleno uocljiva.

Evo ti dva primera sta se sve valja od tehnike koja mi je bliza nego skije. Procesori su se do skora prodavali kao neke x klase ako su imali fizicka ostecenja na sebi, konkretno okrnjena jezgra kod npr. t'Bred procesora. Da vidis kakve su tek posle frke bile sa garancijama gde ti ne priznaju garanciju na okrnjeno jezgro a takvog si ga kupio? Ili skoro sa stampanim plocicama za mobilne kad je t610 preko noci pojeftinio za 100evra, kad ono nasli ljudi da ubacuju plocice koje je SE bacao kao skart, a ustvari neke su radile.....

Grazer
11.01.2006, 16:14
a ljudi sto jednostavno ne kupujete opremu u inostranstvu i resite se svih ovih sranja i briga!!!

pop67
11.01.2006, 16:28
Da stvarno je nemoguce da unutrasnji deo skije bude ostecen? :kez: Ti mi samo kazi kako to uocavas posto vizuelno kapiram da ne mozes, sem ako nemas x-ray oci, a skija po tvom misljenju ne moze da imam manu a da nije vizuleno uocljiva.

Evo ti dva primera sta se sve valja od tehnike koja mi je bliza nego skije. Procesori su se do skora prodavali kao neke x klase ako su imali fizicka ostecenja na sebi, konkretno okrnjena jezgra kod npr. t'Bred procesora. Da vidis kakve su tek posle frke bile sa garancijama gde ti ne priznaju garanciju na okrnjeno jezgro a takvog si ga kupio? Ili skoro sa stampanim plocicama za mobilne kad je t610 preko noci pojeftinio za 100evra, kad ono nasli ljudi da ubacuju plocice koje je SE bacao kao skart, a ustvari neke su radile.....
Misko brate ,covek sve zna i misli da je TITO za nas neznalice a napisao je na jednom mestu toliko g...... da se evo nas sedmorica smejemo i niko od nas nece da ga prosvetli!

Krca
11.01.2006, 19:32
@Pop
Kod Srba se svaka rasprava kada ponestane argumenata zavrsi tucom ili u ovom slucaju ruznim recima.
Molim te da pazis na recnik, forumasi ce pomisliti da si nevaspitan...


Misko brate ,covek sve zna i misli da je TITO za nas neznalice a napisao je na jednom mestu toliko g...... da se evo nas sedmorica smejemo i niko od nas nece da ga prosvetli!


A sto Vas sedmorica? Gde Vam je neko zensko da popravi prosek? Kad malo bolje pogledam te “ski manijake”, nigde zenskog celjadeta, jer to slucajno, ili nam niste sve rekli? U tom slucaju, bolje da me ne "prosvetljujete".

@Misko

Nemoj da se ljutis, ali sam malo kopao po tvojim aktivnostima na forumu, imas 337 postova na forumu, i ne postoji oblast na forumu gde nisi udelio nekakav savet ili dao svoje misljenje. Razumes se brate u skije, bordove, ski skole, sve svetske brendove i njihove modele od pre 5 i vise godina, ski centre u zemlji i inostranstvu, kvalitet i tezinu staza, vremenske prilike, ski liftove, dizajn web site-ova itd.

A onda sam naisao na podatak da si do sada skupio citavih 11 dana na snegu!?

Moj ti je savet Misko, manje kataloga i interneta ubuduce, a vise aktivnosti u prirodi i na svezem vazduhu. Mozes da odes i na skijanje, svidece ti se. Pise na internetu da je korisno za duh i telo.

Pozdrav,
TITO (to smo svi mi)

plageton
11.01.2006, 21:09
Momci, posvadjaste se, a ne bi trebalo.
Ja mislim da kapiram sta Krca hoce da kaze - ne kaze da su nevidljive greske nemoguce, nego ako ne vidis gresku (a postojanje greske se tako i utvrdjuje - gledanjem), kako mozes da znas da greska postoji?
Ne mogu da presudjujem ko zna bolje, ali Krca ocigledno nesto zna o tome i svako takav je dragocen na forumu. Nemojte da provocirate i omalovazavate ljude jer se ne slazu sa vama.
Izvinte sto pametujem

daki
11.01.2006, 21:44
OK.
Neka svako iznese svoje misljenje, ali bez uvreda i sl.
Mislim da kod nas, definitivno ne dolazi ista roba kao na zapad.
Za skije konkretno, prodavci, kada ih pitam, zasto uvoze III klasu, kazu: ma to je isto kao prva, kao u pitanju je razlika u boji, dezenu, nijanse i sl...
Mislim, da smo kao narod, nazalost, skloni lazima i prevarama.
Konkretno, u Elanu u SCG je bilo takvih skartova....
Imam SLX Elan kupljen u SLO, a moj drug istu kupljenu u BG.Razlika je ogrooomna- od same tezine skije, kvaliteta kantni, performansi.
Nacuo sam, da su se jedno vrijeme proizvodile i u Bosni!!!!
Imao sam prilike da pogledam ELAN skije sa reklamacije u BG. To je strasno. Na jednom skupom,race modelu, kantna od vrha skije do repa se suzavala, tako da je od vrha njena debljina bila normalna, da bi se do repa suzila i skoro nestala!
Slicne stvari su i sa Rossignolom. Drug je kupio skiju, debelo platio i polomio je ispred motela, penjuci se do reda za ski lift!!!Unutra umjesto drveta, skija je bila ispunjena pur pjenom! Inace, skija po rangu je bila namijenjena za iskusne skijase!

daki
11.01.2006, 21:45
Mislim da je dobro, da svako iznese svija iskustva vezana za ski opremu

Flow
12.01.2006, 00:07
Imao sam prilike da pogledam ELAN skije sa reklamacije u BG. To je strasno. Na jednom skupom,race modelu, kantna od vrha skije do repa se suzavala, tako da je od vrha njena debljina bila normalna, da bi se do repa suzila i skoro nestala!


Skoro identicnu pricu mogu da potvrdim, moj slucaj Fitex i Salomon board, model Prospect 2004. LTD ed. - zamenjen, OK, ali posle dugo dugo ubedjivanja... Gospodja, koje je tamo ocigledno shef maloprodaje, prosto nije mogla da veruje da imam neku reklamaciju, koja je njoj btw prva za 7 godina, sve mislim, jos mi i zamerila kako to nisam odma' primetio - nisam, kazem joj, ne bavim se servisom ski opreme, trudim se samo da vozim...

plageton
12.01.2006, 01:27
Ajde i ja da pridodam. Stari vez Look, kupljen nekada u starom Merkatoru (tada nije bio stari|), pukao. Jos sam mislio da moze da se popravi, kada ga je covek rasklopio lepo se vidi da je vez BRUSSEN. Vidi se jasno trag brusilice. Takav je izasao iz fabrike.
Inace me nije lose sluzio dok se nije polomio.

Misko
12.01.2006, 10:19
@Misko

Nemoj da se ljutis, ali sam malo kopao po tvojim aktivnostima na forumu, imas 337 postova na forumu, i ne postoji oblast na forumu gde nisi udelio nekakav savet ili dao svoje misljenje. Razumes se brate u skije, bordove, ski skole, sve svetske brendove i njihove modele od pre 5 i vise godina, ski centre u zemlji i inostranstvu, kvalitet i tezinu staza, vremenske prilike, ski liftove, dizajn web site-ova itd.

A onda sam naisao na podatak da si do sada skupio citavih 11 dana na snegu!?

Moj ti je savet Misko, manje kataloga i interneta ubuduce, a vise aktivnosti u prirodi i na svezem vazduhu. Mozes da odes i na skijanje, svidece ti se. Pise na internetu da je korisno za duh i telo.


Ja ne znam zasto mislis da je lose da u svim oblastima izrazim svoje misljenje? To je lose? i sto si se uhvatio za tih 11 dana na snegu, znaci ako sam bio 111 dana to automatski znaci da znam sve o skijama, zicama, vezovima....

oddball
12.01.2006, 10:20
Inace me nije lose sluzio dok se nije polomio.
al' se polomio...

bojan
12.01.2006, 13:20
@Krca

.....Gde Vam je neko zensko da popravi prosek? Kad malo bolje pogledam te “ski manijake”, nigde zenskog celjadeta, jer to slucajno, ili nam niste sve rekli? U tom slucaju, bolje da me ne "prosvetljujete"....

Maniac Females: 1. Jovanitza 2. Kamelia

Zar je greska ako ih pomalo stitimo i ne eksponiramo, pogotovo ako su ovakve rasprave posredi ?

...Moj ti je savet Misko, manje kataloga i interneta ubuduce, a vise aktivnosti u prirodi i na svezem vazduhu. Mozes da odes i na skijanje, svidece ti se. Pise na internetu da je korisno za duh i telo....

Nemoj se iznenaditi ako te Misko prevazidje po svim pitanjima nakon ove sezone (ako vec nije) zahvaljujuci pokretu manijaka kome se podsmevas. Zar je lose sto je covek dobro informisan ?


Nisam primetio da si ti licno pokazao skromnost pri deljenju saveta

Nevidljivi nedostatak ? Najjednostavnije, uzmi desetak pari skija u nasim prodavnicama i stavi svaku skiju na kantar. Uporedi sa rezultatima iz austrijske prodavnice istih modela, prvenstveno mislim na razliku tezine skija unutar jednog para (takozvane leve i desne npr.). Napravi grafikon. Napravi eksperiment. Cifre najcesce govore bolje od pijanih menadzera iz Elana koje ti pijan slusas a mozda i pijan prenosis nama

pop67
12.01.2006, 15:42
@Krca

.....Gde Vam je neko zensko da popravi prosek? Kad malo bolje pogledam te “ski manijake”, nigde zenskog celjadeta, jer to slucajno, ili nam niste sve rekli? U tom slucaju, bolje da me ne "prosvetljujete"....

Maniac Females: 1. Jovanitza 2. Kamelia

Zar je greska ako ih pomalo stitimo i ne eksponiramo, pogotovo ako su ovakve rasprave posredi ?

...Moj ti je savet Misko, manje kataloga i interneta ubuduce, a vise aktivnosti u prirodi i na svezem vazduhu. Mozes da odes i na skijanje, svidece ti se. Pise na internetu da je korisno za duh i telo....

Nemoj se iznenaditi ako te Misko prevazidje po svim pitanjima nakon ove sezone (ako vec nije) zahvaljujuci pokretu manijaka kome se podsmevas. Zar je lose sto je covek dobro informisan ?


Nisam primetio da si ti licno pokazao skromnost pri deljenju saveta

Nevidljivi nedostatak ? Najjednostavnije, uzmi desetak pari skija u nasim prodavnicama i stavi svaku skiju na kantar. Uporedi sa rezultatima iz austrijske prodavnice istih modela, prvenstveno mislim na razliku tezine skija unutar jednog para (takozvane leve i desne npr.). Napravi grafikon. Napravi eksperiment. Cifre najcesce govore bolje od pijanih menadzera iz Elana koje ti pijan slusas a mozda i pijan prenosis nama
Boki brate,coveku ocigledmo nesto fali,a ja ne mogu nista da kazem o njemu ruzno posto je sve vec sam o sebi rekao,prosto na nesrecu nas NORMALNIH postoje i ovakvi kao on...Pozdrav,POP:dziveli:

pop67
12.01.2006, 15:53
Ja ne znam zasto mislis da je lose da u svim oblastima izrazim svoje misljenje? To je lose? i sto si se uhvatio za tih 11 dana na snegu, znaci ako sam bio 111 dana to automatski znaci da znam sve o skijama, zicama, vezovima....
Brate ti si za njega enciklopedija,ti znas od kog je materijala kantna,ti znas da se skija meri,ti znas da skija prolazi test elasticnosti,tvrdoce,ti znas mnogo toga i pored tvojih 11dana na snegu,a neko mozda ima i 1111 pa pise gluposti da bi pokazao koliko je nevaspitan i frustriran nverovatno svojom tuznom svakodnevnicom!Zato brate samo napred ovakvi su NISTA za tebe,pozdrav,POP:yay: :dziveli: :cug: :hair: :glavaozid

Bata Bane
12.01.2006, 19:14
krca
A sto Vas sedmorica? Gde Vam je neko zensko da popravi prosek? Kad malo bolje pogledam te “ski manijake”, nigde zenskog celjadeta, jer to slucajno, ili nam niste sve rekli? U tom slucaju, bolje da me ne "prosvetljujete".


A da ti mozda nesto hoces da kazes ovim gore.

daki
12.01.2006, 21:09
E ljudi iskulirajte malo, SVI!

oddball
14.01.2006, 18:39
btw, ovo je topic o brilama, zar ne?! ajd' da probam da vratim sa off-a...
kupio sam kod Mikca u Sk8 Spajzu skijaske naocare Dragon Optical DXS model, coal boja.

http://i30.photobucket.com/albums/c317/dyape_zmay/dxs_goggle_coal_sm.gif
kao, dizajnirane su za bordere, zato sto su manjih dimenzija, ali savrseno pasuju na lice i nemagle uopste. cak sam pao jedanput tako da su mi sletele sa glave ali kada sam ih vratio i dalje nisu maglile. imaju i duplo staklo tj. vizir. i dizajn je jako dobar.

sla
14.01.2006, 18:48
evo , ja se pojavljujem od skora zainteresovana veoma za skijanje i sa nestrpljenjem ocekujem dolazak na stazu, a resila sam se da odve ucestvujem iz razloga da sakupim sto vise primenjivih informacija o kopu...inace pocela sam da skijam pre tri godine, i veoma se zaljuila u sve to....
sada mi je ostalo da kupim birile ( ukoliko su mi potrebne) i sve je spremno...
jos jedna stvar..da li neko zna da li u Fitexovoj radnji na Kopu , ima zenskih Salomon rukavica i koja je cena?
Hvala

sla
14.01.2006, 18:50
btw, ovo je topic o brilama, zar ne?! ajd' da probam da vratim sa off-a...
kupio sam kod Mikca u Sk8 Spajzu skijaske naocare Dragon Optical DXS model, coal boja.

http://i30.photobucket.com/albums/c317/dyape_zmay/dxs_goggle_coal_sm.gif
kao, dizajnirane su za bordere, zato sto su manjih dimenzija, ali savrseno pasuju na lice i nemagle uopste. cak sam pao jedanput tako da su mi sletele sa glave ali kada sam ih vratio i dalje nisu maglile. imaju i duplo staklo tj. vizir. i dizajn je jako dobar.


cena- koliko i gde?

oddball
14.01.2006, 19:14
@sla:
Ne bih ti preporucio da kupujes bilo sta na Kopu jer je tamo skuplje nego u BGD-u.
Sk8 Shpajz se nalazi u ulici Kralja Petra (bivsa 7. juli) na samoj "T" raskrsnici sa ulicom koja ide izmedju Studentskog parka i PMF-a. Ako znas gde je klub "House of Art" znaces gde je i ova radnja posto se nalazi u produzetku, 15-ak metara nize (ka Kalishu). Cena je bila oko 4.500 din ali vrede svaki dinar, a brile su ti itekako potrebne u toku voznje, narocito ako pada sneg. Tamo imas i rukavice, ali su to borderski modeli sa ojacanjem za zglobove. Rukavice su zaista extra ali mislim da tebi kao skijasici ne bi odgovarale. Mozda je dobio jos neke modele, ako odes da vidis za brile pitaj ga i za rukavice kada si vec tamo.

Stevs
14.01.2006, 20:41
@sla:
Ne bih ti preporucio da kupujes bilo sta na Kopu jer je tamo skuplje nego u BGD-u.


Sve zavisi u kom godišnjem dobu pazariš gore. U maju prošle godine sam hteo da zaplačem kad sam video kakve Salomon skije mogu da se kupe i za koje pare:)

Uglavnom prošle zime što se tiče Salomona skije su u dinar bile iste kao na sajmu, čak stoji i sajamski popust:)

oddball
14.01.2006, 20:45
ok, ali mislim da se raspitivala da ih kupi sada.

wlad
15.01.2006, 19:22
Boarderske naočare, pretpostavljam da je to u stvari manji model koji "kompatibilan" za kacigom?

Ja imam Carrera naočare koje su kompat sa kacigom (iako za sada nemam kacigu, pošto skijam) i stvarno su manje naočare...

oddball
15.01.2006, 20:42
samo su manjih dimenzija (upravo zbog kacige), slobodnijeg dezena i logo firme je izrazajniji. funkcija je identicna.

Misko
15.01.2006, 23:27
Sve zavisi u kom godišnjem dobu pazariš gore. U maju prošle godine sam hteo da zaplačem kad sam video kakve Salomon skije mogu da se kupe i za koje pare:)


o tome i ja pricam salomon (citaj fitex) daje ludacki dobre cene za opremu kojoj je prosla sezona (dve, tri...)

duda
17.01.2006, 18:30
Sto se tice Intersport-a, imam i ja da prilozim jedno iskustvo. Pre par dana kupila sam skije HEAD Cool Thang sa vezom Tyrolia SLW9 Railflax u Sport+ u Bulevaru Kralja Aleksandra i kostale su 340eura. Nakon toga svratih u Intersport i vudeh tu istu skiju koja s vezom kosta 225eura. U prvi mah sam se zgrozila na razliku cena, i uputih se u radnju gde sam kupila moje skije. Nakon objasnjenja, prodavac me je uputio ponovo u Intersport da dobro osmotrim skiju i to sam ucinila.
Epilog: skija je samo na oko izgledala isto, medjutim velike su razlike, cak i sam model ne postoji na zvanicnom sajtu HEAD-a. Cak i tu Intelligence Tehnology koju poseduje moja skija je samo nalepljena kao imitacija a da ne govorim o detaljima koje ja kao laik nisam ni uocila.
Toliko o INTERSPORT-u, al da se razumemo moze tamo da se kupi nesto sto nije od velike vaznosti, tipa rukavice, prile, i tako ti rekviziti koji nije da nisu bitni ali su u neku ruku potrosni materijal.

wlad
17.01.2006, 21:15
Intersport prodaje modele skija (neke) koje prizvodjači naprave specijalno za njih, tj. InterSport lanac. O tome je bilo reči na ovom forumu. To se radi svuda u svetu, tako možes u Beču da kupiš Atomic skije koje nema na Atomic-ovom sajtu (a model je od ove godine) i to je potpuno normalno.

Kao što je to neko već ovde spomenuo, proizvodjači uzmu neki svoj model (možda i top prošlogodišnji) i odštampaju novi dezen / naziv / model i isporuče "lancu".

Ali kao i svuda, tako i kod nas, u principu dobiješ ono što i platiš, teško da možeš da kupiš bilo gde vrhunsku skiju za 100-200EUR a da je to model od ove godine..

Ako želiš dobre skije za manje pare onda kupiš top model od prošle godine i uživasš :).

pop67
22.01.2006, 22:04
cena- koliko i gde?
Imam naocare za 25E dsa se smrznes kako izgledaju i koliko su dobre!