PDA

Pogledati punu verziju : Paradiski - La Plagne, Les Arcs



admin
19.09.2010, 02:23
Ski aranzmani za predstojecu ski sezonu se pojavljuju, a jedno od novosti u ponudi je Ski oblast: Padariski, koju generalno cine dva skijalista La Plagne i Les Arcs. Smestaj se nudi u mestu Plagne Bellecote. Generalno prilaz skijalistu je kod mesta Aime i Burg St.Maurice, negde na pola puta izmedju Tri Doline (Moutiers-a) i Tignes-a.

Gledajuci mapu i slike na jnternetu, ova dva skijalista su povezana samo jednom, doduse velikom dvospratnom gondolom "Vanoise express"

Da li je neko skijao na ovom prostoru? Kakva su iskustva?

barrcode
19.09.2010, 12:18
ja hoću već neku godinu da idem u Les Arcs. Nego nema organizovanog prevoza. La Plagne me ne zanima preterano.
Koliko sam čuo od franuza: Ubedljivo najskuplji skipas u FRA, ta veza Les Arcs - La Plagne nije preterano funkcionalna, odnosno treba jako puno vremena da se dođe s jednog kraja Paradiskia na drugi. Taman se stigne i mora nazad. Tako da zajednički ski prostor "Paradiski" dobro deluje samo na papiru.
Les Arcs skijalište (kunu mi se ljudi koji su bili) je posle Espace Killy-a najbolje u FRA, a tek malo jeftinije od Val dIsere-a (što će reći prilično skupa destinacija). Odlično je povezano sa ostatkom FRA, jer u Bourg Saint Maurice-u staje TGV.
Ja sam pokušavao da ugovorim sa onim organizovanim prevozom od prošle godine zvanim France ski express da me ostave u tom b.St.Maurice-u (odakle ima voz do Les Arcs-a) pošto su već tuda prolazili na putu za Tignes, no sam se onda uplašio da me u povratku ne zaboravi neki zaboravni vozač.

bobo
19.09.2010, 13:42
Ja sam ove godine namjeravao tamo ali su me iz Les Arcs-a informisali da u periodu koji je meni interesantan (11-18. 12.) ne radi poveznica, tj. Vanoise express. Zbog toga sam odustao, bilo bi mi žao da tamo odem a da ne obiđem oba brda. Inače, u tom periodu cijene su na nivou 3V i Espace Killy.

sonesone
21.09.2010, 17:07
La Plagne i Les Arcs,jel za tz dva treba dva ski pasa ili jedan? ja sam na nekom sajtu procitao da ta veza vozi 4min,a barcod kaze da nije funkcionalna....sta je tacno? jel bio jos neko kakvi su utisci? sta je bolje tri doline ili paradiski?

barrcode
22.09.2010, 18:54
La Plagne i Les Arcs,jel za tz dva treba dva ski pasa ili jedan? ja sam na nekom sajtu procitao da ta veza vozi 4min,a barcod kaze da nije funkcionalna....sta je tacno? jel bio jos neko kakvi su utisci? sta je bolje tri doline ili paradiski?
- treba 1 skipas. postoje 3 u opticaju - samo za les arcs npr., samo za les arcs sa 1 danom odlaska u la plagne, skipass za ceo Paradiski, za svih 6 dana. cene su 209/229/250. kao što rekoh- najskuplji skipass u FRA.
- ma vozi da gondola biblijskih razmera (na 2 sprata) možda 4 min, ali dok ti npr. stigneš iz les arcs 2000 do la plagne, treba već da razmišljaš da se vraćaš. tako su mi rekli francuzi - napominjem opet, nisam lično bio.

vidim vodi skibus u paradiski. no ne piše baš tačno gde TAČNO. na jednom mestu piše les arcs 2000, a 3 reda ispod la plagne bellecôte.
možda bi trebali to da poprave.

sonesone
22.09.2010, 23:23
to sam i ja primetio,pa zato i pitam,cas ski pas za 310km,pa ispod pise za arcs,pa da si smesten u plagne....pa mi malo nije jasno.razmisljam da mozda idem tamo ili les sibles ili risoul....

admin
24.09.2010, 22:13
Ja sam ove godine namjeravao tamo ali su me iz Les Arcs-a informisali da u periodu koji je meni interesantan (11-18. 12.) ne radi poveznica, tj. Vanoise express. Zbog toga sam odustao, bilo bi mi žao da tamo odem a da ne obiđem oba brda. Inače, u tom periodu cijene su na nivou 3V i Espace Killy.

Tacno je da u ovom periodu gondola Vanoise express nece raditi. Nezvanicno, u ski busu dogovaraju da Ski Pass za LaPlagne vazi i dan - dva i za Les Arcs, tako da bi se u dogovorene dane autobusom i La Palgne silazilo do Bourg St.Maurice i odatle ski vozom prema Les Atcs-u. Na kraju skijaskog dana busom nazad u Plagne Bellecote

SkiBus
28.09.2010, 03:10
- treba 1 skipas. postoje 3 u opticaju - samo za les arcs npr., samo za les arcs sa 1 danom odlaska u la plagne, skipass za ceo Paradiski, za svih 6 dana. cene su 209/229/250. kao što rekoh- najskuplji skipass u FRA.
- ma vozi da gondola biblijskih razmera (na 2 sprata) možda 4 min, ali dok ti npr. stigneš iz les arcs 2000 do la plagne, treba već da razmišljaš da se vraćaš. tako su mi rekli francuzi - napominjem opet, nisam lično bio.

vidim vodi skibus u paradiski. no ne piše baš tačno gde TAČNO. na jednom mestu piše les arcs 2000, a 3 reda ispod la plagne bellecôte.
možda bi trebali to da poprave.

Hvala na sugestiji. Ispravili smo grešku na sajtu.. U decembru mesecu smeštaj je u Plagne Bellecoteu, a u januaru u Arc2000. Ako dođe do proširivanja možda bude pridodato i nešto novo.

Od sezone koja predstoji još jedna ogromna francuska skijaška regija je u ponudi našeg udruženja. Inače Paradiski je skuplja varijanta od Tri Doline i Tignesa, ali uspeli smo da cenu dovedemo na nivo da bude jeftinija od pomenuta dva megaskijališta.

Relativno malo skijaša iz Srbije je skijalo u Paradiski skijaškoj oblasti, a oni koji su bili srećnici i imali prilike da tamo skijaju neka na ovom mestu prenesu i podele svoje utiske sa forumdžijama. Radi se o trećem po veličini skijalištu francuske, sa oko 430km ski staza, koje se nalazi u Savoi Alpima (između Tri Doline I Tignesa), možda i najboljoj skijaškoj regiji sveta. Preko 70% staza je na visinama većim od 2000mnv što omogućava kvalitetno skijanje od decembra do maja meseca.

Prema istraživanju World Snowboard Guide-a, Les Arcs spada među najbolje snowboard destinacije na svetu. Dosta šume u celom Paradiski ski sistemu, omogućava izvanredne offpiste uslove..

sonesone
28.09.2010, 05:59
jel ski pas za ceo paradiski? ako nije kolika je doplata za ceo paradiski? do kad je firstminut ponuda?

Sapa
20.10.2010, 22:41
La plagne sam posjetio za bozic 2002 . Od svih detalja sa tog skijanja naj bolje pamtim da je prvih para dana napadolo tonu snjega, a da je onda okrenuo jugo i da je oko pratmana gdje sam bio smjesten, le coches, na nadmorskoj visini od 1400m zelenila trava par dana pred novu godinu, a na samu novu godinu padala kisa i da sam pod glecerom belcotte na 3000mnv pio kafu u kratkim rukavima, a da je snjeg na toj nadmorskoj visini bio tako mokar da se jedva skijalo. Od tada se sigurno mnogo toga promjenilo, na bolje.
Sto se samog skijanja tice, nisu ostala neka bosebna sjecanja zbog kojih bi moje impresije bile drugacije od impresija vec napisanih o drugim velikim francuskim centrima. Od svih skijaskih stanica (izvinte al ja te apratmanske komplekse ne mogu zvat selima, nikako iz pijeteta prema ruralnim krajevima, mene ti objekti vise asociraju na novu gradnju na Bezaniskoj Kosi). na prvi pogled mi se naj vise svidjelo Belle Plagne, sjecam se da se ti apratmani nalaze bukvalno na stazi i da su estetski privlacniji od ostatka, i da tamo poslje gasenja zica vlada potpuni mir. Selo u koje vas vodi ski bus se nalazi par stotina metara nize, blagom padinom minut spustanja na skijama. Plagne Bellecote je tipicna francuska ski-stanica i time sam valjda sve rekao. Dobro je pozicijonirana jer odatle polazi zica koja vozi na naj veci vrh skijalista istoimeni bellecote (sa jednim presjedanjem? Neko jaje pa onda velika gondola ako se dorbo sjecam). A i ostatak centra je lako dostupan. ma 200 i nesto km staza nudi svima zabavu, al ako moram da trazim dlake u jajetu, meni je u sjecanju ostalo da su staze “kratke”, mislim nema onih dugih spustova na koje ce te naici u 3 Doline ili alp d’huez, pa i nekim manjim centrima. Nekako je svo skijaliste podjeljeno na platoe. Sjecam se staze koja vodi skroz od glecera pa do montchavin i le coches, ali cesto zatvorena zbog opasnosti od lavina, mozda sam imo peh sa vremenom tada, al je bila otvorena samo jedno popodne. Naravno ima tu jos par izvrsnih sputova prema champagnyiju, al nije tako spektakularno kad se sve sabere, ispod glecera belle cote postoji par zahtjevnih crvenih staza koje ce svidjeti ljubiteljima huspera.

Ja svakako ne preporucujem doplatu za Vanoisse express, mislim da ce oni koji misle da ce da skijaju paralelno na oba skijalista les arcs i la plagne da se prilicno razocaraju i pored toga sto na papiru tj mapi ovo izgleda kao jedan povezan centar u praxi je to mnogo manje slucaj. Prebacivanje sa jednog na drugo skijalise je dug i mukotrpan posao, prebacivanje iz la plagne u les arcs i obrnuto traje skoro pa satima prije nego sto pocne pravo skijanje. Da se razumijemo, bio sam smjesten u blizini sadasnjeg vanoisse expressa koji je tada jos samo bio u izgradnji, ali je sputanje na tu stranu, dugo i dosadno kad je spica, kad stignete na drugu stranu treba da presjednete po 3-4 puta dok stignete do pravog skijanja, citav trajekt traje dugo. Sjecam se da mi je prebacivanje do aguile rouge (naj veci vrh na skijalistu les arcs) trebalo toliko dugo, da je na kraju jedva ostalo vremena da proskijam po toj strani, ono malo sto sam vidijo je ostavilo vise nego dobar utisak, prosao par izvrsnih dugih crnih i crvenih staza, a i pored staza famozni offpiste tereni, na zalost skijao sam samo jedan dan ili bolje reci jedva jedno popodne u les arcu, al dovoljno da mi se jako svidi kao skijaliste.
Neko rece da je les arcs skup centar, mislim da nije nista skuplji od bilo kog drugog. Naravno ko odluci da ode u 1950, luxuzni app kompleks napravljen prije par godina gdje je beton dobro kamufliran drvetom i kamenom ce da se izvali pozamasnu sumu, pogotovo se u fr luxus placa, ali ostala naselja imaju normalne pristupacne cjene; aime2000 gdje vi idete, je apartmanska komplekscina, nije stvarno atraktivna, al je lokacija za skijanje perfektna, osh nizbrdo, osh uzbrdo.
Ako se jos bilo cega prakticnoga ili interesantnog sjetim ja cu da prijavim, ponavljam samo da onih 420km je samo na mapi, u praxi su to dva odvojena skijalista sa ili bez zicare na sprat (ovo kazem sa rezervom jer ne znam, moze bit da su u medjuvremenu onaj vertikalni transport iz pravca les coches i montcahvine, kao i zice na strani les arcs ubrzali i modernizovali pa se do platoa iznad belle palgne stize brze, a ako nisu onda je ta ruta duga i dosadna sa presjedanjima bez skijanja). Naravno da preporucujem posjetu oba skijalista, ali to je vise zbog razgledanja nego stvarnog skijanja,jer pola dana propadne u prebacivanju sa jedne na drugu stranu. Meni je ta vanoise express gondola jos jedan bespotreban francuski megalomanski projekt, koji nije uopste doprinjeo kvalitetu skijanja u tom necemu sto oni zovu paradiski, a sastoji se od les arca i la plagne.
No oni koji odluce da idu u jedan od ova dva centra, stvarno ne treba da brinu da ce da im zafali skijanja, sa svake strane ima po 200km sto je vise nego dovoljno za 7 dana. Offpiste skijanje koje naravno moram da ponem iz les arcs definitivno ima bolji pristup terenu direktno sa staza, a opet la plagne ima padine na kojem se u jednom djelu snimaju freeride filmovi, e jedino je caka da su ti tereni izovlovani i prilicno osjetljivi na lavine tako da se ne isplate ni pominjati kao potencijalna mjesta za rekreativno skijanje. Ako mi jos sta korisno padne na pamet ja cu opet da se javim.

Sapa
21.10.2010, 10:15
mala korekcija, navedoh da je apartmanski kompleks u les arcs aime2000, u stvari sam mislijo na arc2000.

admin
12.12.2010, 22:59
Slicno kao u Tignes_u, danas lose vreme i u La Plagne_u...
Staze prazne, samo Srbi i Poljaci na njima.
Ne rade donji delovi skijalista i gondola Vanoise express za vezu sa Les Arcs_om.

VladaSD
10.10.2011, 12:29
Bio sam u jan.'10, u La Plagne-i, smešten u Bell Cote-u, 200 metara ispod Bell Plagne...otvoren olimpijski bazen pored grade sa toplom vodom...milina za posle skijanja. Skijalište vrh.

sunCica
15.11.2011, 00:19
Da li je neko bio tamo? Na mapi mi izgleda super,a kako je uživo, interesuje me stanje na terenu? Ako je neko bio bila bih mu jako zahvalna da napiše koju reč o tome.

Unapred hvala :sm003:

Milanpop
15.11.2011, 19:30
Ove godine to je bilo skijaliste sa najvecim brojem nocenja u evropi a to ipak nesto zanaci

somiiii
15.11.2011, 23:41
Po mom skromnom mišljenju svrha foruma i jeste razmena mišljenja, komentara itd. A kod nas niko ne zeli da napiše svoje mišljenje! Pa svi smo mi zaljubljenici u skijanje ili bord a pre svega planinu, ovo je vreme kad se vecina odlučuje "kuda poći"?
Ljudi su samo na forumu kad ih nešto interesuje pre skijanja, a kad se vrate ne pada im na pamet da napišu utiske. Pa zar nemate ni pet minuta vremena?
Svaka čast Sunčici i ostalim aktivnim članovima, ja se takođe trudim da napišem utiske posle povratka iz ski centra.
Pre neki dan napisah da me zanima nešto oko Val d Allosa i niko ništa, evo vidim i da na temu Paradiski nema odgovora.

Milos011
16.11.2011, 09:57
Po mom skromnom mišljenju svrha foruma i jeste razmena mišljenja, komentara itd. A kod nas niko ne zeli da napiše svoje mišljenje! Pa svi smo mi zaljubljenici u skijanje ili bord a pre svega planinu, ovo je vreme kad se vecina odlučuje "kuda poći"?
Ljudi su samo na forumu kad ih nešto interesuje pre skijanja, a kad se vrate ne pada im na pamet da napišu utiske. Pa zar nemate ni pet minuta vremena?
Svaka čast Sunčici i ostalim aktivnim članovima, ja se takođe trudim da napišem utiske posle povratka iz ski centra.
Pre neki dan napisah da me zanima nešto oko Val d Allosa i niko ništa, evo vidim i da na temu Paradiski nema odgovora.

Mislim da nisi pročitao prethodne postove. Ima utisaka....pogotovo Sapin iscrpan izveštaj.

sunCica
16.11.2011, 10:07
Svaka čast Sunčici i ostalim aktivnim članovima

O hvala hvala:sm019::sm019::sm019: Sunčica puno toga pita, dobija i puno odgovora na pitanja, pa onda mora da se oduži članovim foruma što je trpe ...

Poenta foruma i jeste upravo ta i svaka čast Adminu i Sapi na komentarima i savetima.

sunCica
16.01.2012, 00:11
Evo brzog i kratkog opisa putovanja moje drugarice: Paradiski (Les Arc) 07 – 14.01.2012. Preneću vam sve što sam od nje i saznala do najsitnijih detalja, dakle citiram:

„ PUT: Svi su 06.01 rešili da krenu na skijanje i na granici je bilo ispred našeg 15 autobusa. Osim granica na kojima smo čekali ostalo je bilo sasvim ok. Povratak je bio izuzetno brz, vratili smo se za 19 sati.

SMEŠTAJ: Sobe se solidno opremljene, mada nemaju sve grejanje, bilo je u mojoj grupi par soba bez grejalica, a nema ni radijatora. Sve sobe imaju neko smešno ugradno kupatilo i terasu koja je skoro do pola zavejana snegom u kojoj su neki od ljudi čak i zakopavali smeće.

MESTO: Bili smo u Les Arc 2000 to najviši deo Arca. Ima jednu užasno skupi Sherpu (duplo skuplja od niže dole). Imaju naravno mali lokalni dž bus koji vozi od Arca 2000 do Arca 1600. Odatle, iz A1600 ide mali tramvaj (fenucillar) koji vozi do Bourga St. Morica. Bourg je mali gradić u kome blizu stanice fenicullara imate mc donalds, lidl, i razne super markete u kojima možete da se snabdete. Fenicular ide na svakih 15min i usklađen je sa autobusom, besplatan je za one koji imaju važeći ski pass. Arc 1600 je isto simpatičan gradić. Simpatična mala mestašca do kojih i kroz koja se može proći na skijama, a ako se zaklavi dole može i da se uhvati busić do hotela u Arc 2000.

SKIJALIŠTE: Imaju 4 vrste staza plave koje su sve utabane, crvene utabane, crne tabane i crne natur (netaknute sa mekim grbama i često da puno kamenja). Pošto sam imala ski pass za ceo Paradiski bila sam i proskijala celu La Planju (La Plagne). La Planja je interesantnija od Les Arca. Ova dva skijališta spaja dvospratna velika gondola nosivosti 16000kg za 200 ljudi (83 gore 117 dole). Ima veliki broj plavih opuštajućih širokih staza koje presecaju crvene, sve se to sliva u jedno nepregledno prostranstvo i onda čovek shvati da je to stvarno pravi skijaški raj. Crvene staze su samo malo oštrije, a crne su sve u hupserima, neke sa višim, neke sa manjim hupserima. Ma jednostavno jedno veliko prostrastvo za skijanje, ima puno Francuza, Engleza, Rusa i Nemaca čak i ljudi koji tu dolaze iz Austrije (pitali smo ih zašto kažu ne zbog cene jer njih to ispadne isto nego zbog širine staza i veličine skijališta:eek:). Puno ljudi sa twin tip skijama. U les Arcu ima nekoliko snow parkova za bordere i skijaše.

OPŠTI UTISAK: Zaista skijaški raj, samo mi nije jasno zašto je sneg onako loš, na nekim stazama super, ali pred kraj dana kad se sastruže sneg ostane samo led i bude baš tvrdo. Bez extra oštrih skija, nema ništa od skijanja, to bude samo neko krljanje naniže.

Vreme je bilo fantastično imali smo 6 sunčanih dana, bez vetra i jedan malo oblačan, bez vetra. Super je mesto, mada se ne bih vraćala, jer sam ga pročešljala uzduž i popreko, zahvaljujući lepom vremenu.“
Prenela sam vam sve što sam čula.


SUMA SUMMARUM: Sjajno skijalište za srednje skijaše i za one koji nisu željni dokazivanja na crnim stazama već žele da uživaju u dugim krivuljama po beskrajnim plavim stazama.
:sm011:

djolea
18.01.2012, 18:43
PARADISKI je mesto kome ime odgovara opisu. To je zaista PARVI SKIJASKI RAJ! Svi koji ga hejtuju (Sapo, na tebe mislim) su tamo bili u neko nezgodno vreme. Al nakon 7 dana sunca na blagom minusu bez vetra, sa 2-3m snega. Da ovo je RAJ!
Mozes skijati bukvalno svuda. Poseban slagort su NATUR staze koje RATRAK nikad nije video.
Sam Arc 2000 je u podnozju staze gde je postignut brzinski rekord u skijanju 2006. Svega 251.4km/h:)
Staze nisu strme??? Ne, staze su SIROKE i dugacke, pa je to opticka varka.
OBAVEZNO POSETITI!

P.S. za Sapu. Odakle hejtovanje za nesto sto si video pre 10g? Meni je sa grupom trebalo 52min od vezne gondole do sobe u Arcsu 2000? Imas jednu sedesnjicu i Trans Arcs gondolu i spust do sobe od La Plagne.

sunCica
20.01.2012, 22:17
Meni je sa grupom trebalo 52min od vezne gondole do sobe u Arcsu 2000?
Sa grupom!!! Meni je kad sam skijala solo (skroz lagano i opušteno, jer su me bolele noge od natur staza prethodnog dana) trebalo oko 35min.

Sapa
21.01.2012, 20:37
[QUOTE=djolea;62933]PARADISKI je mesto kome ime odgovara opisu. To je zaista PARVI SKIJASKI RAJ! Svi koji ga hejtuju (Sapo, na tebe mislim)
:confused:


P.S. za Sapu. Odakle hejtovanje za nesto sto si video pre 10g? Meni je sa grupom trebalo 52min od vezne gondole do sobe u Arcsu 2000? Imas jednu sedesnjicu i Trans Arcs gondolu i spust do sobe od La Plagne
bas mi je drago da si se proveo i da si odusevljen. samo mozda ipak da smanjis dozivljaj, posto, ne razumijem sa kim se svadjas, i cemu ovako lican post? a mozda se ti ovo samo shalish? kakvo crno ''hejtovanje''. mozda je u pitanju bila skepsa o skijanju istovremeno na oba skijalista, zbog veze, ali eto izgleda da je to sasvim oke. mene zadovoljavaju i mnogo manja i manje razvnovrsna skijalista, lijepo rekoh da su oba ta skijalista dobra (mozda jos jednom da procitas sta sam ja tacno napisao i unaprijed izvinjenje sto nisam svrsijo opisujuci la plagne), dal sam ja ljude odvracao da ne idu tamo, ocrnijo skijaliste? no nema veze ti si odusevljen i od srca ga preporucujes i drugima i to je naj bitnije u cjeloj prici. A o ukusima se ne raspravlja, a meni su i nasa lokalna balkanska skijalista super, kad su uslovi za skijanje dobri, tako da kod mene rijetko koje skijaliste dobija ne prolaznu ocjenu. uzivaj i sto prije opet na skijanje ;)

sunCica
21.01.2012, 21:06
Ma bilo super vreme kad smo bili tamo 7 sunčanih dana bez vetra, po takvom danu svako brdo je skijaški raj, mada ni 450km staza nije za potcenjivanje.

axxe
05.08.2012, 17:00
molio bih neku informaciju od onih koji su boravili u naselju Les Arcs 2000,koji su nazivi app.zgrada.

axxe
06.08.2012, 17:20
Alo ,bre jel spavate!

axxe
30.08.2012, 13:37
stvarno nemam reci da iskazem svoje razocarenje ovakvim ponasanjem.pa kao da niko nije bio u ovom ski centru, bas nikakvu informaciju da se niko nije udostoio da napise.

Kljaja
30.08.2012, 14:22
Slabo ljudi posecuje sada forum.. bice malo intenzivnije kasnije, kako krece sezona tako da ce imati informacija.. :) Samo strpljivo, ja iskreno nisam bio , da jesam preneo bih ti informacije :)

Pozdrav ;)

heliski
13.10.2012, 10:25
Koliko treba od smestaja Aime2000 do glecera iznad Les Arca?

kristinjenson123
24.10.2012, 13:23
Ma war reichlich Zeit, während wir dort waren 7 brillante canicule nach Wind, an einem Tag wie jeder Akropolis ist ein Skiparadies, obwohl die 450 km Ahnung nicht zu unterschätzen ist.

Milos011
03.12.2012, 13:51
http://www.skijanje.hr/skijalista/francuska/clanak/la-plagne-proglasen-najboljim-francuskim-skijalistem?id=24222

Magarci idu za 10 dana da provere navode iz članka.

.....a krenulo je zatrpavanje.....biće pršića.....

http://laplagne.livecam360.com/grande-rochette/flash/main.php

CrazyKong
04.12.2012, 11:26
http://www.skijanje.hr/skijalista/francuska/clanak/la-plagne-proglasen-najboljim-francuskim-skijalistem?id=24222

Magarci idu za 10 dana da provere navode iz članka.

.....a krenulo je zatrpavanje.....biće pršića.....

http://laplagne.livecam360.com/grande-rochette/flash/main.php

Zatrpava lepo...a najavljeno je još prilično padavina :sm017:
Nego, ima jos mesta, pa ako bi nam se neko pridruzio nek se javi na PP. :ski:

2d2f
28.01.2013, 07:02
Idemooooooooo 15.3.2013 :)

ZareBK
04.03.2013, 12:15
Bio sam u La Plagne i evo par informacija... Put traje oko 24h...
Sve staze su vrhunski sredjene i pripremljene (ocena 10), sve crne staze su NATUR, a par plavih staza su ustvari ski putevi koji nekom trenutku idu i uzbrdo pa ima BAS dosta da se pesaci, ja vozim board pa su mi ravni delovi bas problem. Vec cete provaliti sami koje su staze dobre ali evo par preporuka...

1)LES SOURCES
2)MONT BLANO
3)LES VERDONS
4)LA COMBE
5)FORNELET
6)MONT DE LA GERRE
7)LES BOIS
8)EMILE ALLAIS


-Kada dodjete odmah uzmite prospekte sa INFO pultova (u hotelu Aime la Plagne zena je znala srpski), domaci vodici nisu znali nikakvu informaciju da daju...

-Postoje uatobusi koji voze izmedju gradica, idu na 15 min i besplatni su...

-Postoji NOCNO SKIJANJE (samo sredom) koje kosta od 17e pa navise zavisno dal je u pitanju vecera ili samo pice u restoranu, i spustas se sa lampama uz pratnju vodica....

-U Plagne Bellecote postoji otvoreni bazen, cena je 6e, s tim da na bazen moze da se udje ISKLJUCIVO u kupacim gacama ili uskim boksericama za kupanje. Sorcevi bilo koje vrste nisu dozvoljeni (nigde u Francuskoj)...

-Voznja bobom staje od 40e pa navise... Mora da se ide autobusom posto tamo nema ni jedne zicare, postoji i neki ski put ali ima dosta da se ide...

-Ima jos dosta zanimljivih izleta ali raspitajte se sve na Info pultovima

-Nocni zivot ne postoji, bar ja nisam ni jednu djuskaru uspeo da nadjem... Par kafica, restorancica (polupraznih) i to je to... Tako da naoruzajte se rakijom i muzikom i zurka po sobama...

-Na kraju smene soba nam je pregledana detaljno (da detaljnije nije moglo), tako da malo povedite racuna o higijeni...

-Za one koji budu hteli poslednji dan da skijaju, rezervisite SKI PASS preko interneta za taj jedan dan, ispadne oko 20e a ako dodjete na pult onda je 35-40e...

Lep provod i odlicno skijanje vam zelim... Pozz... :-D

amater
04.03.2013, 19:40
Jos neku sliku da okacis ....

killer joe
04.03.2013, 20:05
ZareBK, može li par odgovora na par pitanja?;)

Može li poređenje u odnosu na neko drugo francusko skijalište ako si negdje bio? (npr. u odnosu na Les 2 Alpes, Tignes i 3 Doline)
Jesi li išao preko agencije i koliko te je koštao aranžman ako jesi?
Jesi li bio i u les Arcs-u i kakva je veza između ova dva skijališta?

Pozdrav:sm018:

axxe
05.03.2013, 00:27
dodjoh,vidah,skijah!u svim sto si nabrojao ski centrima.La Plagne je zvanicno najbolji ski centar u FR.po mom subjektivnom misljenju uz 3D najbolje sto sam do sada video i skijao u FR i AT.

Milos011
05.03.2013, 10:26
Meni je super skijalište ali ipak dajem prednost 3D i EK.

CrazyKong
05.03.2013, 16:41
Mi smo imali nesrecu da nam zvbog predsezone nisu radile nize staze, osim Champagny strane, tako da smo bili ograniceni na skijanje u "high altitude" delu.
A tamo glecer i jos par zica nisu radili zbog nepoznatih razloga :sm022: Tako da smo bili vrlo ograniceni u izboru.

Utisak je da je vecina skijalista vrlo blaga cak preblaga za bilo kakvo ozbiljnije skijanje. U LP, od onoga sto je radilo, najbolji deo mi je prema Champagny.

Veza sa Les Arcom naravno nije radila, ali smo na srecu organizovali jedan dan tamo busom.
U LA nije radio sektor Aguile d Mid, sve drugo je radilo....Po meni je bolje konfiguracije od LP. Pronasli smo par vrhunskih staza koje su nas oduševile. Utisak je da fali jos koja desetina km staza za pun ugođaj.

Sve u svemu, LP nam je ostao u bledom secanju...tj nismo se naskijali kako smo ocekivali. Svakako treba voditi racuna u predsezoni o tome koji sektori rade...

ZareBK
05.03.2013, 23:07
ZareBK, može li par odgovora na par pitanja?;)

Može li poređenje u odnosu na neko drugo francusko skijalište ako si negdje bio? (npr. u odnosu na Les 2 Alpes, Tignes i 3 Doline)
Jesi li išao preko agencije i koliko te je koštao aranžman ako jesi?
Jesi li bio i u les Arcs-u i kakva je veza između ova dva skijališta?

Pozdrav:sm018:
Od Francuske bio sam samo u Isoli i Auronu, La Plagne je definitivno bolji sto se skijanja tice... Duplo vise km staza, perfektno sredjene, puna preporuka...
Mi nismo uzimali ski pass za Les Arc bas zbog tog problema sa vezom, nasi cimeri jesu, skijali su ali vazi prica da nemas vremena da uzivas u drugom skijalistu, mozes da izvozas do kraja ali cim dodjes do kraja otprilike moras da se vracas (po njihovoj prici)... Eventualno ako si smesten negde blizu velike gondole pa si tacno na pola, mi smo bili smesteni u Aime 2000 (na totalno drugom kraju La Plagne)...
Isao sam preko ski busa, oko 350e bez klope, i doplata za ski pass za Les Arc je 20 ili 30e, slagacu te, ne secam se....

2d2f
16.03.2013, 21:26
pozdrav iz Les Arc 1800 :), danas suncano. Sutra najavljen sneg

killer joe
17.03.2013, 15:50
pozdrav iz Les Arc 1800 :), danas suncano. Sutra najavljen sneg

Može li par impresija ako imaš vremena? Kakvo je skijalište, uporedi s nekim drugim francuskim centrima. Jesi li bio u La Plagne, radi li poveznica

ogi86
30.09.2013, 16:02
Pmoc, ko je bio verovatno bi mogao da mi pomogne. Gde je bolje biti smesten u Les Arc1800 ili Les Arc2000, kako iz skijaskih razloga isto tako me interesuje vanskijaska ponuda mesta (kafici, klubovi, apres ski, bazen...)?

axxe
01.10.2013, 01:38
za AIME 2000 uvek!bio,video,skijao!dajem prednost La Plagne-u u svakom pogledu.obavezno skijati!prosle godine La Plagne progalsen najobiljim skijalistem u FR.mada po meni uklucujuci sve,V.T. daje za nijansu bolji utisak.objekat AIME 2000 je haos.

CrazyKong
05.10.2013, 18:47
Pmoc, ko je bio verovatno bi mogao da mi pomogne. Gde je bolje biti smesten u Les Arc1800 ili Les Arc2000, kako iz skijaskih razloga isto tako me interesuje vanskijaska ponuda mesta (kafici, klubovi, apres ski, bazen...)?

1800 i 2000 su u istoj dolini, povezani gondolom, mislim da nema puta do 2000, samo gondola je opcija (ovo uzmi sa rezervom posto nisma siguran)

2000 je neposredno ispod vrhova, sarmantno, sa nizim zgradama, na sred staza, ima restorana i prodavnic...
dok je 1800 u dolini, na pocetku staza, sa soliterima, gomilom restorana i kafica itd...

axxe
06.10.2013, 01:37
AIME 2000 je visok cini mi se 10-tak spratova i ogromno je zdanje sa citava dva sprata na kojima su kafici,restorani, marketi, sportske prodavnice,ski skola, skijasnice itd.ja sam biona 5 spratu,tako da je sve samo ne nisko zdanje.pitao sam da li znaju koliko ima app.u zgradi,rekli su da znaju otprilike(nemogu da se stim tacne cifre,ali znam da sam se zapanjio).i ja sam bio skeptican pre dolaska tamo kavo je to cudo od gradjevine, ali sam bio iznenadjen lakocom snalazenja,samoj organizaciji,jednostavo nama guzve koju ocekujes u objektu sa par hiljada ljudi.nista slicno dosada nisam video,toliko moderno i funkcionalno.sami app. su iznad proseka za FR.inace postoji put sasvim regularan(asfaltni)sa ogromnim besplatnim parkingom.i takodje i bus linija,mada smo mi koristili (taxi)gondolu jer je brze.

bobo
06.10.2013, 10:14
Pmoc, ko je bio verovatno bi mogao da mi pomogne. Gde je bolje biti smesten u Les Arc1800 ili Les Arc2000, kako iz skijaskih razloga isto tako me interesuje vanskijaska ponuda mesta (kafici, klubovi, apres ski, bazen...)?
1800 je sigurniji u slučaju lošeg vremena, skoro pola staza na toj strani skijališta je u šumi a pokrivaju ih dvije - tri žice koje uvijek rade bez obzira na vjetar i maglu. Ja sam se tu skijao 5 dana dok veza sa 2000 uopšte nije radila zbog vjetra i magle, u cijelom 2000 je radila možda jedna ili dvije staze u donjem dijelu, gornji je bio zatvoren 5 dana.
Kafana ima dovoljno, bazen samo u hotelu i ulaz je bio 20 EUR, to sam preskočio.
Postoji besplatni parking, foru nam je otkrio vlasnik apartmana.
U 2000 nisam bio pa ne znam za kafane i bazen ali 1800 je, po meni, bolji izbor za skijanje, neće te zeznuti magla i vjetar.

dzoninho
10.10.2013, 14:18
Ja idem preko SkiBusa od 4.01. do 11.01. u LesArc 1800 pa ako neko bude isao u ovom terminu neka se javi da skijamo zajedno :) Pala odluka na ovo skijaliste, doplacujemo skipass za celu oblast...

chaghaboo
24.10.2013, 17:01
Jel može neko da mi potvrdi itinerer do Paradiski, po mapi bi to trebalo da bude ...- Milan - Novara - Ivrea - Donnas - Aosta - Bourg St. Mauricie?

Jel taj pravac prohodan zimi ili treba koristiti neki alternativni? Hvala.

Milos011
25.10.2013, 08:21
Mi smo išli standardno kao i za 3D. ... Milano - Torino - Frejus - Albertville - Moutiere - Bourg st Maurice.

wlad
25.10.2013, 12:04
Mislim da moraš da ideš preko Albertvila zato što preko Aoste to nije prohodno zimi.. A lepo bi bilo da jeste ;), za ceo taj kraj..

chaghaboo
27.10.2013, 08:26
Ok, hvala. Put preko Aoste je zvučao suviše dobro ;)

Snowman
28.10.2013, 09:17
Zapravo se može ići preko doline Aoste zimi, ali kroz tunel Mont Blanc, a ne preko prevoja koji je zatvoren, a na koji te vodi Via Micheline. Mi smo pre 5 godina u nedostatku informacija udarili u smet(zatvoren put) i morali da okrenemo ka Mont-Blancu, koji je slična fora kao i Frejus. Uđeš u Italiji, a izađeš u Francuskoj. Od Mont Blanca bi morao da ideš isto na Albertvill, samo bi naišao sa severne strane.
Dolina Aoste je strašno živopisna, zaiste prelepo, ali mislim da je Frejus ipak praktičniji.
Kada smo tuda išli, čekali smo oko 2h samo da uđemo u Monta Blanc tunel, gužva je bila nenormalna, a mislim i da je dalje između 50-100km, nisam siguran. Ali sam siguran da je taj deo puta trajao večnost, a ne zaboravi da je to pred kraj, kada umor stiže.

wlad
28.10.2013, 11:14
Pa da, može, u stvarnosti ako misliš da ideš preko Aoste moraš na Šamoni (Mon Blan tunel) ali na kraju dobiješ okolo-naokolo put teži i gori nego preko Albervila.

A mi smo pretpostavili da misli na ovu kraću kombinaciju (na prevoj) gde usmere sajtovi / mape a to je u stvarnosti letnji put koji nije prohodan zimi. Da jeste, bila bi lepa kombinacija i za npr. Tinj :).

Edit: gledam sada put koji predlaže Google Maps od Beograda za Tinj i predlaže dve kombinacije: prva je preko Aoste na prevoj (ne tunel) a druga je na Frejus a onda desno (ne na Albervil) isto na prevoj - oba puta koja predlaže nisu prohodna zimi, sve letnji putevi :D.

dzoninho
28.10.2013, 11:53
http://prntscr.com/209gvw

Ovo je put kojim bi trebalo ici

Snowman
28.10.2013, 11:59
Znam da ste na to mislili, rekoh, čisto da dodam da ima i ova kombinacija. Put jeste duži, naročito je nama bio vremenski. Ne sećam se da je nešto posebno teži od uobičajenog preko Frejus-a, ali davno beše, ne sećam se najbolje.
Kao što reče, ja se potpuno slažem, lakše, brže i praktičnije je preko Frejusa, ali ako neko želi da prođe Aostom zimi, ili možda, što bih ja jako voleo odskija koji dan u npr Courmajer-u usput, ovo može biti opcija.:sm021:

average
28.10.2013, 20:44
Nije Courmayer ništa posebno...

jopopo
10.01.2014, 01:27
Da li neko ide u martu, kada i gde (Planj, Ark)?

dzoninho
12.01.2014, 22:15
Danas sam se vratio iz Paradiski-a i mogu da kazemd a su moji utisci veoma dobri. Vreme je bilo suncano, svih 6 dana. Prvog dana nas je zatekao svez sneg koji je padao dan pre nego smo stigli i staze su bile savrsene. Smesten sam bio u Les Arcs 1800. Smestaj kao smestaj, standardno francuski, skucen ali sasvim korektan, ski in-out.

Sto se skijanja tice, obisao sam skoro ceo Les Arcs i veci deo La Plagne-a. Moj licni utisak je da sto se tice staza, malo je lepsi La Plagne, staze su malo bolje drzale, dosta su dugacke ali velika zamerka su jako spore zice. Kad iz Les Arca krenete prema La Plagne, da bi dosli recimo do glecera, treba vam dobrih sat i po, da ne kazem dva sata. Gondola koja spaja Les Arc i La Plagne oblasti, vozi 4 minuta ali posle toga dolazi deo gde se penjete 10 minuta pa spustite stazu od 200 metara i tako dva tri puta. Pogled sa vrha glecera u La Plagne je fenomenalan, vidi se aerodrom u Kursavelu kao i Mon Blan.

Sto se offpiste terena tice, mnogo ih je ali snega nije bilo dovoljno da mnogo istrazujemo. Les Arc je poznat po sumi i uglavnom ljudi tu dolaze da voze sumu. Ko ima skipass za celu paradiski oblast, ima mogucnost da jedan dan ode do 3 doline ili do Espace Killy-a, potrebno je samo da na biletarnici uzme neki vaucer i sa tim vaucerom podigne skipass u nekom ticket officu u 3V ili EK.

Obzirom da sam prosle god bio u 3V, iskreno mogu da kazem da su po meni rame uz rame 3V, EK i Paradiski. Mislim da su 3V i EK malo moderniji i da nude mozda malo vise dodatnog sadrzaja, kome je to uopste bitno... Recimo zamerka mi je sto u Arc 1800 nema otvorenog bazena.

Za one koji vole da istrazuju i posecuju vise mesta, postoji mogucnost da uz skipass posetite i Bourg Saint Maurice, mesto u podnozju ovog skijalista, do kog se dolazi vozom, ili kako francuzi kazu, funiculare-om koji polazi iz mesta Arc 1600. Izmedju svih mesta u ARC oblasti, saobracaju se satl basevi, koji su besplatni. Ko nema ski pass, voznja vozicem do Burg-a kosta 9e i traje svega 7-8 minuta, a poslednji voz je u 20h. U tom dole mestu imate dosta velikih marketa, radnji sa ski opremom, cak i second hand radnje gde mozete da obavite i neke razmene ili kupite malo koriscenu opremu za ok pare. Ovo nisam proverio ali sam dobio takvu info od ljudi koji su obisli te radnjice.

Sto se samog puta do tamo tice, isao sam preko skibusa i trajao je 26h tamo i 25h nazad uz dva stajanja po 2h u povratku u poseti Albertvilu i Vicolungo Outlet shopping molu. Obzirom da mi je obo prvi put da sam posetio taj outlet centar, mogu da kazem da ima jako jako dobrih stvari po jako povoljnim cenama. Recimo Colmar jakne od 18k jedinica su 230e. GEOX cipele nema skupljih od 70e. Topla preporuka svakom ko moze da svrati ali treba uzeti u obzir da je potrebno mnogo vremena sve obici jer je centar velicine kao 5-6 outleta u Indjiji.

dybbuk
24.02.2014, 13:16
Pre svega da vas sve pozdravim, ovo je moj prvi post na forumu, od ove godine poceo sam da bordam pa razmisljam da posetim Les Arcs posto je kod nas sezona definitivno pukla. Generalno me interesuje kakav je pristup internetu u francuskoj, posto radim preko interneta pa mi je neophodan. Video sam da SkiBus nudi neke varijante sa apartmanskim smestajem za vise osoba, ali nisam siguran kakva je infrastruktura u tim mestima i da li postoji pristup internetu direktno iz apartmana. Znam da je mozda jednostavnije da sam okrenuo skibus i pitao ali me generalno zanima neki prosek posto nije obavezno da bih isao preko njih?

wlad
24.02.2014, 15:50
Većina tih naselja ima wireless koji se plaća, ako imaš karticu možeš online da završiš sve, u suprotnom se prošetaš do njihovog prodajnog mesta. Prvo proveri kakva je pokrivenost u apartmanu signalom (imaju ponekad loš signal u nekim apt.).

Druga varijanda koja isto funkcioniše je da usput (u npr. Albervillu gde se obično pravi pauza) kupiš data sim karticu pa je ili staviš u mobilni pa šeruješ konekciju ili poneseš ako imaš 3g/4g ruterčić. Kada uzimaš data sim karticu obrati pažnju da je kupiš - dopuniš sa par GB (koliko ti treba), pošto je kasnije online dopuna nightmare ;) (sve imaju samo na FR preko weba i nude ti stalno neke pakete od X eura a tarifiraju kao običan saobraćaj pa košta preskupo).

Ivan Bgd
24.02.2014, 16:23
Pre svega da vas sve pozdravim, ovo je moj prvi post na forumu, od ove godine poceo sam da bordam pa razmisljam da posetim Les Arcs posto je kod nas sezona definitivno pukla. Generalno me interesuje kakav je pristup internetu u francuskoj, posto radim preko interneta pa mi je neophodan. Video sam da SkiBus nudi neke varijante sa apartmanskim smestajem za vise osoba, ali nisam siguran kakva je infrastruktura u tim mestima i da li postoji pristup internetu direktno iz apartmana. Znam da je mozda jednostavnije da sam okrenuo skibus i pitao ali me generalno zanima neki prosek posto nije obavezno da bih isao preko njih?

proveri da li uopste ima mesta u martu za Fra kod skibusa.
danas zvao i mart im je rasprodat, ali mozda neko otkaze.
pozdrav

dybbuk
24.02.2014, 17:29
Većina tih naselja ima wireless koji se plaća, ako imaš karticu možeš online da završiš sve, u suprotnom se prošetaš do njihovog prodajnog mesta. Prvo proveri kakva je pokrivenost u apartmanu signalom (imaju ponekad loš signal u nekim apt.).

Druga varijanda koja isto funkcioniše je da usput (u npr. Albervillu gde se obično pravi pauza) kupiš data sim karticu pa je ili staviš u mobilni pa šeruješ konekciju ili poneseš ako imaš 3g/4g ruterčić. Kada uzimaš data sim karticu obrati pažnju da je kupiš - dopuniš sa par GB (koliko ti treba), pošto je kasnije online dopuna nightmare ;) (sve imaju samo na FR preko weba i nude ti stalno neke pakete od X eura a tarifiraju kao običan saobraćaj pa košta preskupo).


Hvala, ta druga varijanta sa data karticom mi zvuci dobro, cesto koristim telefon kao wifi hotspot na laptopu tako da bi mi zavrsilo posao, jel znas mozda okvirno cene tih data kartica, kako se vec krecu po GB ili w/e?


proveri da li uopste ima mesta u martu za Fra kod skibusa.
danas zvao i mart im je rasprodat, ali mozda neko otkaze.
pozdrav


Ok, hvala na informaciju provericu.

Cp6uH
24.02.2014, 18:28
Paradiski znam da je poslednje mesto otišlo u četvrtak

wlad
25.02.2014, 17:47
Hvala, ta druga varijanta sa data karticom mi zvuci dobro, cesto koristim telefon kao wifi hotspot na laptopu tako da bi mi zavrsilo posao, jel znas mozda okvirno cene tih data kartica, kako se vec krecu po GB ili w/e?

Ne sećam se stvarno, poslednji put sam to prošle zime koristio pa se ne sećam, ali ništa preterano ;), 10-20eur za 1-2GB ili sl.. Tako nešto je i wifi, 20tak eura nedelju dana.

Ivan Bgd
25.02.2014, 19:15
Ne sećam se stvarno, poslednji put sam to prošle zime koristio pa se ne sećam, ali ništa preterano ;), 10-20eur za 1-2GB ili sl.. Tako nešto je i wifi, 20tak eura nedelju dana.

To za 20 eur nedeljno je samo za neki osnovni protokol, a za full je mislim toliko dnevno.
U VT je sat neta u full varijanti na wifi bio 5 eur.

wlad
25.02.2014, 19:39
Ma OK je to, ali s' obzirom da čoveku treba net znaće tačno šta mu treba. Taj "full" ti ne treba uopšte, osim ako nećeš da skidaš filmove preko torenta :D. Varijanta koju sam ja pomenuo sam ja i koristio, i to u VT prošle godine, rade svi normalni servisi, web, mail, itd. Nisam siguran 100% da li radi VPN (ipsec, pptp itd.).. VPN koji ja koristim ide kroz 443 (https) pa uvek radi tako da ne znam da li drugi VPN tipovi rade u tom osnovnom paketu.

Varijante od po 1h su uvek najskuplje. Nedelju dana 20 eur radi 99% posla ljudima (meni isto treba net uvek, profesionalno sam vezan za net ;)).

dzoninho
25.02.2014, 19:43
Ja sam bio ove god u Les Arcs 1800 preko ski busa i mogu da kazem da je tu situacija sa internetom jako jako losa. Na primer, prosle god u VT si mogao da platis preko neta karticom, i imas net skoro u celom mestu. U LA 1800 je ove god bilo jako lose sto se toga tice, samo po kaficima je bilo neta i mnogo ljudi se nakaci pa je dosta slaba konekcija i protok...

wlad
25.02.2014, 19:46
Najsigurnija varijanta je sim kartica, ja uvek proverim ima li neta u smeštaju, ako nema uzmem sim karticu i udri ;). U Albervilu tamo gde se staje imaju prodavnice od operatera i mogu da se uzmu sim kartice - samo obavezno uzmite odma i neki paket koliko vam treba GB..

nevlad
26.02.2014, 07:02
Najsigurnija varijanta je sim kartica, ja uvek proverim ima li neta u smeštaju, ako nema uzmem sim karticu i udri ;). U Albervilu tamo gde se staje imaju prodavnice od operatera i mogu da se uzmu sim kartice - samo obavezno uzmite odma i neki paket koliko vam treba GB..
Koji novac treba izdovijiti za takvu sim karticu, koji se operater po tvom iskustvu pokazao najbolje?

Ivan Bgd
26.02.2014, 09:00
Ma OK je to, ali s' obzirom da čoveku treba net znaće tačno šta mu treba. Taj "full" ti ne treba uopšte, osim ako nećeš da skidaš filmove preko torenta :D. Varijanta koju sam ja pomenuo sam ja i koristio, i to u VT prošle godine, rade svi normalni servisi, web, mail, itd. Nisam siguran 100% da li radi VPN (ipsec, pptp itd.).. VPN koji ja koristim ide kroz 443 (https) pa uvek radi tako da ne znam da li drugi VPN tipovi rade u tom osnovnom paketu.

Varijante od po 1h su uvek najskuplje. Nedelju dana 20 eur radi 99% posla ljudima (meni isto treba net uvek, profesionalno sam vezan za net ;)).

nakacih se na WiFi nekog hotela i Viber mi nije radio, mail i surf OK.
:sm018:

wlad
26.02.2014, 17:11
Koji novac treba izdovijiti za takvu sim karticu, koji se operater po tvom iskustvu pokazao najbolje?

Sve koje sam koristio u AT/IT/FR su bili OK, jedino što su Francuzi zakukuljeni za recharge (dopunu data kredita) pa je najbolje odma to sve uraditi u prodajnom mestu ako može. A koristio sam: 3 (AT), TIM (IT), Orange (FR) i druge. Sve kartice ili isteknu ili ih izgubim za sledeće skijanje pa posle ponovo uzimam ;).

Što se tiče cena šareno, sama kartica je obično 5-10EUR a onda uzimaš gigabajte, pa izađe obično 15-25EUR za 1-10GB, meni je obično dovoljno 1-3GB za sve na skijanju (mail, web - najviše "pojede" youtube ;)).

Milos011
02.04.2014, 10:35
Video izveštaj sa Magarećeg skijanja. Paradiski mart 2014.

https://www.youtube.com/watch?v=jEk_m5veS0Q&feature=youtu.be

alexapi32
29.12.2014, 19:33
Da li ko planira da ide marta 2015?
Nesto se razmisljam da rezervisem preko skibus-a sto nude u Les Arcs 1800.

SnowBeliever
31.12.2014, 00:37
ima li ko od forumasa da ide od 10.marta, preko SkiBus-a.... nas ima 8 u ekipi

alexapi32
31.12.2014, 13:59
Zar nije to preko Skibus-a od 7.3-14.3 odnosno 14.3-21.3?

SnowBeliever
31.12.2014, 14:23
Ups, moja greska...hteo sam napisati od 10.januara, odnosno polazak iz BGa 9.januar, oprostite

D.I.M.
12.02.2015, 15:11
recka 2015

Marselo
12.02.2015, 19:05
Kakvi su ti generalni utisci? Da li znas nesto o novom bazenu koji su otvorili u Arc 1800? Ja treba da idem u martu. Hvala.

D.I.M.
13.02.2015, 09:43
@Marselo
Nazalost nemam odgovor na tvoje pitanje o bazenu. Po ARC zoni smo samo skijali jer smo bili smesteni u La Plagne Soleil u. Inace lepo veliko skijaliste sa ne bas strmim stazama. Bas ga vredi provozati.

niipheus
13.02.2015, 14:24
Marselo, potrudi se ako mozes da napises opsirne utiske kad se vratis. :sm018:

SnowBeliever
14.02.2015, 15:21
@Marselo
mi smo bili u januaru u Les Arcs 1800, i bili smo jedno vece na bazenu, mislim da je cena samo bazen oko 7eur, sa saunom i turskim oko 12-13eur, bazen je ok, ima one neke masazne jetove..ali ni prici nekim bazenima i termalnim centrima po austriji..
ParadiSki skijaliste nije na nas ostavilo neki jaci utisak, mislim daleko je od loseg, ali nije ni nesto wow... jako malo ima da kazem nekih ozbiljnijih staza, a o infratrukturi (konkretno mislim na zicare) da i ne pricamo, katastrofalno stanje.

Marselo
15.02.2015, 03:42
Hvala za utiske. Pitao sam za bazen jer sam procitao da se doplacuje samo 10 € za celu nedelju ako imas 6-dnevni skipas za ceo paradiski. Videcemo kako ce biti u martu, postavicu i ja svoje utiske. Mislim da oni jos uvek kubure sa snegom, kapiram da je metar ipo minimum za neko bolje skijanje u takvim predelima, a znam da je u januaru bilo dosta manje snega.

SnowBeliever
16.02.2015, 23:55
evo ''mala'' restrospektiva od 2 sata sa naseg skijanja u Paradiski
https://www.youtube.com/watch?v=Iv6PuUwb0ig

axxe
17.02.2015, 00:05
http://www.la-plagne.com/zendapp/var/media/images/cache/1000x600/925f46717e92fbc24a8e2d03b22927e1/1423222387-first.jpg

sdf1
17.02.2015, 22:53
@SnowBeliever
Da li moze malo uputstvo gde se nalazi taj bazen? Ja i drugar idemo u martu u Arc 1800, pa nas zanima da ga malo posetimo i opustimo posle celodnevnog jezdenja preko belih padina :).

SnowBeliever
17.02.2015, 23:47
bazen ti se nalazi pored same polazne stanice sedeznice Vagere (pogledaj na ski mapi) bazen se nalazi u kao nekom malom zasebnom snow parku koji se zove Mille8, evo linka http://www.lesarcs.com/en/aquatic-center.html
u svakom slucaju preporucujem bazen, samo proverite, mislim da imaju malo glupo radno vreme cini mi se do 19h.

ski2ski
26.08.2015, 21:42
Ja vec rezervisao La Plagne za januar. Idem sa klincima, ako nekom treba drustvo nek se javi:) Iscitao sam info sa foruma, zanima me jel ima crnih sredjenih staza, da nisu natur? Inace provezem koju crnu ali ne mogu da skijam ceo dan, cisto da me mine zelja.

Bitterman
29.11.2015, 12:03
rezervisano 30.01.-06.02. ko je tamo tad neka se javi da skijamo :D

amater
12.12.2015, 08:29
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lumiplan.montagne.LesArcs

Vrlo simpatična aplikacija

ski2ski
10.01.2016, 13:57
Upravo se vratili. Ogroman ski centar, ali malo izazovinih staza. Ski centar je dosta razrudjen i treba vremena da se obidju razliciti delovi skijalista. Veze su uglavnom plave (zelene) staze. Dva dana isli u Les Arcs, ali zamalo da ne uspemo zicom da se vratimo kuci, a obisli smo samo manji deo skijalista. Tamo mi staze deluju strmije i zahtevnije. Prva dva dana nenormalna guzva, valjda zbog praznika, posle je bilo bolje. Takodje u ta dva dana staze pune ogromnih hupsera. Malo sam razocaran, jer mislim da sa tom kolicinom snega moglo je sve da radi (u Austriji bu radilo sigurno). Smestaj nam je bio perfektan, na stazi za 1min, bazen, spa i sl, mada ne previse veliki.

Po meni lepo, ali suvise daleko, za taj odnos cena/kvalitet.

Milos011
21.03.2016, 10:56
Izveštaj sa Magarećeg skijanja u Paradiski.

https://www.youtube.com/watch?v=rgS45DhuLuU

boris
21.03.2016, 16:48
Bravo maistoriiii! Prelepo.

wlad
22.03.2016, 00:50
Super vam je bilo vreme & skijanje :dziveli:

snowglisser
03.01.2017, 21:54
U La Plagne tragedija: skijas poginuo u sudaru sa snowborderom:

http://paradiski.edgemag.net/2017-01-03-skier-dies-in-collision-with-snowboarder-in-la-plagne/

:( :( :(

Zbog trenutnog nedostatka snega sirom Alpa, tamo gde ga ima piste su jako opterecene i u losem stanju (veoma zaledjene, zbog nedostatka padavina), pa ako neko ide ovih dana, neka se dobro pazi.
Izvestaji od svuda govore da ima jako puno skijasa/bordera koji velikom brzinom, van kontrole i po ledu :glavaozid , tutnje pistama i sudaraju se s ljudima.

admin
07.10.2017, 03:19
Jedna od dve kabine najpoznatije žičare u francuskom ski domenu Paradiski "Vanoise Ekpress" je prošla kompletan pregled kao i renoviranje. U toku je njena montaža na svoje mesto na žičari.

Detaljnije na:
http://www.skijanje.rs/vesti/paradiski-fra-nakon-pregleda-kabina-vanoise-ekpressa-se-vraca-na-mesto/

Neke karakteristike ove žičare:
- Nalazi se na 1548 do 1612 m/nv
- Broj kabina - 2
- Kapacitet kabine - 200 mesta na 2 sprata
- Kapacitet - 2000 skijaša na sat.
- Dužina trase - 1830m
- Brzina vožnje - 12,5 m/s
- Vreme vožnje - 4 minuta
- Prečnik sajle: noseće 75mm, pogonske 42mm.

16138

wlad
15.07.2018, 11:20
Paradiski, Les Arc, FRA - Zamena trosed žičare i nova ski staza Comborciere

16741

Skijališta Les Arcs i La Plagne čine jedan od najvećig fransuskih skijaških domena Paradiski sa ukupno preko 400 km uvezanih skijaških staza. U okviru modernizacije skijališta Les Arc za prošlu i ovu godinu planirana je investicija vredna 18 miliona eura koja je započeta leta 2017. godine sa gradnjom isklopive šestosed žičare (TSD6B) "Pre St Esprit".

Ove 2018. godine će se zameniti stara trosed žičara sa fiksnim korpama (TSF3) Comborciere. Ona se demontira i umesto nje postavlja polovna isklopiva četvorosed Doppelmayr-ova žičara (TSD4). Radi se o prošle godine demontiranoj žičari "Portette" iz Val Thorensa.

...

Više detalja na http://www.skijanje.rs/vesti/paradiski-les-arc-fra-zamena-trosed-zicare-i-nova-ski-staza-comborciere

admin
05.06.2019, 18:59
Paradiski, Les Arc, FRA - Skijaški voz, funikular (funiculaire) "Arcs' Express" dobio je nove kabine - vagone...

https://www.skijanje.rs/vesti/les-arc-paradiski-fra-zamenjene-kabine-funikulara-arcs-express/

17237


Novi vagon mimoišao se sa starim vagonom koji je na taj način spušten u donju stanicu gde će biti zamenjen novim.
17238

amater
24.07.2019, 23:22
A i jeste ovaj stari bio krs.