PDA

Pogledati punu verziju : gde u austriju posle tri doline i 600km staza?



sonesone
16.09.2010, 16:01
dve godine sam bio u francuskoj,sad bi u astriju,da promenim malo.... ali gde? ne trazim mnogo,dobar put(ne mnogo naporan,do francuske sam busom putovao 24h),mozda i kolima,dobre i raznovrsne staze(da se ne smorim posle tri doline,zanimaju me plave i crvene staze) i solidan provod,da ima gde da se popije pice,vidi nesto pored skijanja....ne neki nocni provod.... ajde znam da ima na forumu dosta vas koji ste prosli sve ovo,poooomaaazite :) unapred hvala :dziveli:

barrcode
17.09.2010, 12:45
(nikada nisam razumeo tu fascinaiju sa "600km staza", ali nema veze)
recimo da odgovara nešto kao ischgl + galtur, mayrhofen i ceo zillertal, fiss - mada je on skup, lech - još skuplji, tj. najskuplji... nešto bliže: saalbach. pa još bliže: onaj deo oko flachau-a i schladming-a, obertauern (iako malo skuplji).
Kod Austrije važi proporcionalnost : što dalje od Serbije, to bolje skijanje. MADA, svakako ova mesta u zapadnom/visokom Tirolu, nemaju ni promil šarma onih prelepih selendri ovog istočnog Tirola- a meni je to inače veoma bitna stavka.

stekan
17.09.2010, 13:45
Svaki ozbiljan skijaš* treba da ode u Tri doline da bi jednoga dana na samrti sebi rekao "Mogu s mirom umrijeti jer sam i to vidio i doživio".

S aspekta skijanja, bilo koje austrijsko skijališta sa više od 20 km staza je više nego dobro za kvalitetno skijanje. Neko voli da je uvijek na novoj stazi, a neko više cijeni stazu koju odlično poznaje. Nekome nije dovoljna ni staza od 7 km, a drugi je presretan sa 2 km. Nekome je bitan noćni život, meni nije. Sto ljudi, dvjesta ćudi...

Od 10-tak austrijskih skijališta koja sam obišao, predlažem Grossglockner (Matrei-Kals) i Katschberg. Naravno, ja ću opet na Gerlitzen, sve dok ne pronađem skijalište sa boljim koeficijentom uloženo/dobijeno za cijelu porodicu. Evo par slika sa spomenutih (i još nekih) skijališta: http://www.skimagare.info/gallery/v/koruska/

* ozbiljan skijaš = skijaš koji se ne sjeti skijanja tek kad kroz prozor vidi snijeg

wlad
17.09.2010, 14:47
Ako baš mora oko 600km onda idi na Dolomite (jes da nije austrija, ali Dolomiti SuperSki pass pokriva 1200km nepovezanih staza, a onaj deo oko SellaRonda je povezanih 500km), šalu na stranu, idi na npr. www.bergfex.com (http://www.bergfex.com/oesterreich/) pa listaj AT centre, ako voliš veće onda biraj one sa >100km staza i ne možeš da pogrešiš sa bilo kojim :). Potraži po ovom forumu, ima komentara o raznim centrima u AT, tako ako voliš zabavu ima komentara da je Ischgl (http://www.bergfex.com/ischgl/) nr1 u AT za zabavu a ima 238km staza :ok:.

Tadija_91
18.09.2010, 21:13
a sta vise reci o ischgl-u :D
http://skijanje.rs/forum/showthread.php?t=1733

stekan
18.09.2010, 21:30
Ih bolan Tadija (u prevodu: Ih bre Tadija), srce mi razgali evocirajući uspomena na nekadašnju dinamiku na forumu prepunu dubokomisaonih životnih istina. Sorry for :sm023:.

barrcode
19.09.2010, 12:22
pošto je Ischgl prilično skup, koga zanima postoji alternativa: Kappl (mislim da se ovako piše) koji je blizu, a jeftiniji + i super malo skijalište + mirna mala selendra. Bus veza Kappl - Ischgl odlično funkcioniše, redovna + džabe uz skipass.

takve alternative postoje i za druga AUT skijališta.

wlad
19.09.2010, 12:39
Na stranu provod i zezanje ;), Ischgl meni stvarno deluje kao dobro skijalište koje vredi posetiti (bez šale). Kako sam sezonu zatvorio sa St Antonom koji je super-odlično skijalište (gde računam i Lech/Zurs) verujem da je i Ischgl odlično pošto se nalazi "iza brda" (bukvalno) i osim klime koja je nešto blaža u Ischglu sve ostalo pretpostavljam da je slično...

Plus, nama iz NS je put za taj deo AT skoro isti preko Budimpešte-Beča-Salzburga-Insbruka vs ZG-LJ a ipak je ruta preko Beča 100% autoput (barem do St Antona) + jedan granični prelaz + platiš 2 vinjete (HU/AT) i nema stajanja ;).

Tadija_91
19.09.2010, 19:51
Ih bolan Tadija (u prevodu: Ih bre Tadija), srce mi razgali evocirajući uspomena na nekadašnju dinamiku na forumu prepunu dubokomisaonih životnih istina. Sorry for :sm023:.
Magarence , to je tebra zbog godina.
:D :D :D

sonesone
20.09.2010, 01:31
ma nije problem km,moze i manje,nego mi je da se ne smorim kao kad sam posle francuske otisao na vikend na kop.... trazio sam po netu,ali bi da cujem i vas koji ste prosli mnogo vise (zavidim vam).... ali mi austrija deluje skuplja dosta od francuske.u francusku sa 500e moze da se ode,300e prevoz+ski pas+smestaj i 150-200e da potrosis,dok za austriju treba vise.... ski pas=150-200e+smestaj150e+prevoz 50-100e=oko 400-500e plus hrana i trskovi

wlad
20.09.2010, 02:47
Jeste, FR je najjeftinija varijanta što se tiče "paketa", oni rade masovni turizam + daju skipass jeftinije sa smeštajem.

Da je kojim slučajem obrnuta situacija, misliš da bi se ljudi cimali da putuju >20h do FR :dontknow:

Jedino da vidiš neko otvaranje sezone u AT/IT pa da dobiješ bolji odnos cena/kvalitet..

sonesone
20.09.2010, 10:49
koje su cene ski pasa prosle godine bile,za 7 dana? jesu velike razlike od mesta do mesta ili su to slicne cene?

wlad
20.09.2010, 11:40
Na početku/kraju sezone imaju popuste (npr. poslednja nedelja u sezoni, ili početak sezone) - a to konkretno za svaki vidiš na njihovom sajtu.

A cene ski passa su dosta ujednačene, 180-200eur za manje, 200-220eur za veće (6dnevni ski pass), tj. ~40tak eur dnevni.
(ne već pomenutom bergfex.com za svaki centar dole ima cena dnevnog ski passa kao referenca)

wetmila
20.09.2010, 17:29
STEKAN: ''Od 10-tak austrijskih skijališta koja sam obišao, predlažem Grossglockner (Matrei-Kals) ''



Ove godine planiram da idem u Kals am Drossglockner, u Grossdorf (i odem ponovo na skijališta u blizini - Moeltaler :yay:, Nassfeld :yay:, Heiligenblut:yay:), kako je tamo i gde ste bili smešteni? Da li je bolji Kals ili Matrei? Da li imate preporuku za dobro skijanje u Istočnom Tirolu?

sas35bgd
22.09.2010, 17:45
Ko uporedjuje Francusku 3D i 600km sa At i I, treba da zna sledece:
Cena Francuskog skijanja je niza iz sledecih razloga
1)-Spavas u apartmanima velicine oko 20kvm za 4 osobe, koji najcesce lice na sobe studenstkih domova -
-At apartmani su uglavnom luksuzni i bar dva puta veci , cesto sa dva kupatila i obavezno odvojenim sobama
2)U Francuskoj u cenu nije uračunata boravišna taksa koja ukupno iznosi 7 eura. Ukoliko ne želite da nosite sopstvenu posteljinu moraćete da doplatite 10ak eura, koliko košta i usluga rentiranja peškira.Apartman je potrebno srediti, očistiti i dovesti u red da bude u stanju kakav je bio pre ulaska. Ukoliko želite za to angažovati službu za čišćenje, moraćete izdvojiti dodatnih 50-80 eura u zavisnosti od veličine apartmana.Doplata za skipas za sve Tri Doline, iznosi 40 eura. Clanarina za vecinu "neprofitabilnih" koji organizuju ova putovanja je 10evra.
3) Cena puta za F sopstvenim autom je oko 500evra , pa se uglavnom ljudi odlucuju na 24 casa busom.
---Za Francusku mozete za 300 evra da odete na skijanje -skipas,put i smestaj. Na to treba dodati evre iz stavke br"2", (17evra peskiri i taksa+15evra po osobi ciscenje+40evra, (ako vec pricamo o 600km) doplate za celu dolinu (i clanarina10)=382 evra
---Za Austriju vazi sledece: za 4 osobe oko 500 veoma dobar apartma sa svim troskovima(125 po osobi), put autom oko 300evra sa svim troskovima (75 po osobi) i prosecan skipass oko 200= za sve ukupno po osobi 400evra
Hrana nije u ovoj racunici ni za F ni za A
U Francusku retko idu porodice sa decom, zbog dugog puta i loseg smestaja,ali je skijanje ekstra -ocena- 10. U Austriju idu i porodice i mladji, smestaj je odlican skijanje odlicno -ocena- 9
Ako ne trazis duge crne staze, onda sva skijalista koja imaju ukupnu duzinu staza 100 i vise dolaze u obzir.
Prosecan skijas dnevno prelazi30-40km(extremi ne vise od 100) tako da nemoj patiti za 600km jer niko za 6 dana nije obisao sve staze

sonesone
22.09.2010, 23:51
to sam hteo da cujem....hvala na odgovoru:ok:

wetmila
23.09.2010, 09:02
Sve napisano u vezi Austrije je tačno. Dodao bih i da put do skijališta u A, u Koruškoj, od Beograda, traje do 8h. Time je moguće skijati i prvog i poslednjeg dana. TOP SKI GOLD KARNETEN ski pas pokriva 32 skijališta i oko 1000 km staza. To je nemoguće obići za 8 dana, (a nema ni potrebe, jer ima dosta malih ski centara)ali zato bar 5 većih skijališta može.

barrcode
23.09.2010, 10:13
valja napomenuti da do AUT treba da se vozi 1000 km. ili gasterbajterskim autobusima. ili vozom.
što i nije neka sreća.

wlad
23.09.2010, 11:19
BG -> Hermagor (Nassfeld) kao primer: 677km

Ne znam zašto je opcija samo bus/voz kada postoji i auto :). Kao što je rečeno auto se izbegava za FR zbog velike razdaljine, za AT niko ne izbegava auto pošto put traje 7-10h (od najbližih do najdaljih) od BG.

A ako se misli na udruženja (da je udobniji prevoz), neka su počela da organizuju produžene ski vikende (Nassfeld / Grossglockner) a neka i skijanja u AT od prošle i ove sezone...

barrcode
23.09.2010, 16:03
meni je sinonim za AUT skijanje- Tirol, zapadni, viši. a do tamo treba baš dosta da se vozi.

sonesone
23.09.2010, 16:28
koliko kosta taj TOP SKI GOLD KARNETEN ski pas?

Panzer
23.09.2010, 17:43
mislim da košta 360 € :sm022:

stekan
23.09.2010, 19:52
Za odraslu osobu košta 503€, za omladince (1992-1995) 418€ i za kindera 267€. Za porodice postoje paketi, tako npr. za dvoje roditelja i dvoje djece paket košta 971€.

wlad
23.09.2010, 20:54
meni je sinonim za AUT skijanje- Tirol, zapadni, viši. a do tamo treba baš dosta da se vozi.

Ali je bez problema "dostižno" kolima i to da vozi jedna osoba, a kolima je automatski 89% udobnije :dziveli:

skiman
24.09.2010, 07:11
Za odraslu osobu košta 503€, za omladince (1992-1995) 418€ i za kindera 267€. Za porodice postoje paketi, tako npr. za dvoje roditelja i dvoje djece paket košta 971€.
Za porodicu može i za 936 € (ako ovu kartu uzmeš do 8.12.2010, što se i najviše isplati, jer možeš posetit več sada Moeltaller Gletscher)---evo i link za sve koje vas to interesira...http://www.topski.at/Default.asp?arid=6866&jid=WI&siid=1918
Ovi su meni famozni, jer znaju animirat familije za kupnju ove karte...faktično može deca, da skija đabaka....kako da ne, kad su oni kasnije otrovani snegom i potencialne mušterije za kasnije.....jao, kako smo mi još daleko od ovoga...:sm022:

stekan
24.09.2010, 07:27
Skiman, znam za predsezonski popust, ali ima nas na brdovitom Balkanu kojima još uvijek treba viza, pa taj popust ne možemo iskoristiti. Možda ukinu vize pred Novu godinu, a možda i ne.

BRANKO TIROL
24.09.2010, 08:14
pozdrav iz tirola u utorak sam bio na skijanju u Soeldenu ako te interesuje Soelden 200 km staza + za 10 eura jedan dan Obergurl javi se ja imam apartmane u Längenfeldu pa mozda nadjemo jedan termin slobodan

Panzer
24.09.2010, 11:48
Branko, kako je sada u Soeldenu? Vidio sam da su otvorili par staza, ali mi se još uvijek nešto ne čini privlačno.

sonesone
24.09.2010, 13:57
branko koliko kosta apartman za 4 u januaru za 7 nocenja,od 10-17? koliko je ski pas za tih 200km staza?

BRANKO TIROL
24.09.2010, 16:31
IMAM SLOBODNO SAMO OD 15 DO 22 JANUARAmoja adresa je hausaida@lpd.at
sto se tice skijanja sneg je dobar gore je bila Austrijska slavom reprezentacija a kasnije dolaze ostale reprezentacije karta je sada 22 eura i to pase kasnije ce karta biti 35eura i to je puno kasnije kada se otvori celo skijaliste onda je u redu dnavna karta je ca 40 eura a sedmicna 200-220eura plus 10 eura ko hoce za jedan dan u Obergurglu
ja licno preporucujem skijanje tek od kraja novembra kada su sve piste otvorena
branko koliko kosta apartman za 4 u januaru za 7 nocenja,od 10-17? koliko je ski pas za tih 200km staza?

shoo_
29.09.2010, 22:05
Ljudi kakvo je skijaliste Schladming, posto vidim da od ove godine ski bus organizuje skijanje tamo? Jel je neko skijao tamo?

MpegTv
27.11.2010, 23:07
Ljudi kakvo je skijaliste Schladming, posto vidim da od ove godine ski bus organizuje skijanje tamo? Jel je neko skijao tamo?

Schladming nije los ali moram priznati i nista spektakularan mozda zato sto je bila oluja kada smo skijali. U pitanju su 4 planine koje su medjusobno povezane i uglavnom su crvene staze. U ski amade resortu preporucujem Zauchensee & Flachau. Skiamade vazi za najvece skijaliste u Austriji i cene su 20-30% vece u odnosu na ostala skijalista.

branix
04.12.2010, 11:50
Aki Amade svoju cenu redovno opravde sa servisom, naj veca armada tabaca za sneg u austriji, u proseku naj brzi liftovi i sta je jos vaznije, ponuda restorana, hotela i usluga pored skijanja je dobrog kvaliteta.
a to vazi za sva cetiri centra



Schladming nije los ali moram priznati i nista spektakularan mozda zato sto je bila oluja kada smo skijali. U pitanju su 4 planine koje su medjusobno povezane i uglavnom su crvene staze. U ski amade resortu preporucujem Zauchensee & Flachau. Skiamade vazi za najvece skijaliste u Austriji i cene su 20-30% vece u odnosu na ostala skijalista.

shoo_
04.01.2011, 03:38
Ja nisam nikada skijao u Austriji, samo u Francuskoj, a zelja mi je da idem bilo gde tamo da skijam, a izdvojio sam prihvatljivu ponudu za Schladming i to marta meseca.

Jedino sto me plasi je da li ce biti snega i kakvog kvaliteta, posto je skijaliste dosta nize u odnosu na Francuska skijalista (od 745 mnv do 2015 mnv) ? Ne znam koliko je pametno sad unapred placati i moliti se Bogu da ima snega i sve bude kako treba, znam da za manji novac mogu da uplatim skijanje negde u Francuskoj i da ne mislim na to, ali me Austrija i ovo skijaliste nekako privlace.

Kakva su vasa iskustva sa Austrijom u ovom terminu, da li se treba plasiti za sneg ili ne?

Tadija_91
04.01.2011, 04:16
Skoro sam sasvim siguran da ce snega biti, samo je pitanje kakvog ce biti kvaliteta sa obzirom na nadmorsku visinu(pretpostavljam da ides sa skibusom od 12. do 19. marta)
A ako bude bas toplo i bljuzga, uvek moz da skocis do Dachtstein glecera da se ohladis na 2700 mnv ;)
(sto sam poceo da zvucim ko strucnjak a dalje od Balkana nisam skijao :D )

boris
04.01.2011, 12:30
Ja sam sasvim slucajno odlucio da posetim Zillertal u Tirolu.Naletim na fantasticnu last minute ponudu 15.12 uvece,a vec 18.12 izlezavanje u hotelu.Za dvoje 8 polupansiona u hotelu sa 4zvezdice i 7-dnevni Super ski pas za 2x310 e = 620 e. Smestaj u Hippachu.Imali smo divno suncano vreme 5 ski dana,dok su dva bila kombinacija sneg-magla.Utisci odlicni.Skijali smo na tri odvojena skijalista i Hintertuxu,svako sa po 150-170 km odlicno pripremnjenih staza(sem Tuxa naravno): Mayrhofen,Zillertall arena i Hochzillertal.Sistemi zicara savremeni sa dosta gondola ,osmosedesnica i sestosedesnica.Na skijalista smo odlazili kolima i to nam je oduzimalo od 2-3 min za Mayrhofen do 25 min za Hintertuxa.Parkinzi ogromni i delimicno natkriveni.Iznenadjujuce mnogo dugih crvenih staza i ogromna prostranstva za free ride.
Restorani i kafei na stazama odlicni sa korektnim cenama.
Sve u svemu bili smo prezadovoljni.:ok:

wlad
04.01.2011, 16:37
A tu je i Harakiri :D, hvala Borise za review, Zillertal mi je na listi da ga posetim (u novembru smo bili - ali samo na tuxu) u narednim godinama :). Sva ta skijališta u Tirolu su po meni veoma dobra zamena sa FR skijalištima (ništa lošija, a u nekim stvarima i bolja :ok:): Zillertal (imaju i dobro pivo ;)), Solden, St Anton, Ischgl itd...

midwest
04.01.2011, 20:14
A tu je i Harakiri :D, hvala Borise za review, Zillertal mi je na listi da ga posetim (u novembru smo bili - ali samo na tuxu) u narednim godinama :). Sva ta skijališta u Tirolu su po meni veoma dobra zamena sa FR skijalištima (ništa lošija, a u nekim stvarima i bolja :ok:): Zillertal (imaju i dobro pivo ;)), Solden, St Anton, Ischgl itd...

Samo da malo "popravim" review, pivo je vise nego dobro - usudio bih se reci odlicno!

boris
04.01.2011, 20:18
Nazalost Harakiri bio zatvoren tog dana kada je to skijaliste bilo u programu.Najvecu visinsku razliku u jednom spustu smo pravili iznad Kaltenbacha/sa 2500 na 620 m i to konstantno dobrim stazama sa dobrim nagibom.
Inace najvise mi se svidela Zillertal arena,zona oko Gerlosa.Dolomiti su prelepi ali i ovo je fantastican dozivljaj.Samo mi je zao sto sam glecer posetio po losem danu,sneg,magla a i naocare magle pa ga nisam dozivio u pravom svetlu.Kao i ti i ja se kanim u Ischgl i St.Anton....:ski:..mozda vec u martu.

A tu je i Harakiri :D, hvala Borise za review, Zillertal mi je na listi da ga posetim (u novembru smo bili - ali samo na tuxu) u narednim godinama :). Sva ta skijališta u Tirolu su po meni veoma dobra zamena sa FR skijalištima (ništa lošija, a u nekim stvarima i bolja :ok:): Zillertal (imaju i dobro pivo ;)), Solden, St Anton, Ischgl itd...

jopopo
04.01.2011, 20:18
Ja nisam nikada skijao u Austriji, samo u Francuskoj, a zelja mi je da idem bilo gde tamo da skijam, a izdvojio sam prihvatljivu ponudu za Schladming i to marta meseca.

Jedino sto me plasi je da li ce biti snega i kakvog kvaliteta, posto je skijaliste dosta nize u odnosu na Francuska skijalista (od 745 mnv do 2015 mnv) ? Ne znam koliko je pametno sad unapred placati i moliti se Bogu da ima snega i sve bude kako treba, znam da za manji novac mogu da uplatim skijanje negde u Francuskoj i da ne mislim na to, ali me Austrija i ovo skijaliste nekako privlace.

Kakva su vasa iskustva sa Austrijom u ovom terminu, da li se treba plasiti za sneg ili ne?

Godinama sam bio u SkiAmade oblasti (Wagrain, Altenmarkt) i nema problema sa snegom tj snega ima, staze perfektne. Nekada ako je preko nule ispod 1000m je lošije ali ti skijaj između 1900 i 1000m :) Uglavnom sam išao prva ili druga nedelja marta tako da nema brige. Ski sezona je do sredine aprila i to baš i to znači, da možeš da skijaš do tada.

Austrija je ozbiljna zemlja!!!

boris
04.01.2011, 20:20
da,da pio sam njihovo lokalno Zillertal pivo,pils mislim.Super je.