PDA

Pogledati punu verziju : Planet Bike Kritike/Pohvale



Shone Banderas
26.12.2005, 11:31
Pozdrav svima ,

Ovim putem zelim da vas obavestim da nikako ne ulazite u Planet Bike u Vojvode Stepe jer ce vas brutalno odrati. Naime pred vasim ocima menjaju cenu artikala tako sto dopisuju na postojecu cenu jedinicu ispred, sa ulicarskim ponasenjem "nema sanse da to kosta toliko".Pa jer to odnos prema kupcu.

dosta pljacke u Srbiji
Pozdrav nezadovoljni kupac:glavaozid

oddball
26.12.2005, 11:55
hvala na savetu. to je stvarno...
ostao sam bez texta...

Shone Banderas
26.12.2005, 11:57
Ma nema smilsla odnos kao prema stoci oderi i sutni,pa u drugoj drzavi bi se izvinuo i ponudio i kaficu

pop67
26.12.2005, 12:03
Ipak treba cuti i drugu stranu!

jovanitZa
26.12.2005, 13:47
auuuuu koje lopuze...

Planet Bike
26.12.2005, 17:45
Postovani gospodine Jovanovicu (kolege iz radnje su mi prenele da ste se tako predstavili),

Zelim pre svega da objasnim sta se to desilo u nasoj prodavnici u Vojvode Stepe 2, u subotu 24.Decembra.
Vasu verziju dogadjaja smo culi, red je da se cuje i nasa strana.

Razgledajuci po nasoj radnji, odabrali ste dasku Volkl Racetiger Jr. Sl u duzini 149cm i sa njom krenuli prema kasi. Kada Vas je prodavac obavestio da cena od 3.890.- dinara nije ispravna, i da prava cena iznosi 13,890.- dinara usledila je Vasa reakcija koje je bila sve samo ne civilizovana.

Culi smo Vase pretnje da ce “inspekcija da radi” i da Vi tamo znate odredjene ljude, da se stvar nece na ovome zavrsiti, da ovo ima samo u Srbiji, itd… Vas ton i nacin komunikacije je bio vrlo agresivan i nepristojan.

Ja mogu da razumem Vasu frustraciju, i zbog toga Vam se u ime Planet Bike-a izinjavam, ali mi nije jasno da niste zeleli ni da saslusate racionalno objasnjenje.

Kao prvo, na trzistu ne postoji skija za 3.890 dinara. Posebno ne najbolja ovogodisnja juniorska RACE skija iz Volkl programa. Kako mi se cini, Vi niste laik kada se radi o ski opremi, tako da Vase insistiranje da skiju kupite za 3,890.- dinara mogu da shvatim samo kao zlonamerno i koristoljubivo. Vecina drugih kupaca bi objasnjenje prihvatila kao razumno.
Predlazem da posetite inostrane web sajtove i proverite maloprodajne cene ovih dasaka.

Nas prodavac, koji sve i da je hteo, tu skiju nije mogao da Vam proda za 3,890.- dinara, jer ga zvanicna maloprodajna kalkulacija duzi za 13,890.- dinara, Vam je nudio na uvid zvanicnu ulaznu dokumentaciju, za sta niste bili zainteresovani. Svaku maloprodaju prate dokumenta kao sto su kalkulacije, trgovacka knjiga, fiskalni racuni, tako da nalepnica na artiklu nije jedino mesto gde se evidentira cena robe.
Predlazem da konsultujete bilo koga koji poznaje problematiku maloprodaje i proverite ove cinjenice.

I na kraju, Planet Bike se trudi da ima maksimalno fer i korektan odnos prema kupcima. Na Expo Zimu smo bili jedan od retkih prodavaca koji je svakom kupcu izdao fiskalni racun, a tu praksu imamo i kod rentiranja ili servisiranja ski opreme.
Proverite koliko drugih prodavnica ili servisa u gradu to radi.

Hocu da uverim Vas, kao i sve druge posetioce foruma, da smo mi kompanija orjentisana prema kupcu, i da ponasanje koje Vi opisujete jeste susta suprotnost nase poslovne filozofije.

Za sve dodatna pitanja, Vama i ostalim posetiocima foruma, stojim na raspolaganju.

Srdacan pozdrav,

Nikola Popadic
Sef maloprodaje
nikola.popadic@planetbike.co.yu

ski dude
26.12.2005, 17:51
Dobar fazon ,3980din. za dasku:kez:

oddball
26.12.2005, 18:33
sad smo culi obe strane...

raul
26.12.2005, 18:42
Shone Banderas:
Nisam bio tamo, i nisam vidio sta se desavalao, ali u potpunosti podrzavam "Planet Bike" i njihovo objasnjenje

Na osnovu ovog sto sam procitao jedino se moze zakljuciti da si slab poznavaoc ski opreme kao i njihovih cijena, kao i to da imas ono sto imaju mnogi pripadnici "balkanske rase" a to je pljuvacki i svadjalacki duh, kao i osjecaj da svi na ovoj planeti zive za to da tebe prevare. Tu je dobro poznata stvar da kad neko nesto kaze -a ako je to "nesto ruzno i ima veze sa ogovaranjam" svi ce sljepo podrzati njegovo misljenje.

Etiketa/cijena na proizvodima je cisto informativnog karaktera, i to je nesto sto postavlja i radi ljudska ruka, a to znaci da su greske/previdi moguce a u pravilu neizbjezne.

Ne ulazim u to da li je bilo drsko ponasanje sa njihove strane, ali za to ne mozes da optuzujes citav kolektiv i prozivati cijelu firmu. Ukoliko smatras da je prodavac/prodavacica postupila prema tebi nekulturno i nepravedno - onda pricas sa njihovim nadleznim a ne ovako kao sto ti radis.

Ps. Ne poznajem ni tebe, niti bilo koga iz te firme, cak sto vise - nisam nikad bio tamo i ovo je samo objektivan komentar.

Misko
26.12.2005, 21:19
@ Planet Bike, 100% ste u pravu, ok mislim cena jeste bila pogresno napisana, ali ako ste probali lepo da mu objasnite onda ne vidim u cemu je onda problem i zasto se covek tako poneo.

p.s. Jedno pitanjce da li biste izasli u susret sa nekom opremom da se odradi recenzija, tj. test koji bi bio okacen na sajtu?

Planet Bike
27.12.2005, 09:17
Dragi Misko,

Koliko sam ja upoznat, test skije za sledecu sezonu (06/07) ce nam stici ove nedelje.

Ski test za nase dilere cemo organizovati jednog vikenda u Februaru, jos uvek se razmisljamo o lokaciji.
Buduci da smo zastupnici Volkl / Marker / Scott programa za SCG i BiH, zelimo da testom objedinimo dilere iz obe drzave. Tacan datum i lokaciju cemo naknadno objaviti (verovatno Jahorina).

Ukoliko se bilo ko od posetioca foruma zatekne u tom periodu na planini, moci ce da testira bilo koju Volkl skiju (od rekreativne do originalne World Cup skije).
Sve skije su opremljene sa lako podesivim (DEMO) vezovima, tako da su Vam potrebne samo cipele.

Takodje cete biti u prilici da testirate Orion skije, koje se proizvode u Bugarskoj, u fabrici koja godisnje pravi 180.000 pari za Atomic. Mnogi koji su probali njihovu najbolju dasku (kombinacija drvo/carbon), bili su prijatno iznenadjeni.

Sto se tice pisanja recenzije na portalu, voleo bih da znam da li u SCG postoji neko ko se time bavi, odnosno ko je na neki nacin afirmisan i postao autoritet da testira i oceni neki ski proizvod. Ako neko takav postoji, molim da mi se javi, postoji mogucnost da mu platimo boravak i ski pass za vreme testiranja u Februaru, kao sto uostalom radimo za nase dilere.

P.S. Posle testa, skije ce biti prodavane u pola cene J

Srdacan pozdrav,

Nikola Popadic
nikola.popadic@planetbike.co.yu

Shone Banderas
27.12.2005, 09:38
:dziveli: Postoji nivelacija cena pa se radnja zatvori i izvrsi korekcija

Postovani Gospodine (vec peti od vlasnika koji mi se predstavljaju),naime kao prvo vasa gazdarica sa naocarima (barem se meni predstavila kao vlasnica radnje) me je ulicarski ohladila tekstom "nema sansi da to kosta toliko i pocela da dopisuje cenu na skijama.kao drugo u cestitioj drzavi postoji bar-kod ili broj artikla pa se stranka pozove na stranu pokaze se cenovnik broj artikla,duzina skija,marka skija pa se uctivo izvine i ako se ne razumem u dasku zeleo sam da kupim nesto za cerku pocetnika.Mogli bi da odstampate i neki katalog pa da i mi neuki procitamo karakteristike i cenu skije,ali vi to ne mozete posto svaki dan menjate cene (Vi mozete da predstavljate na forumu da je Stenmark vozio te skijie a ja se ne secam marke mozda su cak bile i Bugarke ili neka kineska roba da bi predstavili da ste high,ali verujte ima i mnogo boljih od vas u gradu koji prodaju opremu)
Zasto mislite da ne postoje i jeftinije skije? Mozda kod vas u radnji ne ali u slovenackim radnjama da. Uvek su imali povoljne cene za svaciji dzep.
Naime inspekcija mi je cak rekla da morate da mi date skije po ceni po kojoj sam ja ih doneo do kase,ali nisam ja covek koji ce da otima kao vi,i ne treba mene da optuzujte za to vec vaseg traljavog radnika koji nije svoj deo posla odradio kako treba, a vidi se da kod vas u radnji ima i drugih necistih radnji,jer neki ulaze na glavna vrata i kupuju a drugi ulaze sa zadnje strane i odnose skije na ledjima.Sami se zapitajte da li radite po zakonu. A fiskalni racun morate izdati ako se cak radi i o tetkici uWC koja ima prijavljenu radnju,tako da vi nama nista specijalno ne cinite mi placamo,vi prodajete

PS vasem punijem prodavcu koji je hteo da pomogne su se tresle ruke dok je pokusavao da nadje cenovnik u kompjuteru ali mu to nije uspelo,verovatno artikal nije ni bio zaveden


nezadovoljni kupac

Last edited by Shone Banderas : Today at 09:25.

Shone Banderas
27.12.2005, 09:41
ne mozes tako da razmisljas,da je neko iz kolektiva hteo da se izvine nepristojna prodavacica bi pozvala jednog od petorice vlasnika a neko bi se izvinuo.Pa cekaj covece ti kupujes za svoj novac i nemas razloga za strah zato i postoji inspekcija,ako moze da kazni prodavca eksera zasto ne bi i Planet Bike???

Planet Bike
27.12.2005, 09:43
Postovani Shone,

Zaista ne bih zeleo da ovu diskusiju nastavljamo preko portala.

Morao sam da reagujem, posto ste nasu kompaniju vrlo ostro napali i kvalifikovali kao nekorektnu i "lopovsku". Prihvatam da snosimo deo odgovornosti za incident i jos jednom se izvinjavam za nastalu situaciju. Verujte da nije bilo zle namere.
Ponasanje naseg prodavca u slucaju sam vec ispitao, ali ovo nije mesto da komentarisem moje daljne akcije po tom pitanju.

Bez obzira sta inspekcija kaze, moji prodavci skiju nisu mogli da prodaju po 3.890,- dinara, jer je stav vlasnika kompanije, da se uvek plati kazna koju inspekcija propise, a nikad ne pravi "kompromis" sa inspekcijskim organima ili kupcima koji "prete" inspekcijom.

Ukoliko ste jos uvek zainteresovani za kupovinu decije daske, spremni smo da napravimo specijalni popust i dodamo mali novogodisnji poklon uz skiju, kao gest dobre volje.

Treba samo da me kontaktirate, i stvar cemo resiti.

P.S. Zadnji ulaz kako ga pominjete, je u stvari gornji ulaz (na spratu), odakle vrsimo iznajmljivanje skija. Ljudi koji nose skije na ledjima su ih iznajmili, uz fiskalni racun i ugovor naravno.

Srdacan pozdrav,
Nikola Popadic

nikola.popadic@planetbike.co.yu

Shone Banderas
27.12.2005, 09:58
Gospodine Popadicu,
Zaista se pravi diler i svakako cemo ovu pricu zavrsiti pomirenjem i to zbog Vas kao pravog trgovca, ali ne moze u Srbiji da se covek procenjuje da li nosi na sebi radne pantalone ili colmar jaknu. Ne bitno je da li sam ja u dzepu imao mozda mnogo vise i od 200-300 evra,ali vama trgovci u vreme najvece sezone ne smeju da teraju kupce.Hvala vama na vasoj ponudi ali nisam ja ni u subotu dosao da bi vas prevario vec da bi iznenadio svoju cerku za novogodisnje praznike. Stoga ne zelim da vas ostavljam u ne raspolozenju, zelim vam svima Sretnu i uspesnu 2006 godinu.

P.S. Zeleo bih da me kontaktirate ako se javi inspektor i da pokusamo da ovo resimo bez pisanja prijave. OK moze greska da se desi svima
Pozdrasv Shone

Misko
29.12.2005, 12:01
Dragi Misko,

Koliko sam ja upoznat, test skije za sledecu sezonu (06/07) ce nam stici ove nedelje.

Ski test za nase dilere cemo organizovati jednog vikenda u Februaru, jos uvek se razmisljamo o lokaciji.
Buduci da smo zastupnici Volkl / Marker / Scott programa za SCG i BiH, zelimo da testom objedinimo dilere iz obe drzave. Tacan datum i lokaciju cemo naknadno objaviti (verovatno Jahorina).

Ukoliko se bilo ko od posetioca foruma zatekne u tom periodu na planini, moci ce da testira bilo koju Volkl skiju (od rekreativne do originalne World Cup skije).
Sve skije su opremljene sa lako podesivim (DEMO) vezovima, tako da su Vam potrebne samo cipele.

Takodje cete biti u prilici da testirate Orion skije, koje se proizvode u Bugarskoj, u fabrici koja godisnje pravi 180.000 pari za Atomic. Mnogi koji su probali njihovu najbolju dasku (kombinacija drvo/carbon), bili su prijatno iznenadjeni.

Sto se tice pisanja recenzije na portalu, voleo bih da znam da li u SCG postoji neko ko se time bavi, odnosno ko je na neki nacin afirmisan i postao autoritet da testira i oceni neki ski proizvod. Ako neko takav postoji, molim da mi se javi, postoji mogucnost da mu platimo boravak i ski pass za vreme testiranja u Februaru, kao sto uostalom radimo za nase dilere.

P.S. Posle testa, skije ce biti prodavane u pola cene J

Srdacan pozdrav,

Nikola Popadic
nikola.popadic@planetbike.co.yu


Tek se sad setih da odgovorim, sto se tice recenzije na sajtu mislim da je tako nesto moguce iako za sada ne postoji osoba koja je de facto autoritet za tako nesto, bar koliko sam ja upucen tako nesto u SCG ne postoji. Mislim da bi ski instruktori/treneri mogli dati sasvim dobru ocenu, a njih koliko sam ja upucen ovde ima. Znaci samo vi naglasite kad i gde je test demo opreme pa ako se neko sa skijanje.co.yu bude nasao na tom mestu mogao bi jedan review da osvane. Naravno ako ste i vi raspolozeni za tako nesto. Pozdrav.

CianiD
29.12.2005, 17:17
@ Planet Bike
Koja je oznaka Rossignol mekih cipela koje prodajete? Interesuje me jer sam upravo kod vas kupio te cipele (nemam nikakvih primedbi na ljubaznost i usluznost) pa bi zeleo da saznamnesto vise o njima.
Unapred hvala.

topp
30.12.2005, 17:02
Volkl je dizajnirao realno extra modele za ovu godinu, BS (ako sam dobro zapamtio) je perverzija! Planet Bike, imate li pomenuti model, ili neko drugi? Cini mi se da ste jeftiniji od izvesnog ski servisa koji prodaje volkl, nordica i rossignol opremu na brdu!!!

DrEkAvAc
30.12.2005, 19:33
ljudi iz Planet Bike su sve rekli...

Ne znači da se na drugim mjestima ne može naići na obmane, ali ovo sigurno to nije!
Vozdra

CianiD
02.01.2006, 04:17
ljudi iz Planet Bike su sve rekli...
Sem modela mojih cipela... :dontknow:
Nije strasno ne znati...

Planet Bike
02.01.2006, 12:44
@Cianid

Izvinite za kasnjenje, ali Nova Godina je, pa ne posecujem forum svakog dana. Sem toga, posto sam zaduzen za maloprodaju, mnoge stvari moram da pitam kolege iz nabavke, kako bih mogao da odgovorim.

SNB cipele su zaista proizvedene u Bosni, i to nije licenca Rossignola vec kako su mi objasnili "loan" posao. Fabrika u Bosni dobije sve komponente iskrojene, cak i kutiju, njihov posao je samo da cipelu sasiju, stave u kutiju i zapakuju.

O kom se modelu radi zaista ne znamo, posto je cipela kupljena sa stoka u Austriji, od jednog veletrgovca, na rasprodaji. Zato je i cena vrlo pristupacna. Verovatno je model bar 2 ili 3 godine star. Treba otici na net pa potraziti.

@Drekavac

Nije mi poznat model BS. Je li to bord ili su skije u pitanju? Bilo kako bilo, treba otici na www.voelkl.com (http://www.voelkl.com) pa pogledati ovogodisnju kolekciju.

Sta mi nudimo od zimske opreme mozete proveriti na http://www.planetbike.co.yu/main/catalog/catalog.asp

Sto se tice prodavnice na Banovom Brdu (Salto M) to je jedan od nasih dilera, cene bi morale svuda biti iste ...

Zelim srecnu Novu Godinu svim posetiocima foruma!

Nikola Popadic
nikola.popadic@planetbike.co.yu

CianiD
02.01.2006, 14:38
@ Planet Bike
Thanx na odgovoru. Resili ste mi jednu od dve misterije moje opreme... :D Gledao sam na netu ali nisam imao srece do sada... Cena je i vise nego pristupacna za novu cipelu pa nek traje i jednu sezonu bice OK (50e mi je baja trazio za polu raspalu polovnu cipelelu na expozim-u).

BTW...
Nemam nista protiv toga sto je cipela proizvedena u Bosni nego me je zbunilo postojanje dve markice sa oznakama porekla (nadao sam se da je ipak ona bosanska fake :D)
A da... Srecna vam svima nova 2006...
Jos jednom hvala.
Pozdrav.

Planet Bike
02.01.2006, 15:05
@ Cianid

Mislim da kvalitet i trajnost nece biti nikakav problem, tih cipela smo vec prilicno prodali prosle sezone i do sada nije bilo niti jedne reklamacije.

pozdrav
Nikola

2d2f
02.01.2006, 19:49
nisam mogao da nadjem na sajtu radno vreme tokom praznika pa bih Vas molio da ga istaknete ovde

Bata Bane
03.01.2006, 04:11
Pozdrav planetarcima:yay:

Planet Bike
03.01.2006, 08:07
@2d2f

Utorak (3. Jan) 12-19 h (samo Autokomanda, Nis i Novi Sad)
Sreda, Cetvrtak, Petak, - normalno radno vreme
Subota (7. Jan) - ne radimo

Pozdrav,

CianiD
03.01.2006, 20:42
tih cipela smo vec prilicno prodali prosle sezone i do sada nije bilo niti jedne reklamacije.

Nisam najbolje razumeo... Ja nisam dobio nikakvu garanciju...

Planet Bike
04.01.2006, 15:29
@cianid

Poseban garantni list za obucu nemamo, ali garantni rok je po zakonu 12 meseci.

Fiskalni racun je sasvim dovoljan, cuvajte ga...

Pozdrav,
Nikola

Bata Bane
05.01.2006, 00:18
@cianid

Poseban garantni list za obucu nemamo, ali garantni rok je po zakonu 12 meseci.

Fiskalni racun je sasvim dovoljan, cuvajte ga...

Pozdrav,
Nikola


Da li ste procitali privatne poruke koje ste dobili

pop67
05.01.2006, 14:15
Postovani gospodine Popadic,
Molim vas da procitate privatne poruke koje vam je poslao Bata Bane i uvazite javno ,intervencije SKI MANIJAKA oko resavanja vaseg problema nastalog na ovom forumu!Pozdrav,POP:yay:

miki_m
05.01.2006, 15:23
Za gospodu iz Planet Bike... nije bas tako kako kazete. Jeste logicno ali da li je i legalno? Napravili ste gresku sa cenom, i da, neko tu gresku treba da plati, a to sigurno nije kupac. Budite srecni sto ja nisam bio u pitanju jer bih sigurno zvao inspekciju a najverovatnije bi se nasli i na sudu, sa krajnjim rezultatom -- pogadjajte -- u koprist kupca.

Za neupucene - Zakon o obligacionim odnosima je vrlo jasan
--------------------------------------------------------------
Opšta ponuda

Član 33.

Predlog za zaključenje ugovora učinjen neodređenom broju lica, koji sadrži bitne sastojke ugovora čijem je zaključenju namenjen, važi kao ponuda, ukoliko drukčije ne proizlazi iz okolnosti slučaja ili običaja.

Izlaganje robe

Član 34.

Izlaganje robe sa označenjem cene smatra se kao ponuda, ukoliko drukčije ne proizlazi iz okolnosti slučaja ili običaja.

Dejstvo ponude

Član 36.

(1) Ponudilac je vezan ponudom izuzev ako je svoju obavezu da održi ponudu isključio, ili ako to isključenje proizlazi iz okolnosti posla.

(2) Ponuda se može opozvati samo ako je ponuđeni primio opoziv pre prijema ponude ili istovremeno sa njom.

Do kada ponuda obavezuje

Član 37.

(1) Ponuda u kojoj je određen rok za njeno prihvatanje obavezuje ponudioca do isteka tog roka.

(2) Ako je ponudilac u pismu ili telegramu odredio rok za prihvatanje, smatraće se da je taj rok počeo teći od datuma označenog u pismu odnosno od dana kad je telegram predat pošti.

(3) U slučaju da pismo nije datirano, rok za prihvatanje ponude teče od dana kad je pismo predato pošti.

(4) Ponuda učinjena odsutnom licu, u kojoj nije određen rok za prihvatanje, vezuje ponudioca za vreme koje je redovno potrebno da ponuda stigne ponuđenome, da je ovaj razmotri, o njoj odluči i da odgovor o prihvatanju stigne ponudiocu.

Forma ponude

Član 38.

(1) Ponuda ugovora za čije zaključenje zakon zahteva posebnu formu obavezuje ponudioca samo ako je učinjena u toj formi.

(2) Isto važi i za prihvatanje ponude.

Prihvatanje ponude

Član 39.

(1) Ponuda je prihvaćena kad ponudilac primi izjavu ponuđenog da prihvata ponudu.

(2) Ponuda je prihvaćena i kad ponuđeni pošalje stvar ili plati cenu, kao i kad učini neku drugu radnju koja se, na osnovu ponude, prakse utvrđene između zainteresovanih strana ili običaja, može smatrati kao izjava o prihvatanju.

(3) Prihvatanje se može opozvati ako ponudilac primi izjavu o opozivanju pre izjave o prihvatanju ili istovremeno sa njom.
-----------------------------------------------------------------

Drugim recima, gospodo iz PlanetBike, u momentu kad ste istakli cenu na proizvodu u radnji ucinili ste ponudu, koju je kupac prihvatio u momentu kada je krenuo prema kasi da izvrsi placanje. Od momenta kad je on uzeo robu u ruke, roba je NJEGOVA a vas he NOVAC koji vam on duguje do momenta placanja.

Vi naravno uvek imate pravo da kaznite odgovrno lice u vasem preduzecu na nastalu stetu, ali stetu za vasu neodgovornost ne moze da snosi kupac.

Bilo bi jako dobro kada bi svi prijavili sve ovakve slucajeve, kao i cuvene situacije kada ne dobijete fiskalni racun. Da, u tom slucaju pre nego sto date novac uzmite robu u ruke i prijavite inspekciji da ne zelite da platite shodno zakonu o fiskalnim kasama... da ne sirimo pricu dalje.

Mozda ce jednom i ova zemlja biti dovedena u red...

miki

Planet Bike
05.01.2006, 17:21
@Bata Bane i Pop

Dragi Pope i Bane,

Jos jednom Vam se javno zahvaljujem za akciju u vezi ovog thread-a i korisne savete.

pozdrav
Nikola Popadic

P.S. Nisam proveravao privatnu postu dok mi nije skrenuta paznja