PDA

Pogledati punu verziju : snowkiting



pan-da
25.12.2005, 16:46
Spoštovani,
na kratko bi vam želio predstaviti nov šport snowkiting ili kite skiing www.flyozone.com (http://www.flyozone.com) , www.pan-da-sp.si (http://www.pan-da-sp.si) molim,vas da pogledate ove linkove,i kažete mi kakve su mogučnosti kod vas da se takvo nešto razvije;ima li dobrih spotova,ima li dobrog vjetra,...etc,...
lep pozdrav iz Slovenije,
David

ThE_MaN
25.12.2005, 22:46
Vidiš baš me interesuje puno toga oko snow kiting-a. Letos sam baš na netu tražio da uzmem krilo ali za "Kite Surfing" pošto je na jezeru na kome sam skijao na vodi ili wake borodovao zabranjena upotereba motornih čamaca bla bla. I tako naleteh na par sajtova o SNOW KITING-u. I upalile su mi se uši. :obrvajedn

Vetra ima koliko hoćeš npr. Kopaonik. Ali kada su u pitanju planine, kod nas su vrlo šumovite pa me interesuje koliki bi trebalo da bude brisan prostor ili ti čistina da bi bez problema mogao da se vučeš ili ti Kite-uješ.:glavaozid


Javi mi se na mail nedbojsa@gmail.com:dziveli:

wlad
26.12.2005, 00:01
Ja imam kite za kite boarding / snow kite, do sada sam ga koristio za kite-blading (imam rucno napravljene "rolsule", duzine oko 80cm sa velikom tockovima na pumpanje + skijaskim cipelama). To mi je dobro kao zagrevanje preko leta, za skijanje na zimu :).

Zimus sam ga malo "vozio" na skijama, ali se uglavnom poklapalo dobro vreme za skijanje sa vetrom tako da sam snow kajting zapostavio skijanjem. Videcu da li cu ove godine imati vise vremena za snow kite, nadam se da hocu :).

U PG jako retko da padne sneg, ali ako bi ga imali idealno je mesto za snow kite, ima cesto vetra a ima jako mnogo brisanog prostora, ja kajtujem (na "rolsulama") na starom aerodromu...

pan-da
26.12.2005, 09:03
Zdravo,
no što se tiče spotova je to dvisno šta želiš,npr. za frestyle,skokove i trikove ti je dovoljen plac veličine kao fudbalsko igralište,ali ako očeš iztraživanja prirode,putovanja duboko u powder, onda naravno trebaš velik otvoren prostor ne nužno ravnico,bez električkih vodova etc.To je šport koji je vrlo povezan sa prirodom i stvarno omogučava iztraživanje i pustolovinu,...ako ima nekih planota bez šume,ili zmrznutih jezera gdje dosta puše vjetar,bilo bi dobro znati,...i,ako ima neki momak znanje i mogučnost da pripremi,organizira,neki trip onda bi to bilo stvarno odlično.
l.p.
David

ThE_MaN
27.12.2005, 17:35
Interesuje me prosečna brzina vetra kao i minimalna i maksimalna potrebna za kite.

I još predpostavljam da ti prodaješ kait-ove i opremu.

pan-da
28.12.2005, 06:06
Hm,pa zabava počinje negdje od 4m/s pa do negdje 17-18m/s najbolje ti je negdje od 6-9m/s,sve je dakako odvisno od izkušenosti,teže rider-a i kvadrature kite-a.
istina,ja sam ti zastupnik za OZONE,ali pre svega,meni se ne ide za goli marketing ili prodaju čez kosti.Svima nama u Ozone teamu ide se prvenstveno za promociju športa,koji je dapače u največjoj meri razvit sa strane Ozona.Neka onda rideri odluče,ko je najbolji.

wlad
28.12.2005, 14:56
Ozone jeste odlicna firma (i za Kajtove i za Paraglajdere), i ima dosta konkurentnu cenu posto sve proizvode u svom pogonu u Vijetnamu. Cini mi se da je jedan od lidera za kajtove flexifoil..

Inace, postoji predstavnik Ozone-a za Srbiju (ja sam ga kontaktirao u vezi Paraglajdera ranije, a verujem da preko njih mozes da uzmes i kajtove) i imaju odlicne cene, momci to ne rade zbog zarade nego promocije pg-a.

Contact: Cedomir Stankovic
Email: cedas@yubc.net
Tel: +381 (63) 370 772
Fax: +381 (11) 3230471

Pa probaj da ga kontaktiras, verovatno ce ti pomoci i u vezi kajtova...
(cene paraglajdera su i po 50% nize nego kod zapadnih prodavaca)