PDA

Pogledati punu verziju : nabavka iz USA



Marko_
06.08.2010, 19:05
Imam par informacija o ovome. www.viaddress.com je sajt koji se bavi posredstvom u kupovini iz US. Registracija je besplatna,a uz nju dobijes virtualnu adresu u USA koju koristis za kupovinu, kad obavljas kupovinu koristis tu adresu, paket stize viaddressu i oni prosledjuju tebi. Takodje ako imas problem sa karticom tj ako ne prihvataju tvoju karticu viaddress ce obaviti kupovinu umesto tebe bez provizije.

stekan
06.08.2010, 21:14
Vrlo interesantno! Marko, svaka čast!

S obzirom da ameri prilikom plaćanja PayPal-om prihvataju isporuku isključivo na adresu registrovanu na PayPal-u, treba provjeriti kako funkcioniše opcija da VIAddress posreduje u plaćanju.

Kako god, ovo se mora isprobati.

wlad
07.08.2010, 00:38
Marko_ da li si koristio usluge ove kompanije i kako si zadovoljan?

bobo
07.08.2010, 22:52
Ja sam prije godinu-dvije pokušao da kupim nešto u USA posredstvom sličnog sajta. Kalkulacija troškova slanja koju je sajt dao je, na žalost, pokazala da nije isplativo, bili su preskupi. Isti je slučaj i sa ovim sajtom, za paket sa odjećom težine 10 lbr traže 95$!

Flexon
07.09.2010, 03:27
vidjeo sam ovdje neki dan na domacoj tv ima neka domaca kompanija (koja ne znam) salje se preko njih kontejnerom od igle do lokomotive i cijene nisu izledale bas toliko strasne pa ako neko zna nesto neka napise
jer glavni zajeb sa kupovinom stvari iz usa je postarina

akole
07.09.2010, 23:52
jer glavni zajeb sa kupovinom stvari iz usa je postarina

I Carina + PDV

Postoji neki limit preko kojeg naplacuju i Carinu i PDV pa i to treba uzeti u obzir. Cini mi se da je sada 100€ ako se nevaram???

Mada sam ja i pored svega toga imao muke sa uzorcima po jedan komad a na racunu je pisalo da su uzorci i da da je cena proforme i da nismo duzni da platimo...