PDA

Pogledati punu verziju : Arlberg (St. Anton + Lech/Zurs)



wlad
25.04.2010, 19:50
Arlberg (http://www.skiarlberg.at/) brda/doline ;) pokriva jedan ski pass koji važi u svim skijalištima koje se tu nalaze. Mi smo bili ove nedelje tamo da zatvorimo (njihovu ;)) sezonu koja se danas završava, ova poslednja nedelja je obeležena kao "crystal snow" što podrazumeva jeftiniji ski pass (30EUR dnevni). Smestili smo se u St. Antonu a obišli skijališta St. Anton (što obuhvata St. Anton, Rendl, St. Cristoph, Stuben), Lech (Lech, OberLech) i Zurs. Kako je kraj sezone ujutru staze drže dobro a posle su "korisne" samo one od 2300m pa na gore. U svim navedenim skijalištima ima staza preko 2300m tako da je uživanje zagarantovano :ok:.

Gledajući statistike za ovu nedelju, tj. top 10 AT skijališta po visini snežnog pokrivača prvi na listi je bio Solden a za njim St. Anton sa 240cm snega na gornjim delovima skijališta. Koliko sam čitao nemaju problema sa snegom tokom cele sezone pošto pada u tim krajevima dosta.

Ono što je najupečatljivije što nam je obeležilo skijanje je utisak da su staze jako dobre i to je ujednačeni utisak - praktično nema loše staze, preko svake staze koje smo prešli, od plavih do crnih utisak je da imaju jako dobru i ujednačenu konfiguraciju. Staze dakle fantastične. Celu grupu skijališta bi mogli da podelimo u dve grupe, oko St. Antona i drugu grupu Lech/Zurs - dve grupe zato što su u okviru tih grupa skijališta povezana. Kolima se lako stiže do Zursa ili Lecha od St. Antona a onda dalje na skijama. Postoji i freeride ruta u jednom pravcu od Antona (vrha Valluga 2) do Zursa.

Pored toga što su staze odlične i što su odlično povezane i offpiste rute su odlično obeležene i sređene tako da nema problema :). Gledajući oficijelnu mapu skijališta moglo bi se zaključiti (pogrešno) da neke staze ili delovi skijališta i nisu najbolje povezani - ali u praksi je sve odlično povezano i sa svih krajeva se na druge krajeve prelazi lagano.

Takođe kapacitet za skijanje van staza, dakle za bordere i fat-skijaše ;) su odlični, po kalibru skija koje nose skijaši se to lako može primetiti, pola skija su široke, dobar deo twintip a po prodavnicama i rentalima (Intersport itd) se može videti mnogo freeride skija.

Do tamo smo putovali 10:30h, išli smo od NS preko Budimpešte, Beča, Salzburga i Inzbruka do St. Antona, to je oko 1140km i u vreme od 10:30h je uključen put, pumpe, HU granica (oko 30min čekanja prema tamo) i jedno rutinsko zaustavljanje DE policije (provera kola i dokumenata). Ceo put do tamo i nazad je autoput tako da je vožnja bez napora. Put od NS preko Karavanki je kraći možda jedno 50-60km ali je ovaj put brži/udobniji, od BG se već put produžava za još 80km pa se od BG ova ruta ne isplati.

I za kraj suma utisaka je da su mesta, skijališta, kapaciteti i skijanje fantastični, i svakako da ga treba posetiti još jednom u punoj sezoni...

I par slika za kraj...

wlad
25.04.2010, 20:19
Rendl:

4842

4843

4844

Lech:

4845

wlad
25.04.2010, 20:27
St. Anton / Valluga:

4846

4847

4848

4849

wlad
25.04.2010, 20:29
Zurs:

4850

4851

4852

Panzer
25.04.2010, 20:46
Po ovim slikama malo koga ima na skijalištu. Da li je to imalo uticaja na rad žičara, da su neke bile zatvorene i sl?

oggy
26.04.2010, 12:56
Jel to RX8 na nogama za cjelac? :D

wlad
26.04.2010, 21:42
@Panzer: sve staze su radile, poneka gondola/tanjir nije radio - ali to nije imalo uticaja na skijanje / rad staza (znači "višak" poneki nije radio). A jeste bila pustara :).

@Oggy: Neki dan sam bio sa Sethom, ali uglavnom RX8 - pošto smo išli po stazama, van staze nije bilo baš perfektno zbog vlažnog snega...
(dešavalo se i da sam menjao skiju u toku dana - prvi dan - pošto smo bili smešteni na dnu gondole - odma do polazne stanice)

Tadija_91
26.04.2010, 23:17
super slike, vidim da je i ovako kasno moguce dobro skijanje:ski:
PS ti wlade obidje pola Jevrope od kad su nam otvorili granice, svaka cast:ok:

wlad
27.04.2010, 00:33
Odlično je skijanje bilo, naravno da bi sigurno sneg bio bolji u sezoni, ali je zato vreme bilo :ok:.

Treba nadoknaditi propušteno ;) :D

barrcode
22.10.2010, 08:59
pošto mi je Švajcarska ispala prilično daleka za organizovanje skijanja, prvi sledeći na listi je kultni Sankt Ankton u kome nikada nažalost nisam bio.
Pošto idem sa ekipom u kojoj nisu svi sjajni skijaši, pitanje: da li je St. Anton rezervisan samo za sjajne skijaše? (pošto treba da napravimo proklete kompromise)

Grazer
22.10.2010, 09:17
Bio pre jedno 4 god 10 dana u St. Anton i St. Cristoph. Bio smesten U ski akademiji posto je ovo njima centar za edukaciju skijasku. Ski centar san snova ali verovatni i najskuplji tj najluksuzniji u AUT. Cini mi se da je 7dnevni ski pas eur350 a da ne pricam o smestaju dalje. Ja sam hvala bogu zahvaljujuci okolnostima zbog kojih sam gore boravio placao samo 100eur za citav centar.
Skijaliste je vise namjenjeno za bolje skijase i nije preporuceno pocetnicima. Staze uredjuju samo navece kad se zice zatvore te to pravdaju bas cinjenicom da je ski centar za bolje skijase. Staze su samo oficijalno obelezene ali ustvari ceo ski centar je jedna staza posto mozes da skija gde ti srce zeli jel je sve slobodno.Osim kad nesto zatvore zbog opasnosti od lavina a to se cesto desava.

Inace krcat je strancima, rusa tone i raj za off road i slobodnu voznju te za ski trekking

sas35bgd
22.10.2010, 10:54
http://www.skiarlberg.at/ost/english/index.html
U st. Antonu je skup skipas ali nije bas toliko koliko si napisao

wlad
22.10.2010, 14:47
Ski pass košta kao i u svakom boljem centru, dakle nije ništa skuplje (~220e za 6dnevni). Ne znam koliko su lošiji skijaši, ali ako su normalni rekreativci mogu da idu na većinu staza - ima strmih ali ima i dužih normalnijih. U Lech-u uopšte nisu prestrme staze - može svako da skija...

Grazer
22.10.2010, 15:01
Nisam puno slagao. Tad je bio 350 sad su spustili na 313

barrcode
22.10.2010, 19:11
hvala Wlad na odgovoru.

Gde si ti Grazer našao tih 313e / 7 dana nije mi jasno.
7 dana je 239e, što je u rangu sa centrima te veličine i renomea.

sas35bgd
22.10.2010, 19:36
Ako Grazer kaze da je 350 evra skipas bio 2006.god. a sad pojeftinio na 313evra, ne znam zasto mu ne verujete. Gospodin instruktor skijanja Grazer je bio tamo, i valjda ima tezinu njegova rec. Ja sam mu se izvinuo za losu procenu njegovog skijaskog znanja na temi „Malih skijaskih centara u Austriji“ , jer sam pomislio da nije napredan skijas.

wlad
22.10.2010, 20:06
Jeste 313e ali za 10 dana, ja obično gledam 6dnevni (koji je 212e), ili dnevni kada upoređujem cene (44.5e za Arlberg)...

Grazer
22.10.2010, 20:16
Pa ja celo vreme pricam o 10dnevnom

Panzer
22.10.2010, 20:25
Cini mi se da je 7dnevni ski pas eur350 a da ne pricam o smestaju dalje.

Grazer, napiši nešto tipa "Napravio sam grešku" i slično, a ne "ja svo vrijeme pričam o 10 dana...." ;)

Grazer
22.10.2010, 20:26
Ako Grazer kaze da je 350 evra skipas bio 2006.god. a sad pojeftinio na 313evra, ne znam zasto mu ne verujete. Gospodin instruktor skijanja Grazer je bio tamo, i valjda ima tezinu njegova rec. Ja sam mu se izvinuo za losu procenu njegovog skijaskog znanja na temi „Malih skijaskih centara u Austriji“ , jer sam pomislio da nije napredan skijas.

Da si edukovan znao bi da je St. Anton centar Austriskog skijanja kada je skola u pitanju. Tu se nalazi njihova poznata Ski Akademija gde skijasi iz cele AUT a i iz sveta dolaze na edukaciju da budu instruktori ili profesori skijanja. Oni su zaduzeni za razvijanje tehnike i za rad s reprezentacijom itd.

I da tamo sam ja svoj ispit uradio posto mi je bio obavezan na faxu te sam tako dozivio ski centar Arlberg na malo drugaciji nacin nego turisti koji dolaze gore tj saznao sam vise internih informacija.

Kaad sam ja bio februar 2007 kostao je ski pass 345eur tacno za 10 dana. Sad hvala bogu pametni ljudi pa spustili na 313 za razliku od nasih kretena koji samo dizu cene

Grazer
22.10.2010, 20:30
Grazer, napiši nešto tipa "Napravio sam grešku" i slično, a ne "ja svo vrijeme pričam o 10 dana...." ;)
U pravu si da :ok: Tu je greska uletela

sas35bgd
22.10.2010, 20:33
Ne vidim zasto mi repliciras-podrzao sam te.........

Grazer
22.10.2010, 20:34
Pa zato sto nacin na koji komentarises nimalo tako ne zvuci. Ali nema veze...:sm023:

Sapa
22.10.2010, 20:38
da tek sad citam ovaj post; drug Wlad bio u Svetom Anti; mashala, bravo ti ga, sa malim zakasnjenjem; steta samo sto si se sminkeriso na stazama mjesto da se natakaris Setha i prisljamcis se nekoj grupi koja ide u ozbiljan teren iza Valuge ;)

wlad
22.10.2010, 20:45
10x, bio sam sa obe skije, malo sa malom, malo sa velikom - a za iza Valluge nemere bez vodiča, moraš da ostaviš skije dole ako nemaš vodiča... A u to vreme su ekipe sve bile neke sa "dresevima reprezentacija" pa nisam bio za takve ekipe :D.

Onaj Rendl deo je super za offpiste, ma sve je super, nego sam tako "nabo" sneg na raznim mestima, a april mesec je bio pa ne mož' da biraš.

Sapa
22.10.2010, 21:11
10x, bio sam sa obe skije, malo sa malom, malo sa velikom - a za iza Valluge nemere bez vodiča, moraš da ostaviš skije dole ako nemaš vodiča....
ma wlad kad ode na skijanje onda stvarno ode na skijanje; ni lijveo ni desno nego pravo u Stanton. procito sam impresije, super zvuci;
mali offpistetopic
ovu pircu mi je ispricao moj lokalni prodavac skiopreme dok sam probavao pancerice; iza Valluge je sa prijateljem upao u lavinu; tj prijatelja odnjela, a on preteko(obojca prekaljeni offpistasi); nasao ga je sa odasiljacem, virila mu kaze samo glava iz snjega, iskopavao ga je vise od pola sata i nije ga iskopo ni pola..dok je stigla gorska sluzba...

a sad opet na vedrije teme :D

adwarf
18.02.2011, 00:30
Evo nesto jako zanimljivo iz St. Antona:
http://www.moving-pictures.de/v5/ugt_st_anton/index.php

hint: ukluciti full screen. ;)

Grazer
18.02.2011, 01:08
Ludilo. Kao u nekoj pucacini, samo cekam kad ce zombiji da izlete :)

adwarf
11.04.2011, 14:17
Slike iz St. Antona:
http://www.facebook.com/album.php?aid=104268&id=1029643510&l=941ba038de ;)

wlad
12.04.2011, 10:44
I? Nema utisaka, bilo loše? :D

adwarf
12.04.2011, 22:49
Hehe, lose, nego sta! :) Mrzelo me da pisem, kontam pitace neko ako ga bude interesovalo... ;)
Aj da probam sto krace. Put do tamo preko Budimpeste, uz dobar tempo negde oko nesto vise od 10h za tih (oko) 1200km. Nesto duzi put, ali nikakav napor jer je autoput bukvalno do ulaska u selo u kom smo bili smesteni (Pettnau). Cak smo videli tablu na kojoj pise da je za to selo potrebna vinjeta. :) Smestaj je bio odlican, privatna kuca, ali zapravo manji hotel, savrseno cist i uredan. Ovo selo je nekih 10 min od St. Antona, mozda i manje i autobusi savrseno funkcionisu i ima dovoljno linija i polazaka da se svako moze organizovati. U selu se nalazi i spa centar, koji je uglavnom za sve goste sela besplatan.
Sto se samog St. Antona tice, zaista sve pohvale, ali on je nama ostavio utisak kao najlosiji deo za skijanje, od svih koje obuhvata ski pass, a to su St. Anton, zajedno sa St. Christofom, Rendl, Stuben, Lech, Oberlech i Zurs. Naravno, to je daleeeeko od toga da je skijanje lose, nego je fora sto je tu najveca guzva, pa nije nemoguce da se na nekim gondolama ceka, pogotovo ujutru na gondolama u podnozju, dok je na Valugi uvek bila guzvi i cekalo se pola sata - sat. Poreg toga, mi smo uboli nedelju kad je u Austriji neki praznik, pa je bilo nesto vise ljudi nego obicno, ali u 90% skijalista to ne predstavlja nikakav problem, osim u uskim grlima, odnosno donjim delovima staza, koje vode do sela. Jos jedna stvar, koja je mozda nekome minus, je sto se staze u toku dana ne uredjuju, tako da se u donjim delovima pred kraj dana stvore prilicno veliki hupseri, pa je skijanje/bordanje otezano, ali se pravdaju da je skijaliste za ozbiljnije skijase, sto bez sumnje i jeste!! St. Christoph je u sklopu ovog dela i do njega se dolazi na skijama, dok je Rendl "preko puta", a Stuben nesto izdvojeniji deo, ali se takodje moze doci na skijama i tamo ima nekoliko jako dobrih staza, kao i pista za off. U ovom delu najbolji utisak na nas je ostavio Rendl, koji ima 10ak sjajnih staza, pretezno crvenih uz mnostvno sjajnih off road tura, nikada nije guzva, i tu se nalazi cuveni potez od vrha, vezuci nekoliko staza, ukupne duzine od oko 11,5km. Neverovatan dozivljaj! Takodje tu je i fenomenalan snow park, za one malo ekstremnije. Ono sto je karakteristicno za celo skijaliste je prostranstvo za off skijase/bordere i po statistici ima oko 130km obelezenih staza koje se ne uredjuju, ali je zapravo cela planina off pista, jer mozete da idete kuda god pozelite!
Drugu, fizicki odvojenu oblast, cine Lech, Oberlech i Zurs i tu smo skijali 3 dana. Do ovih skijalista ne moze da se dodje na skijama, osim u varijanti da se uzme vodic preko najviseg vrha, Valuge. Ali to nije problem, jer isto tako, autobusi idu redovno, a postoje i ogromni besplatni parkinzi u Zursu, tako da ni za kola nije problem. E ovde sam video ono o cemu svi pricaju, kada pominju Austrijska skijalista - definiciju uredjenih staza! Svaka staza je kao pista, siroka, utabana, ravna i bukvalno bez ijednog hupsera u bilo kom delu dana. Za bordere mozda su staze nesto tvrdje, ali se lako navici i takodje, postoji more off pista, tako da ima za svakog po nesto. Ono sto je interesantno za ovaj deo je Weisse Ring, tura koju obavezno treba obici, koja obuhvata 10-15 staza i nekoliko zicara, ali se kroz tu turu obidje cela oblast. Postoji nekoliko checkpointa i panoramnih platformi, pa je po lepom vremenu zaista uzivanje obici ovo!
Da sumiram, skijali/bordali smo tamo 8 punih dana, 2 oblacna i maglovita, ostali suncani, na preko 1,5m snega, nismo uspeli da obidjemo sve staze i delove, jer jednostavno ih je previse za toliko vreme, ali ovo sto smo obisli je cista desetka. Perfekcija i svakom bih preporucio da poseti Arlberg regiju, nece se pokajati sigurno. Ono sto je mana su cene, ne toliko smestaja, koliko vanpansionskih usluga i cena ski pasa od 270eur za 8 dana, koliko smo mi platili. :( Nije da ne vredi toliko, uz gomilu gondola, zicara, ski tunela, liftova i svega ostalog i uz podataka da su sve vreme sve staze i zicare radile, ali opet je malo puno za nase standarde. Cene se mogu delimicno ublaziti marketima kojih ima nekoliko u okolini, i po jedan u svakom od sela i cene u njima su ok.

Eto, sve u svemu, fantasticno! Ako nekoga zanima jos nesto, neka slobodno pita, a slike imate na linku iznad!

Pozz

ftj
13.04.2011, 15:18
Pokriva li taj skipass ischgl ili ne s obzirom da su mnogo blizu? Planiram sledeće sezone da posetim taj deo u varijanti 3 dana zermatt 4 dana st. anton/ischgl i posle toga mogu i da batalim skijanje :)

wlad
13.04.2011, 17:48
Ne pokriva, St Anton je u Arlberg regiji, a Ischgl u Silvretta regiji..

adwarf
13.04.2011, 22:42
Tako je, ne pokriva. Ali veruj mi, nece ti biti dosta 4 dana za kompletan St. Anton, naravno sa okolnim skijalistima, a nema smisla da ako si tamo ne obidjes sve to! Mislim na Zurs/Lech oblast! Takodje, na Rendl delu, iako mozda nema toliko puno staza, komotno mozes da provedes ceo jedan dan i da uzivas, a St Anton i Zurs/Lech su znacajno veci. Ski pass obuhavata nesto preko 300km staza! Poslusaj me, odvoji bar celu jednu nedelju i uzivaj ovde, sigurno ti nista nece nedostajati, imaces i previse vrhunskog skijanja, ako ga uopste moze biti previse! ;)

Rossignol 8s
14.04.2011, 13:13
Ne pokriva, St Anton je u Arlberg regiji, a Ischgl u Silvretta regiji..
Wlad, ako te ne mrzi, šta je bolje od ove dve regije? Zanima me pre svega kvalitet skijanja, infrastruktura pa sve ostalo.

Hvala

naravno, svi ostali (ne samo Wlad) su pozvani da prokomentarišu :)

wlad
14.04.2011, 13:53
Ne znam, nisam bio u Ischglu, nadam se da ću odgovoriti sledeće godine. Ali svi ti centri u tom kraju (Insbruk) su raj za skijanje, tako da je samo pitanje ukusa. Ono što sam čuo lepo o Ischglu (jedan deo skijališta je u AT a drugi u CH) je da je sve povezano i da se brzo obiđe, a onda gustiraš staze ostatak skijanja. Sa druge strane Arlberg nije povezan, tj. povezani su St Anton/Stuben i taj deo što se vidi na mapi, druga "grupa" je Lech/Zurs koji su povezani međusobno, ali iz StAntona moraš kolima do tamo (postoji off-piste ruta u jednom smeru ali samo uz vodiča je moguće ići njom) i sl. Jesu male razdaljine i ima ski busa, ali se mora pomenuti kao man(ic)a ;).

Gde god odeš provešćeš se super, pogotovo ako ubodeš dobar termin što se tiče vremena. Naravno St Anton je svetski poznat kao "meka" za offpiste/freeride. Obe regije "neguju" tradiciju apreskia, što se naravno uopšte ne oseti ako ideš van sezone (skoro sve je prazno).

I da, slažem se da se "ne isplati" ići na 3-4 dana, pošto su to veliki centri i može naravno da se "protrči" kroz njega za 4 dana, ali ni 6 nije dovoljno da sve delove izmeračiš :).

Što se tiče infrastrukture tu nisam imao zamerki nigde u AT, pa to važi i za ove centre, sve radi kao sat.

Rossignol 8s
14.04.2011, 14:32
Hvala puno na odgovoru, planiram dogodine (Zapadni) Tirol, tako da je svaka informacija dobrodošla!

SnowBeliever
20.12.2011, 13:18
Uffff...sad sam precesljao ceo topic.... Arlberg regija mi je favorit za neku sledecu kombinaciju,mozda pre nje Soelden....inace mi je tirol prica za sebe....

Rossignol 8s
05.03.2012, 14:44
Odmah iznad mesta su crne 35-25-22 WC staze. Dosta zahtevne, na par delova ima kontra nagiba, pa treba voditi računa sa brzinom. Pored njih su pitomije crvene 37 i 21. Do 10h nije bilo žive duše na stazama, koje su bile tvrde kao kamen. Pravi test za oštrinu kantni. Kada se počela stvarati gužva krenuli smo ka Valugi, tu smo potrošili nekih 15ak min na čekanje gondole. Vredelo u svakom slučaju. Kada je guzva postala osetna, uputili se ka Stubenu. Skijanje na Stubenu je bilo pravo uzivanje. Da li zbog starih žičara (dvoseda) ili zbog nečeg drugog, masa nije htela da ide tamo. Bez guzve, 4-5 crvenih staza solidne duzine, tragove ratraga smo viđali do pred kraj dana. Po mojoj proceni, nije bilo vise od 150 ljudi na celom skijalistu. A kada se pogleda na plavu stazu 17 (St Christoph) - mravinjak. Svima bih preporučio Stuben čim se počne stvarati gužva na Antonu. Cene hrane i pića u St Antonu slične kao u Ischglu (pivo oko 4e, pizze 8-10, bečka sa pomfritom 12-13e). U glavnoj ulici ima Hervis i Intersport sa više nego solidnim popustima.

Rossignol 8s
05.03.2012, 15:30
Zurs - mestašce između St Antona i Lech-a. Sa obe strane su staze. Kazu da se gospoda povukla iz Antona u Lech i Zurs, sto je verovatno istina, jer su ljudi skijasi nesto stariji (prosek 50god) nego u Antonu i Iscglu. Kao po pravilu, bez guzve do 10:30h. Staze na severnoj strani drze do pred kraj dana, na osunčanoj su pucale već oko 13h. Ako neko hoće prema Lechu, bolje da to uradi odmah ujutru, jer je povezanost Zursa i Lecha samo pomoću jedne dvosedešnice (Madloch) i lako se stvaraju guzve. Staze na Zursu su skoro sve crvene, standard sređene; predlazem za jutro gondolu i nekoliko voznji 7com. Obavezna literatura je voznja na Muggengrat vrh pa crvenom 10 nazad do parkinga. Odozgo je pogled za pamćenje.

Rossignol 8s
07.03.2012, 12:17
Zurs

http://s18.postimage.org/l6e271fft/DSCN5038.jpg

http://s15.postimage.org/teahbjk23/DSCN5048.jpg

http://s18.postimage.org/u974rt4kp/DSCN5051.jpg

http://s13.postimage.org/8jpv4z8s7/DSCN5071.jpg

Oskudica snega u St Antonu
http://s10.postimage.org/3pwx8in6h/DSCN5003.jpg

SnowBeliever
07.03.2012, 20:42
uuuu ova predzadnja slika...pfff...nemam reci.. :oppp balavim

sasacg
07.03.2012, 23:30
uhhhhh 'bem ti sunce,ovo ce morati da se overi naredne sezone,ako Bog da srece :ok:

D.I.M.
15.01.2013, 05:03
Recka, januar , 2013. :ok:

SnowBeliever
23.01.2013, 17:06
jedno pitanje, da li je neko mozda naisao na neku kucu (ferienhaus) za nekih 10-15 ljudi, na nekom zgodnom mestu u Arlberg regiji, naravno kontam da necu naci nista u nekim zgodnim mestima, samo nam je vazno da je pokriveno ski busom...ili neke preporuke za neka mesta gde traziti smestaj. Jedan primer, mi se sad pre neki dan vratili iz Soldena, imali smo kucu za nas 15, 8km od soldena za ukupno 1624eur plus taxe, po osobi izaslo 123eur

wlad
23.01.2013, 17:27
Neko je pomenuo Landeck nedavno pa smo mi rezervisali sada pored Landecka neki smeštaj, 2 krevetni apartman za 7 noćenja za 250eur (znači ta tvoja cena). Jedino što je ovo 30km, ali smo uzeli tu smeštaj pošto planiramo 3 dana Ischgl i 3 dana St Anton (a Landeck je jednako udaljen do oba skijališta).

SnowBeliever
23.01.2013, 20:16
dobra je to ideja, da uhvatite i ischgl i arlberg, nego mislim da je malo 3 dana za oba skijalista, ili mozda nije..
a kazi mi jel si upucen jel iz landecka ima neki ski bus za ischgl ili st anton?

bobo
23.01.2013, 21:14
Neko je pomenuo Landeck nedavno pa smo mi rezervisali sada pored Landecka neki smeštaj, 2 krevetni apartman za 7 noćenja za 250eur (znači ta tvoja cena). Jedino što je ovo 30km, ali smo uzeli tu smeštaj pošto planiramo 3 dana Ischgl i 3 dana St Anton (a Landeck je jednako udaljen do oba skijališta).

Ima li u toj kombinaciji neki zajednički skipass ili ideš na 3+3?

wlad
23.01.2013, 22:49
@SnowBeliever: već smo bili u Arlbergu ranije, tako da je ideja da iskijamo Ischgl a i da ponovo obiđemo St Anton (1 dan Anton, 1 Lech i 1 Zurs).. Ti centri su sa po ~200km staza i mogu da se obiđu za 3 dana, ne moraju sve staze naravno, samo najbolje :ski: Ne znam ima li ski busa iz Landecka, deluje mi (pre)daleko, mada ko zna, video sam na mapi da i iznad Landecka imaju neke žice.. Mi ćemo ići kolima, skije stalno u sanduku na krovu tako da je udobno skijanje (ne moraju da se nosaju skije).

@bobo: nema zajedničkog ski passa, barem da ja znam, to su 2 skijaške oblasti (St Anton je Arlberg, a Ischgl je Silvreta).

ftj
24.01.2013, 08:37
wlad kad ideš? Fino si napao ovu sezonu :dziveli:

ftj
24.01.2013, 09:12
p.s. ima autobus i voz od Landecka do St. Antona i vozom traje 22 minuta, autobusom 44. Mada ne znam može li se u voz sa pancericama i skijama.

http://fahrplan.oebb.at/bin/query.exe/en?ld=5&seqnr=1&ident=1d.028982166.1359014597&OK#focus

sasacg
24.01.2013, 09:18
wlad,cime se ti brate bavis kad si se ovako zahuktao sa udaranjem recki na sve moguce ski centre :yay::ski::ok:

wlad
24.01.2013, 11:00
Veza do St Antona je laka, Landeck je na autoputu koji povezuje Austriju i Švajcarsku, taj isti (auto)put prolazi kroz St Anton dakle vožnja Landeck-StAnton je po autoputu tako da se kolima brzo stiže (plus nema putarina zbog vinjeta pa se ne plaća dodatno i ne gubi vreme). Za Ischgl se ulazi u dolinu i ide običnim putem ali se ide dolinom tako da je lagan put (ne ide se na neke prevoje).

Inače kada se ide gore pomenutim autoputem usput jedini znak za ski centar je za St Moritz a vozite kroz AT i okolo gomila fenomenalnih AT centara :).

@Sasacg: ja se bavim programiranjem i ne moram da sam na odredjenom mestu (samo da imam pristup netu) ali se uvek potrudim da se otarasim što više posla pre sezone pa ako uspem onda ima više skijanje :ok:

Inače idemo 2 februara pa ćemo da bacimo neku fotografiju..

ftj
24.01.2013, 11:12
E pa vidimo se u Landecku :)

wlad
24.01.2013, 11:15
Mi smo izvan (još dalje od) Landecka ali se vidimo na skijanju, ako vidite NS table to smo mi :)

wlad
26.01.2013, 22:19
@ftj: ponesite lopate ako imate (ako ste skijaši) pošto su od petka najavili u Alpima velike padavine, za St. Anton su najavili:

petak: 15-20cm
subota: 15-20cm
nedelja: 45-50cm

novog snega naravno, mi ćemo prvi dan (nedelja) ići u St Anton, tamo tabaju staze posle zatvaranja žica i ne tabaju ujutru pre otvaranja bez obzira na padavine tako da će ceo centar biti off-piste skijanje :ok: Nadam se samo da neće biti previše magle..

ftj
27.01.2013, 13:14
Nadam se da greše i da će biti sunce :)

wlad
16.03.2014, 23:38
Da osvežim malo ovu temu pošto nije bilo postova evo godinu dana..

Prošle nedelje smo bili u Tirolu, četiri dana skijanja u četiri različita (i vrhunska) ski centra, u svim sam već bio pa sam znao šta da očekujem. Prognoza je bila sunce, sunce i samo sunce pa smo se uputili na put od 1100km i vredelo je :).

7 marta smo krenuli, putovali preko BP, Beča, Insbruka i smestili se u (selendri ;)) pod imenom Zams, nalazi se na 2km od Landecka (predgrađe) i sa Landeckom deli železničku stanicu koja se nalazi između (svakih pola sata ide voz do Insbruka a onda dalje gde treba). Smeštaj u pension-hotelu Haueis koji se nalazi u centru sela pored benzinske pumpe, noćenje-doručak u ovom terminu u dvokrevetnoj sobi je bio 30eur/osoba/dan.

Prvi dan skijanja (subota) smo otišli u (Serfaus)-Fiss-(Ladis), odlično skijanje, vreme (kao i svaki dan) sunce, blagi plus u sred dana ali sve staze dobre orjentacije odlično držale ceo dan - gužve slabo (mislili smo da idemo taj prvi dan u Ischgl - ali je gužva bila ogromna - kolona auta 10km pre Ischgla). Naskijali smo se za sve pare ;).

Drugi dan dolazimo u St. Anton, skijaša gomila ali gužve na žicama (osim na kabini Valuga) nema mnogo. Veći deo staza u samom St. Antonu nema baš najbolju orjentaciju kada je plus pa kako ne možemo da odemo na 2800m (Valluga) odlazimo u Stuben, tamo je hladnije, bolje orjentacije staza i skijamo veći deo dana - posle se vraćamo u St. Anton i skijamo / uživamo na stazama. Oko 4 idemo do apreski bara u dnu skijališta gde je bila živa muzika napolje i gomila ljudi, odlična zabava i usluga pa posle par sati silazimo na skijama do mesta i završavamo skijaški dan :).

Treći dan odlazimo u Ischgl, u Ischglu standardno gužva kod gondola za izvlačenje (novost je da prave još jednu veliku gondolu pored 3 koje već postoje), odlazimo gore i ceo dan skijamo na odlično pripremljenim stazama, na Iscghlu su staze odlično držale ceo dan i skijamo (pored pauze) do zatvaranja žica a onda spuštanje do dna skijališta u mesto. Na samom skijalištu ima gužve na par interesantnih žica u centralnom delu pa mora da se "beži" u drugi kraj skijališta. Samo skijanje je bilo odlično - jedina zamerka za Ischgl je da je previše popularno skijalište pa ima gužve.

Četvrti dan smo otišli na Pitztal glečer, sjajno skijanje, odlično vreme kao i cele nedelje ali veća visina pa su i staze u sjajnom stanju. Nema mnogo staza ali nema ni malo gužve a široke su staze pa je jurcanje po stazama bilo uživanje :ok:

Sve sam stavio u ovu temu da ne bi ostavljao kratke komentare u četiri različite teme...

wlad
16.03.2014, 23:46
Evo i nekoliko sličica:

13603

13604

13605

13606

13607

SnowBeliever
17.03.2014, 00:15
Svaka cast....iskusno sto se tice organizicije, nema sta...

plageton
17.03.2014, 16:42
Е мој Сноу... видиш с каквим предзнањем се иде у Аустрију. :)

SnowBeliever
17.03.2014, 22:56
a sta fali mom predznanju... :op za moje godine mislim da je sasvim korektno...haha

average
21.03.2014, 16:14
@wlad

Isti odabir skijalista kao i ja prethodne godine :)

Ali sve-sve isto, cak i redosled po danima

SnowBeliever
08.11.2014, 01:03
ima li neko neku preporuku za smestaj u okolini Arlberg regije, a da nije Landeck u pitanju... za nekih 8 ili vise osoba..nasao sa neku korektnu kucu u Strengen-u..ili da me uputite na neka mesta gde da trazim...naravno nesto malo povoljnije za nas obicne smrtnike, ne interesuju nas hoteli...

average
08.11.2014, 10:18
Landeck ti je kao igla šestara: gde god da pođeš zabošćeš vrhunsko skijalište :)

Kada budem išao u tu regiju, opet ću isto odabrati...

adwarf
08.11.2014, 18:55
Ako se dobro secam ovo je kuca u kojoj smo mi bili pre nekoliko godina i bilo je bas lepo. Nalazi se u Pettneu am Arlberg, koji nekoliko km od St. Antona, ali imas redovnu bus liniju koja vozi par minuta, tako da nije frka. Ima i malo skijaliste u samom mestu, ali je zanemarljivo.
http://www.st-michaeli.at/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=53&lang=en

SnowBeliever
08.11.2014, 21:47
Hvalaaa... Znam za ausyrijski fazob da je sve povezano ski busevima, cak budevi idu i iz Landecka koji je mnogo dalji

Rossignol 8s
09.03.2015, 14:36
Na red je došao Lech. Pre 3 godine smo skijali Anton, Stuben, St. Cristoph i Stuben, tako da smo ovaj put preskočili.
Lech - mesto kao sa razglednica, drveni hoteli, gasthausi,pansioni, nesto starija i bogatija klijentela. Dolazimo na parking, 50 m od žičare, sunčano ali na 1450 mnv -12c u 9 ujutru. Već preracunavam sta me čeka na 2400 mnv. Medjutim, srećom temperaturna inverzija, tako da me na vrhu čeka prijatnih -5c. Staze uglavnom crvene i plave, sa dosta prevojnica. Sto se priblizavaju mestu, sve su šire, a nagib taman za neki brzi veleslalom. Pošto je guzva oko podne postala nesnosna, hvatamo gondolu i bezimo na Warth Schröcken skijaliste. Pokazalo se kao pravi potez. Gondola ide 10ak minuta i tamo vas čeka 10-15 odlicnih, uglavnom crvenih staza sa obe strane brda. Guzve nigde, u redu nikad nismo čekali duze od 15/20 sekundi. Cela oblast je raj za offroad, helikopteri samo razvoze freeridere, sve litice su išarane. Ne mali broj ljudi stavlja skije na rame i put fascinantnih vrhova. Inače, posto su jedan dan bile obilne padavine, bilo je i lavina. Nazalost jedna 21godiššnja borderka nije imala sreće.

Rossignol 8s
09.03.2015, 14:40
http://i62.tinypic.com/jghz4i.jpg
http://i61.tinypic.com/2vd5lxk.jpg

http://i60.tinypic.com/294oq39.jpg
http://i61.tinypic.com/98shkx.jpg

Rossignol 8s
09.03.2015, 14:57
Warth Schröcken

http://i61.tinypic.com/afk315.jpg

http://i61.tinypic.com/28imaog.jpg

http://i62.tinypic.com/x4kg8k.jpg

ExBaker
11.01.2016, 21:31
Ustali smo odmah poslije 6 u želji da se što prije upišemo u neko od skijališta iz blizine. Prognoza nam je poremetila planove, pa smo umjesto Išgla krenuli u StAnton. U njemu je danas bila ubljedljivo najbolja situacija sa vremenom od svih skijalista u blizini. Parkirali smo se na parkingu odmah ispod tribine gdje je cilj trka svjetskog kupa. Momak koji radi na pariking ispostavi se da je iz Dervente, super korektan i preporuka da se malo proćaska sa njim. :sm004:
Krenuli smo odmah na Kapall i napravili par spuštanja blažim stazama da bi se zagrijali. Prvih 2 sata je vrijeme bilo sasvim korektno, bez padavina tako da smo mogli lijepo vidjeti i udaljene krajeve. Onda se navukla magla, a ubrzo zatim je počeo vjetar i snijeg. Prebacili smo se na Galzig dio i odskijali nekoliko puta Kandahar crnu stazu. Staza baš onako po meraku. Nije mnogo držala pa smo napravili pauzu u restoranu koji se nalazi na vrhu pored gondole na Galzigu. Cijene malo jače, ali supa i knedle odlični. Poslije smo par puta opet skijali Kandahar, pa se spustili i odskijali crnu 25. Sve u svemu dan za 3-,po onoj narodnoj „kako sam se nadala, dobro sam se udala“, jer su prognoze bile baš loše. Završili sa skijanjem nešto posle 14 časova. Neki drugari što su skijali u Koruškoj danas, nisu ni izlazili jer je padala kiša i nije se moglo nigdje mrdnuti.
Utisci o StAntonu pozitivni, ali ne na vrhunski. Da ne bude da smo neskromni, ali ipak nije na najvišem nivou. Sjutra Bože zdravlja idemo na neko od tih sa viših nivoa. Subjektivni utisci su praćeni sa vremenskim prilikama na skijalištu a one su danas bile hrđave...:)
Na kraju, da ne budemo štekare, evo slike otpremamo čim nam wifi bude jači.:dontknow:

Umalo ne zaboravih da kažem o kretenizmu koji smo ponijeli iz Podgorice. Vrlo neiskusno smo postupili tako što smo servis umjesto u Tirolu odradili u Podgorici. Radnja se zove Tempo, preko puta Delte. Prošle godine su Panzeru odradilo korektno servis, tako da ove godine sva trojica ponesosmo skije. Ali avaj! Ljudi, sa oproštenjem čoek nam se posro u skije. Mi nismo mogli da vjerujemo šta nas je snašlo kad smo u pauzi na Galzigu dali momku da nam ih servisira. Ja sam neke jade i skijao na početku, a ova dvojica su se mučila i svu tu muku stavljali na teret loše forme, nemanja skijaških dana ove godine, vlažan snijeg...Međutim, izgleda da taj neki koji je ranijih godina radio servis u Podgorici, to negdje radi na drugom mjestu pa nam se na skijama učio neko kome su to tek pete skije na servisu u životu. Nije nam žao ni tih 15€što njima dadosmo, a još manje ovih 30€ momku koji ih vrhunski sredi, nego nam je žao što početak dana ne skijasmo sa takvim skijama. Jes malo off tema, ali eto, možda nekom i bude koristilo iskustvo. U svakom slučaju, tražićemo od Tempa novce nazad, upravo zbog izgubljenog užitka.

adwarf
02.06.2016, 17:04
Od sledece sezone (2016/2017) poslastica za sve ljubitelje ove regije. Spajanje kompletne regije vezom izmedju Zurs-a i Stubena:
http://www.flexenbahn.ski/en/first-cableway.html

wlad
02.06.2016, 21:32
Super :), ukupna investicija za te 4 žice je 45 miliona EUR :hair:

christofer
04.01.2017, 00:57
Odlicna vest. Taman da se ove godine malo nesto novo provoza :). Jos malo pa u Arlberg opet. Uglavnom sam se drzao delova koji su spojeni zicom iz mesta gde odsedam, nije mi se cimalo kolima ali ovako se regija znacajno umrezava i prosiruje broj staza.

adwarf
23.01.2018, 17:37
Ima li ovde medju forumasima nekoga ko dobro poznaje Arlberg regiju i lokalne puteve? Rezervisao sam smestaj u Holzgau i, nazalost, pre neki dan naleteo na info da je put od Warth-a do Lech-a zimi zatvoren. Taj info sam proverio na nekoliko mesta i stvarno stoji da je tako zbog velike visine i rizika od lavina, ali me zanima da li neko ima info iz prve ruke da li je to stalno ili kad su uslovi stvarno takvi da postoji rizik? Mi idemo pocetkom marta, pa me zanima da li postoji sansa da tad ipak bude otvoren put?

Drugo, ako jeste zatvoren da li ima neka alterantiva osim ove koju mi google maps nudi od ~140km (preko Bludentz-a ili pored Zugspitz-a) (umesto originalnih 45 kada je put otvoren :( )

Trece, ako jeste zatvoren, koliko ste skijali Warth i deo i da li je izvodljivo skijama u jednom danu odatle doci do St Antona i nazad? Prosli put kada sam bio skijali smo zasebno ove delove, veza Stuben/Rauz nije ni postojala, a cini mi se ni Warth/Lech i davno je bilo pa nemam jasnu predstavu koliko je to sad izvodljivo ili ne.

https://www.google.rs/maps/dir/St+Anton+am+Arlberg,+Austria/Holzgau+40,+6654+Holzgau,+Austria/@47.3032946,9.9678966,10z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x479cb0607e5a9e 05:0x91c94663dc22ad8f!2m2!1d10.2681786!2d47.129634 6!1m5!1m1!1s0x479cbdacff66800d:0x213bb75b47fb807f! 2m2!1d10.3425133!2d47.2592394?hl=en

Unapred hvala!

ExBaker
24.01.2018, 07:26
Ima li ovde medju forumasima nekoga ko dobro poznaje Arlberg regiju i lokalne puteve? Rezervisao sam smestaj u Holzgau i, nazalost, pre neki dan naleteo na info da je put od Warth-a do Lech-a zimi zatvoren. Taj info sam proverio na nekoliko mesta i stvarno stoji da je tako zbog velike visine i rizika od lavina, ali me zanima da li neko ima info iz prve ruke da li je to stalno ili kad su uslovi stvarno takvi da postoji rizik? Mi idemo pocetkom marta, pa me zanima da li postoji sansa da tad ipak bude otvoren put?

Drugo, ako jeste zatvoren da li ima neka alterantiva osim ove koju mi google maps nudi od ~140km (preko Bludentz-a ili pored Zugspitz-a) (umesto originalnih 45 kada je put otvoren :( )

Trece, ako jeste zatvoren, koliko ste skijali Warth i deo i da li je izvodljivo skijama u jednom danu odatle doci do St Antona i nazad? Prosli put kada sam bio skijali smo zasebno ove delove, veza Stuben/Rauz nije ni postojala, a cini mi se ni Warth/Lech i davno je bilo pa nemam jasnu predstavu koliko je to sad izvodljivo ili ne.

https://www.google.rs/maps/dir/St+Anton+am+Arlberg,+Austria/Holzgau+40,+6654+Holzgau,+Austria/@47.3032946,9.9678966,10z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x479cb0607e5a9e 05:0x91c94663dc22ad8f!2m2!1d10.2681786!2d47.129634 6!1m5!1m1!1s0x479cbdacff66800d:0x213bb75b47fb807f! 2m2!1d10.3425133!2d47.2592394?hl=en

Unapred hvala!@adwarf ovo je fotografija on d fejs of d plejs od prije 2 dana.
Put je zatvoren i dok je god snijeg veliki samo 'tica moze direktno L-W.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180124/74357893edcca2cde1b490bed7b5b956.jpg

adwarf
24.01.2018, 09:50
Hvala za info.

Video sam i na gmaps i na viamichelin da je nekoliko deonica u regiji trenutno zatvoreno zbog snega i opasnosti od lavina. Zanima me da li se moze nadati da ce u martu put da bude otvoren, tj da li imaju nesto u fazonu "od tad do tad sigurno ne radi, a mimo toga zavisno od uslova"? Ili da odmah prestanem da se nadam i izucim sve vezne zice i bus linije (sto sam vec uradio) :)

wlad
24.01.2018, 10:21
Za St Anton, tj. u tom delu u sezoni prosečno padne do 11m snega. To je karakteristika, zato je poznata po freerideu i verujem da je verovatnoća da u martu radi taj put minimalna.

Kraj aprila sa kristalnim snegom je kraj zimske sezone pa verujem da za to vreme ne čiste prevoje koji nisu u planu zimskog čišćenja...

adwarf
06.10.2018, 13:37
Ostao sam duzan izvestaj o drugoj poseti Arlbergu, nakon 6-7 godina obilaska ostatka Austrije, pa evo par informacija, za one koji ce se uputiti u ovaj region. Kao sto je bilo reci u prethodnim komentarima, ako ste smesteni u Lechtal dolini, odnosno "sa druge" strane Lech-a, manje vise ste u problemu :). Prvo, put do tamo je dosta tezi, duzi i vise se ide regionalnim putevima, nego kada se ide na St Anton. Drugo, put izmedju Lech-a i Warth-a zaista ne radi cele zime, bez obzira na stanje sa snegom (a uvek ima snega). Kolima mozete da idete samo do Wartha pa odatle da hvatate vezi sa ostatkom regije, preko jedne dugacke gondole koja ide kroz dolinu. Ta veza je ok i u praski dokazano da je moguce skijati celu regiju u jednom danu. Jedan dan smo krenuli ujutru i oko 12-13h pravili pauzu na vrhu Rendl-a. Mana je sto na tom putu imate dosta voznji zicama, dosta skidanja skija/bordova, poneko sidro illi alterantivu voznje gradskim busevima izmedju Lech-a i Zurs-a. I naravno, uvek postoji pritisak da se moras vratiti do parkinga u Warthu na vreme, jer ako zakasnis na poslednju vezu izmedju Lech-a i Warth-a jedino sto ti preostaje je da prenocis tamo ili da ides 130-140km okolo nekim taksijima, busom ili cime vec, sto nisam smeo ni da pitam koliko kosta :) Zbog svega toga, svede se skijanje na to da najveci deo dana skijas Lech, da samo na kratko "skoknes" do St Antona i vec polako kreces nazad, sto je steta kada je u pitanju regija kao sto je Arlberg.

Nova veza je odlicna i stvarno olaskava prebacivanje izmedju Zurs/Lech dela ka Stubenu i St Antonu. Jedina mana je sto na putu ka Stubenu jos uvek nema staza (ne znam da li je u planu) ali bilo bi lepo da se odatle spusti skijama do sela. Prednost je sto je pogled iz te gondole neverovatan. Drugo je sto vas u povratku ka Zursu ceka jedna uska i za moj ukus losa staza, pa sam se i tu cesce spustao gondolom. Verujem da ce to sredti i prosiriti u narednom periodu. Bitno je da postoje zice. Prebacivanje busom traje duze, a i taj bus se dodatno placa, be obzirana ski pas, za razliku od onog izmedju Lecha i Zursa. Cini mi se da je bio 3-4e

Najveca zamerka ove godine mi je bila na uredjenje staza, sto je stvarno neverovatno za Austriju. Ruku na srce, imali smo ceste padavine, ali cak i najmanji sneg u toku noci je uzrokovao da sutra staze vec oko 10-11 budu toliko razrovane i u hupesrimma da je cak i naprednim skijasima bio pakao za skijanje i rizik od povreda ogroman. I to je bilo tako u bukvalno svim delovima skijalista osim na nekoliko sirih plavih staza. Od 7 dana imali smo jedva 2 sa stazama u dobrom stanju dobar deo dana. Ostatak je bio izbegavanje hupesera.

Uglavnom, da rezimiram, ne treba biti smesten u delu oko i ka Warthu, treba imati srece sa vremenom i treba odvojiti neesto vise para u odnosu na ostatak Austrije i bice sve super :). Bez obzira na to sto zbog svega navedenog nismo na pravi nacin izgustirali celu regiju, Arlberg garantuje ozbiljno skijanje, sa ozbiljnom infrastrukturom, dobrom konfiguracijom terena i dobrim stazama, predivnim predelima, ali sada nakon dosta odskijanih delova Austrije, ipak bih za nijansu prednost dao drugim okolnoim skijalistima (Ischgl, Soelden, Serfaus..)

Par slika
1680116802168031680416805

adwarf
06.10.2018, 13:38
Pogled iz nove gondole koja vodi iz Zursa u Stuben
16806

16807

Gondola koja vodi iz Wartha u Lech
16808

Zurs
16809

sas35bgd
21.01.2019, 17:40
Jel neko imao iskustva, da poveeze Ischgl i St Anton. Mi smo smesteni u Kappl i planiramo Ischgl i St Anton da kombinujemo. Nadam se da ima objedinjen skipass i da nije problem tih 30tak km koliko je razdaljina

marbik
21.01.2019, 17:51
Koliko ja znam nema objedinjen ski pass. Svaka dolina je poseban ski pass. Kolima je blizu, ali ako si 6 dana na skijanju mislim da nema potrebe da kombinujes sem ako bas zelis jer su oba skijalista ogromna. Pogotovo St. Anton i vise nego dovoljno sa 6 full dana skijanja da ti nikad ne dosadi.

sasacg
21.01.2019, 19:29
Jel neko imao iskustva, da poveeze Ischgl i St Anton. Mi smo smesteni u Kappl i planiramo Ischgl i St Anton da kombinujemo. Nadam se da ima objedinjen skipass i da nije problem tih 30tak km koliko je razdaljinaAko ste u Kappl-u,ski pass vam je za Ischgl,Kappl i See....Generalno,pored Ischgla vam nece padati da pamet da se vozate :-) Ja bih ostavio St.Anton-Lech-Zurs za neki sledeci dolazak :ski:

adwarf
22.01.2019, 23:55
Nema objedinjen ski pas, to su dve odvojene regije i skijaske i administrative (Vorarlberg i Tirol) i za svaku od njih imas regionalne ski pasove (Ski Arlberg (St Anton, Lech, Zurs, Warth..) i Silvretta (See, Kappl, Ischgl...). Zavisi gde ste smesteni, ali ako ste negde blize Landecku (See, Kappl..), onda su vam i St Anton i Serfaus i Ischgl jako blizu i izvodljivo je skijati sve to, ali se slazem sa ostalim da je svako pojedinacno sasvim dovoljno za 6-7 dana.

Neke od varijanti multi resort ski pasova:
https://www.superskicard.tirol/en/super-ski-card-ski-regions-kitzbuhel-alps-salzburg-ski-network.html
https://www.tyrol.com/things-to-do/sports/skiing/ski-pass