PDA

Pogledati punu verziju : Bansko parking - nikako mi nije jasno



goranvu
19.03.2010, 14:25
Čitam o ovome, i nikako da naiđem na potpuno preciznu informaciju koja mi je bitna. Taj parking što se plaća 4 eur, gde je? Kraj gondole na kraju naselja, ili gore negde kod žičara (čitao sam da je moguće do gore otići kolima)? Da li dakle mogu da izbegnem čekanje gondole tako što ću otići kolima do skijališta i platiti 4 eur? Ili je u naselju takva gužva da je čak taj parking kod gondole 4 eur?! Ne bi me ni čudilo jer je "platen parking" bugarski glavni brend.

Da li ima lokalaca koji sačekuju i "spopadaju" posetioce nudeći privatni smeštaj? Meni bi to odgovaralo, možda ima šanse da u aprilu nađem smeštaj za 8-10 eur. Ima li? Pošto idem kolima odgovarala bi mi i obližnja sela.

sasacg
19.03.2010, 15:07
Mozes kolima da odes skroz do zicara i pretpostavljam da je taj parking 4e,jer nisam video neki poseban parking blizu gondole

trendo
19.03.2010, 16:40
Parking je veliki, ne mozes ga promasiti, tik uz polazne stanice gondole, a tamo i vadis ski pas.
Parking se placa na ulazu istog i kosta 8 leva za sta dobijes i fiskalnu, samo nemoj da promasis ulaz. Tacnije ulazi se sa donje strane a izlazi sa gornje, razmak gornje donje strane 5metara
Kolima mozes i do Siligarnika a i do Banderiske poljane (gde je gornja stanica gondole) i cuo sam da je tamo parking 10 leva (5evra)
Smestaj ne bi trebalo da imas problema da nadzes u samo Bansko u manjim hotelima za pristojne pare, a ima ih dosta.

goranvu
19.03.2010, 21:52
Hvala na odgovorima, ali zar nije malo čudno da je razlika u ceni za parkiranje dole i gore samo 1 eur? Ili gore ima jako malo parking mesta, ili je to mnogo više od 5 eur. Mislim ko je lud da plaća samo 1 eur manje, a mora da čeka na gondolu i po više od pola sata?
Na mapi se ne vidi oznaka za parking nigde osim dole kod gondole.

sasacg
20.03.2010, 01:53
Gore ne postoji pravi parking,vec se ljudi parkiraju sa obe strane puta,ali ima dovoljno mesta za prolazak,bar je bilo polovinom februara,pretpostavljam da je sad jos bolja situacija.Ovo vazi za Banderisku poljanu,tj. gornju stanicu gondole,ne znam kako je na Siligraniku...

goranvu
01.04.2010, 17:20
Bio i video. Gore ne može ni da se prođe kolima bez plaćanja 10 leva, a onda se parkiraj gde hoćeš. Krenuo ja sav srećan, kad ono taman pred kraj, kod te neke poljane sa asfaltiranim platoom za parkiranje, izleću dvoje pred mene, u službenim odelima.
Ne znam kako je u sezoni, ali blizu početne stanice gondole ima divljeg parkinga na pretek, na blatnjavo-kamenom terenu, a oficijelni parking zvrlji skoro prazan.