PDA

Pogledati punu verziju : Testiranje Atomic-a i Salomona na Kopu 14.03.



alex_kv
16.03.2010, 23:20
Samo kao informacija za sve forumase, da ukoliko planiraju da kojim cudom testiraju ubuduce proizvode ova dva brenda, koje predstavlja beosport, moraju da ponesu, sem licnih dokumenata i 500 evritja.
:sm022:
samo se pitam da li je mozda jos neko od vas naisao na takvu budalastinu bilo gde sem kod nas.:ski:
Izgleda da su im sluzbenici extra trenirani da prepoznaju prave kupce, za mene sam siguran, ubuduce cu ih zaobilaziti u sirokom luku.
Ako je iko doziveo nesto slicno, molim da podeli to samnom, mada cisto sumjam.
Pozzzzzzz:sm004:

Flexon
17.03.2010, 03:45
sta to znaci moras kupiti skije prije testiranja :dontknow::sm022::dontknow::sm022::dontknow:

Tadija_91
17.03.2010, 09:14
pa kao ti se svide da ne moras da se vracas po novac ;)
stvarno su genijalci

pedja5
17.03.2010, 10:30
Akcija je trajala od 10.-14. marta od 10h svakog dana.
Kad god sam pitao da li mogu da probam neki od modela odgovor je bio nemamo duzinu za Vas, dodjite kasnije menadzer nije tu, sve su rezervisali klubovi, pozovite posle 13h.
Da su mi bar trazili depozit, nego cak ni to...

DRAGON
17.03.2010, 10:46
Pazi, oni kao generalni uvoznik imaju obavezu da organizuju taj test, a pretpostavljam da odredjeni broj test skija dobijaju dzabe ili po jako povoljnim cenama.

Tako da im se ne isplati da se te skije mnogo drndaju, jer je vecinu vec rezervisala odredjena njihova ekipa u pola cene ili jos manje. A moguce je da se takve skije, koje recimo sacuvaju na testu, servisiraju i prodaju kao nove u radnji.

Koliko znam, trebalo bi da ostavis neki dokument i da onda imas pravo da testiras skije. Kakav crni depozit?

Ne bi bilo lose poslati jedan mail Atomicu i Salomonu...

Flexon
17.03.2010, 11:47
to su reklamni produkti koi se dobijaju djaba od kompanije
i poenta cijelog experimenta je ta da skije oproba sto vise ljudi
da se ne stede da budu uvijek besprijekorno naostrene i servisirane
tako da svako moze da uvidi prednosti produkta u ovom slucaju
(atomic i salomon) jedino kod nas je svrha istih da se napravi sto veci profit prodajom istih jebes musterije i testiranje
definitivno od istih nebih kupio nista sramota

wlad
17.03.2010, 18:04
To se zove ciganija, najbolje bi bilo da neko pošalje mail atomicu/salomonu...

andrijapajic
17.03.2010, 19:04
O Srbijo medju sljivama! Elan je takodje organizovao testiranje tih dana, ja sam isprobavao Vertigo snowboard i jedino sto su mi trazili je bio dokument, vozio, vratio, nikakv problem. Hteo sam da probam jos neki freestyle, ali stvarno u tom trenutku nije bilo duzine za mene (imam 115 kg), a kasnije sam se zaigrao po planini pa zaboravio da se vratim i vidim da li je sta vraceno, no to vec i nije bitno. Ali mi je jasnije zato oko Atomicovog stand anije bilo nikoga uglavnom sve vreme...

alex_kv
17.03.2010, 22:39
izgleda da je dragon u potpunosti u pravu, oni su u obavezi da organizuju test, ali nas gledaju kada se tamo pojavimo u fazonu " samo su nam ovi smaraci falili"
to je prava ciganijada, do duse oni izgleda da misle da su bogom dani da mi kupujemo nesto kod njih, ali sva je sreca da nismo i da cemo sve manje biti...
najgore u svemu tome je sto bi se mozda i odlucio da kupim nesto nakon probe, sada cu i sigurno da promenim marku, sada imam salomon, razmisljao sam da ponovo pazarim, ali cu sigurno uzeti drugu marku...
mogli su lepo da naprave pricu, uzmes skije i ako ti se svide ti ih kupis, pa i rentiranje bi im platio, ali takvu neljubaznost nisam odavno sreo...
neka se oni lepo vozikaju sa ortacima, a ja znam i bez njih sta cu sa svojim evritjima:-)
poslao sam e-mail beosportu, ne odgovaraju, ne znam zasto ali me to i ne cudi!
saljem i salomonu i atomicu, samo da negde iskopam adrese, ako neko zna neka posalje.
u svakom slucaju hvala na podrsci, ali sam bas bio razocaran takvim odnosom prema kupcima... ne daj boze nekom u usa ili po evropi da se desi ovako nesto... ali izgleda da smo i mi po malo saucesnici u svemu ovome, sve dok im dajemo novce...
pozzzz

alex_kv
17.03.2010, 23:15
Atomicu je poslat e-mail;-)
za salomon molim pomoc, nigde im nema e-maila...
pozzzz

hehehe
18.03.2010, 07:55
Ako si poslao Atomicu, dovoljno je. To je ista firma.

dejan
18.03.2010, 10:26
Da i ja dodam svoje iskustvo sa "probanja" atomic i salomon skija u organizaciji beosporta. Zatrazio sam da probam 1 atomicove skije pri tom su se neckali i dvoumili pa su me zatim poslali u servis koji je bio iza standa da ostavim licnu kartu, zena i dete (6 god)su ostali kod standa da me sacekaju a ja da napravim jedan krug i da idemo u apartman. Kad sam ostavljao LK insistirali su da skinem slem kako bi me videli sto bolje...potom se povela rasprava da li je moja licna karta pouzdan dokument i bili sve vreme podozrivi i neljubazni. Namestajuci vezove momak zaposlen na standu me je pitao da li ce oni (zena i dete) ostati tu dok ja budem probao skije!!! Ocigledno im nije bilo dovoljno sto sam pri "rigoroznoj" proceduri ostavio licnu kartu, br tel i skoro nove (skijano dva dana sa njima) supershape magnum koje su mi do tada bile na nogama. Tada sam video da definitivno nisu cista posla i odlucio sam da odustanem od "testa" koji su mi pri tom ogranicili na 30 min iako je do zatvaranja zica bilo sat vremena (mozda nisu znali da rade do 16 i 30). Otisao sam zbunjen i upitan da li im mozda prosedi prof., zaljubljenik u skijanje od malih nogu u svojim 40 tim deluje kao sumljivo lice.
U prvi mah sam mislio da se pozalim mail-om beosportu ali sam odustao jer su valjda oni beosport pa mi je delovalo bez veze sto je bila ispravna odluka jer se (i na osnovu ostalih postova) ocigledno radi o zoni sumraka trgovine, marketinga, poslovnosti i pre svega ljudske korektnosti ljudi koji cine beosport. Na kraju krajeva njima oglavu, jer pamet mozda mozemo i izmeriti ali je izgleda istina da je ljudska glupost neizmerna.

Izvinjavam se ako sam se mozda malo vise raspisao ali mi je ova situacija bila jak utisak.

macak011
18.03.2010, 11:25
Cinjenica je da u danasnje vreme ima dosta prevaranata koji ne prezaju ni od cega, pa se ti momci plase jer ce njih po dzepu ako skije nestanu ili se polome, na zalost. Sa te strane razumem te momke. Medjutim, organizovati to desavanje BEZ IKAKVOG RIZIKA PO FIRMU da skije nestanu ili se ostete je PRAKTICNO NEMOGUCE, pa bi gospoda iz Beosporta trebalo da ih uvek drze pod kljucem u radnji i da dobro razmisle pre nego ih odnesu napolje na sneg i cimaju ljude koji zele da probaju, a mozda cak i kupe to sto oni nude, samo ispadaju smesni, klasicna negativna reklama... Jad i beda njihove poslovnosti... Jedino mi nije jasno kako takvi organizatori-firme uopste imaju ugovor sa Atomikom ili nekom drugom, "ozbiljnom" stranom kompanijom po tom pitanju??? Kao da i tamo, u "belom svetu", sede bolidi, neverovatno...

Flexon
18.03.2010, 11:45
Namestajuci vezove momak zaposlen na standu me je pitao da li ce oni (zena i dete) ostati tu dok ja budem probao skije!!! Ocigledno im nije bilo dovoljno sto sam pri "rigoroznoj" proceduri ostavio licnu kartu, br tel i skoro nove (skijano dva dana sa njima) supershape magnum koje su mi do tada bile na nogama


pa to je nevjerovatno pored dokumenata love i opreme sada jos i taoce traze :sm021::sm021::sm021:
ovo je definitivno veliki minus za neprofersionalnost od strane atomic/salomon jer oni bi morali malo da se zainteresuju oko
svoih poslovnih partnera

andrijapajic
18.03.2010, 15:56
Poruka je makar jasna, ako su takvi prema potecijalnim kupcima, kakvi li su tek kada kupis opremu pa ne-daj-boze imas reklamaciju ili dodatni zahtev. Tada mora da je dobro ako izvuces zivu glavu.
Muka mi je nasih seljobera koji se predstavljaju kao generalni distributeri, uvoznici, zastupnici svega i svacega, a ne mogu da zamene jedan komad robe na garanciji neko zavlace ljude mesecima, dok ne odustanu ako je moguce. Sva ona prica da to mora da se vraca i ne znam sta... pa i drugi u svetu vracaju, a u 80% slucajeva ti neispravan komad zamene na licu mesta ako je moguce!

akole
18.03.2010, 19:10
Sva sreća što sam pored štanda prošao totalno nezainteresovan. Za pultom je bio neki baja i na pitanje dali je to test skija on je isto taklo nezainteresovano odgovorio da.

Pravi bi trgovac dao malo više objašnjenja a u nekim zemljama bi te vikli za rukava bar da vidiš šta se dešava.

Tako im je i bila gužva ma štandu...

zloglasni
18.03.2010, 19:37
Head supershape magum je garantovano skuplji od bilo koje daske koju su nudili na testu tako da to samo govori u prilog koliko ti ljudi nemaju blage veze sa poslom koji obavljaju

wlad
18.03.2010, 19:56
Ma njima je Atomic najvrednija skija. Ako ostali na Kopaoniku i Jahorini traže samo lični dokument da ostaviš i daju ti 1h da testiraš skiju - onda ne znam šta se oni "plaše" za svoje Atomice/Salomone.

Osim ako test skije ne čuvaju za izloge / prodaju kao da su nove - nema razloga da teraju testere... Ili se plaše da se ljudima ne svide skije pre kupovine ;).

Flexon
18.03.2010, 23:55
ovdje kad je test skija moras da bjezis od standova sa produktima
samo sto ti u voznji ne stavljaju svoj produkt :sm017:
meni u par navrata nisu ni vozacku trazili
na tim prostorima definitivno mora da se dese neke promjene...

amater
19.03.2010, 00:09
Ja sam uzeo na probu njihove skije i kada su me počeli smarati sa ovim sa onim pa me na kraju zvali da provere da li je ispravan broj mob telefona koji sam im ostavio, ja ih pitam koji im je i zašto toliko smaraju?
A oni, meni da su im prethodni dan maznuli dva para skija najskupljih i da su pojačali sistem kontrola :awm2: Treba i njih razumeti, možeš mislit za koje pare rade a kako ih boli glava.

BTW probao sam Salomon 24h DAYTONA i boli glava su (koliko mi rekose u klasi SL11) hteo sam da probam 3V ali vez nije mogao da se podešava. Ostale iz kolekcije nisam probao jer me smorila procedura prilikom uzimanja ovih jednih i ograničenje na 30 minuta sto nije dovoljno da se ko čovek provozaš.
Prethodnih dana sam probao i nove ELAN WaveFlex 12 i 14 kao i one slabije slalomske SL. Elan skije su me razočarale ali pristup klijentima je neuporediv. Onu foru sa WaveFlexom nisam nešto specijalno osetio tako da mislim da je to još samo jedan marketinški trik.

Opšti utisak za Beosport - :sm008:

Flexon
19.03.2010, 01:29
ja neznam u cemu je fazon sa elanom ali na testovima skoro uvijek imaju lose pripremljene skije
ovdje (u usa) se gotovo uvijek svi zale na taj problem
ali cini mi se da je to njihova boljka generalno
mada mislim da je waveflex dosta vise nego marketinskli trik
na dobro sredjenoj stazi naravno da ces uvijek bolje proci sa tvrdom skijom tipa atomic ali ako je staza neravna i istrosena sigurno ce se prepoznati prednosti waveflexa meksi flex ali torsionalno dosta tvrdja

Truch2
23.03.2010, 23:23
Beosport je pricha za sebe :sm008:

Ali ne zaboravite da za 50-100evra moze da se kupi falsifikat stare lichne karte i da su prethodnih godina poprilichno pokrali Planet Bajk( i na testovima ski opreme, a i ovako-chak je pre neku godinu obijen ceo magacin na Kopu)...Ovo je Srbija, tako da opreznosti i ciganije nikad dosta :dontknow:

wlad
24.03.2010, 00:58
Pitam se zašto PlanetBike onda pored LK ne traži 500e + taoce :D

Onaj ko kupi za 50e falsifikovanu/lažnu LK da bi uzeo skiju sa testa može i u izlog da provali i pokrade BeoSport ;)