PDA

Pogledati punu verziju : HEAD iSL RD



drug suri
02.03.2010, 00:41
eto, nudi mi se ova skija prilicno povoljno ,a ja oklevam posto se bojim da joj nisam dorastao i da ce me umoriti.Da li je stvarno tako zestoka..i kakva je razlika izmedju RD,SW ima cak i CP.Ko zana nek napise ,pogotovo ako je neko i vozi...thnks

stekan
02.03.2010, 08:08
RD = Racing Department = prava takmičarska skija koja nije u redovnoj prodaji
SW = Sandwich = skija sa sendvič konstrukcijom (sloj nečeg pa sloj nečeg drugog...) = nekada su se sve skije pravile tako, a danas je to pojam skije visoke klase
CP = Carve Plate = skija sa pločom na koje se privrću vezovi = ideja je da je skija sa CP ozbiljnija od skija sa raznim šinama i šinicama na kojima su vezovi (šaraf je šaraf)

Head iSL je požestoka skija za rekreativce i kad ne piše RD.

drug suri
02.03.2010, 17:00
Nek je hvala drugu stekanu za ove vrlo značajne informacije...definitivno odustajem,ipak sam ja stari čika,iako mislim da nisam.A posle ovog objašnjenja sad mi je krivo što sam prošle godine u intersportu odustao od kupovine RX8 za 20000rsd zato što je imala plate a ne railflex,sada ispada da je takva sa plate bila bolja :sm022::sm022:

stekan
02.03.2010, 21:29
Nek je hvala drugu stekanu za ove vrlo značajne informacije...definitivno odustajem,ipak sam ja stari čika,iako mislim da nisam.A posle ovog objašnjenja sad mi je krivo što sam prošle godine u intersportu odustao od kupovine RX8 za 20000rsd zato što je imala plate a ne railflex,sada ispada da je takva sa plate bila bolja :sm022::sm022:

Nema na čemu. S obzirom da si par godina stariji od mene, već si naučio da u životu ništa nije jednostavno, pa ni pravilo sa pločama za vezove. Veza između pancerice i skije jeste nešto preciznija kod klasične ploče i šraf vezova zbog zazora tj. tolerancije (klaparanja) između Raiflex veza i šine, ali sa Railflex vezovima se skija slobodnije savija ispod vezova (dio "flex" iz naziva Railflex). Šta dobiješ na mostu, izgubiš na ćupriji.

U konkretnom slučaju, "pravi" RX8 je sa Railflex vezovima, a jeftinija InterSport varijanta je sa običnom pločom. Mislim da postoje i razlike u upotrebljenim materijalima u skiji, ali to nikad nećemo saznati. Spomenuta cijena jeste bila džabna za tu skiju.

hehehe
03.03.2010, 08:15
Juče ja nešto razgledao po InterSportu u KG i videh preko nekoliko Fischerovih skija sa tom istom pločom. Pošto nije bilo veza na njima, zapade mi za oko (pored hrpe rupica) i natpis "RENT". Da li se ta ploča razlikuje od drugih Fischerovih ploča na kojima ne piše RENT ne znam, kao što ne znam ni da li se i u čemu razlikuju "narandžasti" RX8 i ovaj "rozikasti" RX8 PRO. Nisam detaljno obratio pažnju na cenu ali je nešto malo preko 20k RSD...

stekan
03.03.2010, 08:46
Mislim da se natpis RENT ne odnosi na ploču, već na pojedine rupe u koje se privrće rental vez. Tyrolia rental vezovi nose naziv Sympro, ali vjerovatno Fischer verzija nosi baš naziv Rent.

Nemam informacija o razlikama između starog RX8 Fire i novog RX8 Pro, ali sam skoro siguran da su jeftiniji materijali u novom modelu. Cost cutting je vrlo primjenjena disciplina na zapadu. Nema boljeg primjera od vezova. Dovoljno je uporediti modele vezova od prije 7 - 8 sezona sa današnjim. Jeftiniji modeli su dobili jaču DIN skalu i promovisani su u višu klasu. Čak je Tyrolia izbacila iz proizvodnje okretni mehanizam (diagonal) iz svojih petnih automata.

Nemanjus
11.10.2010, 15:50
RD = Racing Department = prava takmičarska skija koja nije u redovnoj prodaji
SW = Sandwich = skija sa sendvič konstrukcijom (sloj nečeg pa sloj nečeg drugog...) = nekada su se sve skije pravile tako, a danas je to pojam skije visoke klase
CP = Carve Plate = skija sa pločom na koje se privrću vezovi = ideja je da je skija sa CP ozbiljnija od skija sa raznim šinama i šinicama na kojima su vezovi (šaraf je šaraf)

Head iSL je požestoka skija za rekreativce i kad ne piše RD.

Da li to znači da Head iSL SW nema carve plate, ili da CP nema "sandwich" konstrukciju? :dontknow:

Ili oboje?

Hoću da kupim CP varijantu, pa me zanima :).

Alpina7
23.10.2010, 13:00
Skije su perfektne, ali samo za profesionalce.. inace ces se vise muciti s njima, nego sto ce ti ugoditi skijanje... vidim da si odustao, i svaka ti cast.. jer neko mozda ne bi u tvojoj situaciji, kupio bi ih po svaku cijenu! :sm021:

Nemanjus
23.10.2010, 15:33
Odustao sam od CP-a, ali sam zato uzeo iSL SW. Ja sam stekao utisak da su u nivou Fischer-a rc4 WC SC, a njih sam vozio zadnje 3 sezone (i bio prezadovoljan) :)

:dziveli:

ledenjak
24.10.2010, 12:17
Head SL RD je Top skija! Jedina je mana njena tezina (oko 5kg) i to sto ne prasta greske i ne podnosi dubok sneg. Ukoliko je carving tehnika usavrsena i solidna fizicka kondicija moze da se skija od 3 do 4h pun gas sa njom! Ja koristim model iz sezone 2009/10 i najbolji je Head do sada a njen jaci brat GS RD je formula 1 medju skijama.

zloglasni
26.10.2010, 19:13
Ako cepate HEAD po mom misljenu treba ici na supershape obican dakle ne speed i ne magnum i ne moze da se omane.Naravno ovo se odnosi ukoliko ste u mogucnosti da posedujete samo jedan par skija,jer sa ovim modelom gotovo nema kompromisa ako izuzmemo deep deep pow pow.Race modele slobodno zaobidjite jer ce vecinu vremena kada uslovi nisu idealni glava da vas boli bez obzira koliko ste tehnicki i kondiciono potkovani.

shoo_
29.10.2010, 21:24
U cemu je razlika izmedju obicnog supershape i speed ili magnum?

zloglasni
29.10.2010, 23:44
"obican supershape" ima ludacki sidecut i po mom misljenju pruza najvise zadovoljstva od sva tri

speed - je za duze i brze zavoje i trazi sire staze i tvrdji je od regularnog supershape-a

magnum je nesto izmedju gore dva navedena modela, trebalo bi da je malo tvrdji od obicnog a meksi od speed-a i ima sidecut blizi obicnom supershapu.

Speed nisam vozio a razliku u tvrdoci izmedju supershape i supershape magum nisam primetio dok se razlika u sidecut-u jedva primecuje.

Magnum je i za nijansu skuplji od regularnog supershap-a

zloglasni
30.10.2010, 00:32
Ove godine se pojavio i supershape titan ali o njemu stvarno ne znam nista sem onog sto moze da se procita na website-ima

jopopo
27.12.2010, 00:34
Prošle sezone sam vozio Head iSUPERSHAPE MAGNUM SW SP13 i ja sam prezadovoljan. Pošto iznajmljujem skije uvek sam išao na Atomic Race SL seriju pošto znam da ih ima 100% svuda u Austriji i skija mi je odgovarala 5-6 sezona u proseku po 15 skijaških dana.

Kada sam uzimao skije posledni put dan ranije, rezervisane Atomic nisu bile još slobodne i u razgovoru sa čovekom kaže on meni da probam Head par sati, dan, koliko želim. Toliko sam bio zadovoljan da ih nisam ni vratio. Mnogo bolje su mi ležale na težim i užim stazama, nekako sam imao bolju kontrolu pri većim nagibima piste i mogao sam da zacrtam u cm željenu putanju. Nisam imao problema sa umorom a po SkiData evidenciji dnevno sam prelazio više od 35km. Inače sam vozio dužinu 163cm a ja sam 188cm/92kg i napredniji sam rekreativac ;)

Drugog vikenda kasnije sam bio u drugom gradu i nisu imali ove skije pa sam uzeo Atomic i jasno sam sebi potvrdio razliku da su mi Head bolje "legle". Eto, to je moj utisak ako nekom znači iz prve ruke.

I još nešto, gledam i na Ebay da su Atomic Race SL znatno skuplje od ovih Head pa mi malo nije ni jasno zašto, koliko kapiram istog su ranga i nivoa?