PDA

Pogledati punu verziju : Whistler-Blackcomb



wlad
15.02.2010, 11:25
Čitam nedavno o nadaleko poznatom Whistleru, kao najboljem skijalištu u severnoj Americi, kad pogledam podatke na:

http://en.wikipedia.org/wiki/Whistler-Blackcomb

i zapanjim se kada videh da je


Top elevation: Whistler: 2182 m (7160')
Blackcomb: 2240 m (7349')
Base elevation: Creekside: 653 m (2140')
Village: 675 m (2214')

nije ni čudo da imaju problema sa snegom kad naiđe topli talas. A samo par meseci ranije su se hvalili kako su oborili rekord što se snežnih padavina tiče..

Dno staze na 653m (Creekside) :glavaozid

Za visinsku razliku ogroman respect :ok:


In 2006 Intrawest was purchased by the private equity fund, Fortress Investment Group. Only weeks before the opening of the 2010 Olympics, Fortress was declared bankrupt by its debt holders, and Intrawest has divested itself of several of its resort holdings in 2009 and 2010 to reduce its debt load.

Tadija_91
15.02.2010, 12:05
Pa i u skandinavskim zemljama su ski centri ispod 2000 m. Hocu reci da na severu na klimu utice i geografska sirina. Za Severnu Ameriku je dodatno i to sto Golfska struja tece od nje(uporedi klimu madrida i new yorka, na istoj su geografskoj sirini ;) ) . Ova struja nema toliki uticaj na west coast, gde se nalazi Vancouver, ali je poenta to da nadmorska visina nije najbitniji faktor ;) .E sad sto je oni trenutno kubure sa nedostatkom snega, moze svugde da se desi. I na Alpima kad dune fen brzo ga odnosi(sneg).

oggy
15.02.2010, 12:13
http://www.telemarktips.com/Snofall.html

Sta reci :D

wlad
15.02.2010, 12:55
OK, jasno je da tamo "pada više", ali opet nisu to planinčine koliko hvale taj centar ;). Ja sam očekivao da imaju vrhove na 4000m :D koliko hvale taj Whistler :D. Zato sam se i zapanjio kada sam video da je "dno" staze na 650 metara ;).

A da imaju dobro brdo, imaju. Pad od milje je super :).

Flexon
15.02.2010, 14:52
novembar decembar i januar ove godine imaju preko 10 metara snjeznih padavina
koje evropsko skijaliste moze da se pohvali sa tom vrstom padavina u tom vremenskom periodu
na vecim nadmorskim visinama nemaju problema sa snijegom koliko sam ja uspio da razumijem

Flexon
15.02.2010, 14:53
jebiga bolje skijat puder na 1000 m nego led na 4000

Flexon
15.02.2010, 15:23
neznam dali je neko postavio olimpiski topic
ali mi se ucini prikladno da ovdje napisem nesto na tu temu
ako je neko gledao sinoc mogul takmicenje
za mene licno olimpiska sramota
kako francuzu ukradose zlatnu medalju samo da bi kanada dobila prvo zlato kod kuce za mene licno je stvarno previse
ja bih mu licno dao zlatnu medalju jer je imao ubijedljivo dvije najbolje voznje hajde recimo da ga debelo zajebu pa da mu daju srebrenu
ali 6-to mjesto malo mi je faliolo da povratim od muke
plus dan prije toga bacanje krivice na poginulog sankasa a vamo preuradjuju stazu i pomjeraju startnu poziciju na nizu visinu
a da ne govorim o prikazivanju snimaka nesrece dok na drugoj strani njegov otac govori da ne zeli prikazivanje snimaka
stvarno za sada samo mogu reci sramotna olimpijada :bootyshak:bootyshak:bootyshak:bootyshak

SRB_PI
16.02.2010, 12:52
колко сам ја сконтао из оног прегледа, који је ишо синоћ на другом програму РТС-а, Француз је изгубио медаљу због лоше технике(на снимку се јасно види да су му колена раздвојена, већи део вожње).....