PDA

Pogledati punu verziju : Potencijal Stare Planine



ekozelj
06.02.2010, 11:56
.....sestosjede na nekim smjesnim nadmorskim visinama, po Tornicima i Starim Planinama, u vremena kad se u francuskoj gase ski centri zbog nedostatka snjega.....


Za Staru planinu i potencijali i nadmorsku visinu si, bez uvrede, žešće mlatnuo a pogotovo kad si je uporedio sa Tornikom :sm006:. Za ostalo se slažem.

Pozdrav
Edi

Sapa
08.02.2010, 14:01
Za Staru planinu i potencijali i nadmorsku visinu si, bez uvrede, žešće mlatnuo a pogotovo kad si je uporedio sa Tornikom :sm006:. Za ostalo se slažem.
Pozdrav
Edi

Ma moze bit da imas pravo, ta planina izgleda fenomenalno kao skijaski centar i neki moderan vertikalni transport joj nece naskoditi, malo sam pretejerao jer mi zvuci pretencijozno od toga odmah najavljivati stvaranje naj veceg centra na Balkanu, malo skromnosti nije na odmet bolje je valjda korak po korak, poceti s malim projekatom, planirati na duze staze a ne odmah obecavati "kule i gradove", pa poslje corak.
sto se tice razlike u mnv izmedju tornika i stare planine, strpao sam ih u isti kos u kontekstu 'mega projekata', znam da je stara planina gromada za Tornik ;-).

plageton
08.02.2010, 14:32
Za Staru planinu i potencijali i nadmorsku visinu si, bez uvrede, žešće mlatnuo a pogotovo kad si je uporedio sa Tornikom :sm006:. Za ostalo se slažem.

Pozdrav
Edi

Bogami ne znam da li je žešće mlatnuo. Mogućnosti da se na Staroj planini napravi ozbiljno skijalište su pod vrlo velikim znakom pitanja.

ekozelj
08.02.2010, 14:55
...Mogućnosti da se na Staroj planini napravi ozbiljno skijalište su pod vrlo velikim znakom pitanja.

Iz razloga? Znaš nešto što mi neznamo? Daj nešto konkretno.

Pozdrav
Edi

plageton
08.02.2010, 15:42
Pa evo.

Nisko je (Babin zub 1780 m), shodno tome i visinska razlika nije velika i shodno tome nema dovoljno snega.

To je konkretno, a kladim se da si to znao i bez mene.

CrazyKong
08.02.2010, 16:29
Ja mislim da skijaliste sigurno moze da se napravi posto vrhovi od preko 2000 mnv i nisu toliko niski. Vecina skijalista u austriji je i onako oko te visine...
Mislim da veci uticaj na mogucnost skijanja imaju orjentacije staza + prirodne predispozicije sto se tice kolicine padavina, mislim da je Stara planina tu u prednosti u odnosu na Kopaonik, ali svakako u zaostatku u odnosu na npr. Bjelasicu. Ali svavko svima je neophodan sistem vestackog osnezavanja radi sigurnosti sezone.

Sasvim drugo pitanje je opravdanosti takve investicije i isplativosti projekta.

ekozelj
08.02.2010, 16:46
Pa evo.

Nisko je (Babin zub 1780 m), shodno tome i visinska razlika nije velika i shodno tome nema dovoljno snega.

To je konkretno, a kladim se da si to znao i bez mene.

Čuj nisko ?!! Ako je to nisko onda ne treba praviti ni jedan ski centar u Srbiji.:dontknow: A i alpski su pod znakom pitanja.

Pa tamo druže padne preko dva metra prirodnog snega.
Tamo se nalazi cela jedna ogromna planina sa najvišim vrhom na 2.168 mnv.

A što se tiče visinske razlike "Sunčana dolina" pocinje na 1720 mnv, na 1560 mnv se spaja sa stazom "Konjarnik" koja se završava na 1230 mnv što mu dođe 490 metara visinske razlike na stazi dužine oko 2000 metara. Pričam samo o dve već napravljene staze a potencijal za izgradnju novih je fantastičan.
Neverovatno šta sve kopaonički lobi neće napričati i uraditi da zaustavi razvoj konkurencije i odliv para iz svojih džepova. Ne nasedajte na takve priče nego dođite na Staru planinu i uverite se svojim očima.

Pozdrav
Edi

plageton
08.02.2010, 17:15
Pa tamo druže padne preko dva metra prirodnog snega.
Tamo se nalazi cela jedna ogromna planina sa najvišim vrhom na 2.168 mnv.



Pozdrav
Edi


Tamo dva metra snega ne padnu ukupno za četiri godine. Prošle i pretprošle godine su pabirčili sneg da namaknu da žica može koji dan da radi. I ipak nisam rekao da je nemoguće da se napravi ski centar nego da je pod velikim znakom pitanja.

A što se tiče ovog "kopaonički lobi", šta da ti kažem, provalio si me. :sm018:

ekozelj
08.02.2010, 18:54
Tamo dva metra snega ne padnu ukupno za četiri godine. Prošle i pretprošle godine su pabirčili sneg da namaknu da žica može koji dan da radi. I ipak nisam rekao da je nemoguće da se napravi ski centar nego da je pod velikim znakom pitanja.

A što se tiče ovog "kopaonički lobi", šta da ti kažem, provalio si me. :sm018:

Pod kopaoničkim lobijem uopšte nisam mislio na tebe nego na te priče koje se svako malo provlače po raznim medijima. A za sneg pretprošle da, bilo ga je malo, a prošle više nego dovoljno. Uostalom jesi li ti uopšte skijao nekad tamo?

wlad
08.02.2010, 19:52
Skijali zajedno prošle godine, ima i komentara na ovom forumu - neslavnih ;).
Potencijal, SP kao i Besna Kobila i dosta drugih mesta "kod nas" ima potencijal.
Ali na SP nedostaje jako mnogo stvari, verujem da je ove godine bolje pošto su napravili topove, ali nedostaje normalan smeštaj, normalan put, parking kod smeštaja i sl. Smestimo se mi u pl. dom i dolazimo autobusom a neki majstor maše da se bus parkira 500m niže pa ajde sve stvari na rame pa uzbrdo - sva sreća pa su ga (taj put) izignorisali i prošli - ali je bilo slučajeva da su terali ljudi pešice sa stvarima i skijama da se penju, ne znam kako zamišljaju da im posle ljudi dolaze gore. Kao kada bi na Kopu praznili autobus kod Rtnja, pa ajde gosti nosite stvari do Konaka ;).

Karikiram, planina je OK, ima potencijala, ali je to jaaaaako daleko od normalnog centra gde će neko da dođe sa strane i ostane par dana.
(čujem ove godine ima i piće da se popije na stazi - prošle si mogao da dehidriraš ;))

miles_davis
09.02.2010, 14:43
Skijali zajedno prošle godine, ima i komentara na ovom forumu - neslavnih ;).
Potencijal, SP kao i Besna Kobila i dosta drugih mesta "kod nas" ima potencijal.
Ali na SP nedostaje jako mnogo stvari, verujem da je ove godine bolje pošto su napravili topove, ali nedostaje normalan smeštaj, normalan put, parking kod smeštaja i sl. Smestimo se mi u pl. dom i dolazimo autobusom a neki majstor maše da se bus parkira 500m niže pa ajde sve stvari na rame pa uzbrdo - sva sreća pa su ga (taj put) izignorisali i prošli - ali je bilo slučajeva da su terali ljudi pešice sa stvarima i skijama da se penju, ne znam kako zamišljaju da im posle ljudi dolaze gore. Kao kada bi na Kopu praznili autobus kod Rtnja, pa ajde gosti nosite stvari do Konaka ;).

Karikiram, planina je OK, ima potencijala, ali je to jaaaaako daleko od normalnog centra gde će neko da dođe sa strane i ostane par dana.
(čujem ove godine ima i piće da se popije na stazi - prošle si mogao da dehidriraš ;))

Zavisi odakle dolazis, ali ako su ti Kopaonik i Stara podjednako daleko, BZ je ipak mnogo veca value 4 money kao vikend destinacija. Prosle godine su poceli sezonu prerano i uprskali. Ove - staze su vrhunski pripremljene, postoji kafic, nema guzve, a imas solidan smestaj u selima ispod.
U sustini, najveca vrednost BZ ove godine je u tome sto je potcenjen - preko nedelje skija nas 10-30 na obe staze :) Vikendom vec ume i da bude opasno (guzva i lose procene slabijih skijasa)..
Sorry for :sm023:

CrazyKong
09.02.2010, 15:27
Pa o potencijalu i pricamo, a ne o faktickom stanju...mene samo raduje da se ukupna situacija sa skijanjem kod nas u zadnjih par godina drasticno popravila i ici ce na bolje...
Sigurno da sve to jos slabo funkcionise na BZ, ali bice i to bolje vremenom.
Mislim da je trentuno BZ i Kopaonik smesno porediti po bilo cemu...a sto se tice guzve i na Kopaoniku malo malo pa skijas :)

D.I.M.
09.02.2010, 19:36
Posto je ovo tema o Iveru, a ona ode na BZ, da vam se prikljucim. Danas procitak clanak star 10tak dana i rastuzih se.
http://www.b92.net/putovanja/vesti.php?nav_id=406639
Niko se nije javio na tendere do sada?? Drzava gradi hotel da bi privukla strane investitore?? Daleko je 2018 po planu ??
Moze li sve ovo malo manje ambiciozno i grandiozno, umerenije skromnije brze.....Barem po 1 cetvorosed godisnje, 1 hotelcic godisnje, isparcelisano, komunalno opremljeno, uredjeno. Prica se ponavlja.
A visina od 1700 - 2100 vise nego dovoljna, naravno i uz topove kada treba.

plageton
12.02.2010, 16:25
Ja mislim da skijaliste sigurno moze da se napravi posto vrhovi od preko 2000 mnv i nisu toliko niski. Vecina skijalista u austriji je i onako oko te visine...
Mislim da veci uticaj na mogucnost skijanja imaju orjentacije staza + prirodne predispozicije sto se tice kolicine padavina, mislim da je Stara planina tu u prednosti u odnosu na Kopaonik, ali svakako u zaostatku u odnosu na npr. Bjelasicu. Ali svavko svima je neophodan sistem vestackog osnezavanja radi sigurnosti sezone.

Sasvim drugo pitanje je opravdanosti takve investicije i isplativosti projekta.


Pa to je suština priče. Znam ja i zna svako da i austrijski vrhovi su otprilike tu oko 2100, ali ima jedna mala razlika. Na tim vrhovima skijališta već postoje (kao uostalom i na Kopaoniku). Znači, nema troškova oko studija izvodljivosti, nema uvođenja struje, nema izgradnje hotela, nema troškova, samo eksploatacija i tekuće održavanje, a na Midžoru nema ni ekser zakucan. Kakva-takva infrastruktura postoji samo na BZ, a to je 1780 metara gornja tačka.

I neka moderator premesti ovo naše na temu BZ, pa da nastavimo ko ljudi. Za sve je kriv Sapa.

macak011
18.03.2010, 12:10
Pa dobro, tek su poceli...kako li je tek Kop izgledao kad su napravili prvu zicu??? Smestaj, putevi - jel ih bilo uopste, zna li neko? Pa ne moze sve preko noci, treba i para i vremena... Ja sam bio prvi put sad na SP i odusevljen sam, kako skijanjem tako i "potencijalom" planine.. a i lepsa je od Kopa, bar meni...cim bude imala 20tak i kusur staza, sigurno ce imati i bar toliko zica, pansiona, hotela, domova...a dotle na Kopu moze samo da bude sve manje gostiju, sto onih sto odose preko da se skijaju jer im je muka od visokih cena, kojekakvih snobova sto vitlaju planinom, lopatara, promotera opreme, neljubaznih zicnicara, kamikaza-likova sto jure niz staze kroz shumu ljudi i dece, kamikaza sa motornim sankama, iznajmljivaca raspale opreme i kojekakvih uvrnutih vlasnika soba-apartmana sto ne menjaju posteljinu i peskire dok se ne pobijes sa njima, sto onih kao ja sto ce da predju jos dodatnih 100km od BGD da odu do SP i da se skijaju do mile volje za male pare...Volim ja Kop i dalje, da se razumemo, ali volim i da se nesto novo pojavi, vreme je...Inace, lepse sam se skijao u Majdanpeku, na Rajkovu, pre 10 godina, nego tada na Kopu, zasto ne bih i sada na SP? :)

sas35bgd
14.10.2010, 15:15
Da podsetim:\
Do sada je u skicentar Babin zub, prema zvanicnim podatcima , ulozeno 800miliona dinara-sto prema raznim kursevima za zadnje 3 godine iznosi 10miliona evra.
Planirano je da skicentra ima kapacitet od 14000 skijasa I 8000 kreveta do 2015
Prema procenama koje su date 2007.godine, u Srbiji ce 2011.god prosecna plata biti 528evra. Do te cifre se doslo tako sto je te 2007.godine plata porasla u odnosu na 2006 28%, pa se ocekivalo da ce sledecih godina plata rasti po 10% godisnje. Te 2007. iz budzeta se za turizam izdvajalo 1.8%, I bilo je ostvareno 350 000 nocenja u skicentrima. Prema racunici Ecosign-a, kojeg je ministarstvo finansija angazovalo da izvrsi ove procene, 2030 u Srbiji ce biti 3.5miliona nocenja u skicentrima.
Kao sto na sajtu skijalista Srbije pise da je ukupna duzina staza na Kopu 50km, a kapacitet svih zicara je 30 000 skijasa na sat, za Babin Zub pise da sada ima jedan cetvorosed, jedno sidro I jednu traku. Staze su Konjarnik ,Suncana dolina I Markova livada. U predhodnoj sezoni su prodali 14 000skipasova, ako uzmemo u obzir da je skipas oko 8 evra to je oko 112 000evra bruto dohotka. Ako umanjimo za vrednost odrzavanja I osoblja , neto zarada je daleko ispod 100 000 evra po godini. Mladja I njegova sedamnaestoclana druzina , uvidevsi da nam plata u 2011. nece biti 528evra odustaju od plana za“Skijalista Srbije” , te tako Mladja I nije vise director.
Da pogledamo isplativost ulozene investicije do sada:
Ako je do sada ulozeno 10 miliona u Staru planinu, a profit 100 000 godisnje, treba ce nam 100 godina da vratimo ulozeno.
Kako sada stvari stoje, tih par km staza koje sada postoje tamo, ostace kao spomenik dobrih namera nekoliko entuziasta u vladi, koji su dobro mislila skijanju Srbije. Velika udaljenost, ne u kilometrima, nego zbog loseg puta u satima, uz mali broj staza, Staru Planinu cini ne atraktivnim skijalistem. Kopaonik ipak ostaje br:1 u Srbiji za x godina , kada x tezi beskonacno

macak011
14.10.2010, 15:53
Izgleda da "spomenik dobrih namera" dobija tri hotela sa 450 lezajeva, na lokaciji Jabucko ravniste. Planirano je da bude ulozeno ukupno 210 733 850 EUR (tieser Stara Planina (http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/master_planovi/tieser_stara_planina_jabucko_ravniste2010.ppt),

a period investicije je 24-30 meseci, a cini mi se da su vec raspisani tenderi: jedan za nabavku gondole - kljuc u ruke plus tender za fiksni cetvorosed...

http://www.skijanje.rs/Index/utisci/utisci_staraplanina.htm

Izgleda da je KOP vise oblika 1/x kad x tezi beskonacno... ;)

sas35bgd
14.10.2010, 18:36
Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja Republike Srbije, zasedalo 27.12.2009. a ovo sto si ti poslao link stampano 24.01.2010. Znaci jos malo pa godinu dana od pomenute sednice ministarstva ekonomije,tako da po tebi, i tom ministarstvu(a Mladja dao ostavku na Skijalista Srbije u medjuvremenu) jos godinu dana i trebalo bi da spavamo u pomenutom hotelu. Koliko verujes u to?

macak011
14.10.2010, 19:01
druze, idi ovaj link (imas ga i u prethodnom postu):

http://www.skijanje.rs/Index/utisci/utisci_staraplanina.htm

tu ces naci da su tenderi raspisani krajem septembra 2010.godine, dakle pre manje od mesec dana:
"Javno preduzeće "Skijališta Srbije" su 21.09.2010. u okviru projekta NIP-a "Turistička igrastruktura za aktivan odmor" raspisale tender - Javni poziv za nabavku:
- Žičare - gondole u ski centru Stara planina po sistemu "kljuc u ruke" (oreme, usluga, radovi).
- Nove žičare - fiksni četvorosed u ski centru Stara planina po sistemu "kljuc u ruke" (oreme, usluga, radovi).

Očekuje se da će ove žičare povezivati novo naselje Jabučko ravnište sa vrhom lifta Suncana dolina."

a da citiram admina ovog sajta, post od 8.septembra 2010.godine, ne izmisljam nista "majke mi": :)

"Radovi na lokaciji Jabučko ravnište se najzad izvode u ozbiljnom obimu, tako da je ovo sigurno najbolja vest za ljubitelje zime i zimskih sportova. Po potpisivanju Ugovora sa Španskim hotelijerima i Investicionim fondom otpočelo se sa izgradnjom tri hotela sa 450 ležajeva što će doprineti povećanju smeštajnih kapaciteta i ubrzanom razvoju same planine. Trenutno se izvode grubi zemljani radovi. Radi se “u dubinu“, na izgradnji podzemnih garaža, dok će se sa radovima „u visinu“ otpočeti na proleće sledeće godine.
Sva zemlja koja se izvadi sa Jabučkog ravništa vozi se i rasipa na strmijem kraku staze „Konjarnik“ koji je do sada bio van upotrebe i koji su koristili samo dobri skijaši i ekstremisti. Ubrzano se radi na drenaži ove staze i njenom osposobljavanju za predstojeću zimsku sezonu. Radovi su skoro pri kraju, očekuje se završetak radova i sađenje trave koja će čuvati snežni pokrivač u toku hladnih i snežnih dana.
Paralelno sa sređivanjem ove staze radovi se izvode i na stazi „Sunčana dolina“ . . ."

Pitanje za tebe: koliko sada ti verujes u to sto si napisao? ;)

wlad
14.10.2010, 19:10
Mlađa nikada nije bio direktor Skijališta Srbije, ako ćemo precizno. Dao je ostavku na funkciju predsednika Skijaškog saveza Srbije, a to nema baš mnogo veze sa Skijalištima Srbije ;).

Takođe, ako pogledaš informacije o SP na ovom sajtu (http://www.skijanje.rs/Index/utisci/utisci_staraplanina.htm) videćeš da je raspisan tender za gondolu i četvorosed a takođe su i počeli radovi na izgradnji tri hotela - znači nije priča nego se već grade podzemne garaže.

E sad, da su odustali od Stare Planine možda, ali to znači da su prevarili Špance pre 2 meseca i raspisuju tender (pre 15 dana) a ne žele da nabave tu opremu....

macak011
14.10.2010, 19:11
a, vala, verujem da ce biti spavanja u pomenutim hotelima, do kraja 2011 i navijam da ostvare svoj plan.. ;)

Zivi bili pa videli! :)

P.S. To sto je Dinkic dao ostavku me uopste ne zanima niti mora nesto da znaci, ova zemlja i skijanje u njoj je postojalo i daleko pre njega, a verujem postojace i posle, ima ovde jos sposobnih (ili sposobnijih?) ljudi od njega...Drugim recima, mozda bude jos bolje?

macak011
14.10.2010, 20:39
hehe wlad, dobar ti link, nesto mi poznat! :)

sas35bgd
14.10.2010, 22:25
Ako bih nesto voleo, a vezano je za skijanje, to je da Stara Planina ima 40km staza, gondole i cetvorosede, hotele i apartmane...
Verujete li Vi da ce se do 2013 napraviti most preko Dunava , od Zemuna za Borcu(a 15aprila potpisan ugovor-). Jel verujete da ce se do 2014 do Bara stizati prugom za 6 sati, prosecnom brzinom od 85km/h(trenutno je 35km/h). Autoput Horgos Pozega bi trebalo da bude gotov do 2012, koncesija je potpisana jos u januaru 2008.godine,ali obzirom da drzava nije ispostovala ugovorenu dinamiku isplate i expropriacije, sve je obustavljeno. Za 10 godina u Srbiji je izgradjeno 154km auto puta, sto je investicija manja od planirane investicije za Staru Planinu (210miliona evra)
Verujem ja Vama, (Wlad i Macak011), nego ne verujem ministarstvu ekonomije . A bilo bi lepo da me iznenade i da za godinu dana na Staroj Planini za Novu 2012 osvanu 3 hotela i 10 novih staza sa gondolama i cetvorosedima

wlad
15.10.2010, 00:11
Ma nema tu šta da se veruje ili ne, tema je bila "tiha" i ti si počeo da pričaš kako su odustali od svega i kako će SP da zamre - na osnovu kojih informacija? Lično mišljenje, nepoverenje u političare (:D), revolt, saopštenje, proverena informacija ili ??

Mi ti prosto odgovaramo informacijama, a svi ćemo već videti šta će da se desi...

macak011
15.10.2010, 01:52
Steta sto na ovom forumu nema nekog iz vremena kada je Kopaonik poceo da se razvija, pa da nam potvrdi da je, a duboko verujem u to, i tada bilo slicnih stavova kao sto sada ima sas35bgd u vezi SP ali eto vreme i dela su demantovala takve tadasnje "neverne tome". Iskreno se nadam da ce i na primeru SP biti nesto slicno i da ce u zaborav pasti sve danasnje politicke razlike, partijske odluke i neizgradjeni kilometri autoputa i da ce vremenom izbledeti ovo i ovakvo ministarstvo ekonomije i da cemo se lepo i sa uzivanjem spustati izgradjenim kilometrima staza, voziti nekim gondolama, a do njih dolaziti takodje izgradjenim kilometrima nekog buduceg prilaznog puta... Ovim zelim da zavrsim nepotrebnu komunikaciju na temu buducnosti SP, trenutno cinjenicno stanje ko zeli moze da vidi, ko ne zeli, ne vrede mu svi prevuceni kilobajti informacija, natpisi u novinama ili na oglasnim tablama nekih manjih srpskih opstina kao sto su Knjazevac, Zajecar ili Pirot, na primer... Vreme ce pokazati ko je u pravu, a licno svim srcem zelim da ako ne ja, onda bar moja (nasa) deca uzivaju vozeci se nekim novim ski-liftom na jugu Srbije prema vrhovima planina koje po svojoj lepoti stoje rame uz rame sa nekom svajcarskom, austrijskom, italijanskom, ceskom, bugarskom, pa cak i americkom planinom... Verujem da mnogi od nas ipak nisu imali niti ce imati puno prilike (citaj novca) da zavire u takva, blago receno, fenomenalna skijalista, sto se ipak ne moze reci za sas35bgd, da li sam u pravu??? Zar ne bi bilo lepo da bar na trenutak zelimo pa i napravimo i imamo nesto sto i drugi imaju i da to bude samo nase? Sas35bgd, slozices se da je za mnoge nase sugradjane ipak jednostavnije (citaj jedino moguce) da odu na Kop ili SP, pa cak i na Jahorinu nego u Zelden, Kicbil, Nasfeld ili Val Gardenu itd... Podseticu te da su mnogi kritikovali "ondasnje vreme" i tadasnje komunisticko uredjenje pa i Tita, ali nezaboravi da je ta i takva SFRJ napravila jednu Kranjsku Goru, Krvavec, Bovec, Maribor, Jahorinu, Bjelasnicu, Igman, Popovu Sapku, Mavrovo, Vlasic, Bjelolasicu, Durmitor, Bjelasicu, Vucje, Brezovicu, Rajkovo, Kopaonik, pa cak i Zlatibor, Divcibare, Taru, Nagramak, Goliju, cak je bila i jedna zica na Avali, da su imali Sarajevo '84, itd - koliko je to kilometara staza i auto puteva?? Sto ne bi i "ovi i ovakvi" napravili Jabucko ravniste RIZORT na SP i jos nekih dvadesetak kilometara staza??? Pa ne prave svemirsku stanicu... Ne mogu vise, iznervirao sam se, odoh da spavam.. Ko me se ne svidja u Srbiji nek pali brate preko, sta ja meljem.. Nemojte da mi verujete, svi ovi centri ne postoje - i na tarabi pise, pa nije... :D

Nindza@
15.10.2010, 19:16
macak011 druze, prijatelju, veliki pozdrav

SP nece propasti jer sam se uverio prosle sezone koliko je ljudi bilo kako radnim danima a isto tako i vekendom.

Pored puno Srba bilo je puno Bugarara, kojima je u km bliza SP nego njihov neki ski centar, ljudi koji vole skijanje skijace i da nema staza i zicara kao sto je i nekada bilo na SP.
Za pravog fanatika nista nije problem, a sve ski center koje si napisao imaju svoju dusu, tako i nas fanski Kop gde se vise ne ide zbog skijanja vec zbog brendiranja i promocije ljudi . . .

Ja sam se licno prosle sezone spustio od midzora bord-om, a verujem da bi ste i vi, zamislite slobodnu stazu bez granica pa to je uzivanje to se nemoze opisati. Vec smo napravili plan za ovu sezonu tako da nebitno ko je na vlasi ko se bavio politikom ko ce sta gde graditi svi mi ovde smo ljubitelji zimskis sportova a ne ski centara.

Veliki pozdrav :)

macak011
31.01.2011, 16:25
Zaista, kad se sa vrha suncane doline pogleda Midzor po suncanom danu, imate utisak da ste na gleceru, a ne na 1700m, zar ne? :sm021: