PDA

Pogledati punu verziju : Skijanje "blizu" Beča ?



Shonke
08.02.2010, 21:51
Trenutno sam u Beču kod druga u gostima. Naravno poneo sam punu ratnu opremu, ali nešto ne možemo da se odlučimo gde da skoknemo.
U opciji su ili dva odvojena izleta po jedan dan ako je nešto bliže ili dva dana sa jednim spavanjem ako moramo da idemo dalje.

Od opcija za jedan dan sam razmatrao Gemeindealpe ili nešto slično (to je na oko 80km od nas), a od daljih (350km) možda Dachstein- da li je neko bio ili ima neki predlog gde se može prespavati povoljno negde.

Pozdrav

CrazyKong
09.02.2010, 10:05
Ja sam bio par puta....
Semmering je sasvim dobar za 1 dan, ima 3-4 brze zice, nije visoko ali je doba godine kada to i nije bitno...pogotovo u at. Prema Gratzu je, oko 100 km auto i polu autoputa udaljen od beca takod stizes za manje od 1 sat :ok:
Inace, tu u blizini imas jos par manjih skijalista, ali mislim da je semmering pravi izbor.
Hochkar (prema Lincu pa se iskljucis juzno) je malo dalje (150km, cca 2 sata), ali je prava planina sa oko 1900mnv. Skijaliste nije preveliko, ali je naravno sjajno sređeno. I na tu stranu ima još par manjih mesta koja ne deluju loše ali nisam svraćao.

Ako ideš na 2 dana onda možeš da biraš :) pošto već na 250 km počinju veliki i poznati centri. Moja preporuka je Schladming.

Uživaj :ski:

Shonke
09.02.2010, 11:36
Hvala puno

evo bas vidim na B92 (http://www.b92.net/putovanja/destinacije/evropa.php?&nav_id=407981) tekst za Hochkar....

videcemo sta ce biti, ako stignem napravicu neku mini reportazu:sm018:

CrazyKong
09.02.2010, 14:05
Uostalom evo ti detaljno opisan svaki i najmanji lift pa biraj... http://www.bergfex.com/oesterreich/

Sta je jos blizu a vredi pomenuti je Annaberg, MariaZeller i Lackenhof...

Shonke
11.02.2010, 07:59
Overili smo juce Semmering tacnije Zauber berg. Udaljen je od Beca nekih 80tak kilometara, skoro sve je auto put. Skijaliste je malo, jedna gondola i jedan cetvorosed kopaonicke brzine, sa nekih 6-7 staza. Juce je lagano padao neki zaledjeni sneg a i staze su bile slicne. Tvrde, pripremljene i dosta brze. Na jednoj od crvenih staza je u decembru odrzana i trka Svetskog kupa. Sve u svemu, posto je ski pas 32e dnevno a i ostale cene nisu bas diskontne, jedina usteda je u vremenu puta.
Kad bas nemate vremena za duzi put, to je ok ali na jedan dan kad ste zeljni skijanja bas koliko i ja. Nevelik parking je inace bio prepun vec oko 9i30 tako da treba malo poraniti.
Sledeca destinacija Hochkar.....

CrazyKong
11.02.2010, 13:32
Ja sam u gornjem postu mislio na drugi Semmering ....Stuhleck :) koji je nešto veće skijalište.

Shonke
11.02.2010, 17:15
...ok...molim te mi kazi ako ima i dva Hochkara jer idem sutra :)

CrazyKong
11.02.2010, 22:05
Nema, samo je jedan :sm022: