PDA

Pogledati punu verziju : Zica blizu BG



CrazyKong
20.12.2005, 09:15
Da vidimo predloge i misljenja gde bi bilo najbolje postaviti neku "buducu" zicu a da bude blizu Beogradu.
Kosutnjak, Avala, Fruska Gora, Bukulja, Vrsacki breg ili mozda Visnjicka Banja ?

Bojan87
20.12.2005, 10:04
Koliko sam cuo opstina vozdovac ima nameru da u narednim godinama na avali napravi pravi mali zabavni centar.Planira se izgradnja ski staze, klizalista, i vodenog parka. Ako je sve to tacno mozda bi i beograd mogao da dobije jednu dobru stazu za skijanje kao sto to ima zagreb

Milan NS
20.12.2005, 10:35
Na Fruškoj gori je nekada bila žica :eek: i o tome se pisalo na ovom sajtu.
Sada se ponovo okuplja grupa intuzijasta koja želi da oživi tu ideju i poradi na žici uz pomoć grada i pokrajine.

Misko
20.12.2005, 14:27
Da vidimo predloge i misljenja gde bi bilo najbolje postaviti neku "buducu" zicu a da bude blizu Beogradu.
Kosutnjak, Avala, Fruska Gora, Bukulja, Vrsacki breg ili mozda Visnjicka Banja ?

Ili mozda Zvezdara koja ima najvisu nadmorsku visinu posle Avale u BG. Milsim da ovde nije problem nadmorske visine moze Avala da posluzi nego sto treba obezbediti topove, jer bez toga cela prica nema logike, a skipass da kosta i 20evra dnevno guzva ce biti abnormalna.

wlad
20.12.2005, 16:20
Nece radnim danom (pre 16h) biti guzve! :)

oddball
20.12.2005, 17:41
ali zato za vikend ce biti tuce :)

Bata Bane
24.12.2005, 02:17
Koliko sam cuo opstina vozdovac ima nameru da u narednim godinama na avali napravi pravi mali zabavni centar.Planira se izgradnja ski staze, klizalista, i vodenog parka. Ako je sve to tacno mozda bi i beograd mogao da dobije jednu dobru stazu za skijanje kao sto to ima zagreb


Vidis to sa Avalom zvuci sasvim OK, obzirom da mi je na samo 5 min.:yay: :yay: od kuce

oddball
24.12.2005, 09:52
da se ne lazemo, neka bude bilo gde mi cemo sigurno biti tamo :)

Bata Bane
24.12.2005, 19:50
Tu si upravu

pop
21.01.2006, 15:06
Voleo bih da mi neko objasni kako zamislja ozbiljnu stazu na Avali koja nema vise od 500 metara nadmorske visine?

Misko
21.01.2006, 16:33
Voleo bih da mi neko objasni kako zamislja ozbiljnu stazu na Avali koja nema vise od 500 metara nadmorske visine?

Zasto, sa topovima je moguce imati fis stazu na razlici od 300m nadmorske visine (lupam 1200-1500m). Veci je tu problem sto mozda ne odgovara konfiguracija terena.

daki
21.01.2006, 17:05
moze da se napravi nesto sigurno.
Ako se sredi teren i napravi negdje u sumi gdje ne grije sunce
Radi li sada ski staza na Kosutnjaku, ima li skijanja?

KOP_MANIA
21.01.2006, 19:02
moze da se napravi nesto sigurno.
Ako se sredi teren i napravi negdje u sumi gdje ne grije sunce
Radi li sada ski staza na Kosutnjaku, ima li skijanja?


Mislis na onu koja kao moze celu godinu da radi

boki04
21.01.2006, 19:13
Ne znam koliko vam je blizu ali planina Rudnik koja je od Beograda udaljena oko 100km ima dve staze od po 500m koje su kompletno osvetljene i koje su radile za vreme zimskog raspusta

daki
21.01.2006, 19:49
Mislis na onu koja kao moze celu godinu da radi
Ne. Mislim jeli ima sada skijanja na ski stazi na Kosutnjaku?

KOP_MANIA
21.01.2006, 22:28
Pa prosle godine kada je bilo snega bio sam tamo(ono u sumi) i oni su mi rekli koliko kosta ski pass naravno nisam zapamtio. Ali postoji bebi lift znaci uhvatis se za kanap i ides a staza je bila pola u snegu pola trava ali bilo je i dosta leda ali staza je super jer sam se tamo skijao ranijih godina.

KOP_MANIA
21.01.2006, 22:29
Ne. Mislim jeli ima sada skijanja na ski stazi na Kosutnjaku?

Pa posto nema snega ne verujem da bi te pustili. Mislim na ono sto bi palili zicu zbog jednog skiajasa

ski dude
21.01.2006, 22:45
Ne. Mislim jeli ima sada skijanja na ski stazi na Kosutnjaku?

ima ali po travi i blatu:kez: :kez: :kez:

admin
22.01.2006, 03:26
Na Avali se skijalo jos 1928. godine.
O tome se razmisljalo i 1994.
Nisam siguran, ali cinimi se da sam nekada negde citao da postoji prosecena staza.

Pogledajte: http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/Avala.htm

A bez topova za vestacki sneg, nema sanse . . .

A evo jos jedne destinacije: http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/kosutnjak.htm

KOP_MANIA
22.01.2006, 06:30
ima ali po travi i blatu:kez: :kez: :kez:

Na toj stazi moze da se skijas celu godinu (i leti) jer stave neku plastiku:ski: :ski:

ski dude
22.01.2006, 16:00
Na toj stazi moze da se skijas celu godinu (i leti) jer stave neku plastiku:ski: :ski:

hmmmmmm...,skijanje po plastici:rolleyes: ,to jos nisam pokusao:D

KOP_MANIA
22.01.2006, 18:07
hmmmmmm...,skijanje po plastici ,to jos nisam pokusao


Dobro nisam mislio bas na plastiku:D vec neka podloga:( po kojoj moze da se skija:ski: :ski:

ski dude
22.01.2006, 18:19
Dobro nisam mislio bas na plastiku:D vec neka podloga:( po kojoj moze da se skija

ne znam na sta mislis:dontknow: ,da nije lucajno ona podloga koju imaju na leto u ski skokovima(ono zeleno rastresito):confused:

KOP_MANIA
22.01.2006, 19:16
ne znam na sta mislis:dontknow: ,da nije lucajno ona podloga koju imaju na leto u ski skokovima(ono zeleno rastresito):confused:


Ja mislim da je to.:ski: :ski:

CrazyKong
23.01.2006, 10:31
Podloga koja se stavlja za letnje skijanje jeste neka vrsta plastika.
Meni najvise lici na neku grubu plasticnu mrezu u vise slojeva, pa se sve to onda navlazi...jos bolje ako padne i malo snega zimi..:ok: .
Moze da se skija nije da ne moze, ali je problem kada se padne posto povrede mogu da budu vrlo nezgodne...:hair:
Na kosutnjaku, mislim da je postojala ta plastika ali vise ne postoji, bar nije bila prosle godine....

kop
30.10.2009, 16:26
Interesantna slika danas na Avali, na ostacima stare zicare:

http://i35.tinypic.com/2zya0wk.jpg

http://i33.tinypic.com/fuwpy.jpg

barrcode
03.05.2010, 10:03
2 slike, kao 2 hiljade reči.

Košutnjak, Ski Staza. Jutros. :sm017:

(polovni Pisten Bully iz Maria Alm-a, na njemu 2 topa + 1 pokretni sa strane, 1 kompresor koji nije naslici. Radnici, komada 3.)

Da završe ovaj most preko Ade (2011te) i imam ski stazu cele zime na 10min od kuće.

A sad lepo napravite spisak od koga sve imam pivo što sam saopštio ovu vest.

macak011
03.05.2010, 11:31
Sta pivo?? Karton vinjaka! :)

Tadija_91
03.05.2010, 17:05
Cini mi se da sam ovo video i zimus. Ratrak je bio sigurno, topove sam video , samo ih nisam brojao :ski:
:kez:

sunCica
26.06.2010, 09:36
Like!!!

Pošto imam ambiciozne planove za ovu sezonu sada znam odakle mogu da počnem.

polov
09.04.2012, 00:11
evo ja sam vec predlozio kosmaj , ali izgleda na pogresnoj temi .

ideja je odlicna . beograd treba da ima jednu takvu ski stazu . uopste nije bitno : fruska gora, avala , kosmaj , vrsacki breg , pa cak i rudnik .
mislim da u samom gradu to nije izvodljivo , ali nikad se ne zna . samo da ispravim . neko rece da je najvise brdo u beogradu zvezdni gaj , a to nije tacno . najvise brdo je torlak .
elem , investicija je sigurno isplativa . beograd = 2 000 000 ljudi . koja god planina da se izabere staza mora biti na severnoj strani . prosto da sunce ne bi topilo sneg tako lako . cini mi se da topovi nisu skupi kao nekad , a visinska razlika od 300 metara je sasvim dovoljna . tolika je i na kopaoniku .

nadam se da ce ubrzo neko imati sluha za ovakav jedan poduhvat .

ibane
09.04.2012, 11:31
Posebno sad pred izbore :kez:

bongoseros
08.02.2013, 13:29
Kosutnjak ove sezone jos nije radio, ceka se veci sneg (bio je onaj u decembru veci ali mislim da tad nije radilo). Svakako ta jedna mala staza nije dovoljna. Za ski stazu u okolini Beograda najbolja jeverovatno Avala, medjutim problem je Avalski put koji bi bio prebukiran. Zato po mom misljenju treba napraviti i na Avali i na Kosmaju. Takodje razvoj skijanja u Beogradu ne bi stetio ostalim centrima po Srbiji, vec bi samo pomogao, jer bi se ljudi nakon razonode po tim rekreativnim stazama (kakve jedino i mogu biti) uzeleli pravog skijanja i otisli na Kop, Staru planinu, Zlatibor itd.

bongoseros
08.02.2013, 13:32
Fruska Gora nije takodje losa, ali to vec treba Novi Sad da radi. Naravno da te staze ne mogu biti nista posebno, ali tome i sluze - za rekreaciju, mislim da je dobar primer Kraljevica u Zajecaru.

macak011
08.02.2013, 14:01
Kosutnjak ove sezone jos nije radio, ceka se veci sneg (bio je onaj u decembru veci ali mislim da tad nije radilo). Svakako ta jedna mala staza nije dovoljna. Za ski stazu u okolini Beograda najbolja jeverovatno Avala, medjutim problem je Avalski put koji bi bio prebukiran. Zato po mom misljenju treba napraviti i na Avali i na Kosmaju. Takodje razvoj skijanja u Beogradu ne bi stetio ostalim centrima po Srbiji, vec bi samo pomogao, jer bi se ljudi nakon razonode po tim rekreativnim stazama (kakve jedino i mogu biti) uzeleli pravog skijanja i otisli na Kop, Staru planinu, Zlatibor itd.

Ma trebalo bi uloziti u DRY SLOPE, pisalo se vec o tome po forumu ranije ali kod nas niko nece ili jos uvek nema pojma sta je to...

Sa takvim cudom i agresivnijom popularizacijom zimskih sportova u osnovnim i srednjim skolama KLADIM se da bi kroz kojih desetak godina imali vrhunske reprezentativce u svetskom kupu... Na zalost, mi smo jedna siromasna zemlja i kod nas jednostavno nema zelje za razvojem sporta kao nekada, da ne pominjem hronicni nedostatak love -a skijanje je skup sport..

DRY SLOPE:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dry_ski_slope

Puna ih je Velika Britanija, recimo. Nadjite na jutjubu DRY SLOPE:

http://www.youtube.com/watch?v=m_gr7WdjJmc
http://www.youtube.com/watch?v=NqGWZ6UU83k

bongoseros
08.02.2013, 14:24
Super, nisam znao kako se to zove, lici mi na podlogu na ski traci na Adi.

macak011
08.02.2013, 14:46
Pa podseca, nisam siguran da li je to isti materijal. Nekad je to bilo na Kosutnjaku, ali kazu da su romi poskidali i stavili na svoje krovove jos davno. Inace, podize mogucnst skijanja na 365 dana u godini, idealno za ski klubove i treninge, izmedju ostalog. Uz dobar vertikalni transport - sidro ili tanjir, jedan dobar zimski kafic-restoran, veci parking, vodenu akumulaciju, mnogi bi na skijanje dolazili u Bgd - Kosutnjak, Avala, Kosmaj.. :D

Bilo bi interesantno odraditi studiju izvodljivosti i proceniti prihod jedne takve instalacije na Avali, recimo u periodu od godinu dana - prilicno sam siguran da bi SS itekako imala interesa u tome - pricamo o sezoni koja ne prestaje... ;)

Mladjo, citaj ovo, ne pisem valjda dzabe?!? :sm011: :ski: :ok:

CrazyKong
08.02.2013, 16:34
Ma trebalo bi uloziti u DRY SLOPE, pisalo se vec o tome po forumu ranije ali kod nas niko nece ili jos uvek nema pojma sta je to...

Sa takvim cudom i agresivnijom popularizacijom zimskih sportova u osnovnim i srednjim skolama KLADIM se da bi kroz kojih desetak godina imali vrhunske reprezentativce u svetskom kupu... Na zalost, mi smo jedna siromasna zemlja i kod nas jednostavno nema zelje za razvojem sporta kao nekada, da ne pominjem hronicni nedostatak love -a skijanje je skup sport..

DRY SLOPE:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dry_ski_slope

Puna ih je Velika Britanija, recimo. Nadjite na jutjubu DRY SLOPE:

http://www.youtube.com/watch?v=m_gr7WdjJmc
http://www.youtube.com/watch?v=NqGWZ6UU83k

Ja pre desetak godina skijao na jednoj ovakvoj (prvi klip) u Velsu (Snowdonia).
Kao sto se vidi na snimku, u pitanju je neka mreza sa krupnim okcima, slozena u vise slojeva...tako da "radi" po malo. Poliva se sa nekom tecnoscu (lici na vodu) pa je stalno vlazna, da ne kazem mokra.

Materijal mreze je plastika, koja je vrlo gruba i nezgodna za padanje po njoj.:sm022: Drugi problem je sto se može desiti da prst upadne u okca meže pa da se povredi (gledao uzivo).
Osecaj lici na skijanje po snegu, naravno da nije to to, ali kako tamo nema snega, tj vrlo retko ga ima moze da prodje. :ski:
Ali sećam se da mi je mogo bolji bio rafting na obliznjem vrhunskom terenu za to :yay:

Koliko se secam staze na Kosutnjaku, ona je bila napravljena od drugacijeg materijala...kompaktnog, bez rupa i mekseg. Nisma nikada skijao tamo, samo sam pipao :)

macak011
08.02.2013, 16:43
Ja sam cak samo gledao, bez pipanja, a od "gledanja nema selameta"... :sm011:

bongoseros
05.03.2013, 15:43
Pa podseca, nisam siguran da li je to isti materijal. Nekad je to bilo na Kosutnjaku, ali kazu da su romi poskidali i stavili na svoje krovove jos davno.

Hahaha, ovo je ekstra - odneli na svoje krovove :sm021:

sunCica
26.11.2013, 15:36
Like!!!

Pošto imam ambiciozne planove za ovu sezonu sada znam odakle mogu da počnem.

Čitam i pitam se koja je likuša ovo pisala, kad ono ja :hair: Ove godine imam planove, želje i sve, ali mi nedostaju finansije tako da ako želim da prbacim 20 moraću da izvidim sva mesta gde se skijama može spustiti u blizini BG, možda pređem i na ini skije :sm011:

wlad
26.11.2013, 17:00
Ali to si pisala pre više od dve godine a tada nije bilo krize :sm021:

ini skije?

sunCica
26.11.2013, 17:33
Mini skije, he he he, kako stvari stoje već vidim sebe sa onim od gajbica pa niz Kališ :)